הגנים הבהאים בחיפה במקום הראשון כאחד מפלאי ישראל

הגנים הבהאים בחיפה. קרדיט – צבי רוגר

התרגשות בחיפה בעקבות בחירת הגנים הבהאים כאחד משבעת מפלאי ישראל.  הבהאים: "אנו מודים לציבור על הבחירה ומעריכים את האתרים האחרים שנבחרו."

הגנים הבהאים בחיפה נבחרו ע"י הציבור הישראלי במקום הראשון משבעת פלאי ישראל, בתחרות אותה יזמו משרד התיירות והערוץ השני. יונה יהב, ראש העיר חיפה: "זו אחת המתנות הגדולות שחיפה קיבלה" .

במרכז הבהאי בחיפה קיבלו בהפתעה גמורה את הבחירה בגנים הבהאים בחיפה במקום הראשון מתוך שבעת פלאי ישראל. אנשי המרכז הבהאי ציינו כי זו הזדמנות נהדרת להודות לכל המבקרים הרבים שפוקדים את הגנים הבהאים, מכבדים את המקום ועוזרים לשמור עליו.

"זו אחת המתנות הגדולות שהעיר חיפה קיבלה" אמר יונה יהב ראש העיר חיפה, "אונסק"ו הכיר לפני שנתיים בעובדה שמקדש הבהאים והגנים המרהיבים הסובבים אותו הם הפלא השמיני של העולם ועכשיו גם תושבי ישראל מכירים בגנים הבהאים בחיפה כאחד מפלאי ישראל".

הגנים הבהאים בחיפה שהוכרו כאחד מפלאי ישראל נחשבים למרהיבים ביופיים ומייצגים גם ערכים אסתטיים והיסטוריים. בשטח הגנים הבהאים בחיפה שוכנים המבנים הבינלאומיים של הקהילה הבהאית, אשר נבנו תוך התחשבות ביופיו ובייחודו של הר הכרמל.  הניהול  ורמת השימור וההקפדה הטבעית  של אתרי הבהאים זכו כבר לפני שנתיים להכרה ולציון בכל הנוגע לערכי המורשת העולמית של אונסק"ו .

יונה יהב "הכללת הגנים הבהאים ברשימה היא עדות לרגישות של הציבור לאסתטיקה ולשלווה שמאפיינים את החוויה של הביקור בגנים הבהאים, כמו גם ההוכחה לרוח הסובלנות והפתיחות של הציבור בארץ".

שבעה אתרים מתוך חמישה עשר שעלו לשלב הגמר זכו להיכלל ברשימת שבעת פלאי ישראל, לאחר שהציבור הרחב הצביע ובחר את האתרים המועדפים עליו. הגנים הבהאים בחיפה הגיעו למקום הראשון, כשזכו לקבל מתושבי ישראל את הניקוד הגבוה ביותר – 2771 נקודות, ים המלח הגיע למקום השני עם 2560 נקודות, הכותל במקום השלישי עם 1782 נקודות, מצדה במקום הרביעי עם 1215 נקודות, שונית האלמוגים באילת הגיעה למקום החמישי עם 1192 נקודות, מערת הנטיפים הגיעה למקום השישי עם 1124 נקודות ופארק קיסריה הגיע למקום השביעי עם 1041 נקודות.


מילות חיפוש האחרונות שהשתמשו כדי להגיע לדף זה

Save on your hotel - www.hotelscombined.com

הודעות תיירותיות לעיתונות חדשות בתיירות , ,

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים