• תַפרִיט
  • תַפרִיט

אטרקציות, ובילויים ברובע לואישהאם Lewisham, לונדון

דף הבית » אטרקציות, ובילויים ברובע לואישהאם Lewisham, לונדון

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

תודה לפייטוש מאתר מלון על התחקיר ומידע

רובע לואישהאם (Lewisham), לונדון

הרובע הוקם בימי השלטון הרומאי באי ושימש כנקודת מעבר לצבא ולסוחרים. האזור שימש לכינוס כוחות המורדים בימי מרד האיכרים בשנת 1381. מרכז האזור נקרא בלקהית’ (Blackheath), והוא ממוקם בחלקו הדרומי של אזור הית’. כקילומטר צפונית מהכפר על שמו הוא נקרא ישנו מרכז קניות ופאב מפורסם בשם “הנס המלכותי”. דרומית לתחנת הרכבת נמצא הקונסרבטוריון למוזיקה ולאמנויות. בכל חודש נובמבר, בכל שנה נערך במקום פסטיבל זיקוקי דינור בשיתוף אזור גריניץ’. בשטח הגובל בגריניץ’ הוקם אזור קניות בעל מגוון רחב של חנויות הנקרא “מרכז הקניות של לואישהאם” (Lewisham Shopping Centre), והוא נחשב לאחד מאזורי הקניות הגדולים ביותר בעיר. בנוסף ישנו שוק פתוח הפועל שבעה ימים בשבוע ונמכרים בו ירקות ופירות, פרחים ומוצרי מזון שונים. בימי ראשון מתווספים לשוק כשישים דוכנים.

האטרקציות הבולטות ברובע לואישהאם הן:

  • מרכז המידע לתיירים (Lewisham Tourist Information Centre).
  • מוזיאון הורנימן וגניו (Horniman Museum).
  • כנסיית דיטריך בונהופר (Dietrich Bonhoeffer Church).
  • כנסיית כל הקדושים (St Michael and All Angels Church).
  • מגדל השעון (Lewisham Clock tower).
  • פארק בלקהית’ (Blackheath Park).
  • שוק החקלאים של בלקהית’ (Blackheath Farmers Market).
  • שכונת הית’ר גרין (Hither Green).

מרכז המידע לתיירים (Lewisham Tourist Information Centre)

במרכז ניתן לקבל מידע תיירותי ומפות. ניתן גם להזמין ולרכוש כרטיסים להופעות, לשכור רכב ולקנות כרטיסים לתחבורה ציבורית כולל שייט.

כתובת : בניין ספריית לואישהאם (Lewisham Library Building), רחוב היי סטריט (High Street), רובע לואישהאם (Lewisham).

טלפון : 2082978317

זמני פתיחה : המרכז פתוח בימים  שני – שישי בשעות 09:00-18:30, ובימי שבת בשעות 10:00-16:00.

 

מוזיאון הורנימן וגניו (Horniman Museum)

מוזיאון הורנימן וגניו ממוקמים בדרום מזרח לונדון. הם הוקמו על ידי פרידריך הורנימן, שהיה סוחר תה. המוזיאון הועבר לרשות עיריית לונדון בשנת 1901. אוספי המוזיאון כוללים יצירות מתרבויות שונות בעולם וההיסטוריה שלהן. חדר המוזיקה של המוזיאון מכיל כ-1500 כלי נגינה מסוגים שונים. מסביב למוזיאון ישנו גן מטופח, ממנו ניתן לצפות על חלקי העיר השונים. בכל שנה, בחודשים יוני ויולי, עורך המוזיאון פסטיבל מוזיקה חינמי בו מופיעות להקות מקומיות מרחבי העולם ומבצעים שונים. מייסד המוזיאון, פרידריך הוניגמן, שהמציא את אעיון מכירת התה בכמויות מוקצבות, היה אספן מושבע של כלי נגינה עוד מצעירותו. לאחר שחבריו ביקרו במקום על מנת לראות את האוסף פתח את המוזיאון לציבור הרחב בשנת 1888. בשנת 1890 עברה המשפחה לביתה החדש שנקרא הר סארי, הנמצא בנקודה הגבוהה בגינות הוריגמן, וביתם הישן הפך למוזיאון לאחר שינוי שמו. עד מהרה התברר כי המוזיאון קטן מלהכיל את כל כלי המוזיקה. אי לכך נהרס המבנה הישן ונבנה במקומו מבנה חדש בשנת 1898. האקווריום נפתח בשנת 2006 ותוכנן כך שילדים צעירים יוכלו לראות בקלות את התצוגות השונות והמדהימות. ליד הכניסה נמצאת ספריה ותערוכת של חיות מפוחלצות. הכניסה למוזיאון היא חופשית.

כתובת : שכונת פורסט היל (Forest Hill), רובע לואישהאם (Lewisham).

טלפון : 86991872

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת התחתית ולרדת בתחנת “פורסט היל”, או באוטובוס, בקווים 176, 185, 197, 356, P4.

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח מדי יום בשעות 10:30-17:30.


כנסיית כל הקדושים (
St Michael and All Angels Church).

הכנסייה הוקמה בשנת 1830 מטרה לתרום לאנשים נזקקים. היא שירתה את כפר סנקה (Seneca), התיישבות קטנה של עובדים אפרו-אמריקאים, אירים וגרמנים קשי יום. לפי ספרי ההיסטוריה, בכנסייה “שחורים ולבנים התפללו יחד בהרמוניה”. במהלך השנים עברו דברים רבים על הכנסייה, והיא התפתחה רבות. בימים אלו, חברי הכנסייה מעורבים בפעילויות חברתיות שונות ורבות. מהקמתה הצנועה ועד עצם היום הזה, בזמנים הטובים והרעים, כנסיית כל הקדושים נחשבה למקום בו נהוגים עקרונות של תפילה, הילול וחניכות.

כתובת : שכונת בלקהית’ (Blackheath), רובע לואישהאם (Lewisham).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת ולרדת בתחנת בלקהית’.

זמני פתיחה : הכנסייה פתוחה מדי יום.

_
כנסיית דיטריך בונהופר (
Dietrich Bonhoeffer Church)

הכנסייה הלותרנית נקראת על שם דיטריך בונהופר, שהיה כומר ממוצא גרמני שנתן את נפשו והושמד במחנות הריכוז עקב התנגדותו לרעיון גרמניה הנאצית. הכנסייה שנקראה בימי מלחמת העולם השנייה בשם הכנסייה הגרמנית, נחרבה במהלך המלחמה והוקמה מחדש בשנת 1958. על קירותיה תלוי שלט המספר את סיפורו של בונהופר, ואף על בית מגוריו בזמן היותו כומר בכנסייה הישנה, לפני שיצא לגרמניה להילחם במשטר. הכניסה ללא תשלום.

כתובת : דרך דאקרס (Dacres Road), שכונת פורסט היל (Forest Hill), רובע לואישהאם (Lewisham).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת ולרדת בתחנת בלקהית’.

זמני פתיחה : הכנסייה פתוחה מדי יום.


פארק בלקהית’ (
Blackheath Park)

זהו פארק גדול הכולל גינה יפה עם ערוגות פרחים, עצים רבים ושטחים פתוחים גדולים. זהו מקום מושלם לבוא אליו להירגע. הוא ממוקם ליד פארק גריניץ’ ונחשב לחלק מאתר מורשת עולמית. בשל גובהו הרב הוא משמש נקודת תצפית מעולה על הנוף לכיוון קנט ואסקס. עברו של הפארק שזור בהיסטוריה של אנגליה. דרכו עבר המלך הנרי החמישי לאחר נצחונו בקרב נקור. הוא שימש כנקודת ההתאספות בימי מרד האיכרים בשנת 1381, במשעולי היער הסתתרו שודדי דרכים. כיום בשטח הפארק ממוקמות ארבע בריכות, נקודת פסטיבל הזיקוקים השנתית, ונקודת המוצא של מרתון לונדון.

כתובת : דרך שוטרס היל (Shooters Hill), רובע לואישהאם (Lewisham).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת ולרדת בתחנת בלקהית’.

שכונת הית’ר גרין (Hither Green)

שכונת פרוורים המאופיינת בבתים הבנויים בארכיטקטורה מקומית האופיינית למאה ה-19, בתקופה האדוארדית והויקטוריאנית. בשכונה מספר אטרקציות עיקריות : שרידי בית החולים “פארק פיבר” (Park Fever Hospital) משנת 1878, פארק מאונטספילד ((Mountsfield Park, שנפתח בשנת 1905 מגדל המים והשעון המוארים בלילה, וגני בית האחוזה (Manor House Gardens), הכוללים אגם קטן ובו אווזים.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתחנת הית’ר גרין (Hither Green).


שוק החקלאים של בלקהית’ (
Blackheath Farmers Market)

שוק החקלאים של בלקהית’ ממוקם בחניון המכוניות של תחנת הרכבת המקומית ונפתח בכל יום ראשון. כיאה לשוק שנוסד לפני שנים רבות, נדמה שכולם מכירים את החקלאים בשמם. האווירה בשוק היא אווירת מפגש חברתי, הלקוחות עומדים בתור בסבלנות ומחכים לצלצול פעמון השוק ! בשוק ישנו מבחר רחב של תוצרת חקלאית, למשל, חלב טרי היישר מסאסקס, ודגים טריים מהחוף הדרומי.

כתובת : שוק החקלאים של בלקהית’ (Blackheath Farmers Market), חניון המכוניות של תחנת הרכבת, כפר בלקהית’ (Blackheath Village), רובע לואישהאם (Lewisham).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת התחתית ולרדת בתחנת בלקהית’, או באוטובוס, באחד מהקווים הבאים : 54, 89, 108, 202, 380.

זמני פתיחה : השוק פתוח בימי ראשון בשעות 10:00-14:00.
– 

מגדל השעון (Lewisham Clock tower)

מגדל השעון הוקם לכבוד חגיגות היובל של המלכה ויקטוריה בשנת 1897. הוא שרד כמאה שנים במיקומו המקורי, ולבסוף, עקב בעיות תחבורה, הוזז מעט על מנת לאפשר לפתח כביש ראשי באזור. הכניסה היא בתשלום.

כתובת : רחוב היי סטריט (High Street), רובע לואישהאם (Lewisham).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת ולרדת בתחנת בלקהית’, או באחד מקווי האוטובוס הבאים : 108, 180, 199, 261, 273, 380.