המלצות וטיפים לקנייה ולבחירת מעיל גשם לטיול

המאמר בחסות עלי אקספרס טרוול-ציוד מומלץ למטיילים. מה לקנות והיכן? איך לקנות ציוד טיולים?

ישנם שלושה סוגים עיקריים של מעילי גשם: דוחה מים, מעיל חסין מים ומעיל חסין מים נושם. סוג המעיל מוגדר ע”פ עוצמת הפעילות וגורמים נוספים.

במידה ותרצה לקנות מעיל גשם הרי לך כמה עצות שימושיות:

– 

מעיל גשם דוחה מים

בפעילות ספורטיבית מאומצת כמו מרוצי אופניים, הספורטאי יזיע גם כאשר גשום. לכן, מעיל גשם דוחה מים מתאים יותר בתנאים של גשם קל והזעת יתר, בעיקר בשל יכולת הנשימה יוצאת הדופן של המעיל. סוגי מעילים המשתייכים לקטגוריה הזו הם סופטשלים ומעילי רוח.

– 

מעיל גשם נוגד מים ונושם

מעיל בצורה הנכונה ובאיכות הנכונה כאשר נדרשת יכולת דחיית מים ונשימה מירבית. שמיש מאוד לספורט במקום פתוח כמו ריצה, טיול בטבע, טרק וקייאקים נדרש מעיל עם כושר נשימה גבוה ובאיכות טובה.

– 

מעיל גשם חסין מים

מעילי גשם ופריטי לבוש לטיולים מיוצרים ברמות שונות של חסינות למים. ישנם דגמים היכולים לעמוד ב 5000 מ”מ של גשם, אחרים יכולים לעמוד בכמות של 10000 מ”מ ואפילו מיוצרים דגמים היכולים לעמוד ב 20000 מ” גשם. כאשר מתכננים לקנות ציוד טיולים יש לקחת בחשבון את כמות הגשם שאותו המעיל צריך להתמודד ולקנות בהתאם.

– 

בד נושם

יכולת הנשימה של מעיל הגשם היא רמת הנידוף של אגלי הזיעה מהעור אל האוויר באמצעות אידוי.

מעיל גשם נושם מונע את ספיגת הזיעה בבגדים. ראוי לציין שהרבה מותגים כוללים את טכנולוגיית הנשימה בעיצובים שלהם.

– 
טכנולוגיה

כאן ניקח מבט אנליטי על הטכנולוגיות של עמידות בפני מים  ונשימת המעיל של מותגים שונים ע”מ לראות מה מהם עונה על הצרכים שלך.


מעיל של מותג System Three של חברת Eatern Mountain Sport משתמש בטכנולוגיות של עמידות במים ונשימה של המעיל. הרבה מוצרים של החברה מוצעים כחלק מהמותג הזה, הכולל מעילי גשם ולבוש טיולים הנוגד מים. למותג ניקוד גבוה במבחנים של עמידות למים ונשימה.

טכנולוגית HyVent של North Face משיגה שלוש תוצאות מדהימות של שמירה על גוף יבש, נותנת לגוף לנדף זיעה, ושמירה על העמידות של המעיל הודות לציפוי הכימי הרב שימושי של המעיל. חומר זה שומר על גוף יבש גם בתאים קשים.

חברת גורטקס משתמשת בממברנה במקום ציפוי כדי להשיג יכולת של נשימה תוך כדי עמידות במים. מעילים של גורטקס נחשבו עמידים יותר לנשימה, אשר הממברנה היא למינציה של החלק הפנימי של בד המעטפת החיצוני. גורטקס נחשבת לאחד המותגים המובילים למעילי גשם וציוד טיולים נוגד מים בגלל המוניטין שלה ויכולת המוצרים שלה לעמוד בפני מים ולהיות מנדפי זיעה בו זמנית.

דגם Polartec של NeoShell משתמשת בטכנולוגיה שיוצרת מערכת של חסינות ממים ונידוף זיעה. ע”י שילוב של מס’ חומרים הכוללים שכבה פנימית רכה, ממברנת סיבים ושכבה חיצונית עמידה בפני שחיקה ודוחה מים.

במעיל מדגם MemBrain של חברת Marmont משולבת יריעה דקה מאוד של פוליאוריטן, התפורה למגוון סיבים של חברת Marmot. יכולת כמו של חברת גורטקס, עוזרת לנידוף זיעה בצורה יעילה יותר של המעיל עם שינוי חום הגוף של האדם.

– 

מעילי דו שכבתי, 2.5 שכבות ותלת שכבתי

תיאורים אלה מתייחסים לסוג השכבה המאפשרת חסינות ממים ולטכנולוגיית נידוף הזיעה.

שכבה פנימית נדרשת ע”מ לבודד ציפוי חיצוני שאינו חדיר למים, יכולת נידוף זיעה ועמידה בפני שחיקה של המעיל. מעיל דו שכבתי הוא כאשר השכבה המבודדת היא השכבה הפנימית או מוטמעת בה, ושום דבר לא מפריד בינה לבין האדם הלובש אותה. סוג זה זול יותר אך סובל מחיסרון של תוספת משקל של המעיל.

מעיל בעל 2.5 שכבות מוגדר כאשר למעיל יש שכבת למינציה של השכבה הפנימית ובנוסף יש דפוס של נקודות למינציה נוספות ע”מ למנוע בלייה של המעיל. היתרון במעיל הזה הוא שהוא קל משקל ודחיס.

מעיל תלת שכבתי הוא מעיל סנדוויץ, אשר מורכב משכבה חסינת מים, שכבה מנדפת ושכבה פנימית רכה ונעימה. מעיל זה הוא יקר יותר אך הוא קל יחסית ומאוד עמיד לבלייה.

– 

מעיל דוחה מים
ציוד זה מיועד לפעילות בעצימות נמוכה כמו הליכה ברחבי העיר. לבוש זה משאיר אותך יבש אך לא מתאים לפעילות אתגרית בטבע. מעיל זה אינו מנדף זיעה אבל היתרון שלו הוא בכך שהוא פתוח באזור המותניים כך שזה תורם לאוורו. עם מעיל זה ניתן לכסות גם את תיק הגב.

– 

שיקולים נוספים

איוורור

איוורור הוא תכונה של מעיל גשם אשר משפר את יכולת נידוף הזיעה בכל סוג של בד.

אוורור מפחית חום במהלך הפעילות. פתחי אוורור נמצאו בבתי השחי (רוכסנים), על הגב, ובאמצעות כיסי רשת מרופדים, אשר שומרים על הגוף קר ויבש בתאי חום.

– 

כיוונון המעיל

יכולת כיוונון מאפשרת התאמה טובה יותר של המעיל לאדם. החלקים הניתנים לכיוונון הם שרוולים, ברדסים, הידוקים לגוף, המאפשרים התגוננות טובה יותר מפני גשם, שלג ורוח.

– 

התאמה

ככלל, מעיל הגשם צריך להתאים לאדם הלובש ולאפשרטווח תנועה מלא. המעיל צריך להיות נוח בכל המקומות ומספיק מרווח ע”מ לאפשר לבישת בגדים תחתיו.

– 

קיים מגוון רחב מאוד של מעילים בשוק. חשוב מאוד לעשות מחקר מעמיק ולקחת רק מה שמתאים לך בדיוק לפני הקנייה. האינטרנט מקור מידע טוב ובעל ערך ע”מ למצוא את המעיל הטוב ביותר.  שתי תכונות חשובות שחושב לשים לב  הם הנוחות והחמימות של המעיל.

מעיל הגשם עוצב כדי לשמור אותך יבש וחם במהלך טפטוף, מעילי גשם נועדו להיות חסינים למים. ללא קשר לתקציב שלך, תוכל למצוא את מעיל הגשם הטוב ביותר להשקיע בו כי הם במחירים סבירים.

 

ציוד לטיולים - סקירות והמלצות ,

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים