הודעות לעיתונות. Hotels-Seeker.com חושף מגמות עונתיות 2012 בתיירות העולמית
יעדים בדרום מזרח אסיה, ארה"ב, מזרח אירופה ומדינות MENA (המזרח תיכון וצפון אפריקה) היו מרכזי תיירות משגשגים בעונה האחרונה .

בהתבסס על מחירי בתי המלון הממוצעים שנאספו מעשרות אתרי תיירות מובילים בחודשים יוני, יולי ואוגוסט, רובם המכריע של היעדים הנמצאים בדרום מזרח אסיה, ארה"ב ו-MENA חווה עלייה חדה ומשמעותית במחירים בהשוואה לשנת 2011.

כאשר דובר על ארצות דרום מזרח אסיה, אתרי התיירות המרכזיים בתאילנד כמו למשל פוקט וצ'יאנג מאי הראו את העלייה הגבוהה ביותר באזור, עד 37% ו-33% בהתאמה. אחריהם פטאיה עם עלייה של 27% יחד עם קוסמוי ב-25%. למעשה, היעד הגדול היחידי בתאילנד שלא חווה אף ירידת מחיר היה קופנגן עם 3% לא משמעותיים. הקפיצות במחירי בתי המלון במדינה מיוחסות ככל הנראה לעלייה גדולה בענף פיתוח המלונות בשנה האחרונה. אתרים רווחיים אחרים הראויים לציון ולפרסום היו סינגפור (32%+), יעדי האי פנגקור במלזיה (33%+), ולאנגקוואי (+26%), האתרים החמים בפיליפינים בורקאי (25%+) וטגאיטאי (20%+) והונג קונג (20%+).

באופן כללי, על פי הנתונים שהגיעו מארצות אסיה היו די מרשימים וניתן לראות גידול עצום לא רק בכל קשור למספר בתי המלון בשלבי פיתוח בדרום מזרח אסיה, אלא גם בזמינות של בוטיקים והסדרי אירוח יוקרתיים. יחד עם זאת, יש לציין כי רוב המדינות הללו חוו לאחרונה עלייה במחירי הנפט והחשמל, מה שיכול גם להסביר את העלייה בעלויות האירוח בבתי המלון.

יעדי המזרח התיכון וצפון אפריקה (יעדי MENA) התחרו בשיעורי הצמיחה של אסיה ויחד עם דובאי חוו את אחת מהעליות הגבוהות ביותר בעולם עם 57% מרשימים ממחיר ממוצע של AED 601.17 ללילה בשנת 2011 ל-AED 941.10 בשנת 2012. זאת בעקבות העלייה האסלאמית לרגל ליעד התיירות המרכזי מדינה עם עלייה של 44% וסאוסה עם עלייה של 43%. עיר המפרץ השכנה של דובאי, אבו דאבי, חוותה עלייה בשיעור צנוע יותר של 12%.

נראה שבכל הקיץ ענף התיירות במדינות MENA חווה צמיחה משמעותית. זהו דבר בולט במיוחד במזרח התיכון, שבו העלייה המוסלמית לרגל גורמת לצמיחת התיירות בחודשי הקיץ באופן מתמד. חזרתו של אמון הצרכנים במדינות כמו מרוקו, מצרים ותוניסיה, בעקבות המהפך הפוליטי והתרבותי באזור גם הוא מעודד.

גם ארה"ב הייתה סיפור הצלחה עם זינוק ממוצע של 17% במחירי בתי מלון. אנהיים – ביתה של דיסנילנד – תפסה את עליית המחירים הגבוהה ביותר באמריקה עם עלייה של 42%, ממחיר ממוצע של 109 דולרים ללילה במלון בשנת 2011 לסך של 155.25 דולרים בשנת 2012.

לבסוף, ארבע ערים במזרח אירופה כיכבו בראש הרשימה של עליות המחירים הגבוהות ביותר בעולם: גדנסק (58%+), קייב (56%+), בנסקו (36%+) ווורשה (26%+). פרט למונטנגרו, נראה שמזרח אירופה פרחה ונהנתה משגשוג שקשה למצוא במספר ערים מרכזיות במערב אירופה. הערים הגרמניות דיסלדורף (19%-), לייפציג (16%-) ובינץ (16%( חוו כולן ירידות בעוד מחירי המלונות באתונה ירדו בשיעור של 18% משמעותיים במהלך קיץ 2012, ככל הנראה בגלל אפטר-אפקט של המתחים איתם העיר מתמודדת כתוצאה מהמשבר הפיננסי הנוכחי באירופה.


מילות חיפוש האחרונות שהשתמשו כדי להגיע לדף זה

הודעות תיירותיות לעיתונות

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים