אטרקציות ברובע סאטון (Sutton), לונדון

 

רובע סאטון נמצא בדרום העיר לונדון ומהווה חלק מלונדון החיצונית. הוא משתרע על שטח של 43 קילומטרים רבועים, מה שהופך אותו לרשות המקומית ה-80 בגודלה באנגליה מבחינת גודל האוכלוסייה. זהו אחד הרבעים הדרומיים ביותר של לונדון. הוא ממוקם דרומית לרובע מרטון (Merton), מערבית לרובע קרוידון (Croydon) ומזרחית לרובע המלכותי קינגסטון (Kingston).

הרובע הוקם בשנת 1965 על ידי מיזוג הרובע העירוני של סאטון וצ'ים (Cheam), הרובע העירוני של בדינגטון (Beddington) ווולינגטון (Waillington) והמחוז העירוני קרשלטון (Carshalton) שכבר היה בעבר חלק מרובע סארי (Surrey)

האטרקציות הבולטות ברובע סאטון הן :

 

מוזיאון האניווד (Honeywood Museum)

האניווד הוא בית גדול שנמצא בקצה המערבי של בריכות קרשלטון. הבית המקורי נבנה במאה ה-17 אך הורחב ושוחזר כבר פעמים רבות, ובמיוחד בתקופה שבין השנים 1896-1903 כאשר התווסף אגף אדוארדי גדול לצדו הדרומי. כיום משמש הבית כמוזיאון הראשי של רובע סאטון והוא מציג אוסף של פריטי היסטוריה מקומית, כולל פריטים מתקופת הברונזה. המוזיאון שופץ לאחרונה ונפתח מחדש במאי 2012 עם תכונות משופרות. בין השיפורים ניתן למצוא אזור תצוגה מורחב בנושא נהר וונדל (Wandle) והשפעתו על החיים באזור, כולל מפה אינטראקטיבית.

כתובת : דרך האניווד (Honeywood Walk), קרשלטון (Carshalton), רובע סאטון (Sutton).

טלפון : +44 20 8770 4297

זמני פתיחה : בימי שבת וראשון המוזיאון פתוח בין 10:00 ל-17:00, בימי רביעי, חמישי ושישי המוזיאון פתוח בין 11:00 ל-17:00. בימי שני ושלישי המוזיאון סגור.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע למוזיאון באמצעות הרכבת לתחנת קרשלטון (Carshalton). ביציאה מהתחנה יש לפנות לרחוב נורת' (North Street) וללכת לכיוון בריכות קרשלטון. הפנייה לדרך האניווד נמצאת סמוך לבריכות.

 

אחוזת נונסאץ' (Nonsuch Mansion)

אחוזת נונסאץ' היא אחוזה גותית הממוקמת בתוך פארק נונסאץ'. אגף השירות פתוח מדי פעם לציבור הרחב. זהו מקום פופולרי לעריכת חתונות, מכיוון שהוא זמין להשכרה. בימי הביניים הייתה האחוזה חלק מ-3000 הדונמים של אחוזת קאדינגטון (Cuddington). האחוזה נבנתה במקור בין השנים 1731-1743 על ידי ג'וזף תומפסון (Joseph Thompson) ונרכשה מאוחר יותר על ידי סמואל פארמר (Samuel Farmer) בשנת 1799. בין השנים 1802-1806 הוא העסיק את ג'פרי וויאטוויל (Jeffry Wyattville) כדי לבנות אותה מחדש בסגנון גותי טיודורי. פארמר הוריש את האחוזה לנכדו בשנת 1838 ובזכותו גני האחוזה הפכו למפורסמים. בעיצוב אחוזת נונסאץ' יש דמיון לעיצוב המקורי של ארמון נונסאץ', שבנייתו החלה על ידי מלך הנרי השמיני במאה ה-16. בתוך המרפסת הצפונית של האחוזה נמצא בלוק מארמון נונסאץ' המקורי, הנושא את הכיתוב שפירושו "1543 הנרי השמיני בשנה ה-35 למלכותו".

כתובת : פארק נונסאץ' (Nonsuch Park), רובע סאטון (Sutton).

טלפון : +44 20 8786 8124

זמני פתיחה : האחוזה פתוחה לקהל הרחב בימי ראשון השניים והרביעיים של כל חודש בין אפריל וספטמבר ובנוסף לכך בימי חג רשמיים בחודשים מאי עד אוגוסט, בין השעות 14:00 ו-17:00.

מחיר כניסה : 1.50 ליש"ט למבוגר, 0.50 ליש"ט לילד ו-1 ליש"ט לאזרח ותיק.

דרכי הגעה : ניתן להגיע לאחוזה באמצעות הרכבת לתחנת צ'ים (Cheam). האחוזה נמצאת במרחק מספר דקות הליכה מהתחנה.

 

אחוזת קריו (Carew Manor)

אחוזת קריו, ששימשה כמקום מגוריה של משפחת קריו, ממוקמת בפארק בדינגוטון (Beddington Park). היכל הנשפים המפואר, המתהדר בגג עץ מעוצב בסגנון ייחודי, נשאר כפי שהיה בבית המקורי, יחד עם חלק ממטע עצי ההדר שנבנה על ידי סר פרנסיס קריו (Sir Francis Carew) ויש הטוענים שהוא הראשון מסוגו באנגליה. בשטח האחוזה ישנו גם שובך יונים מהמאה ה-18. ארכיאולוגים גילו לאחרונה באחוזה גן טיודורי שכולל מערה, והם מאמינים שהוא נוצר על ידי סר פרנסיס קריו במאה ה-16. ניתן להזמין סיורים מאורגנים באולם האירועים במוזיאון המורשת של רובע סאטון.

כתובת : דרך צ'רץ' (Church Road), בדינגטון (Beddington), רובע סאטון (Sutton).

טלפון : +44 20 8770 4781

זמני פתיחה : סיורים באחוזה מתקיימים בימי ראשון בלבד, יש צורך לתאם מראש בטלפון.

מחיר כניסה : 4 ליש"ט לאדם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות האוטובוס בקווים 151, 407, 410, 726 ו-S5. האחוזה נמצאת מספר דקות הליכה מתחנת האוטובוס.

 

גלריית ווייטהול (Whitehall Gallery)

וייטהול הוא בית עץ שממוקם במרכז כפר צ'ים (Cheam). הוא נבנה במקור בשנת 1500 כסבכה ושימש ביתו של איכר אבל עם הזמן הורחב מאוד. מראהו החיצוני הוא טיפוסי למאה ה-18. בגן ישנה באר מימי הביניים, ששירתה בעבר בניין שנמצא באתר. כיום הבית הוא מוזיאון היסטורי שכולל מטבח מפואר ופרטי בית מהתקופה הגאורגית, הויקטוריאנית ואדוארדית. למוזיאון יש תכנית של אירועים ותערוכות משתנות, וגן תצוגות בנושא ההיסטוריה של הבית ויושביו, בית הספר שנמצא בקרבת מקום, וארמונו של המלך הנרי השמיני.

כתובת : דרך מדלן (Malden Road) מספר 1, צ'ים (Cheam), רובע סאטון (Sutton).

טלפון : +44 20 8643 1236

זמני פתיחה : הגלריה פתוחה בימי רביעי, חמישי, שישי וראשון, ובימי חג רשמיים בין 14:00 ל-17:00 ובימי שבת בין 10:00 ל-17:00.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע לגלריה באמצעות הרכבת לתחנת צ'ים (Cheam). הגלריה נמצאת במרחק מספר דקות הליכה מהתחנה.

 

תיאטרון צ'רלס קרייר (The Charles Cryer Theatre)

בתיאטרון צ'רלס קרייר, הממוקם ברחוב הראשי היי סטריט (מספר 39) בכפר קרשלטון (Carshalton Village), מתקיימים מופעים לעתים תכופות מאוד. בתיאטרון ניתן לצפות בהפקות דרמה ומחזות זמר, וגם בהפקות קומדיה וריקודים. חומרי ההצגות נעים בין שייקספיר לצ'כוב לפנטומימה ומופעי ילדים. מטרתו של התיאטרון היא לאזן את הפופולריות עם איכות, והוא משמש גם כאולם קונצרטים ללהקות מקומיות. בנוסף הוא גם אירח את פסטיבל רוקשוט (Rockshot) המקומי והפופולרי. התיאטרון נקרא על שם האיש שהוביל את הקמפיין לפתיחת תיאטרון סיקומב (עליו תוכלו לקרוא בהמשך המאמר). בתוך מבנה התיאטרון יש גם מסעדה תאילנדית בה ניתן לאכול לפני או אחרי המופע.

כתובת : רחוב היי סטריט (High Street) מספר 39, קרשלטון (Carshalton), רובע סאטון (Sutton).

טלפון : +44 20 8770 6984

זמני פתיחה : בהתאם למופע.

מחיר כניסה : בהתאם למופע.

דרכי הגעה : ניתן להגיע לתיאטרון באמצעות הרכבת לתחנת קרשלטון (Carshalton) או לתחנת קרוידון מערב (Croydon West). התיאטרון נמצא במרחק 10 דקות הליכה משתי התחנות.

 

תיאטרון סיקומב (Secombe Theatre)

תיאטרון סיקומב (נקרא על שמו של סר הארי סיקומב) ממוקם סמוך לדרך צ'ים (Cheam Road) בסמוך למלון הולידיי אין. התיאטרון נפתח בשנת 1983 על ידי סר הארי סיקומב, שחי ברובע סאטון במשך 30 שנים מחייו. התיאטרון נבנה במקום מבנה כנסיית המדען הנוצרי (Christian Scientist) שהיה במקום. באודיטוריום הראשי יש 340 מושבים, ובסמוך אליו נמצא חדר רב תכליתי גדול. תיאטרון סיקומב פועל בשיתוף עם תיאטרון צ'רלס קרייר, שנקרא על שמו של האדם שהוביל את הקמפיין לפתיחת תיאטרון סיקומב. תוכן ההפקות בתיאטרון סיקומב נע מהפקות מודרניות לחידושים של הצגות פופולריות ישנות. הפקות מסוימות מופקות באופן מקומי, בעוד אחרות מגיעות כחלק מסבבי הופעות. מפעם לפעם מופיעים בתיאטרון גם קומיקאים ומוזיקאים

כתובת : דרך צ'ים (Cheam Road) מספר 42, רובע סאטון (Sutton).

טלפון : +44 20 8770 6990

זמני פתיחה : בהתאם למופע.

מחיר כניסה : בהתאם למופע.

דרכי הגעה : ניתן להגיע לתיאטרון באמצעות הרכבת לתחנת סאטון (Sutton). התיאטרון נמצא במרחק 5 דקות הליכה מהתחנה.

 

ספריית סאטון (Sutton Library)

ספריית סאטון ממוקמת קרוב לחלק העליון של העיר, ליד כנסיית סנט ניקולס ומלון הולידיי אין, והיא חלק ממתחם בו נמצאים המשרדים הקהילתיים, מקום התכנסותה של מועצת הרובע, ומכללת סאטון למדעי הרוח. זוהי הספרייה הגדולה ביותר ברובע, היא נפתחה במקור בשנת 1975, ובשנת 2004 הורחבה ושופצה כדי לענות על צרכי הקהילה המשתנים. זו הייתה הספרייה הציבורית הראשונה שאירחה סופרים, הראשונה להקים ספריית השאלה של תקליטורים וסרטי וידאו, והראשונה להציע שירותי ספרייה מלאים בימי ראשון (יום חופש באנגליה). הספרייה מתפרשת על פני ארבע קומות, ומתחם ההשאלות נמשך עד לטרקלין הקריאה, בית קפה, חנות ספרים, מתחם האזנה למוזיקה וספריית ילדים מעוצבת בנושא סביבות העולם.

כתובת : דרך סנט ניקולס (St. Nicholas Way), רובע סאטון (Sutton).

טלפון : +44 20 8770 4740

זמני פתיחה : בימי שני הספרייה פתוחה בין 9:30 ל-18:00 (קומה ראשונה בלבד), בימי שלישי, רביעי, חמישי ושישי הספרייה פתוחה בין 9:30 ל-20:00 (בימי חמישי ושישי מהשעה 18:00 קומה ראשונה בלבד), בימי שבת הספרייה פתוחה בין 9:30 ל-17:00 ובימי ראשון בין 13:00 ל-16:30.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע לספרייה באמצעות הרכבת לתחנת סאטון (Sutton). הספרייה נמצאת במרחק מספר דקות הליכה מהתחנה.

 

בית הולנד הקטנה (Little Holland House)

בית הולנד הקטנה, שנמצא בקרשלטון ביצ'ס (Beeches Carshalton), היה ביתו של האמן פרנק דיקינסון (Frank Dickinson) שחי בין השנים 1874-1961. סגנון עיצוב הפנים של דיקינסון הושפע מג'ון רסקין (John Ruskin) ומעצב ואמן הטקסטיל ויליאם מוריס (William Morris). הבית מכיל רבות מיצירות האמנות שלו.

כתובת : שדרת ביצ'ס (Beeches Avenue) מספר 40, קרשלטון (Carshalton), רובע סאטון (Sutton).

טלפון : +44 20 8770 4781

זמני פתיחה : הבית פתוח לקהל הרחב בימי ראשון הראשונים של כל חודש ובימי ראשון ושני שהם ימי חג רשמיים בין השעות 13:30 ו-17:30.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע לבית באמצעות הרכבת לתחנת קרשלטון ביצ'ס (Beeches Carshalton). הבית נמצא במרחק מספר דקות הליכה מהתחנה.

 

מרכז החיים של סאטון (Sutton Life Centre)

מרכז החיים של סאטון הוא מתקן קהילתי שעלות בנייתו הייתה 8 מיליון ליש"ט והוא נועד לשפר את איכות חייהם של האנשים הצעירים ולעודד אזרחות טובה. תכונת המפתח שלה – ה"לייפזון" (Lifezone) – היא רחוב וירטואלי, חדר עם מסכים על כל הקירות, שמראים תמונות אמתיות מרחובות רובע סאטון. כמו כן, במרכז יש ספרייה, בית קפה, קיר טיפוס, מתחמי קהילה, איכות סביבה, ספורט ונוער, ואזורי מדיה. הוא מנסה לעודד את הפעילות המעורבות בקהילה. הוא נפתח ב-27 באוקטובר 2010 על ידי סגן ראש הממשלה ניק קלג (Nick Clegg).

כתובת : רחוב אלקורן (Alcorn) מספר 24, רובע סאטון (Sutton).

טלפון : +44 20 8644 9696

זמני פתיחה : בהתאם לפעילות.

מחיר כניסה : בהתאם לפעילות.

דרכי הגעה : ניתן להגיע ישירות למרכז באמצעות האוטובוס בקווים 80 ו-470, או ברכבת לתחנת סאטון (Sutton) ולאחר מכן ללכת מספר דקות.

 

אמנות ציבורית במרכז סאטון (Public Art in Sutton Town Centre)

ישנן מספר דוגמאות של אמנות ציבורית במרכז סאטון, החל מציורי קיר בגובה בניינים רבי קומות וכלה בפסלים מרהיבים. בין הפריטים הבולטים ביותר נמצא אחד מציורי הקיר. צורתו היא כצורת פסיפס, גובהו 9 מטרים, רוחבו 5 מטרים, והוא מכסה קיר שלם בן שלוש קומות בכיכר העיר בסמוך לחנות הספרים ווטרסטונס (Waterstones). הוא הוזמן לכבוד אתרי המורשת העיקריים של סאטון, ומציג היבטים שונים של מורשת הרובע וההיסטוריה המקומית בתבנית גיאומטרית של 19 לוחות. מרכז היצירה הוא תיאור ארמונו של המלך הנרי השמיני בנונסאץ' (Nonsuch). הלוחות האחרים מתארים אנשים מכובדים מהמשפחות המקומיות הוותיקות, כמו גם את המורשת התעשייתית והארכיטקטונית.

כתובת : מרכז רובע סאטון (Sutton).

טלפון : אין.

זמני פתיחה : פריטי האמנות מוצגים כל יום.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע למרכז הרובע באמצעות הרכבת לתחנת סאטון (Sutton).

 

 מלונות מומלצים בעבורכם  ב Sutton

 

The Thatched House Hotel  

Cheam road, Sutton

ציון על פי 110 חוות דעת: טוב מאוד, 8 

This small, family-run hotel is walking distance from Sutton town centre. It has clean, quiet, refurbished rooms, pleasant gardens and a warm welcome. קראו עוד…

 
 

Greyhound Hotel 

2 High Street, Carshalton, Sutton

ציון על פי 141 חוות דעת: טוב מאוד, 8.2 

A short distance from the M23, Greyhound Hotel has good access to Central London and Gatwick Airport. It has air-conditioned bedrooms and serves food in its bar and dining room. קראו עוד…

 
 
 

Ashling Tara Bed & Breakfast Hotel 

 50 Rosehill, Sutton

ציון על פי 25 חוות דעת: נעים, 6.9 

 מלון אשלינג טארה בד אנד ברקפסט (Ashling Tara Bed & Breakfast Hotel) ממוקם בליבה של סאטון, אזור פופולרי בעבור המבקרים בלונדון, בית הארחה קטן זה מרוחק רק כ-20 דקות נסיעה מתחנת ויקטוריה (Victoria)… קראו עוד…

 
 
 

Holiday Inn London Sutton 

 Gibson Road, Sutton

ציון על פי 82 חוות דעת: טוב מאוד, 8 

Ideally situated in the heart of Sutton town centre,Holiday Inn London Sutton is a contemporary hotel with extensive facilities, providing good access to Sutton Train Station. קראו עוד…

 
 
 

Sutton Place 

 21 Prince of Wales Road, Sutton

ציון על פי 8 חוות דעת: נעים, 6.2 

Just 10 miles from the attractions of central London, Sutton Place offers modern, fully self-contained houses with access to private gardens, free WiFiand free onsite parking. קראו עוד…

 
 

 ליד Sutton

 

51 Kensington Court 

 51 Kensington Court, Kensington and Chelsea, לונדון (נמצא 16.9 km מSutton)

In an elegant Victorian townhouse, 51 Kensington Court is just 7 minutes’ walk from Kensington Palace in central London. קראו עוד…

 

 
 

The Cumberland – A Guoman Hotel  

Great Cumberland Place, Westminster Borough,

ציון על פי 2786 חוות דעת: טוב אוד, 8.3

מלון דה קאמברלנד – איי גאומן הוטל (The Cumberland – A Guoman Hotel) המסוגנן בדירוג 4 הכוכבים, שוכן בשכונת ווסט אנד (West End), במרחק 100 מטרים מתחנת הרכבת התחתית מארבל ארץ' לונדון (Marble ArchLondon… קראו עוד…

 

 
 

Thistle Marble Arch 

 Bryanston Street, Marble Arch,

 Westminster Borough, לונדון(נמצא 18.5 km מSutton)

ציון על פי 1290 חוות דעת: טוב, 7.

 מלון ת'יסטל מארבל ארץ' (Thistle Marble Arch) שוכן במיקום נהדר ומציע נוף של רחוב אוקספורד (Oxford Street) ומארבל ארץ' הנשקף ממנו. קראו עוד…

 
 
 

Jurys Inn London Croydon 

   Wellesley Road, קרוידון (נמצא 7.7 km מSutton)

ציון על פי 579 חוות דעת: טוב מאוד, 8 

מלון ג'וריס אין קרויידון (Jurys Inn Croydon) נמצא במרחק 5 דקות הליכה מתחנת איסט קרויידון (East Croydon Station) ו-20 דקות בלבד ברכבת ממרכז לונדון ומנמל התעופה לונדון גאטוויק (Gatwick) הוא כולל דלפק… קראו עוד…

 

 ————————————

השוואת מחירים למלונות פופולריים ב Sutton

Holiday Inn Sutton London 

טוב, 7.9

The Thatched House Hotel Sutton London 

טוב מאוד, 8.3
 

Belmontview House Hotel 

טוב מאוד, 8.3
  –

19 מלונות בSutton

אדריכלות בעולם אטרקציות בתשלום בעולם אטרקציות מומלצות בחינם בעולם אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לצעירים ארכיאולוגיה בעולם גנים ופארקים בעולם היסטוריה בעולם מקומות ואזורי טיול מומלצים בחו''ל Sutton, אטרקציות, לונדון, רובע סאטון

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים