• תַפרִיט
  • תַפרִיט
רובע טירגרטאן

אטרקציות ובילויים ברובע טירגארטן, בברלין

דף הבית » אטרקציות ובילויים ברובע טירגארטן, בברלין

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 13 דקות

תחקיר למאמר זה נעשה עלי-ידי פייטוש ובאדיבות אתר מלון

רובע בעל שטח עצום במרכז העיר, מתחנת הרכבת המרכזית במערב  משער Brandenburg Gate עד מזרחית לפארק  . Tiergarten המקום דומה בצורתו וגודלו לסנטרל פארק בניו יורק. בחלקו הפנימי של הרובע ממוקמים מספר אטרקציות וסימני דרך מפורסמים: כולל גן החיות והאקווריום, בית הפרלמנט ריכשטאג, מצבת עמוד הזיכרון.

 Tiergarten היתה בעבר אחוזה ומקום צייד המלכותי לעשירי האזור והפכה לפארק. ממוקמת במרכז בין הרובעים Mitte ,Charlottenburg ,והוא המקום אהוב על תושבי המקום לפיקניקים.

במרכז הפארק נמצא כיכר הכוכב הגדול (Großer Stern), כיכר ובאמצע עמוד הניצחון (Siegessäule), עמוד בגובה 67 מטרים . העמוד  נבנה בשנת 1873 ו הועבר למקום זה בידי נאצים בשנת 1938.  בראש העמוד אלת הניצחון במיתולוגיה הרומית, ויקטוריה והוא נבנה לזכר ניצחון גרמניה ב 1864 במלחמתה עם דנמרק. ניתן לטפס ב 287 מדרגותיו עד לקצה הגבוה ולצפות במראה העיר.

מאזור Tiergarten  עובר רחוב 17 Juni, אשר מנציח את פועלי מזרח גרמניה במרידתם בשנת 1953, כנגד השלטון הסובייטי ואשר מוגרו ונמחצו בידי הצבא הסובייטי. רחוב  17 Juni מצטלב עם כיכר הרפובליקה  Platz der Republik.

אטרקציות עיקריות ברובע

AEG Turbine Hall

AND Band des Bundes- Bauhaus Archive – Museum of Design

Bellevue Palace

Federal Chancellery

HamburgStation

Hansa District

House of the Cultures of the World

Meander of the Spree in Moabit

New National Gallery

Philharmonie

Potsdamer Platz, DAimler CITY

Potsdamer Platz, Sony Center

Reichstag Building

Shell Building

State Library Building2

St.Matthew Church

Tiergarten Quarter

Victory Column


טיפים ומיידע חיוני על ברלין

מלונות בברלין 

—-


בניין הרייכסטג
 Reichstag

כתובת כיכר    Platz der Republik  רובע   Tiergarten

המבנה  פתוח בכל יום בשעות 08:00-24:00.  מומלץ להגיע למקום השכם בבוקר בגלל התורים,  התורים נחלשים בערב,  אך נדרש  אישור לכניסה האחרונה  בשעה 22:00.

איך מגיעים :לאורך רחוב 17 Juni וצפונה במעלה רחוב  Moltken-strasse  נגיע לבנין  Reichstag  הממוקם באזור.

תחבורה:  Unter den Linden S1, S2, S25 , Bundestag  U55 או באוטובוס מספר 100 שיש לו תחנה ממול למבנה.

ביקור במבנה בכניסה מותנה בבדיקה בטחונית.  לסיור מודרך חינם יש להירשם מראש בכתובת דואל besucherdienst@bundestag.de   . טיפ נוסף להזמין כעשרה ימים מראש ואפילו חודש מראש בעונת התיירות ואז נכנסים מכניסה צדדית הממוקמת בחלק הצפוני ,ללא עמידה בתור ומקבלים הסברים .

לאחר הקמת האימפריה הגרמנית בשנת 1872 הוקם מבנה השלטון. הבניין נבנה בשנים 1884-1894, במימון כסף שהגיע מצרפת. הוא נבנה בסגנון הרנסנס באורך 140 מטר ורוחבו היה כמאה מטר.

כניסתו החדשה ומעל לחלק המרכזי בנויה כיפת זכוכית אליפסית פרי רעיונו של האדריכל הבריטי  NormanFoster  . כיפת המבנה המרכזית הוסרה בעת השיקום. בשנים 1955-1999 הושלם המבנה עם כיפת הזכוכית והממשל העביר את מוסד השלטון והממשלה מהעיר בון למבנה המשוקם. כיום  המבנה הוא אחד מסמלי העיר. הכיפה השקופה מסמלת את שקיפות השלטון העכשווי. הבניין מסמן את גרמניה החדשה.

לאחר מלחמת העולם השניה ולאחר שניזוק, החל ויכוח ציבורי לעתידו של המבנה ולאיפיונו. הוחלט לתקנו ולעצב את מבנהו הפנימי לקראת השימוש כמקום השלטון העתידי של גרמניה כאשר ברלין תחזור להיות בירתה של גרמניה.

בדרכו של המבנה עברו הרבה דברים מענייניים וחשובים במאה העשרים של ההיסטוריה הגרמנית. בבנין הוכרזה הקמתה של הרפובליקה הגרמנית בשנת 1918,1933,1945,למעשה בשנת 1933 פרצה שריפה במבנה שהרסה את מרבית המבנה. לגבי מציתי השריפה ישנם שמועות שלא הוכחו. המבנה המשיך להיות פגום עד סוף מלחמת העולם השנייה. ישנה תמונה מפורסמת של הנפת הדגל הרוסי מעל למבנה בסיום המלחמה.  לבסוף,  בשנת 1990 בנפול השלטון הקומוניסטי החל השיפוץ.  בשנת 1999 חזר המבנה לשמש כמקום מושבו של הפרלמנט ,לאחר שנערכו בו שיפוצים שארכו חמש שנים כיום משמש המבנה כמוקד לביקורים רבים של תיירים ותושבי העיר  ואחד מסמלי העיר.

בבקור במבנה המשופץ נעלה במשטחי הליכה נוחים, לכיפת המבנה הבנויה מחלונות זכוכית המאפשרים תצפית טובה על נופי העיר כולל שער ברנדנבורג ומגדל הטלוויזיה. במרכז הכיפה ניתן לצפות במצגת אור קולית על תולדות המבנה ותפקידו בעבר ובהווה. סיור עצמאי אורכו כשעתיים.

 

בנין מרכז סוני בכיכר  CenterSony

כתובת   על גבול הרובעים Mitte   ורובע Tiergarten

תחבורה Potsdamer Platz  S1, S2, S25,s26,u2 :

ממוקם מזרחית ל Kulturforum

שעות הביקור בימים שלישי-ראשון בשעות 10:00-18:00, ביום שבת בשעות 10:00-20:00.

בשנות העשרים והשלושים שימש האזור   Potsdamerplatz  כמרכז תחבורה ענק ומסביבו בארים ובתי קפה רבים ובתי קולנוע. האזור נחרב בהפצצות במלחמת העולם השנייה בשנת 1943, לאחר המלחמה היה האזור שטח הפקר בין המעצמות ששלטו בעיר,ועל שטח זה נבנתה חומת ברלין בשנת 1961.

 החל משנת 1990 לאחר פרוק החומה הפך האזור לאתר הבנייה הגדול באירופה. הפרויקטים כללו מספר מגדלי בנייה שכללו מרכזי קניות,מרכזי בידור ומגורים  כאשר המבנה הראשון שהושלם נקרא מגדל דיביס .מיד לאחריו הוקם מגדל סוני  המשמש כמרכז הנהלה ופעילות חברת סוני בברלין.

המרכז משדר עוצמה הנובעת ממבני הפלדה העצומים. במבנה בנוי מקירות המשלבים מתכת וזכוכית ואלמנטים שונים המציגים את המבנה במבנה היי טק שמעליו הכיפה העתידנית .  המבנה מכיל בתוכו בתי קפה, מסעדות, מוזיאון קולנוע, קולנוע MAX, ומרכז גדול ומרשים של חברת סוני בו תמצאו את הצעקה האחרונה במוצרי האלקטרוניקה.

לידו ניתן לעבוד על מחשבים ניידים ולבלות בבתי הקפה והקניות של המקום.

גלריה לצילום וצילומים   Picture Gallery

כניסה בתשלום

Matthaikirchplatz 4-6 Tiergarten

המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-18:00 פרט לימי שבת ראשון שבהם הוא נפתח בשעה 11:00 בבוקר.

מוזיאון המומלץ לאוהבי אומנות. מרכז עבודות של גדולי האומנים האיטלקים, הולנדים וגרמנים במאות 13-18 אשר נחשפים ומתגלים ובמיוחד עבודותיו של רמברנט.

במוזיאון מוצגות כ  2700 יצירות אומנות של האומנים   Eyck, Bruegel, Durer, Raffael, Tizian   Caravaggio, Rembrandt,  Rubens

האנדרטה לחיילי רוסיה במלחמת העולם השניה   soviet War Memorial

הכניסה חינם

האנדרטה ממוקמת בגן  Treptower Park  בקרבה לשער  Brandenburg רובע  Tiergarten

Strasse des 17 Juni

תחבורה:   Unter den Linden S1, S2, S25 , Bundestag U55

האנדרטה הוקמה  לזכר 2.5 מיליון חיילי רוסיה שנפלו במלחמת העולם השנייה. כיום,  לאחר נפילת ברית המועצות ,ישנה התפכחות מגדולתה והיא ירדה בערכה ההיסטורית. במקום עשרות מתחמים שבהם קבורים חיילים מהמלחמה . בהליכה לאורך שדרת העצים מגיעים לפסל האם המבכה את ילדיה.

בשני צדדי האנדרטה 2 טנקים רוסים.  תבליט ענק מאבן אשר מעליו מוצב צלב בצורה שונה מהרגיל ועל התחריט ציטוטים של סטלין. בסוף הגן מוצב פסל מסיבי של לוחמים רוסים אוחזים ילד בידם האחת ומנפצים צלב קרס בידם השניה.

הספרייה לאומנות   Art Library – Kunstbibliothek

כניסה בתשלום

כתובת: Matthaikirchplatz 6 ממוקמת בתוך  National Museums in Berlin,  רובע  Tiergarten

הספרייה פתוחה בימי השבוע בשעות 10:00-18:00 פרט לימי שבת ראשון שבהם היא נפתחת בשעה 11:00 בבוקר. סגור ביום שני.

הספרייה מתמחה בחומרים לעבודות עכשויות של אומני אירופה. כוללת את אבני היסוד והמורשת לתרבות הפרוסית. מיכלול רב של אוספים אקדמאים, אומנות היסטורית  ואומנות גרפית.

כיכר פוסטדמר   Potsdamer Platz

כתובת : רובע  על גבול הרובעים  Mitte ורובע  Tiergarten. ממוקם מזרחית ל Kulturforum

תחבורה:    Potsdamer Platz S1, S2, S25, s26 , u2

בשנות העשרים והשלושים שימש האזור   Potsdamer platz  כמרכז תחבורה ענק ומסביבו בארים ובתי קפה רבים ובתי קולנוע. האזור נחרב בהפצצות במלחמת העולם השנייה בשנת 1943. לאחר המלחמה היה האזור שטח הפקר בין המעצמות ששלטו בעיר,ועל שטח זה נבנתה חומת ברלין בשנת 1961.

החל משנת 1990 לאחר פרוק החומה הפך האזור לאתר הבנייה הגדול באירופה. הפרויקטים כללו מספר מגדלי בנייה שכללו מרכזי קניות,מרכזי בידור ומגורים  כאשר המבנה הראשון שהושלם נקרא מגדל דיביס לאחריו נבנה מגדל בית סוני, תאטרון למקס ומגדל משרדים החום שמכונה הבראון   שגובהו 93 מטר ועליו מרפסת תצפית נוף. בנין זכוכית המלא בפעילות כלל אירופית אשר נבנה בשנת 1990,ומהווה מקום ראווה למסתכלים מבחוץ על הפעילות במקום.

כיום בתחנה התת קרקעית של המטרו  Potsdamer Platz  הוקם מרכז קניות ובידור ענק  Arcade  המהווה מרכז לבילוי וקניות.

מוזיאון אומנות הציירים הזקנים  Old Masters Picture Gallery

בגרמנית    Gemaldegalerie

הכניסה בתשלום

כתובת:  Matthaikirchplatz 4 המוזיאון ממוקם בבית  Kulturforum Potsdamer Platz רובע  Tiergarten

המוזיאון פתוח בימי השבוע פרט לימי שני בשעות 09:00- 18:00. יום חמישי משעה 10:00-22:00.

תחנות מטרו  U2 Potsdamer Platz , חשמליתS1, S2, S25 Potsdamer Platz,

טלפון 2663666

תחילת  אוספי המוזיאון באוספו של הקיסר פרדריק הגדול. חלק מהאוסף היה מחולק בין שתי הגרמניות. 400 יצירות ניזוקו במלחמה ,חלק נעלמו בידי חיילים בימי המלחמה.

במוזיאון קרוב לשלושת אלפים ציורים מהמאות ה 13-18 של אמנים מרחבי אירופה, יצירות של אמנים כמו  Eyck, Bruegel, Durer, Raffael,,Tizian, Caravaggio, Rembrandt  רובינס ועוד.

באוספים יצירות אומנות מאיטליה מהמאות 14-18 ואוסף יצירות הולנדיות מהמאות 15-16.

ניתן לראות את האוספים ב 72 אולמות התצוגה הממוספרים לאורך שני קילומטר לאורך התקופות והציירים מהאומנות בצפון אירופה לדיוקנות מבריטניה. בחלק הדרומי אומנות איטלקית.

מוזיאון אוסף   Daimler

הכניסה חופשית  ,סיורים מודרכים בתשלום.

כתובת  Alte Potsdamer Strasse 5 רובע Tiergarten.

המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 09:00- 18:00 פרט לימי שני .

תחנות מטרו   U2, S1, S2, S26 Potsdamer Platz

טלפון 25941420

אוסף אומנות שנאסף משנת 1977.  האוסף מונה היום מעל ל 1300 יצירות אומנות של אמנים גרמניים  ואמנים בין לאומיים.

המוטיב העיקרי של האוסף הוא תחום העכשווי הגיאומטרי והמופשט. כיום,  את האוסף מציגים בגלריית Haus Huth  והיא כוללת שטח אולם נרחב לתצוגה. ארבעה תערוכות מתחלפות מקיימת הגלריה לאורך השנה ובהן תערוכות של אמנים בראשית דרכם ואמנים בודדים אך ישנם תערוכות של קבוצת אמנים בעלי אסכולה מודרנית דומה.

ראשיתו של האוסף הוא האומנות המודרנית של האומן הגרמני במאה העשרים והרחבה לאמנים מאירופה ומאמריקה, בכוונה להתרחב גם לתחום הצילום ופסלים.

מוזיאון בית תרבויות העולם House of World Cultures

בגרמנית  Haus Der Kulturen Der Welt

הכניסה בתשלום

כתובת John-Foster-Dulles-Allee 10  רובע  Tiergarten

המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 09:00- 18:00 . פרט לימי שני

תחבורה Bundestag U55:

 טלפון 3948679

המבנה הוקם בשנת 1957 לרגל  תערוכה בתרומת אמריקה ובעזרה של עוד 22 מדינות. צורת הגג ככנפיים מתפתלות המסמלות כי אין גבולות לחופש האינטלקטואלי של האדם באשר הוא ולאומנות. גג זה התמוטט בשנת 1980 ונאלצו להקים חדש עם מערכת תמיכה נוספת וחדשה. תושבי העיר כינו את צורת המבנה כצדפה מעוברת.

בבית תרבויות העולם נערכות תערוכות אומנות לצד מופעי תיאטרון, מופעי מוזיקה ומחול, ערבי קריאת שירים וספרים.  מוקרנים בבית התרבות סרטים אומנותיים ותרבות.

מוזיאון האקדמיה לאומנות Hanseatenweg 

הכניסה בתשלום ,בכל יום ראשון הראשון בחודש הכניסה בחינם.

כתובת: Hanseatenweg 10   קצה  רובע  Tiergarten

המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 11:00- 20:00 פרט לימי שני .

תחבורה  S Bellevue.S5, S7, S75, S9,Hansaplatz   U9 :

טלפון 200572000

האקדמיה  Hanseatenweg  כפופה לאקדמיה  .Akademie der Kunste    אחד המוסדות הישנים של גרמניה לתרבות ואומנות, שנוסדה בימי שלטונו של הנסיך פרדריך. בעת עליית הנאצים לשלטון בשנת 1938 נאלצו רוב המורים הבולטים לברוח. את האקדמיה פתחו מחדש בשנת 1954 במערב ברלין. כיום היא ממוקמת בבניין החדש   .Pariser Platz  אולמות התצוגה וחלק מהמחלקות נשארו במבנה הישן ב  Hanseatenweg.

 האקדמיה הגבוהה Hanseatenweg ללימוד אומנות בברלין,נ פתחה בשנת 1960. המבנה כולל 2000 מטר של תצוגות, אולם למופעים בן 700 מקומות, סטודיו ליצירת אומנות.  האדמיה נחלקת לשני מבנים : המבנה החדש    Pariser Platzוהמבנה הישן  . Hanseatenweg  האקדמיה כוללת ארכיון , ספריה,  את אתר ההנצחה של המחזאי ברכטu Brecht-Weigel , אתר ההנצחה Seghers-Gedenkstatte

 לאחר שעזבה את דרך הלימוד המסורתי פתחה האוניברסיטה מחלקות נוספות וכיום במקום נכללות המחלקות הבאות : אמנות, אדריכלות, מוסיקה, ספרות, ביצוע יצירה ואמנות סרטים ומדיה אומנותית.

מוזיאון הלאומי לאומנות חדשנית   Neue Nationalgalerie

הכניסה בתשלום

כתובת    Potsdamer Strasse 50   רובע  Tiergarten

המוזיאון ממוקם בדרום  Kulturforum   ובדרכנו למקום יש לחצות ליד כנסיית מתייאס  St Matthaeus Kirche  לכוון הנהר.

המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-18:00 פרט לימי שבת ראשון שבהם היא נפתחת בשעה 11:00 בבוקר סגור ביום שני.

תחבורה  U Mendelssohn-Bartholdy-Park  U2 , אוטובוס  Varian-Fry-Str. : 200, 347.

טלפון  266424510

המוזיאון מתמחה באומנות בת זמננו החדשה.

 בתחילה נבנה המוזיאון בשנת 1876 כמוזיאון למדעים  Temple of the Sciences  ולאחר מכן הפך למוזיאון לתצוגות ואוספים של אומנים מודרנים. הבנין בעל מערכת מדרגות רחבה ופסל הארד של המלך  Friedrich Wilhelm IV רכוב על סוס .

 במוזיאון מוצגות עבודות של האומנים : Adolph von Menzel , Edouard Manet , Claude Monet Auguste Renoir , Edgar Degas , Paul Cezanne , Auguste Rodin, Anselm Feuerbach , Arnold Bocklin   Max Liebermann , Lovis Corinth

מוזיאון הסרטים   Filmmuseum

הכניסה בתשלום

כתובת Potsdamer Strasse 2  רובע  Tiergarten

המוזיאון פתוח בשעות  10:00-18:00 בימי שלישי, רביעי, שישי עד ראשון, יום חמישי 10-8. פרט לימי שני .

תחנות מטרו  U2, S1, S2, S26 Potsdamer Platz.

טלפון 9030300

מידע

מוזיאון הסרטים הוקם בשנת 1963 ,המוזיאון בן שתי קומות כאשר בתחתונה ממוקם גם בית קולנוע ארסנל להקרנות.

במוזיאון מרוכזים סרטי תעודה,דוקומנטריים ,היסטוריים,סרטים מתקופת הרייך השלישי, סרטים מאוספים פרטיים אשר נאספו במרוצת השנים, בתערוכה חומר ומידע לעולם הסרטים,מכונות הקרנה ישנות וטכנולוגיות ששימשו להסרטה בעבר.

מוזיאון העיר ברלין   The Story of Berlin Museum

הכניסה בתשלום

Kurfurstendamm 207-208

מטרו   U 15 Uhlandstrase, S Savignyplatz : S5, S7, S75, S9,  Uhlandstr  U1

המוזיאון פתוח בימים שני-שישי בשעות 10:00-20:00,הכניסה מותרת עד שעה 18:00. הכיתוב בתצוגות מתורגמות לאנגלית וגרמנית. בשאר השפות קיימים עלונים ללא תשלום בכניסה.

טלפון     88720100

התצוגה נמשכת לאורך שמונה  מאות שנים  בצילומים, וידאו, מלל בהאזנה. בתצוגה מתחילים בתגליות משנת 1237 בדבר המגפה בעיר, מלחמת 30 השנה, תקופת פדריק, הצבא וכדומה.

 בקומה ה14  של המוזיאון נשקף נוף העיר מהחלונות וגם זאת חוויה. זמן הביקור המשוער כשעתיים.

מוזיאון וספרית בהאהוס   Bauhaus Archiv Museum fur Gestaltung

הכניסה בתשלום , כניסה חינם לילדים עד 14 שנים .

כתובת   Tiergarten Klingelhofer Strasse 14 .

תחנת אוטובוס לקווים Lutzowplatz 100 , 187 ,341 , 129

המוזיאון  פתוח בימים השבוע פרט ליום שלישי בשעות 10:00-17:00.

מוזיאון ארכיב לסגנון האדריכלות בהאוס. מסמכים, מחקר ותצוגה של הסגנון הפשטני שנוצר בגרמניה למציאת פתרונות פשטנים ושונים מהסגנונות שהיו ידועים לאורך השנים.

 סגנון זה חיפש  דרך  שימוש בפונקציונאליות של החיים ובנגישות ובנוחיות של המוצרים והבניה בחיי היום יום.

 הסגנון הוחרם בתקופת עליית הנאצים בגרמניה ובתקופה שלאחר המלחמה אך לאחר האיחוד בין הגרמניות שוקם ושופץ המוזיאון  ובתי המגורים של המורים שנבנו בסגנון הבהאוס.

מוזיאון כלי הנגינה והמוזיקה    Musical Instrument Museum

הכניסה בתשלום ,ילדים עד גיל 6 חינם, ביום ראשון הראשון בכל חודש כניסה בחינם.

כתובת  Tiergartenstr 1  רובע  Tiergarten

תחבורה   129, 248, 341, 348, 200 S+U Postdamer Platz, Bus 142, 148

המוזיאון פתוח   בימי בשבוע בשעות  09:00-17:00, שבת וראשון מהשעה 10:00, יום שני סגור.

המוזיאון  נפתח בשנת 1888 היה במבנה אחר עד שנת 1983, כאשר הושלם הקונסברטוריום ללימוד נגינה  במבנה החדש ברובע טריגרטן צורף המוזיאון אליו.

 במוזיאון מציגים כחמש מאות כלי נגינה מהמאות  16-19 ,המקום משמש גם כביתם של הפילהרמונית של ברלין ומחובר אליה.

בימי שבת מופעי נגינה של עוגב בשעות הצהרים , במקום קפיטריה,ספריה וארכיב.

מוזיאון  לאומנות  Hamburger Bahnhof – Museum fur Gegenwar t

הכניסה בתשלום

כתובת תחנת הרכבת  Hamburger Bahnhof Invalidenstrasse 50-51רובעTiergarten   

המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 10:00- 18:00, פרט לימי שני . ביום שבת משעה 11:00, חמישי בשעות 10:00-22:00 .

תחנות מטרו  S5, S7, S9, S75 Lehrter Stadtbahnhof

טלפון 3978340

המוזיאון שנפתח בשנת 1977 כאולם תצוגות לציורים בעיקר ,ממוקם בתחנת הרכבת הישנה המבורגר.

במוזיאון אוסף של מעל ל 2000 ציורים שנאספו מלמעלה מ 150 ציירים גרמנים.

רב העבודות של המוזיאון הם של ציירים מהמאה העשרים. במקום מתקיימות תערוכות של עבודות צילום.

מוזיאון לאומנות מודרנית     Haus am Lutzowplatz

הכניסה בחינם

כתובת  Lutzowplatz 9 רובע  Tiergarten

המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 11:00- 18:00  פרט לימי שני

תחנות מטרו  Nollendorfplatz  קוU1, U2, U3, U4 ,  קווי אוטובוס  

טלפון 2613805

מוזיאון אומנות שנפתח בשנת 1949, ומיצג אומנות מודרני עכשווית. בספק בית דירות או מבנה גדול שבאולמותיו מוצגות תערוכות. כמו כן,  פסלים מוצבים מחוץ למבנה.

בתוכנית המוזיאון להציג כשמונה תערוכות מתחלפות של אומנות עכשווית לאורך השנה, סדנאות ,  הרצאות, כולל אירועים שונים וקידום אומנים צעירים בתחילת דרכם

מוזיאון לציור ורישום   Museum of Prints and Drawings

הכניסה בתשלום

כתובת  8   Matthaikirchplatz    רובע   Tiergarten

תחבורה ותחנה  S1, 2, 25 Potsdamer Platz, U1, 15 Kurfurstenstrase .

המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-18:00 פרט לימי שבת ראשון שבהם היא נפתחת בשעה 11:00 בבוקר.

מוזיאון לאומנות גרפית אחד הגדולים בעולם כולל למעלה מחצי מיליון עבודות, הכוללות הדפסים, רישומים, שירטוטים, בתחום שנראה  אומנות הנייר.

היצירות כוללות תיקי עבודה ורישומים מימי הרנסנס וימי הביניים, ספרים וכתבי יד מעוטרים. התווספו להם עבודות פופ ארט ואומנות מינימלית האופיניות למאה ה  19-20.

 המוזיאון מתמחה ובעל אוסף של עבודות מגרמניה של אומנים ישנים וחדשים בגרמניה. כולל האומנים  Pisanello, Durer, Picasso , Beuys  האוסף כולל אומנות מהמאה 14 עד ימינו אנו.

מוזיאון מכבי האש  Fire Brigade Museum

הכניסה בתשלום

כתובת  Veitstrase 5   רובע   Tegel

המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 09:00- 18:00 , פרט לימי שני

תחנות מטרוU6 Alt-Tegel , חשמלית S25 Tegel קווי אוטובוס 133 לתחנת  Schlieperstrase

טלפון 43-906180/81

נושא כיבוי האש בעיר בתקופה של למעלה ממאה חמישים שנה, הכולל חומר רב של צילומים ותיעוד.  

תערוכת ציוד ומכוניות כיבוי מתקופות שונות, תאור עבודתם של הכבאים בתקופת המלחמות ובימי רוגע.

במוזיאון ניתן לראות גם ציוד שרותי הצלה, תאור אורך חייהם במשמרות ובעת רוגע, עד לרגע שהם מוזעקים לפעולת הצלה.

שטח המוזיאון גדול יחסית למוזיאונים.

מוזיאון פנסי הרחוב והעששיות    Gaslaternenmuseum candelabra

הכניסה בחינם

כתובת  Groser Weg  רובע  Tiergarten

המוזיאון פתוח בכל ימי השנה כיוון שהוא ברחוב.דרך הפנסים בין תחנת  בין Tiergarten S-Bahn לתחנת   Tiergarten ותעלת  Landwehr Canal.

תחבורה: חשמלית לתחנת   Bahnhof Zoo

טלפון להזמנת סיורים  90254124

מוזיאון פתוח אשר טוב לבקר בו בערב ובלילה כיוון שאז נדלקות מנורות הרחוב והעששיות באופן אוטומטי . לארוך שדרה בפארק מוצבים למעלה מתשעים פנסי רחוב בעיצובים שונים, ובאור מרגיע לעיניים שאינו מסנוור.

הפנס הראשון הוצב בשנת 1826 לאורך שדרת Unter den Linden וכלל  27 עמודי תאורה שהופעלו בגז שהחליפו את מנורות השמן המסורתיות שפעלו למעלה ממאה חמישים שנה. כיום בעיר למעלה מ 44,000 עמודי תאורת גז בעיר.

 לכל עיצוב עמוד תאורה שהיה שונה ניתן שם כמו : ברבור שחור, ביג בום או האלמנה בגלל הצבע השחור. רובם של הפנסים היו מעוטרים בדוגמאות ארט נובו או קלאסי או בסגנון גותי ובסך הכול כארבעת אלפים עיצובים שונים.

התערוכה התקיימה למעלה מארבעים שנה וכיום מוצבת במקומה החדש משנת 1978.

מצבת הזיכרון ומוזיאון  למחתרת הגרמנית   Memorial to German Resistance

כניסה חופשית ,סיורים מודרכים בימי שבת וראשון בשעה 15:00.

כתובת   Stauffenbergstrasse 13-14  רובע  Tiergarten

טלפון  26995000

האנדרטה פתוחה לקהל בימי השבוע בשעות 10:00-18:00 פרט לימי שבת ראשון שבהם היא נפתחת בשעה 11:00 בבוקר.

תחבורה  U2, S1, S2, S26 Potsdamer Platz .

מצבה זאת ממוקמת בחזית מוזיאון  Neue Nationalgalerie  בהליכה קצרה לאורך הנהר.מבנה המוזיאון נקרא   Bendlerblock

הוא היה שייך לצבא בשנים 1911-1945, בחלק האחורי של המצבה שמות האנשים שניסו להתנקש בהיטלר בתאריך 20.6.1944.

במקום מוצגים בתערוכה קבועה. מסמכים של הצבא הגרמני  Wehrmacht  מימי מלחמת העולם השנייה  וחומר תעמולה וארכיב להתנגדות לשלטון הנאצי של ארגונים ובודדים.

פארק   Geschichts  park Ehemaliges

Zellengefangnis Moabi בשמו הקודם   Historypark Moabit

כניסה בחינם סיורים מודרכים בחינם.

כתובת   Lehrter Strase 1   מול התחנה המרכזית  Invalidenstrase ,   רובע Tiergarten

הפארק פתוח בימי השבוע

פרוש שמו של הפארק הקודם היה תאי בית הכלא.  בשנת 2003 החלה עבודת השיפוץ והוא נפתח בשנת 2006.

בסיסו של השחזור היה לשמר את זכרו של המקום  שהיה בית כלא למעלה ממאה וחמישים שנה

 תאיו עמדו במקום אשר נטוע בו הפארק  ולכן במרכזו קוביית התזכורת של התאים אלא שמבחינה סימבולית הים פתוחה ללא קירות.

פארק     Groser Tiergarten Park

כניסה בחינם

כתובת   Groser Stern רובע  Tiergarte n

תחבורה  Zoo Bahnhof, אוטובוס: X9, X10, M46, 10, 109, 110, 145, 149, 204, 200, 245, 249.אוטובוס מספר 100

הפארק פתוח בימי השבוע

מקורו של הפארק כיער שהחל את דרכו במאה ה  17 על מנת לשמש כמקום צייד לאצולת העיר ולמלך, בראשית דרכו הוא לא תוכנן להיות פארק. אך במאה ה 19 האזור נפל לידי התרחבות העיר ובניית שכונות חדשות לכן הוא תוכנן מחדש להוות פארק וזאתלמרות שחלקים גדולים הושמדו במלחמה ועציו נעקרו להוות חומר בערה לחימום ובישול .

 הפארק נחשב לגדול בין הפארקים בברלין ממוקם במרכז ברלין . שטחו כ  28 קילומטר רבועים,כמה כבישים מרכזיים חוצים את הפארק, לרבות רחוב   Strase des 17.גם גן החיות ממוקם בו . יתן להכנס אליו מכוונים שונים, Budapesterstrasse 34, Hardenbergplatz 8,BudapesterStrasse 32

בתחילת דרכו הוא היה סגור בפני אזרחים אך בימי פרדריך ויליאם השני הוא נפתח לקהל ונסללו בו דרכים. בשנת 1742 הוא תוכנן מחדש כדי להתאימו לצורת הגן, בצורתו האנגלית מעט. שרד כמאה שנה, בשנת 1844 הוא הפך בחלקו לגן החיות של ברלין. בתקופת מלחמת העולם השנייה נחטבו עצים רבים החיות בגן החיות מתו ברובם או נאכלו ומתוכם שרדו כ  90 חיות בלבד.

החל משנת 1955 החלו לשחזר את הפארק נטעו עצים וצמחים, פולסו בה דרכים לנסיעה, לרכיבה ולהולכי רגל. נוספו בה אטרקציות והורחב גן החיות וכיום בו למעלה מחמש עשר אלף בעלי חיים.

 האטרקציות הנוספות בגן :שביל  טור הניצחון הנקרא, Siegessaule    פסל האלילה המוזהב המוצב על עמוד רם בסיס ממעמודי גרניט אדומה, בחלק הצפוני בקרבה לטור ממוקם ארמון Schloss Bellevue אשר נבנה בשנת 1786 והיה מיועד בעבור הנסיך אוגוסט פרידריך,כיום משמש למגוריו של נשיא גרמניה.

 באזור גם מבנה התרבויות העולמי  ופסלים רבים מקשטים את הפארק .

שוק  17 JuniKunstmarkt

Strase des 17 Juni

ממוקם באזור Tiergarten

בימי שבת וראשון בשעות 11:00-17:00

אחד השווקים הגדולים אשר תיירים רבים פוקדים אותו/ ממוקם בקרבה לגן החיות והאונברסיטה למדעים טכנולוגים בעיר/ שוק הומה לביגוד, ומוצרים שונים. דברים מיד שנייה וחדשים. תכשיטים, דיסקים ותקליטים. לא זול במיוחד.

שוק  Heidestr

Heidestr 10, Berlin – Tiergarten

תחנת מטרו U6 Reinickendorfer Str

פתוח בשבתות וימי ראשון בשעות  10:00-18:00

שוק קטן חשאי במחסן פסי רכבת לשעבר. מומלץ להגיע מוקדם כאשר הסוחרים פורקים ומציבים את הסחורה. התמקדות בשוק : בעתיקות ואוספים,ירושות וכדומה.

נמכרים רהיטים, חרסינה ופורצלן, ספרים ,תקליטים, מכוניות ישנות.

בית הפילהרמונית  Philharmonie

כתובת  Herbert-von-Karajan 1   רובע   Tiergarten

טלפון 25304880

כתובת  U1 Kurfurstenstr

בית מושבה של התזמורת הפילהרמונית של ברלין, ממוקמת בבנין מפואר.  מקום אגדתי עם מחירי כרטיסים בשמים. כרטיסים יש לרכוש לפחות חודש מראש.

בית קפה אם ניון סיי Cafe am Neuen See

Lichtensteinallee 2, Tiergarten

פתוח יומי בשעות 10:00-23:00 בימי החורף פתוח בשעות 11:00-20:00

אולם תה ומסעדה. מרפסת.  הגשה עצמית. ממוקמת במרכז Tiergarten. מאוד פופולרי 1400 מקומות ישיבה. ליד בית הקפה ניתן לשכור סירות משוטים לשייט.

בר וריקודים  Bar am Lutzowplatz

Lutzowplatz 7, Tiergarten

פתוח יומי משעה 15:00

בר דלפק שאורכו 25 מטר והמגיש קוקטילים מכל העולם.

בר ריקודים    Adagio Berlin

Marlene-Dietrich-Platz 1, Tiergarten

פתוח ביום רביעי בשעות 21:00-03:00, ביום חמישי בשעות 19:00-02:00, ביום שישי בשעות 22:00-05:00.

אולם ריקודים המכיל  עד 1000 חוגגים בשנות העשרים ומעלה. בקומת מרתף,מוזיקת עכשווית ודיסקו.

דיסקוטק בר  Kumpelnest 3000

Lutzowstrasse 23, Tiergarten

פתוח יומי בשעות 17:00-05:00.

מקום בילוי לציפורי לילה אמיתיים,בעברו היה בית בושת שהחליף תפקידים ומטרות.

דיקמן ויינהואס הוט Diekmann im Weinhaus Huth

Alte Potsdamer Str. 5, Berlin, Tiergarten

המחירים לסועד 10-20 יורו בממוצע.

מסעדה צרפתית שנפתחה בשנת 1980. מאכלי צרפת במחירים סבירים. גם המסעדה השנייה שלו ממוקמת באותו בנין.

המסעדה שרדה את תקופת המלחמה הקרה והחומה. מסעדה אשר על שולחנותיה מונחת מפה לבנה.

התפריט משתנה אך יש צדפות,קרם סוזט,חצי אווז ושאר מאכלים בסגנון צרפתי

מסעדה ומועדון  Felix 

סגנון בין לאומי ומקומי

כתובת  Behrenstrasse 72  רובע    Tiergarten

טלפון   301117152

המסעדה פתוחה בימים   שני עד שבת מ 19:00- 23:00 שאז נהפך למועדון לילה   

תחבורה תחנת  S-Bahn   אונטר דן לינדן   

מסעדת פליקס ממוקמת במרכז ברלין ליד אונטר דן לינדן, באגף של מלון אדלון, בר מודרני קירות לבנים, בסביבות השעה 23:00  הופך במפלס התחתון למועדון לילה כולל רחבת ריקודים, בימה ואורות .

מסעדת   Tony Roma s

Marlene-Dietrich-Platz 3, Tiergarten

Tel.: 0 30 / 25 29 58 30

פתוח יומי בשעות 11:30-24:00

מסעדת בשר ידועה בברלין מתמחה בצלעות בקר וכבשים,על הגריל ובבישול.

מסעדת דשגרטן Dachgarten-Restaurant Kafer

Inside German Parliament Building Reichstag

Platz der Republik, Tiergarten

S-Bahn: Unter den Linden

פתוח יומי בשעות 09:00-11:00,11:30-14:30,18:30-22:30.

אחת המסעדות המושכות קהל בזכות הנוף מכיפת הזכוכית  הנשקף  מבנין הרייכסטאג מושב בית הנבחרים התחתון . צפו לעמידה בתור עד שתוכלו להתיישב. חובה להזמין מקום למסעדה בערב.

אוכל מסורתי של ברלין. בערב התפריט כולל אוכל אסיאני ובין לאומי.

מסעדת ובית קפה   Tabuna

Alt-Moabit 59, 10555 Berlin – Tiergarten

U9 Turmstr

מסעדה בעלת טבון לאפיית פיתות. ליד הכניסה, הפיתות מוגשות לשולחן עם הארוחות, הכוללות קבב בכמה צורות, חומוס ומאכלים מישראל, פסטות ומאכלים מהעולם. חלונות המצוירים משרות אווירה במסעדה. בסופי השבוע מוצע גם ערבי שירה ופולקלור ישראלים ורוסים.

מלונות מומלצים בברליןגרמניה

494 מלונות330 דירות92 בתי הארחה63 אכסניות27 מלונות דירות

כתבות נוספות על ברלין

אטרקציות בילויים ולינות ברובע שרלוטנבורג בברלין 

אטרקציות ובילויים ברובע שטגליץ-צלנדורף, בברלין

אטרקציות ובילויים לרובע פרידריכסהיין, בברלין 

אטרקציות ובילויים ברובע וילמרסדורף, בברלין 

אטרקציות ובילויים ברובע קרויצברג, בברלין 

אטרקציות ובילויים ברובע שפאנדאו, בברלין

אטרקציות ובילויים ברובע טימפלהוף, בברלין

אטרקציות ובילויים ברובע מיטה בברלין 

אטרקציות ברובע ליכטנברג בברלין 

אטרקציות ברובע קופניק, בברלין 

אטרקציות בעיר פוטסדאם

–  

מועדונים, ברים, בתי יין ודיסקו בברלין  

תאטראות, קונצרטים וקברטים בברלין

עשרת הדברים שאפשר לעשות בחינם בברלין
 
טיולי יום מהעיר ברלין

 טיפים ומידע חיוני למטייל בברלין

 

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.