• תַפרִיט
 • תַפרִיט

אטרקציות ובילויים ברובע טאוור האמלטס (Tower Hamlets), לונדון

דף הבית » אטרקציות ובילויים ברובע טאוור האמלטס (Tower Hamlets), לונדון

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 9 דקות

תודה לפייטוש מאתר מלון על המידע והתחקיר

רובע טאוור האמלטס נמצא במרכז העיר, מזרחית לסיטי וצפונית לנהר התמזה. ברובע נמצא אזור הדוקלנדס (Docklands), אחד מאזורי העסקים העיקריים של לונדון, ובו ממוקמים גורדי שחקים רבים.

הרובע נקרא על שם אזור בנפת טאוור שבמחוז מידלסקס (Middlesex). אזור זה כלל בעבר את שטחי הרובע כפי שהוא כיום ושטחים מרובע האקני (Hackney). החל מהמאה ה-16 ועד סוף המאה ה-19 שלט באזור נציב מצודת לונדון, והתושבים נאלצו לשלם מיסים ולספק מזון לחיילים השומרים על המצודה, לכן בתרגום חופשי הרובע נקרא “בתי המצודה”.

רובע טאוור האמלטס הוקם בשנת 1965 מאיחודם של רובע בת’נל גרין, רובע פופלאר ורובע סטפני המהווים את אזור האיסט אנד של לונדון. הוא ממוקם מזרחית לרובע הסיטי של לונדון וצפונית לנהר התמזה. צפונית לרובע נמצא רובע האקני, ובמזרחו נמצא נהר לי המהווה גבול בינו לבין רובע ניוהאם.

 

בין האטרקציות הבולטות ברובע טאוור האמלטס :

 • שכונת אי הכלבים (Isle of Dogs)
 • ספריית הנשים (The Women’s Library)
 • מוזיאון הילדות (The V&A Museum of Childhood)
 • שוק הפרחים של דרך קולומביה (Columbia Road Flower Market)
 • מוזיאון בדוקלנדס (Museum in Docklands)
 • מגדל לונדון (Tower of London)
 • תיאטרון חצי הירח (Half Moon Theatre)
 • פארק ויקטוריה (Victoria Park)
 • טאוור גרין (Tower Green)
 • גשר לונדון (London Tower Bridge)

 

שכונת אי הכלבים (Isle of Dogs)

אי הכלבים הוא למעשה חצי אי הממוקם במזרח לונדון אשר מוקף משלושה מצדדיו – המזרחי, הדרומי והמערבי על ידי אחד מפיתוליו הגדולים ביותר של נהר התמזה. צפונית אליו נמצאים מעגני מערב הודו, ולכן ניתן להגיע לאי אך ורק דרך שני גשרים החוצים את המעגנים המזרחיים והמערביים.

השם “אי הכלבים” נרשם לראשונה בשנת 1588, אך היה בשימוש במשך מספר שנים לפני כן. מקורו המדויק של השם אינו ידוע ויש תאוריות שונות אודות הסיבה לשמו, ביניהן כלביו של המלך הנרי השמיני, עיוות השם Isle of Dykes, ועוד.

כתובת : רובע טאוור האמלטס (Tower Hamlets).

טלפון : אין

זמני פתיחה : השכונה פתוחה לקהל הרחב בכל ימי השנה ובמשך על היום.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת הקלה לתחנת איילנד גארדנס (Island Gardens).

 

ספריית הנשים (The Women’s Library)

ספריית הנשים היא הספרייה והמוזיאון העיקרית של בריטניה בנושא נשים ותנועות נשים, והיא מתרכזת בעיקר בנשות בריטניה במאות ה-19 וה-20. שטח התערוכה מציג תערוכות קבועות מהארכיונים בנושאים הכוללים נשים בתקשורת, פמיניזם, מגדר ותרבות.

ספריית הנשים היא מרכז התרבות המאכלס את האוסף המקיף ביותר של היסטוריית הנשים בבריטניה. יש בו חדר הקריאה, תערוכה תוססת ותכנית אירועים, ואפילו בתי קפה. בין אם אתם רוצים ללמוד, לסקור או רק לבקר, תמיד תוכלו למצוא משהו לעשות.

כתובת : האוניברסיטה המטרופוליטנית של לונדון (London Metropolitan University), רחוב אולד קאסל (Old Castle Street), רובע טאוור האמלטס (Tower Hamlets).

טלפון : 44 20 7320 2222

זמני פתיחה : הספרייה פתוחה בימי שלישי, רביעי ושישי בין השעות 9:30 ו-17:30, ובימי חמישי בין השעות 9:30 ו-20:00.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת אלדגייט איסט (Aldgate East).

 

מוזיאון הילדות (The V&A Museum of Childhood)

מוזיאון הילדות הוא מוזיאון בשכונת בת’נל גרין (Bethnal Green) שבאזור האיסט אנד של לונדון. המוזיאון הוא אגף של מוזיאון ויקטוריה ואלברט (מכאן הצירוף V&A), המוזיאון הלאומי של הממלכה המאוחדת לאומנויות שימושיות.

המוזיאון הוקם בשנת 1872 בשם “מוזיאון בת’נל גרין”, על שם השכונה בה הוא נמצא. הוא הציג אוספים שונים ובהם אוסף ואלאס, אוספו הפרטי של סר ריצ’רד וולאס אשר הוענק לממשלת בריטניה על ידי אלמנתו בשנת 1897. החל משנות ה-20 של המאה הקודמת החל המוזיאון להתמקד בנושאים הקשורים לילדות ובפרט לילדים. בשנת 1974 הגדיר מנהל מוזיאון ויקטוריה ואלברט את המוזיאון בתור מוזיאון שמתמחה בילדות ומטרתו “ללמוד ולחקור מוצרים שנעשו עבור ילדים ועל ידי ילדים”. כיום המוזיאון מארח בין שעריו כ-400 אלף מבקרים מדי שנה.

המוזיאון ישנו אוסף רחב של צעצועים, בגדי ילדים ומוצרים שנועדו עבור ילדים.

כתובת : דרך קיימברידג’ הית’ (Cambridge Heath Road), רובע טאוור האמלטס (Tower Hamlets).

טלפון : 44 20 8983 5200

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח מדי יום בין השעות 10:00 ו-17:45. בתאריכים 24-26 בדצמבר וב-1 בינואר המוזיאון סגור.

מחיר כניסה : חינם. אירועים מיוחדים נערכים בתשלום.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת בת’נל גרין (Bethnal Green), או באמצעות האוטובוס בקווים D6, 106, 254, 309, 288.

 

שוק הפרחים של דרך קולומביה (Columbia Road Flower Market)

שוק הפרחים של דרך קולומביה הוא שוק לצמחים ופרחים מקומיים ומיובאים מרחבי העולם, הנמכרים בדוכנים ובמכולות. בשוק נמכרים שתילים של שיחים ופרחים, כלי גננות וזרעים, והכל במחירי מציאה. בשוק כשישים חנויות בניהן בתי קפה, גלריות קטנות לאמנות המזמינות את המבקרים לשבת על כוס קפה או תה ועוגה מתוצרת עצמית, חנויות בגדי ווינטג’ , מעדניות אנגלית ואיטלקית, חנויות לחמים וגבינות, חנויות ציוד לגינה וחנויות לעתיקות.

השוק הוקם בשנת 1869 כשוק לממכר מזון, בתוך ארמון בסגנון ניאו גותי, אך הסוחרים העדיפו לצאת ולמכור בדוכנים בחוץ. בשנת 1958 נהרס חלק מהשוק וכיום פועל בו רק שוק פרחים מדי יום ראשון.

בשוק נמכרים פרחים, צמחים, שיחי נוי, כלי גננות, ציוד חקלאי וחומרי דישון. סיור במקום בימי ראשון מהווה חוויה נחמדה. בין דוכני השוק יש מספר חנויות המוכרות לחם טרי שנאפה במקום, גבינות מחוות חקלאיות, עתיקות ואביזרי גן. לאחרונה צמח וגדל השוק כאשר נוספו לו דוכני מתנות, תכשיטים, בשמים וריהוט.

כתובת : דרך קולומביה (Columbia Road), רובע טאוור האמלטס (Tower Hamlets).

טלפון : אין.

זמני פתיחה : השוק מתקיים מדי יום ראשון בין השעות 8:00 ו-15:00.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו או הרכבת לתחנת הוקסטון (Hoxton), השוק נמצא במרחק הליכה של כ-15 דקות מהתחנות.

 

מוזיאון בדוקלנדס (Museum in Docklands)

המוזיאון בדוקלנדס הינו סניף של מוזיאון לונדון הממוקם באזור הדוקלנדס במזרח לונדון. הוא נפתח בשנת 2003, וממוקם בקבוצת מחסנים ששימשו לאיכסון סוכר בתחילת המאה ה-19. המחסנים נמצאים לצד רציפי הודו המערבית באי הכלבים (Isle of Dogs).

המוזיאון מציג את ההיסטוריה התרבותית והחברתית של האזור באמצעות אוסף חפצים עתיקים, דגמים, תמונות ואמצעים נוספים שונים. במוזיאון ישנם 12 אולמות תצוגה המסודרים בסדר כרונולוגי, החל מהנמל הראשון של לונדיניום, העיר העתיקה שעל שמה נקראת לונדון, בתקופה הרומית ועד סגירת נמל לונדון בשנות ה-70 של המאה ה-20 והפיכת אזור הנמל לאזור עסקים, מגורים ותיירות.

במוזיאון בדוקלנדס ניתן למצוא אולם הרצאות וחדרי ישיבות, בהם מתקיימים לעתים קרובות אירועים ושיחות הקשורים ברציפים. חלק מפועלי הנמל שעבדו ברציפים בשנות השישים לוקחים חלק באירועים הללו. יש גם חדר קריאה ומרכז מחקר שבו הציבור מוזמן ללמוד מהארכיונים, כמו גם מסעדה וחנות מזכרות.

כתובת : מחסן מספר 1, רציפי הודו המערבית (West India Quay), רובע טאוור האמלטס (Tower Hamlets).

טלפון : 44 20 7001 9844

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח מדי יום בין השעות 10:00 ו-18:00.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת הקלה לתחנת רציפי הודו המערבית (West India Quay).

 

מגדל לונדון (Tower of London)

מגדל לונדון (או מצודת לונדון) הוא הארמון המלכותי והמצודה של הוד מלכותה המלכה אליזבת השנייה. המצודה היא למעשה טירה מלכותית השוכנת על הגדה הצפונית של נהר התמזה במרכז לונדון. היא מופרדת מהקצה המזרחי של רובע הסיטי של לונדון על ידי האזור הידוע בכינוי “גבעת המצודה” (Tower Hill), גבעה הייתה בעבר חלק מליברטי טאוור.

המצודה הוקם בשנת 1066 כחלק מכיבוש אנגליה על ידי הנורמנים. שמה של המצודה נגזר מהמגדל הלבן אשר נבנה על ידי ויליאם הכובש בשנת 1078 לערך. הטירה שימשה בעבר בתור בית סוהר, ולאורך השנים הפכה לאחד ממקומות המגורים של מלכי בריטניה. המצודה היא מתחם של מספר מבנים בתחומי שתי חומות בצורת טבעות קונצנטריות וחפיר. במאות ה-12 וה-13 בוצעו בה עבודות הרחבה תחת שלטונם של ריצ’רד הראשון, הנרי השלישי, ואדוארד הראשון. כיום המצודה דומה באופן כללי למבנה המקורי מהמאה ה-13.

המצודה הייתה נתונה תחת מצור מספר פעמים, והשלטון בה היה חשוב עבור מי שרצה לשלוט במדינה. היא שימשה לאורך השנים בתור נשקיה, בית אוצר, גן חיות, ועוד.

החל מתחילת המאה ה-14 ועד שלטונו של צ’ארלס הראשון הייתה המצודה נקודת ההתחלה של התהלוכה שסופה במנזר וסטמינסטר וחלק מתהליך הכתרת מלכי בריטניה. במאה ה-15 שימשה המצודה כמקום מאסרם של הנסיכים במצודה. בתקופת בית טיודור השימוש במצודה כמקום מגורים פחת, ולמרות הניסיונות לבצע בה שיפוצים לא הייתה לה היכולת להתמודד עם ארטילריה בצורה טובה מספיק.

למצודה יצא שם של מקום הקשור לעינויים ולמוות, אך בפועל רק שבעה אנשים הוצאו להורג בתוכה. ההוצאות להורג נערכו בדרך כלל בגבעת המצודה שנמצאת צפונית למצודה, ובמשך תקופה של כ-400 שנים נערכו בה למעלה מ-100 הוצאות להורג.

במהלך שתי מלחמות העולם שימשה המצודה שוב בתור בית סוהר, ונערכו בה 12 הוצאות להורג של אנשים שהואשמו בריגול. לאחר מלחמת העולם השנייה תוקן הנזק שנגרם במהלך מתקפת הבליץ, והמצודה נפתחה לקהל הרחב. כיום המצודה היא אחת מהאטרקציות התיירותיות הפופולריות ביותר של לונדון. בשנת 1988 היא הוכרזה על ידי אונסק”ו כאתר מורשת עולמית.

כתובת : גבעת המצודה (Tower Hill), רובע טאוור האמלטס (Tower Hamlets).

טלפון : 0844 482 7777

זמני פתיחה : המצודה פתוחה בכל ימי השנה. בקיץ, בין התאריכים 1 במרץ – 31 באוקטובר, המצודה פתוחה בימי שלישי-שבת בין השעות 9:00 ו-18:00 ובימי ראשון ושני בין השעות 10:00 ו-18:00. ניתן להיכנס עד השעה 17:00. בחורף, בין התאריכים 1 בנובמבר – 28 בפברואר,  המצודה פתוחה בימי שלישי-שבת בין השעות 9:00 ו-17:00 ובימי ראשון ושני בין השעות 10:00 ו-17:00. ניתן להיכנס עד השעה 16:00. בתאריכים 24-26 בדצמבר וב-1 בינואר המצודה סגורה.

מחיר כניסה : כרטיס מבוגר – החל מ-19.50 ליש”ט, כרטיס ילד – החל מ-9.75 ליש”ט. ילדים בגילאים 5-15 מחויבים בתשלום, חינם מתחת לגיל 5.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת גבעת המצודה (Tower Hill).

 

 

תיאטרון חצי הירח (Half Moon Theatre)

תאטרון חצי הירח הוקם על ידי רשות החינוך הפנימית של לונדון באמצע שנות ה-70 של המאה ה-20 למטרת הפקת הצגות תיאטרון של בני נוער, ולימוד מקצוע התיאטרון בבתי הספר בלונדון.

הארגון עצמו נוסד בשנת 1972 כאשר אמני תיאטרון מקומיים פעילים השתלטו על בית כנסת שלא היה בשימוש. החברה פעלה במקום עד שנת 1979 ולאחר מכן עברה לכנסייה מתודיסטית ישנה. היא שופצה במלואה והורחבה בשנת 1985 למצב של תיאטרון מודרני לאמנות. למרבה הצער, בשנת 1989 נכנס הארגון לפירוק מרצון ובניין תאטרון חצי הירח הפך לפאב הידוע בשם “חצי ירח”.

תיאטרון הצעירים של חצי הירח הוקם בשנת 1990 כחברה עצמאית וזכה למעמד צדקה. בשותפות עם רובע טאוור המלטס, החברה זיהתה מבנה מתאים במזרח לונדון. בעקבות מימון של 1.3 מיליון ליש”ט מהחברה לפיתוח לונדון דוקלנדס וקרנות אירופאיות, הארגון עבר למקום ביוני 1994. במהלך תקופה זו לא התקיימו הופעות ציבוריות בבניין, רק סדנאות וקבוצות תיאטרון.

בשנת 1997, הארגון עבר שינוי קיצוני והחל להתמקד בפעולות אשר בעקבותיהן הוגבר המימון באופן משמעותי. כחלק משינוי זה במיקוד, הבניין נפתח כמקום ציבורי תפעולי בשנת 1998 והחל להציג מופעים.

תיאטרון חצי הירח הפך לתיאטרון באופן מלא, עם מתקנים המתפרשים על פני שלוש קומות, אולם תיאטרון בעל 90 מושבים, שני אולפנים לאימונים, כנסים וסדנאות, חדר עיצוב ומבואה קטנה.

החברה רכשה את זכות החכירה של הבניין בחודש ינואר 2008 הודות לסיוע ענק של ארגון הלוטו והבטיח בעלות עצמאית. בשנת 2012 שודרג המבנה בעלות 325 אלף ליש”ט וכיום הוא יותר מרווח והגישה בו טובה יותר. לאחר השיפוץ הבניין יכול להציע מגוון רחב יותר של פעילויות אומנותיות לחלק גדול יותר של הקהילה. בימים אלה מתקיים שיפוץ נוסף בעלות 660 אלף ליש”ט והוא אמור להסתיים עד ינואר 2014.

כתובת : דרך ווייט הורס (White Horse Road) מספר 43, סטפני (Stepney), רובע טאוור האמלטס (Tower Hamlets).

טלפון : 44 20 7265 8138

זמני פתיחה : התיאטרון נפתח בהתאם להצגות והמופעים המתקיימים בו.

מחיר כניסה : מחירי הכרטיסים הם בהתאם לסוג המופע.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת או הרכבת הקלה לתחנת ליימהאוס (Limehouse).

 

פארק ויקטוריה (Victoria Park)

פארק ויקטוריה הוא פארק ציבורי באזור האיסט אנד של לונדון. התוכניות להקמת הפארק הוכנו בשנת 1841, בנייתו החלה בשנת 1842 ובשנת 1845 נפתח הפארק לציבור הרחב. עבודות הקמת הפארק הסתיימו בשנת 1846. בשנת 1860 הוצבו בפארק מושבים להולכי רגל שנבנו משרידי גשר לונדון שנהרס בשנת 1831.

מאז הקמת הפארק הוא הפך פופולרי מאוד בקרב הפועלים שהתגוררו באזור האיסט אנד מאחר שהוא היה השטח הירוק היחידי באזור. הפארק נודע כ”פארק ההמונים” והפך להיות אתר פופולרי לקיום עצרות פוליטיות – בפארק נאמו, בין היתר, הסוציאליסטים ויליאם מוריס ואני בסאנט.

במהלך מלחמת העולם השנייה נסגר הפארק לציבור ושימש מחנה צבאי של חיל ההגנה נגד מטוסים הבריטי, וכן מחנה שבויים בו הוחזקו חיילים איטלקיים ובהמשך המלחמה גם חיילים גרמניים.

הפארק נמצא בדיוק מתחת למסלול מטוסי ההפצצה הגרמניים לכן היה בעל חשיבות אסטרטגית בניסיון להפיל את המפציצים הרבים בתקופת הבליץ.

כיום משמש הפארק בעיקר לקיום מפגשים ציבוריים והופעות רוק.

כתובת : בו (Bow), רובע טאוור האמלטס (Tower Hamlets).

טלפון : 44 20 7403 3331

זמני פתיחה : הפארק פתוח בכל ימי השנה.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : התחנה הקרובה ביותר לפארק היא תחנת הרכבת האקני וויק (Hackney Wick), אך היא ממוקמת במרחק הליכה גדול יחסית. מומלץ להגיע ברכב פרטי.

 

טאוור גרין (Tower Green)

טאוור גרין הוא אזור בתוך מגדל לונדון בו התקיימו הוצאות להורג בעריפת ראש של מספר בני מלוכה ואצילים בריטים.

טאוור גרין ממוקם בשטח פתוח בחלק הדרומי של קפלת פטרוס הקדוש. עריפת ראש בטאוור גרין, שמעטים בלבד הורשו להיכנס אליו, הייתה זכותם של אישים בכירים שנידונו למוות. כך הם לא נאלצו לספוג עלבונות מהקהל, והשליט לא זכה לפרסום שלילי. זאת בניגוד לאסירים אחרים שהוצאו להורג בפומבי בגבעת מצודת לונדון או בסמוך אליה. במרכז המתחם הייתה כיכר קטנה ומרוצפת גרניט, ובה הוצב הגרדום שבאמצעותו בוצעו ההוצאות להורג הבלתי פומביות.

בימי הביניים שימש המקום בתור אתר קבורה. כתוצאה מהנחת אבני הגרניט במאה ה-19 נערכו חפירות לצורך הקמת יסודות, ובמהלכן נתגלו שרידי בניין שהיה ממוקם באתר. התוכניות ההיסטוריות של מגדל לונדון אכן כללו מבנה ששכן בטאוור גרין. מבנה זה נהרס בשנת 1684 ונבנה מחדש כעבור שנה. ככל הנראה שימש המבנה כבית המשמר עבור השומרים שקדו לשומרי מצודת לונדון. ההוצאות להורג בטאוור גרין נערכו בתוך המבנה על מנת לשמור על פרטיותם של האצילים.

בין האישים הבולטים שהוצאו להורג בטאוור גרין : המלכה אן בוליין, ליידי ג’יין גריי, ויליאם הייסטינגס ורוברט דברו. למעט ראשה של אן בוליין שנערף באמצעות חרב, ראשיהם של כל השאר נערפו באמצעות גרזן.

כתובת : גבעת המצודה (Tower Hill), רובע טאוור האמלטס (Tower Hamlets).

טלפון : 0844 482 7777

זמני פתיחה : טאוור גרין פתוח בכל ימי השנה. בקיץ, בין התאריכים 1 במרץ – 31 באוקטובר, המצודה פתוחה בימי שלישי-שבת בין השעות 9:00 ו-18:00 ובימי ראשון ושני בין השעות 10:00 ו-18:00. ניתן להיכנס עד השעה 17:00. בחורף, בין התאריכים 1 בנובמבר – 28 בפברואר,  המצודה פתוחה בימי שלישי-שבת בין השעות 9:00 ו-17:00 ובימי ראשון ושני בין השעות 10:00 ו-17:00. ניתן להיכנס עד השעה 16:00. בתאריכים 24-26 בדצמבר וב-1 בינואר המצודה סגורה.

מחיר כניסה : כרטיס מבוגר – החל מ-19.50 ליש”ט, כרטיס ילד – החל מ-9.75 ליש”ט. ילדים בגילאים 5-15 מחויבים בתשלום, חינם מתחת לגיל 5.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת גבעת המצודה (Tower Hill).

 

גשר לונדון (London Tower Bridge)

גשר לונדון הוקם בשנת 1886, והיה הגשר הראשון שהוקם מעל נהר התמזה למעבר כלי רכב ואנשים, בצורה שאפשרה לאניות לעבור מתחתיו. לגשר יש שני מפלסים, כאשר המפלס תחתון משמש בתור מפלס התעבורה ונפתח למעבר האניות, והמפלס העליון משמש למעבר הולכי רגל, גם בזמן מעבר האניות. במגדל הגשר הדרומי נמצא עד היום מנוע הקיטור אשר שימש בעבר את מערכת ההרמה של שני חצאי הגשר למעבר אניות, וניתן לסייר באתר ולהתפעל ממנו. בקצוות המגדלים ישנה מרפסת תצפית לצפייה על גגות העיר ונופיה המרהיבים. שני המגדלים נגישים לנכים, מותקנות בהם מעליות, ובמרפסת התצפית מתקנים מיוחדים לשימושם.

כתובת : גשר לונדון (London Tower Bridge), רובע טאוור האמלטס (Tower Hamlets).

טלפון : 44 20 7403 3761

זמני פתיחה : בקיץ הגשר פתוח בכל ימי השבוע בשעות 10:30-18:00 (כניסה אחרונה ב-17:30). בחורף הגשר פתוח בכל ימי השבוע בשעות 9:30-18:00 (כניסה אחרונה ב-17:00).

מחיר כניסה : כרטיס מבוגר – החל מ-8 ליש”ט, כרטיס ילד – החל מ-3.4 ליש”ט. הכניסה ללא תשלום עבור מלווים של נכים וילדים מתחת לגיל 5.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת גשר לונדון (London Bridge) או לתחנת גבעת המצודה (Tower Hill), או באמצעות הרכבת לתחנת גשר לונדון (London Bridge).

מקומות אירוח זמינים ומומלצים בטאואר המלטס, לונדון 

 –

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.