• תַפרִיט
  • תַפרִיט

אטרקציות מנפלאותיו של הטבע בצרפת

דף הבית » אטרקציות מנפלאותיו של הטבע בצרפת

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 5 דקות

צרפת משובצת באגמים מנצנצים ומפלים יפהפיים. אך ניתן גם לגלות יערות גדולים ואזורי ביצות שמהווים כר ביולוגי מגוון, צוקים המשתרעים לאורך חופם, מערות מרהיבות, קניונים ענקיים ופסגות רמות.

אם זה בקנה מידה מפואר או אינטימי, הטבע של צרפת מתגלם בנוף מגוון ובמבחר צפוף ביותר של אתרים מרשימים.

 –

אטרקציות מים ומינרלים

תופעת סחיפת הסלעים על ידי המים יצרה עם הזמן תופעות גאולוגיות מסקרנות בכל רחבי צרפת, כמו הערוצים של   Ardeche,  Abime de Bramabiau וכדומה. מספר דוגמאות:

ערוצי הטארן

נהר הטארן חותך את מישורי הCausses  ויוצר עולם אנכי בו שוכנים כפרים קטנטנים ומבודדים. התמונה מושלמת על ידי ערוצי הLa Jonte  שהם אפילו רחבים יותר.

קניון ורדון

בין האלפים הדרומיים וה Provence  הפנימיים עובר נהר הורדון וחוצה אזור שטוף שמש, בסיס אבן סיד שגולף בידי הזמן. הנהר זורם אל תוך סדק גדול שעומקו בערך 300-500 מטרים ואורכו בסביבות 40 ק”מ. המסלול שעובר לאורך עורקיו מספק נופים פנורמיים עוצרי נשימה ממבט על. מטיילים מנוסים יכולים גם לקחת שביל תלול יותר המגיע כל הדרך עד לתחתית הקניון.

 

נופים

מעבר לחוף Cotes d’Armor בצפון בריטאני נמצא אי קטן , ile de Brehat  אי יפה ופרחוני, המהווה קונטרסט לחוף הפראי עם השוניות והזרמים הקוצפים. בנקודה זו הים לובש אווירה.  כאשר שעות השפל מאפשרות איסוף קל של אצות, ושעות הגאות מאפשרות ליורדי הים להוכיח את תעוזתם.

בין Morbihan ו Pays de la Loire  דרום בריטאני נמצא חצי האי Guerande המשתרע לאורך 5,000 אקרים של ביצה מלוחה בין העיר הימיביניימית Guerande ונמל הדיג הפעיל le Croisic, שם גורפים הפועלים את ה”fleur de sel”  הפרח של המלחים. המלח במקום יוצר שטיח מרהיב של צבעים.

תהום פדירק Pedirac ב Perigord

בתהום אדירה זו שעומקה יותר מ 75 מטרים ו-33 מטרים קוטרה יכולים המבקרים לעבור בעזרת מעלית או מדרגות אל נהר תת קרקעי בו ניתן לשוט! פדירק בלב מחוז  le Lot  בCausse de Gramat,  היא מקום קלאסי ומלא הפתעות.

The Grand Goulets

Combe Laval ,la Bourne וה Grand Goulets הם קבוצה מרשימה של קניונים החותכים את סוללת הצוקים של רכס ה Vercors  נפלאות גאולוגיות נוספות הן האגן של Malleval וערוצי הקניון  Ecouges  Nan  ועוד.

אזורי גידול משגשגים

מ Cotentin Bessin ב Normandy ועד ל Saint Omer  ב NordPas de Calais  מ Camargue  עד ל Briere  השפך של נהר הלואר, מMarais Poitevin  עד לבריכות la Dombes ב RhoneAlpes  ושדות Alsace.  כמעט כל אזור בצרפת מכיל אתרים בלתי רגילים בהם השילוב ההרמוני בין המים והצמחייה מעניק מקלט למגוון עשיר של ציפורים. אתרים אלה שמורים היטב ומתוחזקים. לדוגמה, הביצות של Berry ושל Poitou והביצות של la Brenne

אזור “100 האגמים” ליד Chateauroux משומר על ידי פארק טבע אזורי וממחיש את קיסמה של צרפת הפראית.

מעיין Vaucluse בפרובאנס

מעיין מרשים זה שזרימה חזקה מאוד במקורותיו נמצא ביציאה של נהר תת קרקעי עם דרך מפתיעה: המים גועשים החוצה לרגלי אגן של צוק בגובה 250 מטרים, לאחר שהועלו מעלה על ידי צינור דרך תעלה הנמצאת בעומק של כ300 מטרים! ניתן להתחקות אחר התופעה רק על ידי מכונה תת מימית הנשלטת על ידי רדיו. אכן, מעמקי האדמה שלנו עדיין אוצרים בחובם מסתוריות גדולה.

יערות

מ Fontainebleau  ב Ilede France  ל Altone  ב Corsica ,  מ Risoux  בהרי היורה ל Iraty , בארץ הבאסקים מ Landes ל Lorraine או  Morvan משתרעים אזורי טבע רבים. נופי העלים ועצי האלון היפים ביותר נמצאים ב Troncais . לעצי המחט אשוחית יש מוניטין מפואר ברכס הרי Chartreuse ב Isere Dauphine.

חורשת האשורים ב SainteBaume

ממרגלותיו הצפוניות של הר la SainteBaume לאורך כ120 ק”מ משתרע יער יפהפה עם עצים גבוהים מאוד כאשורים, עצי מייפל ועצי דולב. אזור ירוק ושמימיי זה נראה מעט אנכרוניסטי בין יערות הבתה והאורן. זוהי אנומליה משמחת. יער זה לא נפל קורבן לשריפות הקיץ.  המומחים של המשרד הלאומי ליערותONF מדברים על “יער של שרידים” בו מתקיימים זנים ביולוגים שונים. המשרד מקיים שם גם ניסוי ייחודי הנקרא “שמורה אינטגרלית”, במילים אחרות: ללא התערבות ידי אדם לא כריתה ולא שתילה. מחוז Var הוא המיוער ביותר בצרפת, כש56% משטחו מכוסה ביערות SainteBaume, Maures וEsterel.

Les Faux de Verzy  ב Champagne

תופעה ייחודית באירופה: עצי האשור כאן מעוצבים בצורה מוזרה ונראים כרוחות רפאים.

  –

צוקים לאורך החוף

ניתן לחזות בנוף הררי רב לאורך 5,500 הקילומטרים של קו החוף של צרפת הקונטיננטלית.

צוקי Etretat ב Normandy

הצוקים הלבנים וקשתות הסלע של Porte d’Amont, Manneporte ומחוז Caux, שגולפו בידי הגלים של להמאנש, נודעים בעולם כולו.

רכס Calanques, אחד מהפארקים הלאומיים

הלובן המבהיק של אבן הסיד הנופל אל תוך הכחול הגדול גולף ופוסל בצורה יפהפיה על ידי סחיפה. עולם מינרלים זה, המשתרע לאורך 20 ק”מ ממרסיי עד קסיס הוא למעשה שכן של עיר הנמל. פיסת טבע מופלאה זו תיהנה בקרוב מיתרונות הסטטוס של פארק לאומי. שימו לב: ההליכה במסלול היא מוגבלת ומוסדרת בקיץ, מפאת סכנת שרפות.

חולות החופים

מלה מאנש ועד האטלנטיק מנקדות הדיונות את החופים של הצפון או של Vendee. בנורמנדי, הדיונות המעודנות ביותר של Hatainville או של Biville מגיעות לגובה של 80 מטרים, לא רחוק מהשיא האירופי של דיונת Pyla שהוא 106 מטרים השומרת של אגן ארקשון.

Calanch of Pina בקורסיקה

צוקים אלה, הגולשים אל מפרץ פורטו, נבדלים מה Calanques שבפרובאנס בגוון האדום שלהם. האי היפה צבוע בשיזוף מתכתי ובו שוכנים הצוקים של Bavella, בPointe de Scandole–

 –

פסגות נישאות

לאלפים יש את הקרחונים והפסגות הסמליים שלהם, בגובה של יותר מ4,000 מטרים: MontBlanc, la Barre des Ecrins או la Meije וכו’. אך רוח ההרים נמצאת גם ברכסים אחרים…

הר Ventoux בVaucluse

ההר  “giant of Provence” ענק הפרובאנס, חזר לכותרות בעקבות הטור דה פראנס. הוא חולש על כל האזור מגובה 1,912 המטרים שלו, ומציע למבקרים הצגה נדירה: בתחתית צלעותיו יערות ארזים ואורנים, קניוני פראla Nesque, le Toulourenc, יקבים בצידו הדרומי, וחלק חשוף לגמרי בראשו העשוי כולו מאבן! UNESCO הכריזה על האתר כשמורה ביוספרית

הפירנאים: האגן של Gavarnie וPic du Midi de Bigorre

המקום המהווה דוגמה לפנים קירות הפסגה מגיע לגובה 3,000 מטרים, ובו מפל הנופל מגובה 400 מטרים שיא אירופאי, הצליח להרשים את ויקטור הוגו ורבים אחרים! לGavarnie יש “אח תאום” באגן של Troumouse שהוא מעט פחות מתויר.

 –

אל הפסגה המרשימה החולשת על  ה Pic du Midi de Bigorre  בגובה 2,877 מטרים ניתן להגיע בעזרת רכבל, ושם נמצא מצפה אסטרונומי חשוב. מקום המעורר השראה להקים שמורת “שמי כוכבים”. זהו ללא ספק רעיון פואטי, אם גם נועז ואף פרקטי, הניתן לביצוע על ידי הפחתת האורות החיצוניים תאורה ציבורית וכד’ המפחיתים את אפקטיביות הטלסקופים.

Le Dent d’Oche  ב HauteSavoie

רכס זה שבChablais  בין אגם  Lemen והMont Blanc  מציג תבליט ייחודי, עם הרים גבוהים של שדות מרעה המלאים בסלעים חדים אך נגישים למטיילים זהירים   Cornettes de Bise  Roc de Fer או Dent d’Oche. שביל צר מאוד מוביל אל הגבעה המסולעת. הריגוש מובטח! עניין נוסף הייחודי לDent d’Oche  הוא האכסניה הממוקמת ממש מתחת לפסגה, בגובה של 2,114 מטרים

Le Puy de Dome

פסגה קונוסית זו בגובה 1,465 מטרים בוהקת מעל Auvergne ו 80 הרי הוולקנו הלא פעילים שלה. הסילואט המרשים שלה היה נערץ בתקופה הגאל ורומאית מקדש מרקיורי וכיום מושך אליו רוכבי אופניים מחפשי אתגרים. הגישה אל האתר נעשית על ידי אוטובוסים מיוחדים במשך הקיץ ובסופי שבוע בהם מזג האוויר נעים. למרות הקהל הרב, כדאי מאוד לבקר באתר, בעיקר בשל ההיסטוריה המפתיעה שלו.  היווה בסיס לניסוי מדעי של בלייז פסקל במאה ה17 ואת מסלול הטראם ההררי הראשון ב1907 ועוד.

Mont Aiguoal  וסביבותיו בLozere

הר Aigual משתרע לגובה 1,567 מטרים, אך איננו הגבוה ביותר ברכס Cevennes. למרות זאת, הוא סובל ממזג האוויר הגרוע ביותר בצרפת. סופות שלגים, שיטפונות ורוחות פרצים, ההופכים אותו למקום מיוחד ואידאלי למיקום מצפה לשירות החזאים בצרפת. בימי החורף, הופך המצפה לסוג של “בסיס קוטבי”.

לא הרחק משם, תוכלו לבקר במערת Aven Armand  או בתהום Abime de Bramabiau כניסה בתשלום, עוד מעיין יוצא דופן בגודלו ויופיו.

העמק הפלאי La Vallee des Marvilles ב Alpes Maritimes Mercantour

בלב רכס ה Mercantour, ניתן לראות מפסגות האלפים את נוף הים התיכון! אך עמק מסוים טומן בחובו את מה שמוביל לכינויו. אגמים בגובה הממוקם בנוף קסום בו משתעשעים יעלים. ומעל לכל, מאות ציורי מערות עתיקים מסביב להר Bego,  היוצרים מראה נהדר של מערות מצוירות מתחת לשמים.

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם