הונאות ביטוח. מדוע אסור לעשותם

הונאות ביטוח נסיעות, מה זה ? ו-4 סיבות מדוע אסור לעשותם.

כיום, לצערינו הונאה חברות ביטוח הוא מעשה יומיומי. תהיו כנים עם עצמכם ותגידו, כמה פעמים שמעתם מחברים ידידים בשיחות סלון או בפגישות חברתיות מדברים בצחוק על משהו שעשו לחברות הביטוח ועל טענות שיקריות על פוליסת הביטוח?.

למרבה המזל, בדרך כלל אין הדבר כך. אבל, עבור אחוז מצומצם של אנשים חסרי מצפון שמחשבה רעה זו נטועה בהם, מתפתים יותר ויותר לראות כמה שיותר כסף על טענות מופרכות (דבר שלא קרה כל וכלל) של הפסדים לכאורה ולהוציא אותם מחברות הביטוח. מבדיקות שנעשו מסתבר כי 15%- 20% מתביעות ביטוח הנסיעות הם הונאה.

סוגי הונאות ביטוח נסיעות שמוכרות עד היום: הרחבה של הביטוח ברגע האחרון והפעלתם בטיול, גניבת דרכון, גניבת כסף, גניבת מזוודות, המצאת ארוע שלא היה ולא נברא. כמו כן, נעשות פניות למספר חברות ביטוח באותה שנה על אותה דבר ואו פניה כל שנה לחברת ביטוח אחרת וזאת מתוך מחשבה שהדבר לא יתגלה.

4 סיבות טובות להיות זהירים בהונאת ביטוח נסיעות. נסתכל על כל אחת מהן ונפרט את הסיבות הלגיטימיות מדוע הונאת ביטוח נסיעות הוא משהו שאין לעשותו.

•זה לא מוסרי. באותה דרך שאנחנו מתייחסים לכל פעילות בלתי חוקית, הונאת ביטוח נסיעות הוא מעשה לא הגון, שיוצא מן המוסריות של חברה אחראית. האם שווה לוותר על מוניטין מכובד עבור כמה דולרים? התשובה היא , לא! .

•זה לא חוקי. הונאה של חברת הביטוח פשוט איננה חוקית. זאת סיבה מספיק טובה כדי למנוע מכל אדם לשקול הונאת ביטוח נסיעות. מי שעושה הונאה לוקח מספר סיכונים: 1. שיש להחזיר את כל מה שלקח 2. ייתכן שיהיו קנסות כבדים שיש לשלם 3. ואפילו להיות נאשם בבית המשפט.

•כל אחד משלם עבור הונאת ביטוח נסיעות. ברור לכולם כי חברות הביטוח פועלת בעיקרון על אותו בסיס כיסוי שמסופק על אובדן של כל המבוטחים. כאשר ישנה עלייה בכמות התביעות, חברות הביטוח מעלים את הפרמיות. ולמה חברות הביטוח מעלות את הביטוח? מהסיבה כי טענות שקריות עולות לחברת הביטוח יותר כסף והם עוברים אל המבוטחים בפרמיות גבוהות יותר. בקיצור, נשלם הרבה עבור פעולות הונאה של מיעוט.

•ביטוח נסיעות הינו ביטוח מיוחד. כאשר חושבים על זה, רוב פוליסות ביטוח הנסיעות נעשות על ידי אנשים נוסעים לחו”ל אשר חושבים שהם עלולים להיות פגיעים ואולי ללא מקורות כספים לכיסויי נזקים והםמחפשים להם פוליסת ביטוח נסיעות שתספק להם רשת ביטחון. המבוטחים במצב של פגיעות צריכים לסמוך על יושרו ואמינותו של המבטח שלהם. אם המבטח יחשוד ששישנם טענות שקריות הם עשוים להגביל יותר במה שהם מכסים. משמעותו , כי נוסעים שמטיילים יהיו פגיעים יותר ויצטרכו לחיות כל הזמן בחשש ללא השקט הנפשי, כמו שביטוח נסיעות אמור להביא.

טיפים והמלצות של יאיר בר זוהר מידע תיירותי ,

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים