• תַפרִיט
  • תַפרִיט

אטרקציות ובילויים בכפר הוורדים

דף הבית » אטרקציות ובילויים בכפר הוורדים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

תודה לנילי אדלר על העזרה באיסוף המידע.

לוגו מועצה מקומית כפר ורדים

מידע על כפר הורדים (לקוח מויקיפדיה)

כפר ורדים היא מועצה מקומית בצפון ישראל במערב הגליל העליון, סמוך לעיר מעלות על כביש 854.  20 ק”מ מזרחית לנהריה, 18 ק”מ צפונית לכרמיאל, כ-8 ק”מ דרומית לגבול לבנון.

כפר ורדים שוכן בצפון חבל תפן שבגליל המערבי על מורדות הר אשכר, ומתנשא לרום מרבי של 650 מטר מעל פני הים. מזג האוויר נעים ויבש גם בימי הקיץ החמים, בחורף קר, גשום ולעתים יורד שלג.

ראשיתו של היישוב כפר ורדים ב-7,000 דונם קרקע שקיבל בשנת 1979 התעשיין סטף ורטהיימר ממינהל מקרקעי ישראל עם הרשאה לתכנון, פיתוח והקמת יישוב קהילתי בהתאם לחזונו, כחלק מתוכנית רחבה יותר שכללה את אזור התעשייה תפן. במסגרת התוכנית נועד כפר ורדים להיות מקום מגורים איכותי שיפעיל מערכות חינוך ותרבות מפותחות וימשוך אוכלוסייה חזקה ממרכז הארץ.

השם “כפר ורדים” נבחר מתוך הסכמה לקרוא את שם היישוב ורחובותיו על שם פרחים, עצים, נחלים והרים, ולא על שם אישי ציבור. שם היישוב המיועד היה תחילה “עיר הוורדים”, מתוך חזון שברבות הימים יגדל היישוב ויהיה לעיר, אולם תושביו הראשונים התנגדו לשימוש במילה “עיר” בשם.

מקומות מומלצים לביקור בכפר הורדים

גלריות בכפר הורדים

גלריית טל – גלריה טל בכפר ורדים נוסדה ופועלת מאז 2002 לזכרו של טלגרינפלד, אמן צעיר שנפטר בגיל עשרים ושלוש, והשאיר אוסף ציורים ורישומים. הגלריה שמה על דגלה מתן הזדמנות לאמנים צעירים, הצגת אמנות ישראלית עכשווית, ויזום פרויקטי אמנות בקהילה.

כתובת – רח’ החצב 74 כפר ורדים

שעות פתיחת הגלריה: שבת וחג בין 11:00-14:00 ימי שלישי בין – 17:00-19:00

ביקור במועדים אחרים בתאום מראש בתאום טלפוני: 054-7542699 04-9573933   

  

מיכל אשל – גדר נמוכה מובילה לשער פתוח לרווחה מוקף צמחי תבלין מעורבבים ברקפות. שקט של טוב מוביל לביתה של מיכל אשל בכפר ורדים. הדלת פתוחה לרוחה, ריחות של מאפים טריים וקפה אשר זה עתה רתח. כניסה מוזרה לבית אנחנו נכנסים למבואה קטנה ממנה בצד שמאל ניפתח עולמה של מיכל כאן מונחים עבודותיה ובהמשך מסדרון קטן הנפתח לחדר גדול מימדים בו היא יוצרת.

מיכל היא אמנית קרמיקה. מאותן נשים אשר מסעות חייהן הביאו אותן להתנסויות לא צפויות בחומר. מיכל מציגה את עצמה באתר שלה…” שמי מיכל אשל, אני יוצרת בחומר פסלים וכלים שימושיים. משתתפת בירידים ובפסטיבלי קרמיקה ביניהם יריד הקרמיקה “נגיעות בחומר” בכפר ורדים וחברה באגודת הקרמיקאים. אני עוסקת בתחומי יצירה המשולבים ומשפיעים זה על זה:  קדרות, פיסולוציור. אני גרה בכפר ורדים שבגליל המערבי, שואבת השראה מהסביבה ויוצרת מתוך האדמה והטבע ומתוך חיבור אליהם.

 

גלריית אומני כפר ורדים – כפר ורדים, מיצב עצמו בשנים האחרונות ככפר אמנים. ביישוב הקהילתי פועלים יותר מ-100 אמנים ואמניות במגוון תחומי יצירה. רבים מהם נוהגים לארח מבקרים בסטודיו הפרטי שלהם ואחרים מציגים בחנות אמני הכפר הממוקמת ברחוב הראשי. “גלריית אמני כפר ורדים” משמשת כגלריה לתצוגה ולמכירת יצירות אמני הכפר וכמרכז מידע לתיירים ולמבקרים. התצוגה כוללת יצירות בתחום הציור, ההדפס, הפיסול בחומר ובנייר, מוצרי קרמיקה ותכשיטים ועוד. אמני הכפר שאינם מציגים בגלריה ישמחו לארח את המבקרים בתיאום מראש. פרטים על האמנים ניתן לקבל בחנות.   בנוסף ניתן לקבל פרטים לגבי סיורי אמנות לקבוצות מאורגנות בכפר ורדים. פרטים נוספים ניתן לקבל באתר.

בין האמנים הפעילים בכפר: ציירים, פסלים, קרמיקאים, תכשיטנים, אמני מוזאיקה, עבודות יד, מוסיקאים ועוד.

גליירת אומני הכפר משמשת גם כמרכז מבקרים לכפר ורדים והסביבה וכמרכז מידע למטיילים. בסמוך לה ממוקמים “המוזיאונצ’יק” ובו תצוגה שלהתפתחות כדור הארץ והמין האנושי בכלל, ותצוגה נוספת של התפתחות התרבות באזור הגליללאורך 300 השנים האחרונות המוזיאון מציג אוצרות בתחום הארכיאולוגיה מתקופת המפץ הגדול ומתקופת האדם הקדמון. כמו כן ישנה תצוגה עשירה מתקופת הכיבוש התורכי ועד היום. בקומה השנייה ניתן לראות יצירות אמנות מראשית המדינה (אמנות בצלאל) ועבודות יצירה של אמני המיעוטים בארץ ישראל.

לאתר הגלריה: http://kvart.co.il/pws/

 גן אבני הדרך

לצד הגלריה שוכן “גן אבני הדרך” המספר בכתב חרוט על גבי אבני סלע גליליות את סיפורו של הכפר שהוקם בשנות ה-80 של המאה הקודמת על ידי סטף ורטהיימר וקבוצת אנשים עם רוח חלוצית.   בגן, בין עצי אורן ואוויר גלילי נבנה מעין אמפיתיאטרון קטן. נשמח לארח בו קבוצות ולשמוע סיפורים מרתקים מפי ותיקים.

הגלריה שוכנת ברחוב הראשי ברחוב אשכר, בין כיכר 2 לכיכר 3. ניתן לזהותו בעזרת פסל הלטאה המתנוסס על הקיר.

שעות פתיחה: שלישי, חמישי שישי ושבת בשעות: 11:00-14:00 הביקור הוא ללא תשלום הקהל מוזמן טלפון לתיאום: נעמי: 052-8338068052-8338068    04-9975690

המאר”ג – מרכז אומנויות בגפר הוורדים

מאר”ג הוא יוזמה של עמותת “כוכב הצפון” שהקימה מרכז אומנויות בכפר ורדים. המרכז מתוכנן כקומפלקס הכולל סדנאות לאנשים בעלי מוגבלויות המספקים פעילות שיקומית, תעסוקתיות ושילוב חברתי לצד אמנים ויוצרים מהגליל.

בחנות הממוקמת בבית הקפה מארג, ברח’ מירון 1 א’ בכפר ורדים, מוצעות למכירה עבודותיהם של המשתקמים העובדים ברשת התעסוקה של כוכב ברחבי הגליל המערבי. מדובר במגוון רחב של מוצרים וחומרים: עץ, טקסטיל, נייר טבעי, קרמיקה ועוד. כל המוצרים מיוצרים באיכות מוקפדת ונמכרים במחירים אטרקטיביים.

ההכנסות מן המכירות משמשות קודש לשיפור איכות חייהם של אנשים עם צרכים מיוחדים ומאפשרות לעמותה להמשיך ולהפעיל את השירותים למענם, כמו גם לספק להם משכורת צנועה.

כאשר אתה קונה מתנה של כוכב לקרובי משפחה, עובדים וחברים, לרגל אירוע מסוים, חג או יום הולדת, אתה הופך את השופינג לפעילות חברתית, ורוכש מוצרים בעלי ערך חברתי מוסף, אשר מקנייתם נהנים אנשים רבים מאוד.

החנות פועלת בימים א’-ה בשעות 08:00-16:00 ובימי ו’ בשעות 08:00-14:00.

טלפונים לבירור פרטים ולהזמנות: מארג 04-9971369

במקום פועל בית קפה / מסעדה חלבית כשרה. 

כתבה נוספת:  מקום של טוב לאנשים עם צרכים מיוחדים

 לינות בכפר הוורדים ובסביבה 

מקומות לינה מומלצים באזור כפר הורדים

מסלולי טיול מומלצים באזור כפר הוורדים

מסלול שביל הפסגה בהר מירון מסלול פקיעין נחל שרך ונחל בצת נחל אביב ונחל דישון מסלול נחל צלמון

מסלול טיול בנחל געתון. החורבה והנחל מסלול טיול בנחל כזיב ומבצר המונפורט מסלול טיול בנחל כזיב

מסלול טיול בנחל גוש חלב מסלול נחל נריה בית ג’אן מסלול טיול בנחל מורן מסלול טיול מעגלי בשמורת נחל עמוד

מסלול טיול בנחל עמוד העליון לצומת קדרים מסלול טיול תצפיות ממעין בר יוחאי לכפר שמאי מסלול טיול בשמורת נחל עמוד תחתון

מסלול טיול מעגלי בשמורת נחל מירון מסלול טיול מחניון הפסגה להר מירון מסלול טיול לבית ג’אן לחורפיש שביל אדמונית החורש

מערת קשת מערת עלמה מערת פער מסלול טיול ממבצר יחיעם לישוב כליל יער ברעם מסלול בקברי צדיקים בהר מירון

אטרקציות, טיולים ובילויים בצפת מדריך האטרקציות והבילויים בעכו וסביבתה חורפיש בית ג’אן

נשמח לקבל חומר מרוכז על: המלצות לטיולים בכפר ובסביבה, הסעדה ביתית ואטרקציות תיירותיות נוספות

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם