• תַפרִיט
 • תַפרִיט

אטרקציות ובילויים הרובע ברומלי (Bromley), לונדון

דף הבית » אטרקציות ובילויים הרובע ברומלי (Bromley), לונדון

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 14 דקות

תודה לפייטוש מאתר מלון על המידע והתחקיר

רובע ברומלי הוא אחד מ-32 רובעי לונדון הנמצא בדרום מזרח העיר. שטחו של הרובע 153 קמ”ר, כאשר מרבית שטחי הרובע שייכים לשטחים הירוקים הפתוחים של החגורה הירוקה. הרובע הוא הגדול ברובעי לונדון רבתי. מרבית שכונות הרובע נמצאות בצפונו ובמערבו. הרובע הוקם ב-1 באפריל 1965 והוא כולל את אזורי הרובע המוניציפלי של ברומלי, הרובע המוניציפלי של בקנהאם, הרובע העירוני פנג’, הרובע העירוני אורפינגטון והעיירה צ’יסלהרסט שהייתה בעבר חלק מהרובע העירוני צ’יסלהרסט וסידקאפ. כל הרבעים האלה היו בעבר חלק ממחוז קנט. תושבי הכפר נוקהולט (שהיה שייך בעבר לרובע העירוני אורפינגטון) התנגדו לאיחוד כפרם עם רובע ברומלי ובעקבות מאבקם הציבורי שונו בשנת 1969 גבולות הרובע והכפר הפך חלק מהמחוז הכפרי סוונאואוקס.

האטרקציות הבולטות ברובע ברומלי :

 • מוזיאון ברומלי (Bromley Museum)
 • תיאטרון צ’רצ’יל (Churchill Theatre)
 • ארכיון ומוזיאון בית החולים בת’לם (Bethlem Royal Hospital Archives and Museum)
 • חוות עץ חג המולד (Christmas Tree Farm)
 • ברומלי קומון (Bromley Common)
 • מוזיאון ארמון הקריסטל (Crystal Palace Museum)
 • מוזיאון הורנימן וגניו (Horniman Museum and Gardens)
 • צ’רטוול – ביתו של ווינסטון צ’רצ’יל (Chartwell)
 • מערות צ’יסלהרסט (Chislehurst Caves)
 • בית דאון – ביתו של צ’רלס דארווין (Down House)
 • חומת לונדון (London Wall)
 • הווילה הרומאית קרופטון (Crofton Roman Villa)
 • גני בית הכנסייה (Church House Gardens)
 • פארק ארמון הקריסטל (Crystal Palace Park)
 • פארק היי אלמס (High Elms Country Park)
 • פארק היובל (Jubilee Country Park)
 • נהר רייבנסבורן (Ravensbourne River)
 • יער הוקנדן (Hockenden Wood)
 • שוק ברומלי (Bromley Market)

 

מוזיאון ברומלי (Bromley Museum)

מוזיאון ברומלי הוא מוזיאון מקומי ששוכן בבניין מתקופת ימי הביניים בגנים פורמליים ובלתי פורמליים. תצוגות המוזיאון כוללות את הארכיאולוגיה רובע ברומלי וחייו ויצירתו של סר ג’ון לובוק (Sir John Lubbok), הלורד הראשון של אייוובורי (האדם שאחראי על קביעת ימי החג של המדינה). לאורך כל השנה מוצגות במוזיאון מספר תערוכות זמניות ואירועים מיוחדים. בנוסף יש גם תצוגות קבע על ההיסטוריה של האזור. הכניסה למוזיאון היא חופשית לחלוטין אז לא כדאי לפספס את ההזדמנות לבקר בו אם נמצאים באזור.

כתובת : המנזר (The Priory), צ’רץ’ היל (Church Hill), אורפינגטון (Orpington), רובע ברומלי (Bromley).

טלפון : +44 168 987 3826

זמני פתיחה : בין ה-1 באפריל ל-31 באוקטובר המוזיאון פתוח בימי שני עד שבת בין השעות 10:00 ו-17:00 ובימי ראשון ובחגים בין השעות 13:00 ו-17:00. בין ה-1 בנובמבר וה-31 במרץ המוזיאון פתוח בימי שני עד שבת בין השעות 10:00 ו-17:00 וסגור בימי ראשון ובחגים.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : לכו במורד דרך אורפינגטון (Orpington Road) עד שתגיעו לרחוב אורפינגטון היי (Orpington High Street). לכו במעלה הרחוב עד שתגיעו לצ’רץ’ היל (Church Hill) מצד ימין. לכו במעלה הדרך עד שתגיעו לגני המנזר (Priory Gardens) בצד שמאל.

 

תיאטרון צ’רצ’יל (Churchill Theatre)

תיאטרון צ’רצ’יל שברובע ברומלי משולב בתוך מתחם הספרייה המרכזי המשקיף על גני בית הכנסייה וגן הספרייה. במדרון האתר נעשה שימוש חכם; האולם למעשה נמצא מתחת לפני הקרקע והכניסה אליו מתבצעת על ידי מדרגות יורדות מהמבואה.

התיאטרון נפתח ב-19 ביולי 1977 על ידי הוד מעלתו הנסיך מוויילס, והיו בו 785 מושבים. כיום הוא מהווה הצלחה מסחרית ופועל גם בתור תיאטרון וגם בתור בית הפקות עם הפקות רבות משלו. אחת הדוגמאות היא “מופע הקולנוע של רוקי” (The Rocky Horror Picture Show).

תיאטרון צ’רצ’יל הוא דוגמה לתיאטרון רפרטוארי שנבנה בסגנון בתי אופרה אירופאים, עם במה גדולה וסדנאות שממוקמות מתחת לבמה. הוא נבנה על צלע הר המסווה את המספר והגודל של הקומות הנמוכות יותר ונותן את הרושם שהוא קטן יותר ממה שהוא באמת.

כתובת : רחוב היי (High Street), רובע ברומלי (Bromley).

טלפון : +44 20 8464 7131

זמני פתיחה : בהתאם למופעים.

מחיר כניסה : בהתאם למופעים.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתחנת ברומלי דרום, ברומלי צפון או שורטלנדס (Shortlands) ולצעוד מספר דקות.

 

ארכיון ומוזיאון בית החולים בת’לם (Bethlem Royal Hospital Archives and Museum)

בית החולים בת’לם הוא בית חולים פסיכיאטרי השוכן בבקנהאם שברובע ברומלי. למרות שמיקומו ומבניו אינם מקוריים, הוא מוכר כמוסד הראשון בעולם המתמחה בטיפול במחלות נפש. המוסד הוקם בתור מרפאה בשנת 1247 והפך לבית חולים בשנת 1330.

שמו של בית החולים נקבע ממניעים דתיים על שם העיר בית לחם, מקום הולדתו של ישו. המילה האנגלית bedlam, שמשמעותה היא בלבול, נגזרת משמו של בית החולים. למרות שכעת בית החולים נמצא בחוד החנית של הטיפולים הפסיכיאטריים השונים, במשך רוב ההיסטוריה שלו הוא היה ידוע לשמצה בגין טיפולים אכזריים.

מוזיאון בית החולים הוא מוזיאון קטן בנושא פסיכיאטריה, המכיל תמונות של אמנים שסבלו מהפרעות נפשיות, כולל ריצ’רד דד (Richard Dadd), לואיס ויין (Louis Wain) וג’ונתן מרטין (Jonathan Martin). במוזיאון יש גם פריטים הנוגעים להיסטוריה של בית החולים המקורי ולהיסטוריה של הפסיכיאטריה באופן כללי. הארכיונים של בית החולים פתוחים למחקר בתיאום מראש בלבד.

כתובת : דרך בוסתן הנזירים (Monk’s Orchard Road), בקנהאם (Beckenham), רובע ברומלי (Bromley).

טלפון : +44 20 3228 6000

זמני פתיחה : האתר פתוח בימי שני עד שיש בין השעות 9:30 ו-17:00 בתיאום מראש בלבד.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : פנו שמאלה מתחנת הרכבת ווסט ויקהאם (West Wickham) וצעדו כ-500 מטרים לכיכר. פנו ימינה עד דרך בוסתן הנזירים (Monk’s Orchard Road).

 

חוות עץ חג המולד (Christmas Tree Farm)

בחוות עץ חג המולד יש מגוון רחב של בעלי חיים ובחלק מסופי השבוע ובחגים יש טירה מתנפחת, פאנץ’ וג’ודי (Punch and Judy) וציורי פנים. לא ניתן לערוך פיקניקים במקום.

כתובת : דרך קודהאם (Cudham Road), כפר דאווני (Downe Village), אורפינגטון (Orpington), רובע ברומלי (Bromley).

טלפון : +44 168 986 1603

זמני פתיחה : החווה פתוחה בכל ימי השבוע (תלוי במזג האוויר). בחודשים נובמבר עד פברואר החווה פתוחה בין השעות 10:00 ו-16:00. בחודשים מרץ עד אוקטובר החווה פתוחה בין השעות 10:00 ו-17:30. בחגים וסופי שבוע בחודשים אפריל עד ספטמבר החווה נפתחת בשעה 9:00.

מחיר כניסה : מבוגרים – 4 ליש”ט לכרטיס, ילדים (בגילאים 2-16) – 2 ליש”ט לכרטיס.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתחנת אורפינגטון (Orpington), או באמצעות האוטובוס בקווים 146 ו-R8.

 

ברומלי קומון (Bromley Common)

ברומלי קומון הוא אזור הנמצא בסמוך לכביש באותו השם, המשתרע בין מייסונס היל (Mason’s Hill) בקצה הדרומי של ברומלי ודרך הייסטינגס (Hastings) שבלוקסבוטום (Locksbottom). האזור גובל בשכונות אחרות ברובע ברומלי כמו למשל פטס ווד (Petts Wood) ואורפינגטון (Orpington).

חוץ מהרחוב המרכזי בין קנט (Kent) ומרכז לונדון, בדרך צ’טרטון (Chatterton) יש מספר מסעדות פופולריות, מעדנייה, מכוני שיער ויופי, פאב ומגוון חנויות מלאכה, יצירה וצדקה. האזור זכה למעמד של כפר הודות לרשות המקומית והוא ידוע גם בתור כפר צ’טרטון. השיפורים האחרונים שעבר האזור כוללים אדניות, שלט עם שם הכפר, עמודי תאורה בסגנון ויקטוריאני ולוח מודעות כפרי מחוץ למאפייה. סמוך לכפר יש אזור פנאי גדול עם ערוגות פרחים, מקומות ישיבה, אזור פיקניק, בריכה, חיות בר ופינת משחקים לילדים. כפר צ’טרטון הופך לפופולרי יותר ויותר בקרב ​​אנשי מקצוע צעירים שעובדים במרכז לונדון.

כתובת : רובע ברומלי (Bromley).

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתחנת פטס ווד (Petts Wood) ולצעוד מערבה כרבע שעה.

 

מוזיאון ארמון הקריסטל (Crystal Palace Museum)

ארמון הקריסטל נוצר במקור על ידי ג’וזף פקסטון (Joseph Paxton) כדי להכיל את “תערוכת התעשייה של כל האומות” (Exhibition of the Industry of all Nations) שהייתה אמורה להיות מוצגת בהייד פרק, לונדון בשנת 1851.

לאחר שישה חודשים ולמעלה משישה מיליון בני אדם שביקר בה, התערוכה הגדולה סגרה את שעריה. ג’וזף פקסטון קיבל תואר אבירות ואנשי העיר זעקו, ללא הצלחה, להשארת ארמון הקריסטל בפארק. למרבה המזל שישה אנשים אמידים נחלצו לעזרה על ידי רכישת המבנה כולו מפוקס הנדרסון (Fox Henderson), הקבלנים שהקימו את הבניין והיו בעליו.

בקיץ של שנת 1852 נמצא לארמון הקריסטל אתר חדש בסידנהאם היל שבדרום מזרח לונדון והשיקום החל. עם פתיחתו מחדש בשנת 1854, היווה ארמון הקריסטל מרכז לאומי להארת העם. הבניין כלל חצרות שתיארו את התקופות השונות של הארכיטקטורה, כמו גם חצרות של אמנות וייצור.

שטח הארמון הכיל מזרקות מרהיבות, אוסף מרשים של פסלים, פריטים מצוינים של עצים ושיחים ודגמים בגודל מלא של חיות פרהיסטוריות, שהפכו למפורסמים ברחבי העולם.

לאחר תקופה מסוימת התקיימו בשטח הארמון תצוגות זיקוקין, כדורים פורחים, מרוצי אופניים, גמר גביע כדורגל, ירידים, מרוצי רכב ואירועים רבים אחרים.

בחודש נובמבר של שנת 1936 ארמון הקריסטל נהרס באופן טראגי כתוצאה משריפה ענקית.

כיום נשמרת ההיסטוריה של ארמון הקריסטל בחיים במוזיאון ארמון הקריסטל, המספר את סיפורם של הייד פרק וארמונות הקריסטל של סידנהאם, על ידי תצלומים ותצוגות של מסמכים וקרמיקה מקוריים, הנמצאים בבניין היחיד ששרד ונבנה על ידי חברת ארמון הקריסטל בסביבות שנת 1880 בתור כיתה בבית הספר להנדסה מעשית של חברת ארמון הקריסטל.

כתובת : אנרלי היל (Anerley Hill), רובע ברומלי (Bromley).

טלפון : +44 020 8676 0700

זמני פתיחה : בחודשי הקיץ – המוזיאון פתוח בין השעות 11:00 ו-16:00 בימי שבת, ראשון וחגים. בחודשי החורף – המוזיאון פתוח בין השעות 11:00 ו-15:30 בימי שבת, ראשון וחגים. ניתן לתאם טלפונית ביקורים במועדים אחרים.

מחיר כניסה : מבוגרים – החל מ-3.5 ליש”ט לכרטיס, ילדים – החל מ-2.5 ליש”ט לכרטיס, גמלאים – החל מ-2.5 ליש”ט לכרטיס.

דרכי הגעה : הגיעו לתחנת הרכבת בדרך לדרינגטון (Ledrington Road) וצעדו כ-300 מטרים לאנרלי היל (Anerley Hill).

 

מוזיאון הורנימן וגניו (Horniman Museum and Gardens)

מוזיאון הורנימן וגניו ממוקמים בדרום מזרח לונדון. הם הוקמו על ידי פרידריך הורנימן, שהיה סוחר תה. המוזיאון הועבר לרשות עיריית לונדון בשנת 1901. אוספי המוזיאון כוללים יצירות מתרבויות שונות בעולם וההיסטוריה שלהן. חדר המוזיקה של המוזיאון מכיל כ-1500 כלי נגינה מסוגים שונים. מסביב למוזיאון ישנו גן מטופח, ממנו ניתן לצפות על חלקי העיר השונים. בכל שנה, בחודשים יוני ויולי, עורך המוזיאון פסטיבל מוזיקה חינמי בו מופיעות להקות מקומיות מרחבי העולם ומבצעים שונים. מייסד המוזיאון, פרידריך הוניגמן, שהמציא את אעיון מכירת התה בכמויות מוקצבות, היה אספן מושבע של כלי נגינה עוד מצעירותו. לאחר שחבריו ביקרו במקום על מנת לראות את האוסף פתח את המוזיאון לציבור הרחב בשנת 1888. בשנת 1890 עברה המשפחה לביתה החדש שנקרא הר סארי, הנמצא בנקודה הגבוהה בגינות הוריגמן, וביתם הישן הפך למוזיאון לאחר שינוי שמו. עד מהרה התברר כי המוזיאון קטן מלהכיל את כל כלי המוזיקה. אי לכך נהרס המבנה הישן ונבנה במקומו מבנה חדש בשנת 1898. האקווריום נפתח בשנת 2006 ותוכנן כך שילדים צעירים יוכלו לראות בקלות את התצוגות השונות והמדהימות. ליד הכניסה נמצאת ספריה ותערוכת של חיות מפוחלצות. הכניסה למוזיאון היא חופשית.

כתובת : שכונת פורסט היל (Forest Hill), רובע ברומלי (Bromley).

טלפון : +44 20 8699 1872

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח מדי יום בשעות 10:30-17:30 פרט לימים 24-26 בדצמבר.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת או הרכבת התחתית ולרדת בתחנת “פורסט היל”, או באוטובוס, בקווים 176, 185, 197, 356, P4.

 

צ’רטוול – ביתו של ווינסטון צ’רצ’יל (Chartwell)

צ’רטוול היה ביתו העיקרי של סר וינסטון צ’רצ’יל. צ’רצ’יל ואשתו קלמנטיין רכשו את הנכס, הממוקם ברובע ברומלי, בשנת 1922. שיפוצים נרחבים שפישטו את הבית והפכו אותו למודרני יותר נערכו באופן מידי, ושינו אותו לחלוטין כאשר הושלמו.

כשהתברר לצ’רצ’ילים בשנת 1946 כי לא יכלו להרשות לעצמם להחזיק את הנכס, מספר אנשי עסקים אמידים רכשו את הבית. ההסדר ​​היה שעבור תשלום שכר דירה נומינלי לוינסטון צ’רצ’יל ולאשתו תהיה הזכות לחיות שם עד ששניהם ימותו, ולאחר מכן הבית יהיה שייך לקרן הלאומית. כאשר מת צ’רצ’יל בשנת 1965, קלמנטיין החליטה להעביר את צ’רטוול לקרן הלאומית באופן מידי.

החדרים נשארו בערך במצב שהם היו כשצ’רצ’יל גר בבית, עם תמונות, ספרים ומזכרות אישיות המשחזרות את הקריירה של המדינאי, הסופר, הצייר ואיש המשפחה הגדול. גני הגבעה משקפים את אהבתו של צ’רצ’יל לנוף והטבע. הם כוללים את אגמים שיצר, את גן הוורדים של ליידי צ’רצ’יל, את גן הירק ומגרש משחקים שנבנה במיוחד עבור הבת הצעירה של צ’רצ’יל.

כתובת : דרך מייפלטון (Mapleton Road), רובע ברומלי (Bromley).

טלפון : +44 1732 868381

זמני פתיחה : הבית פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 11:00 ו-17:00.

מחיר כניסה : מבוגרים – 12 ליש”ט לכרטיס, ילדים – 6 ליש”ט לכרטיס, משפחות – 30 ליש”ט לכרטיס.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתחנות אדנברידג’ (Edenbridge) או אוקסטד (Oxted). הבית נמצא כ-8 קילומטרים מתחנת אדנברידג’ וכ-10 קילומטרים מתחנת אוקסטד.

 

מערות צ’יסלהרסט (Chislehurst Caves)

במערות צ’יסלהרסט תוכלו למצוא קילומטרים של מסתורין והיסטוריה מתחת לרגליים שלכם, במרחק קצר ממרכז העיר לונדון. למעלה מ-20 קילומטרים של מסדרונות חשוכים נחצבו ביד מאבן גיר, עמוק מתחת לצ’יסלהרסט. מדריכים מנוסים ייקחו אתכם לסיור בן 45 דקות ויספרו לכם את סיפוריהם של הדרואידים, הרומאים והסקסונים. תוכלו לראות את המנהרות שהיו התפרסמו כמקלטים במהלך מלחמת העולם השנייה, את כנסיית המערות, את מזבח הדרואידים, את הבריכה הרדופה ועוד.

כתובת : אולד היל (Old Hill), צ’יסלהרסט (Chislehurst), רובע ברומלי (Bromley).

טלפון : +44 20 8467 3264

זמני פתיחה : המערות פתוחות בימים רביעי עד ראשון בין השעות 10:00 ו-16:00.

מחיר כניסה : מבוגרים – 5 ליש”ט לכרטיס, ילדים – 3 ליש”ט לכרטיס. הכניסה חופשית לילדים מתחת לגיל 5. עבור ילדים מתחת לגיל 16 נדרש ליווי מבוגר.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתחנת צ’יסלהרסט (Chislehurst). יש לפנות שמאלה ביציאה מהתחנה ולאחר מכן ימינה. המערות נמצאות במרחק כמה מאות מטרים.

 

בית דאון – ביתו של צ’רלס דארווין (Down House)

בית דאון שוכן באזור כפרי מדהים בן 33 דונמים שנמצא בלונדון רבתי, וטיול של יום אחד בו מספיק כדי לעורר את השראת כל בני המשפחה. למעשה זה היה ביתו של צ’רלס דארווין במשך 40 שנה.

כאשר עבר דארווין לבית עם משפחתו הצעירה בשנת 1842, הבית היה מבנה בלוקים פשוט ויציב מהמאה ה-18 שמוקף בכמה דונמים של אדמה חשופה. מקורותיו הגאורגיים של הבית עדיין גלויים אחרי השינויים הרבים והתוספות שנוספו על ידי דארווין במהלך ארבעים שנות חייו בבית.

בבית תוכלו ללמוד על חייו ועבודתו, ולראות את התערוכה זוכת הפרסים שלנו. אל תחמיצו את המחקר שבו הוא כתב על “מוצא מינים” וצאו לטיול במורד “נתיב החשיבה” שלו. תוכלו גם להירגע על המרפסת ובגנים או לחטוף משהו לאכול בבית התה. רוב האזורים נגישים לאנשים על כסאות גלגלים אך אין להכניס בעלי חיים או לערוך פיקניקים בשטח הבית.

כתובת : דרך לוקסטד (Luxted Road), דאווני (Downe), אורפינגטון (Orpington), רובע ברומלי (Bromley).

טלפון : +44 168 985 9119

זמני פתיחה : בין ה-5 בנובמבר ל-17 בפברואר הבית פתוח בימי שבת וראשון בין השעות 10:00 ו-16:00. בין ה-18 בפברואר ל-24 בפברואר הבית פתוח בימי רביעי עד ראשון בין השעות 10:00 ו-16:00. בין ה-18 בפברואר ל-31 במרץ הבית פתוח בימי שבת וראשון בין השעות 10:00 ו-16:00. בין ה-25 בפברואר ל-28 במרץ הבית פתוח בימי שבת וראשון בין השעות 10:00 ו-16:00.

מחיר כניסה : מבוגרים – 9.90 ליש”ט לכרטיס, ילדים – 5.90 ליש”ט לכרטיס, משפחה (2 מבוגרים ועד 3 ילדים מתחת לגיל 16) – 25.70 ליש”ט לכרטיס. הכניסה חינם לחברי English Heritage ולילדים מתחת לגיל 5.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתחנת ברומלי סאות’ (Bromley South) ולאחר מכן לעלות על אוטובוס מספר 146 לדאווני (Downe), או להגיע לתחנת אורפינגטון (Orpington) ולאחר מכן לעלות על אוטובוס R2 ישירות לבית.

 

חומת לונדון (London Wall)

חומת לונדון הייתה החומה המגנה שנבנתה לראשונה על ידי הרומאים סביב לונדיניום (Londinium), עיר הנמל האסטרטגית החשובה שלהם על נהר התמזה, במה שכיום היא בריטניה, ולאחר מכן שומרה עד המאה ה-18.

כיום זהו שמו של כביש בעיר לונדון, שנפרש לאורך חלק מהמקום בו הייתה החומה העתיקה בין רחוב וורמווד (Wormwood), מחלף סנט מרטין לה גרנד (Sir Martin Le Grand) ורחוב אלדרסגייט (Aldersgate). עד ימי הביניים המאוחרים החומה הגדירה את גבולות העיר לונדון.

כתובת : רובע ברומלי (Bromley).

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתחנת שורדיטץ’ (Shoreditch) או וייטצ’אפל (Whitechapel) ולצעוד מספר דקות, או באמצעות הרכבת התחתית לתחנת ליברפול (Liverpool) או מורגייט (Moorgate).

 

הווילה הרומאית קרופטון (Crofton Roman Villa)

קרופטון היא ווילה רומאית שהיה מיושבת בערך בין השנים 140 ו-400 לספירה. זה היה מרכזה של אחוזה חקלאית שהשתרעה על פני כ-500 דונמים, עם מבני משק סמוכים, מוקפת שדות, כרי דשא ועצים. הבית שונה מספר פעמים במהלך 260 השנים בהן גרו בו אנשים, ובגדולתו כנראה היו בו לפחות 20 חדרים.

שרידים של עשרה חדרים ניתן לראות היום. שני חדרים מכילים שרידי רצפות “אופוס סיגנינום”, ובשלושה חדרים יש סימנים של רצפות אריחים, או “פסיפס”. ניתן לראות גם פרטים של הסקה מרכזית מתחת לרצפה, בעלת מערכות מתועלות ועמודים, כפי שניתן לראות מממצאי האתר.

כיום הווילה היא בניין מודרני עם תצוגות גרפיות, דגמים, שולחן של חפצים רומיים ופעילויות לילדים, כולל יצירת פסיפס, שפשוף פליז, משחקים רומיים ותחפושות רומאיות. במקום מתקיימים  אירועים מיוחדים לילדים ולציבור הרחב.

כתובת : דרך קרופטון (Crofton Road), אורפינגטון (Orpington), רובע ברומלי (Bromley).

טלפון : +44 168 986 0939

זמני פתיחה : הווילה סגורה במהלך חודשי החורף. בין ה-1 באפריל ל-1 בנובמבר הווילה פתוחה בימי רביעי ושישי בין השעות 10:00 ו-13:00 ובין השעות 14:00 ו-16:30. בימי ראשון הראשונים של כל חודש הווילה פתוחה בין השעות 14:00 ו-16:30. בימי שני שהם ימי חג הווילה פתוחה בין השעות 10:00 ו-13:00 ובין השעות 14:00 ו-16:30.

מחיר כניסה : מבוגרים – 1.50 ליש”ט לכרטיס, ילדים – 1.00 ליש”ט לכרטיס.

דרכי הגעה : הווילה נמצאת סמוך לתחנת הרכבת אורפינגטון (Orpington), במעלה הדרך.

 

גני בית הכנסייה (Church House Gardens)

גני בית הכנסייה נבנו על ידי הבל מואיסיי (Abel Moysey) שחכר את הקרקע מסוכנו של הבישוף של רוצ’סטר בשנת 1832. הוא היה אחראי על גינון האדמה, יצירת המדשאות, חלקות השיחים וברכות הדגים. בשנת 1926, בית הכנסייה ואדמותיה נרכשו על ידי מועצת ברומלי ששלמה 7000 ליש”ט עבור האחוזה בת 11 הדונמים, כולל הבית ושלושה קוטג’ים, ופתחה אותו לקהל הרחב. הבית עצמו נהרס בחודש אפריל של שנת 1941, אך הגנים נשארו.

גני בית הכנסייה חוו שינוי הדרגתי במאה השנים האחרונות. הם שימשו כמטה לשירותי חירום בזמן שביתה כללית בת 9 ימים. בשנות ה-30 של המאה ה-20, מועצת ברומלי השתמשה בשפע כוח העבודה הזמין להמשך טיפוח ושיפור הקרקעות. בריכת שייט נוצרה בשנת 1933, כמו גם אגם דגים ששרד עד היום. להקות היו מופיעות כל שבוע באופן קבוע באגם והתארחו בבניין סכך הממוקם על אי משלו.

מתחם הגנים כולל אגם גדול, גינות שיחים ופרחים, ביתנים ועצים. בנוסף ישנו מגוון רחב של חיות בר ובעלי כנף שילדים אוהבים לשחק איתם.

כתובת : דרך צ’רץ’ (Church Road), רובע ברומלי (Bromley).

טלפון : +44 20 8313 4471

זמני פתיחה : הגנים פתוחים בכל ימי השבוע.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתחנות ברומלי צפון או ברומלי דרום ולצעוד כרבע שעה בכיוון דרום או צפון מערב בהתאמה.

 

פארק ארמון הקריסטל (Crystal Palace Park)

פרק ארמון הקריסטל הוא פארק פנאי ויקטוריאני, המשמש לאירועי תרבות וספורט. הוא ממוקם בדרום מזרח לונדון בפרבר ארמון הקריסטל, שנקרא על שם ארמון הקריסטל שהועבר מהייד פרק בשנת 1851 אחרי התערוכה הגדולה ונבנה מחדש, לפני שנהרס בשריפה בשנת 1936. הפארק כולל מודלים בגודל מלא של דינוזאורים, מבוך, אגמים ואולם קונצרטים.

בפארק נמצא מרכז הספורט הלאומי הכולל אצטדיון אתלטיקה. אצטדיון האתלטיקה היה בעבר מגרש כדורגל, שאירח את גמר הגביע האנגלי משנת 1895 עד שנת 1914, כמו גם משחקי קריקט בין השנים 1900 ו-1908.

הפארק ממוקם במחצית הדרך לאורכו של רכס נורווד (Norwood Ridge) באחת הנקודות הגבוהות ביותר שלו. מרכס זה ניתן לראות את מרכז לונדון מזרחית לגשר המלכה אליזבת השנייה וגריניץ’, ודרומית לקרוידון ונורת’ דאונס. כיום הפארק הוא אחד הפארקים הציבוריים הגדולים ביותר בלונדון.

כתובת : אנרלי היל (Anerley Hill), רובע ברומלי (Bromley).

טלפון : +44 20 8778 7148

זמני פתיחה : הפארק פתוח בכל ימי השנה.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : הגיעו לתחנת הרכבת בדרך לדרינגטון (Ledrington Road) וצעדו כ-300 מטרים לאנרלי היל (Anerley Hill).

 

פארק היי אלמס (High Elms Country Park)

פארק היי אלמס הוא פארק ציבורי נרחב המשתרע על פני כ-250 דונמים בצפון דאונס (North Downs) שבפארנבורו (Farnborough). זוהי שמורת טבע מקומית, ויחד עם גדת דאווני (Downe Bank) השכנה, זהו אתר בעל עניין מדעי מיוחד. הפארק מקיף את מגרש הגולף של היי אלמס, ומכיל שטח מיוער נרחב, בעיקר אלונים ואשורים, כרי דשא וגנים רשמיים. יש בו גם בית קפה, מרכז מבקרים, מסלולי טבע והיסטוריה וחניונים.

תיעוד ההיסטוריה של אחוזת היי אלמס מגיע לתקופת הכיבוש הנורמני, בו היא הוענקה על ידי ויליאם הכובש לאחיו למחצה, אודו, הבישוף של אייה (Bayeux). בתחילת המאה ה-19 היא נרכשה על ידי משפחה לובוק (Lubbok), ובשנת 1840 האסטרונום והבנקאי, סר ג’ון לובוק, ירש אותו במות אביו ובנה בית אחוזה גדול וחדש בסגנון איטלקי. הוא הפך לחבר של צ’רלס דארווין, שגר בקרבת מקום.

בשנת 1938 נמכרה האחוזה למועצת מחוז קנט והבית הפך למרכז הדרכה לאחיות. בשנת 1965 הפך לחלק מרובע ברומלי, ועזבונו הועבר לרובע החדש. לאחר מכן הקרקע הפכה לשטח ציבורי פתוח, אבל בשנת 1967 האחוזה נשרפה.

כתובת : שדרת שייר (Shire Lane), פארנבורו (Farnborough), רובע ברומלי (Bromley).

טלפון : +44 168 986 2815

זמני פתיחה : הפארק פתוח בכל ימי השנה.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות האוטובוס בקו R1.

 

פארק היובל (Jubilee Country Park)

פארק היובל הוא פארק ציבורי המשתרע על פני 62 דונמים בפטס ווד (Petts Wood) שברובע ברומלי. זוהי שמורת טבע מקומית ואתר בעל חשיבות בינלאומית לשימור טבע. הפארק נרכש על ידי מועצת ברומלי כדי לחגוג את יובל הכסף של המלכה אליזבת השנייה בשנת 1977, ונפתח כפארק בשנת 1981. הפארק כולל שטחי מרעה נרחבים ויערות עתיקים, יש בו מגוון רחב של חיות בר, צמחים נדירים ואגמים.

כתובת : פטס ווד (Petts Wood), רובע ברומלי (Bromley).

טלפון : +44 1689 862815

זמני פתיחה : הפארק פתוח בכל ימי השנה.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : הגיעו לתחנת הרכבת פטס ווד (Petts Wood) וצעדו כרבע שעה.

 

נהר רייבנסבורן (Ravensbourne River)

נהר רייבנסבורן הוא פלג של הנהר התמזה בדרום לונדון. אורכו של הנהר הוא 17 קילומטרים ושטח ההיקוות הכולל שלו הוא 180 קילומטרים רבועים. הוא זורם דרך הרבעים ברומלי, גריניץ’ ולואישאם. לאורך הנהר ישנו שטח מיוער ובו מגוון רחב של עצים וחיות בר.

כתובת : רובע ברומלי (Bromley).

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתחנת הייס (Hayes) ולצעוד לכיוון דרום מזרח כרבע שעה.

 

יער הוקנדן (Hockenden Wood)

יער הוקנדן הוא שטח מיוער גדול בקצה רובע ברומלי. זהו מקום פופולרי למבקרים ומקומיים בו אפשר לטייל וליהנות מהטבע וחיות הבר. ביער יש מספר שבילי טבע ומסלולי ריצה שעוברים דרכו, כך שהמבקרים יכולים להעריך באופן מלא את הצמחייה המעניינת וצומחת בו. היער פתוח לקהל הרחב בכל ימות השנה.

כתובת : סמוך לסוואנלי (Swanley), רובע ברומלי (Bromley).

זמני פתיחה : היער פתוח בכל ימי השבוע.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתחנת סוואנלי (Swanley).

 

שוק ברומלי (Bromley Market)

שוק ברומלי החל את דרכו בשנת 1205 בתור שוק פשוט לאחר שהמלך ג’ון העניק כתב זכויות המאפשר את הפעלת השוק. בהתחלה נמכרו בשוק רק פירות וירקות. בשנת 1447 נתן המלך הנרי השישי אישור מחודש להפעלת השוק בימי חמישי. עם הזמן גדל והתפתח, והוא פועל כבר במשך 800 שנים. כיום ניתן למצוא בשוק ברומלי כמעט הכול – דוכני בגדים, מוצרי חשמל, יצירות אמנות, תכשיטים, דברי מאפה, בשרים ועוד.

כתובת : רחוב היי (High Street), רובע ברומלי (Bromley).

זמני פתיחה : השוק פתוח בימי חמישי עד שבת בין השעות 9:00 ו-17:00.

מחיר כניסה : חינם.

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות הרכבת לתחנת ברומלי דרום, ברומלי צפון או שורטלנדס (Shortlands) ולצעוד מספר דקות.

השוואת מחירים לכל המלונותלונות מומלצים ב Bromley

http://www.hotelscombined.co.il/HE/Place/Bromley_England_1.htm

מלונות מומלצים בעבורכם בBromley

  Best Western Bromley Court Hotel  Bromley Hill, Bromley

ציון על פי 187 חוות דעת: טוב, 7.8 ההזמנה האחרונה: לפני שעתיים ישנם 3 אנשים הצופים בדף מלון זה.

מלון בסט ווסטרן ברומלי קורט (Best Western Bromley Court Hotel) שוכן בתוך 8 דונם של גנים מטופחים, 16 ק״מ בלבד דרומית-מזרחית למרכז לונדון. קראו עוד…

 
  Tamasha Hotel  131 Widmore Road, Bromley

ציון על פי 61 חוות דעת: נעים, 6.8 ההזמנה האחרונה: לפני 17 שעות 

Decorated in the style of the Raj, the Tamasha Hotel is located 15 minutes walk from the centre of Bromley. It offers award-winning Indian cuisine and bedrooms with free Wi-Fi. קראו עוד…

 
  Sundridge Park Manor  Plaistow Lane, Bromley
ציון על פי 134 חוות דעת: טוב, 7.4ההזמנה האחרונה: לפני 15 שעות ישנם 3 אנשים הצופים בדף מלון זה.

Sundridge Park Manor is a beautiful Grade I listed stately home just 12 miles (19 km) from Central London, with ample free parking and free Wi-Fi. קראו עוד…

 
  Clay Farm Guest House  126, Jackson Road, Bromley
ציון על פי 11 חוות דעת: טוב מאוד, 8.4 ההזמנה האחרונה: ספטמבר 11 

Clay Farm Guest House in Bromley offers modern accommodation and free parking, just a 20-minute train ride from central London. All rooms and apartments feature flat-screen TVs and free Wi-Fi.קראו עוד…

 

 מלונות מומלצים ליד Bromley

  The Cumberland – A Guoman Hotel  Great Cumberland Place, Westminster Borough, לונדון(נמצא 17.0 km מBromley)

ציון על פי 2838 חוות דעת: טוב מאוד, 8.3 ההזמנה האחרונה: לפני שעה   ישנם 19 אנשים הצופים בדף מלון זה.

מלון דה קאמברלנד – איי גאומן הוטל (The Cumberland – A Guoman Hotel) המסוגנן בדירוג 4 הכוכבים, שוכן בשכונת ווסט אנד (West End), במרחק 100 מטרים מתחנת הרכבת התחתית מארבל ארץ’ לונדון (Marble ArchLondon… קראו עוד…

 
  Millennium Hotel London Mayfair    44 Grosvenor Square, Westminster Borough, לונדון (נמצא 16.4 km מBromley)

זוגי 1,513 ₪
ציון על פי 874 חוות דעת: טוב, 7.9 ההזמנה האחרונה: לפני 18 דקות   ישנם 11 אנשים הצופים בדף מלון זה.

מלון מילניום (Millennium Hotel London Mayfair), ממנו נשקף נוף של כיכר גרוונר (Grosvenor Square), ממוקם ברובע מייפייר (Mayfair) המסוגנן של לונדון. קראו עוד…

 
  Thistle Marble Arch  Bryanston Street, Marble Arch, Westminster Borough, לונדון(נמצא 17.0 km מBromley)
ציון על פי 1316 חוות דעת: טוב, 7.8 ההזמנה האחרונה: לפני 40 דקות ישנם 7 אנשים הצופים בדף מלון זה.

מלון ת’יסטל מארבל ארץ’ (Thistle Marble Arch) שוכן במיקום נהדר ומציע נוף של רחוב אוקספורד (Oxford Street) ומארבל ארץ’ הנשקף ממנו. קראו עוד…

 
  Park Plaza Westminster Bridge London   Westminster Bridge Road, Lambeth, לונדון (נמצא 14.0 km מBromley)

ציון על פי 4843 חוות דעת: נהדר, 8.9 ההזמנה האחרונה: לפני 18 דקות ישנם 9 אנשים הצופים בדף מלון זה.

מלון פארק פלאזה ווסטמיניסטר ברידג’ (Park Plaza Westminster Bridge London) החדש והמרשים ממוקם במרחק של 500 מטרים בלבד מבתי הפרלמנט (Houses ofParliament), ברובע סאות’ בנק (South Bank) של לונ