אירועים, פסטיבלים, הופעות וסיורים מיוחדים בחודש יולי 2016

רוצים לדעת אילו אירועים מיוחדים, פסטיבלים, הופעות וסיורים עומדים להתקיים בחודש יולי 2016? הנה כל הפרטים:

האירועים מתעדכנים מדי שבוע לקראת חודש יולייודעים על אירועים מיוחדים שיתקיימו בחודש יולי ולא מופיעים אצלנו? עדכנו אותנו – yair1515@gmail.com.

כל האירועים המיוחדים ביולי

כל האירועים המיוחדים בירושלים

כניסה חינם למוזיאון ארצות המקרא לילדים בחודשי יולי-אוגוסט – המוזיאון הופך הקיץ לזירת ההרפתקאות הקסומה של ירושלים הצטרפו למבחר הפעילויות שהמוזיאון מציע לילדים: שעת סיפור של אגדות עם מיתולוגיות המשלבות סיור, המחזה ויצירה בין מוצגי המוזיאון העתיקים והאותנטיים. אתגרו את הילדים בחידת 'הצופן' – מלכים קדומים ומכשפות יובילו את הילדים הסקרנים ביותר בלחץ של זמן לפענח את חידת הצופן המסתורית – האם יצליחו לפתור את התעלומה? בנוסף, בהשראת התערוכה החדשה שתפתח במוזיאון בספטמבר "בין דוד לגוליית – חידת קיאפה" יתעורר לחיים השוק השוקק של דוד המלך; שחקנים יובילו את הילדים בתערוכת הקבע של המוזיאון עם תפאורה מיוחדת שתקים לתחייה את חיי היומיום הקדומים של תושבי יהודה.

בין הפעילויות השונות במוזיאון:

 • 'הצופן'- לילדים סקרנים במיוחד! פענוח חידות מימי קדם – חוויה משפחתית בלשית בלתי נשכחת במוזאון- פענוח חידות אותן יצרו נביאים, כהנים, חכמים ולוחמים של תרבויות העולם העתיק. החידות יובילו את המשתתפים בין גלריות המוזאון בלחץ של זמן ויחשפו את משתתפי הקבוצה לתעלומות ומסתורין מהעולם הקסום מן העבר. לחברי הקבוצה יש  60 דקות בלבד לפענוח החידה – ולא יכשלו במשימה החשובה. האם תצליחו לעמוד באתגר?

מיועד לגילאי 8-12, משך הפעילות כשעה.

המחיר: הכניסה למוזיאון חינם לילדים! השתתפות בפעילות לילד – 22 ₪. מחיר מיוחד ל-3 ילדים – 55 ₪. לסדרה כולה הכוללת 11 מפגשים העלות הינה 217 ₪. מבוגר: 50% הנחה ממחיר הכניסה למוזיאון, אין כפל מבצעים. ניתן לרכוש כרטיסים מראש בקופות המוזאון בטלפון: 02-56110066. מספר המקומות מוגבל.

איפה? מוזיאון ארצות המקרא, ירושלים.

מתי? ימי רביעי ביולי-אוגוסט, בשעה 18:00.

 • שעת סיפור מהעולם העתיק בשילוב סיור, המחזה ויצירה – עולמם העתיק והסודי של שלמה, מלכת שבא, הורוס וסת', פגסוס הסוס המעופף ועוד ייחשפו בפני הילדים בשעת סיפור מרתקת וסוחפת המבוססת על אגדות עם מיתולוגיות. הממלכות הקדומות של מסופוטמיה, כנען, מצרים ויוון יקומו לתחייה בין שלל המוצגים הארכיאולוגים האותנטיים במוזיאון אשר יהוו את התפאורה המכושפת ההולמת ביותר. הילדים יעירו לתחייה את הדמויות מתוך הסיפורים דרך משחק והמחזה ובכל מפגש תתקיים הדרכה בגלריה אחרת בהתאמה לסיפור. בנוסף, ייצאו הילדים עם עותק מאגדת העם המסופרת של אותו השבוע שנכתבה בחריזה במיוחד ועוסקת בנושאים כמו חברות, אהבה, יריבות בין אחים, בושה, אחריות חברית ועוד. בסיום כל מפגש יכינו הילדים יצירה שייקחו איתם למזכרת הביתה. כל מפגש עומד בפני עצמו כחוויה נפרדת אך הילדים אשר ישתתפו בכל הסדרה ירכשו בסיס ערכי ועיוני מקיף ושלם המבוסס על אגדות העם המיתולוגיות. סדרת הקיץ שתחול בחודשים יוני-יולי-אוגוסט תהווה את יריית הפתיחה לסדרת "אגדות משחר האנושות" שתמשך לאורך כל השנה. את התכנית מלווה היועצת הפדגוגית ד"ר עדית קמחי, מנהלת מחלקת החינוך של המוזיאון.

הסדרה מיועדת לילדים בגילאי 4 – 8, משך הפעילות כשעה ורבע.

המחיר: הכניסה למוזיאון חינם לילדים! השתתפות בפעילות לילד: 22 ₪. מחיר מיוחד ל- 3 ילדים:  55 ₪. מבוגר: 50% הנחה ממחיר הכניסה למוזיאון, אין כפל מבצעים. ניתן לרכוש כרטיסים מראש בקופות המוזאון בטלפון: 02-56110066. מספר המקומות מוגבל.

איפה? מוזיאון ארצות המקרא, ירושלים.

מתי? ימי רביעי ביולי-אוגוסט, בשעה 16:45.

 • אבודים במוזאון – פעילות עצמית חווייתית לכל המשפחה – פעילות חווייתית משפתית בעקבות אוצרות העולם העתיק. אנשי מלוכה וכשפים מזמינים אתכם למסע מופלא בעקבות החפצים האבודים שלהם! נחפש תכשיטים נוצצים, כלי ציד ונגינה שאבדו בארמון, ונפענח לחשים עתיקים, פפירוסים מסתוריים ונתחמק ממלכודת שדים! במהלך הפעילות נפגוש את שירין הנסיכה הפרסית בעלת כישרונות רבים –מנגנת, שרה ורוקדת, מומחית לחימה, מנהיגה בעת הצורך את הצבא המגן על הממלכה ואומנית פסיפס מפורסמת. אך אבוי! כלי הציד של הנסיכה נעלמו יחד עם התכשיטים וכלי הנגינה המלכותיים! עזרו לנסיכה למצוא את חפציה בעזרת רמזים וכלים. נעקוב יחד אחר "ספר ההרפתקאות" ומפה שתדריך אתכם בעקבות החפצים האבודים ולפתרון התעלומה! בבקתת המכשף נעזור לו לחפש את חפציו המופלאים! חותמות מיוחדים שגילף והיו לקמעות, מלכודות שדים להגנה, לחשים עתיקים ומגילות פפירוס מסתתרים במוזיאון בין כתבי סתרים ומשימות חשאיות. הצטרפו למסעו של המכשף בין לחשים וקמעות (ונתחמק מרוחות רעות) בעקבות חפציו האבודים!

המחיר: הכניסה למוזיאון חינם לילדים! הפעילות בתשלום: 25 ₪.

איפה? מוזיאון ארצות המקרא, ירושלים.

מתי? במהלך יולי-אוגוסט.

 • פעילות עצמית לילדים בתצוגת המסכות "על הפנים" – משחקי קופסא ודפי פעילות עצמית בתצוגת "על הפנים" המורכבת כולה ממסכות של אנשים פרטיים: לראשונה הציבור הוא זה שמציג את אוצרותיו במוזאון. התצוגה הינה חלק מפרויקט 'קהילה אוצרת' בה המוזאון קרא לציבור לנער את האבק מעל האוצרות השמורים במגירות, בעליות הגג ובקופסאות, ולהצטרף לתצוגה ייחודית מסוגה המורכבת מחפצים אישיים. בתצוגה מוצגות מסכות מכל היבשות, עתיקות ומודרניות, מאוספים חובבים ועד למקצוענים אשר מלוות בדפי פעילות עצמית ומשחקי קופסא הקורא לילדים לצאת למסע קסום בעקבות המסכות מסביב לעולם. שולחנות המשחק עומדים לרשות המבקרים בכל עת.

איפה? מוזיאון ארצות המקרא, ירושלים.

מתי? במהלך יולי-אוגוסט.

קרדיט - יחצ מוזאון ארצות המקרא

קרדיט – יחצ מוזאון ארצות המקרא

כל האירועים המיוחדים בדרום

"יד חופשית" – תערוכת גרפיטי indoor מרכז הצעירים בחברת כיוונים, אשר מפעיל בשנים האחרונות מיזם לפיתוח וקידום אמנות עצמאית בדרום, ממשיך להפתיע בפרויקטים אמנותיים ובתערוכות מגוונות והפעם, "יד חופשית", תערוכה העוסקת באמנות הגרפיטי הנפוצה ברחובות.

בתערוכה קומפוזיציות מורכבות, צבעוניות, סיסמאות ועוד אשר מדגישות את אמנות הרחוב שנעשית בהיחבא ומחוץ לחוק, אך הפעם על קירות גלריית מרכז הצעירים שבבאר שבע. על היצירות המציגות בתערוכה עבד אוצר התערוכה אבי טל (Spine) יחד עם עוד ארבעה אמני גרפיטי ידועים בהם: Remo, Sliz, Dope ועורק. האמנים עבדו במשך יותר מ40  שעות ורסיסו עם עשרות פחיות צבע אשר כיסו את כל קירות הגלריה באמנות גרפיטי אותנטית. כל המיצגים שמקשטים את קירות הגלריה, הם פרי יצירתם של האמנים המציגים ונוצרו במיוחד לרגל התערוכה. בין המיצגים ניתן למצוא: קומפוזיציות מורכבות, סיסמאות פשוטות על גבי קירות שלמים והרבה צבעוניות שמאפיינת אמנות רחוב אורבאנית.

הכניסה חופשית.

איפה? גלריית מרכז הצעירים בבאר שבע, בכתובת: הרצל 12 בעיר העתיקה.

מתי? התערוכה תיפתח ב-7 ביולי בשעה 19:00.  בהמשך תהיה פתוחה מדי יום בין השעות 10:00-20:00.

תערוכה יד חופשית. קרדיט: מעיין קאופמן

תערוכה יד חופשית. קרדיט: מעיין קאופמן

חדש בבאר שבע: סיורי גלריות בעיר העתיקה בימי שישי, בתאריכים 8.7, 15.7, ו- 22.7 בשעה 8:30 יתקיימו בעיר העתיקה באר שבע סיורי גלריות ייחודיים. ברחבי העיר העתיקה ישנן גלריות פעילות ומגוונות, שהינן חלק מ"ציר המוזאונים" של העיר העתיקה. הסיורים המודרכים בגלריות יצאו ממרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם, כל סיור יעבור בין חמש או שש גלריות שונות בהן יפגשו המבקרים את האמנים לשיח קצר. בסיום הסיור יוכלו המבקרים להמשיך לטיול רגלי ברחובותיה הקסומים של העיר העתיקה וליהנות ממגוון המסעדות ומוקדי התרבות התיירות והאמנות שהעיר מציעה. כמו כן יוכלו ליהנות מפעילות שישי מוזיקלי – הופעות חיות במדרחוב קק"ל ודוכנים ב"שוק המדרחוב". כמו כן, המבקרים ברחוב סמילנסקי ייהנו מפעילות שישי משפחתי עם מוזיקה, בתי קפה, דוכני מזון ומיצג האמנות "סיפורי בדים", עשרות עצים עטופים בבדים ססגוניים.

אורך הסיורים כשלוש שעות.

מספר המקומות מוגבל. יש להירשם מראש, טל: 08-6464980.

בכל סיור יתקיימו ביקורים בחלק מן התערוכות המוצגות במקומות הבאות:

 1. מוזאון הנגב לאמנות

מוזאון הנגב לאמנות ממוקם בבית המושל שהוקם בתקופה העות'מאנית. במוזאון, שהוא המרכזי באזור הדרום, מוצגות תערוכות מתחלפות, נערכות סדנאות אמנות לילדים ולנוער ומתקיימים מופעי קיץ בחצר. במוזאון מוצגות כעת שתי תערוכות קומיקס, "אוטוביוגרפית: וידועים בקומיקס של נשים יהודיות" ו"אשת חיל: גיבורות על בקומיקס ישראל".

 1. מתחם הקטר

תחנה הרכבת הטורקית עברה חידוש ופיתוח ומבניה עברו שחזור אותנטי. ב 2014- התחנה נפתחה כמתחם תרבות,  בילוי ופנאי . בתחנה המחודשת קיימים מיני מוזאון אינטראקטיבי של רכבתישראל, גלריה לתערוכות מתחלפות, קרון מידע, מסעדת שף, ועל הפסים מוצגים קרונות אותנטיים וקטר קיטורי מדגם 70414. כעת מוצגת התערוכה "תולדות באר שבע 1900-1948", המספרת את סיפורה של העיר מתחילת המאה. אוצרות: גואל דרורי.

 1. בית האמנים בנגב

בית האמנים, המופעל על ידי עמותת "יוצרים בנגב", ממוקם במבנה יפה מימי המנדט. המקום משמש כגלריה רב תחומית לקהילה היוצרת של אמני באר שבע והנגב שמציגים ומוכרים מגוון תערוכות ועבודות ציור, פיסול, רקמות ותכשיטים. לגלריה חצר עם "גן פסלי עצים" מרשימים שהאמנים נתנו להם אינטרפרטציה משלהם.

 – 

 1. מוזאון לתרבות האסלאם ועמי המזרח

המוזאון, שנפתח ב-2014, ממוקם במבנה מרשים בו שכן בעבר המוזאון הארכיאולוגי. חצר המוזאון הפכה לגן סמלי עם מזרקה מעוטרת סביבה מוצגים ממצאים ארכיאולוגים מוסלמים שנמצאו בארץ ישראל. בחלל הפנימי מוצגות תערוכות מתחלפות. במוזאון מוצגת כעת התערוכה "מאיזניק לירושלים: קרמיקה במפגש בין-תרבותי".

 1. גלריית טרומפלדור

מרכז ראשון מסוגו שנפתח בשיתוף המחלקה לאמנות של אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע. בגלריה מוצגות תערוכות ומיצגים של אמנים מהארץ ומהעולם.

 1. הסטודיו של יהודית מאיר

בבית עות'מאני המקיף חצר עם נוף ציורי ושליו, פועל מעל חצי מאה סטודיו לקרמיקה של יקירת העיר באר שבע, האמנית יהודית מאיר. במבנה עצמו ובחצר מוצגות היצירות שמרביתן מבוססות על חומרי הגלם מהנגב.

 1. הגלריה של שמעון סרוסי

גלריה לאמנות עדכנית של האמן שמעון סרוסי-פיבקו. הגלריה מציגה יצירות אמנות עכשווית של האמן העוסק בציור ופיסול תעשייתי. בגלריה פועל גם סטודיו לצילום.

 1. גלריית קשתות

סטודיו לאמנות של האמניות יוליה אייזנברג ודורית שרף-בוסל, הממוקם בבית קסום בלב העיר העתיקה. הסטודיו משמש כחלל עבודה, מציג תערוכות, מארח אמנים ועורך שיעורי ציור ורישום. כעת מוצגת בסטודיו תצוגת ציורי גמלים של האמנית דורית שרף-בוסל ותערוכה ומיצג "שירה רומנטית" של האמנית יוליה אייזנברג.

 1. גלריה גרשון 6

גלינה ניקרסובה ואסיה קינן הן אמניות המתגוררות במבנה עות'מאני עתיק שהפך לבית מרשים. על קירות הבית, ומסביבו, הן מציגות אמנות סביבתית מרתקת שעושה שימוש בפסולת ובחומרים ממוחזרים ובימי שישי הן פותחות את סלון ביתן שמתפקד כגלריה המציגה אמנות ייחודית ורב תחומית. בגלריה מוצגת כעת תערוכת פיסול קרמי, ציורים, עבודות עיסת נייר ותכשיטי אופנה המוצעים למכירה. בקיר החיצוני של הגלריה מוצגת כעת תערוכת מחזור של גלינה ניקרסובה ובדרך לגלריה, לאורך רחוב טרומפלדור ישנם מספר מיצגי רחוב, פיסול, ציור קיר ועוד גם הם בנושא מחזור.

הסיורים ללא תשלום.

איפה? הסיורים יתחילו ויסתיימו ברחבת מרכז מבקרים בינלאומי באר אברהם בבאר שבע.

מתי? 8, 15 ו-22 ביולי בשעה 8:30.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט – http://www.oldcity7.co.il/ או צרו קשר בטלפון 08-6464980.

כל האירועים המיוחדים במרכז

"אצלנו במרפסת" – טבע ותרבות נפגשים בפארק אריאל שרון – במהלך חודשי הקיץ מקיים פארק אריאל שרון סדרת אירועים תחת הכותרת "אצלנו במרפסת"* מגוון אירועים לכל המשפחה מתקיימים על מרפסת התצפית, ברום ההר אל מול קו הרקיע של גוש דן במחיר השווה לכל נפש, בהם מפגשים עם סופרים, מופעים, טיבוע ציפורים ועוד.

מחיר הפעילויות נע בין 25 ל-55 ₪.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט של "אצלנו במרפסת" – www.parkevent.co.il.

בין הפעילויות:

 • סיור עם יוסי אבולעפיה – יוסי אבולעפיה, מאייר וסופר, משתף את הילדים בתהליכי היצירה תוך התמקדות בפרשנות חזותית, ממד קולנועי והומור בספרי ילדים. בסיום המפגש נצא יחד לסיור אחריות ותיקון סביבתי בין שבילי הר הפסולת המשוקם. הסיור כולל צפייה במיצג מולטימדיה.

מתי? 29 ביולי.

 • סיורי שקיעה – סיור ייחודי לאור עששיות בין שבילי הר הפסולת המשוקם. בסיור נספר את סיפורו של ההר שהפך מתל אשפה לריאה ירוקה ונלמד יחד על אחריות ותיקון סביבתי. הסיור כולל צפייה במיצג מולטימדיה.

מתי? 7 ו-28 ביולי.

צילום אורי אהרון

צילום אורי אהרון

 • ציפורים בראש – מפגש צפרות חווייתי ומרתק ששיאו טיבוע ציפורים. במהלך המפגש נכיר את הציפורים הנודדות המבקרות בפארק ואת מגוון בתי הגידול שקיימים בו. המפגש משלב צפייה במיצג המולטימדיה 'סיפורו של הר'.

מתי? 8 ו-22 ביולי.

 • מופעים לקראת שבת – מאור כהן, מוסיקאי יוצר, הרפתקן מוסיקלי, הפיטר פן של הרוק הישראלי במופע סולו בו יבצע מיטב משיריו בביצועים אינטימיים. מופע מרגש סוחף ומלא הפתעות.

מתי? 15 ביולי, החל מהשעה 16:00.

אצלנו במרפסת צילום ניב מוסמן

אצלנו במרפסת צילום ניב מוסמן

החופש הגדול בחירייה – אירועי הקיץ בפארק המיחזור חירייה: הצטרפו להרפתקה בעקבות משאית הזבל; בואו לגלות כיצד מייצרים מזבל אנרגיה ירוקה; בואו ליצור יצירות מחומרים בשימוש חוזר; ובואו להתרגש ולצחוק במופע קרקס קומי לכל המשפחה.

בתכנית: סיור בפארק המיחזור חירייה בעקבות משאית האשפה, סדנאות DIY "תוצרת חירייה" ו"החנונים" במופע קרקס קומי לכל המשפחה.

ההשתתפות בהרשמה מראש.

המחיר: 40 ₪ לכרטיס.

איפה? פארק חירייה. כדי להגיע לאתר יש לנסוע על כביש 4 לכיוון דרום , להיצמד לנתיב הימני ולהיכנס ביציאה הראשונה מימין. במגרש החנייה תראו משאית זבל ישנה ולידה שביל המוביל למרכז לחינוך-סביבתי.

מתי? ימי חמישי ביולי – 14, 21 ו-28 ביולי – בין השעות 16:30-19:30. הסיור יוצא לדרך ב-9:00 וב-10:00.

להזמנת כרטיסים ומידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט – http://www.hiriya.co.il/apage/118343.php – או צרו קשר דרך הטלפון 03-7396633 או המייל visit@hiriya.co.il .

פעילות מוזיקלית להורים ולילדים בהיכל התרבות – פעילות מוזיקלית להורים ולילדים (עד גיל 8), במסגרתה ייהנו הילדים ומשפחותיהם ממופעים מוזיקליים של הרכבי התזמורת הפילהרמונית, מופע נגינה תאטרלי בשילוב סיפור מוזיקלי, מקהלת הילדים בת קול במבחר שירים קלאסיים ושירים ישראליים, ועוד שורת מופעים מוזיקליים מגוונים.

ב-4 ביולי בין השעות 17:00-18:30 – אילן החלילן, הצרצר והנמלה – מופע נגינה תאטרלי בשילוב סיפור מוזיקלי תוך הכרת חלילים מרחבי העולם. מלכת הקצב- מופע קצבי המשלב סגנונות תיפוף שונים בשיתוף הילדים.

ב-11 ביולי בין השעות 17:00-18:30 – צלילים מחצר הגרוטאות – מופע מוזיקלי חובק עולם, המנוגן כולו בכלי נגינה עשויים מגרוטאות. סיפורו המופלא של החליל – מפגש מוזיקלי בצלילים לכל המשפחה.

הכניסה חופשית.

איפה? אכסדרת היכל התרבות, תל אביב.

מתי? ב-4 וב-11 ביולי בין השעות 17:00-18:30.

"גן קסום" – הצגות איכות לכל המשפחה תחת כיפת השמיים.

5 ביולי – זהבה ושלושת הדובים.

12 ביולי – המפוזר מכפר אז"ר.

19 ביולי – עמי ותמי.

26 ביולי – מיקי.

הכניסה חופשית.

איפה? גן התקווה, תל אביב.

מתי? ימי שלישי בחודש יולי בשעה 18:00.

"צלילי קיץ" – מופעים מוזיקליים תחת כיפת השמיים

2 ביולי – סיפור אהבה יווני – בין יפו לפיראוס – עם שמעון פרנס ועליזה אביב

9 ביולי – להקת צ'וקרליה – חגיגה צוענית מארצות הבלקן.

16 ביולי – להיטים לנצח – תזמורת הג'אז של תל אביב מארחת את הזמרת עדן הולן.

23 ביולי – MI CORAZON – טילדה רג'ואן במופע לדינו חוצה גבולות.

30 ביולי – שנסון תל אביב – מתי סרי במחווה ליוסי בנאי, במלאת עשור למותו.

6 באוגוסט – אף אחד לא קם – מופע הוקרה לגשש החיוור

20 באוגוסט – ננה – סיפורה של ננה מושקורי, הזמרת היוונייה המפורסמת בעולם.

הכניסה חופשית.

איפה? רחבת המשכן לאמנויות הבמה, תל אביב.

מתי? כל מוצאי שבת בחודשים יולי ואוגוסט בשעה 20:30.

"לילות יפו" – מופעים מוזיקליים תחת כיפת השמיים ביפו העתיקה.

הכניסה חופשית.

איפה? ככר קדומים וגן הפסגה, יפו העתיקה.

מתי? כל מוצאי שבת בחודשים יולי ואוגוסט בשעה 20:30.

הרקדה בטיילת – ריקודי עם בכל הסגנונות בהדרכתה של שרה אביב.

הכניסה חופשית.

איפה? טיילת חוף גורדון בתל אביב.

מתי? כל שבת בחודשים יולי ואוגוסט בשעה 19:00.

שבת בשרונה – מופעי אקרובטיקה וקרקס רחוב לכל המשפחה.

הכניסה חופשית.

איפה? גן המוזיקה בשרונה, תל אביב.

מתי? מדי שבת בחודשים יולי ואוגוסט בין השעות 17:00-19:00.

קיץ בנמל תל אביב – מיצג מזרקות מים אור קולי מרהיב – לכל המשפחה – נמל תל אביב והמותג מגנום מציגים את מיצג המים המרהיב של הקיץ. המיצג יורכב מסילוני מים בגובה עשרות מטרים שיתפרצו מהמים וירקדו לצלילי מוזיקה, את המופע ילווה מסך אורות ענק וחדשני בגודל 50 מטר שיהפוך אותו למיוחד ומרהיב, הכל נעשה תוך הקפדה על סביבה ירוקה, כשהמזרקות וסילוני המים נוצרים משימוש מעגלי במי הים.

הכניסה חופשית.

איפה? נמל תל אביב.

מתי? 3-28 ביולי, בשעות: 19:45, 20:15, 20:45, 21:15, 21:45, 22:15.

קיץ בנמל תל אביב – פרויקט "במה פתוחה" בטריבונה – פרויקט "במה פתוחה" שיוצא לדרך זו השנה הראשונה, בהפקתה וניהולה האמנותי של מאיה פוגל, מאפשר ליוצרים הצעירים לחשוף את יצירותיהם וביצועיהם לקהל הרחב לצד מפגשי אמן של מוזיקאים, ביניהם: יהלי סובול (6.7), ירמי קפלן @ ספנסרוסו (13.7), חמי רודנר (20.7) ופיטר רוט (27.7).

הכניסה חופשית.

איפה? נמל תל אביב.

מתי? מדי יום רביעי בחודש יולי בין השעות 20:30-22:00.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט –  http://www.yarid-hamizrach.co.il/.

קיץ בנמל תל אביב – קבלת שבת ישראלית מול הים באווירה מוסיקלית וקצבית – תפילה אלטרנטיבית, מוזיקלית ושמחה המשלבת את המסורת היהודית עם יצירה ישראלית

הכניסה חופשית.

איפה? בדק הצפוני (סמוך לקרוסלה) בנמל תל אביב.

מתי? מדי יום שישי ביולי ואוגוסט בשעה 18:30.

מסע בעולם האגדות ובסיפורי הילדים האהובים על כולנו בין ההצגות: בגדי המלך החדשים (5/7), זהבה ושלושת הדובים (12/7), איה פלוטו (19/7), מעשה בחמישה בלונים (26/7), אדון חלום (2/8), הברווזון המכוער (9/8), הקוסם מארץ עוץ (16/8), אגדות מרקדות (23/8). לפני כל מופע תתקיים פעילות מיוחדת לילדים החל מהשעה 17:30. כמו כן, מתחם סדנאות להורים ולילדים: הכנת חרבות ואבק פיות לפיטר פן וטינקרבל ועוד. המופעים יחלו בשעה 18:00 וימשכו כשעה.

הכניסה חופשית.

איפה? בטריבונה, יריד המזרח, ליד נמל תל אביב.

מתי? ימי שלישי בחודשים יולי ואוגוסט בין השעות 17:30-19:00.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט – http://www.yarid-hamizrach.co.il/.

מבלים את הקיץ במוזיאון ארץ ישראל בכל שבת ב-10:30 בבוקר יוצאים יחד למסע משותף בו פוגשים בחפצי הילדות של סבא וסבתא, שומעים סיפורים ונזכרים בחוויות. פעילות בית החולים לחיות בר בשעות 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00. אירוח חוויתי וגילוי פרטים חדשים על חפצים ישנים בתצוגות הקבע נחושת וקרמיקה באמצעות משחקים מהנים – בשעות 11:00, 12:00, 13:00. סדנת יצירה "ים בחומר" יצירת תבליט צבעוני בחומר בין השעות : 11:00 – 13:00 (כולל).

איפה? מוזיאון ארץ ישראל, רמת אביב, תל אביב-יפו.

מתי? ימי שבת בחודשים יולי ואוגוסט, בין השעות 10:30-16:00.

למחירים ומידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט –  http://www.eretzmuseum.org.il/.

עידן הקרח והדינוזאורים – חוויה לכל המשפחה: מסע בזמן 50 מיליוני שנה לאחור, אל נופים מרתקים ומרגשים של יצורים ענק פרהיסטוריים שהיו ואינם. תערוכת "עידן  הקרח והדינוזאורים" מגיעה לישראל. שילוב של 2 תערוכות מרהיבות, עם למעלה מ-70 דגמים משוחזרים בגודל אמתי (עד לגובה של כ-13 מ'!) ב-12 סצנות שונות ומתחם אינטראקטיבי מיוחד, בתוך העולם המרתק של עידן הקרח והדינוזאורים על נופיו עוצרי הנשימה. התערוכה כוללת מתחם אינטראקטיבי ובו מגוון פעילויות יצירה.

המחיר: רגיל 89 ₪, מכירה מוקדמת 79 ₪, כרטיסי אשראי 1+1. לרכישת כרטיסים: טל. 9066* או 03-5111777.

איפה? מוזיאון ארץ ישראל, רמת אביב, תל אביב-יפו.

מתי? ימי ראשון עד חמישי ושבת בין השעות 9:00-21:00 וימי שישי בין השעות 9:00-15:00 בחודשי יולי-אוגוסט.

כל האירועים המיוחדים באזור הצפון

ליל ירח מלא בעמק המעיינות – בעמק המעיינות יתקיים בפעם הראשונה לילה שכולו פעילויות ליליות. במסגרת הלילה המיוחד אותה יזמה המועצה האזורית עמק המעיינות יקיימו אתרי התיירות ברחבי המועצה שלל אירועים אשר יפתחו את שעריהם בשעות לא רגילות עם פעילויות מיוחדות למשפחות במחירים סמליים של 10 ₪ בלבד למשתתף. עוד יתקיימו סיורים מודרכים לכל המשפחה ללא תשלום במסלולי טיול ברחבי עמק המעיינות, מופעים מוסיקליים בכניסה חופשית לקהל, ארוחות מיוחדות במסעדות האזור עם טעימות מיוחדות לערב, אירוע ריצה לילי ועוד חוויות רבות ונוספות במזג האוויר האידיאלי של שעות הערב בעמק המעיינות.

יש להירשם מראש באתר המועצה האזורית עמק המעיינות – http://www.maianot.co.il/ . מספר המקומות מוגבל.

המחיר: רוב הפעילויות במחיר 10 ₪ בלבד.

מתי? 21 ביולי בשעות הלילה.

בין שלל הפעילויות הרבות שיוצעו לקהל הרחב –

 • טיולים מודרכים – במסגרת ליל ירח המלא יתקיימו מספר סיורים מודרכים – כולם ללא תשלום או במחיר 10 ₪ בלבד למשתתף, ביניהם סיור רכוב ברכבים פרטיים לאורך הירדן הכולל עצירה במספר תצפיות לאורך הגבול והסבר על החקלאות, מים, תעשיה ושיתוף הפעולה בין האנשים החיים משני צדי הגבול; טיול 'שקיעה במעלה ההר' ממצפור אבינדב למצפור דובי וערן שמיר והמשך לאורך חוות טורבינות הרוח עד לכניסה למעלה גלבוע; טיול ערב בין הגשרים לאור הירח בשיתוף קק"ל המסתיים בקומזיץ סביב המדורה; טיול סובב גני חוגה ועוד.

 • פעילויות מיוחדות בפארק המעיינות – במסגרת ליל הירח המלא ייצאו סיורים מודרכים ברכבים חשמליים הכוללים טבילה ורחצה במעיינות בשעות 20:00, 22:00, 24:00 וסיור זריחה בשעה 05:00. בנוסף יתקיימו סיור מודרך רגלי בשעת חצות להכרות עם הטבע וסיורי בר-אופן (בר על אופניים..) הכוללים רכיבה משותפת וכוס בירה מהחבית בשעות 22:00 ו-24:00.

 • פעילויות מיוחדות בגן הלאומי גן-השלושה סחנה – במוזיאון הארכיאולוגיה הים-תיכונית בשעה 20:00 תתקיים הרצאתו של הארכיאולוג דרור סגל מנהל המוזיאון ולאחריה סיור מודרך באולם יוון במוזיאון, באתר חומה ומגדל בשעה 20:00 ייצא סיור עששיות מיוחד וביקור חוויתי בחומה ומגדל ובבוקר יום ו' בין השעות 06:00-08:00 תתקיים רחצה עם שחר בבריכות הגן.

 • פעילויות מיוחדות באזור התיירות נהריים בגשר – בשעה 21:00 יקיימו שעת סיפור לילדים באמצעות 'פנס הקסם' של פעם, בבית הילדים המשוחזר הכולל תצוגה אינטראקטיבית הממחישה את סיפורם של בתי הילדים הקיבוציים בתקופת ההתיישבות ואת סיפור פינוי ילדי גשר במלחמת העצמאות בנוסף בשעה 19:00 סדנת אפיית פוקצ'ות בתנור בן 90 שנה (הסדנה במחיר של 30 ₪ למשתתף).

 • פעילויות מיוחדות בפארק החיות האוסטרלי 'גן גורו' – שבו חיים בעלי חיים אוסטרליים וקנגורו באופן חופשי יתקיימו סיורים מודרכים בשעות 20:00, 22:00, 24:00 וסיור זריחה בשעה 05:00.

 • פעילויות מיוחדות במרכז הצפרות 'מקור החסידה' בכפר רופין – יתקיימו שלושה סיורים רכובים מודרכים – בשעה 18:00 סיור דמדומים הכולל בין היתר גם שימוש במכשור מחקר מיוחד המאפשר האזנה לקולות עטלפים, בשעה 20:00 סיור לילי הכולל גם שימוש בזרקור נייד לתצפית בפעילי הלילה ובשעה 07:00 סיור בוקר לתור אחרי אחרוני המקננים וראשוני הנודדים.

 • פעילויות מיוחדות במרכז המבקרים 'ביו-תור' בקיבוץ שדה אליהו – בשעות 19:00 ו-21:00 תתקיים סדנה חווייתית על תהליך ייצור התבלינים ויצירת תערובת תיבול אישית לכל משתתף, לצד הסבר על הגידולים החקלאיים ועל החידושים המעניינים (חמורים במטע תמרים? התנשמות מדבירות מזיקים? כל התשובות בשטח..)

 • פעילויות תרבות וספורט – בין היתר יתקיימו ערב שירה עם חבורת הזמר 'שדות שבעמק' בניצוחו של חיים אסנר ו 'האירוסים' זמרי בית-אלפא בניהולו המוסיקלי של עוזי אסנר אשר יארחו את הלהקה הצעירה 'שמע יזרעאל' מקיבוץ גבע במופע תחת כיפת השמיים (20:30 בכפר התיירות הכורדי בירדנה, הכניסה חופשית), ערב 'הרוח מנגן עליי' עם מדרש מוזיקלי מאת הרכב 'פרשת דרכים' על הרוח שבין המנגינה למילים (בשעה 22:00 ליד המגדל בקיבוץ מעלה גלבוע, הכניסה חופשית) וכן אירוע ריצה לאור ירח מלא במסגרתו ישתתפו רצים רבים במסלולי ריצה באורך 5 ו-10 ק"מ.

כל הפסטיבלים ביולי

פסטיבל כדורים פורחים בינלאומי חוצה ישראל "מהגלבוע אל הנגב- מגבוה" – גם השנה, מועצה אזורית הגלבוע ועמותת תיירות שקמה בשור משתפות פעולה ומפיקות יחד, זו השנה הרביעית, את אחד האירועים הצבעוניים והמצליחים בארץ – פסטיבל כדורים פורחים בינלאומי חוצה ישראל. במהלך ימי הפסטיבל, כ-16 כדורים פורחים מרהיבים וייחודיים יכסו את שמי הגלבוע וצפון הנגב בחגיגה משפחתית מסעירה עם שלל פעילויות ומופעים עוצרי נשימה. עם חשיכה יתקיים מופע עוצמתי וסוחף: מופע קרקסי מודרני המשלב להטוטנים, אקרובטים, מוזיקה חיה ואלמנטים של אור לכדי אירוע קצבי וסוחף העטוף בעושר וויזואלי ומוזיקלי על הבמה. שיאו של הערב במופע NIGHT GLOW מרהיב, בו הכדורים מחוברים לקרקע ולצלילי מוסיקה קצבית נדלקת בהם אש בשלל צבעים – חוויה ייחודית ויוצאת דופן המרתקת את הקהל. עם שחר, יוכל הקהל לחזות בתהליך ניפוח כדורי הענק על גבי הקרקע והפרחתם לאוויר במפגן צבעוני ומרגש.

השנה ישבר שיא של צניחה מגובה נמוך כאשר 2 צנחני BASEJUMPING שמגיעים לפסטיבל במיוחד מהולנד יקבעו שיא של צניחה מגובה נמוך מכדור פורח מגובה של 120 מטר בלבד!

בכל אחד מאתרי הפסטיבל יתקיימו אירועים מיוחדים ומגוון פעילויות לכל המשפחה, לצד שכשוך במי המעיינות ולינת שטח חווייתית.

האירוע בגלבוע (14-15.7) כולל מגוון פעילויות לכל המשפחה: מתקני שעשועים, מתנפחים כולל מגלשות מים, בריכות שכשוך ודמויות רחוב שישעשעו את הילדים, דוכני יצירה, ריקודי עם ,שירה בציבור, סרט אל תוך הלילה, מופע קרקס אווירי, מופע אש  night glow)כדורים פורחים עם אש ומוזיקה), מופע זיקוקים ענק צניחות חופשיות מכדורים פורחים, מטסים של אולטרה לייט (מטוסים זעירים), דוכני מזון ועוד. למחרת עם שחר יתקיים מטס כדורים פורחים ססגוני, צניחה חופשית מכדור פורח ובריכות שכשוך להנאת הקהל.

האירוע בפארק הבשור (21-22.7) כולל מגוון פעילויות לכל המשפחה: בריכות שכשוך ודמויות רחוב שישעשעו את הילדים. בערב יתקיים מופע קרקס אווירי, ולאחריו מופע אש  night glow)כדורים פורחים עם אש ומוזיקה).

למחרת עם שחר יתקיים מטס כדורים פורחים ססגוני, צניחה חופשית מכדור פורח ובריכות שכשוך להנאת הקהל.

המחיר: 139 ₪ לאדם מעל גיל 3. חבילה משפחתית: 449 ₪ (4 כרטיסים). ילד עד גיל 3 ללא תשלום. הכרטיס כולל לינת שטח בפארק, צפייה במופעים ובמטס וכל הפעילויות. הכרטיס אינו כולל טיסה בכדור פורח. לאחר ששנה קודם אזלו כל הכרטיסים ולאור הביקוש הרב מומלץ להקדים ולרכוש כרטיסים בהקדם. מחירים מוזלים לוועדי עובדים, מנויי מטמון ותושבי האזור.

איפה? בשני מוקדים: מעיין חרוד בגלבוע וגן לאומי פארק הבשור בצפון הנגב.

מתי? 14-15 ביולי בגלבוע ו-21-22 ביולי בצפון הנגב.

למידע נוסף והזמנת כרטיסים, בקרו באתר האינטרנט הרשמי – www.gobalon.co.il.

פסטיבל כדורים פורחים צילום רפי קורן

פסטיבל כדורים פורחים צילום רפי קורן

פסטיבל הקוקטיילים – במסגרת הפסטיבל יציגו מיטב המיקסולוגים (יוצרי הקוקטיילים) בישראל – טעמים חדשים, צורות הגשה ייחודיות, שימוש בטכניקות עבודה מתקדמות – שיבוצעו ע"י מותגי האלכוהול המובילים בישראל. המבקרים בפסטיבל יוכלו לסייר בין ביתני הפסטיבל, להתרשם מצורות ההגשה הייחודיות וכמובן לטעום קוקטיילים מגוונים שיוכנו במקום. כל הקוקטיילים מקוריים ונוצרו לטובת הפסטיבל!

הכניסה חופשית. הטעימות מותנות ברכישת שוברים במקום או מראש.

איפה? מתחם התחנה, תל אביב.

מתי? 6-7 ביולי בין השעות 18:00-23:00.

לרכישת טעימות מראש, בקרו באתר grape-man.com/cocktails או צרו קשר בטלפון 03-5180533.

פסטיבל יד 2 – הפנינג ענק למכירה ורכישה של מוצרי יד שניה, הופעות חינם לכל המשפחה, תצוגות אפנה של בגדי וינטג', תערוכת אספנים ועוד.

הכניסה חופשית.

איפה? צ'ארלס קלור, תל אביב.

מתי? 27-28 ביולי ביו השעות 18:00-23:00.

כל הסיורים ביולי

כל הסיורים בצפון

סיור פיראטים שומרי החוף בדור הבונים – בסיור הייחודי הזה תתחפשו לפירטים ותצאו למסע חיפוש אחר ספינתכם האבודה. במהלך הסיור תלמדו אודות החוף, החול, הצדפים ופסולת.

ההרשמה והתשלום מראש דרך הטלפון *3639.

המחיר: 45 ₪ למבוגר, 30 ₪ לילד. מינויים של רשות הטבע והגנים מקבלים הנחה.

איפה? שמורת טבע חוף דור הבונים.

מתי? מדי יום שישי בחודש יולי.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של רשות הטבע והגנים.

כל הסיורים במרכז

מסע הצבים אל הים הפתוח – צאו אחר הצהריים אל החוף והתחילו בחיפוש אחר צבות הים, אשר מטילות בין 40 ל-130 ביצים בחוף. מלבד צבי ים, תוכלו למצוא במקום גם מלפפוני ים, סרטני ים, תולעי זכוכית ועוד.

ההרשמה דרך הטלפון 03-6388688 (קוד הרשמה – 11010716).

המחיר: 67 ₪ לאדם. מינויים של רשות הטבע והגנים מקבלים הנחה.

איפה? חוף דור.

מתי? יום שישי, ה-1 ביולי.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של רשות הטבע והגנים.

כל הסיורים באזור ירושלים

סיור למיטבי לכת בתל תצפית בהדרכת פרופ' אהרן מאיר, מנהל החפירה – הסיור ייפתח בתל-צפית, שהייתה גת הפלשתים המקראית הגדולה והחשובה בין חמש ערי הפלשתים. בסיור יחוו המשתתפים את משמעות מיקומה של גת וחשיבותה במארג הגאו-פוליטי, את שער העיר שנחשף לאחרונה ונחשב לאחד השערים הגדולים שנמצאו בארץ ישראל ואת חומת העיר. במהלך הסיור נעקוב אחר ההשערות לגבי מערכת המצור, הקדומה ביותר בארץ ונראה את העדויות לחורבן הגדול שחוותה העיר במאה התשיעית לפני הספירה.

יש להירשם מראש, מספר המקומות מוגבל. הסיורים אינם כוללים ארוחות. תהיה אפשרות להתרעננות בדרך.

המחיר: 170 ₪ לאדם. למינויים – 150 ₪.

איפה? נפגשים במזויאון ארצות המקרא בירושלים.

מתי? יום רביעי, ה-13 ביולי, החל מהשעה 8:00 ועד שעות אחר הצהריים.

להרשמה, צרו קשר בטלפון 02-5611066 או במייל – education@blmj.org.

קרדיט - יחצ מוזאון ארצות המקרא

קרדיט – יחצ מוזאון ארצות המקרא

כל ההופעות בארץ ביולי

הופעת ענק חינמית של אייל גולן לרגל השקת מרכז B CENTERמתחם B CENTER כפר סבא יושק רשמית בתאריך 5.7.16 ולכבוד האירוע מזמין את תושבי האזור להופעת ענק של אייל גולן המארח את זאב נחמה ולהקת "קפה שחור חזק".  ההופעה של אייל גולן פותחת את עונת הקיץ והינה הראשונה מבין שלל הופעות ואירועי תרבות המתוכננים במקום.

איפה? מתחם B CENTER, כפר סבא הירוקה, רחוב אנגל 78.

מתי? 5 ביולי בשעה 19:30.

מועדון הקצב מארחים את אריאל זילבר – בואו ליהנות מהופעה איכותית של "מועדון הקצב", הרכב ייחודי של מוזיקאים מרחבי הארץ.

איפה? רדינג 3, תל אביב.

מתי? 5 ביולי בשעה 22:15.

לרכישת כרטיסים, לחצו כאן.

קטגוריות: אירועי קייץ, אירועים, ואירועים בישראל.תגיות: אירועים ביולי 2016, סיורים ביולי, פסטיבלים 2016, ופסטיבלים ביולי.

מחפשים נותני שרותי תיירות מבית טריפאדוויזור

Viator

מקם את הסקירה שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

שלח לחבר

אימות לשליחה

captcha image

שלח שאילתה

אימות לשליחה

captcha image

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים