• תַפרִיט
  • תַפרִיט

אדם חרמון תופר לכם חוויה תיירותית לפי מידה

דף הבית » אדם חרמון תופר לכם חוויה תיירותית לפי מידה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 5 דקות

ראיינה וכתבה: נטלי שוחט

רוצים לארגן טיול, אירוע השקה, כנס מיוחד, יום גיבוש או מסיבת פרישׁה לעובד יקר? “דרך ארץ”, המומחה להפקת טיולים ואירועים “טיילור מייד” הוא הכתובת שלכם. אתם מדמיינים – חברת “דרך ארץ” מגשימה

בצהרים מהבילים של אמצע השבוע, סוף יולי 2016, פגשתי לקפה את אדם חרמון, האיש שעומד מאחורי המותגים “חרמון תיירות” ו”דרך ארץ”. הכרתי בחור צעיר, נעים הליכות ונמרץ, עם עיני טורקיז כמו מי הים של איים רחוקים וקסומים. הספיקה לנו היכרות קצרצרה, ועד מהרה קלחה השיחה בינינו וזרמה. רציתי לתהות על קנקנו של הבחור ושל העסק הזה שנקרא “דרך ארץ”, אך עד מהרה גלשנו אל עבר מחוזות רחוקים: שוחחנו על רעיונות, על פיתוחים, על אפליקציות ועל כל מיני פנטזיות שאפשר לפתח כאן ולהגשים בארצנו הקטנה עם קצת חזון ואמונה, שכן אנחנו בכל זאת ה- HOLY LAND או פשוט ‘ארץ הקודש’.

בלית ברירה חזרנו לסיבה שלשמה התכנסנו, לשמוע על המייחד את “דרך ארץ”, והרי הראיון בפניכם.

 –

אדם, ספר קצת על עצמך ועל הרקע שלך בתיירות.

אני יליד 1979, נשוי + 1, מתגורר בתל יצחק, במקור מנווה מונוסון. יש לי תואר ראשון בלימודי ניהול תיירות, ואף התחלתי תואר שני בתחום בבן גוריון.

בעקבות הטמפלרים בבית לחם הגלילית עם ההיסטוריון והשחקן קובי פליישמן; צילום: אדם חרמון
בעקבות הטמפלרים בבית לחם הגלילית עם ההיסטוריון והשחקן קובי פליישמן; צילום: אדם חרמון

 –

איך הגעת בעצם לתחום התיירות?

מאז ומתמיד מצאתי את עצמי עוסק בתחומים המשיקים לתיירות, וגם הפנטזיות העסקיות שלי היו קשורות לנושא זה. אני חי ונושם תיירות מגיל צעיר מאוד.

 

איך זה בא לידי ביטוי?

כאמור, תמיד חלמתי על תיירות, וכנער כבר פנטזתי איך יקראו למלון שלי. אחרי השירות הצבאי עסקתי במלונאות, בהפקת אירועים, באספקת מִנְהלות לטיולים, בליווי לוגיסטי של תיירות חינוכית, הן בתיירות פנים, והן בתיירות נכנסת.

בהמשך נגעתי בעוד תחום הקשור לתיירות, כשכל תחום כזה מחזק בי את הלמידה ואת הרצון להתמקד דווקא בתחום זה, שאינו פשוט כלל ועיקר: עסקתי בשיווק תיירותי בחברה שהתמחתה בטיולי משפחות באירופה. שם התמקדתי בעיקר בהכנת כתבות וניהול קמפיינים אינטרנטיים – עבודה שהייתה משרדית בעיקרה, אבל סיפקה לי עוד מֵמַד שיווקי בניהול עסק עצמאי.

תמיד ידעתי שאני רוצה להיות עצמאי, והתחלתי בכך שיצאתי לדרך עצמאית בפועל בשנת 2009 בשיתוף הפעולה עם “עמותת איילים” ובהקמת מתחם אירוח אקולוגי ב”אשלים”, לצד פיתוח תכנים ומרכזי רווח תיירותיים בכפרי הסטודנטים בנגב והגליל.

אני אדם מאוד שרותי, ואני חושב שבכל תחום מקצועי בחיינו אנחנו נותנים שירות, כשלדעתי ענף התיירות הוא חוד החנית של הגישה הזאת. תיירות מהווה הוצאה גדולה עבור הצרכן, ואין לנו עוד “טייק” לצלם כשאנחנו מעבירים אותו את החוויה שעליה שילם ממיטב כספו. במגוון עבודותיי בענף למדתי על רמות ואיכויות שונות של שירות, אבל אין ספק שהעוצמתית שבהן היתה בחברת “טיפוס טיולים”, כיוון ששם היה עליי לספק את כל צרכיו של התייר מא’ ועד ת’, ומעבר להתמודדות עם חווית התייר הן ברמת התוכן והן ברמת כלל השירותים הנלווים, העבודה בוצעה בתנאים הכי לא אופטימאליים שניתן להעלות על הדעת – קיץ בהרי אילת, הגשת ארוחת גורמה במהלכם של סופת חול או גשם שוטף בהר הנגב וכדומה. אהבתי את זה מאוד.

ומה היה השלב הבא בהגשמת החלום?

בשנת 2009 הקמתי את חרמון תיירות ובשיתוף “עמותת איילים”, ששׂמה לה למטרה לחזק את הפריפריה – הנגב והגליל – באמצעות הקמת גרעיני התיישבות הקמנו את “חאן איילים” מרכז תיירות אקולוגי חינוכי בנגב. החיבור היה “תיירות כְּחלון להתיישבות” והמטרה: חיזוק מטרות העמותה שלתפיסתי הייתה “מוזיאון חי לציונות בת זמננו”. החאן פעל כשלוש שנים וכלל בעיקר תיירות פנים חינוכית, אירוח משפחות והמון סיורים ומפגשים בתיירות נכנסת.

בחלוף הזמן, ועם הבשלות האישית והעסקית, החלטתי לצאת לדרך חדשה. תחילה, לזמן קצר, עסקתי בפיתוח עסקי בתחום התיירות. עזרתי לחברות בפיתוח עסקי בתחומים נישתיים כגון תיירות אמנותית בארץ ובעולם, תיירות חינוכית בגליל וכדומה.

בשנת 2013 החלטתי להתמקד בתחום שבו אני מתמחה. קראתי לו והקמתי את המותג “דרך ארץ”. לעשייה שני פנים: בעוד “חרמון תיירות” עוסק במגוון פרויקטים תיירותיים, “דרך ארץ”, שעליו אנחנו מדברים עכשיו, עניינו תיירות פנים, תיירות נכנסת ואירועים בלבד.

הלוגו שלי הוא: "דרך ארץ: חוויה בדרך שלך".
הלוגו שלי הוא: “דרך ארץ: חוויה בדרך שלך”.
אתנחתא צוננת במלון שרתון באמצע יום חמים של חוויות תל אביביות; צילום: אדם חרמון
אתנחתא צוננת במלון שרתון באמצע יום חמים של חוויות תל אביביות; צילום: אדם חרמון

 –

מה הוא החזון של ” דרך ארץ”?

החזון שלי הוא להתמקד במתן שירותים “התפורים לפי מידה” לתיירות פנים ולתיירות נכנסת (תיירות שבאים מחוץ לארץ), כשבעתיד, תורחב היריעה גם לתיירות יוצאת, כלומר לטיולים בחו”ל, אבל בואי לא נקדים את המאוחר…

על מה מתבססת ההתנעה של “דרך ארץ”?

אני מתבסס על ספקים ועל אנשי מקצוע בתחומים שונים בענף, חלקם עובדים איתי משלב פיתוח הרעיון, וחלקם באים לעשות את מה שהם מתמחים בו באירוע עצמו. הקשר ההדוק וההיכרות ארוכת השנים עמם מאפשרים מנעד רחב של מוצרי תיירות: ימי גיבוש וימי כיף לחברות, הפקת אירועים כמו מסיבות חברה, השקות, מסיבות פרישׁה של עובדים בארגון, וכדומה. האירוע יכול להתקיים במקומות מיוחדים בטבע ובאתרים היסטוריים, לצד אירועים במרכזי הערים. הבסיס הוא מה שהלקוח (ארגון, חברה או אנשים פרטיים) רוצה, מה יש לו בפנטזיה ומהי מסגרת התקציב שלו. כאשר מה שהכי חשוב לי הוא לחדש ולרגש גם בתקציב הנמוך ביותר.

 –

תן דוגמאות לאירועים מוצלחים במיוחד.

ארגנתי, לדוגמה, יום גיבוש לחטיבת הכספים של “אל-על” באזור ניר דוד שבעמק יזרעאל, כשהנושא היה “המרוץ למיליון”. המשתתפים חולקו לשלוש קבוצות ברוטציה. חלק ביצעו משימות ב”גן גורו” בין החיות, חלקם – בפארק המעיינות, כשחלק מהחוויה היה התרוצצות עם רכבי גולף ברחבי הפארק, ואילו חלקם היו באותה עת בסירות בננה בנחל האסי.

לאחר תום המשימות, נהנו המשתתפים מארוחת בר בי קיו, מהפעלה וממשחקי חברה. לרשות אלה מביניהם שהעדיפו לנוח, עמדו פינת זולה מושקעת ובריכת שחיה.

כאן ה”חיים הטובים” הגיעו אל הטבע. במקרים אחרים, כגון הרמת כוסית לחג בארגון או בחברה, האירוע יגיע למשרד, כולל ארוחה ופעילות. ואם מדובר בתכנון טיולים, זה עשוי להיות טיול גמלים במדבר, מסע בכדור פורח, טיול גורמה בכרך התל אביבי, טיול ג’יפים להר כרכום או סיור גרפיטי בתחנה המרכזית “החדשה”. הכול כיד הדמיון. כאמור, הכול נבנה בהתאמה אידאלית ללקוח ועל פי דרישתו (ארגון, חברה או פרטי), בין אם מדובר בתקציב, במיקום, בסגנון וברמה.

6 (Custom)
יום כיף מושלם בימי הקיץ החמים – נחל הקיבוצים; צילום: אדם חרמון

במקרה אחר, בניתי לבית ההשקעות “מיטב דש” חוברת המכילה עשרות פעילויות גיבוש מגוונות על פי קריטריונים קשיחים, כאשר כל מנהל מחלקה יכול להזמין את הפעילות שמתאימה לו ולמחלקתו מתי שמתאים לו במהלך השנה, וזה עובד מצוין.

יום גיבוש בטבע; צילום: אדם חרמון
יום גיבוש בטבע; צילום: אדם חרמון

באתר החברה שלך מוזכרים מושגים כגון “יום מתגלגל” ו- ODT. אנא הסבר והדגם.

“יום מתגלגל” פירושו ארגון של יום כיף המורכב כמה שלבים במיקומים משתנים. דוגמה ל”יום מתגלגל” שארגנתי למכון המחקר מדגם אשר כלל: סדנת שוקולד בגן שומרון, ריינג’רים בנהלל, ארוחת גורמה בבית לחם הגלילית בביסטרו הצרפתי בבית פיין ולקינוח: סיור והרצאה בבית לחם הגלילית בעקבות הטמפלרים בסיוע מרצה ושחקן.

ODT זהו מונח הלקוח מעולם האימון והייעוץ הארגוני ופירושו OUTDOOR TRAINING. כאן אני מארגן מעין יום גיבוש לקבוצה הומוגנית מתוך הארגון (חטיבה, צוות, יחידה וכו’), והם מקבלים משימות של אתגר, מחשבה והנאה, במטרה לבדוק את הדינמיקה הקבוצתית בתוך אותה קבוצה. לעתים מלווה את התהליך יועץ ארגוני, שמתלווה לאותה קבוצה בתוך הארגון במשך תקופה כדי להטמיע שינויים ארגוניים ולשפר דינמיקות קבוצתיות. המשימות עשויות לנוע ממשימות פשוטות וכיפיות ועד לרמת ההישרדות. מנעד המשימות הוא רחב מאוד ויכול לנוע בין סדנה רבת משתתפים עם כלים מינימליסטים ביער בן שמן, ועד הוצאת צוות פיתוח בכיר להשטת יאכטה לקפריסין, כשהם מגיעים לתהליך ללא כל ידע מוקדם ונדרשים לתת פתרונות בשעת לחץ אמיתית, כאשר צוות מקצועי על הסירה מנחה ומפקח ונמצא שם בכל שלב בתהליך. לעתים היועץ הארגוני הוא, כאמור, פנים ארגוני, ולעתים אני מביא אותו מבחוץ, על פי דרישה.

8 (Custom)

לסיכום, אדם, דבר איתי על דגשים ועל אפיונים שמייחדים אותך כמארגן אירועים וטיולים

אני מהווה ONE STOP SHOP   לכל צרכי ההפקה של הארגון או של משפחה מורחבת שמעוניינים להפיק אירוע או לצאת לטיול. זה כולל אירועי בר מצווה, חתונות, חתונת כסף, מפגשים משפחתיים, מסיבת פרישה, אירוח אנשי עסקים מחו”ל (הרמת כוסית במשרד, יום כיף, כנס או אירוח משלחת מחו”ל), ועוד…אתם תחליטו – אני מבצע. וכמו שציינתי קודם, הכול tailor made , ללא מוצרי מדף מבחינת תכנים, תקציב, רמה, מיקום, סגנון וכל שאר האלמנטים הקשורים לאופי האירוע. אין כאן תקציב מינימום או מקסימום. כל אחד והחוויה האידאלית עבורו.

9 (Custom)
אדם חרמון: אתם חולמים – הוא מגשים; צילום: גלי מרגלית “צילום אחר”

פרטים ליצירת קשר עם אדם חרמון:

מייל: adam@israelway.co.il


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם