• תַפרִיט
  • תַפרִיט

“אולפן הקסם”: מרכז מבקרים חווייתי ואינטראקטיבי לילדים ומשפחות באולפני הרצליה

דף הבית » “אולפן הקסם”: מרכז מבקרים חווייתי ואינטראקטיבי לילדים ומשפחות באולפני הרצליה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

מאת: שרה פלד

תמיד חלמתם לעשות טלויזיה? לשדר את החדשות הכי חמות? לצלם? לככב? לדובב?!  באולפן הקסם תרגישו ותלמדו מה זה לעשות טלויזיה. איך עובד מסך ירוק? איך יוצרים אנימציה, וליצור! להתנסות בהפתעות ובעולם שכולו יצירה וכיף…

אולפן הקסם, הקסם 12, צלע מזרחית, הרצליה. פרטים נוספים באתר אולפן הקסם.

“אולפן הקסם” הוקם בשטח ביתה ההיסטורי של מייסדת אולפני הרצליה, מרגוט קלאוזנר, שעלתה לארץ לפני כמעט 100 שנים עם חלום לספר את סיפורו של עם ישראל לכל העולם דרך מסך הקולנוע. קלאוזנר ובן זוגה, יהושע ברנדשטטר, ייסדו את האולפנים שנה לאחר קום המדינה ב-1949, מתוך הבנה כי למרות שבמדינה הצעירה עדיין חסרים בתי חולים, בתי ספר וכבישים, חשוב שיהיו לה האמצעים לספר את סיפורה לעולם וכך לגייס תמיכה, משאבים ולעודד יהודים לעלות ארצה. ביתה של קלאוזנר שימש במשך השנים כאולפן לתכניות שונות. את “אולפן הקסם” יצרה תמר מאיר, המנהלת האומנותית והמעצבת של המתחם. יזמה ומובילה אותו דפנה גניגר. האולפן מחולק לשבעה מתחמי יצירה מותאמים לכל הגילאים. החומרים שהמבקרים ייצרו ויצלמו בביקורם באולפן יישלחו אליהם ישירות לתיבת המייל המבוקשת למזכרת ושיתוף.

מתחמי היצירה כוללים מתחם איפור ותחפושות בו יוכלו הילדים לעטות אביזרים, לאפר את עצמם ולשנות צורה לקראת היצירה באולפן; רכב הקרנה אחורית המאפשר לילדים לבחור באיזה רכב הם נוהגים ובאיזה עולם: ג’יפ על הירח או הליקופטר מתחת למים, לברוח מדינוזאורים ולנהוג בעננים; אולפן חדשות לילדים בשיתוף חדשות 12 בו הילדים יוכלו לבחור כתבות שיוקרנו על מסך מאחוריהם כשהם מדווחים על החדשות החמות שיצרו; שני מסכים ירוקים (Green screens), מסך זחילה ומסך טיפוס, המאפשרים לדמיון של הילדים להמריא לגבהים חדשים, עם רקעים ואפקטים מפתיעים בהם יוכלו לברוח על רכבת, ליפול מבניין, להיות תלויים על הקרח ולבלות במסיבת ממתקים; חלל אנימציה בשיתוף שרוטונים וזאק אנד קוואק עם עמדות שונות – עמדת סטופ מושן, זאוטרופים ועוד; חלל סאונד שיאתגר את הילדים ליצור קולות לסרטים מוכרים מהארכיון העשיר של אולפני הרצליה וחלל דיבוב אליו מגיעים הילדים דרך מקרר המוביל אותם למיקום סודי שבו יוכלו לדובב את סרטי האנימציה שהכינו.

חדר איפור. צילום: עינב מורנו

בנוסף, מוצבת ב”אולפן הקסם” עמדה מיוחדת של סינמטק ירושלים – ארכיון הישראלי לסרטים, שתאפשר למבקרים להתרשם משלל קטעים מדהימים ונדירים מיומני כרמל ויומני גבע – מבזקי החדשות שהוקרנו לפני תחילת כל סרט בקולנוע בתקופת המנדט הבריטי ובקום המדינה. היומנים שהיוו כלי תקשורת מהותי בתקשור הנעשה בארץ לציבור ומהווים אוצר היסטורי המאפשר ללמוד על התנהלות החיים בראשית המדינה, מונגשים באמצעות אתר הארכיון והמשפחות המבקרות בתערוכה יוכלו לחפש בעמדה חומרים מעניינים לפי אנשים, אזורים גיאוגרפים, ונושאים שונים.

הביקור ב”אולפן הקסם” מתאים לכל הגילאים ובמיוחד עבור גילאי 4-13. בעת ההרשמה לפעילות יקבלו המשתתפים צמידים שיאפשרו להם להזדהות בכל מתחמי היצירה באולפן ולשמור את הסרטים שיצרו. 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם