אטרקציות ובילויים בגליל העליון

אתרים מרכזיים בגליל העליון המערבי

שמורות ופארקים מובילים בגליל העליון המערבי

 

פארק גורן:

פארק גורן משתרע על פני כ-2,000 דונמים, כשהצמחייה הבולטת ביותר בשטחו הם עצי האלון המצוי, עצים ירוקי-עד. תוכלו למצוא בפארק מספר מסלולי טיול מסומנים ומצפורים יפים. בצדו הדרומי של הפארק תוכלו למצוא מצפור יפהפה, המשקיף על נחל כזיב ומבצר המונפור העתיק. השביל שמוביל אל המצפור לכיוון מבצר המונפור הוא נגיש לנכים. כמו כן, קיימים באתר שירותי נכים. אם תרצו, תוכלו ללון באחד מחניוני הלילה שבאתר, בתיאום מראש בטלפון: 04-9950102, 04-9950118. בחניוני הלילה קיימים ברזים למי שתייה ושירותים.

פארק גורן הוא בסיס יציאה אידיאלי לטיולים רגליים בשמורת נחל כזיב ובמבצר מונפור. בחורף ובאביב מתכסים המדרונות בפריחה מרהיבה ועם קצת מזל אפשר לצפות כאן ביחמור הפרסי, מין אייל ששוחרר לטבע והשתלב היטב בסביבה. כל האלה הפכו את פארק גורן לאחד ממוקדי הטיולים החשובים בישראל.

ממסלולי הטיול המומלצים נמנים:

שביל הבולענים – מסלול מעגלי וקל באורך כ-500 מטרים, מסומן בסימון אדום, שמתחיל מדרך הנוף לא הרחק מהכניסה לפארק. השביל עובר ליד מספר בולענים יפים, שנוצרים באזור הגליל בסלעי גיר.

מסלול טיול מפארק גורן אל מבצר מונפור – מסלול קווי מאתגר באורך כשלושה קילומטרים הלוך ושוב. כדאי לשריין כשלוש שעות לטיול. המסלול מסומן בסימון שבילים אדום ויורד ממצפור מונפור לערוץ נחל כזיב. בערוץ של הנחל תוכלו למצוא מספר שרידים עתיקים של סכר צלבני ומבנה נוסף בן שתי קומות, שלא ברור למה שימש. מערוץ הנחל תמשיכו מעלה בדרך עפר מסומנת באדום אל מבצר מונפור המרשים. מומלץ להקדיש זמן מה לביקור במבצר לפני שאתם חוזרים חזרה לפארק גורן.

מסלול מחניון הזיתים בפארק גורן לעין טמיר – מסלול טיול קווי מאתגר באורך כשני קילומטרים הלוך ושוב, מסומן בסימון כחול. מומלץ לשריין כשעתיים לטיול. המסלול מתחיל מחניון הזיתים, שבצד המזרחי של הפארק, וממשיך מטה לעין טמיר. בדרך חזרה, תצטרכו לעלות בעלייה תלולה.

אפשרות ללינה באזור: אם אתם מעדיפים שלא ללון באוהלים בחניוני הלילה, אתם יכולים ליהנות מלינה בחדרי אירוח בחוות מונפורטויטו. קיימת גם אופציה ללינה באוהלים בחווה. במקום קיימים תאורה, פינת מנגל, שירותים ומקלחת. קיימת אפשרות לארוחת בוקר לקבוצות. במקום מקיימים גם טיולי סוסים וטרקטורונים בסביבה המהממת של פארק גורן. טלפון ליצירת קשר: 072-3925671.

איך תגיעו? בין סימני הקילומטר 11-12 בכביש הצפון שמספרו 899, בנסיעה לכיוון שלומי ומשם לכיוון מושב גורן, תחלפו על פני הקיבוץ ותפנו דרומה, ימינה, לתוך כבישי הפארק הסלולים.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של פארק גורן.

מוזיאונים מובילים בגליל העליון המערבי:

מוזיאון תפן הפתוח:

בתחומי מוזיאון תפן הפתוח תמצאו מספר מוזיאונים מרתקים. תוכלו לבקר בגלריה לאמנות, שמתחדשת ביצירות חדשות מדי פעם ופעם, ולהמשיך משם לביקור במוזיאון מורשת הייקים, בו תוכלו ללמוד אודות עברם המפואר של הגרמנים היהודים, שעלו לארץ ותרמו להתפתחותה במגוון תחומים. משם, תוכלו להמשיך אל תצוגת אוסף המכוניות, בה מוצג אוסף פרטי של איתן ורטהיימר, המכיל 40 מכוניות, שיוצרו מתחילת המאה ה-20 ועד ימינו. מוזיאון נוסף שנמצא במתחם הוא מוזיאון התעשייה, בו תוכלו ללמוד אודות התפתחותה של התעשייה והטכנולוגיה לאורך ההיסטוריה, מימי האדם הקדמון ועד ימינו אנו. במוזיאון תמצאו תצוגה מרשימה של מכונות קידוח, מסורים משוכללים, מחרטות ומכונות נוספות, שהן חלק בלתי נפרד מהתעשייה. לאחר הביקור במוזיאון התעשייה, תוכלו להמשיך לשיטוט בגן הפסלים, שהינו הלב הירוק של גן התעשייה תפן. בעת השיטוט שלכם בגן, תראו קרוב ל-100 פסלים מיוחדים, שפוסלו על ידי אמנים ישראלים.

הכניסה בתשלום סביר.

שעות הפתיחה: ימי שני עד חמישי בין השעות 9:00-16:00, ימי שבת וחג בין השעות 11:00-16:00 (בחודשים יולי עד אוגוסט פתוח עד 17:00). חלקים מסוימים במוזיאון נסגרים להפסקת צהריים בימים שני עד חמישי.

הכתובת: מגדל תפן.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מוזיאון תפן הפתוח.

מוזיאון חניתה לחומה ומגדל:

חומה ומגדל היא שיטת התיישבות שהוצאה לפועל בימי המרד הערבי, בין השנים 1936 ל-1939. שיטת חומה ומגדל הייתה מהירה ויעילה מאד: תוך יום אחד הקימו מחנה, מסביבו חומת עץ, שמולאה בשכבת הגנה של חצץ, ובמרכזו מגדל שמירה, שעליו זרקור. כדי להרחיב את הנוכחות היהודית בסמוך לגבול הצפון, הנהגת היישוב ביקשה מהבריטים להקים את חניתה בשיטת חומה ומגדל. בתחילה, הבריטים התנגדו, כיוון שהאמינו שהמתיישבים לא יצליחו להחזיק מעמד במקום כה מרוחק משאר היישובים. אך, לבסוף הם אישרו את המבצע, שהיה ממבצעי חומה ומגדל הגדולים. המבצע חולק לשני שלבים: בתחילה הקימו מחנה זמני בחניתה תחתית ורק לאחר מכן ביצעו את העלייה לחניתה עילית, כשמעל חג מטוס סיור בריטי, שפיקח שהכול מתנהל כשורה.

מבנה האבן, שבו שוכן המוזיאון, נבנה בסוף המאה ה-19 על גבי שרידיה של כנסייה ביזנטית. ב-12 באפריל 1938 עלו לוחמי ההגנה לחניתה עילית והקימו סביב למבנה האבן הזה את המחנה של חומה ומגדל.

בעת הסיור שלכם במוזיאון תוכלו לצפות בסרטון, שיכניס אתכם לרוח התקופה, ולעבור בין מוצגים שונים, שמספרים את סיפורה של חניתה. תוכלו לראות כלי נשק, תצלומים ישנים של חברי חניתה, לקרוא מסמכים שנכתבו בראשית ימיו של היישוב ועוד.

הכניסה בתשלום סביר.

שעות הפתיחה: ימי ראשון עד חמישי בין השעות 9:00-14:00, ימי שישי, שבת, ערבי חג וחג בין השעות 10:00-13:00.

הכתובת: קיבוץ חניתה.

יצירת קשר: 04-9859677.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מוזיאון חניתה לחומה ומגדל.

אתרים נוספים שכדאי להכיר בגליל העליון המערבי:

אירוח אצל הפסל הדרוזי, חרובי, בפקיעין:

חרובי הוא פסל מוכשר, בעברו רועה צאן ונהג אוטובוס באגד. הוא מציג בביתו עבודות שונות, שנעשו משברים של סלעי האזור, כלי נגינה מעץ ועוד. בזמן האירוח, תשבו על מחצלות ועל כיסאות ותשמעו מפיו של חרובי אודות יצירותיו, אודות רעיונותיו ופילוסופיית חייו. הוא יוכל להדגים בפניכם גם כיצד מנגנים על כלי הנגינה השונים וכיצד בונים אותם. האירוח מתאים לקבוצות ולמשפחות.

הביקור אינו כרוך בתשלום, אך נהוג להשאיר כסף על האירוח וההדרכה.

יצירת קשר: 054-5855279.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט של חרובי.

אתרים מרכזיים באצבע הגליל:

שמורות ופארקים מובילים:

שמורת החולה:

שמורת החולה היא שמורת הטבע הראשונה שהוכרזה במדינת ישראל. החלו לייבש את השטחים הביצתיים העצומים שהיו קיימים בעמק החולה ב-1951 ותוך שנתיים סיימו את מרבית עבודת הייבוש. מאבק ציבורי גדול סביב שמירת הטבע בעמק החולה, הביאו ב-1964 להחלטה להקדיש 3,200 דונמים כשמורת טבע. בניגוד לשמורות אחרות בעולם, השמורה איינה במצבה הטבעי הראשוני, שכן היא נוצרה באמצעות בניית סוללות עפר לאגירת המים ויצירת אגם מלאכותי.

בעת הביקור שלכם בשמורה תוכלו ליהנות ממגוון עצום של חי וצומח, שלא קיים בצורה כזו מרוכזת באף מקום אחר בעולם. בין היתר, תוכלו לראות לוטרות, שפמנונים, צבים, ציפורים שונות, נימפאות וגומא.

בתחילת או בסיום הסיור שלכם בשמורה, תוכלו לעצור במרכז המבקרים ולצפות במיצג העופוריה, שמורכב משני מיצגים שונים: הראשון סוקר את עמק החולה באופן כללי והשני מתמקד בתופעת נדידת העופות, אשר תופס חלק מרכזי מהאופי של האזור. טלפון להזמנת מקום בעופוריה: 04-6860114.

הכניסה בתשלום סביר, כולל כניסה למיצג העופוריה.

שעות הפתיחה: ימי ראשון עד חמישי ושבת בין השעות 8:00-17:00, ימי שישי וערבי חג בין השעות 8:00-16:00. הכניסה לשמורה נסגרת שעה לפני שעות הסגירה הרשמיות.

איך תגיעו? סעו על כביש 90 צפונה וכשלושה קילומטרים אחרי צומת יסוד המעלה, פנו על פי השילוט ימינה לכיוון השמורה.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של שמורת החולה.

חורבת ירדה ועין ירדה:

שרידי חאן ירדה ממוקמים בראש גבעה, מעל המעיין וממש קרוב ליישוב משמר הירדן. מראש הגבעה תוכלו ליהנות מתצפיות נהדרות על הסביבה, על המעברים שעל הירדן באזור גשר בנות יעקב והחלק הדרומי של עמק החולה.

הממצאים הארכיאולוגיים שהתגלו באתר מעידים על כך שהתקיים במקום יישוב עוד בתקופה הרומית. המקום מוזכר בתיאורי המסע של נפוליון, שביקר בארץ ישראל בסוף המאה ה-18. מבנה החאן עצמו נבנה בסוף המאה ה-19, בתקופה העות'מאנית. לאורך השנים, החאן בוצר על מנת להגן על תושביו ועל אורחיו. המתחם כלל חומה מרובעת בעלת כניסה אחת, שהקיפה מבנים בחלקים הצפוניים והדרומיים של המתחם. המבנים שימשו הן למגורים והן כשטחי אחסון לתוצרת חקלאית. לצורך אספקת המים לאורך השנה, נחפרה באר מים בחצר, שניקזה את מימי הגשמים. אפשר לראות באתר גם שרידי תעלות קשר, שנחפרו בעת הלחימה במלחמת השחרור.

החאן, שסבל מקשיים כלכליים, נרכש על ידי קק"ל ערב פרוץ המרד הערבי ב-1936. בעת מלחמת העצמאות, ביולי 1948, הסוריים הצליחו לכבוש את העמדה היהודית, שהייתה קיימת במקום. לאחר שבועיים של קרבות, ב-18 ביולי 1948 הצליחו הכוחות הישראלים לכובשה בחזרה. הנקודה האסטרטגית עברה בין הידיים השונות מספר פעמים, עד שלבסוף נותרה בידי חיילי חטיבות גולני וכרמלי. ההשתלטות על נקודה זו אפשרה ללוחמים לקטוע את רצף ההתקדמות של הכוחות הסוריים במרחב וכך הצליחו למנוע מהם להמשיך לנתק את יישובי אצבע הגליל משאר ההתיישבות היהודית בגליל. 78 מלוחמי החטיבות גולני וכרמלי נפלו בקרבות שהתנהלו באזור במלחמת העצמאות. ניתן לבקר באתר הנצחה, שהוקם לזכרם ממזרח לחורבה. על האנדרטה חקוקים שמות הנופלים.

עין ירדה היא פינה קטנה ושלווה, שנמצאת לא הרחק מהחורבה ומוקפת עצי אקליפטוס ותאנה. אם תרצו, תוכלו להמשיך ברגל מהמעיין לפינת עמרי, שנמצאת במרחק כ-100 מטרים מהמעיין ומשולטת. הפינה מוקדשת לעמרי להד, מטייל ישראלי בן 23, שנפטר בקולומביה בשנת 2009 לאחר שהוכש על ידי נחש.

הכניסה בחינם.

איך תגיעו? סעו על כביש 90 לכיוון מחניים ופנו מזרחה לכביש 91. סעו על הכביש הזה כארבעה קילומטרים עד שתיתקלו בשילוט המפנה שמאלה לכיוון שרידי חאן ירדה. המשיכו עוד כקילומטר וחצי עד חניון מאספלט, בו אתם יכולים להחנות. אם תרצו להמשיך לעין ירדה, חיזרו חזרה לכביש 91 ופנו שמאלה. המשיכו עד לצומת גדות. בצומת, פנו שמאלה לכביש 918 והמשיכו בו כ-1.8 קילומטרים, עד שאתם מגיעים לאתר המשמש לרפטינג. עקפו אותו משמאל והמשיכו כארבעה קילומטרים עד לנקודה, שבה תצטרכו לחצות את הנחל רגלית ולהמשיך רגלית לכיוון חורשת האקליפטוס ועץ הזלמן הזקן, שממנו מוליכה שורת מדרגות מאבן למעיין עין ירדה.

למידע נוסף, קראו את הכתבה שלנו – חרבת ירדה בעמק החולה.

טיילת עמי בכפר בלום:

הטיילת, שמכונה גם "טיילת הירדן", היא טיילת שלווה ויפה, שמשתרעת לאורך הגדה המזרחית של נהר הירדן. לאורך הטיילת תוכלו לראות מספר פסלים משעשעים ופסוקי תנ"ך שונים, שמסותתים על האבן של השביל ומזכירים את נהר הירדן. אורכה של הטיילת הוא 1.2 קילומטרים, והיא נגישה למוגבלים בתנועה ולעגלות ילדים.

איך תגיעו? כדי להגיע לכפר בלום, סעו על כביש 90 מראש פינה לכיוון קריית שמונה. בצומת הגומא פנו לכיוון כביש 977. לאחר זמן קצר, תראו את הכניסה לקיבוץ כפר בלום משמאלכם. היכנסו אל תוך הקיבוץ, המשיכו לכיוון בית הספר ותחנו את הרכב ליד עמדת השומר. עלו על גשר הבטון שמעל לנהר הירדן ופנו שמאלה לטיילת.

תל נעמה:

כשני קילומטרים ממערב לכפר בלום נמצא תל נעמה, שמתנשא לגובה כ-80 מטרים ומכונה "גבעת שוורץ", על שם משפחת שוורץ, שהתיישבה בעבר על הגבעה הזו והייתה מהחקלאים הראשונים בארץ שעסקו בגידולם של דגי מאכל. על הגבעה הזו התיישבו לפרק זמן מסוים מקימי קיבוץ כפר בלום בשנת 1943, בהם יהודים אנשי עלייה מאנגליה, מליטא, מאסטוניה ומלטביה. הקיבוץ נקרא כפר בלום על שם ליאון בלום, ששימש כראש ממשלת צרפת בשנים 1936-39. היום התל לא מיושב ומוכרז כאתר מורשת ישראלית.

קיבוץ להבות הבשן – חורשת ניר:

החורשה שנמצאת בסמוך לקיבוץ להבות הבשן היא חורשה לזכרו של יעקב ניר, חבר הקיבוץ, שנפל לפני ששת הימים כשהותקף על ידי מארב סורי. כאשר תלכו בתוך החורשה, תיתקלו בעצי תות ובקנה ומהר מאד יתגלה בפניכם עץ ענק וגבוה, בעל גזע רחב ידיים, שענפיו משתרעים לאורך רב מאד ויוצרת חופת ענפים רחבה. זהו עץ נדיר במיוחד, שממינו קיימים רק עוד כ-60 עצים ברחבי הארץ. לעץ, שהובא ממקסיקו, קוראים "ברוש הביצות". אם הגעתם כמה אנשים, אתם יכולים לנסות להקיף את העץ האדיר בידיים פרושות לצדדים. באזור תוכלו למצוא גם את מעיין צבישן, ששימש בימיו הראשונים של הקיבוץ כמקום רחצה.

איך תגיעו? כדי להגיע לחורשה, עליכם להיכנס דרך שער קטן מברזל בגדר הקיבוץ, הממוקם על כביש ההיקף של הקיבוץ במרחק של כמאה מטרים לכיוון תל להבות.

גן לאומי חורשת טל:

הגן הלאומי הזה הוא מושלם עבור נופש משפחתי בחיק הטבע. בפארק תמצאו שטחים נרחבים, מלאים במדשאות בירוקות ובמים צוננים, שמגיעים מנחל הדן, בהם ניתן להתרחץ. הגן נקרא "טל" בהשראת הפסוק מתהילים, "כטל חרמון שיורד על הררי ציון", שכן הר החרמון נראה היטב מהגן הלאומי. בגן הלאומי קיימים גם חורשת אלונים ושמורת סחלבים יפהפיות. קיים איסור להיכנס לפארק עם כלבים. קיימים באתר שולחנות פיקניק, מתקני מנגל, ברזיות, מתקני שעשועים לילדים.

אם אתם מעוניינים ללון בחניון הלילה שבגן הלאומי, עליכם לשים לב ששעות הקבלה לחניון הן בין השעות 14:00-23:00 וששעת העזיבה היא עד 12:00 ביום שלמחרת. החניון פעיל רק בין פסח לסוכות ומערב ליל הסדר עד סוף חג סוכות.

הכניסה בתשלום סביר.

שעות הפתיחה: בקיץ בימי ראשון עד חמישי ושבת בין השעות 8:00-17:00, בימי שישי וערבי חג בין השעות 8:00-16:00. בחורף בימי ראשון עד חמישי ושבת בין השעות 8:00-16:00 ובימי שישי וערבי חג בין השעות 8:00-15:00.

איך תגיעו? הגן הלאומי נמצא על כביש 99, כחמישה קילומטרים מזרחית לצומת המצודות.

טלפונים ליצירת קשר: 04-6942440 , 04-6942360.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של גן לאומי חורשת טל.

מטולה:

מטולה היא היישוב הצפוני ביותר בישראל, ממש בקצה של אצבע הגליל. כדי לקרוא אודות אטרקציות שניתן לבקר במטולה ובסביבתה, בקרו בכתבה שלנו – סיפורה של מטולה, אטרקציות ובילויים באזור.

מחפשים מלונות מומלצים במטולה? לחצו כאן להשוואת מחירי לינה במטולה.

מוזיאונים מובילים באצבע הגליל:

מוזיאון בית אוסישקין:

מוזיאון מומלץ למשפחות, בו מוצגות תערוכות העוסקות מצד אחד בהיסטוריה ובארכיאולוגיה של האזור ומצד שני בעולם החי של אצבע הגליל. בתערוכה הארכיאולוגית תמצאו ממצאים מהחפירות של אברהם בירן בתל דן, ליש המקראית, שנמצא לא הרחק מהמוזיאון. בבניין הסמוך, תמצאו את מוזיאון הטבע היחיד שנותר בארץ, מבנה קטן, המציג בתוכו תצוגה זואולוגית של פוחלצי בעלי חיים האופייניים לאזור אצבע הגליל.

הכניסה בתשלום.

שעות הפתיחה: ימי ראשון עד חמישי בין השעות 8:00-16:00, ימי שישי בין השעות 10:00-14:00.

הכתובת: קיבוץ דן.

יצירת קשר: 04-6941704.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מוזיאון בית אוסישקין.

מוזיאון האדם הקדמון:

מוזיאון קטן, שהוקם על ידי אמנון אסף לאחר שהוא וכמה חבר'ה גילו אבני יד של האדם הקדמון בזמן שסיקלו אבנים בסמוך למעיין ברוך. מאז, הוא אסף מעל ל-100 אלף ממצאים ארכיאולוגיים בעלי חשיבות עולמית, שחלקם מוצגים במוזיאון.  הממצאים שבמוזיאון כולם התגלו בעמק החולה. תוכלו לראות, בין היתר, כלים ואביזרים של תרבויות שונות שחיו בישראל בתקופה הפרה-היסטורית, גולגולות של האדם הקדמון, שיטות קבורה של האדם הקדמון, תכשיטים ועוד.

הכניסה בתשלום סביר. דמי הכניסה כוללים סיור מודרך.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 10:00-13:30. באוגוסט שעות הפתיחה מתארכות.

הכתובת: קיבוץ מעיין ברוך.

יצירת קשר: 04-6954628.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מוזיאון האדם הקדמון.

מוזיאון תל חצור בקיבוץ איילת השחר:

המוזיאון הוא פרי יצירתו של יגאל ידין, אשר חפר בתל חצור. בתצוגות המוזיאון תמצאו ממצאים, שנתגלו בחפירות ומבליטים את התרבות הכנענית ואת אורח החיים באזור באותה תקופה. במוזיאון מיצגים אור קוליים שונים. הכניסה למוזיאון לקבוצות בלבד, בתיאום עם גן לאומי תל חצור.

הכניסה בתשלום סביר וכוללת כניסה לאתר תל חצור.

שעות הפתיחה: בקיץ – ימי ראשון עד חמישי ושבת בין השעות 8:00-17:00, ימי שישי וערבי חג בין השעות 8:00-16:00. בחורף – המוזיאון נסגר שעה מוקדם יותר.

הכתובת: ליד שער הכניסה לקיבוץ איילת השחר.

יצירת קשר: 6932111 -04.

אתרים מרכזיים בהרי נפתלי:

מצודת ישע:

מצודת ישע, שידועה גם בתור מצודת כ"ח, משמשת היום כבסיס של משמר הגבול, כך שהכניסה אל תוך תחומי המצודה אינה אפשרית אלא בתיאום מראש. אם תסתכלו אי פעם על הסמל של משמר הגבול, תראו שהוא נראה בדיוק כמו מצודת ישע. המצודה הוקמה כאחת ממצודות טגארט, מצודות רבות הפזורות ברחבי הארץ, שתוכננו על ידי צ'ארלס טגארט בתקופת המנדט הבריטי. היא עומדת על נקודה אסטרטגית, המשקיפה על הדרכים הראשיות באזור. כאשר הבריטים עזבו את הארץ, החלה תחרות בין היהודים לערבים – מי יתפוס את העמדה האסטרטגית הזו. לבסוף, לאחר שלוש ניסיונות של הפלמ"ח, הצליחה ישראל לכבוש את המצודה ב-17 במאי 1948. בניסיונות השונים נפלו בסך הכול 28 לוחמי פלמ"ח, מכאן שמה האחר של המצודה, מצודת כ"ח (28). למרגלות המצודה נמצאים השרידים של הכפר הערבי נבי יושע, ששכן במקום עד מלחמת העצמאות, מכאן שמו הראשון של המצודה.

בעת הביקור במקום, תוכלו לצאת רגלית מרחבת החנייה, לצעוד על שביל הפלמ"ח ולהגיע לקבר האחים, שבו קבורים 19 מתוך 28 הלוחמים שנפלו בקרבות במקום.

ליד קבר האחים קיימת הכניסה למוזיאון הרעות, בו תוכלו ללמוד אודות הקמת המצודה והקרבות שהתנהלו במקום בניסיון לכבוש אותה במלחמת העצמאות. המוזיאון פתוח בימי ראשון עד חמישי בין השעות 9:00-16:00 ובימי שישי וערבי חג בין השעות 10:00-13:00.

הכניסה בחינם.

איך תגיעו? סעו על כביש 90, המחבר בין ראש פינה לקריית שמונה, ופנו מערבה בצומת כ"ח. עלו כל כביש 899 (כביש הצפון) והמשיכו כל הדרך אל מצודת ישע, שם יש רחבת חנייה נרחבת.

תל קדש:

זהו פנינה ארכיאולוגית נסתרת מן העין. בתל קיים רצף התיישבותי מתקופת הברונזה. בתנ"ך, מוזכרת "קדש" כעיר מבצר של שבט נפתלי וכעיר מקלט מקודשת ללויים. בתקופת המרד הגדול, טיטוס מגיע לגוש חלב כדי לכבוש אותה, אך יוחנן מגוש חלב, ששולט בעיר, אומר לו שהוא אינו יכול לכבוש אותה, שכן טיטוס הגיע ביום השבת, יום המנוחה ליהודים, וזה לא הוגן שיכבוש את העיר ביום הזה. לכן, טיטוס נסוג לקדש, שמתואר ככפר חזק לצורים בגבול הארץ.

בשטח התל תוכלו למצוא מאוזוליאום עתיק, שבו התגלה בין היתר הסרקופג הזוגי היחיד בארץ. סרקופג הוא ארון קבורה מאבן, אחת משיטות הקבורה שהיו קיימות בארץ ישראל. אם תמשיכו בשביל, תגיעו בסופו של דבר למקדש מרשים במיוחד, שנבנה במאה ה-2 לספירה, כנראה לכבוד האל הפגאני המקומי שמין. אם תסתכלו על הצד השמאלי התחתון בחזית של המקדש, תוכלו לראות גומחה, מסותתת בצורה יפה, שהייתה כנראה תעלת נסך, אליה שפכו נוזל מסוים, כדי לקבל עזרה מכהן הדת שכנראה עמד בצד שני וקיבל לידיו את הנסך.

הכניסה בחינם.

האתר ללא שעות פתיחה. מומלץ לבקר במקום בשעות האור.

איך תגיעו? סעו בכביש 90 עד צומת כ"ח, שם פנו מערבה אל כביש 899 (כביש הצפון) והמשיכו בו. חלפו על פני חניון האלות והמשיכו כחצי קילומטר נוסף עד שתראו פנייה ימינה לחניית עפר עם שילוט ירוק, עליו כתוב "תל קדש".

חניון האלות – עץ האלה האטלנטית העתיק:

זוהי נקודה מומלצת לעריכת פיקניק בטבע. כשתהיו בחניון האלות, יהיה לכם קשה לפספס את עץ האלה האטלנטית האדיר, שיש המכנים "יצירת מופת נדירה של הטבע". משערים שגילה הוא קרוב ל-450 שנה. מסביב קיימים עצי אלה אטלנטית נוספים. קיימים במקום שולחנות פיקניק וברזייה.

איך תגיעו? סעו בכביש 90 עד צומת כ"ח, שם פנו מערבה אל כביש 899 (כביש הצפון) והמשיכו בו עד שתראו את הכניסה לחניון האלות משמאל.

האנדרטה לזכרו של איתן בלחסן:

איתן בלחסן שימש בתפקידו האחרון כמפקד סיירת צנחנים ונפל בלבנון בשנת 1999. לזכרו, מול בית הוריו ביישוב רמות נפתלי, הוקמה אנדרטת תצפית מקסימה, הצופה על נופי עמק החולה והרי הגולן. האנדרטה תוכננה על ידי האדריכלית רחל בן דוד. בחלקה העליון של האנדרטה ניטע עץ זית, שמואר בלילות ומבליט את יופייה של האנדרטה אל מול שמי הליל.

איך תגיעו? האנדרטה ממוקמת במושב רמות נפתלי. עם כניסתכם למושב, פנו שמאלה והמשיכו עד הכיכר, שם פנו שוב שמאלה. אחר כך פנו ימינה ברחוב פנימי. אתם אמורים לראות את האנדרטה בהמשך מצד שמאל, ממול יחידה 36, שהיא בית הוריו של איתן בלחסן.

מצודת הונין:

המצודה, שכונתה בעבר "שאטו נף" ("המצודה החדשה" בצרפתית), הינה שריד של מבצר צלבני מהמאה ה-12. הצלבנים השתמשו במבצר כנקודת הגנה על דרך המסחר, אשר חיברה בין צור לדמשק. המבצר נכבש מספר פעמים, עד לבסוף נהרס על ידי ביברס הממלוכי ב-1266. המבצר הוקם מחדש במאה ה-18, כנראה על ידי אציל שיעי מקומי ובמסגרת השיפוץ נוספו לו בית שער חדש וחרכי ירי בחומה. אולם, המבצר החדש גם הוא לא שרד את חלוף הזמן ונהרס ברעידת האדמה של 1837. האבנים של המבצר פורקו על ידי תושבי הכפר הערבי הונין, שהיה קיים בסמוך עד 1948, ובאמצעותן הם בנו את בתי הכפר.

שימו לב – קיימת סכנת התמוטטות במצודה, לכן אנו ממליצים שלא להיכנס לתוכה, אלא רק להתרשם מבחוץ. הכניסה היא על אחריותכם בלבד.

איך תגיעו? פנו מכביש 90 לכביש 9977 לכיוון כפר גלעדי ומשגב עם. בצומת מרגליות פנו שמאלה למרגליות ובמחצית הדרך על כביש הגישה תראו את המצודה משמאלכם.

מצפה רן כוכבא ושביל החידות:

המצפה ושביל החידות הוקמו לזכרו של הטייס רן כוכבא, אשר נפל במלחמת לבנון השנייה. אורכו של השביל 300 מטרים והוא צופן בחובו חידות לצעירים שביננו. שביל ההליכה מוביל בדרך מתפתלת במעלה ההר עד למצפה, שממנו ניתן לראות את נוף אגמון החולה, הרי הגולן והגליל. המצפה הוא נקודת הנפילה המדויקת של המסוק של רן.

לאורך השביל סלעים, שעליהם שבעת שלטי החידות, שכולן חוברו על ידי אמו של רן. פתרון החידות מופיע על סלעים סמוכים במהלך הדרך. כל חידה מתחילה באחת האותיות המרכיבות את השם של רן.

איך תגיעו? המצפה והשביל ממוקמים ביער נבי יושע. סעו על כביש 90 ובצומת כ"ח פנו מערבה אל כביש 899. המשיכו בכביש כשני קילומטרים וחצי עד שתגיעו למפגש עם עיקול חד ימינה. שם, פנו דרומה לדרך עפר, שטובה לכל רכב ולאחר כ-30 מטרים תחנו את הרכב ותעלו רגלית אל המצפה.

עוד על רן תוכלו לקרוא באתר לזכרו: רן כוכבא.

מצוק רמים והפארק הגיאולוגי:

המצוק הגבוה במדינה הוא מצוק רמים, המתנשא לגובה של כ-650 מטרים מעל עמק החולה. קיימות מספר דרכי עפר לאורך המצוק, שחלקן עבירות לכל סוגי הרכב וחלקן רק לרכבי שטח. הדרך המסומנת בכתום, שתחילה בכניסה הדרומית לקריית שמונה, מובילה אל הפארק הגיאולוגי, בו קיימים שולחנות פיקניק, פסלים סביבתיים ומתקני שעשועים. ניתן ללכת בשביל הליכה קצר אל מחשופי סלע מרהיבים, שנחשפו אודות לשבר הסורי-אפריקאי שפעל באזור.

הכניסה בחינם.

איך תגיעו? סעו על כביש 90 ולאחר שתחלפו על פני הכניסה לחצר תל חי ומכללת תל-חי, פנו מערבה לקיבוץ כפר גלעדי והמשיכו בהתאם לשילוט עד לכניסה לדרך הנוף וגן הפסלים ביער הרי נפתלי.

הגליל העליון המזרחי:

מוזיאונים מובילים בגליל העליון המזרחי:

מצודת ומוזיאון ביריה:

האזור היה מיושב ביישוב יהודי במאות ה-3-6 לפנה"ס והמשיך להיות מיושב ברצף עד המאה ה-16, אז ננטש המקום. במקום התגורר בין היתר רבי יוסף קארו במאה ה-16. הברון רוטשילד רכש את הקרקע של ביריה בשנת 1908 לטובת איכרי ראש פינה. בשנת 1922 ניסו להתיישב במקום, אך הניסיון נכשל. בשנת 1945 נעשתה עלייה נוספת למטרת התיישבות וזו צלחה.

המצודה שבמקום נבנתה מקירות כפולים של אבן, לגגות הוקמו קמרונות לתמיכה בהם, הוקמו מרזבים, תעלות איסוף מי גשמים ושני מגדלים לשמירה ותצפית. מסביבה, המתיישבים, שהועסקו על ידי הקרן הקיימת, נטעו יערות.

אך, ב-1946 גילו הבריטים שיחידת הפלמ"ח, שישבה במקום, הסתירה מהם נשק, לכן השתלטו על המצודה וסילקו את המתיישבים היהודים מהמקום. המתיישבים לא וויתרו ועלו מחדש על ביריה, כדי להקים התיישבות מחודשת. גם בפעם הזו, הבריטים לא אפשרו להם להתיישב במקום והרסו את המבנים שקמו. המתיישבים לא וויתרו וניסו את מזלם בפעם השלישית. בשל לחצים בארץ ובעולם, הבריטים וויתרו להם בפעם הזו ואפשרו את ההתיישבות. המצודה בנויה על ההר העליון, המכונה "הר הנועזים", לזכר המאבק.

במצודה קיים מוזיאון, בו ניתן ללמוד על העלייה לקרקע ועל המאבק בבריטים בנקודה זו. תוכלו לצפות בסרט, לעיין במסמכים ובתצלומים שונים. מהמצודה יוצא שביל, הקרוי "בעקבות לוחמים", שאורכו 7 קילומטרים והוא מוביל אל מצודת צפת. לאורכו מספר נקודות ציון, בהן ניתן לחוות וללמוד אודות אירועי העלייה לביריה ואירועי מלחמת העצמאות באזור.

הכניסה בתשלום.

שעות הפתיחה: ימי ראשון עד חמישי בין השעות 8:00-15:30 בתיאום מראש. החצר פתוחה בימי שישי ושבת. ניתן להזמין סיור מודרך בתיאום מראש.

יצירת קשר: 04-6922433.

איך תגיעו? מצומת הכניסה לצפת, עקבו אחר השילוט החום המכוון למצודה.

מוזיאון ברעם לאומנות יהודית:

המוזיאון, שמכונה גם מוזיאון בר דוד על שם האספן שתרם את אוספו למוזיאון, כולל בתוכו ממצאים ארכיאולוגיים ומרחבי ישראל, תשמישי קדושה, אשר הובאו מקהילות יהודית שונות ברחבי העולם, וציורים ואביזרים שונים הקשורים ליהדות. כמו כן, תוכלו למצוא במוזיאון אוסף ציורים של אמנים יהודיים וישראלים.

הכניסה בתשלום סביר.

שעות הפתיחה: ימי ראשון עד חמישי ושבת בין השעות 10:00-16:00, ימי שישי וערבי חג בין השעות 10:00-14:00.

הכתובת: קיבוץ ברעם.

יצירת קשר: 04-6988295.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מוזיאון ברעם לאומנות יהודית.

ספורט אתגרי באזור הגליל העליון:

רפטינג קייקי כפר בלום:

האתר פועל שנים רבות ומספק מגוון של פעילויות שונות לכל הגילאים, לבודדים ולקבוצות. מסלולי הקייקים של כפר בלום עוברים בחצבאני ובירדן. בנוסף לקייקים, ניתן להשתתף בירי בחץ וקשת, טיפוס על קירות וללכת בפארק חבלים.

הפעילות בתשלום סביר עד יקר.

שעות הפתיחה: המסלול הרגיל/ המשפחתי פתוח מדי יום בין השעות 10:00-16:00 (מגיל 5 ומעלה), המסלול הארוך/ האתגרי פתוח מדי יום בין השעות 10:00-14:00 (מגיל 10 ומעלה).

הכתובת: קיבוץ כפר בלום.

יצירת קשר:  072-395-1180.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של קייקי כפר בלום.

רפטינג נהר הירדן – קיבוץ גדות:

האתר פועל שנים רבות ומספק מגוון פעילויות לכל הגילאים, לבודדים ולקבוצות. השייט ברפטינג מגיל 5 ומעלה. בנוסף לרפטינג, תוכלו להשתתף בפעילויות על היבשה, ביניהן ירי פיינטבול ואומגה. באתר נמצאת גם מסעדה בשרית כשרה בסגנון תורכי בשם איסקנדר.

הפעילות בתשלום סביר עד יקר.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 10:00-16:00.

הכתובת: כ-2 קילומטרים צפונית לקיבוץ גדות. חולפים על פני צומת גדות ועל פני הקיבוץ ומיד לאחר מכן פונים שמאלה לכביש ישן, המקשר בין גדות לגונן. בהמשך הדרך ישנו שלט המורה לכיוון האתר.

יצירת קשר: 04-6936867, 04-9007000.

קייקי הגושרים:

האתר פועל שנים רבות ומציע מגוון פעילויות לכל הגילאים, לבודדים ולקבוצות. קיימים שני מסלולי שייט: המסלול המשפחתי, שמתאים לבני 5 ומעלה, והמסלול האתגרי, המתאים לבני 10 ומעלה. באתר ניתן להשתתף גם בפעילויות נוספות לשייט, כמו פיינטבול, סדנת שוקולד ורכיבה על אופניים. בסמוך לאתר נמצאת מסעדת דגי דפנה.

הפעילות בתשלום סביר עד יקר.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 9:00-15:45.

הכתובת: ליד קיבוץ הגושרים.

יצירת קשר: 077-2717500.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של קייקי הגושרים.

מחלבות מומלצות באזור הגליל העליון:

חוות צאן עין כמונים:

בחווה מחלבה, בית בד ומסעדה אורגנית, שמגישה מאכלים מייצור מקומי. בחווה מגדלים עדר, שממנו חולבים חלב ומכינים ממנו גבינות מסוגים שונים, ביניהן גבינות קשות ורכות, יוגורטים ועוד. לילדים ניתנת האפשרות ללטף ולהאכיל את הגדיים. במסעדה ניתן להזמין מגוון מאכלים, ביניהם לחמים, ירקות וגבינות. ניתן לרכוש את תוצרת החווה, בין היתר גבינות ויינות.

אם תתאמו מראש, תוכלו לקבל הדרכה וסיור בדיר ובמכון החליבה, לראות כיצד פועל תהליך ייצור הגבינות ואף להציץ אל תוך המרתף, שבו מאחסנים את כיכרות הגבינות.

הכניסה ללא תשלום. סיור לקבוצות בתיאום ובתשלום.

שעות הפתיחה: החווה פתוחה מדי יום בין השעות 10:00-20:00. המסעדה פתוחה בימי ראשון עד חמישי ושבת בין השעות 11:00-20:00, ובימי שישי וערבי חג בין השעות 11:00-21:00.

איפה? בעין כמונים.

יצירת קשר: 04-6989894, 04-6989680.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של חוות צאן עין כמונים.

מחלבת שטראוס:

במחלבה התעשייתית ניתן לקבל הדרכה למשפחות ולקבוצות. במרכז המבקרים תצפו בסרט, שיספר לכם אודות ההיסטוריה של המחלבה והטכנולוגיה המתקדמת המופעלת בה היום. לאחר מכן, תוכלו להשתתף במשחק אינטראקטיבי, במהלכו תלמדו אודות תהליך ייצור מוצרי החלב השונים. בעת הביקור, תצאו גם לסיור מודרך בתוך המפעל עצמו ולבסוף, תקבלו טעימה מהמוצרים הטריים של המחלבה. הכניסה למפעל אפשרית רק לבני 6 ומעלה בליווי מבוגר. יש להגיע במכנסיים ארוכים ובנעלי ספורט סגורות.

הכניסה בתיאום ובתשלום.

שעות הפתיחה: ימי ראשון בין השעות 9:30-17:30, ימי שני עד רביעי בין השעות 9:00-17:30 וימי חמישי בין השעות 9:00-14:30. בחודשי הקיץ שעות הפעילות מתארכות.

איפה? פארק התעשיות בר לב. אזור התעשייה ממוקם כחמישה קילומטרים מזרחית לצומת אחיהוד, על כביש מספר 85.

יצירת קשר: 04-9018035.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מחלבת שטראוס.

מחלבת דרך החלב:

במהלך הסיור המודרך ברפת תלמדו אודות שגרת הרפת ותהליך גידול הפרות ועדר הבקר. תוכלו לעצור ולהאכיל את העגלים הקטנים מבקבוקי חלב ולהתנסות בחליבת הפרות. בדרך תוכלו ליהנות גם מכוס שוקו קריר וטרי. ואם אתם כבר בסביבה, מומלץ לעצור בנחל שניר, הזורם ליד הרפת ולהשתכשך קצת במימיו הקרירים.

הכניסה למשק בחינם. סיור לקבוצות ולמשפחות בתיאום ובתשלום.

איפה? משק קורלנדר במושב בית הלל (באצבע הגליל).

יצירת קשר: 052-831-66-24.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מחלבת דרך החלב.

מחלבת חמודי כפר יאסיף:

המחלבה מייצרת גבינות, שמשמשות בעיקר לאפיית עוגות מזרחיות, בדגש על כנאפה. בסיור במחלבה תוכלו להבין כיצד מעבדים את החלב. לאחר הסיור, תוכלו להמשיך לחנות המקומית, לטעום ורכוש עוגות וכנאפה טריים.

הכניסה לחווה ללא תשלום. סיור לקבוצות בתיאום ובתשלום.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 10:00-17:00. יש לתאם הגעה מראש.

איפה? כפר יאסיף.

יצירת קשר: 050-8342033.

בתי בד, יקבים ומפעלים מומלצים נוספים באזור הגליל העליון:

בית הבד אל זיתון:

בית הבד מהווה מרכז לאיסוף זיתים ולייצור שמנים ומוצרים נוספים. המקום משמש כמרכז מבקרים להנחלת תרבות השמן, מקורותיו, זניו והארומה האופיינית לכל זן. תוכלו ללמוד כאן אודות תהליך הנטיעה, אודות שיטות המסיק, תהליך העברתו לבית הבד, תהליך ייצור השמן והכנסתו לבקבוקים ולפחיות. בימי המסיק ניתן להצטרף לעבודה וליהנות מחוויה שונה לאנשים, שאינם עוסקים בחקלאות. בתום הסיור בבית הבד, ניתן לערוך טעימות ולרכוש שמנים טבעיים, סבונים, משחות, קרמים, לבנה, זעטר. במקום תערוכת מכונות ישנות לכבישת שמן.

הסיור בתשלום.

שעות הפתיחה: מדי יום בין השעות 9:00-15:00.

הכתובת: פקיעין.

יצירת קשר: 050-8228100.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של בית הבד אל זיתון.

מכוורת פרחי הגליל:

באתר נערכים סיורים מודרכים להכרת פעילות הדבורים ותהליך ייצור הדבש. הסיור כולל ביקור במכוורת ובמכון הרדייה לחלות הדבש. תוכלו ללמוד אודות תהליך הייצור, מחלת הדבש ועד למיכל האחסנה. ניתן ליהנות מטעימות בסיום הסיור ואם תאהבו, תוכלו גם לרכוש את הדבש המקומי.

הסיור בתשלום ובתיאום.

שעות הפתיחה: ימי ראשון עד חמישי בין השעות 9:00-16:00, ימי שישי בין השעות 10:00-14:00.

הכתובת: מצפה מנות.

יצירת קשר: 04-9806005.

דבש ניחוח הגליל:

במקום נמכרים דבש 100% טהור מתוצרת מקומית, שיכר ודובדבנים בעונה.

ניתן לבקר במכוורת ללא תשלום, בתיאום מראש.

הכתובת: מצפה מתת, על גבול לבנון ליד היישובים סאסא ונטועה.

יצירת קשר: 050-2819039.

למידע נוסף, בקרו בעמוד הפייסבוק הרשמי של דבש ניחוח הגליל.

מכוורת גליל:

במרכז המבקרים של מכוורת גליל תוכלו להכיר את פעילות הדבורים ואת תהליך ייצור הדבש. בתום הסיור, תוכלו לגשת לחנות של המכוורת, לטעום ולרכוש דבש משובח, שמן זית, ליקרים.

הסיור בתשלום ובתיאום.

שעות הפתיחה: ימי ראשון עד חמישי בין השעות 8:00-16:00, ימי שישי בין השעות 8:00-14:00, ימי שבת בין השעות 9:00-16:00.

הכתובת: קיבוץ שמיר (אצבע הגליל).

יצירת קשר: 04-6947826.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של מכוורת גליל.

יקב מילס:

יקב קטן ומשפחתי, שבו מיוצרים חמישה סוגים של יינות: קברנה סוביניון, מרלו, סוביניון בלאן, גוורצטר, מינרופורט. היינות מאוכסנים בחדר מיוחד, שבו הטמפרטורה עומדת על טמפרטורה קבועה של 17 מעלות. במרכז המבקרים ניתן לקבל הסבר על אופן ייצור היין ותרבות שתיית היין, בליווי הדגמות וטעימות.

הכניסה בחינם.

שעות הפתיחה: שישי ושבת בין השעות 10:30-17:00 (רצוי לתאם הגעה מראש).

הכתובת: מושב בן זמרה.

יצירת קשר: 052-6481807, 04-6980623 (עמליה).

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של יקב מילס.

יקב הרי גליל:

במרכז המבקרים של יקב הרי גליל תוכלו לצפות בסרטון, אשר יסביר לכם אודות תהליך ייצור היין ואודות סוגי הגפנים באזור. לאחר הסיום ביקב, תוכלו לערוך מדגם טעימות ליינות המופקים במקום ולרכוש את מה שמוצא חן בעיניכם.

הסיורים בתשלום סביר.

שעות הפתיחה: ימי ראשון עד חמישי בין השעות 9:00-17:00. ימי שישי בקיץ בין השעות 9:00-16:00 וימי שישי בחורף בין השעות 9:00-14:00. פתוח גם בערבי חג בין השעות 9:00-14:00.

הכתובת: קיבוץ יראון.

יצירת קשר: 04-6868748.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של יקב הרי גליל.

יקב ונחוצקר:

יקב משפחתי קטן, שהוקם בשנת 2003. היקב מייצר יין כשר מסוג קברנה סובניון.

הכניסה בחינם.

הכתובת: כפר מירון.

יצירת קשר: 050-5455855, 04-6989063.

יקב ביריה:

יקב משפחתי קטן של רופא ואשתו הרוקחת, שמייצר שני סוגי יינות: קברנה סוביניון ומרלו. ניתן ליהנות מטעימות במקום.

הכניסה בחינם.

שעות הפתיחה: ימי ראשון עד חמישי בין השעות 10:00-16:00, ימי שישי בין השעות 10:00-14:00.

הכתובת: מושב ביריה.

יצירת קשר: 052-5405226/3.

יקב דלתון:

היקב הכשר נפתח בשנת 1995 ומייצר כ-750 אלף בקבוקים בשנה. בעת הביקור ביקב, תוכלו להצטרף לסיור מודרך, אשר במהלכו תלמדו אודות תהליך ייצור היינות והאחסנה שלהם, וסוגי הגפנים באזור. בסיום הסיור תוכלו ליהנות מטעימת היינות ואם תרצו, לרכוש יינות שמצאו חן בעיניכם. היקב מייצר מגוון רחב של יינות, ביניהם: קברנה סוביניון, מרלו, שיראז, זינפנדל, ברברה, ריזלינג לבן, סוביניון בלאן ושרדונה.

שעות הפתיחה: היקב פתוח בימי ראשון עד חמישי בין השעות 10:00-17:00 ובימי שישי וערבי חג בין השעות 10:00-14:00. ניתן להצטרף לסיורים מודרכים ביקב בתיאום מראש בשעות 10:30, 12:00 ו-14:00.

הכתובת: פארק התעשייה מרום הגליל, דלתון.

יצירת קשר: 04-952-7107 .

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של יקב דלתון.

יקב קדיתא:

תחילת העבודה על היקב – חפירת המרתף ונטיעת הגפנים – החלה בשנת 1998. המכירות החלו בשנת 2001. היינות אינם כשרים. במהלך הסיור, תלמדו אודות תהליך ייצור היין, ואודות סוגי הגפנים באזור. ניתן לטעום מהיינות ולרכוש את אלה שמוצאים חן בעיניכם.

הסיור ביקב בתשלום.

שעות הפתיחה: ימי ראשון עד חמישי ושבת בין השעות 10:00-16:00, ימי שישי בין השעות 10:00-14:00.

הכתובת: מושב קדיתא.

יצירת קשר: 04-6921963, 052-2155448.

יקב רימון:

היקב מפיק יין יבש, יין קינוח, יין רוזה רימונים ויין שיכר בסגנון פורטרימונים. זהו יקב חלוצי בתחום ייצור יין הרימונים בארץ ובעולם. היקב המשפחתי דוגל לייצר יין משובח ובריא, שבתוכו סגולות המרפא הקיימות ברימונים. במהלך הסיור, תלמדו כיצד מייצרים את היין, מרגע סחיטת פרי הרימון ועד שמחדירים את היין לבקבוק ומשווקים אותו לארץ ולעולם. אורך הסיור כ-45 דקות. ביקב קיים גם מרכז שוקולד, כך שניתן להזמין סדנאות שוקולד מראש.

שעות הפתיחה: ימי ראשון עד חמישי בין השעות 9:00-17:00, ימי שישי וערבי חג בין השעות 9:00-15:00.

הכתובת: א.ת. דלתון.

יצירת קשר: 04-6822325.

למידע נוסף, בקרו באתר האינטרנט הרשמי של יקב רימון.

מקומות לינה מומלצים בגליל העליון:

מלונות בצפת – צפת, שנחשבת לבירת הגליל העליון, היא עיר מצוינת להעביר בה את הלילה שלכם בזמן הטיול בגליל העליון. אם אתם מעוניינים בחוויית לינה של ממש, אנו ממליצים בחום על מלון רות רימונים, שמספק נוף מרהיב, ארוחות טעימות, חדרים מרווחים ופעילויות מעניינות בתוך המלון עצמו.

רוצים לחפש עוד אפשרויות? השוו מחירי לינה בצפת

מלונות בקריית שמונה – קריית שמונה, ששוכת בצפון אצבע הגליל, היא נקודת יציאה מצוינת לאלה מכם שמתכננים לבקר בתל חי, בכפר גלעדי, בשמורת ואגמון החולה ובאתרים בהרי נפתלי. אם אתם מעוניינים במקום לינה זול ונעים, אנו ממליצים על אכסניית נוער תל חי.

רוצים לחפש עוד אפשרויות? השוו מחירי לינה בקריית שמונה

מלונות בראש פינה – ראש פינה, מושבה מקסימה בגליל העליון, היא מקום פסטורלי להעביר בו את הלילה שלכם באזור. היא גם נמצאת לא הרחק מצפת ומהאתרים השונים הנמצאים באצבע הגליל.

רוצים למצוא מלונות שווים בראש פינה? השוו מחירי לינה בראש פינה

מאמרים נוספים

אטרקציות ובילויים בזיכרון יעקב, בנימינה, גבעת עדה והסביבה

מסלולים, אטרקציות, בילויים, המסעדות ולינות בתל אביב-יפו

אטרקציות, מסלולי טיולים ובילויים המומלצים למטייל באילת

אטרקציות, בלויים, מסלולים, לינות, ומסעדות בירושלים

מסלולים, אטרקציות ובילויים ברמת הגולן והסביבה

סיפורה של מטולה, אטרקציות ובילויים באזור

בילויים, אטרקציות ומסלול טיול בקיסריה

אטרקציות ובילויים בעיר חיפה והסביבה

אטרקציות ובילויים ברחובות וסביבותיה

אטרקציות ובילויים בחדרה והסביבה

אטרקציות ובילויים למטייל בחורפיש

מסלולים, אטרקציות ובילויים בערד

אטרקציות ובילויים בעמק יזרעאל

אטרקציות ובילויים בגליל העליון

אטרקציות ובילויים במצפה רמון

אטרקציות ובילויים בהרצליה

 

 

אחרים ישראל אטרקציות בחינם בישראל אטרקציות בתשלום בישראל אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות לילדים אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לנוער אטרקציות מומלצות לצעירים גנים ופארקים בישראל הנצחה ומורשת בישראל טילות\חופי ים בישראל יערות וחורשות בישראל ישראל מומלצי האתר, בעולם מעיינות, נחלים ונהרות בישראל מצפורים בישראל מקומות קדושים לנוצרים בישראל פיקניקים בישראל שמורות טבע בישראל אטרקציות בגליל העליון, אצבע הגליל, גליל עליון, הרי נפתלי, מקומות בגליל העליון

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים