• תַפרִיט
 • תַפרִיט

אטרקציות ובילויים ברובע סאות’וורק (Southwark), לונדון

דף הבית » אטרקציות ובילויים ברובע סאות’וורק (Southwark), לונדון

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 11 דקות

תודה לפייטוש מאתר מלון על המידע והתחקיר

רובע סאות’וורק ממוקם על גדת הנהר המערבית של נהר התמזה, כדי להגיע לרובע יש לנסוע לתחנת המטרו ווטרלו ((Waterloo או ווסטמיניסטר ((Westminster. האזור היה מיושב עוד בימי הרומאים אך ישובו הרציני החל במאה התשיעית והאזור נקרא על שם עיר ששכנה במקום. זהו אזור שהתקבצו בו עניים ופושעים ולכן היו ברובע סאות’וורק לא פחות מחמישה בתי סוהר. כיום נמצא הרובע בתהליכי שיחזור רציניים וממוקמים בו בניינים מרכזיים ביניהם בניין העיריה.

האטרקציות הבולטות ברובע סאות’וורק הן:

 • מרכז התיירות של רובע סאות’וורק (Southwark Tourist Information Centre)
 • מוזיאון טייט לאומנות מודרנית Tate Modern))
 • מוזיאון טייט בריטניה (Tate Britain)
 • מוזיאון כלא קלינק Clink Prison museum
 • מוזיאון קאמינג The Cuming  Museum
 • מוזיאון האנייה HMS Belfast
 • מוזיאון תיאטרון הניתוחים הישן (Old Operating Theatre)
 • מוזיאון התה והקפה (Bramahs Museum of Tea and Coffee)
 • מוזיאון המלחמה המלכותי (Imperial War Museum)
 • מוזיאון היין וינופוליס (Vinopolis)
 • תיאטרון שייקספירס גלוב (Shakespeare’s Globe)
 • הצינוק של לונדון London Dungeon))
 • ספינת גולדן היינד (Golden Hind)
 • אנדרטת זיכרון לשריפה בלונדון (The Monument)
 • קתדרלת סאות’וורק (Southwark Cathedral)
 • כנסיית סנט תומאס (St Thomas church)
 • שוק העתיקות ברמונדסי (Bermondsey Market)
 • שוק מזח גבריאל (Gabriels Wharf) ושוק ריברסייד ווק (Riverside Walk)
 • שוק הבשר והאוכל לידנהול (Leadenhall  Market)
 • פאב ג’ורג’ הולידי אין (The George)

בסוף המאמר תוכלו למצוא רשימת מלונות מומלצים ואיכותיים בלונדון, במחירים הזולים ביותר ברגע זה.

 

מרכז התיירות של רובע סאות’וורק (Southwark Tourist Information Centre)

במרכז ניתן לקבל מידע תיירותי ומפות. ניתן גם להזמין ולרכוש כרטיסים להופעות, לשכור רכב ולקנות כרטיסים לתחבורה ציבורית כולל שייט.

כתובת : רחוב בנקסייד (Bankside), רובע סאות’וורק (Southwark).

טלפון : 2074015266

זמני פתיחה : המרכז פתוח בימי שני – שישי בין השעות 09:00 – 18:30, ובימי שבת וראשון בין השעות 10:00 – 16:00.

 

מוזיאון טייט לאומנות מודרנית Tate Modern

המוזיאון הוא מבנה לבן ומרשים הממוקם בתחנת הכוח הישנה מול קתדרלת סנט פול הקדוש, יש בו אוסף קבוע של אמנות מודרנית מעולה כולל יצירות מופת של מאטיס, פיקאסו, דאלי, מגריט, מירו, פולוק, רותקו וורהול וכן תערוכות מתחלפות באופן סדיר של אמנים בינלאומיים. הכניסה ללא תשלום לתערוכות קבועות, חלק מהתערוכות המתחלפות הן בתשלום.

כתובת : שכונת בנקסייד (Bankside), רובע סאות’וורק (Southwark).

טלפון : 78878888

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת ווסטמיניסטר (Westminister) או גשר לונדון (London Bridge), או באוטובוס בקווים RV1, 48, 141 , 149, 381, 521.

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בימי שני – חמישי ובימי ראשון בין השעות 10:00 – 18:00, ובימי שישי ושבת בין השעות 10:00 – 22:00.

 

מוזיאון טייט בריטניה (Tate Britain)

מוזיאון טייט בריטניה ומוזיאון טייט לאומנות מודרנית מחוברים כיום על ידי מסלול שייט בסירה במהירות גבוהה לאורך נהר התמזה. מוזיאון טייט ממוקם במבנה מקורי שנקרא בעבר בשם אחר ושונה למוזיאון טייט בריטניה, מוזיאון טייט לאומנות מודרנית התווסף בשנת 2000. במוזיאון החדש נערכות תערוכות אומנות מהמאה ה-15 וגם מההווה של ימינו והן מתחלפות באופן קבוע. מוזיאון טייט בריטניה הוא הגלריה הלאומית של האמנות הבריטית. האוסף כולל אמנות בריטית משנת 1500 ועד היום, ועוד כמה מיצירות האמנות המודרנית הבינלאומית מהרמה הגבוהה ביותר. אמנים מפורסמים שעבודתם מוצגת כוללים את סטאבס, פרנסיס בייקון, הנרי מור, גיינסבורו, בלייק, טרנר וקונסטבל שהוקצו עבורם מקומות מיוחדים להצגת עבודתם. מוזיאון טייט בריטניה מעודד ביקורי אנשים צעירים ובכל יום שישי הראשון בכל חודש המחירים יורדים לחצי והרכבי מוזיקה שונים מנגנים מוזיקה חייה, בנוסף לתוכניות שונות והרצאות בחינם בשעות אחר הצהרים. הכניסה למוזיאון היא חופשית.

כתובת : שכונת מילבנק (Millbank), רובע סאות’וורק (Southwark).

טלפון : 78878000

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת פימליקו (Pimlico), או באוטובוס בקווים 2, 3, C10, 36, 87 , 88, 159, 185, 436 , 507.

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 10:00 – 18:00.

 

מוזיאון כלא קלינק Clink Prison museum

בית הכלא הנודע לשמצה פעל במאה ה-12 עד שנת 1780 לפני שנהרס במהומות, ולאחר מכן שונה שמו לאחוזת החופש קלינק ליברטי (Clink Liberty). הן האחוזה וההן הכלא נבנו על אדמות הבישוף של וינצ’סטר ולידם היה ארמון. מן הארמון נשארו שרידים מעטים ובהם שרידי החלון באולם הגדול. המקום שבו נבנה הכלא המרכז אזור של בתי זונות ופשע בחסותו של הארכיבישוף. המוזיאון עצמו כולל שחזורים של תאי הכליאה, מכשירי הענישה והעינויים המקוריים, וציורים וכתבים המתארים את תנאי הכליאה של העבר המזוויע. הכלא שימש במקור למעצר של כופרים בדת, אבל שימש גם לבעלי חוב שלא שילמו את חובם וכמובן מקום מאסר של פושעים וגנבים. בתצוגות ישנם ציורים המתארים את תנאי הכליאה ודגמים המתארים אנשים שנענשו ונכלאו בתוך קירות המקום ונידונו לגזר דין מוות. הכניסה למוזיאון היא בתשלום.

כתובת : רחוב קלינק (Clink Street) מספר 1, רובע סאות’וורק (Southwark).

טלפון : 74030900

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת גשר לונדון, או באוטובוס בקווים RV1, 48, 141, 149, 381, 521.

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בימי שני – שבת בין השעות 10:00 – 18:00 ובימי ראשון עד השעה 21:00.

 

מוזיאון קאמינג The Cuming  Museum

המוזיאון נפתח על ידי לורד רוטשילד בשנת 1906. מוזיאון קאמינג הוא תוצאה של מעל 100 שנים של איסוף על ידי האב והבן, ריצ’רד הנרי קאמינג. כאשר אוסף משפחת קאמינג נותר בידי הנרי קאמינג הוא הוריש אותו לבני הקהילה של סנט מרי ניואינגטון וכעת הוא נמצא ברובע סאות’וורק. לאחר מותו בשנת 1902 הועבר מבנה המוזיאון לידי העירייה. האוסף כולל פריטי ארכיאולוגיה, אתנוגרפיה, היסטוריה חברתית ההיסטוריה הטבעית. תערוכות קבועות ותערוכות מתחלפות מספרות את סיפורה של משפחת קאמינג ואת ההיסטוריה של סאות’וורק מהתקופה הרומית ועד היום. הגלריה הראשונה מספרת את סיפורה של משפחת קאמינג ועל האוסף שלהם, הגלריה השנייה מתמקדת בהיסטוריה של סאות’וורק ומחולק לשלושה אזורים, והגלריה השלישית שמורה לתערוכות שמתחלפות כל ארבעה חודשים. הכניסה למוזיאון היא ללא תשלום.

כתובת : דרך וולוורת’ (Walworth Road) מספר 151, בניין העיריה הישן וולוורת’ (Old Walworth Town Hall), רובע סאות’וורק (Southwark).

טלפון : 75252332

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות אלפנט (Elephant) וקאסל ((Castle.

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בימי שלישי – שבת בין השעות 10:00- 17:00.

 

מוזיאון האנייה HMS Belfast

האניה הייתה אחת האוניות של הצי הבריטי בימי מלחמת העולם השנייה, האניה השנייה הייתה אדינבורו,  שתיהן נקראו ערב פרוץ המלחמה. בלפסט היחידה ששרדה מאניות המלחמה המשוריינות של הצי הבריטי. הסיירת בלפסט שנפגעה קשות בימי הלחימה בילתה זמן רב מהמלחמה במבדוק לשיפוצים. בשנת 1942 היא חזרה לשירות פעיל ולוותה את שיירות ההחכר והשאל ששטו לרוסיה בים הבלטי. היא גם השתתפה בקרב צפון קייפ, בליווי הארמדה של הצי שהביאה את הלוחמים לפלישה לנורמנדי, והשתתפה במשימות ליווי ובהנחתות נוספות במבצעים שונים ואף במלחמת קוריאה. היא יצאה לגמלאות בשנת 1963, ולאחר מספר סיורים בעולם מטעם הצי הוחלט להפכה למוזיאון ייחודי של המורשת הימית של בריטניה. לאחר שיפוצים קלים היא נפתחה לביקורים בשנת 1971, ומשמשת כשלוחה של מוזיאון המלחמה האימפריאלי משנת 1978. הכניסה למוזיאון היא בתשלום.

כתובת : רחוב טוליי (Tooley), רובע סאות’וורק (Southwark).

טלפון : 79406300

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות ווסטמיניסטר, גשר לונדון וסאות’וורק, או באמצעות האוטובוס בקווים  RV1, 48, 141, 149, 381, 52.

זמני פתיחה : בחורף המוזיאון פתוח בין השעות 10:00 – 17:00 ובקיץ בין השעות 10:00 – 18:00.

 

מוזיאון תיאטרון הניתוחים הישן (Old Operating Theatre)

בתערוכות המוזיאון ניתן לראות הצגות טכניקות של ניתוחים כפי שהיו נהוגות בעבר והשימוש בצמחי מרפא. באולם הממוקם בכנסיית סנט תומאס השתמשו ללמד רופאים ורוקחים את נושאי הניתוח, התרופות והרפואה. רהיטי העץ שימשו כשולחנות הניתוחים ומסביבם כיסאות התלמידים מלפני 300 שנים, במעין תיאטרון קטן שבוצעו בו ניתוחים ללא חיטוי וללא חומר הרדמה. כיום ברפואה המודרנית הפחות ברברית, זהו מקום שכאילו נלקח מהגיהינום, עם מחזות של דם ודברים לא נעימים נוספים. באוספי המוזיאון ישנם ממצאים ודגימות פתולוגיות, ותערוכת צמחי מרפא. הכניסה למוזיאון היא בתשלום.

כתובת : רחוב סנט תומאס (St Thomas Street) מספר 9, רובע סאות’וורק (Southwark), ליד גשר לונדון.

טלפון : 71882679

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות ווסטמיניסטר, גשר לונדון וסאות’וורק, או באמצעות האוטובוס בקווים RV1, 48, 141, 149, 381, 521.

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 10:30 – 17:00.

מוזיאון התה והקפה (Bramahs Museum of Tea and Coffee)

מוזיאון חברתי ראשון מסוגו הבוחן את מסורת התה והקפה בבריטניה והמשמעות התרבותית והחברתית שלהם. המוזיאון נמצא במרחק שתי דקות בלבד מתחנת המטרו גשר לונדון, והוא המוזיאון הראשון בעולם המוקדש כולו להיסטוריה של תה וקפה – יחסי המסחר לאורך 400 שנה ביבוא התה ממדינות במזרח הרחוק, דרום אמריקה ואפריקה. במוזיאון ישנה חנות למכירת סוגים תה וקפה רבים ובית קפה קטן. לאורך השנים שימשו הסוחרים הבריטים גורם חשוב במסחר התה והקפה בעולם העתיק ועד ימינו, תוך פיתוח הגידולים והיצור בהודו, ציילון ואפריקה. המוזיאון מספר את סיפורם של התה והקפה מנקודת המבט הבריטית. המוזיאון כולל מחלקת כלי הקרמיקה לשתיית תה והכנתו, רישומים ותמונות של מסע הובלת התה והקפה, מטעים, רישומים ותעודות למסחר, ותכתובות דואר לשאלות שהופנו לסוחרים מלקוחותיהם. המוזיאון נמצא סמוך לפונדק ג’ורג’ שבו ממוקם חדר לשתיית קפה מהמאה ה-7. באזור נמצאים גם מחסני אכסון לתה וקפה ומזח הפריקה על נהר התמזה ששימש את אניות המפרש במשך 200 שנים. עד שנת 1860 יבאו ספינות הקיטור סחורות מהודו, ציילון ואפריקה. במוזיאון פרקים רבים בסיפור המרתק של מורשת התה של בריטניה מוסברים ומודגמים באמצעות רישומים, מפות, דיאגרמות, תחריטים וחפצי אמנות מההיסטוריה של שתיית תה. הכניסה למוזיאון היא בתשלום. המוזיאון שופץ בשנת 2009.

כתובת : רחוב סאות’וורק (Southwark Street) מספר 40, רובע סאות’וורק (Southwark), ליד מוזיאון היין ושוק בורו.

טלפון : 74035650

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת גשר לונדון, או באוטובוס בקווים 381, RV1.

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 10:00 – 18:00.

 

מוזיאון המלחמה המלכותי (Imperial War Museum)

מוזיאון המלחמה ממוקם במבנה הנוכחי משנת 1936. המבנה ששימש בעבר כבית חולים צבאי, מציג וממחיש את מלחמת העולם הראשונה בשנים 1914 -1917 והתווספו לו גם תערוכות בנושא מלחמת העולם השנייה. הביקור כולל את חוויית החפירות והלחימה הקשה אשר רבים מלוחמיה נפלו בה, במלחמה הראשונה. המוזיאון מציג את כלי הלחימה, הטנקים הראשונים, מטוסים, תותחים וציודו האישי של הלוחם, מכתביו, תכניות, מפות, ציורים וספרים אשר נכתבו על המלחמה, בחוויה חושית מדהימה הכוללת רעשים ומראות מהלחימה. בתצוגות מתוארים מבצעים חשאיים מאז ועד ימיינו, עבודת מודיעין, הערכות העורף למלחמה, סודות מהמלחמה, גיבורי המלחמה ואפילו סרבני מלחמה. במסלול ניתן לראות רחוב בלונדון ובו בית טיפוסי מהתקופה על חפציו ורהיטיו, והתמודדות הפרט והחברה בעורף ובחזית. המוזיאון נגיש לנכים. הכניסה אינה בתשלום לתערוכות קבועות, רק לתערוכות המתחלפות.

כתובת : דרך למבת’ (Lambeth Road), רובע בארקינג ודגנהאם ((Barking and Dagenham.

טלפון : 74165320

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות האוטובוס בקווים 1, 3, 12, 45, 53, 59, 63, 68, 100, 159, 168, 171, 172, 176, 188, 344.

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 10:00 – 18:00.

מוזיאון היין וינופוליס (Vinopolis)

המוזיאון והחנות נפתחו על ידי סוחר היין דאנקן וואן. המוזיאון ובית המשקאות ממוקמים מתחת לקשתות גשר רכבות ויקטוריאני שנבנה בשנת 1866, אשר הקימו לחיבור גשר מעל לגדה הצפונית של התמזה. תחילת המיזם בשנת 1999 החלה בארבעה סיורים במחסני החברה וכללו טעימות יין, העסק התפתח לאירועי אירוח וטעימות, ונפתחה בו מחלקת ויסקי ברמה גבוהה. בשנת 2008 נפתחה מחלקת הרום מהאיים הקריביים. הסיור כולל ביקור בקו היצור וטעימות מסוגים שונים של רום, יין וויסקי. הכניסה למוזיאון היא בתשלום.

כתובת : שכונת בנקסייד (Bankside), רובע סאות’וורק (Southwark).

טלפון : 79408333

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות ווסטמיניסטר, גשר לונדון וסאות’וורק, או באמצעות האוטובוס בקווים 17, 21, 35, 40, 43, 48, 133, 149, 343, 344, 501, 521, P3.

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בימי ראשון, שלישי וחמישי בין השעות 11:00 – 18:00, בימי שבת בין השעות 11:00 – 20:00 ובימי שני עד השעה 21:00.

 

תיאטרון שייקספירס גלוב (Shakespeare’s Globe)

התאטרון נפתח בשנת 1997, זהו שיחזור של תיאטרון מהתקופה האליזבתנית, משנת 1599, השני נבנה עליו בשנת 1614 ונסגר בשנת 1642. המבנה ממוקם על גדות נהר התמזה, כיום מיקומו שונה מכיוון שהוא זז כמאתיים וחמישים מטרים ממקומו הקודם. במקום קיימת תערוכה המציינת את פועלו של שייקספיר לעיר שחי בה בכתיבתו. התערוכה בוחנת את חייו של שייקספיר בלונדון, עיר מגוריו, והתיאטרון שבו הוא כתב. סיורים מודרכים בתערוכה ובתיאטרון נערכים כל 15 דקות כמו גם הצגות יומיות. הכניסה לתיאטרון היא בתשלום.

כתובת : שכונת בנקסייד (Bankside), רובע סאות’וורק (Southwark).

טלפון : 79021500

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות ווסטמיניסטר, גשר לונדון וסאות’וורק, או באמצעות האוטובוס בקווים  RV1, 48, 141, 149, 381, 521.

זמני פתיחה : התיאטרון פתוח בימי שני – שבת בין השעות 10:00 – 18:00 וסגור בימי ראשון.

 

הצינוק של לונדון London Dungeon))

חוויה היסטורית המשלבת כיף ואימה. לא נרחיב במאמר זה על תיאורים של המתרחש בתוך המוזיאון, אבל דמיינו לעצמיכם את מרתפי האינקוויזיציה המוחשיים אל מול עיניכם. מתאים גם לביקורי נוער, אבל בשיקול דעת. המקום נגיש לנכים והכניסה אליו בתשלום.

כתובת : רחוב טוליי (Tooley Street), רובע סאות’וורק (Southwark).

טלפון : 4037221

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת גשר לונדון. המקום נמצא כ-100 מטרים מהתחנה.

זמני פתיחה : המקום פתוח בתאריכים  5 באפריל עד 11 ביולי בין השעות 10:00 – 17:30, בתאריכים 12 ביולי עד 5 בספטמבר בין השעות 10:00 – 17:00, בתאריכים 6 בספטמבר עד 31 באוקטובר בין השעות 10:00 – 17:30 ובתאריכים 1 בנובמבר עד 4 באפריל בין השעות 10:30 – 17:00.

 

ספינת גולדן היינד (Golden Hind)

העתק מדויק בגודל טבעי של ספינת המפרש טיודר של דרייק, שחצתה אוקיינוסים ברחבי העולם בין השנים 1580 – 1577, תקופה שנקראה בשם “תור הזהב”. בספינה זו עבר סר פרנסיס דרייק כמאה ארבעים אלף קילומטר. השחזור נפתח לקהל בשנת 1973. הספינה כוללת את הציוד אשר השתמשו בו בימים ההם והכל בתמונה חייה, כל הריהוט, הנשק, התותחים, הציוד הימי וציוד הניווט. ניתן לסייר בספינה ובתאו של דרייק , ולבקר במחסני הספינה בהם אוחסנו חביות המזון והציוד. ניתן גם לערוך סיור וללבוש בגדי ספנים ושודדי ים. הכניסה היא בתשלום.

כתובת : רובע סאות’וורק (Southwark). הספינה עוגנת ליד קתדרלת סאות’וורק ותיאטרון הגלובס.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות ווסטמיניסטר, או באוטובוס בקווים 35, 43, 44, 47, 48, 95, 133, 149, 214, 501, 505, 510, 513.

זמני פתיחה : הספינה פתוחה לסיורים עצמיים בכל ימי השבוע בין השעות 10:00 – 17:30.

 

אנדרטת זיכרון לשריפה בלונדון (The Monument)

האנדרטה להנצחת השריפה בשנת 1666 שהשמידה חלקים גדולים מהעיר לונדון הוקמה על ידי סר כריסטופר רן בשנת 1677. גובהה של האנדרטה 66 מטר והיא ממוקמת בסמוך לרחוב פודינג שבו החלה השריפה. בבסיס האנדרטה ישנו לוח המספר אודות אירוע השריפה. על מנת לטפס למרומי העמוד נדרש לעלות 311 מדרגות המובילות למעלה. השריפה כילתה מעל ל-13 אלף בתים, 87 כנסיות , ו-70 אלף איש עזבו לאחר שבתיהם נשרפו, קרוב ל-90 אחוז מהבתים בעיר באותה תקופה. בשנת 2007 שופץ המגדל והוחלף הסורג מסביב למרפסת התצפית, אבני המגדל שויפו, והותקנה מצלמה בראשו. העלייה במדרגות למרפסת התצפית כרוכה בתשלום. ילדים מתחת לגיל 5 חינם.

כתובת : רחוב קאנון (Cannon Street), רובע סאות’וורק (Southwark).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באוטובוס בקווים 35, 40, 43, X43, 48, 149, 501, 521, D1.

זמני פתיחה : האנדרטה פתוחה בכל ימי השבוע בין השעות 09:30 – 17:00.

 

קתדרלת סאות’וורק (Southwark Cathedral)

הכנסייה נבנתה על חורבות כנסייה משנת 606 לספירה, ויכול להיות שלפנייה הייתה בנויה עוד כנסייה על שטח זה. היא נחשבת לכנסייה העתיקה בלונדון הבנויה בסגנון גותי, ממש נווה מדבר של שלווה בלב העיר התוססת. חפירות ארכיאולוגיות שנערכו במקום מראות עדויות לפולחן פגני בתקופה שלפני הקמת הכנסייה. הכנסייה שימשה כמקום מקלט ותפילה לכל המעמדות ואזרחי לונדון באזור. בחדר החפירות ניתן לראות מוצגים מהתקופה הרומית. בקתדרלה ישנו מעין בית קפה ומסעדה קטנה בשרות עצמי קטן. הכניסה לקתדרלה היא בתשלום.

כתובת : רחוב היי (High Street), רובע סאות’וורק (Southwark).

טלפון : 73676734

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות ווסטמיניסטר, גשר לונדון וסאות’וורק, או באמצעות האוטובוס בקווים  RV1, 48, 141, 149, 381, 521.

זמני פתיחה : הקתדרלה פתוחה בכל ימי השבוע בין השעות 08:30 – 17:30.

 

כנסיית סנט תומאס (St Thomas church)

הכנסייה הייתה בעבר חלק ממנזר אשר שכן בו בית חולים שנבנה בשנת 1212, לאחר מכן בשנת 1496 הפך המקום לאתר עליה לרגל לזכרו של תומאס בקט, אך בשנת 1538 שינתה הקהילה את שמה עקב הרפורמציה לסנט תומס השליח בעקבות ביטול כת בקט. הכנסייה הנוכחית נבנתה מחדש בשנת 1703. בשנת 1899 עקב איחוד הקהילה עם כנסיות אחרות באזור המבנה חדל לשמש ככנסייה פעילה. בשנות העשרים שימשה כמשרדי חברת ביטוח, אך יסודותיה התערערו בתקופת חציבת קו היובל. במקום פועל מוזיאון תיאטרון הניתוחים הישן (Old Operating Theatre), מויזאון המציג שחזורים של פעילות חדרי ניתוח מלפני כשלוש מאות שנים. הכניסה לכנסייה היא בתשלום.

כתובת : רובע סאות’וורק (Southwark).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות ווסטמיניסטר, גשר לונדון וסאות’וורק, או באמצעות האוטובוס בקווים  RV1, 48, 141, 149, 381, 521.

זמני פתיחה : הכנסייה פתוחה בכל ימי השבוע.

 

שוק העתיקות ברמונדסי (Bermondsey Market)

אחד משווקי העתיקות העיקריים של לונדון, שוק ברמונדסי מושך סוחרים מכל רחבי האזור ומשמש בתור מרכז רציני עבור אספנים. השוק הוקם על חורבות השוק ישן קלדוניאן (Caledonian) שהושמד בשנת 1960. מדי יום שישי מתייצבים הסוחרים בתאיהם לפני עלות השחר וכאשר מגיעים התיירים לאחר השעה 09:00 נעלמות רב המציאות הטובות שנקנו בידי האספנים. בדרך כלל סחורה אמתית ולא דברים פשוטים משנות השבעים. במקום נמכרים : תכשיטים בעבודת יד, מראות, נרות ,כלי אוכל, כלי כסף, תכשיטים, עתיקות שונות, רהיטים, בובות מחרסינה, ספרים וציוד עתיק לניווט. לא הכול עתיק, המחירים סבירים וחזיתות הבתים בסביבה מעניינים מאחר ששימשו כבתי גילדות לאיגודים שונים.

כתובת : נתיב לונג (Long Lane) ורחוב ברמונדסי (Bermondsey Street), שכונת ברמונדסי (Bermondsey), רובע סאות’וורק (Southwark).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות אלפנט, קאסל וגשר לונדון.

זמני פתיחה : השוק פתוח בימי שישי בין השעות 04:00 – 15:00. מתחילים לסגור בסביבות הצהריים. באזור יש גם כמה חנויות עתיקות שנשארות פתוח למשך כל השבוע פרט לימי ראשון ושני.

 

שוק מזח גבריאל (Gabriels Wharf) ושוק ריברסייד ווק (Riverside Walk)

שוק הספרים ריברסייד ווק ממוקם מול תאטרון הסרטים הלאומי על גדות נהר התמזה , מתחת לגשר ווטרלו הממוקם בצד הדרומי. השוק מתמחה בספרים ישנים וחדשים. בשוק ישנו כיר שבמרכזו נמצאת בימת תזמורת ומתקיימות הופעות של להקות בימי הקיץ. בשוק יש גם חנויות, בוטיקים וכן בתי קפה. בשוק מזח גבריאל יש בעיקר חנויות ומסעדות, הוא ממוקם ליד מזח גבריאל ליד מגדל אוקסו על הגדה הדרומית. בשוק יש חנויות של בעלי מלאכה, בוטיקים ובתי קפה, בדוכנים הממוקמים מסביב לחצר נמכרים בגדיים אתניים ותכשיטים.

כתובת : רחוב אפר גראונד (Upper Ground) ורחוב ריברסייד ווק (Riverside Walk), רובע סאות’וורק (Southwark).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת ווטרלו.

זמני פתיחה : שוק ריברסייד ווק פתוח בשבת וראשון בין השעות 10:00 – 17:00. שוק מזח גבריאל פתוח בימי שישי ושבת בין השעות 09:30 – 18:00, בשאר ימי השבוע ישנן חנויות פתוחות.

 

שוק הבשר והאוכל לידנהול (Leadenhall  Market)

שוק לידנהול הינו שוק ויקטוריאני משוחזר שממוקם על אתר ארכיאולוגי אשר שימש בתור פורום בתקופה הרומית. במאה ה-14 שימש המקום למנזר מקורה, האזור שימש את השוק עוד מימי הביניים, כאשר לאחר מכן ניתנה הרשות למכור באזור עופות, גבינות וחמאה. המבנה הנוכחי שמשמש את השוק כאכסדרה עם חזית סורגי הברזל נבנה בשנת 1881. לקראת שעות הבוקר המאוחרות השוק מקבל פעילות מוגברת, הוא מפורסם בזכות סחורתו הטרייה, הבשרים, הדגים והגבינות, צבעו של השוק ירוק והוא בולט במיוחד בתקופת חג ראש השנה הנוצרי בגלל קישוטיו המרובים.

כתובת : רחוב גרייסצ’רץ’ (Gracechurch Street), שדרת וויטינגטון (Whittington Avenue), רובע סאות’וורק (Southwark).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות מוניומנט (Monument), באנק (Bank), או באמצעות הרכבת הקלה לתחנות דוקלנדס (Docklands), פנצ’רץ’ (Fenchurch). לא משנה לאיזו תחנה תחליטו להגיע, יידרשו מספר דקות הליכה כדי להגיע לשוק.

זמני פתיחה : השוק פתוח בימי שני – שישי בין השעות 07:00 – 16:00.

פאב ג’ורג’ הולידי אין (The George)

הפאב ממוקם במרחק של מספר מטרים מגשר לונדון. בדרך כלל אפשר למצוא מקום בימי השבוע אך בסוף השבוע מומלץ להזמין מקום מראש, הפאב הוא מקום שקט המוגן מהמולת הרחוב, והוא נותר כמעט בודד ממספר פאבים עתיקים, שורשיו מגיעים לשנת 1542. הרובע היה גדוש בסוחרים ועוברי אורח בכל שעות היום והלילה ולכן הוא מאוד התאים לצרכיהם. על הציר לשוק בורו ברחוב היי ((High Street, ששיחק תפקיד קריטי בחיי העיר. הפאב הקיף חצר משלושת צדדיה ובעונת הקיץ ניתן היה לשבת בחצר זאת. כיום נותרה חזית אחת שפונה כלפי החצר לאחר שחלק נהרס לטובת הרחבת כביש.

כתובת : רחוב היי (High Street), רובע סאות’וורק (Southwark).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת גשר לונדון.

זמני פתיחה : הפאב פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 10:00 – 23:00.

השוואת מחירים לכל סוגי הלינות באתר שסורק את כל האתרים ורשתות לפי פרמטרים וחוות דעת החשובים לגולש. אני ממליץ תמיד לבחור במרכז העיר, דרוג 8-10, 3-5 כוכבים, וויפי חינם ואם יש לכם פרמטרים חשובים לסינון אז להכניס. שמתקבלת הרשימה, מומלץ לבחור את האתר שיש לו מספר חווות דעת הגדול ביותר. כי יש שוני מ 10 חוות דעת של ציון 9.8 מ 13,000 חוות דעת לציון 8.5

 

שינוי גודל גופנים
ניגודיות