• תַפרִיט
  • תַפרִיט

אטרקציות ובילויים ברובע וונדסוורת’ (Wandsworth), לונדון

דף הבית » אטרקציות ובילויים ברובע וונדסוורת’ (Wandsworth), לונדון

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

רובע וונדסוורת’ הוקם בשנת 1965 מכוח חוק השלטון בלונדון 1963 מאיחודם של הרובע המטרופוליני של בטרסי והרובע המטרופוליני של וונדסוורת’ פרט לאזור סטריטהאם וקלפהאם שהועברו לרובע למבת’ (Lambeth). רובע וונדסוורת’ קרוי על שם נהר הוונדל הזורם בו. הרובע נמצא בדרום מערב העיר, ומהווה חלק מלונדון הפנימית. ברובע ממוקמים הפארקים : קלפהאם קומון וונדסוורת’ קומון ובטרסי. בנוסף לכך ממוקם ברובע מרכז האמנויות בטרסי. כמו כן, הרובע מכיל חמישה גשרים בחלקו הצפוני של נהר התמזה : גשר צ’לסי (Chelsea), גשר אלברט (Albert), גשר פוטני (Putney), גשר וונדסוורת’ (Wandsworth) וגשר בטרסי (Battersea).

זמן קריאה משוער: 6 דקות

רובע וונדסוורת’ הוקם בשנת 1965 מכוח חוק השלטון בלונדון 1963 מאיחודם של הרובע המטרופוליני של בטרסי והרובע המטרופוליני של וונדסוורת’ פרט לאזור סטריטהאם וקלפהאם שהועברו לרובע למבת’ (Lambeth). רובע וונדסוורת’ קרוי על שם נהר הוונדל הזורם בו. הרובע נמצא בדרום מערב העיר, ומהווה חלק מלונדון הפנימית. ברובע ממוקמים הפארקים : קלפהאם קומון וונדסוורת’ קומון ובטרסי. בנוסף לכך ממוקם ברובע מרכז האמנויות בטרסי. כמו כן, הרובע מכיל חמישה גשרים בחלקו הצפוני של נהר התמזה : גשר צ’לסי (Chelsea), גשר אלברט (Albert), גשר פוטני (Putney), גשר וונדסוורת’ (Wandsworth) וגשר בטרסי (Battersea).

אטרקציות בולטות ברובע וונדסוורת’ :

  • פארק המלך ג’ורג’ (King George’s Park)
  • פארק בטרסי (Battersea Park)
  • פגודת השלום בפארק בטרסי (Peace Pagoda)
  • גן החיות לילדים בפארק בטרסי Battersea Park Children’s Zoo))
  • פסל שלושת החיילים (The Three Soldiers)
  • פסל שלוש הדמויות העומדות (Three Standing Figures)
  • בר ההרפתקאות (Adventure Bar and Lounge Balham)
  • רוז’ – בית קפה ומסעדה (Café Rouge)

 

פארק המלך ג’ורג’ (King George’s Park)

הפארק נקרא במקור “פארק סאות’פילדס” (Southfields) והוקם בשנת 1922. הוא נפתח באופן רשמי על ידי המלך ג’ורג’ החמישי בשנת 1938.אורכו של הפארק הוא כ-770 מטרים ורוחבו 120 מטרים. נהר וונדל (Wandle) מהווה את הגבול המזרחי של הפארק. הוא מחולק לשלושה שטחים שווים בגודלם. בשטח הצפוני יש אזור פנאי, בהמשך אזור משחקים ולבסוף מגרשי ספורט.

בפארק ניתן לשוט בסירות, לשחק במגרשי המשחקים, לעסוק בפעילויות ספורטיביות כמו כדורגל וטניס, לערוך פיקניקים ופעילויות פנאי, להתבונן על ערוגות הפרחים היפיפיות או לערוך קניות במרכז הקניות הסמוך. הכניסה לפארק היא בחינם.

כתובת : רחוב המלך ג’ורג’ (King George), קרוב למרכז רובע וונדסוורת’ (Wandsworth).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת התחתית לתחנת סאות’פילדס (Southfields) או ברכבת לתחנות וונדסוורת’ טאון (Wandsworth Town) או ארלספילד (Earlsfield).

זמני פתיחה : האתר פתוח בכל ימי השבוע מהזריחה ועד השקיעה.

 

פארק בטרסי (Battersea Park)

פארק בטרסי הוא פארק ציבורי באזור בטרסי שבלונדון, המצוי בגדה הדרומית של נהר התמזה. הפארק נמצא באזור ביצות שיובשו במהלך המאה ה-19. בעבר, לפני שהפארק הוקם, נקרא האזור בשם “שדות בטרסי” והיה שדה דו-קרב פופולרי. התוכניות המקוריות להקמת הפארק הוכנו על ידי סר ג’יימס פנת’ורן (Sir James Panthorn) בשנת 1846 אולם בסופו של דבר הפארק שהוקם בשנת 1858 נבנה בצורה קצת שונה. בפארק נערך משחק הכדורגל הראשון ששוחק על פי כללי התאחדות הכדורגל האנגלית בשנת 1864. בעבר היה בפארק יריד השעשועים אך הוא נסגר בשנת 1974 וכיום השטח משמש לתערוכות וירידים נודדים. בין השנים 2002-2004 נערך בפארק שיפוץ בעלות של 11 מיליון לירות שטרלינג. הכניסה לפארק היא בחינם.

כתובת : פארק בטרסי (Battersea Park), רובע וונדסוורת’ (Wandsworth).

דרכי הגעה : ניתן להגיע ברכבת לתחנות פארק בטרסי וקווינסטאון (Queenstown), או ברכבת התחתית לתחנת כיכר סלואן (Sloane Square) ולאחר מכן באוטובוס בקו 137. ניתן גם להגיע באוטובוס באמצעות אחד מהקווים הבאים : 19, 44, 45 49, 137, 239, 249, 319, 344, 345.

זמני פתיחה : האתר פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 10:00 עד 17:00.

 

פגודת השלום בפארק בטרסי (Peace Pagoda)

פגודת שלום היא סטופה בודהיסטית; אנדרטה להשראת שלום, שנועדה לספק אתר עלייה לרגל לאנשים מכל הגזעים והדתות, ולסייע לאחד אותם בחיפוש אחר שלום עולמי. פגודות השלום נבנו כסמל לשלום בערים היפניות הירושימה ונגסאקי, בהן הפצצות אטומיות לקחו את חייהם של יותר מ-50,000 איש, אשר כמעט כולם היו אזרחים תמימים, בסוף מלחמת העולם השנייה. בשנת 2000, שמונים פגודות שלום נבנו ברחבי העולם : באירופה, אסיה וארצות הברית.

פגודת השלום של לונדון הוקמה בשנת 1985 בצדו הדרומי של נהר התמזה בפארק בטרסי. אישור הבנייה היה המעשה האחרון של מועצת לונדון רבתי (Greater London Council).

שעון חברת הבירה “גינס” (Guinness Clock)

השעון ממוקם בפארק בטרסי שברובע וונדסוורת’. לקח חמישה חודשים לעצב את השעון, הוא משתרע לגובה של 25 מטרים ויש לו מנגנון פנימי משוכלל הכולל תשעה מנועים חשמליים . בעבר הופעל השעון בכל רבע שעה וארבע דמויות שייצגו את הפרסומת של חברת “גינס” הופיעו לפרק זמן של חצי דקה. מאחר והיה קשה להשיג חלקי חילוף, נגנז השעון בשנת 1966. כיום מוצב בפארק דגם אחר של השעון.

 

גן החיות לילדים בפארק בטרסי Battersea Park Children’s Zoo))

גן חיות שנועד במיוחד עבור ילדים, הכולל אזור מפוקח בו ניתן לגעת בבעלי החיים ולנהל שיחות מרתקות על לוטרות, קופים וציפורים. ניתן להגיע לגן החיות על ידי הליכה על גדת הנהר הציורית שבפארק בטרסי. בין בעלי החיים בגן החיות אפשר למצוא קופים, למורים, נמיות, לוטרות, חיות משק ובתי גידול מלאים בציפורים. חוויית החיות המרגשת הזו משלבת גן חיות, מפגש עם בעלי חיים, משחקייה, בית קפה רגוע וחנות מתנות. הכניסה לגן החיות היא בתשלום. האתר נגיש לנכים.

כתובת : פארק בטרסי (Battersea Park), רובע וונדסוורת’ (Wandsworth).

טלפון : 79245826

דרכי הגעה : ניתן להגיע ברכבת לתחנות פארק בטרסי וקווינסטאון (Queenstown), או ברכבת התחתית לתחנת כיכר סלואן (Sloane Square) ולאחר מכן באוטובוס בקו 137. ניתן גם להגיע באוטובוס באמצעות אחד מהקווים הבאים : 19, 44, 45 49, 137, 239, 249, 319, 344, 345.

זמני פתיחה : האתר פתוח בכל ימי השבוע. בקיץ שעות הפתיחה הן 10:00 עד 17:00 ובחורף הן 10:00 עד 16:00.

 

פסל שלושת החיילים (The Three Soldiers)

הפסל ממוקם בפארק בטרסי שברובע וונדסוורת’. שלושת הפסלים המוצבים על עמוד אחד מתארים שלושה משוררים אשר שירתו בצבא והשתתפו במלחמת העולם הראשונה : רוברט גרייבס (Robert Graves), וילפרד אוון (Wilfred Owen), וסיגפריד ששון (Siegfried Sassoon).

רוברט גרייבס חי בין השנים 1895-1985 והיה מבכירי המספרים והמשוררים האנגלים במאה ה-20. הוא חיבר רומנים היסטוריים וספרי שירה. לאירועים שעבר בשדה הקרב של מלחמת העולם הראשונה הייתה השפעה עצומה עליו. בין ספריו המפורסמים : גיזת הזהב, אני קלודיוס, קלודיוס האל.

וילפרד אוון חי בין השנים 1893-1918 ונחשב לאחד ממשוררי המלחמה האנגלים המפורסמים ביותר. בשנת 1915 גויס אוון לצבא, אך סבל מהלם קרב ונשלח לבית חולים צבאי באדינבורו לקבלת טיפול. בבית החולים הוא פגש סיגפריד ששון, שעודד אותו ועזר לו להתמודד עם בעיותיו.

סיגפריד ששון חי בין השנים 1886-1967 והתפרסם בזכות שירי המלחמה שלו ובזכות פעולותיו ההפגנתיות נגד מלחמת העולם הראשונה. לאחר מכן התפרסם גם על ידי שירתו וכתביו. נולד לאב יהודי שהיה נכדו של דוד ששון, מייסד השושלת האירופית של משפחת ששון. הצטרף לצבא מיד עם פרוץ מלחמת העולם הראשונה.

 

שוק העתיקות ומלאכת היד של ניו קובנט גרדן (New Covent Garden Market)

במתכונתו  הנוכחית, שהחלה בשנת 1980, השוק מזכיר במעט את הצורה בה הוא התנהל בעבר, כפי שהיה בשנת 1600 כאשר הוקם לראשונה.

בשוק נמכר מגוון יוצא דופן של עתיקות, עבודות יד, חרסינה, תכשיטים, בגדים ומתנות., בימי שני השוק מתפקד בתור שוק עתיקות, בימי שלישי ושישי בתור שוק כללי בו נמכרות עבודות מלאכת יד, בגדים ומזון, ובימי שבת וראשון נמכרות בו אך ורק עבודות מלאכת יד.

בנוסף, בין השאר ניתן לקנות מוצרי חשמל כמו מכשירי רדיו, טלפונים, מקררים, מדיחי כלים וגנרטורים חשמליים, וגם קני סוכר טריים, בגדים, נעליים, ציוד דיג ומוזיקה. זהו למעשה השוק הגדול ביותר בו ניתן לקנות תוצרת טרייה וסיטונאית של פרחים, ירקות ופירות, והוא אינו מושך תיירים כמו שוק קמדן או פוטרבלו.

כתובת : שדרת ניין אלמס (Nine Elms Lane), בטרסי (Battersea), רובע וונדסוורת’ (Wandsworth).

טלפון : 77202211

דרכי הגעה : ניתן להגיע ברכב פרטי דרך שדרת ניין אלמס עד השעה 13:00 (בימי שיש עד 10:00) ולא בשבת. ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתחנת ווקסהול (Vauxhall) אשר נמצאת כמה מאות מטרים מהשוק, או באוטובוס בקווים 156, 344, 77, 87.

זמני פתיחה : השוק פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 10:00 עד 18:00.

 

פסל שלוש הדמויות העומדות (Three Standing Figures)

הפסל ממוקם בפארק בטרסי שברובע וונדסוורת’ ונוצר על ידי הפסל המפורסם הנרי מור (Henry Moore) שחי בין השנים 1898-1986. מור למד בקולג’ המלכותי לאמנות שבלונדון והציג את תערוכת היחיד הראשונה שלו בלונדון בשנת 1928. בשנת 1946 הציג תערוכה רטרוספקטיבית במוזיאון לאמנות מודרנית בניו יורק ובשנת 1948 זכה בפרס הראשון בביאנלה של ונציה.

הפסל נראה כאילו הגיע מצדו האחר של העולם. האישה שעומדת בצד השמאל של הפסל נושאת מסכה אפריקאית גדולה, חסרת הבעה עם שתי ציפורים קטנות. יש לה מבט שעשוי להזכיר פסל אינדיאני. באמצע יש דמות שפניה הן בצורת סהר ונראה שנוצרה בהשראת המזרח התיכון. זרועותיה נותנות תחושה של חוסר החלטיות. לדמות הימנית יש ראש שדומה לפרח. נראה שההשראה ליצירתה הגיעה ישירות מן הטבע.

כל הדמויות עומדות בדממה קפואה, כאילו הן לא יודעות מהו הצעד הבא שעליהן לעשות. הרגליים הארוכות שלהן דומות לרגלי נשים משבטים אפריקאים, מה שמעניק להן תכונה של ג’ירפה.

מור משתמש במספר צורות טבעיות כדי לתאר את גוף האדם, ועם זאת במקרה זה הדמויות מצועצעות, מקושטות ומעוותות. אולי אלה למעשה אחיות צעירות, לבושות בתחפושות.

בפסל יש תערובת של אלמנטים מהטבע, מהעולם הערבי וממקומות נוספים, אך לכולם אב קדמון אפריקאי. מור פירש את הרגשות הפרימיטיביים בדרך אירופית. זו הסיבה שבגללה, אולי, נראה שהן לובשות תחפושות.

 

בר ההרפתקאות (Adventure Bar and Lounge Balham)

כל לילה הוא לילה של הרפתקאות. זהו המקום האידיאלי לפגוש חברים, להכיר חברים חדשים ולחגוג. הצוות נמצא שם כדי לבדר אותך ולוודא שאתה נהנה, והם נהנים אתך. בפאב מגישים גם קוקטיילים וארוחות קלות.

כתובת : דרך פרנלי 5 (Fernlea Road 5), שכונת בלהאם (Belham), רובע וונדסוורת’ (Wandsworth).

טלפון : 08719714255

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת התחתית לתחנת בלהאם (Belham).

זמני פתיחה : בימי ראשון עד חמישי הפאב פתוח בין השעות 17:00-00:00 וימי שישי ושבת בין השעות 17:00-01:00.

 

רוז’ – בית קפה ומסעדה (Café Rouge)

במסעדה ישנם מקומות ישיבה בפנים ובחוץ. ישנו תפריט למבוגרים ותפריט נפרד מיוחד לילדים. במקום ניתן להזמין משקאות חמים וקרים, ויינות מסוגים שונים. ארוחות קלות מוגשות בכל שעות היום.

כתובת : דרך גשר פוטני 200 (Putney Bridge Road 200), שכונת לונדון רבתי (Greater London), רובע וונדסוורת’ (Wandsworth).

טלפון : 87884257

זמני פתיחה : המסעדה פתוחה בימים שני – שבת בשעות 09:00-23:00, ובימי ראשון בשעות 09:00-22:30.

המלונות הכי זולים והכי מומלצים ברגע זה,  ברובע וונדסוורת’ – לחץ על הקישור הצהוב מימין