אטרקציות ובילויים ברובע הסיטי של לונדון (City of London), לונדון

רובע הסיטי של לונדון הוא המרכז ההיסטורי והפיננסי של העיר לונדון, בירת אנגליה. אזור הרובע נקרא בדרך כלל "הסיטי", או "המייל המרובע" (Square Mile). ברובע מתגוררים 7,000 איש בלבד, אולם עובדים בו למעלה מ-300,000 איש, זאת כתוצאה מאופיו העסקי של הרובע.

שטח הרובע נקבע לפני שנים רבות, בתחומי חומת לונדון שהקיפה אותו בעבר. החומה נבנתה על ידי הרומאים כדי להגן על לונדיניום (Londinium), העיר העתיקה שעליה נבנתה לונדון. כיום, לאחר התפתחות נרחבת של הרובע, שטחו גדול מהשטח שהיה מוקף חומה.

בצדו המערבי גובל הרובע ברובע הסיטי של וסטמינסטר (City of Westminister). הגבול בין הרובעים חוצה את רציף ויקטוריה (Victoria Embankment), עובר מערבה למידל טמפל (Middle Temple), לאורך רחוב סטרנד, רחוב פליט וצ'נסרי ליין, שם הוא ברובע קמדן (Camden). הגבול בין רובע קמדן ורובע הסיטי של לונדון עובר לאורך רחוב הולבורן, ממשיך מזרחה לאורך רחוב צ'רטרהאוס וחוצה את דרך פרינגטון, שם גובל הרובע עם רובע איזלינגטון (Islington). הגבול עם רובע איזלינגטון עובר דרך אלדרסגייט ודרך גוסוול, ומזרחה למורגייט, שם גובלת הסיטי ברובע האקני (Hackney) ומשם דרומה עד לגבול הרובע עם רובע טאוור המלטס (Tower Hamlets). גבול זה עובר מערבית למצודת לונדון, הנמצאת מחוץ לרובע.

גשר לונדון כולו נמצא בשטח הרובע, למרות שרק כמחצית מנהר התמזה בין רובע סאת'ק (Southwark) לרובע הסיטי של לונדון נמצאת בשטח הרובע.

בין האטרקציות הבולטות ברובע הסיטי של לונדון :

 • מוזיאון הבנק של אנגליה (Bank of England Museum)
 • מוזיאון לונדון (Museum of London)
 • חדרו של הנסיך הנרי (Prince Henry's Room)
 • גן הספרים המנתחים (Barber Surgeons' Garden)
 • פארק הדוור (Postman's Park)
 • בית הכנסת בוויס-מרקס (Bevis Marks Synagogue)
 • בית האחוזה (Mansion House)
 • בית סומרסט (Somerset House)
 • בניין הבורסה (Royal Exchange)
 • גלריית גילדהול (Guildhall Art Gallery)
 • מרכז האמנויות ברביקן (Barbican Art Centre)

 

מוזיאון הבנק של אנגליה (Bank of England Museum)

מוזיאון הבנק של אנגליה ממוקם בשטח הבנק המרכזי של אנגליה. הכניסה למוזיאון נמצאת בברתולומיאו ליין (Bartholomew Lane), ליד רחוב ת'רדנידל (Threadneedle).

בעבר, על מנת לקבל גישה לאוספי הבנק היה צורך בתיאום מראש ומבקרים הובלו דרך הבנק למתחם תצוגה קטן. בשנות ה-80 של המאה ה-20 הבנק המרכזי של אנגליה החליט להפוך את אוספיו (ואת עצמו) לזמינים יותר לקהל הרחב ותכנן ליצור מוזיאון חדש שייפתח בשנת 1994, יובל השלוש מאות של הבנק. יחד עם זאת, שריפה שפרצה בשנת 1986 גרמה לנזק חמור לאזור הבנק מעל האתר המיועד והוחלט להתחיל בעבודה במקום לתקן ולבנות מחדש מאוחר יותר. העבודה נמשכה בערך 18 חודשים והמוזיאון החדש נחנך בשנת 1988 על ידי המלכה אליזבת השנייה.

המוזיאון משתרע על כ-1,000 מטרים רבועים ומציג אוסף רחב היקף המפרט את ההיסטוריה של הבנק מהקמתו בשנת 1694 ועד היום. התצוגות כוללות את הבנייה מחדש של משרד מהמאה ה-18 הידוע כ"משרד הבורסה", זה המקום שאליו באו בעלי מניות הבנק לאסוף את הדיבידנדים שלהם. התצוגות מכסות את ההיסטוריה של הבנק בסדר כרונולוגי פחות או יותר, כולל תמונות רבות המראות את של הבנק מחדש בשנים שבין המלחמות, ומספר דמויות בלבוש מהתקופה. אזור נוסף, שנקרא "הבנק של היום", משתמש בטכנולוגיה מודרנית כדי להציג את פעילות הבנק השוטפת לקהל הרחב.

באזור המבנה העגול בסוף הסיור ישנן תצוגות הכוללות אוספים של שטרות ומטבעות, ספרים ומסמכים, תמונות, רהיטים, פסלים, כלי כסף, ומטיל זהב אמתי (99.79 אחוז זהב טהור).

כתובת : ברתולומיאו ליין (Bartholomew Lane), רובע הסיטי של לונדון (City of London).

טלפון : 44 20 7601 5545

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בימים שני-שישי בין השעות 10:00-17:00 (ניתן להיכנס עד 16:45).

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת הקלה או המטרו לתחנת בנק (Bank).

 

מוזיאון לונדון (Museum of London)

מוזיאון לונדון מתעד את ההיסטוריה של העיר לונדון מהתקופה הפלאוליתית (Paleolithic) ועד ימינו. הוא ממוקם במרכז הרובע, סמוך לקתדרלת סנט פול. המוזיאון נפתח בשנות ה-70 של המאה ה-20 והוא ממקומם במבנה שנבנה כחלק מפרויקט שיקום הרובע. זהו אחד מבנייני מתחם הברביקן (Barbican Estate), פרויקט מגורים רחב היקף בצפון הרובע. בגן המוזיאון מצויים חלקים מחומת העיר לונדון.

המוזיאון מציג את אוסף איגוד העיר לונדון (הגוף המוניציפלי המנהל את הרובע) שהוצג קודם לכן בבנין הגילדהול (Guildhall). גלריות המוזיאון מסודרות בסדר כרונולוגי ומציגות מוצגים ארכאולוגיים, תמונות, תרשימים ודגמים. המוזיאון מתמקד בעיקר בהיסטוריה הסוציאלית והכלכלית של העיר, תוך מתן דגש על מוצגים ארכאולוגיים שמציגים את ההיבטים הללו, ועל השפעת התרחבות העיר על ההיבטים הללו ועל חיי התושבים בעיר.

בשנת 2004 החל תהליך שדרוג של גלריות המוזיאון בכוונה להפוך את התצוגות לאינטראקטיביות. במסגרת השדרוג שודרגה הגלריה הפרהיסטורית הנקראת "לונדון שקדמה ללונדון" (London Before London) וגלריית ימי הביניים.

כתובת : חומת לונדון (London Wall) 150, רובע הסיטי של לונדון (City of London).

טלפון : 44 20 7001 9844

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 10:00-18:00 (ניתן להיכנס עד 17:30). בין התאריכים 24-26 בדצמבר המוזיאון סגור.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת סנט פול (St Paul's), ברביקן (Barbican) או מורגייט (Moorgate). מהתחנות ברביקן ומורגייט יש להמשיך ללכת לפי השילוט.

 

חדרו של הנסיך הנרי (Prince Henry's Room)

חדרו של הנסיך הנרי הוא אחד הבתים ששרדו את השריפה הגדולה של לונדון בשנת 1666. ההיסטוריה של האתר מתוארכת מהמאה ה-12, כאשר הוא היה חלק מהרכוש שהוענק לאבירי הטמפלרים, שבשנת 1312 העבירו אותו לאבירים ההוספיטלרים של מסדר יוחנן הקדוש מירושלים. מסדר יוחנן הקדוש פורק בשנת 1540 ובשנת 1610 החליט בעל הנכס לבנות אותו מחדש והפך אותו לבית מרזח. בשנת 1671 נמכר הנכס לג'יימס סותבי (James Sotheby) ונשאר ברשות משפחתו עד שנרכש על ידי מועצת מחוז לונדון בשנת 1900.

לבניין קשורים מספר סיפורים מיתיים. כאשר מועצת מחוז לונדון השתלטה על הבניין, שלט שהיה על חלקו הקדמי הכריז כי הוא היה "בעברו ארמונם של הנרי השמיני וקרדינל וולסי" אבל ראיות לבנייתו מחדש בשנת 1610 מפריכות את הטענה הזו. על פי סיפור אחר הבית נבנה עבור מועצת דוכסות קורנוול והחדר בקומה הראשונה הופרד לאחר שהנסיך הנרי הפך לנסיך וויילס בשנת 1610. עם זאת, התיעוד מראה בבירור כי המבנה הוקם כבית מרזחו כי שמו ניתן לו שנתיים לפני שהנסיך הנרי נולד.

בשנת 1900 התגלה כי למבנה הייתה חזית מזויפת ששילבה שמונה פנלים מגולפים. מאחוריה הייתה החזית המקורית מהמאה ה-17, ללא החלונות, והיא השתמרה במלואה הודות לשכבות הצבע העבות שכיסו אותה. כיום החזית מופיעה בצורתה המקורית.

האוצר הגדול של המבנה הוא התקרה, אחת מהתקרות הטובות ביותר בלונדון שנותרו מהתקופה היעקוביאנית. במרכז העיצוב נמצאות נוצות נסיך וויילס, והאותיות PH במסגרת בצורת כוכב. בתוך המבנה, החלק המעניין העיקרי הוא החדר הגדול בקומה הראשונה, ממנו נשאר רק החלק המערבי.

בחדר ישנם שני חלונות זכוכית צבעוניים, שניהם מהמאה ה-20. החלון הימני הוא "החלון המלכותי", שנועד להנציח את הקשר, כביכול, של בחדר לדוכסות קורנוול. החלון האחר ממחיש את הקשר של החדר עם מועצת מחוז לונדון, רובע הסיטי של לונדון וחברת הכבוד של המקדש הפנימי.

כתובת : רחוב פליט (Fleet Street) מספר 17, רובע הסיטי של לונדון (City of London).

טלפון : 44 20 7936 4004

זמני פתיחה : סגור עד להודעה חדשה.

מחיר כניסה : לא ידוע כרגע.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת טמפל (Temple).

 

גן הספרים המנתחים (Barber Surgeons' Garden)

גן ריחני זה נמצא בשטח שרידי בסטיון מספר 13 של חומת העיר. הגן הוקם על ידי חברת הספרים המנתחים (מקצוע נפוץ בימי הביניים) במטרה להציג נקודת מבט רחבה של הדרך בה צמחים היו בשימוש בתקופות הקדומות ועד ימינו בפרקטיקה של רפואה ובניתוח. כיום הוא מכיל כ-45 מינים שונים של צמחים אשר גודלו לטיפול בפצעים, חבורות וכוויות.

שני העצים בצד השמאלי של הבסטיון נשתלו בשנת 2002. הקרוב ביותר, מגנוליה צהובה, מנציח את יובל הזהב של המלכה הנוכחית, והשני ,דובדבן חורפי, הוא לזכרה של המלכה אליזבת, המלכה האם.

במקום בו נמצא גן הספרים היה גן לפחות משנת 1555. שתילתו הושפעה על ידי מרפא הצמחים ג'ון ג'רארד (John Gerrard), שהיה ראש חברת הספרים המנתחים בשנת 1607. הגן הנוכחי הוקם בשנת 1987 על שטח אש נטוש. הוא מכיל את שרידיו של מבצר של המצודה הרומית, אזור נטיעה רשמי ואזור נטיעה, גדול יותר, לא רשמי. גולת הכותרת היא גן העשבים, עם 45 חלקות קטנות מחולקות לארבעה אזורים המתאימים למצחי מרפא לשימושים שונים.

כתובת : כיכר מונקוול (Monkwell Square), רובע הסיטי של לונדון (City of London).

טלפון : אין.

זמני פתיחה : הגן פתוח בכל ימי השבוע ובכל שעות היממה.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו או הרכבת לתחנת ברביקן (Barbican), או באמצעות האוטובוס בקווים 56, 100.

 

פארק הדוור (Postman's Park)

פארק הדוור ממוקם במרכז לונדון, במרחק קצר צפונית לכנסיית סנט פול. זהו אחד הפארקים הגדולים ביותר ברובע הסיטי של לונדון, ושמו משקף את הפופולריות שלו בקרב עובדי המטה של לשכת העיתונות הממשלתית בקרבת המקום.

הפארק נפתח בשינה 1880 באתר שבו היו בעבר כנסייה ואתר קבורה. בשנת 1900 הפך הפארק לאתר לזכר ההקרבה העצמית של ג'ורג' פרדריק ווטס (George Frederic Watt) שמת תוך הצלת חייהם של אחרים ועשוי היה להישכח. אשתו של ווטס, מרי ווטס, לקחה על עצמה את ניהול הפרויקט לאחר מותו של ווטס בשנת 1904.

בשנת 1972, אלמנטים מרכזיים של הפארק, כולל האתר לזכר ההקרבה העצמית, נכנסו לרשימת השימור בדרגה 2. בעקבות הסרט "קרוב יותר" (Closer) משנת 2004, המבוסס על המחזה משנת 1997 שנוצר על ידי פטריק מרבר (Patrick Marber), פארק הדוור חווה התעוררות מחודשת; סצנות מפתח של שתי היצירות התרחשו בפארק עצמו. בחודש יוני 2009 הבישופות של לונדון הוסיפה לוח חדש לאתה הזיכרון, התוספת החדשה הראשונה לאחר 78 שנים. בנובמבר 2013 הושקה אפליקציה סלולרית חינמית בשם "גיבורי היומיום של פארק הדוור" (The Everyday Heroes of Postman's Park), המתעדת את חייהם ומותם של אלה שהונצחו באתר הזיכרון.

כתובת : בריטניה הקטנה (Little Britain), רובע הסיטי של לונדון (City of London).

טלפון : אין.

זמני פתיחה : הפארק פתוח בכל ימי השבוע ובכל שעות היממה.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת ברביקן (Barbican) או סנט פול (St Paul's).

 

בית הכנסת בוויס-מרקס (Bevis Marks Synagogue)

בית הכנסת בוויס-מרקס (נקרא גם "בית הכנסת שער השמיים") נמצא בשכונת בוויס-מרקס ברובע הסיטי של לונדון. זהו בית הכנסת הפעיל העתיק ביותר בבריטניה.

בשנת 1698 התגבשה קהילה של יהודים יוצאי ספרד ופורטוגל. רוב אנשי הקהילה היו יוצאי קהילת יהודי ספרד ופורטוגל שבאמסטרדם. בית הכנסת הקטן ששימש אותם היה קטן מדי ולשם כך מונתה ועדה להקמת בית כנסת חדש. הבנייה הושלמה בשנת 1702. המבנה כיום הוא כפי שהיה לפני 300 שנה, למעט הגג שנהרס ונבנה מחדש.

לימים מעמד בית הכנסת ירד באופן דרסטי והייתה תכנית למכור אותו. כנגד התכנית קמה "הליגה נגד הריסת בוויס-מרקס", והתוכנית לא יצאה לפועל. בית הכנסת נפגע בפיגוע של ה-IRA ב-24 באפריל 1993. נזק רב נגרם למבנה, והוא תוקן בעלות של 200,000 פאונד.

עיצובו הפנימי של בית הכנסת הושפע באופן בולט מצורת הכנסיות באותה תקופה. בנסוף לכך הוא הושפע מבית הכנסת הפורטוגזי באמסטרדם. הפריט הבולט ביותר בבית הכנסת הוא ארון הקודש הבנוי בסגנון הרנסאנס. הוא ממוקם במרכז הקיר המזרחי של המבנה. ארון הקודש עשוי כולו מעץ אלון. בתקרת בית הכנסת תלויות שבע מנורות נחושת, והן מסמלות את שבעת ימי השבוע. הגדולה שבהן תלויה מעל הבימה, והיא מייצגת את יום השבת. מנורות הנחושת שעליהן מדליקים נרות שעווה בשימוש כיום רק באירועים חגיגיים, ובשאר ימות השנה בית הכנסת מואר על ידי תאורת חשמל. שנים עשר עמודים, המסמלים את שנים עשר שבטי ישראל, תומכים את עזרת הנשים. עשרה פמוטים מוצבים סביב הבימה והם מסמלים את עשרת הדברות.

כיום מתקיימות בבית הכנסת תפילות בימי שישי בערב ובשבת. בית הכנסת נותר מקום מפגש מועדף לחתונות ואירועים אחרים. בשאר ימות השבוע הוא משמש כאתר תיירותי, אותו פוקדים תיירים רבים, יהודים ולא יהודים.

כתובת : הנאג' ליין (Henage Lane) מספר 2, רובע הסיטי של לונדון (City of London).

טלפון : 44 20 7626 1274

זמני פתיחה : בית הכנסת פתוח החל מהשעה 10:30 בכל ימי השבוע פרט לשבת. ביום ראשון הוא נסגר בשעה 12:30, בימי שני, רביעי וחמישי הוא נסגר בשעה 14:00, ובימי שלישי ושישי הוא נסגר בשעה 13:00.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת אלדגייט (Aldgate).

 

בית האחוזה (Mansion House)

בית האחוזה הוא מעונו הרשמי של הלורד שמכהן בתור ראש העיר של לונדון. המבנה גם משמש את עיריית לונדון לצרכים שונים, בין היתר עבור הנאום השנתי של שר האוצר הבריטי, העוסק במצבה של הכלכלה הבריטית.

בית האחוזה נבנה בין השנים 1739 ו-1752 בסגנון פלדיאני שהיה אופנתי באותם ימים, הוא כולל שלוש קומות, הבנויות מעל מרתף. בחזית המבנה ישנו פורטיקו מרשים, הכולל שישה עמודים קורינתיים. מארק טוויין הזכיר את המבנה בספרו ינקי מקונטיקט בחצר המלך ארתור.

בית האחוזה הוא מבנה היסטורי רב חשיבות, אבל הוא לא פתוח לקהל הרחב באופן חופשי. ישנה אפשרות לתאם מראש סיור מודרך במקום.

כתובת : בית האחוזה (Mansion House), רובע הסיטי של לונדון (City of London).

טלפון : 44 20 7626 2500

זמני פתיחה : בית האחוזה אינו פתוח לקהל הרחב. ניתן לתאם סיור לקבוצה המונה בין 15 ל-40 איש. יש להגיש בקשה בכתב.

מחיר כניסה : בהתאם לגודל הקבוצה.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת הקלה או המטרו לתחנת בנק (Bank).

 

בית סומרסט (Somerset House)

בית סומרסט הוא מבנה ניאו קלאסי מרהיב בלב ליבה של לונדון, הממוקם סמוך לנהר התמזה. חלקו המרכזי של המבנה הבנוי בסגנון ניאו קלאסי נבנה בין 1776 ו-1796. אגפיו הצפוניים והדרומיים של המבנה נבנו בסגנון ויקטוריאני. המבנה קרוי על שם בניין בשם זה שעמד באותו אתר קודם לכן.

במהלך חודשי קיץ 55 מזרקות מרקדות בחצר, ובחורף אפשר להחליק על משטח ההחלקה על הקרח האהוב של לונדון. בית סומרסט מארח גם קונצרטים וסרטים באוויר הפתוח, אמנות עכשווית ותערוכות עיצוב, סדנאות משפחה וסיורים מודרכים ללא תשלום של אזורים שבדרך כלל מוסתרים מהמבקרים.

המשימה של קרן בית סומרסט היא לשמר ולתחזק את בית סומרסט בסטנדרטים הגבוהים ביותר ולפתח את האתר כמרחב ציבורי שמוכר בעולם כאטרקציה תיירותית ברמה עולמית ומרכז מצוין של תרבות ואומנות.

כתובת : הסטרנד (The Strand), רובע הסיטי של לונדון (City of London).

טלפון : 44 20 7845 4600

זמני פתיחה : בניין הבורסה פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 10:00-18:00.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת טמפל (Temple), גן קובנט (Covent Garden) וצ'ארינג (Charing).

 

בניין הבורסה (Royal Exchange)

בניין הבורסה שבלונדון נוסד במאה ה-16 ידי הסוחר תומאס גרשם (Thomas Gresham) במטרה לפעול כמרכז המסחר של רובע הסיטי של לונדון. הבניין בנוי בצורת טרפז והוא מוקף על ידי הרחובות קורנהיל (Cornhill) ות'רדנידל (Threadneedle) שמתכנסים בצומת בנק בלב ליבה של העיר. העיצוב היה בהשראת בניין בורסה שגרשם ראה באנטוורפן, בלגיה, והיה המבנה המסחרי הראשון בבריטניה שעוצב על ידי מומחה.

הבניין נהרס פעמיים כתוצאה משריפה ונבנה מחדש. המבנה הנוכחי תוכנן על ידי ויליאם טייט (William Tite) בשנות ה-40 של המאה ה-19, וכיום הוא עומד למכירה. האתר היה מאוכלס בעיקר על ידי חברת הביטוח לויד'ס במשך כמעט 150 שנים. היום בניין הבורסה מכיל משרדים, חנויות יוקרה ומסעדה.

כתובת : בניין הבורסה (Royal Exchange), רובע הסיטי של לונדון (City of London).

טלפון : 44 20 7621 0077

זמני פתיחה : בית סומרסט פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 11:00-23:00.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת הקלה או המטרו לתחנת בנק (Bank).

 

גלריית גילדהול (Guildhall Art Gallery)

גלריית גילדהול מאכלסת את אוסף האמנות של רובע הסיטי של לונדון. היא נמצאת בתוך מבנה שבנייתו הושלמה בשנת 1999 אשר החליף את המבנה הקודם שנהרס במתקפת בליץ בשנת 1941.

הגלריה נבנתה במקור בשנת 1885 כדי לאכלס אוספי אמנות של חברת הסיטי של לונדון והאוסף הנוכחי כולל כ-4,000 יצירות, מתוכן כ-250 מוצגות בכל זמן נתון. רבים מהציורים הם בנושאי לונדון. יש גם אוסף משמעותי של אמנות מהתקופה הוויקטוריאנית הכוללים יצירות של אמנים כמו רוזטי , סלומון ועוד . במרכז הגלריה הגדולה ביותר נמצא הציור הענק של ג'ון סינגלטון קופלי (John Singleton Copley) – "תבוסת הסוללות הצפות בגיברלטר".

מתחם גילדהול נבנה באתר האמפיתיאטרון הרומי של לונדון, וחלק מהשרידים מוצגים בחדר שנמצא בקומת המרתף של הגלריה לאמנות. האתר התגלה בשנת 1998 וכיום הוא אנדרטה מוגנת. הוא נמצא מתחת לגלריית גילדהול. האמפיתיאטרון הרומי הראשון של לונדון נבנה בשנת 70 לספירה מעץ אבל שופץ בתחילת המאה השנייה במטרה לשפר את עמידותו. האמפיתיאטרון שימש לאירועים ציבוריים שונים, כגון משחקי גלדיאטורים, שעשוע חיילים ועוד, כמו גם לפעילות דתית.

כתובת : חצר גילדהול (Guildhall Yard), רובע הסיטי של לונדון (City of London).

טלפון : 44 20 7332 3700

זמני פתיחה : הגלריה פתוחה בימי שני עד שבת בין השעות 10:00-17:00 (כניסה עד 16:30) ובימי שבת בין השעות 12:00-16:00 (כניסה עד 15:30).

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת הקלה או המטרו לתחנת בנק (Bank) ולאחר מכן ללכת לפי השילוט.

 

 

מרכז האמנויות ברביקן (Barbican Art Centre)

מרכז האמנויות ברביקן הוא מרכז אמנויות הממוקם בקומפלקס הברביקן בצפון רובע הסיטי של לונדון. הוא נפתח בשנת 1982 במסגרת מתחם הברביקן, שנבנה באתר שנהרס לחלוטין במלחמת העולם השנייה, בשנת 1941, במהלך מתקפת בליץ. המרכז נמצא בבעלות מועצת הרובע ופועל במימונה. זהו מרכז האמנויות השלישי בגודלו במדינה במימון פרויקטים אמנותיים, ונבנה כמתנה של הרובע לאומה הבריטית, בעלות של 161 מיליון ליש"ט.

המבנה נבנה במספר מפלסים, אולם המעבר ממפלס אחד לאחר אינו נוח. באמצע שנות ה-90 המבנה שופץ ונבנו מספר מעברים על מנת לשפר את הגישה.

במרכז האמנויות ברביקן ישנם ארבעה אולמות : אולם ברביקן המשמש את התזמורת הסימפונית של לונדון, תיאטרון ברביקן, הבור וקולנוע ברביקן. כמו כן יש במרכז שלוש מסעדות, שבעה אולמות כנסים ושני אולמות תצוגה, וכן מצויים במרכז ספריית ברביקן ובית ספר גילדהול למוזיקה ודרמה.

כתובת : רחוב סילק (Silk Street), רובע הסיטי של לונדון (City of London).

טלפון : 44 20 7382 7141

זמני פתיחה : המרכז פתוח בימים שני עד שבת בין השעות 9:00-23:00. בימי ראשון ובחגים המרכז פתוח בין השעות 12:00-23:00.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת מורגייט (Moorgate) או ברביקן (Barbican), או באמצעות הרכבת לתחנת רחוב ליברפול (Liverpool Street).

המלונות המומלצים בעבורכם בלונדון

הדירות המומלצים בעבורכם בלונדון

בתי הארחה המומלצים בעבורכם בלונדון

האכסניות המומלצים בעבורכם בלונדון


השוואת מחירים בשכונות סיטי של לונדון

 

אדריכלות בעולם אטרקציות בתשלום בעולם אטרקציות מומלצות בחינם בעולם אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות לילדים אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לנוער אטרקציות מומלצות לצעירים היסטוריה בעולם מקומות ואזורי טיול מומלצים בחו''ל מקומות קדושים ליהודים ‏בעולם City of London, סיטי של לונדון

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות