המלצה אישית לספר: 50 התענוגות של פרובאנס
 

“50 התענוגות של פרובאנס” רואה אור 17 שנה אחרי “התענוגות של פרובאנס”, ששיגר עשרות אלפי ישראלים לאזור הנהדר. הספר החדש, השופע תמונות, לוקח אל היופי המהמם, אל המסעדות, משיא הצמרת ועד לעממיות ביותר, ממליץ על היקבים הטובים בכל סביבה, על מלונות ואכסניות, ומלווה אתכם בשווקים ודוכניהם המפתים, בכפרים התלויים, במוזיאונים יוצאי-דופן, בבתי-אמנים, בקאפלות שצוירו במאות ה-15 ו-16 ובמאה ה-20, בנופים מרהיבים ובמסלולי סיורים.

“50 התענוגות של פרובאנס”

מאת אביטל ענבר ( כתב גם מאמרי תוכן באתר זה )

להזמנה ישירה מהוצאת שטיינהרט-שרב, בהנחה לגולשי האתר

המחבר בחר ב-50 המקומות המומלצים ביותר, לטעמו, ה-Must. אמנות, גסטרונומיה, יין, פלאי טבע, כפרים יפים ועוד. הוא מבליט כל אחד באייקון , האות מ’ באלפבית העברי העתיק. המפות שבספר מציינות את מיקומי ה-must בחלקיו השונים של החבל. 50 הנבחרים הם חלק קטן מהספר: הם משובצים בתוך המבחר העצום של שכיות-החמדה שבחבל.

הפן היהודי ההיסטורי לא נשכח. פרק מוקדש לחבל העתיק של יהודי פרובאנס, Comtat Venaissin – נחלת האפיפיורים שליד אוויניון, שקלט יהודים מגורשים מממלכת צרפת. גם רוזני פרובאנס קלטו מגורשים, וביישובים שונים מציין המחבר נוכחות עתיקה זו. כן “גילה” גיטו ביניימי נידח בעיירה קטנה בהרים צפונה מניס, ועוד.

מטיילים המסתפקים בהפרדה בין בשר לחלב ובדגים מקושקשים – ימצאו את מבוקשם במסעדות בכל הרמות. מסעדות כשרות יש בכל מקום שחיה בו קהילה גדולה, כמו ניס, אוויניון, קאן, אקס-אן-פרובאנס. מסעדות אלו נקל לאתר בגוגל.

פרקי הספר מתווים מסלול מעגלי, המקל על תכנון הטיול בין תענוגות פרובאנס. אפשר להתחיל בכל נקודה ולסיים בכל נקודה.

אביטל ענבר, סופר, מתרגם-ספרות ועיתונאי, שהיה המו”ל של מדריכי גומיו ישראל, הקדיש לצרפת שמונה ספרי-מסע בתוך עשרים שנה, “מפעל” יחיד במינו. הספרים מבוססים כולם על מסעות-תחקיר מענגים. אחרי הספרים המוקדשים לצרפת בכללותה, פרובאנס, פאריס, דרום-מערב צרפת, יינות בורדו ואלזאס, “50 התענוגות של פרובאנס” הוא ספרו השביעי בסדרת “התענוגות”.

השמיני, אלקטרוני, “תמונות פאריסאיות”, הוא מסע בעולם הרוח של צרפת, בקרב הסופרים שתרגם והאמנים הדגולים שהתיידד איתם, כמו איב מונטאן ומארגריט דיראס (אצל “מנדלי מוכר ספרים ברשת”).

 

טיפים והמלצות של יאיר בר זוהר ספרי ומדריכי טיולים מומלצים צרפת ,

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים