המלצות וטיפים לקנייה ולבחירת תרמילים מומלצים לטיולים

תמונה: DerHexer, Wikimedia Commons, CC-by-sa 4.0

כתבה וערכה: ליאור קן-לי

אחד הדברים החשובים ביותר שיש לשקול כאשר מתכננים טיול הוא בחירת התרמיל הנכון שאתם נושאים על גביכם.  אם התרמיל שלך גדול מידי, יכול להיות שתתקל בבעיה בעקבות המשקל העודף. הוא זה שיקבע אם תסיימו את יום הטיול שלכם בחיוך או עם כאבי גב קשים. לכן, חשוב לבחור בתרמיל נוח, אשר יתאים לאופי הטיול שלכם. אם התרמיל שלך קטן מידי, הוא לא יכיל את כל הפריטים הנדרשים לטיול. אם תבחר תרמיל המורכב מחומרים לא נכונים, כל הפריטים עלולים להיספג כשירד גשם בהרפתקאה. אז הנה כמה טיפים מועילים שיעזרו לך לבחור את תרמיל הטיולים שיספק את הצרכים לטיול שלך.

אנו ממליצים לכם לקרוא את העצות הבאות, שיעזרו לכם בבחירת התרמיל המושלם:

לפני שאתם ניגשים לקנות תרמיל, תחשבו על אופי הטיול המתוכנן שלכם. האם אתם מתכננים טיול עירוני, בו תצטרכו את התרמיל רק כדי לסחוב בו כמה בקבוקי מים וספרים? או שאתם מתכננים על טיול טרקים? גם כאן, חשוב להבחין בין שני סוגים של טיולי טרקים: הארוכים, שנמשכים מספר שבועות ולעיתים אף חודשים, והקצרים, שנמשכים מספר ימים בלבד. בטיולי טרקים ארוכים תצטרכו לשים דגש על חוזק התרמיל ועל מערכת הגב ופחות על מספר התאים שבו ועל הנגישות אליהם.

חשבו כמה מקום אתם צריכים. כלל המפתח הוא לארוז כמה שפחות. מומלץ שתשבו עם עצמכם לפני קניית התרמיל ותחשבו מה בדיוק אתם מתכננים להכניס לתוכו. אחרי שהכנתם רשימה מסודרת של הציוד הדרוש, אתם יכולים לקבל מושג לגבי גודל התרמיל שאתם צריכים.

זכרו שהגוף שלכם שונה משל חבריכם. אם אחיכם בדיוק חזר מטיול בחו”ל והמליץ לכם לקחת את התרמיל שלו לטיול שלכם, תחשבו טוב-טוב לפני שאתם בוחרים לקחת. זכרו שגופכם שונה משל אחרים ושאם תרמיל מסוים מתאים לאחד מקרוביכם, אין זה אומר שהוא יתאים לכם. בעת בחירת תרמיל, קחו בחשבון את מערכת הגב שלכם, את המגבלות הגופניות שלכם ואת הכושר הגופני שלכם.

השאר את המזוודות על גלגלים מאחור
זה לא משנה לאיזה טיול אתה מתכנן לצאת, בין אם זה נסיעת עבודה או חופשה בחו”ל. זה יהיה מסובך ולא נוח לארוז את כל החפצים שלך במזוודות ענק מתגלגלות. למרות זאת, כדאי לדעת שיש מספר דרכים להשתמש בצורה יעילה במזוודה כזו, אבל יש מספיק תיקים אחרים בשוק שיכולים לשמש באופן מושלם את הצרכים שלך ולהתאים לטיול שלך בניהם התרמיל. תיקים מסוג ניתן מעניקים מרחב אחסון גדול לחפצים בעוד שאחרים מציעים דרכים נוחות יותר לסחוב אותם.

דע את סוג הטיול
מאפיין נוסף שחשוב לקחת בחשבון כאשר בודקים על התרמיל המתאים ביותר, הוא סוג של הטיול אליו אתה יוצא. האם הטיול שלך מצריך ממך לעבור בין מספר מטוסים? האם תהלך לעבור מרכבת לאוטובוס או מונית לפני שתגיעו ליעד הסופי? האם תטייל לאורך קו החוף ותעלה אינספור מדרגות לפני שתגיע ליד הסופי? זה מאוד חשוב לחשוב על הלחץ שמופעל עם סוג כזה של מסע, מאחר וזה ישחק תפקיד מרכזי כשתחליט מהו התרמיל המושלם שיתאים לצרכים של הטיול שלך.

תבחרו בגמישות
תרמילים הם מגוונים ויכולים לשמש למספר רב של מטרות כשמשוואים למזוודה סטנדרטית. תיקים אלו יכולים לשמש כמזוודה ובאותו הזמן לשמש כתיק גב. תלוי באפשרויות שיש בטיול שלך בניהן אתה יכול לבחור איך להשתמש בתרמיל ולאיזו מטרה שיעניין אותך. תרמיל טיולים מגיע  עם מספר מאפיינים חכמים הכוללים רוכסני רצועות השעיה והגנת RFID. כדאי שתדעו שבתיקים כאלה יש עיצוב ספציפי לטיול אז תחפשו את התרמיל שהכי יתאים לטיול שלהם.

קל לנשיאה
מזוודות עם גלגלים הם בחירה נהדרת למשטח חלק כמו מסדרונות בשדה התעופה. אך כשהטיול שלך יגיע למקומות גסים, תאלצו לסחוב את המזוודה על הידיים. כאן התרמילים נעשים שימושיים. התיקים האלו מאפשרים לכם לשאת את המטען על הגב שלכם ובטח מבטלים את הלחץ ובנוסף מאפשרים לידיים שלך לנוח. תרמיל לטיולים עוזרים להפחית לחץ ולעבור את הטיול בקלות.

מקומות אחסון נוספים
לטייל זה אחת הדרכים הטובות ביותר ללמד דברים חדשים, לפגוש אנשים חדשים ולגלות תרבויות שונות. ברגע של רצון לקבל את המקסימום מהמסע ולשמור על הקסם של חווית החופשה, הרבה אנשים נוטים לקנות מזכרות ופריטים נוספים, ואז נאלצים למצוא מקום נוסף. כך שכאשר הם בוחרים תיק לטיול, הם שוכחים לתכנן למותרות של שטח אחסון נוסף. זה מאוד חשוב שיש להם במחשבתכם אפילו לפני שתתחילו את המסע. כדאי לבחור את התיק שנותן אפשרות מקום נוסף לאחסון אוצרות חדשים.

מיקום חבוי
נסיעות באיכות טובה צריכים לספק שטח אחסון לחפצים יקרים כמו דרכונים או מסמכים, שיוכלו להיות מאוחסנים במקום חבוי מעיניים אורבות. מקומות אלו יבטיחו לכם שהחפצים היקרים לכם נמצאים במקום בטוח ומוגן. זה אחד מהיתרונות הגדולים של התרמיל על פני מזוודות רגילות.

סוג של הרפתקה
כאשר מתכננים טיול, צריך לדעת את סוג ההרפתקה שתחכה לכם. יחד עם זאת, אם אתם מתכננים להרפתקה בחוץ, בטבע, כמו הליכות או טרקים, אז תצטרכו תיק טיולים שהוא גמיש. תרמילים הם עוצבו במיוחד עם פרקטיות וקשיחות כאשר הם מחזירים את החפצים בצורה יציבה ובנויים להתמודד עם מזגי אוויר קשים. למצוא את התרמיל הנכון מאפשר לטיול להיות מהנה ונעים יותר. למרות זאת, ישנם מספר תרמילים שניתן לרכוש כיום שעוצבו למגוון מטרות כמו חופשה, טיול או טרק. לפני תחילת הטיול, תוודאו שהתיק שלהם מתאים בצורה מושלמת לסוג הטיול על מנת למנוע לחץ. רכישת התיק הנכון משפיע על איך שהטיול יראה.

תיקים נשלפים
בעוד שחלק מהתרמילים מגיעים עם תיק יום נשלף, אחרים לא. זה מצריך קצת זמן על מנת לעשות את הבדיקה ולבחור את המזוודה שהכי מתאימה לצרכים שלך. תיקים עם רצועות מותנים נשלפות מציעים לך שינוי וגמישות בהם תוכל להשאיר דברים שלא נחוצים לך מאחור ללא הצורך לוותר על האחסון. לכן זה חשוב מאוד לנתק את התיק יום מהתרמיל ועדיין שיהיה לך את כל מה שאתה צריך כדי שהטיול יהיה חוויה יוצאת דופן. זה מומלץ לדעת שלהשאיר חפצים יקרי ערך בתיק הנשלף זה לא חכם במיוחד כשמתקיימים לערים עמוסות. בדרך כלל מאוד קל לכייסים ברחוב לדעת את כל החפצים שלך בצורה זו. אפילו אם תצטרך לטייל עם התיק יום הנשלף, כדאי שתהיה זהיר במיוחד ותשים לב לכייסים.

קל לתפיסה
רוב התרמילים בשוק כיום מגיעים עם ידית נוספת, ובכך מקלה על הנשיאה של התרמיל. אם אתם תנסו לתפוס את הטיסה שלכם או תכננם לרדת מרכבת במהירות האפשרית, מאוד מומלץ לבחור בתרמיל שמגיע עם ידית נוספת המאפשרת תפיסה קלה. לפני שקונים תיק, מאוד חשוב לדעת עם איזה סוג ידית התרמיל מגיע. עוד גורם שכדאי לשקול הוא צורת ההתניידות שלך. אם אתם עוברים בין מטוס אחד לאחר, אז אתם צריכים לבחור תרמיל שיאפשר לכם להנות מטיול בלי דאגות

כשאתם רוכשים תרמיל, קחו בחשבון גם את הנעליים שלכם. נעל טובה ומתאימה מורידה על לחץ הגב התחתון והקרסוליים כ- 30-40% ממשקל התיק. כך, נעל מתאימה תפחית את הנזק לגב התחתון באופן משמעותי. נעלי ההליכה והתרמיל הנכונים יחסכו לכם צרות לגב התחתון. (תודה לאיציק סלוני  על הערה חשובה זו).

המלצות לנעלי הליכה לטיולים, לטרקים ולמסעות

בנוסף לעצות אלה, מומלץ להתייעץ עם המומחים בחנויות המטיילים לפני רכישת התרמיל לטיול.

אם נתקלתם באפשרויות רבות מדי ואתם לא יודעים באיזה תרמיל כדאי לבחור, הנה לכם כמה תרמילים מומלצים לטיול:

תרמילים מומלצים לטיולים עירוניים

Outlander Packable Travel Backpackתיק קומפקטי במיוחד, שיכול להיארז במזוודה שלכם מבלי לתפוס הרבה מקום ולהישלף החוצה ברגע שאתם צריכים לצאת לסיור רגלי בעיר. ניתן להזמין את התרמיל דרך eBay.

פרטים טכניים:

משקל: כ-0.2 קילוגרמים.

נפח: 20 ליטר או 33 ליטר, לפי בחירתכם.

גודל חיצוני (ס”מ): 16X15X5.

חומר: סינתטי.

יתרונות:

 • קומפקטי במיוחד. ניתן לקפל אותו לגודל מזערי, שנכנס בקלות לכיס פנימי במזוודה שלכם.
 • שוקל מעט ומאפשר לארוז בתוכו הרבה. התרמיל שוקל משקל כמעט בלתי מורגש וקיים בתוכו מקום אכסון רב.
 • זול יחסית לתרמילי יום אחרים.

חסרונות:

לא מצאנו בינתיים.

תרמילים מומלצים לטיולי יום

Recon Backpack – The North Faceתרמיל שמתאים לא רק לטיולי יום, אלא גם ללימודים באוניברסיטה. בתרמיל תמצאו כיס פנימי מיוחד שנועד לנשיאת מחשב נייד. ניתן לרכוש את התרמיל בריקושט או דרך eBay. התרמיל נבדק על ידי צוות האתר ואכן, מדובר בתרמיל מעולה לטיולי יום!

פרטים טכניים:

משקל: 1.2 קילוגרמים.

נפח: 31 ליטר.

גודל חיצוני (ס”מ): 49X36X24.

חומר: סינתטי.

יתרונות:

 • תמיכה נהדרת לגב. בתחתית התרמיל קיימת זווית קדמית אשר מעלה את מרכז הכובד למיקום גבוה יותר בגב. דבר זה מקל על הגב ומאפשר לשאת משקל רב יותר ביתר קלות. כמו כן, לוח הגב מרופד.
 • תא קדמי הכולל מספר רב של כיסים. מעולה לארגון חפצים קטנים.
 • כיס ייעודי למחשב נייד. כמו שכבר ציינו, בתא הגדול של התרמיל תמצאו כיס פנימי שנועד למחשב נייד או לכל מכשיר אלקטרוני אחר. כך, הוא לא יצטרך להידחק לתחתית התרמיל שלכם.

חסרונות:

 • המחיר – מעט יקר, אך ללא ספק שווה את המחיר.

eBags eTech 2.0 Weekender Convertibleהתרמיל אומנם נראה כמו תיק בית ספר, אך הוא יוכל לשמש אתכם גם בתור תרמיל טיולים מצוין. ניתן להזמין את התרמיל דרך eBay. תוכלו לקרוא פרטים נוספים על המוצר באתר האינטרנט הרשמי של ebags.

פרטים טכניים:

משקל: כקילוגרם אחד.

נפח: כ-50 ליטר.

גודל חיצוני (ס”מ): 56X35X23.

חומר: סינתטי.

יתרונות:

 • יכול לשמש גם בתור מזוודה קטנה.
 • גב התרמיל מרופד, מה שהופך אותו לנוח יותר למערכת הגב.
 • בכיס הקדמי תמצאו מספר תאים המיועדים לחפצים קטנים. כך, תוכלו לשלוף אותם במהירות בעת הצורך.

חסרונות:

 • מספר מצומצם של תאים גדולים פנימיים.
 • עיצוב לא אופנתי. כמו שאמרנו, התרמיל מזכיר את תקופת הלימודים ובזמן שמטיילים, מי רוצה להיזכר בבית הספר?

תרמילים מומלצים לטיולי טרקים

Arc’teryx Altra 65מהתרמילים המומלצים ביותר לטיולי טרקים, שנבחר על ידי עורך מגזין Backpacker Magazine”” כתרמיל הטוב ביותר. הוא קל, נוח ומלא בכיסי אכסון. הבעיה היחידה שלו היא, כמובן, המחיר. עם האיכות מגיע מחיר גבוה במיוחד. למטיילים רציניים בלבד. ניתן להזמין את התרמיל דרך eBay.

פרטים טכניים:

משקל: 2.2 קילוגרמים.

נפח: 65 ליטר.

חומר: סינתטי.

יתרונות:

 • נוח במיוחד. רצועת המותניים של התרמיל מאפשרת מרחב תנועה מוגבר ונוחות מרבית. כמו כן, לוח הגב של התרמיל מרופד.
 • נגישות גבוהה למספר רב של תאים. לתרמיל קיים רוכסן בצורת U, המאפשר גישה מלאה ונוחה לתא המרכזי. כך, תוכלו לפתוח את התרמיל כמו מזוודה.
 • קל מאד יחסית לתרמילים אחרים. זכרו, התרמיל שוקל רק 2.2 קילוגרמים! תרמילים אחרים בנפח דומה ישקלו לרוב 2.7 קילוגרמים ויותר.

חסרונות:

 • המחיר.
 • לא קיים תא ייעודי לשק שינה.

Gregory Baltoro 65אם אתם מתכננים להעמיס על עצמכם הרבה במהלך המסע שלכם (עד 25 קילוגרמים), זהו ללא ספק התיק המומלץ ביותר בשבילכם. התרמיל אומנם מוסיף משקל – כי הוא כבד בפני עצמו – אך הוא מפצה על כך בנוחות מדהימה ובמספר רב של תאים. ניתן להשיג את התרמיל ב”למטייל”.

פרטים טכניים:

משקל: 2.55 קילוגרמים.

נפח: 65 ליטר.

גודל חיצוני (ס”מ): משתנה בהתאם לגודל התרמיל (S/M/L).

חומר: סינתטי.

יתרונות:

 • מערכת גב מותאמת למידות הגוף שלכם. מערכת הגב של התרמיל מאפשרת התאמה מושלמת לזוויות האגן ולמפתח הכתפיים. בנוסף, קיימות רצועות אגן קשיחות, אשר יעבירו משקל לאגן ויעניקו תמיכה מרבית לגב.
 • מספר רב של תאים וכיסים, אשר מאפשרים אריזה נוחה. בין היתר, תמצאו בתרמיל כיס פנימי ייעודי לנאד מים H2o עם יציאה מדופן התרמיל, שני כיסי צד גדולים וכיס קדמי בעל נפח גדול.

חסרונות:

 • כבד בפני עצמו. שוקל 2.55 קילוגרמים עוד לפני שהכנסתם לתוכו את הציוד שלכם.

ציוד לטיולים - סקירות והמלצות , , , , , ,

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים