• תַפרִיט
  • תַפרִיט
רובע יורדאן (JORDAAN), אמסטרדם

אטרקציות ובילויים רובע יורדאן (JORDAAN), אמסטרדם

דף הבית » אטרקציות ובילויים רובע יורדאן (JORDAAN), אמסטרדם

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 7 דקות

עריכה לשונית: נגוהה שפרלינג. תודה לפייטוש מאתר מלון על התחקיר ומידע

רובע JORDAAN בעיר אמסטרדם נהנה כיום ממעמד של רובע יוקרתי ומטופח, מקום מגוריהם של אנשים אמידים ושכיית חמדה המושכת תיירים ומבקרים רבים. ימי התהילה של הרובע מעטים מאחר ורק לאחרונה, בעקבות פרויקט טיפוח של העירייה הפך המקום למוקד משיכה לאנשים אמידים ומבוססים. עד אז, עוד מימי ההיסטוריה היה הרובע מקום מגוריהם של פועלים קשי יום, מהגרים ותושבים שנאבקו כלכלית כדי לשרוד. בתי הרובע הקטנים והישנים נחשבו לדיור זול ובר השגה, עובדה שהפכה את הרובע למעין אזור של משכנות עוני שהעזובה והביוב הזורם מילאו את פינותיו.

בחלוף השנים החל האזור בצורה אטית והדרגתית לשנות את פניו. סטודנטים דלי אמצעים ואמנים בוהמיינים השתקעו בו והחלו לצבוע את רחובותיו בגוונים חדשים. תהליך זה הושלם ב1970 בזכות תכנית לפיתוח השכונה שיזמה העירייה ואשר שיקמה את השכונה ושינתה לחלוטין את פניה.

כיום, רובע יורדאן הוא מקום מושבם של אמסטרדמים מבוססים, של אמנים, סופרים ואנשי רוח, ומוקד משיכה תיירותי מרכזי בעיר השוקקת חיים. טיול ברובע יורדאן הוא טיול חובה לכל המבקרים בעיר והוא כולל סיור ברחובות הרובע, ביקור באטרקציות התיירותיות שבו וישיבה באחד מבתי הקפה, המסעדות, הקופי שופס, הפאבים והמועדונים שבו. טיול ברחובות הרובע הצרים לאורך התעלות, ביקור באטרקציות, ספיגת האווירה והתרשמות מההיסטוריה והיופי של העיר ימלאו יום שלם לפחות. ביקור בגלריות, בחצרות, במבנים היסטוריים בבוטיקים, בחנויות, בשווקים הקטנים, בכנסיות ובמוזיאונים יבטיחו לכם הנאה צרופה.

 

בין האטרקציות הבולטות ברובע יורדאן

 

בית אנה פראנק House of Anne Frank

בין האטרקציות הבולטות ביותר באמסטרדם ובוודאי ברובע יורדאן בולטת האטרקציה ההיסטורית הזו המכונה בית אנה פראנק. בבית זה הסתתרה משפחתה של אנה פרנק- הילדה היהודייה שהתפרסמה בזכות היומן שתיעד את חוויותיה במקום המסתור שלה, של בני משפחתה ושל חבריהם, בימי ההיסטוריה השחורים. בביקור בבית זה ניתן להתרשם מהחלל הקטן שהכיל אותה ואת יתר המסתתרים מפני אימת הנאצים. מי שקרא ביומנה המפורסם יוכל לזהות את הפינות השונות, הרהיטים, החלון ממנו הביטה והתנאים בה חיה, אותם תנאים שכה היטיבה לתאר במסמך המרגש והמפורסם שיצרה.

אנה פראנק, למרבה הצער, נרצחה בשואה, אך השאירה מאחוריה יומן מרגש וסוחף שאביה פרסם עם תום המלחמה. בית אנה פראנק מושך אליו מבקרים רבים. בנוסף לחלל ממנו ניתן להתרשם ואשר שומר כפי שהיה בזמן המלחמה, ניתן גם להביט וללמוד מהמוצגים המצויים בו. בית אנה פרנק משמש כמעין מוזיאון ליהודות אמסטרדם, מוזיאון הכולל מוצגים שונים המתארים את חיי הקהילה לפני ובמשך המלחמה הנוראה. התיעוד של היהודים ושל רדיפתם מצמרר וקשה והוא מומחש באמצעות תמונות, ספרים, צילומים, ציורים, חפצים שונים וכן סרטים ומיזמים אורקוליים שמשקפים את היסטוריה של יהודי הולנד ואת חוויותיה של אנה פרנק- ילדה יהודייה שסיפרה מיטיב להמחיש את גורלו של העם היהודי ותלאותיו. הביקור במוזיאון מתאים גם לילדים שיכולים לחוות את סיפורה של אנה הילדה ולהתחבר להיסטוריה ולקורותיו הנוראיות של העם היהודי בימי מלחמת העולם השניה.

כתובת בית אנה פרנק הנקרא בהולנדיתAnne Frankhuisנמצא ברחובPrinsengracht 263

שעות פתיחה המקום פתוח לקהל בחודשי החורף בין השעות 09:00-19:00 ובחודשים אפריל-אוגוסט בין השעות 09:00-21:00

מוזיאון התיאטרון THE ATERMUSEUM

מוזיאון התיאטרון מתעד ומציג את תולדות התיאטרון ההולנדי לאורך השנים. באמצעים שונים מומחשים למבקרים תהליכי התפתחות התיאטרון החל מימי מופעי הרחוב ועד לימינו אנו, בהם מוצגיות הצגות רבות משתתפים בתיאטראות מהודרים.  המוצגים במוזיאון רבים ומגוונים וכוללים תלבושות, תחפושות, תפאורות, בימות, מחזות וכל הקשור לתיאטרון מכל התקופות.  

כניסה בתשלום

כתובת המוזיאון מורכב משני מבנים, האחד ברחוב Herengracht 168 והמבנה השני בכתובת The Bartolotti house Herengracht 170-172

דרכי הגעה  ניתן להגיע בחשמלית בקווים שמספרם 1, 2, 5, 13, 14, 17, 20 

 

מוזיאון הסופר Theo Thijssen Museum

מוזיאון מעניין המציג את פועלו של המדינאי והסופר ההולנדי המפורסם Theo Thijssen. הסופר, שחי בין השנים1879-1943 הוא תושב הרובע שהביא כבוד רב לקהילתו ונודע כמי שתעד בסיפוריו את חיי התושבים בו. המוזיאון מציג את תמונותיו, כתביו, ספריו ושלל מוצגים המתעדים את פועלו.

הכניסה בתשלום

כתובת – Eerste Leliedwarsstraat 16 

שעות פתיחה המוזיאון פתוח בימים חמישי וראשון בין השעות 12:00-17:00

טלפון  2907119

דרכי הגעה- אל המוזיאון ניתן להגיע בחשמלית מהתחנה המרכזית בקווים שמספרם 13, 14 או17; או באוטובוס בקווים שמספרם21, 170 או 172.

 

מוזיאון הניאון literary museum

אמסטרדם מציעה שפע של מוזיאונים ייחודים ויוצאי דופן. מוזיאון הניאון, הידוע גם בשמו, Electric Lady Land הוא מוזיאון בהחלט מיוחד המזמן את המבקרים בו לחוויה מיוחדת. המוזיאון שעוסק בפלורסנט על שימושיו הרבים, לרבות אלה האמנותיים, משתף את המבקרים כבר מרגע הכניסה בתערוכה. האדם שהופך להיות “מואר” נחשף למוצגים ומראות מוארים מרתקים נוספים ביניהם, פסלים, תמונות, חפצים, תעתיקי ותבליטי נוף ועוד. סיור במוזיאון הוא מהנה וחוויתי.

כניסה בתשלום, ילדים עד גיל 12 כניסה חופשית

שעות פתיחה- המוזיאון פתוח בין הימים שלישי עד שבת,  בין השעות 13:00-18:00. המוזיאון סגור בימי ראשון

כתובת  Egelantiersgracht 107  

דרכי הגעה ניתן להגיע בחשמלית מן התחנה המרכזית, בקווים שמספרם 13, 14, 17, 20 , 21 וכן באוטובוסים בקווים שמספרם 170, 171, 172.

 

מוזיאון פיאנולה Pianola Museum

מוזיאון קטן ונחמד זה מציע תערוכה הקשורה לכלי נגינה יפה וקסום זה- הפסנתר. מעבר לפסנתרים הרבים במבנה ההיסטורי המצודד מהמאה ה17, ישנן גם פעילויות הקשורות לנגינה בפסנתר- קונצרטים, חוגים, מופעים וכל מה שקשור למוזיקה בכלל ולנגינה בפסנתר בפרט.

כניסה בתשלום

כתובת  Westerstraat 106

דרכי הגעה ניתן להגיע למוזיאון בחשמלית בקוים שמספרם 3 או 10 ולרדת בתחנת  Marnixbad

טלפון  6279624

 

מוזיאון המשקפים  Brilmuseum

עוד מוזיאון ייחודי מבטיח ביקור משמעשע- מוזיאון המשקפיים המתעד את התתפתחות הכלי המסייע לאנשים לשפר את ראייתם. המוזיאון השוכן במבנה עתיק משנת 1620 ניצב בחלק העתיק של העיר, ברחוב צר ורבים מבקרים בו ומתרשמים בכלי שהפך מכלי עזר למוצר אופנתי.

הכניסה בתשלום.

למרבה הצער המוזיאון איננו מותאם לביקורי נכים.

כתובת Gasthiusmolensteeg 7

שעות פתיחה- המוזיאון פתוח בין הימים רביעי עד שישי, בין השעות 11:30-17:30 וכן ביום שבת בין השעות 17:30-17:00.

דרכי הגעה- ניתן להגיע בהליכה קצרה מכיכר דאם או לתפוס אחד מקווי החשמלית שמספרם 1, 2 או 5 ולרדת בתחנת  Koningsplein

טלפון  4212414

 

מוזיאון סירת המגורים Houseboat museum

בעיר אמסטרדם המשורגת תעלות לאורכה ולרוחבה התפתח מנהג של מגורים על המים. בתי סירה בגדלים שונים עיטרו את תעלות העיר מאות שנים. מוזיאון ייחודי זה- מוזיאון סירת המגורים מזמין אתכם להציץ לצורת חיים ייחודית ויוצאת דופן זו. הסירה מציגה בית מגורים השוכן על תעלת Prinsengracht בעיר אמסטרדם. הסירה הקטנה שהיתה פעם דוברה הוסבה לבית מגורים והיא דגם המשקף כיצד תושבים רבים חיים על המים. הסירה הזו מהווה מוקד תיירותי ואטרקציה מבוקשת.

כתובת – Prinsengracht, opposite 296

שעות פתיחה- המוזיאון סגור ביום שני (לבד מחג הפסחא שבמהלכו הוא נפתח גם בימי שני). בין החודשים מרץ עד אוקטובר הוא פתוח בין הימים שלישי עד ראשון, בין השעות 11:00-17:00 ובין החודשים פברואר עד נובמבר הוא פתוח בימים שישי, שבת וראשון, בין השעות 11:00-17:00.

 

ספריה פרטית Bibliotheca Philosophica Hermetica

ספריה צבעונית ומרתקת הכוללת מוצגים, ספרים, גיליונות וכתבי יד בנושאים שונים, כגון,  דת, מסורת ופילוסופיה. לצד הכתבים השונים ניתן למצוא גם חפצי אמנות מרתקים, ביניהם, ציורים ורישומים.

כתובת- רחוב  Bloemstraat 13-19

שעות פתיחה- הספרייה נגישה לציבור בכל ימי השבוע.

 

בית קפה Papeneiland

אין המדובר בהמלצה למקום לנוח ולנשנש. מדובר בבית קפה המהווה אטרציה תיירותית בפני עצמו. בית קפה מפורסם זה נבנה בשנת 1642 ועבר גלגולים רבים. בראשיתו שימש המקום כמפעל ליצור ארונות קבורה ובנוסף מקום ליצור שיכר ובירה. מראהו המצודד והמטעמים הנמכרים בו הופכים אותו למקום עליה לרגל.

 

מגדל  Westerntower and church

מגדל גבוה זה הוא נקודת ציון ברובע ג’ורדאן. המגדל שנבנה במאה ה16 הוא גבוה מאד ונושא משמעות היסטורית- הוא נתרם לתושבי הולנד על ידי הקיסר מקמיליאן האוסטירי לאות תודה על תמיכתה של הולנד בקיסרות. המגדל המיוחד והכנסייה המרכזית והמפורסמת שלצידו מושכים מבקרים רבים שמטפסים למרפסת הגבוהה ומשקיפים על נופי העיר הניבטים ממנה ונפרשים תחתיה.

 

הבתים על המים  Shipwright s Street

בתים ייחודיים אלה פזורים ברובע וניצבים על שפת המים. עיצובם הייחודי של הבתים מושך תיירים רבים לחזות בבתים אלה המכונים בשמם ההולנדי  Scheepstimmermanstraat. הבתים ניצבים על פני המים וכוללים חניות ודרכי גישה לסירות שיאפשרו תנועה בעיר על ידי שיט ברשת התעלות החוצות אותה לאורכה ולרוחבה. כל בית מחזיק מעגן פרטי לסירות והבתים עצמם גבוהים מאד ולכן מצודדים ומזמינים.

 

הבתים על גדות תעלת Bloemgracht

על גדות תעלת  Bloemgracht הידועה גם בשמה תעלת ג’נטלמן ואשר נחשבת לתעלה גדולה במיוחד ניצבים בתים במספר 87 ו19 שמושכים תיירים רבים. הבתים לא רק בנויים באופן ייחודי אלא אף מרכזים מוצגים המתעדים את החיים לצד התעלה ואת השימושים השונים בבתים שנבנו על שפתה.

 

כנסיית Westerkerk

הכנסיה הגדולה בהולנד נבנתה שנים רבות ונפתחה לקהל כשבנייתה הסתיימה בשנת 1638. הכנסיה הגדולה והיפה מהווה מוקד תיירותי גם בשל העובדה שהצייר הנודע רמברנדט- גדול ציירי הולנד קבור בה. כמו כן, בכנסייה נודעת ומרכזית זו נוהגים להכתיר את מלכי הולנד ולהשיא את בני המלוכה. הכנסייה מהווה אחד מסמליה של העיר אמסטרדם. כדאי לבקר בכנסייה עצמה ולערוך בתוכה סיור במסגרתו תיהנו מלהתרשם מהפעמון הכבד ביותר בעיר, מהעוגב המעוטר בציורים נפלאים ומהקבר של רמברנדט. אינינו יכולים להתחייב כי הוא אכן קבור שם- הדיעות בענין חלוקות, אך בכל זאת הוצבה בכנסייה מצבה לזכרו

כתובת– Prinsengracht 281

שעות פתיחה- הכנסייה פתוחה למבקרים בין החודשים אפריל עד ספטמבר, בכל יום, בין השעות 11:00-15:00.

 

תחנת רוח De Otter

במרכזו של רובע ג’ורדן ניצבת טחנת הרוח הנחמדה, המהווה את סמלה של הארץ הולנד והעיר אמסטרדם. התחנה הוקמה בשנת  והיא משמשת מבקרים רבים שרוצים להתרשם מהמראה והפעילות של כלי שימושי זה המנקד את רחבי הארץ השטוחה.

כתובת Gillis van Ledenberchstraat 78

 

פארק המלכה ביאטריס Beatrixpark Park

זהו אחד הפארקים היפים והנעימים בעיר. ניתן לטייל בפארק, לנוח, לעשות פיקניק ולהינות מהשלווה, הצמחייה והמים שבו.

כתובת Willem Pijperstraat 35 

דרכי הגעה- ניתן להגיע בחשמלית בקו 5, היציאה מתחנת  Beethovenstraat והירידה בתחנת Stadionweg

 

שער Haarlemmerpoort

אתר תיירותי זה הוא ריד ארכאולוגי לתקופה קדומה. מדובר בשער היחיד ששרד מהחומות אשר הקיפו את העיר בעת העתיקה. השער נשמר, שוחזר, שופץ וכיום הוא שומר על מראהו ומהווה אנדרטה להיסטוריה של העיר שהיתה בעברה מוקפת חומה.

כניסה בתשלום

כתובת Haarlemmerplein, 50

דרכי הגעה:  קו 3 בחשמלית לתחנת Haarlemmerplein  

 טלפון-  5512512

 

שוק נורדמארקט (Noordermarkt Markt)

שוק פשפשים נחמד שהדוכנים בו מציעים מכל טוב הפיצ’פקס- חולצות, מכנסיים, מעילים, נעליים, צעיפים, כובעים, עתיקות, חפצי נוי והכל במחירים משתלמים ובטוב טעם. בחלק מהימים חלק מהדוכנים מציעים גם ממכר של שלל פירות וירקות אורגניים.

כתובת: רחוב Noordermarkt 

שעות פתיחה: יום שני, בין השעות 9:00-13:00 ויום שבת, בין השעות 9:00-17:00

דרכי הגעה: ניתן להגיע בחשמלית בקו מספר 3 ולרדת בתחנת Nw. Willemsstraat.

 

Markt Lindengracht

שוק אוכל ססגוני המתאים למבקרים תאוותנים שאוהבים אוכל בכל הסגנונות. השוק ממוקם ברובע Jordaan ופעיל בימי שבת בין השעות 09:00-17:00

 

קרקס   Circustheater Elleboog

ברובע יורדאן גם נמצא מקום בילוי נחמד לילדים ולמשפחות מטיילות “קרקס תאטרון אלה בוג”. זהו קרקס נחמד שמציע לא רק הופעות בכל ערב אלא גם מאפשר השתתפות פעילה של הילדים שמבקרים במקום. בנוסף להופעות מפעיל הקרקס סדנאות חוויה לילדים במסגרתן ניתן ללמוד את מיומנויות הקרקס ולהתנסות מעט בתחומי ליצנות, קסם, “טריקים”, איפור, תחפושות, מיומנויות שונות, להטוטנות ואפילו הליכה על חבל דק. יתרון משמעותי- הצוות מדבר גם אנגלית.

מידע שימושי:

כתובת:   Passeerdersgracht 32 רובעDe Jordaan

טלפון  6269370

שעות פתיחה: פתוח בין הימים שני עד שישי בין השעות 09:00-17:00

דרכי הגעה: ניתן להגיע בחשמלית בקווים מספר1, 2, 5, 7, 10 ו20

הכניסה בתשלום

השוואת מלונות ביורדאן

 מקומות אירוח זמינים ביורדאן, אמסטרדם

מאמרים קשורים לאמסטרדם

המדריך השלם להתמצאות באמסטרדם. מידע וטיפים

מסלול טיול של שלושה ימים באמסטרדם – זימה, היסטוריה ותרבות בעיר שמאפשרת לטעום מהכל

מסלול טיול היסטורי באמסטרדם. מוקדי דת והיסטוריה בעיר

אטרקציות מחוץ לאמסטרדם, חצי שעה נסיעה למקומות קסומים

אטרקציות לילדים בהולנד ובאמסטרדם

  

פארקים באמסטרדם

אוכל ומסעדות באמסטרדם

קניות באמסטרדם ובסביבותיה. אפשרי גם אם לא נחוץ

תחבורה באמסטרדם. כל הדרכים לנוע בעיר התוססת

מוזיאונים באמסטרדם. תרבות, אמנות, מדע והיסטוריה

אמסטרדם, עיר החטאים. בילויים שלא נגמרים, בדיסקוטקים ומועדונים

 

מופעים באמסטרדם

פסטיבלים ואירועים באמסטרדם. חגיגות שלא נגמרות

 

רובע רמברנט (Rembrandt), אמסטרדם. אטרקציות ובילויים

רובע מונטפליין (MUNTPLEIN), אמסטרדם. אטרקציות ובילויים.

רובע דה פייפ (De Pijp) אמסטרדם. כשהבוהמה ומעמד הפועלים נפגשו

רובע האורות האדומים באמסטרדם. אטרקציות ובילויים

רובע היהודי באמסטרדם. שרידים של קהילה מפוארת

רובע DAM SQUARE מרכז העיר אמסטרדם. אטרקציות ובילויים

רובע ניו מרקט Nieuwmarkt באמסטרדם. קניות, בילויים וסיור

רובע ווטרלו Waterlooplein אמסטרדם. שוק, כנסיות, מוזיאונים ובתי כנסת

רובע דאם סקואר (DAM SQUARE), מרכז העיר אמסטרדם

רובע Leidseplein באמסטרדם. אמנות, בילויים ואווירה משוחררת

רובע CHINA TOWN באמסטרדם. טעימה מאסיה בלב אירופה

רובע Museumplein, כיכר המוזיאונים המרתקת באמסטרדם

 

יהודים באמסטרדם

 

סמים באמסטרדם. לשאוף ולבלות –  זוהי כתבה על עובדות ואין לראות בה כהמלצה