• תַפרִיט
  • תַפרִיט
רובע קמדן

אטרקציות, ובילויים ברובע קמדן שבלונדון

דף הבית » אטרקציות, ובילויים ברובע קמדן שבלונדון

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 23 דקות

תודה לפייטוש מאתר מלון על התחקיר ומידע

רובע קמדן ממוקם בטבעת הפנימית של מרכז העיר ליד הסיטי של לונדון ורובע ווסט מיניסטר.


ברובע ממוקמות שלוש תחנות רכבת מרכזיות: תחנת יוסטון, תחנת סיינט פנקראס ותחנת קינגס קרוס.

קינגס קרוס סיינט פנקראס היא תחנת המעבר הגדולה ביותר ברשת הרכבת התחתית של לונדון ומשרתת 6 קווים שונים על-גבי 4 רציפי מסילות רכבת נפרדים:

הרציף הראשון משרת את קווי האמרסמית וסיטי, סירקל ומטרו פוליטן ומקשר בין התחנות יוסטון סקוור במערב ופארינגדון במזרח.

הרציף השני משרת את הקו הצפוני בענף בנק, בין התחנות יוסטון מצפון ואיינג’ל מדרום.

הרציף השלישי משרת את קו פיקדילי ומקשר בין תחנת ראסל סקוור מדרום-מערב וקאלדוניאן רואד מצפון-מזרח.

הרציף הרביעי משרת את קו ויקטוריה ומקשר בין תחנת יוסטון מדרום והייבורי ואיזלינגטון מצפון.


ברובע קמדן  יש…

פארק המפסטד הית Hampstead Heath, פארק גן האטון Hatton Garden, חלקו המזרחי של פארק ריגנטס פארק, חלקו המזרחי של פארק ריגנטס פארק.

 בית קנווד Kenwood House, בית העירייה Camden Town Hall

בית הקברות המפסטד, בית הקברות הייגייט Highgate Cemetery

תיאטרון בלומסברי, תיאטרון דומיניון, תיאטרון שפטסבורי Shaftesbury Theatre,

המוזיאון הבריטי, בכיכר ראסל, מוזיאון פאונדלינג, מוזיאון בית דיקנס, מוזיאון פרוייד, מוזיאון סר גון סואן Sir John Soanes Museum, בית קיטס, בית פנטון.

מרכז האמניות קמדן, הראונדהאוס The Roundhouse, מרכז הדרמה לונדון.

שוק Camden Market קטקומבות בקמדן Camden catacombs

גני פארקים ברובע קמדן

פארק גן האטון Hatton Gardens

כתובת: שכונה הולבורן, רובע Camden

תחבורה: תחנת מטרו  Holborn בקווי Central, Piccadilly, תחנת Chancery Lane בקו Central, קווי אוטובוס מהולבורן: 8, 24, 242, Farringdon: 17, 45, 63

 גן האטון ממוקם בשכונת הולבורן.  שמו של הגן נגזר מן הגן של הבישוף של איליי, אשר נבנה בידי סר כריסטופר האטון בשנת 1581. מסביב לגן צמח אזור מסחר של תכשיטים. למעלה משלוש מאות עסקית תכשיטים התמקמו במקום.

 מעבר לקמעוניים ולסיטונאים נפתחו כשישים חנויות לתכשיטים, הרחובות מסביב לגן ולרחוב האוטון נהפכו לאזורי מגורים לבעלי העסקים באזור, שהפך במהרה לאזור יוקרתי, במיוחד בגבעת זעפרן.

פארק גולדרס היל Golders Hill Park

הכניסה חינם

האתר פתוח מזריחה עד שקיעה

כתובת: West Heath Avenue, שכונה, רובע Camden

תחבורה: תחנת מטרו  Camden Town תחליף טוב יותר תחנת Chalk Farm, קווי אוטובוס 24, 27, 29, 31, 134, 135, 168, 214, 253, 274, C2

טלפון 84555183

 הפארק ממוקם, בחלקו המערבי של המפסטד הית. סגור בלילה. גולדרס היל פארק מכיל גן חיות קטן. בגן חיות יש ציפורים, עיזים, פסיונים, טווסים, עגורים ומגרש משחקים, מגרשי טניס, מסלולי ריצה, מישטחי פרחים מקסימים, אגם ששטים בו ברווזים, תעלות מים בגן, ואזור נפרד עבור הצבאים.

פארק ריגינט  The Regents Parkוגבעת Primrose Hill

הכניסה אינה בתשלום

כתובת: שכונה רובע בחלק הצפוני של מרכז לונדון חלקית של הסיטי של וסטמינסטר וחלקו של רובע קמדן

האתר פתוח מזריחה לשקיעה

טלפון 74867905

תחבורה: מטרו Regents Park – Bakerloo line, Great Portland Street – Hammersmith, City, Circle, Metropolitan lines, קווי אוטובוס 2. 13. 18. 27. 30, 74, 83, 113, 139, 189. 274, 453

 הפארק כולל הוא מכיל ריגנט קולג ואת גן החיות בלונדון.

הפארק משתרע על שטח שגודלו כ 400 דונם, כולל משטחי צמחיה ודשא רבים יחודו בגידול של למעלה מ 30000 שיחי ורדים מארבע מאות סוגים . במרכז הגן אגם וסירות לשייט, מגרשי ספורט מתחת כיפת השמים הנמצאים על שטח של מאה דונם, מגרשי טניס, קריקט, כדור בסיס, כדור רגל וסל, מגרש רוגבי.

הפארק כולל את בכביש את הטבעת החיצונית שקוטרה כארבעה וחצי קילומטר, וטבעת מרכזית המהווה את לב הפארק בגן של של המלכה מרי, שני כבישים מקשרים את שתי הטבעות אך רובו שמור רק להולכי רגל, בחלקו הדרומי ממוקם אמפי להופעות, כמו כן קיימת תעלה מים המחברת את הפארק עם רציפי לונדון הקדומים, בצפון מזרח הפארק ממוקם גן החיות של לונדון ומרכז הזאולוגי של הממלכה.

 באזור שבצפון הפארק ליד הגשר מתקיימת תערוכת עיצוב צמחים בשלושה בתי עץ, במקום פועלת מסעדה ונערכים בגן מופעי אומנות שונים בתיאטרון פתוח במקום, וריקודי עמים.

 נגישות לנכים, בית קפה Garden Cafe  ליד הגן של מרי, באגם ניתן לשכור סירות לשייט ב The Boathouse.

 ליד הגן מוזיאון מאדם טיסו ו מצפה הכוכבים של לונדון .

פסל הסופר בפארק Hampstead Heath

האתר פתוח מזריחה עד שקיעה

כתובת: שכונה, רובע Camden

בשנת 2005 הציב בפארק הפסל גאנקרלו נרי את פסלו הסופר פסל בגובה 9 מטרים המתאר שולחן וכיסא.

כיכרות ברובע קמדן

כיכר בדפורד Bedford Square במחוז בלומסברי Bloomsbury של רובע קמדן Camden

כיכר ראסל Russell Square במחוז בלומסברי Bloomsbury של רובע קמדן Camden

כיכר בלומסברי, במחוז בלומסברי Bloomsbury של רובע קמדן Camden

כיכר טורינגטון Torrington Square במחוז בלומסברי Bloomsbury של רובע קמדן Camden

כיכר גורדון Gordon Square במחוז בלומסברי Bloomsbury של רובע קמדן Camden

כיכר גן  Tavistock Square, רובע Camden. הכיכר היא חלק אחוזה בבעלות דוכסי בדפורד, בכיכר

כיכר Bedford Square

רובע קמדן שכונה Bloomsbury

תחבורה: תחנת מטרו  Tottenham Court Road, Goodge Street

הכיכר נבנתה בשנים 1775-1780. אזור מגורים של המעמד העליון, כמו ביניהם לורד Eldon, לורד Chancellors. הבתים ברחוב בסגנון גיאורגי, כאשר רב המבנים כיום משמשים כמשרדים. הגן המרכזי בכיכר הם שרידי גן פרטי שהיה במקום

כיכר Bloomsbury Square

 רובע קמדן

תחבורה: תחנת מטרו   Holborn

שמה של הכיכר ניתן לה משמה של אחוזת Blemondisberi שאת האדמה רכשו במאה ה 13. אחוזה זאת והבתים הצמודים נשרפו בשנת 1780 כאשר אבי המשפחה לורד בבלומסברי היה נשיא בית המשפט העליון. אף אחד מהמבנים המקוריים לא נשאר במקום, כיום הכיכר שבמרכזה גינה מוצלת ופסלו של גיימס פוקס משמשת כאי תנועה לתחבורה הסואנת מסביבה.

 באזור הכיר חיו אומנים וסופרים מפורסמים והגינה שימשה אותם למפגשיהם שמותיהם מצוינים על טבלאות הזיכרון הכחולות התלויות במקום

כיכר Russell  Square

רובע ווסטמניסטר, Bloomsbury

תחבורה: תחנת מטרו   Russell Square

הכיכר הגדולה שנוצרה בשנת 1800, שופצה בשנת 2002 ונוספה לה מזרקה יפה. על הכיכר שולט מלון ראסל. בפינה המזרחית, בכיכר בחלקה הדרומי של הכיכר מוצב פיסלו של הדוכס בדפורד החמישי שהיה חקלאי נלהב כאשר פסלו מוצג עם מחרשה ומספר כבשים מחוותו.

כיכר Queen Square

שכונת Holborn, רובע ווסט מינסטר

תחבורה: תחנת מטרו  Russell Square

הכיכר הקטנה נקראת על שם המלכה אן. הכיכר נבנתה בשנים 1716-1725. במרכז הכיכר ניצב פסלה של המלכה שרלוט אשתו של גורג השלישי. בחלקה המערבי הכיכר מתוחמת בבתים בסגנון גיאורגי אך כיום היא מוקפת בבתים ברחוב Great Ormond Street Hospital.

את הכיכר מקיפים גם שני בתי חולים העוסקים הן במחקר והן בטיפול, לכן לפעמים כונתה הכיכר כיכר קווין של החולים, שני בתי החולים הם בית החולים הלאומי לנוירולוגיה וניוכירורגיה ובית החולים רויאל לונדון.

בקצה הדרומי של הכיכר ממוקמת כנסיית סנט גורג המרטיר .

אנדרטאות ובתי קברות ברובע קמדן

אנדרטת גון קרטרייט John Cartwright. כתובת: גני Cartwright Gardens, רובע Camden

גון קרטרייט שחי בשנים 1740-1824 שירת בצי המלכותי כמיור ולאחר מכן הצטרף למיליציה Nottinghamshire כמו אחיו הגדול, היה איש הפרלמנט במפלגה הרדיקלית, עקב דעותיו הוחלף מכהונתו בפרלמנט.

אנדרטת ורגינה וולף Adeline Virginia Woolf, כתובת: כיכר  Tavistock Square רובע Camden, האמן Stephen Tomlinמשנת 1931, סופרת של סיפורים קצרים ונובלות.      

אנדרטת לואיז Dame Louisa Aldrich-Blake, כתובת: כיכר Tavistock Square, רובע Camden, האמן Sir Edwin Lutyens היצירה משנת 1926.

אנדרטת מהטמה גנדי Mahatma Gandhi  כתובת: Tavistock Square, רובע Camden

אנדרטת מתנגדי המצפון Conscientious Objectors, כתובת: כיכר Tavistock Square, רובע Camden. נוצרה בשנת 1994.

אנדרטת סיר סידני ווטרלו Sir Sidney Waterlow, כתובת: Waterlow Park, Highgate, רובע Camden. פוליטקאי, נדבן אשר תרם את הגן Waterlow Park  לטובת הציבו.  הוא היה הלורד ראש העיר של לונדון מאת 1872-1873.

אנדרטת פרנסיס ראסל Francis russel 5duke. כתובת: כיכר ראסל Russell Square, רובע Camden . פרנסיס ראסל, הדוכס ה -5 של בדפורד, נוצר בידי הפסל Sir Richard Westmacott בשנת 1807 .

אנדרטת צראלס גימס פוקס Charles James Fox. כתובת: כיכר Bloomsbury Square, רובע Camden  האנדרטה נוצרה בידי האמן נוצר בידי הפסל Sir Richard Westmacott בשנת 1816 . מדינאי בריטי מפורסם לאורך 38 שנות שרות.  גיימס פוקס חיי בשנים 1749-1806 .

אנדרטת רוברט סטפנסון Robert Stephenson. כתובת: ברחבת תחנת Euston station, רובע Camden  מהנדס רכבות וקטרים אשר ביחד עם אביו המציא את הקטר על שמו.

בית הקברות הייגייט Highgate Cemetery

הכניסה בחינם רק הסיור המודרך עולה. האתר פתוח בימי השבוע מזריחה לשקיעה.

כתובת: Highgate Swains lane, שכונה Highgate, רובע Camden     

תחבורה: רכבת תחתית בקו Northern Line תחנה Archway station, אז ללכת 10 דקות דרך פארק Waterlow Park, מתחנת הרכבת ניתן לתפוס קווי אוטובוס 271, 210, 143 לפארק.  

בית קברות בצפון העיר המחולק לשני חלקים המזרחי הפתוח לקהל והמערבי שמבקרים בו רק בלוית מדריך בסיור המתקיים פעם ביום,.

בחלק המערבי אשר נפתח בשנת 1839 ממוקמות מצבות מעוצבות בשלל צורות, שחלקם עם פסלי חיות שונים כמו סוסים כלבים ומלאכים, כיוון שחלקת הקברים מוקפת בסבך של עצים שיחים מוסיפה מין הוד לסיור.

בנוסף קיימת בחלקה המערבית השדרה המצרית אשר הושפעה מהגילויים הארכיאולוגיים במצרים במאה ה 18 והצגתם במוזיאונים, משום כך נבנתה חלקת קבורה הנקראת המקדש הארור Temple of Doom, בסגנון אדריכלות מצרית ובסגנון קברי המלכים במיצרים, וקיימים אף מספר קברים בצורת פרימדות קטנות, עוד בחלקה מעגל לבנוני אשר במרכזו עץ ברוש ענק .

בחלק המזרחי של בית הקברות ניצבת מצבתו של קראל מרקס אבי הקומוניזם, בחלקה מטופחת, בחלקה מבקרים קומוניסטים רבים שדואגים אף להביא פרחים, לידו נמצאות מספר מצבות של אנשי רוח שמאלנים ידועים וסופרים. כיוון שההתייחסות למת ולדרכו החדשה לעולם הבא בעת ההיא, הושקעו כספים רבים במלבושי המת, בבגדי האבלות של המשפחה, ובהשיפור הכרלים לשליחתו הלאה של המת, דבר שהתבטע גם בעיצוב המצבות, בתחביבי האדם שבני משפחתו צירפו פסלי חיות או עיטורים שונים למצבות .

בית הקברות המפסטד  Hampstead Cemetery

הכניסה בחינם

האתר פתוח בכל ימי השבוע בשעות 7:30 בימי חול, 9:00 שבת 10:00 ראשון וחגים הציבור

כתובת: שכונה וסט המפסטד, רובע Camden

תחבורה: קווי אוטובוס 13, 82, 113, 328, תחנת תחתית

טלפון 75278300

 בית קברות היסטורי של וסט המפסטד בפתח בשנת 1876. על שטח של 37 דונם ממוקם בחלק העליון של הרובע. כביש Fortune Green  עובר במרכז בית הקברות. במקום גם זוג בית תפילה קפלה בסגנון גותי כאשר את התפילה עושים רק בקפלה הדרומית. בבית הקברות קבורים כ 60, 000 מתים.

חלק מהמצבות מעוצבות עם פסלים שונים כמו מלאכים, בין הקבורים שם הם מארי לויד, גוזף ליסטר וקייט גרינווי.

קטקומבות בקמדן Camden catacombs

כניסה חופשית אך בזהירות רצוי מלווה

האתר פתוח בכל ימי השבוע

כתובת: שכונה, רובע Camden

תחבורה: תחבורה: תחנת מטרו  Camden Town תחליף טוב יותר תחנת Chalk Farm, קווי אוטובוס 24, 27, 29, 31, 134, 135, 168, 214, 253, 274, C2

 המנהרות נבנו במקור כרשת תת קרקעית של מסדרונות, מרתפים, מבוך של מנהרות קמרונות על מנת לאפשר את תנועת הסחורות סביב מערך נרחב של מחסנים שהיו בשימוש בעבר בתקופה ויקטוריאנית כאשר ההתחלה כמחסן של גדול סחורות קמדןLM S, הם גם סיפקו מחסה הסוסים רבים ששימשו בכדי למשוך את קרונות הרכבת מסביב לחצר הסחורה העיקרי של האזור .

 כיום הגישה רק דרך הכניסה הראשית בקו הראשי כיוון שקיימת סכנה של הצפת מים מאגן מים ראשי שמימיו נאספו לאורך השנים, תעלת מים זאת מקשרת את מסלול הרכבת הישנה למערכת התעלה, בקטקומבות גם בריכה תת קרקעית אשר בחלקה עוברים בשייט סירות לכוון ונציה הקטנה, בסירות ההפעלה על תעלת ריגנטס הסמוכים .

התעלות עוברות מתחת לתחנת הראשית יוסטון, חלק ממחסני השוק, אורוות השוק המקורות שעברו שיפוץ ושדרוג וכיום הם חנויות בשוק .

 חלק גדול של המנהרות נהרסו בתהליך שיפוץ ובנייה ברובע בשנת 1980, חלקם אף לא נחקרו, חלק נחקרו תוך שימוש בסירות בחלקים המוצפים של המנהרות.

אטרקציות נוספות ששווה לבקר ברובע קמדן

רכז האמניות קמדן Camden Arts Centre

הכניסה ללא תשלום

האתר פתוח בימים יום שלישי יום ראשון בשעות 10:00-18:00, רביעי בשעות 10:00-21:00, בימי שני סגור ובחגים.

כתובת: שכונה, רובע Camden

תחבורה: 10 דקות הליכה מתחנות הטיוב Kings Crossו  St Pancras 20 דקות הליכה מתחנת הטיוב Liverpool Street. בקרבה גם לתחנות  Finchley Road, Hampstead, Finchley Road, Frognal. קווי אוטובוס 13, 268, 82, 113 .

טלפון 74725500

 המבנה נבנה בשנת 1897, במקורו כספרייה, בשנת 1960 עבר כמקום לשימור ושינה את יעודו כמרכז לאומנויות, שופץ שוב בשנת 2004. מבנה בסגנון ויקטוריאני שעבר שינויים על מנת להרחיב את כמות האור הנכנסת למבנה. המבנה משלב אומנות עכשווית, גלריות של אמנים חדשים בתחומי המדיה, הפיסול וציור, עבודות וידיאו וצילום.

 במקום פועל בית קפה וגינת קיץ, מקום לפעילות ילדים ומבוגרים.

בית קנווד Kenwood House

הכניסה בתשלום

האתר פתוח בכל ימי השבוע בשעות 10:00-17:00

כתובת: Hampstead Heath 6, רובע Camden

תחבורה: קווי אוטובוס C2, C11, 214, תחנות מטרו  Hampstead או Highgate.  רכבת קלה Gospel Oak or Hampstead Heath rail.

טלפון 74854491

המבנה נבנה בשנת 1616, אך המבנה הנוכחי נבנה בשנים 1764-1773 בידי רוזן מנספילד וויליאם מריי. המקום נרכש בשנת 1920 עם 74 דונם מסביבו בידי גינס שהוסיף אגפים ואשר הוריש במותו את הבית ואוסף הציורים המיוחד שלו הנקרא  Iveagh.

בסיור פשוט ושקט במקום ניתן לראות את חדרי הבית המטבח וחדרי המוזיקה עם אוסף ציורים מיוחד. השטח סביב הבית הוא המעוצב יותר, כולל שביל  נהדר עם מגוון רחב של פרחים. ניתן לצפות על גבעת הפרלמנט ולהינות.

 האחוזה והמבנה עומדים בקצה בהמפסטד הית בצפון לונדון. בבית קנווד יש גינות המעוצבות נהדר, עם קונצרטים באוויר הפתוח שנערכים בשקע קונכיה ליד האגם בחודשי הקיץ.

 אל המבנה מוליך גם גשר מכוון הפארק מעל לתעלת מים. בית קפה קטן פועל במקום לארוחות קלות ושתייה. בקיץ יש משפחות וזוגות המביאים אוכל ומתיישבים לעשות פיקניק חמוד.

הראונדהאוס The Roundhouse

הכניסה בתשלום

האתר פתוח בימים שני – שבת בשעות 10:00-18:00,

כתובת: 110a Chalk Farm Road, שכונה, רובע Camden

תחבורה: תחנת מטרו  Camden Town תחליף טוב יותר תחנת Chalk Farm, קווי אוטובוס 24, 27, 29, 31, 134, 135, 168, 214, 253, 274, C2

טלפון 4828008

המבנה נבנה בשנת 1846. שימש למופעים עד שנת 1867 ננטש ונפתח מחדש בשנת 1964. שימש כאולם למופעי תיאטרון, קונצרטים ומופעי תרבות שונים. אפילו הביטלס, פברוטי, בוב דילן ואחרים הופיעו על בימתו, בשנת 2009 האיחוד האירופי כינס במקום את 65 מטובי אומניה באירופה להופעה משותפת .

כיום Roundhouse הוא מרחב המוקדש לטיפוח כישרונות צעירים ויצירתיים, כמו גם הצגת הרכבי להקות בנגינת מוזיקה חיה, תיאטרון, מחול ואומנות הקרקס.

במקום פועלת חנות מזכרות ובית קפה.

השעון בגן החיות  London Zoo

הכניסה בתשלום

האתר פתוח כל יום, בשעות 10:00-17:30.

כתובת: רובע Camden

תחבורה: רכבת תחתית Camden Town תחנת אוטובוס:Primrose Hill, London Zoo.

טלפון 77223333

גן החיות הממוקם בפינה הצפונית של פארק ריגנטס נחשב לעתיק בגני החיות בעולם הוא נפתח בשנת 1828 בעיקר כמקום מדעי לחקר החיות. בית הזוחלים נפתח בו בשנת 1849. הגן מנוהל תחת חסות החברה הזואולוגית של לונדון .

 מחוץ למתחם הטרופי מוצב שעון אשר עבר שיפוץ בשנת 2008 והוא אחד המבנים העתיקים בגן, כאשר המוטיב העיקרי בשעון הוא החיים בתקופה הויקטוריאנית לממלכת החיות.  מעל לכן השעון בפינתו השמאלית כאשר מצלצל השעון נפתח כלוב וממנו מתעופפת ציפור כחולה, עושה סיבוב על ציר עם מוט ולאחר המופע נעלמת הציפור בתוך הכלוב שנסגר. במרכז מטוטלת שמשני צדדיה ציפורי קקדו .

חנות ספרי טיולים Daunt Books

כתובת: 83-84 Marylbone High Street רובע Camden

טלפון 72242295

תחבורה: Lancaster Gate, South Kensington

האתר פתוח בימים שני – שבת בשעות 09:00-19:30, בימי ראשון בשעות 11:00-17:00

 חנות המתמחה בספרי טיולים ומסעות, כולל מפות למדינות ואזורים מיוחדים ורגילים. בשלושת קומות החנות ניתן למצוא חומר למקצוענים ולמטייל הרגיל.

חנות ספרים Compandium

כתובת: 1234 Camden High Stree רובע Camden

טלפון 74858944

תחבורה: רכבת Camden Town

האתר פתוח בימים שני עד שבת בשעות 10:00-18:00, ובימי ראשון בשעות 12:00-18:00.

 מבחר ספרים העוסקים בתחומים שונים הכוללים סיפורת, שירה, ספרי מדע ודרמה ועוד.

כנסיית St George the Martyr Holborn

רובע קמדן שכונה סאת קמדן

טלפון לתאום 74044407

תחבורה: תחנת מטרו  Russell Square

הכנסייה האנגליקנית, ממוקמת בפינה הדרומית של כיכר המלכה Queen Square. נוסדה בשנים 1703-1706, אך החלו להשתמש בה בשנת 1723. הכנסייה מוקדשת לסנט גורג ועל מנת להבדילה מהכנסיה בשכונה הסמוכה הוברון בלומסברי סנט גורג שהגן המשותף היה גם בית קברות.

מוזאונים ברובע קמדן

המוזיאון הבריטי British Museum

הכניסה בחינם

כתובת: Great Russell Street רובע קמדן

האתר פתוח בכל ימי השבוע בשעות 10:00-17:30, בית המשפט הגדול הוא פתוח 9:00. -18:00 . רביעי, חמישי, שבת 9:00-23:00

טלפון 73238000

תחבורה: מטרו  Holborn , Tottenham Court Road , Russell Square , Goodge Street

המוזיאון הוקם בשנת 1753 והיה מבוסס בעיקר על אוספים של הרופא והמדען סר הנס סלואן. הוא מכיל מעל שבעה מיליון אובייקטים מכל היבשות הממחישות ולתעד את סיפורה של התרבות האנושית מתחילתה ועד ימינו.  מחלקות המוזיאון כוללות: המצרית, היוונית והרומית, קדם היסטורי, אוריינטלי, יפני, הבריטים האירופי.

 המוזיאון משמש כמוזיאון לאומי ועתיקות ואחד החשובים בעולם. ביקור במוזיאון הוא חובה בתצוגות המוזיאון ספינה מהמאה ה 17 שנשתמרה. אגרטל פורטלנד שמבקר הצליח לשברו בשנת 1845. תצוגות עור אדם הנקרא איש הלינדו  Lindow שנשתמר לאחר גילויו בביצות הכבול של ציסטייר.

 אוסף פסלים שהביא לורד אלגין מהפנתיאון באקרופוליס באתונה והנקרא אוסף שיש אלגין, גילופים מן הפרתנון האתונאי, פסלו של רעמסס השני, אבן הרוזטה שהסימנים שעלייה שימשו לפענוח כתב החרטומים, אוסף המוצגים הגדול של ממצאים מצריים שהובאו ממצרים כולל אוסף המומיות המצרי של מלכי מצרים.

מוזיאון הצעצועים של פולק  Pollocks Toy Museum

הכניסה בתשלום

כתובת: 1Scala Street רובע Camden

האתר פתוח בימים שני-שבת בשעות 10:00-17:00,

טלפון 76363452

תחבורה: תחנות מטרו  Goodge Street, Warren Street, Euston Square, Tottenham Court Road

מוזיאון הצעצועים מורכב משני מבנים שחוברו בלב שכונת Fitzrovia. אחד המבנים מהמאה ה18 ואחד מהמאה ה 19. חדרי התצוגה מחוברים במסלול מדרגות צר, באווירת חזרה לילדות ועולמם של הילדים והילדות.

בכל פינה במוזיאון מתגלות הפתעות למבקרים, בתצוגותיו, משחקי קופסא, צעצועים, משחקים אופטיים, בובות פסלי שעווה, דובונים, בתי בובות, בובות מעץ, חרסינה, ברזל, פלסטיק, צעצועים מרחבי העולם ומאנגליה, 19 תיאטרוני בובות והצגות המותאמות אליהם.

מוזיאון הקריקטורות Cartoon Museum

הכניסה בתשלום

כתובת: Little Russell Street שכונה Holborn רובע Camden

המוזיאון פתוח בימים יום שלישי – יום שבת בשעות 10:30-5:30, בימי ראשון בשעות 12:00-17:30, ביום שני סגור.

טלפון 75808155

תחבורה: תחנת מטרו  טוטנאם קורט, הולבורן, כיכר ראסל, קווי אוטובוס 7, 8, 19, 22b, 25, 38, 55, 98, 10, 24, 29, 73, 134, 68, 91, 188.

מוזיאון הקריקטורה בלונדון נפתחה בשנת 2006 בקרבה למוזיאון הבריטי, הוא הראשון בלונדון לנושא. המוזיאון מציג בתערוכות אוספי קריקטורות שנעשו בבריטניה. באוספיו קריקטורות, קומיקס ואמנות מהמאה ה – 18 ועד ימינו.

 במוזיאון יותר מ-750 קריקטורות, כולל 250 מקוריות, וספרייה של יותר מ-3, 000 ספרים. המוזיאון מספק כמעט כל טעם.

 במוזיאון שתי קומות מוארות ומאווררות, על קירותיו תלויות יצירות קלסיות של האומן Gillray, פסלי קריקטורות כולל של מאו מסין, לילדים אזור לפעילות עם ציוד לציור ולמידה של איך מאיירים ומציירים קריקטורות.

האוסף הוא מאוד אינפורמטיבי, וכן נותן תובנה אמיתית אל תוך ההיסטוריה אקטואליים בצורה באמת מקורי: ההיסטוריה דרך עיניו של הקריקטוריסטים הוא מצחיק ולעיתים קרובות יותר מדויק בספרי ההיסטוריה.

מוזיאון שרלוק הולמס Sherlock Holmes Museum

הכניסה בתשלום

כתובת: בייקר מספר 239 או כפי שרוצים שנחשוב 232, שכונה ריגנט פארק, רובע קמדן, בפינה הדרום מערבית של ריגנט פארק .

המוזיאון פתוח בימי השבוע בשעות 09:30-18:00 .

טלפון למוזיאון והזמנת סיורים 9358866

תחבורה: תחנת מטרו  Baker Street, תחנת רכבת קלה  Marylebone

 המוזיאון ממוקם ברחוב בייקר מספר 239, בסמוך לריגנס פארק.  מבנה המוזיאון נבנה בשנת 1815 בסגנון גיאורגיאני, ושימש בין השנים 1860 – 1936 כאכסנייה.  תקופה זו חופפת את התקופה שבה, לפיו ספריו של קונן דוייל, התגוררו שרלוק הולמס ודוקטור ווטסון ברחוב ביקר.

 המוזיאון נפתח ב-1990 על ידי האגודה הבינלאומית שרלוק הולמס. במוזיאון תצוגה המשחזרת את חדר מגוריו של הולמס, בהתאם לתיאורים המופיעים בספר.  חדר המגורים נמצא בקומה השנייה, במעלה 17 מדרגות, בצד הפונה אל החצר.  המוזיאון מציג בחדרים את כל החפצים שאוזכרו בסיפוריו של דוייל כולל את הכורסא הגדולה שליד האח, כלי הכימיה של הולמס, אוסף זכוכיות מגדלת המקטרות והכובעים שלו .  על קיר חדרו של הולמס מצויים חורי הירי המאייתים את ראשי תיבות שמה של המלכה ויקטוריה – אותן ירה הולמס.

 בקומה השנייה של מבנה המוזיאון משוחזר חדרו של הדוקטור ווטסון החדר הפונה לאחורי הבית, בעוד שחדרה של הגברת האדסון בעלת הבית על פי הספרים נמצא בחזית הבית בקומה זו.  חדרו של דוקטור ווטסון מציג חפצים המוזכרים בסיפורי שרלוק הולמס כשייכים לווטסון ובהם ספרי רפואה, תיק רופא, וכן יומן משוחזר המציג את הערותיו בכתב יד של ווטסון בהתאם לעלילת הספר כלבם של בני בסקרוויל.

בקומה השלישית של המוזיאון בובות שעווה המייצגות את הדמויות השונות המופיעות בסיפורים, ובהן בובות שעווה המציגות את הולמס, ווטסון, פרופסור מוריאטי, ודמויות אחרות.

 בקומת הקרקע של המוזיאון מצויה חנות מזכרות.

מוזיאון התיאטרון Theatre Museum

הכניסה ללא תשלום

כתובת: 1 Tavistock Street, שכונה Covent Garden, רובע קמדן

המוזיאון פתוח בימי השבוע פרט ליום שני, בשעות 10:00-18:00, נגישות לנכים, קיימים סיורים מודרכים.

טלפון למוזיאון והזמנת סיורים 79434700

תחבורה: תחנת מטרו  קובנא גרדן, צרינג קרוס, כיכר לסטר.

התערוכות במוזיאון הן קבועות ותערוכות מתחלפות, כאשר המוצגים קשורים לכוכבי תיאטרון בריטיים ידועים מהעבר וההווה. בתערוכות מוצגים מודלים של תפאורה להצגות, תלבושות, ציורים, הדפסים, רישומים וצילומים.

 שחזור תיאטרונים מהעבר, בעזרת מזכרות מהצגות תוך שילוב אודיו ומערכות שמע. כל שחקו מיוצג במוזיאון בפוסטר או תמונה או חפץ אחר. במרתפי המוזיאון ישנו אוסף של תמונות וציורים של שחקני עבר מפורסמים.

מוזיאון בית פנטון  Fenton House

הכניסה בתשלום הן לגינה והן למוזיאון.

כתובת: Hampstead Windmill Hill שכונה Dollis Hill רובע קמדון

האתר פתוח בחודשים אפריל-אוקטובר בשעות 11:00-17:00, חודשים נובמבר –מרץ בשעות 14:00-17:00. 

טלפון 74353471

תחבורה: מטרו  קו Hampstead Northern 300

בית שנבנה במאה ה 17. באוספי המוזיאון אוסף כלי פורצלן מהמאה ה 17. אוסף ציורים, רהיטים, מקלדות ועוד מכשירים. רבים מהם עדיין עובדים למרות בלאי של הגיל שלהם.

 גן הבית כולל גן ורדים וגן צמחים וירקות. רק הקומה התחתונה נגישה לנכים.

מוזיאון דיקנס Charles Dickens Museum

הכניסה בתשלום

כתובת: 48 Doughty Street, שכונה בלומסברי, רובע קומדן

המוזיאון פתוח בימי השבוע פרט ליום שבת וראשון, בשעות 10:00-17:00

טלפון למוזיאון והזמנת סיורים הנמשך כשעה 74052127

תחבורה: תחנת מטרו  Russell Square קו פיקדילי, קווי אוטובוס 7, 17, 19, 38, 45, 46, 55, 243.

 מוזיאון מחווה לסופר הבריטי הנודע דיקנס ששימש אותו בשנים 1837-1839. המוזיאון נפתח בשנת 1925. המוזיאון בן ארבע קומות.המבקרים יכולים לראות את הציורים, מהדורות נדירות, כתבי יד, ריהוט ופריטים מקוריים רבים הקשורים בחייו של אחד מהסופרים הפופולריים ביותר. בבנין הזה סיים את ספרו   The Pickwick Papers ועבד על ספריו אוליבר טוויסט, Barnaby Rudge, Nicholas Nickleby.

בתצוגות הבית כתבי יד, מכתבים שכתב בתחילת דרכו, מהדורות ראשונות של עבודותיו. בהמשך דרכו ולאחר שקבל ממון רב ליצירותיו החליף בתים לגדולים יותר. נוטים לחשוב שכתיבתו על העניים היא הצורך לתאר את חיו בתחילת דרכו, כאשר לכל ספר היתה מטרה מסוימת כמו הספר ניקולס ניקלבי שבו הביע את הצורך בשינוי שיטות הלימוד והחינוך. בספר Bleak House הוא מדגיש את הצורך לעשות שינויים במערכת המשפט.

 במקום בית קפה וחנות מתנות.

מוזיאון האסופים Foundling Museum

הכניסה בתשלום

האתר פתוח בימים שלישי – שבת, 10-5, יום ראשון 11-5, שני סגור.

כתובת: 40 Brunswick Square, שכונה, רובע Camden, באמצע הדרך בין הספרייה הבריטית ואת המוזיאון הבריטי.

תחבורה: כיכר ראסל 2 דקות הליכה, קינגס קרוס, סנט Pancras, אוטובוס: 59, 68, 91, 168, 188 על סאות האמפטון כיכר ראסל.

טלפון 78413600

נגיש לנכים

מוזיאון הממוקם בבנין מהתקופה הויקטוריאנית. אוסף מדהים של אמנות והיסטוריה חברתית. נמצאת עכשיו בבניין המשופץ שוחזר סמוך לאתר המקורי של בית החולים, שנהרס ב -1926. המוזיאון נפתח בשנת 1998 הוא תולדה של אוסף ארכיוני שנאסף בבית חולים. בתצוגות חומר ארכיוני של שני אספנים, האוסף של גרלד קולה הנדל, אשר עיקרו בחומר שנאסף על פעילותו בשנות פעילותו של בית החולים המקורי בשנים 1739-1954 שאז נסגר והארכיון של בית החולים .

 האוסף של קולה כולל כתבי יד, ספרים מודפסים בנושא, אוספי מוזיקה, מטבעות, מדליות יצירות אומנות מהמאות 18-20 אוסף מחקרי לאסופים.

המוזיאון מספר את סיפורם של 27000 ילדים שעברו בין כתלי בית החולים בשנים 1739-1954, דרך עיני התיעוד לארכיון.

 בחזית המבנה בית קפה צמחוני קטן .

מוזיאון היהודי Jewish Museum

הכניסה בתשלום

כתובת: Raymond Burton House, 129

 Albert St, שכונה Camden Town רובע Camden

המוזיאון פתוח בימי השבוע פרט לימי שישי ושבת, שני –חמישי 10:00-16:00, ביום ראשון 10:00-17:00.  נגישות לנכים,

טלפון למוזיאון והזמנת סיורים 72841997

תחבורה: תחנת מטרו  קמדן טאון, קווי אוטובוס 274

 לאחר שיפוץ מקיף נפתח המוזיאון מחדש בשנת 2010, מוזיאון מתאר את ההיסטוריה הדת והתרבות של העם היהודי לאורך השנים, את ההיסטוריה של ההתיישבות היהודית וחיי היהודים באנגליה מהעבר עד היום.במוזיאון מוצגים חפצי אומנות שונים וחפצי דת, אוסף של ציורים שצוירו בידי ציירים יהודיים.   עם הגעת היהודים הראשונים בשנת 1066 לאנגליה כשהתלוו לווילאם הכובש בראש הצבא הנורמנדי לאזור. להגעה הזאת מוצג מקווה מהמאה ה 13 אשר נתגלה בלונדון. בשנת 1290 גורשו תושבייה היהודיים של לונדון בידי המלך אדוארד הראשון סוף תקופה ארוכה של התנכרות לתושביה היהודיים של העיר. למעשה חזרו היהודים ללונדון רק בשנת 1650 בעת שלטונו של קרומוול והמוזיאון מציג את הקהילה מאותה התקופה.

סיפורה של הקהילה היהודית מתחילתה כמהגרים עד להתבססותם בקהילה בלונדון, והמעבר ההדרגתי לפרוורים לצורך ההתבססות הכלכלית והחברתית. במוזיאון מוצגים שורה של אנשי מפתח יהודיים מפורסמים בהיסטוריה של העיר ובאנגליה בפרט, תוך שילוב בסיפורה של העיר לונדון, תוך התייחסות לתרבות הבריטית ולחיי היום יום.

 בניגוד למוזיאונים אחרים בעולם מקדיש עצמו המוזיאון לתאורה חיי הקהילה היהודית בלונדון השילוב עם התושבים ומעט על השואה המובעת באזור אחד דרך עיני ניצול שואה בריטי ממחנה אושוויץ. זהו מוזיאון המציג קבוצה אתנית קטנה במיעוט כמובן שקיית הצגת פירטי אומנות ודת בתצוגות המוזיאון.

 המוזיאון מספר את סיפורו של חיים יהודיים בבריטניה, באמצעות קולקציות רחבות היקף, תערוכות, אירועים ותוכניות חינוכיות.

מוזיאון המשורר הרומנטיקן Keats

הכניסה בתשלום לגינה כניסה חופשית .

כתובת:Hampstead Keats Grove שכונה Dollis Hill רובע קמדן

המוזיאון פתוח בקיץ 24 July – 31 October בימים שלישי –שבת 10:00-12:00 לקבוצות בהדרכה לאחרים בכל השבוע בשעות 13:00-17:00, בחורף פתוח בימים יום ראשון עד חמישי הדרכה בשעות 10:00 – 17:00, בשאר ימי השבוע בשעות 13:00 -17:00 – פתוח לכל המבקרים.

טלפון 74352062

תחבורה:Belsize Park, Hampstead Northern Line, קו מטרו  Rail Hampstead ערבה Silverlink, קווי אוטובוס מספרים 24, 46, 168, 268, C11.

 המוזיאון נפתח שוב לאחר שיפוצים ביולי 2009. המשורר חיי בשנים 1795-1821.

 הכניסה למוזיאון ביתו של המשורר Keats דרך החלק האחורי בקומת הקרקע, שם גם ממוקמת החנות, שירותיים לציבור עם גישה לנכים, התערוכות מוצגות במרתף ובקומה העליונה.

זהו ביתו של המשורר Keats המורכב משני קוטגים. בתקופת מגוריו בשנים 1818-1820 כתב המשורר ממיטב שיריו בחלק מהזמן ישב בגינתו עקב מחלת השחפת שלקה בה נאלץ להחליץ אקלים וקבע את מושבו באיטליה ששם אף מת.

במוצגי הבית ספרים, כתבי יד, מכתבים, הדפסים, ציורים מאמרים ומכתביו הפרטיים עם אהובתו פאני Brawne אשר גרה בבית השכן וחבריו הקרובים.

במקום חנות ספרים קטנה, למנוחה ושתייה בבתי הקפה בסביבה, חניה מוגבלת ליד הבית.

מוזיאון התחבורה  London Transport Museum

הכניסה בתשלום

כתובת: כיכר Covent Garden Piazza בין רחוב Russell Street לרחוב Tavistock Street, שכונה Covent Garden רובע קמדן

המוזיאון פתוח בכל ימי השבוע, בשעות שני – חמישי, שבת, יום ראשון 10. 00-18. 00, יום שישי 11. 00-18. 00.

טלפון למוזיאון והזמנת סיורים 73796344

תחבורה: המוזיאון נמצא במרחק הליכה מהתחנות טיוב תחנת קובנט גארדן ותחנת צרינג קרוס.

 מוזיאון פועל משני מבנים המבנה הראשון המרכזי ממוקם בקובנט גרדן, המבנה השני באקטון המשמש יותר כמחסן אחסנה ניתן לבקר רק בתאום, מחסן המוזיאון ממוקם באקטון במערב לונדון, ונפתח באוקטובר 1999. במחסן מחזיקים את רב אוספי המוזיאון שאינם בתצוגה ומוצגים גדולים במיוחד, במוזיאון מבקשים לשמר את המורשת וכיצד פעלה ופועלת מערכת התחבורה: בעיר.

 בשנת 2000 הרחיב המוזיאון את תצוגותיו וכיום הוא מתייחס לכל היבטי התחבורה: הציבורית בעיר במבנה הראשי הפתוח בכל יום ולאחר שיפוץ, הוא ממוקם במבנה ויקטוריאני של ברזל וזכוכית שנבנה בשנת 1871, ששימש את שוק הפרחים של לונדון באותם ימים, עד שנת 1971 ובשנת 1980 הפך למוזיאון התחבורה בלונדון.

מוזיאון זיגמונד פרויד Freud Museum

הכניסה בתשלום

כתובת: 20Maresfield Gardens, שכונת Dollis Hill רובע Brent

המוזיאון פתוח בימים יום רביעי עד ראשון בשעות 12:00 – 17:00.

טלפון 74352002

תחבורה: מתחנת הרכבת התחתית Finchley Road Underground Station, בקווי היובל או מטרו פולין, קווי אוטובוס, 13, 82, 113 לתחנתFinchley Road Underground Station.  שלטי הכוונה מכוונים עד למוזיאון.

 ביתו של זיגמונד פרויד ובני משפחתו אשר הגיעו אליו בבריחתם מפני השלטון הנאצי בתקופת מלחמת העולם השנייה בשנת 1938, בני בייתו המשיכו לגור בבית .

 בתו אנה הקימה את המוזיאון לזכרו ולעבודתו המדעית בתחום המחקר הפסיכולוגי. במוזיאון שהשתמר כמו בחייו מוצגים למעלה מאלפים מוצגים שונים, כמו אוסף עתיקות מיצרי, יווני, רומי וממדינות המזרח.

 כמובן שעיקר התצוגה קשורה לעבודתו, ספריו, כתביו, מכתבים וחומר ארכיוני לאורך הקירות ספריות לספרים עמוסות.

 בבית אשר המשפחה גרה בו במשך 44 שנים, מוצגת עבודתו המדעית והחלוצית במחקר מצוינות בעיקר של ילדים. חבריו של פרויד הצליחו לשמר ולהוסיף רהיטים אשר בסגנון האוסטרי גרמני הישן, מהמאות 18-19, הספה של המטופלים המפורסמת, השטיחים הפרסיים המיוחדים,

המוזיאון מציין את עבודתו של פרויד וביתו אנה, הוא פעיל בתחום המחקר והפרסום, במקום נערכים סמינריונים, בחנות המוזיאון ניתן לרכוש מזכרות וחומר על חיו של זיגמונד פרויד.

חנייה בחוץ בתשלום.

מוזיאון פיטרי לארכיאולוגיה מצרית  Petrie Museum of Egyptian Archaeology

הכניסה בתשלום

כתובת: Greater London University College London, שכונה Bloomsbury, West End, רובע Camden.

המוזיאון פתוח בימי השבוע יום שלישי עד שישי 13. 00-17. 00. 10. 00 – 13. 00.  יום שבת 10. 00-13. 00.  פרט ליום ראשון .  

טלפון למוזיאון והזמנת סיורים 76792884

תחבורה: תחנת מטרו Euston, Warren Street, טוטנהם קורט, Goodge street

מוזיאון בלונדון המוקדש לאגיפטולוגיה.  המוזיאון מופעל על ידי המוסד לארכיאולוגיה, שהוא חלק מקולג אוניברסיטת לונדון  (UCL) המוזיאון כולל יותר מ-80,000 מוצגים היסטוריים, והאוסף המוצג במוזיאון הוא בין האוספים המובילים בעולם המציגים פריטים ממצרים העתיקה.

חלק מהתצוגות כוללת בגדי פשטן, שמלות ומלבושים, פסלי אריות, חפצים שונים, עבודה בברזל, חרוזי ברזל, זיגוג ראשוני, פפירוסים, חליפות שריון, יצירות אומנות, פרסקו ועוד.

 המוזיאון החדש שנפתח בשנת 2010 בידי יוניברסיטי קולג  ישמש גם לכניסה לציבור מרחוב גורדון למכללה כולה.  מבנה זה, אשר ייקרא פנאופטיקון, יתווסף מקום לתערוכות מתחלפות, בית קפה, מתקני הרצאה, חדר קריאה שטח התצוגה של אוניברסיטת לונדון הכולל אוסף של ספרים נדירים וכתבי יד.

מוזיאון פינטון FENTON HOUSE

הכניסה בתשלום

כתובת: Hampstead Grove, Windmill Hill, שכונה Hampstead, רובע Camden

המוזיאון פתוח בסופי שבוע לתאם ביקור, רביעי-שישי בשעות 14:00-17:00

טלפון למוזיאון והזמנת סיורים 01494755563

תחבורה: תחנת מטרו  המפסטד, קווי אוטובוס

 ממוקם בביתו של סוחר מהמאה ה 17 אשר אחד מצאצאיו הוריש אותו למדינה בשנת 1952. הבית כולל חומה גבוהה, גן ירק לשימוש המטבח בעבר, גן ורדים מיוחד ברובע .

בבית אוסף מכונות נגינה, אוסף אומנות, ציורים, כלי חרסינה, רקמה ורהיטים עם ריפוד רקמה ואוסף דיוקנאות. נערכים סיורים בני שעה באוספים, בגן וניתן לנגן בתאום בכלי הנגינה. מתקיימים קונצרטים במקום למוזיקה קאמרית.

שווקים ברובע קמדן

שוק העור כיום פישפשים Leather Lane Marke t

כתובת: Leather Lane, ליד האטון גן טפסים מרכז היהלומים של לונדון סחר התכשיטים.  רובע קדמן

תחבורה: תחנת מטרו  Chancery Lane, Farringdon אוטובוסים 17, 46, 8, 25, 45, 55, 242, 243, 341, 501

השוק פתוח בימים שני עד שישי: 10:30-14:00

השוק פעל כשוק עור לאורך שלוש מאות שנה, למרות יעודו כשוק לדברי עור נמכרים בשוק שמונצס ובגדים, תמרוקים, מזון, מוצרי חשמל ביתיים ולצרכי בידור, תקליטורים לשמע וצפייה השוק שדוכניו משתרעים לאורך גדול שמשובצים בהם בית קפה קטנים ופשוטים, לידו בורסת היהלומים של לונדון.

שוק קמדן Camden Market

כתובת: קמדן היי סטריט ורחוב Chalk Farm Road רובע CamdenTown

ימי פתיחה שלישי – ראשון בשעות 09. 00-17. 30, סגור בימי שני.

תחבורה: תחנת מטרו  Camden Town תחליף טוב יותר תחנת ChalkFarm, קווי אוטובוס 24, 27, 29, 31, 134, 135, 168, 214, 253, 274, C2. נגישות לנכים וחניית נכים, ,אבל כדאי לחזור בעומס דרך Chalk Farmאו תחנות מורנינגטון הסהר .

 השוק ממוקם באזור Camden Town בחלק הצפון מערבי של העיר ליד ונציה הקטנה, נקרא גם שוק נעל, שוק האורוות מהווה את חלקו הגדול של השוק, הוא נבנה על אורוות רכבת מיד לנד ששימשו את הסוסים של למשיכת הדוברות על פני התעלה, חלק מהדוכנים ממוקמים מתחת לסככה הענקית ששימשה את האורוות.

ארבעה חלקים לשוק :

שוק נעל פתוח 10:00-18:00 7 ימים, בכבישChalk Farm. שוק הארוות The Stables Antique Market פתוח 10:00-18:00 7 ימים, ליד כבישChalk Farm. המבנים החדשים Camden Lock Market .  שוק התעלהCanal Market פתוח ראשון 10:00-18:00, מעלChalkFarm Road. שוק רחוב פתוח באק Inverness Street Market.

במהלך השנים האחרונות הליכה לשוק קמדן עברה מלהיות בקור של סוף השבוע וישנה מגמה פרשת לפתוח אותו שבעה ימים בשבוע כאשר מספר המבקרים בימי חול גדל בהדרגה בשוק למעלה מאלף חנויות.

נתווסף שביל כניסה נוסף מהחלק האחורי של השוק, נתווסתו שבילים להולכי רגל בסגנון של הרמפה ההיסטורית שהייתה במערכת הגשר שינויים אלו יגרמו לנגישות הרבה יותר למבקרים, טיול לאורך התעלהtowpathהיפה וריגנטס פארק מובילים אותך למרכז של השווקים.

 בשנת 2006 נבנתה בחצר בין אורוות שוק קמדן, אולם גדול כתוספת לשוק המקורה שוק ששימש בעבר עבור הדוכנים באוויר הפתוח זמני, בשנת 2007 נבנו ת שני מבנים חדשים בני ארבע קומות ובו יהיו חנויות בית, כלי אוכל, משרדים, סדנאות מתקני אחסון וכן חלל לתצוגה.

בשוק נמכרים דברי אופנה, טקסטיל, בגדים, תכשיטים, שוק מציאות, חנויות רהיטים, חלק מהסחורה עתיקות ויד שניה, תקליטורים למוזיקה, אוכל משובח ודברי אספנות לאספנים.

השוק מהווה תערובת של חנויות ודוכנים חלקם קבועים חלקם זמניים, חברות אינם מורשות לשכור שטחים בשוק, חלקו של השוק מתחת לכפת השמים החנויות ברחובות פתוחים 7 ימים בשבוע .

 ליד השוק שוק רחוב באק פתוח ראשון 10:00-17:30, קמדן היי סטריט, בצומת עם רחוב באק הוא שוק חוצות התמקדות בגדים פתוח 7 ימים בשבוע . ונקרא בטעות גם שוק קמדן.  שוק רחוב אינברנס פתוח 7 ימים בשבוע, אשר פרח לשימוש תושבי האזור המקומי הרבה לפני התיירים גילו את קמדן, כל הדוכנים נפתחים על בסיס יומי, לפחות בחלק משעות היום, דבר עושה את האזור כשווה לביקור באמצע השבוע.

תיאטרות ברובע קמדן

תיאטרון Bloomsbury Theatre

הכניסה בתשלום

כתובת: Gordon Street, שכונה Bloomsbury, רובע Camden

תחבורה: התיאטרון קרוב לרחובות Euston Square, Goodge Street, Warren Streetולתחנות הטיוב יוסטון, Russell Square, קווי אוטובוס 10, 18, 24, 29 73 91, 168 253.

טלפון 3888822

 בתיאטרון 345 מושבים לצופים בהצגות תיאטרון ומופעי מוזיקה שונים, התיאטרון נפתח בשנת 1968.

תיאטרון דומיניון Dominion Theatre

הכניסה בתשלום

כתובת: 268 Tottenham Court Road, שכונה, רובע Camden

תחבורה: תחנת טיוב Tottenham Court Road, קווי אוטובוס 7, 8, 10, 14, 14A, 19, 22, 24, 25, 29, 38, 40, 73, 176.

טלפון 8486666

האולם נבנה בשנת 1928 ניצל מהריסה בשנת 1990 שופץ שוחזר וחזר לפעול.

האולם כולל 2835 מקומות ישיבה בשלוש קומות, המקום משמש הן לקולנוע והן למופעים.

תיאטרון שפטסבורי Shaftesbury Theatre

הכניסה בתשלום

כתובת: 210Shaftesbury Avenue, שכונה, רובע Camden

תחבורה: תחנות מטרו  Tottenham Court Road, Holborn, Covent Garden, רכבת קלה צרינג קרוס .

טלפון 73795399

 התיאטרון נפתח בשנת 1911. לאחר שבשנת 1973 התמוטטה התקרה הוא עבר שיפוץ. בתיאטרון 1400 מושבים ומיועד לאחר שהוכנס בו ציוד תאורה ושמע לכלל הופעות מוזיקליות, קונצרטים והצגות בעיקר קלילות וקומדיות.

בתי קפה ומסעדות ברובע קמדן

 בית קפה רוז ומסעדה צרפתית Cafe Rouge Hampstead, כתובת: 38-39 High Street שכונה Hampstead, Greater London, רובע Camden, האתר פתוח בימים שני – שבת בשעות 09:00-23:00, ביום ראשון 09:00-22:30, ישיבה בפנים ובחוץ, תפריט ותפריט לילדים, במקום ניתן לקבל משקאות חמים, קרים ויינות, ארוחות קלות בכל השעות .

 בית קפה רוז ומסעדה Cafe Rouge St Johns Wood , כתובת: 120 High Street שכונה, Greater London, רובע Camden, האתר פתוח בימים שני – שבת בשעות 09:00-23:00, ביום ראשון 09:00-22:30, ישיבה בפנים ובחוץ, תפריט ותפריט לילדים, במקום ניתן לקבל משקאות חמים, קרים ויינות, ארוחות קלות בכל שעות היום .

 בית קפה רוז ומסעדה Cafe Rouge Maida Vale , כתובת: 30 Clifton Road, שכונה Maida Vale Greater London, רובע Camden, האתר פתוח בימים שני – שבת בשעות 09:00-23:00, ביום ראשון 09:00-22:30, ישיבה בפנים ובחוץ, תפריט ותפריט לילדים, במקום ניתן לקבל משקאות חמים, קרים ויינות, ארוחות קלות בכל שעות היום .

מסעדה Belgo Centraal

כתובת: רחוב 50 Earlham, ,שכונה קובנט גארדן, רובע Camden

המסעדה פתוחה בימים שני – חמישי: 12:00-23:00, שישי – שבת: 12:00-22:30, ראשון: 12:00-22:30. נגיש לנכים.

טלפון 78132233

מחיר 28 ליטש לאדם.

תחבורה: כיכר לסטר צפון פיקדילי, Tottenham Court Road Central Northern

מנת ילדים עד גיל 12 חינם להזמנת ארוחת מבוגר. ארוחת צהרים אחידה במחיר של 8 ליטש, מסעדה ייחודית בעיצובה, נפתחה בשנת 1998 יעד עבור תיירים ומקומיים .  מפורסמת במזון באיכות גבוהה בסגנון בלגי, הכוללת שתייה חמה וקרה, פירות ים כיסונים ממולאים, המנות כוללות עוף, בשר או נקניקיות, או בקלה, מנות צמחיות ובשריות, קינוחים שונים כולל הוופל הבלגי עשיר השוקולד.

מסעדה Maxwells

כתובת: 8-9James Street, שכונה Covent Garden, רובע Camden

המסעדה פתוחה בימים שני עד חמישי.  11:30-23:30, שישי –שבת 11:30-24:00, ראשון 11:00-23:00.

טלפון 78360303

תחבורה: Leicester Square Northern, Piccadill, Leicester Square Northern, Piccadilly, Holborn Central, Piccadilly.

ישיבה בחוץ ובפנים, נגישות לנכים, ארוחות בסגנון אמריקאני כולל מאכלי בשר המבורגר, סלט מאכלי ים, סטייקים, קוקטילים ומשקאות חמים וקרים, מחירי ארוחות בין 10-20 ליטש. ארוחות עיסקיות, מבנה בן שתי קומות.

מסעדה ופאב המהנדס  The Engineer בסגנון אנגלי

כתובת: Glouchester Ave 65 קרוב לשוק קמדן, רובע Camden טלפון 77220950, תחנת טיוב Chalk   Farm  המסעדה פתוחה בימים א-ה

מוסד ידוע משנת 1841, המגיש ארוחות מסורתיות בכל היום כולל ארוחת בוקר ומיני מנות שונות כולל קציצות ודגי סלומון וכמובן הציפס המסורתי. תפריט משתנה בכל שבועיים, ניתן לשבת בקיץ בחוץ, מחיר בינוני עד יקר .

מסעדת Bistro 1 בסגנון ים תיכונית

כתובת: Southampton Street 33, שכונת Covent Garden רובע Camden טלפון 73797585, המסעדה פתוחה בימים א-ה בשעות 11:00-22:00 מחיר בינוני עד יקר, סוגי מנות שונים מדג סלומון עד בשרים, סרטנים, פסטות מרקים וסלטים, סטיקים , ציפס ומוסקות.

סניף נוסף רחוב 28 Brewer Street, שכונה סוהו, רובע City of Westminster, טלפון 77340179

סניף נוסף רחוב 27 Frith Street, שכונה סוהו, רובע City of Westminster, טלפון 77346204

סניף נוסף רחוב 75 Beak Street, שכונה סוהו, רובע City of Westminster, טלפון 72871840

מסעדת Hummus Bros בסגנון ים תיכונית

כתובת: 37-63 Victoria House, Southampton Row, שכונת Bloomsbury רובע Camden תחנת טיוב הולברון, כיכר ראסל, טלפון 74047079, המסעדה פתוחה בימים א-ה בשעות 11:00-21:00, שבת וראשון סגור, מחיר בינוני עד יקר, חומוסייה מחומרים טריים, עשבי טיבול, סלטים, שעועית ואורז מנות עוף ובשר.

 סניף נוסף ברחוב 88 Wardour Street, רובע City of Westminster פתוח בימים יום ראשון – יום רביעי 12:00-22:00, יום חמישי – שבת 12:00 – 23:00

מסעדת Terra בסגנון ים תיכונית

כתובת: Cleveland Street 53, שכונת Bloomsbury רובע Camden, תחנת טיוב Goodge Street, London Euston, National Railway טלפון 75807608 המסעדה פתוחה בימים א-שישי בשעות 11:00-23:00 בשבת בשעות 11:00-18:00 סגור בראשון, מחיר בינוני עד יקר .

אוכל ים תיכוני ושרות סביר, מגוון התבשילים האותנטיים מהמטבח ספרד, איטליה, יוון, טורקיה

מסעדת The Seashell Fish Restaurant

בסגנון אנגלי, כתובת: Lisson Grove 49, שכונת Primrose Hill רובע Camden טלפון 72249000, תחנת טיוב Marylebone, אוטובוסים: 18, 27, 139.

המסעדה פתוחה בימים א-ה בשעות 12:00-14:30 ובשעות 15:00-22:30, שבת בשעות 12:00-22:30, ראשון בשעות 12:00-16:00 לארוחת צהרים, מחיר בינוני עד יקר

מוסד ידוע הפועל למעלה מארבעים שנה, לפיש אנד ציפס שאינו מגיש את המנות עטופים בנייר עיתון, ניתן להזמין עוד מאכלי דגים, קוקטיל חסילונים, מרקים, צדפות, מאכלי דגים שונים, סלטים ושתייה .

מסעדת ארכיפלג archipelago

כתובת: 110 Whitfield Street רובע קמדן

טלפון 73833346

תחבורה: תחנת טיוב וורן

מאכלי תנין, קנגרו מחירים בשמים, מאכלי בשר מסוגים שונים באווירה של ריהוט ואוספים של רהוט ועמוס מלא נוצות טווס, עצי דקל חפצי אמנות מכל רחבי העולם.  לצד מנות קלאסיקות סטנדרטיות כמו עוף, דג, בשר כבש אפשרויות למנות צמחוניות, ניתן לאהוב או לשנוא

פאבים ברובע קמדן

פאב החוקה The Constitution

הפאב פתוח בימים 11:00-23:00

כתובת: 42, St.  Pancras Way, שכונה, רובע Camden

תחבורה: טיוב Camden Town, Mornington Crescent, Kentish Town West

טלפון 8721077

לפאב גן נקודת תצפית לתמזה.  שולחן ביליארד, קליעה בחיצים, מעורב מקומיים ואורחים, מרתף משחקים וגאז.

Camden Arms

פאב הנשק The Camden Arms

הפאב פתוח בימים

כתובת: 28-30, Camden High St, שכונה, רובע Camden

תחבורה: Mornington Crescent, Camden Town, Euston Square, רכבת קלה London Euston, Camden Road, London St Pancras

בפאב מסך לתוכניות ספורט, שתייה, אוכל מהיר.

פאבים לידו : הסהר The Crescent, הסהר מורנינגטון Mornington Crescent, טומי פלין Tommy Flynns , קמדן Camden, התקווה עוגן  Hope and Anchor, לחץ בראש  Parrs Head.

פאב ויקטוריה The Victoria

הפאב פתוח בימים 11:00-23:00

כתובת: 2, Mornington Terrace, שכונה, רובע Camden

תחבורה: טיוב Mornington Crescent, Camden Town, Euston Square

טלפון 08721077

פאב משפחתי, פיצות מעולות, גינה.

פאב זרועות נגריםThe Camden Arms

הפאב פתוח בימי השבוע 12:00-23:00

כתובת: Kings Cross Road, שכונה Kings Cross, רובע Camden

תחבורה: Kings Cross Thameslink, National Railway

טלפון 72780120

פאב שמגיש מגוון של בירות, יינות וארוחות בסוף השבוע מגישים בשר צלי מסורתי בימי ראשון.  להקות חמוזיקה חייה בסופי שבוע,

יש גם לוח חצים וטלוויזיות לאירועי ספורט. מרפסת ישיבה בחוץ בקיץ.

 סניף נוסף רחוב Whitfield St 70, Tottenham Court Road, תחנות טיוב Goodge Street, Warren Street, Great Portland Street, ראשון פתוח 12:00-22:30, שני עד 23:99 שלישי -שישי 11:30-24:00. תחבורה: Warren Street (Victoria, Northern) or Goodge Street (Northern

סניף נוסף רחוב 73 Cheshire Street, פתוח ראשון עד חמישי: 12. 00 בצהריים עד 23. 30, שישי ושבת: 12:00 בצהריים עד 23:30.

פאב ישן  pub olde mitre tavern

כתובת: Ely Court, Between Hatton Gardens and Ely Place רובע Camden

טלפון

תחבורה: טיוב Chancery Lane Tube Station, יוצאים לכוון גשר הולבורן, בצד שמאל פונים לכוון גן האטון, בקצה הסמטה בבית מספר 9 ליד חנות התכשיטים אשר הירש,

הפאב פתוח בימים ראשון – חמישי בשעות 09:30-23:00 . שבת וראשון סגור .

ממוקם ליד רחוב התכשיטים hatton gardens בסמטה קטנה מעט מוסתר, נפתח בשנת 1546, פאב אוטנטי ללא טלוויזיה, מוזיקה, בחצר ניתן לשבת וללגום בירה מהחבית, פרסום נוסף לפאב הוא מהמאכלים הבין לאומיים ובמיוחד מהסנדוויצים שלו.

פאב ראש באק The Bucks Head

האתר פתוח בימי השבוע בשעות 11:00-23:00

כתובת: 202Camden High St, רובע Camden

טלפון 72841513

ממוקם ליד שוק רחוב באק מקום מנוחה לאחר קניות. ישיבה בספות וצפייה בעוברים ושבים. אוכל מהיר ונישנושים. קהל מעורב לפעמים ערבי מוזיקה בערבים.

פאב ראש פיל  Elephants Head

האתר פתוח בימי השבוע בשעות 10:00-23:00

כתובת: 224 High Street, Chalk Farm Road, שכונה, רובע Camden

תחבורה: טיוב Camden Town, Kentish Town West, Chalk Farm

טלפון 08721482132

 בר צר וארוך כי הבר כמעט לאורך כל הפאב. מסכי ספורט, אוכל מהיר בסביבות 10 פאונד, בקבוק 3. 5 פאונד קהל מעורב

פאבים ב Kings Cross Pubs

פאב האריה המוזהב Golden Lion, כתובת: 2 Britannia Street, טלפון 78374734, שכונת Kings Cross, קמדן

פאב Northumberland Arms, כתובת: Kings Cross, טלפון 78334866 שכונת Kings Cross, רובע Camden

פאב Smithys Wine Bar, כתובת: 15-17 Leeke Street, טלפון 72785949 שכונת Kings Cross, רובע Camden

פאבSwintons, כתובת: 61 Swinton Street, טלפון 72784732, שכונת Kings Cross, רובע Camden

פאב Union Tavern, כתובת: 52 Lloyd Baker Street, טלפון 72780111 שכונת Kings Cross, רובע Camden

פאבים ב Holborn

פאב עץ התפוח Apple, כתובת: 45 Mount Pleasant, טלפון 78372365, שכונת Holborn רובע Camden

פאב אריה כחול Blue Lion, כתובת: 133 Grays Inn Road, טלפון 74054422 שכונת Holborn רובע Camden

פאב The Calthorpe Arms, כתובת: 252 Grays Inn Road, טלפון 72784732 שכונת Holborn רובע Camden

פאב The Lucas Arms, כתובת: 245 Grays Inn Road, טלפון 78374340 שכונת Holborn רובע Camden

פאב The Puzzle, כתובת: 39-41 Grays Inn Road, טלפון 72429094, שכונת Holborn רובע Camden

פאב The Queens Head, כתובת: 64 Theobalds Road, טלפון 78313231 שכונת Holborn רובע Camden

 —

שינוי גודל גופנים
ניגודיות