• תַפרִיט
 • תַפרִיט

אטרקציות ובילויים ברובע האקני Hackney, לונדון

דף הבית » אטרקציות ובילויים ברובע האקני Hackney, לונדון

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 6 דקות

תודה לפייטוש מאתר מלון על התחקיר ומידע

החל משנת 1965 שייך רובע האקני לרובע מרטון שנוצר מחיבור שלושת המחוזות האקני, שוורדיץ וסטוק ניו אינגטון. האקני הוא היחיד מכל רובעי לונדון הממוקמים צפונית לנהר התמזה שקווי הרכבת התחתית של לונדון אינם עוברים בו ((אף שישנן מספר תחנות בסמוך לגבולות הרובע, ברובעים הארינגיי ואיזלינגטון). הרובע מפורסם בשרידיו מימי השלטון הרומי באזור. בעבר היו בו הרבה יערות של עצי אלון, ובשנות השלושים התיישבו בו יהודים רבים, בעיקר בשכונות סטוק ניואינגטון וסטמפורד היל. ברובע ישנם 62 פארקים.

אטרקציות בולטות ברובע האקני :

 • היכל המוזיקה האקני אמפייר (Hackney Empire).
 • מוזיאון בית סאטון (Sutton House).
 • מוזיאון האקני (Hackney Museum).
 • מוזיאון ג’פרי (Geffrye Museum).
 • כנסיית סנט ג’ון ((Church of St John.
 • אנדרטת אייזק ווטס (Isaac Watts Statue).
 • גשר לי (Lea Bridge).
 • מגדל סנט אוגוסטין St Augustines Tower)).
 • פארק האקני דאונס (Hackney Downs Park).
 • פארק הגרסטון (Haggerston Park).
 • שוק רחוב רידלי (Ridley Road Market).

 

היכל המוזיקה האקני אמפייר (Hackney Empire)

מרכז תרבות פופולרי במזרח לונדון שתוכנן על ידי האדריכל הנודע פרנק מטצ’ם (Frank Matcham). סטן לורל וצ’רלי צ’פלין, שניהם דרכו על לוחות ההיכל בימי הזוהר שלו. במשך רוב שנות ה-60 וה-70 השתמשו במבנה הייחודי בתור אולם בינגו. ההיכל קם לתחייה בשנת 1986, כאשר נפתח מחדש וחזר לתפארתו המקורית, וכיום מתקיימים בו מגוון מופעי מוזיקה וקומדיה, וגם מופע הפנטומימה השנתי המדהים. הכניסה להיכל היא בתשלום.

כתובת : רחוב מייר מס’ 291 (291 Mare Street), רובע האקני (Hackney), מרטון (Merton).

טלפון : 85104500

דרכי הגעה : ניתן להגיע להיכל באמצעות הרכבת. יש לעצור בתחנת “לונדון פילדס” או “האקני דאונס” וללכת כ-7 דקות.

זמני פתיחה : ההיכל פתוח כאשר מתקיימים מופעים.

מוזיאון בית סאטון (Sutton House)

המוזיאון ממוקם אחד המבנים העתיקים ביותר ברובע שקיים עד היום. מבנה זה היה אחד ממבני הכפר האקני אשר שגשג בתקופת טיודור ובתקופה הג’ורג’יאנית. בית סאטון הוא בית אחוזה מתקופת שושלת טיודור הממוקם ברחוב הראשי הומרטון ((Homerton שברובע האקני, למעשה יושביו המקוריים גרו במבנה סמוך למוזיאון של היום, אך הבית נהרס בשנת 1806 על מנת לאפשר את הקמת סאטון פלייס – סדרת מבנים בסגנון ג’ורג’יאני. ושמו הועבר למבנה המוזיאון. בשנת 1987, לאחר פינוי הפולשים החלו תושבים מקומיים לפעול למען איסוף כספים לשימור הבית. עבודות השיקום החלו בשנת 1991 והסתיימו בשנת 1993. בשנת 1994 נפתח המבנה מחדש בתור מוזיאון לתיאור ההיסטוריה של הרובע בתקופת טיודור. המוזיאון כולל גלריה וכן חנות מתנות. הכניסה למוזיאון היא בתשלום.

כתובת : רחוב הומרטון (Homerton High Street), רובע האקני (Hackney), מרטון (Merton).

טלפון : 89862264

דרכי הגעה : ניתן להגיע למוזיאון באמצעות הרכבת. יש לרדת בתחנת “האקני דאונס” או “לונדון פילדס” וללכת ברגל כ-12 דקות.

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בימי שלישי- שבת בשעות 09:30-17:30 וסגור בימי ראשון ושני.

מוזיאון האקני (Hackney Museum)

מוזיאון האקני הוא מוזיאון להיסטוריה של הרובע. זהו מוזיאון קטן למדי שמראה את הסיבה שבגללה אנשים מכל רחבי העולם הפכו את האזור לביתם לפני יותר מ-1,000 שנים וכיום גרים בחלק המזרחי של לונדון. בקרו במוזיאון וגלו את העבר וההווה של רובע האקני דרך תערוכות מתחלפות ותערוכות קהילתיות מיוחדות במינן, המתקיימות בשיתוף הקהילה המקומית. הכניסה למוזיאון היא ללא תשלום.

כתובת : שדרת רידינג מס’ 1 (1 Reading Lane), רובע האקני (Hackney), מרטון (Merton).

טלפון : 89862264

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת התחתית לתחנת “בנתל גרין” ומשם ללכת ברגל כ-11 דקות, או באמצעות הרכבת לתחנת “קמברידג’ הית” ומשם ללכת כ-2 דקות. אפשר להגיע גם ברכב פרטי אך אין חניון בקרבת מקום ותידרש הליכה של 15-20 דקות.

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בימי שלישי-שישי בשעות 9:30-17:30, בימי חמישי בשעות 9:30-20:00, ובימי שבת בשעות 10:00-17:00. סגור בימי ראשון ושני.

מוזיאון ג’פרי (Geffrye Museum)

המוזיאון מציג את ההיסטוריה של הריהוט, הטקסטיל, הציור ועיצוב הפנים בממלכה המאוחדת. הוא מציג זאת באמצעות סדרה של חדרים המרוהטים בסגנון התקופות השונות, החל מהמאה 1600 ועד ימינו. המוזיאון שם דגש על ריהוט שהיה בשימוש מעמד הביניים. מבנה המוזיאון נבנה בשנת 1714 לבקשת גפרי ושימש כבית מחסה לעניים של חברת סוחרי הברזל. המבנה מיועד לשימור בשל חשיבותו הארכיטקטונית. אגף נוסף של המוזיאון נבנה בשנת 1998. במוזיאון ישנה מסעדה הפתוחה עד השעה 16:30. הכניסה למוזיאון היא בתשלום.

כתובת : דרך קינגסלנד מס’ 136 (136 Kingsland Road), רובע האקני (Hackney), מרטון (Merton).

טלפון : 77399893

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת, הרכבת התחתית או רכב פרטי. ברכבת וברכבת התחתית יש לרדת בתחנת “אולד סטריט” ולאחר מכן ללכת ברגל כ-15 דקות. במקרה תבחרו להגיע ברכב פרטי, סעו לחניון ברחוב “גרייט איסטרן” או ברחוב “פול”, ולכו ברגל כ-13 דקות.

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בימי שלישי – שבת בשעות 10:00-17:00 ובימי ראשון וחגים בשעות 12:00-17:00. המוזיאון סגור בימי שני.

כנסיית סנט ג’ון ((Church of St John

כנסיית סנט ג’ון שבהאקני תוכננה על ידי ג’יימס ספילר (James Spiller) ונבנתה בשנת 1792. בזמן ההוא, הייתה הכנסייה המבנה הגדול ביותר במידלסקס. המבנה העצום הבנוי בסגנון קלאסי, על בסיס תכנון יווני, יכול להכיל 2000 איש. הכנסייה לשעבר היא כיום אוסף של גנים אשר הוענק לו תואר אתר מורשת בשנת 2008. הבניין מכיל מונומנטים מימי טיודור שהועברו מן הכנסייה לשעבר, וכן אנדרטאות אחרות, חדשות יותר. הכניסה לכנסייה היא בתשלום.

כתובת : דרך קלפטון התחתית (Lower Clapton Road), רובע האקני (Hackney), מרטון (Merton).

טלפון : 89855374

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת או הרכבת התחתית לתחנת “האקני סנטרל” או “האקני דאונס”, או באוטובוס, בקווים : 30, 38, 48, 55, 106, 242, 253, 254, 394, 425, 41.

אנדרטת אייזק ווטס (Isaac Watts Statue)

פסלו של מלחין ההמנונים המפורסם אייזק ווטס שנפטר בשנת 1861. ווטס היה גם דרשן וסופר מזמור ונודע בכינוי “אבי ההמנון האנגלי”. רבות מיצירותיו נמצאות בשימוש עד עצם היום הזה, ואפילו תורגמו למספר שפות.

כתובת : בית הקברות של פארק אבני (Abney Park  Cemetery), רובע האקני (Hackney), מרטון (Merton).

גשר לי (Lea Bridge)

הגשר ממוקם בחלקו הצפון מזרחי של הרובע באזור קלפטון העליונה (Upper Clapton), מעל נהר לי ((River Lee. בנהר ישנה תעבורה ימית רבה של סירות, ואף מתאפשר שייט בביצות וולת’מסטו ((Walthamstow. באזור שמורות הטבע המשתרעות על שטח באורך של 42 קילומטרים ורוחב של 21 קילומטרים, בחלקו הדרומי של הגשר ממוקמים שני מבנים : ה”נסיכה מווילס” וה”ספינה על השרטון”, לידם נמצא מפעל המים של מזרח לונדון לשעבר.

כתובת : קלפטון העליונה (Upper Clapton), שכונת ליברידג’ (Leabridge), רובע האקני (Hackney), מרטון (Merton).

זמני פתיחה : האתר פתוח במשך כל השנה.

 

מגדל סנט אוגוסטין St Augustines Tower))

מגדל סנט אוגוסטין ממוקם בתוך מתחם הגנים של כנסיית סנט ג’ון בהאקני. המגדל הוא המבנה העתיק ביותר בכל רובע האקני והוא מתוארך לסוף המאה ה-13. במגדל ישנו שעון שעדיין פעיל, וההערכה היא שהוא נבנה בין המאה ה-16 למאה ה-17. למגדל הישן יש תפקיד סמלי וטקסי ברובע : הוא מצויר על שער העיתון המקומי של האקני מאז שנוסד בשנת 1864. המגדל עומד בתוך אתר המשתרע על כארבע ורבע דונמים, וגני הכנסייה מהווים נווה מדבר ירוק בלב ליבה של האקני. הכניסה למגדל היא בתשלום.

כתובת : כנסיית סנט ג’ון (Church of St John), דרך קלפטון התחתית (Lower Clapton Road), רובע האקני (Hackney), מרטון (Merton).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתחנת “האקני דאונס” ולאחר מכן ללכת כ-11 דקות, או לתחנת “לונדון פילדס” ולאחר מכן ללכת כרבע שעה.

פארק האקני דאונס (Hackney Downs Park)

הפארק הינו פארק פתוח שהוקם בשנת 1870 והוא אחד הפארקים הפתוחים הגדולים ביותר באזור. בין האטרקציות בפארק : מסלול אתלטיקה בעונה, מגרש כדו סל, מגרש כדורגל, קריקט, מגרשי משחקים לילדים ומגרשי טניס.

כתובת : דרך פארק דאונס (Downs Park Road), שכונת קלפטון התחתית (Lower Clapton), רובע האקני (Hackney), מרטון (Merton).

טלפון : 83568428/9

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת ולרדת בתחנת “האקני דאונס” או בתחנת “רקטורי רוד”, ולאחר מכן ללכת בין 8 ל-10 דקות.

זמני פתיחה : הפארק פתוח בימי שני – שישי בשעות 09:00-17:00, וסגור בימי שבת וראשון.

פארק האגרסטון (Haggerston Park)

פארק האגרסטון הוא שטח פתוח בהאגרסטון שברובע האקני. הוא מוקף כבישים מכל צדדיו וגובל ברחוב קווינסברידג’ (Queensbridge). בפארק ישנם מגרשי ספורט רבים הכוללים מגרשי כדורסל, טניס, כדורגל, וכדור רשת. בפארק גינות נרחבות, מגרשי משחקים לילדים, בריכת שחיה בתשלום, מסלולי אתלטיקה ,הליכה ורכיבה על אופניים.

כתובת : רחוב אודרי (Audrey Street), רובע האקני (Hackney), מרטון (Merton).

טלפון : 83568428/9

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת, הרכבת התחתית או ברכב פרטי. ברכבת יש לרדת בתחנת קמברידג’ וללכת ברגל כ-7 דקות. ברכבת התחתית יש לרדת בתחנת “בנתל גרין” או בתחנת “שרודיץ'” וללכת ברגל בין 15 ל-20 דקות. ברכב פרטי יש לחנות ברחוב “סקלאטר” או “גרייט איסטרן” וללכת ברגל בין 15 ל-20 דקות.

זמני פתיחה : בקיץ הפארק פתוח בימי שני עד ראשון בשעות 7:30-21:30. בחורף, החל מחודש מאי, הפארק פתוח בימי שני עד ראשון בשעות 07:30-16:00.

שוק רחוב רידלי (Ridley Road Market)

שוק הרחוב של רידלי נחשב לאחד השווקים הפופולריים ביותר מבין שווקי רובע האקני. שוק זה הוקם בתחילת המאה ה-20 ונחשב כשוק המיועד עבור הקהילה היהודית. כאשר הצטרפו לשכונה מהגרים אסיאתיים, יוונים, תורכים והודים , שינה השוק את פניו והפך לשוק ססגוני שמוכר מוצרי מזון מגוונים ומתאימים לקהילות השונות. חלק מהשוק מקורה  והוא נמצא בלב דלסטון (Dalston).  סמוך אליו נמצא שוק הרחוב קינגסלנד היי. שוק הרחוב של רידלי הוא המקום הטוב ביותר לקנות עשבי תיבול, תבלינים, פירות, ירקות, רקמות ומוצרי אלקטרוניקה מכל רחבי העולם, האווירה היא ממש כמו קרנבל. בשוק ישנה מאפיית בייגלה הפועלת 24 שעות ביממה, ונמכרים בו ירקות ופירות אקזוטיים, כלי בית ,תקליטורי מוזיקה ובדים. בשוק שוררת אווירה מוטרפת מעט עם צלילי מוזיקה המתאימה לאוכלוסייה המקומית.

כתובת : דרך רידלי (Ridley Road), רובע האקני (Hackney), מרטון (Merton).

טלפון : 08443574634

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת. יש לרדת בתחנת “האקני דאונס” וללכת כ-11 דקות, או בתחנת “רקטורי רוד” וללכת כ-17 דקות.

זמני פתיחה : השוק פתוח בימי שני-שבת בשעות 9:00-19:00, וסגור בימי ראשון.