איפה הכי כדאי לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל?


תחקיר וכתיבה: דנה מושקוביץ גלבוע יוצרת התוכן ובעלת הבלוג Flying Dana

כל מה שצריך לדעת על ביטוח וממה צריך להימנע ואילו טעויות אנחנו עושים כשאנחנו סוגרים ביטוח נסיעות לחו"ל? ולמה לשלם פעמיים ביטוח על ………..( ראו בהמשך ).

רוב האנשים חושבים שביטוח נסיעות זה דבר שולי יחסית במהלך הטיול שלהם. נראה שיותר חשובה הטיסה, המלון ואיך תראה ארוחת הבוקר שלנו. אבל מה שאנחנו לא יודעים, זה עד כמה משמעותי הביטוח נסיעות והחברה שבה בחרנו לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל. ביטוח זה דבר חשוב בשגרה שלנו אבל כשאנחנו נמצאים בחופשה בחו"ל זה אפילו חשוב הרבה יותר. כשאנחנו בחו"ל אנחנו לא נמצאים במקום הטבעי שלנו, אנחנו חשופים לסכנות שונות ולא מכירים את שירותי הרפואה שבמדינת היעד. בחו"ל, בקלות אפשר להגיע לטיפולים בסך אלפי דולרים על טיפולים פשוטים יחסית, במיוחד אם נוסעים למדינות כמו ארה"ב ואוסטרליה אבל לא רק. אנחנו שונאים לדבר על דברים רעים לפני החופשה המושלמת שהולכת להיות לנו אבל אנחנו חייבים להיות מודעים לחשיבות של ביטוח הנסיעות.
מכיוון שאין לי ידע מקצועי בעולם הביטוחים, פניתי לסוכנת הנסיעות יובל שטיין, סוכנת יסודית, עם המון המלצות ויחס אישי חם במיוחד. היא עזרה לי להבין יותר טוב את עולם הביטוחים, מה אומר כל סעיף מה חשוב שנדע. שאלתי אותה שאלות רבות והיא ידעה לענות לי בצורה מקצועית ביותר.

אני באופן אישי, על אף ניסיוני למדתי המון דברים במהלך יצירת הכתבה הזאת, אני מזמינה אתכם להחכים יחד איתי ולגלות דברים שחשוב שנדע לפני הנסיעה הבאה שלנו.

ביטוחי נסיעות לחו"ל חינמיים:
בשנים האחרונות יש יותר ויותר חברות, בעיקר חברות אשראי שנותנות במתנה ללקוחות שלהם ביטוח נסיעות לחו"ל חינמי. המתנה הנחמדה הזאת דווקא נשמעת מצוין כי היא חוסכת לנו כמה דולרים אבל מה שאנחנו לא יודעים שהביטוח שאנחנו מקבלים מהם הוא כל כך דל שהוא בעצם מכסה כלום. אם תצטרכו להפעיל את הביטוח, תגלו שרוב הדברים לא מכוסים או שדרושים השתתפות עצמית כל כך גבוהה. מכיוון שהפוליסה כל כך דלה ולא מכסה כלום, קל לחברות האשראי לתת ללקוחות שלה ביטוח חינמי, כי הוא בעצם לא מכסה שום דבר כמעט. אם אתם עושים את הביטוח החינמי דרך החברות אשראי, קחו בחשבון שזה בערך שווה ערך למצב שטסתם לחו"ל ללא ביטוח בכלל.

ביטוח בקופות החולים:

הכיסוי של ביטוח החולים הוא יותר טוב מחברות האשראי אבל עדין אינו מקיף. יש הרבה דברים שלא מכוסים ולרוב יבקשו ממכם השתתפות עצמית. הביטוח נחשב ליותר זול דרך קופות החולים והוא קצת יותר רחב מהביטוחים החינמיים. החיסרון העיקרי של ביטוחים אלו הוא שההשתתפות העצמית שלכם גבוהה. אם למשל תצטרכו תרופות כלשהן ב 60 דולר, בתביעה יבקשו ממכם השתתפות עצמית ולכן לא  תמיד ישתלם לכם להפעיל את ביטוח הנסיעות. רגעים כאלו יגרמו לך לתהות למה בכלל עשיתי ביטוח מלכתחילה אם ההשתתפות העצמית יותר גבוהה מעלות הטיפול?

מגדל מול פספורט קארד:


פספורט קארד:

זו היא חברת הביטוח נסיעות לחו"ל הגדולה ביותר והנמכרת ביותר בקרב הישראלים. בעקבות הגודל שלה, היא בעלת קשרים טובים מאד בכל היעדים. החברה הינה חברת בת של פניקס אבל אם תפנו לפניקס בשביל לעשות ביטוח, תקבלו תנאים אחרים לגמרי.
היתרון הגדול ביותר הוא כרטיס האשראי שמקבלים כשעושים דרכם ביטוח נסיעות לחו"ל. מקבלים כרטיס אשראי לכל דבר שבתהחלה טעון ב-0 שקלים. ניתן לאסוף את הכרטיס בשדה התעופה- טרמינל 3 בשרוול D או בטרמינל 1 בשער 37  וניתן גם לאסוף אותו בחלק מסניפי סטימצקי אם אתם מפחדים לשכוח לפני העלייה למטוס. במידה וקורה כל מקרה רפואי בחו"ל, בין אם זה להזמין רופא, לקנות תרופות, אשפוז וכו', לא תתבקשו להוסיף כל השתתפות עצמית. אם בחברות אחרות תצטרכו להוציא כסף על השתתפות עצמית, בפספורט קארד לא תצטרכו.

ברוב חברות הביטוח, אם קרה לכם משהו רפואי, תצטרכו להוציא כסף מכיסכם ולאחר החזרה לארץ להגיש קבלות ולקוות להחזר. במצבים האלה אנחנו תמיד חוששים האם האמת ישלמו לנו את ההחזר, אולי בכלל לא ישלמו לי? ומה אם התשלום במהלך הטיול סוגר לי את מסגרת האשראי ולא אוכל להמשיך למשוך כסף במהלך הטיול? לדוגמא, אם הייתי צריך אשפוז ביעד כלשהו בחו"ל והטיפול עלה לי 10 אלף דולר, למרבית האנשים אין סכומים שכאלה בעו"ש או שהמסגרת שלהם לא מאפשרת הוצאה כל כך גדולה. בפספורט קארד לא תצטרכו להוציא שקל מהכיס שלכם, במידה וקרה לכם כל מקרה רפואי, במספר לחיצות, האשראי נטען בסכום שאתם צריכים ותוכלו לשלם ישירות מכספי החברה ולא מכיסכם.

הטענת הכרטיס בכסף אם יש צורך:  
אפליקציה- ניתן להטעין באופן אוטונומי את הכרטיס. אם לדוגמא חוויתי כאבי שיניים והייתי במיון, מזינים את הבעיה באפליקציה, את הסכום שזה עלה: 2,000 דולר ותוך 10 דק הכסף בכרטיס ואיתו אפשר לשלם לבית החולים. בנוסף, האפליקציה מזהה איפה אתה בעולם ונותנת לך מידע על מיקום רופאים ובתי חולים בסביבתך. לפעמים כשאנחנו בחו"ל, אנחנו חסרי ישע לא רק בגלל הקטע הכספי אלא בגלל שאנחנו לא מכירים למי צריך לפנות והמפה הזאת מאד עוזרת. בנוסף, יש באפליקציה תגובות של ישראלים על הרופאים או בתי החולים. תגובה למשל : "הרופא לא יודע אנגלית, לא כדאי ללכת אליו" וזה מאד עוזר. בנוסף, במידה והגעת ליעד שלך והמזוודה שלך לא הגיעה, תוכל דרך האפליקציה להטעין פיצויי כספי מיידי בשל עיכוב של הכבודה. במידה ונאבדה לך הכבודה, את ההחזר הכספי תקבל כשתשוב לארץ מאחר שלא מדובר במקרה דחוף או רפואי.
טלפון \ וואטסאפ \ סקייפ חירום: לפספורט קארד יש נציג שעונה בכל הדרכים הללו, לא מדובר ברובוט ולא בצאט בוט אלא אדם אמיתי שזמין 24/7. בנוסף אם סגרת דרך סוכן ביטוח (מומלץ), הוא גם משמש לך לעזר במידה וקרה משהו ונותן לך יחס אישי כלקוח שלו.

אז איך בפועל רוכשים את הביטוח?
נכנסים לקישור הזה > פספורט קארד. בהתחלה זה שואל האם זאת פעם ראשונה שאתה עושה ביטוח בפספורט קארד. במידה וכבר עשית ביטוח דרכם ויש לך את הכרטיס האדום שלהם דרך הסעיף הזה יקשרו אותך אליו. ( במידה ויש לך כרטיס כחול , הוא כבר לא בתוקף ואפשר לזרוק אותו לפח).

יתרון נוסף משמעותי של פספורט קארד הוא שכל מצב רפואי מכוסה לעומת חברות ביטוח אחרות שלא מוכנות לבטח הרבה לקוחות עם מחלות כרוניות. אם מישהו בעל בעיה רפואית כרונית כמו אפילפסיה למשל. פספורט קארד היא החברה היחידה שלא מוכנה להחריג לו אפילפסיה. כלומר, ברוב חברות הביטוח אם יקרה לו משהו בעקבות האפילפסיה אז הן לא יהיו מוכנות לשלם .  בפספורט קארד אין אפשרות כזאת להחריג לקוח בעקבות מחלות כרוניות. הם כן יגבו ממנו יותר כסף על הביטוח כי הסיכוי שיצטרך טיפול רפואי הוא גבוהה יותר אבל הם מוכנים לכסות כל מקרה רפואי , גם אם הלקוח חולה במחלה כרונית.


מגדל:
מגדל מהווה תחרות משמעותית לפספורט קארד בשל העובדה שהיא נותנת את אותם התנאים,כלומר היא מכסה כל מקרה רפואי, אין כל השתתפות עצמית אבל ההבדל הגדול בין החברות זה שלמגדל אין כרטיס אשראי שמאפשר תשלום ישירות מחברת הביטוח מבלי שהלקוח יוציא כסף מכיסו. בגלל הבדל זה, מגדל המציאה אפליקציה שבה הכסף מוחזר ללקוח תוך 48 שעות בלבד. כלומר, עדין יש צורך להוציא כסף מהכיס בנגיד לפספורט קארד אבל לפחות לא צריך לחכות עד ההגעה לארץ בשביל להגיש קבלות ולקוות להחזר כלשהו.  כל מה שצריך לעשות במקרה רפואי כלשהו, זה להכנס לאפליקציה שלהם, להזין מה קרה ואת הסכום הנדרש לתשלום על הטיפולים הרפואיים ותוך 48 שעות יתקבל אצלך הכסף בחשבון. במידה והתעכבה לך המזוודה או נאבדה, ,תוכלו לקבל את ההחזר כבר כשתחזרו לארץ. (בשונה מפספורט קארד שאם המזוודה שלך התעכבה, מקבלים החזר כספי מיד)בנוסף, גם באפליקציה של מגדל תוכלו למצוא מפה שתעזור לכם לאתר רופאים או בתי חולים בסביבה.

לסיכום, ההבדל העיקרי בין פספורט קארד למגדל הוא אופן התשלום במקרה רפואי. כלומר, האם הוצאתי כסף מהכיס ואז החזירו לי תוך 48 שעות(מגדל) או ששילמתי ישירות מכספי החברה (פספורט קארד).

 מחירי ביטוח נסיעות לחו"ל

בעבר חברת פספורט קארד היו נחשבים ליקרים אבל היום אין כל הבדל בין חברות הביטוח שמציעות כיסוי מלא. נכון בעבר הם אכן היו יותר יקרים וזה לא שהם הורידו את המחירים אלא שכל שאר חברות הביטוח החליטו לעלות את המחיר ולהשוות מולם. בכללי, ביטוח נסיעות לחו"ל יקר יותר היום מאשר לפני עשור כי היום יש הרבה יותר אנשים שטסים לחו"ל מה שגורם ליותר תביעות. בנוסף, כשאנחנו עושים ביטוח, אנחנו מצפים שהכל יהיה מכוסה אז חברות הביטוח הבינו זאת והבינו שזה עולה יותר לכסות את הכל.

מדוע אסור לעשות ביטוח נסיעות מול סוכן נסיעות אלא רק מול סוכן ביטוח !!!

סיפור קצר ממחיש לנו בדיוק את הסיבה. מנכ"ל של פספורטקארד טוען שהגיע לתחום הזה מתוך שליחות. כשהיה צעיר, גילו לו מחלה בזמן שהוא היה ברילוקיישן בחו"ל, הוא היה מאושפז קרוב לשנה וכל האישפוז שלו לא היה מכוסה. הוא גילה שזה בגלל שסגר דרך סוכנת נסיעות שהייתה מאד נחמדה ומקצועית אבל הידע שלה בביטוחים היה מוגבל כי היא לא סוכנת ביטוח, היא סגרה עבורו ביטוח נסיעות כאילו הוא נוסע לטייל כשבפועל הוא נסע לרילוקיישן. כאשר עושים רילוקיישן , מדובר בביטוח נסיעות אחר לחלוטין ולכן חברת הביטוח לא הייתה מוכנה לשלם לו על האשפוז הממושך.
כיום אסור לסוכני נסיעות לבטח לקוחות בגלל שאין להם את הידע המקצועי שיש לסוכן ביטוח. הם לא יודעים להבדיל בין הדקויות כאשר סוגרים ביטוח נסיעות לחו"ל.

מצד שני, גם לנו, הנוסעים אין ידע מקצועי בעולם הביטוחים ואנחנו סוגרים לבדנו. זאת בדיוק הסיבה למה כדאי לנו להיעזר באיש מקצוע, כלומר סוכן ביטוח ולא לסגור באופן עצמאי, ממש כמו יובל. למרות שאנחנו טסים הרבה, אנחנו לא תמיד יודעים להבדיל בין הדקויות והן קריטיות פעמים רבות.
למשל, אדם שנוסע לסקי ורוצה להוסיף את סעיף "תאונות אישיות" כי הוא רוצה לעשות ספורט אתגרי. בפועל, אין קשר בין הדברים ובמידה והוא יסגור כיסוי שכזה הוא גם ישלם יותר וגם לא יהיה מכוסה במידה ויקרה לו משהו תוך כדי הספורט אתגרי. דוגמא נוספת, אם טסת לתאילנד ועשית אומגות ללא כיסוי של ספורט אתגרי, במידה ויקרה לך משהו, לא תהיה מכוסה. למרות שמדובר רק ביום אחד מתוך כל החופשה שלך.

לסגור מול סוכן ביטוח זה עולה בדיוק אותו סכום כפי שהיה עולה לך אם סגרת באופן עצמאי. אבל, אם רכשת ביטוח דרך סוכן ביטוח, יש לך מישהו שיענה לך, ידאג לך לכל דבר שתצטרך ושוב, כל זה באותו המחיר שתשלם בכל מקרה.  אנחנו תמיד מנסים להימנע ממצבים שאנחנו יוצאים פרייארים, אז אם יש אפשרות לשלם את אותו הדבר אבל מול סוכן הביטוח ולקבל שירות אישי ועוד אוזן קשבת לכל מקרה אז ברור שזה עדיף וטוב יותר. בנוסף, כסוגרים מול סוכן ביטוח, עדין יש לך את הנציג מחברת הביטוח שזמין 24/7, כלומר זה לא סותר את השירות של החברה, זה בנוסף ובאותו מחיר. סוכן ביטוח אפילו יכול להוריד לך סעיפים שאתה לא צריך מבלי שבכלל ידעת. למשל, אם אתה נוסע לעשות סקי רגיל ולקחת הרחבה של סקי בשלג, אתה תשלם פי 4 על הפוליסה שלך בלי כל סיבה הגיונית.  הדקויות האלו הן עוד סיבה שכדאי לעשות את זה מול סוכן ביטוח כי הוא זה שיעזור לכם להבין מה הפוליסה שאתם צריכים וכל זה באותו המחיר.

סעיף קיצור\ביטול נסיעה הוא הסעיף הכי חשוב בביטוח הנסיעות שלך
אם יש משהו שחשוב שתזכרו מהכתבה הזאת מלבד כל מה שנכתב, זה הסעיף הזה ספציפית. 
הסעיף מכסה עד 4,000 $ במידה ותצטרך לבטל את הנסיעה לפני שהטיסה או לקצר את השהות במהלך הנסיעה בעקבות מצב רפואי שלך או של בן משפחה שלך.
למשל, לקוח של יובל שבר את הרגל לפני הטיסה שלו. כן זה מבאס שצריך לבטל טיסה אבל יותר מבאס שסגרת כרטיסים לך, לבת הזוג ולילדים וצריך לבטל את הכרטיסים של כולם, המלון והרכב שכבר הושכר. במקרה הזה לדוגמא, חברת פספורטקארד שילמו על הכל, הוא לא היה צריך לשלם שקל על הביטול של כל הכרטיסים, המלון והרכב. הסעיף הזה מכסה מקרים שלך או של קרובי משפחה כאשר ההגדרה לקרוב משפחה היא מאד רחבה ולא מדובר רק על משפחה גרעינית. הסעיף הזה כל כך חשוב ויש לו חריג אחד שכדאי לדעת: אם אותו קרוב משפחה היה מאושפז\במיון בחצי שנה האחרונה אז המקרה לא יהיה מכוסה כי יש סיכוי מאד גדול שהיה קורה לו משהו.
מדובר בסעיף שמופעל בתדירות הכי גבוהה. יש המון אנשים שנאלצים לבטל את הטיסה שלהם ברגע האחרון בגלל מצב רפואי של קרוב משפחה או שלהם. בנוסף, הסעיף הזה הוא מאד זול, במקסימום יגיע ל5 דולר והוא כל כך חשוב ככה שאין מצב לטוס בלי הסעיף הזה.

כמו כן, באתרי ההזמנות ללינות יש הפרשים עצומים בין לינה אם אפשרות לבטל וללא ביטול. ואם נכפיל את מספר הימים בו נשהה במלון ניווכח לראות שהתשלום בעבור ההפרש הוא עצום לעומת הביטוח של חברות ההזמנה. ולכן יש לפעול לפי הנוהל שיפורט להלן. לאחר שביצעתם את הטיסה, הזמינו מיד לינה ישירות דרך קישור זה>  אתר השוואות אוביקטיבי עם חוות דעת ובדיקת מחירים. בשלב הראשון בידקו מחיר בכל ההצעות ( ולא להסתפק בראשון ) וחפשו  לינה עם אפשרות ביטול  ( שימו לב עד מתי הביטול, כי כל מלון זה שונה ) וסיגרו הזמנה. מיד, אחרי ביצוע הביטוח גשו לאתר ההשוואות ובדקו מה המחיר כעת, והאם יש מבצע טוב יותר באותו מלון או במלון סמוך שטוב יותר ממה שהזמנתם. במידה ואכן מצאתם מחיר טוב יותר, קודם כל בצעו הזמנה ללא אפשרות ביטול ( כי אתם מבוטחים, לא? ) ומיד לאחריו בטלו את המלון הניתן לביטול.

עיכוב\אובדן כבודה: מה עושים?
במידה ויש עיכוב של הכבודה בהגעה צריך לפנות לחברת התעופה ולהוציא אישור שהמזוודה מתעכבת עוד כשאתה בשדה התעופה. במידה ואחרי כמה ימים המזוודה עדין לא הגיעה, צריך לפנות לחברת התעופה דרך הטלפון ולהוציא אישור שהמזוודה אבדה להם.
בגדול, חברת התעופה צריכה לפצות אותך כי היא זאת שגרמה לעיכוב או לאובדן אבל חברות הביטוח גם נותנות פיצויי על מקרים אלה. בפספורט קארד, תקבלו כסף על עיכוב כבודה דרך האפליקציה באותו הרגע ובמגדל תקבלו עד 48 שעות דרך האפליקציה גם כן. בחברות ביטוח אחרות תקבלו רק אחרי שתחזרו לארץ בהגשת אישור וקבלות. במידה ואבדה הכבודה, תקבלו פיצויי בכל חברת ביטוח רק לאחר החזרה לארץ מאחר שלא מדובר במקרה של חיים ומוות.
לרוב ביטוח על כבודה כבר קיים בפוליסה אלא אם ביקשת להוריד את הסעיף הזה. אז אם נוסעים רק עם טרולי ולא שולחים מזוודה למשל, חבל לשלם סתם כסף נוסף על כבודה שבכל מקרה אין מצב שתלך לאיבוד. במידה ואבדה המזוודה, חברת הביטוח יכולה לתת פיצויי של עד 2500 דולר על המזוודה וחפצים שהיו בה. לאחר החזרה לארץ, עושים הערכת שווי של כמה כסף שווים הדברים שהיו במזוודה ומקבלים את הפיצוי בהתאם לכך.

מה עושים במצב שהכבודה ניזוקה?

במידה ואחרי קבלת הכבודה, גיליתם שהמזוודה שבורה, חברת התעופה היא זאת שאחראית שהכבודה לא תינזק ולכן היא זאת שצריכה לפצות אותך.
חשוב: חובה להחתים את חברת התעופה עוד בשדה לפני היציאה שהם גרמו לנזק במזוודה שלך. ברגע שיצאת מהשדה, הסיכוי יותר קלוש  לקבל פיצוי בגלל שמבחינתם זה גם יכל לקרות לך בדרך למלון.


סעיף כיסוי על גניבת מכשיר סלולרי\מחשב נייד:
הוספת כיסוי לגניבת מכשיר סלולרי או לפטופ מעלה משמעותית את מחיר הביטוח. לדוגמא, אם אתה טס לכמה ימים וכל הביטוח עולה לך 20 דולר, הוספת כיסוי לפאלפון יכול להיות 10 דולר נוספים. כלומר, זה חצי מהעלות של כל הביטוח ומשמעותית יותר יקר. חשוב להכיר שהכיסוי מכסה אך ורק גניבה ובשביל הוכחת גניבה, צריך ללכת למשטרה ולקבל אישור על גניבה. במצב שבו הפאלפון ניזוק או אבד, חברת הביטוח לא תכסה את עלותו. 
בנוסף, חברות הביטוח דורשות מהלקוחות לגלות מידת אחריות אישית לגיטימית. למשל, נוסע שהיה בחוף הים , השתמש בלפטופ שלו כדי האזין למוזיקה. לאחר כמה דקות , החליט להכנס למים והשאיר את הלפטופ על המגבת. כאשר חזר, כבר לא היה זכר ללפטופ. הוא אמנם הלך למשטרה והשיג אישור על גנבה כי הוא אכן נגנב אבל התביעה נדחתה בגלל הוא לא גילה חובת זהירות אישית. חברות הביטוח לא מוכנות לכסות מצבים שבהם הלקוח לא מספיק אחראי בשביל למנוע את גניבת המכשיר גם אם יש אישור מהמשטרה שהוא אכן נגנב.


ביטוח נסיעות לחו"ל במדינות עם אזהרת מסע:
חברת הביטוח לא מחויבת לשלוח אל מדינת היעד חילוץ והצלה. כן חשוב וצריך לעשות ביטוח ותהיה מכוסה בכל מצב רפואי אבל במידה ואתה צריך חילוץ ואיתור, החברות לא מחויבות לשלוח לך אם בחרת לנסוע למדינות עם אזהרת מסע.

סעיפים נוספים שכדאי להכיר לפני שסוגרים ביטוח נסיעות לחו"ל:

סעיף תאונות אישיות- פיצויי בגין נכות או מוות.

הרבה אנשים חושבים שאם שברת יד במהלך הנסיעה, הם יקבלו פיצויי על כך מחברת הביטוח כי ממה שאנחנו מכירים בארץ, ביטוח תאונות אישיות מכסה מקרים כאלה. בחו"ל, מדובר במצבים של נכות או מוות בלבד.

סעיף ביטול השתתפות עצמית- רלוונטי ( ואפילו חובה ) להשכרת רכב:

כשמשכירים רכב חשוב מאד להוסיף את סעיף זה. אם לדוגמא עשית תאונה, חברת השכרת הרכב מבקשת השתתפות עצמי של 1,000 $ למשל. במקרה כזה, מפנים אותם לחברת הביטוח והם משלמים את כל ההשתתפות העצמית ואנחנו לא מוציאים עוד שקל מהכיס. בסעיף זה אפשר לבחור את התאריכים שבהם אני משכיר רכב, אם אני מתכנן להשכיר ל4 ימים מתוך כל התקופה, אשלם רק על ה-4 ימים הללו.

חברת השכרת רכב אוויס עושה ביטול השתתפות עצמית נמוכה. ואין צורך לשלם עליהם בחול.

שאר חברות ההשכרה במקרה של ביטול השתתפות עצמית. אתה משלם בחול ומחזירים לך בארץ בניכוי השתתפות עצמית. מסורבל!!

 –

אם טסתי ושכחתי לעשות ביטוח לפני הנסיעה?

יש אפשרות כזאת מבחינת רוב חברות הביטוח, צריך לשלם קצת יותר בגלל שאתה כבר במדינת היעד וכבר לא בארץ אבל התשלום הוא לא משמעותית גבוהה מידי. עם זאת, כדאי לזכור לעשות ביטוח כמה שיותר זמן מראש כי העלות בכל מקרה תהייה זהה ואם תעשו ביטוח נסיעות שנייה לפני הנסיעה, זה כאילו הפסדתם ביטוח חינם של תקופה ארוכה שבמהלכה יכולתם להיות מכוסים על כל מצב רפואי שהיה יכול לגרום לביטול הטיסה שלכם.

לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל דרך פספורט קארד לחצו כאן

לרכישת ביטוח נסיעות לחו"ל דרך מגדל לחצו כאןטיפים והמלצות של מומחים טיפים, המלצות, עצות, חוקים בתיירות ביטוח נסיעות לחו"ל, מגדל, פספורט כארד

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים