• תַפרִיט
  • תַפרִיט

אילו סיורים מקצועיים יש לקחת בטיול בברלין?

דף הבית » אילו סיורים מקצועיים יש לקחת בטיול בברלין?

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

ברלין מציעה חיי לילה ותרבות מאד ייחודיים. בדרך כלל מטיילים נכלאים לראשונה בהיסטוריה שלה, המערבת כמה מהרגעים הדרמטיים ביותר של המאה העשרים. ציוני דרך היסטוריים – שער ברנדנבורג, רייכסטאג, צ’קפוינט צ’רלי ואנדרטת חומת ברלין. מטיילים המעוניינים לראות את החלק המזרחי של העיר בעבר לשלטון סובייטי, מתחילים לעתים קרובות באי המוזיאונים שבנהר שפרי, ועוברים לעבר מגדל הטלוויזיה, המבנה הגבוה ביותר בגרמניה, או גלריית איסט סיי. משם נמצאות השכונות האלטרנטיביות קרויצברג ופרידריכשיין. סיורים מודרכים מתמחים גם בביקורים מחוץ לברלין, למשל: בפוטסדם. ישנם גם טעימות אוכל במזרח ברלין, סיורי מורשת יהודית ועוד.

שער ברנדנבורג

שער ברנדנבורג, המשמש כשער לטירגרטן, הוא אחד מציוני הדרך המוכרים ביותר בברלין, וסמל לאיחוד הגרמני שלאחר המלחמה הקרה. כמעט כל סיורי התיור נעצרים בשער, אך סיורי הליכה פרטיים או קבוצתיים קטנים מספקים יותר הקשר. עבור לקוחות המעוניינים להסתכל עמוק יותר בהיסטוריה של ברלין, ששוקלים סיורים שעוצרים גם ברייכסטאג ובזכרון השואה, שניהם בקרבת מקום. טיולי אופניים הם דרך נוחה להגיע לשער, ונוטים להמשיך משם מערבה דרך פארק טירגרטן.

סיור בקבוצה קטנה בהיסטוריה של ברלין בחצי יום, במזרח ברלין

לקוחות המעוניינים במשמעות ההיסטורית של ברלין צריכים להזמין סיור קבוצתי קטן זה המתחיל בשער ברנדנבורג ופונה מזרחה לביקור באתרי המפתח של העיר בעידן הסובייטי.

סיור פרטי של חצי יום בברלין: בירת התרבות, רודנות וסובלנות

 סיור של מומחה המכסה את 300 השנים האחרונות בתולדות העיר, למטיילים שרוצים מבט מותאם אישית וצלול עמוק בהיסטוריה של ברלין, צריכים לקחת סיור זה.

סיור אופניים בברלין

מבקרים המחפשים חוויה אקטיבית יותר עשויים לרצות לצאת לסיור אופניים זה שמבקר בשער ברנדנבורג ובדגשי ברלין היסטוריים אחרים לפני שהם רוכבים בפארק טירגרטן.

סיור בעיר סיור בהופ-און-הופ-אוף בברלין

סיור תיור הופ-על-הופ-אוף אידיאלי עבור לקוחות שרוצים לחקור את ברלין בקצב שלהם, לקפוץ לבקר בשיא כמו שער ברנדנבורג ואנדרטת חומת ברלין.

קרא עוד אודות אפשרויות הסיור בשער ברנדנבורג כאן .

חומת ברלין

חלקים קטנים של חומת ברלין עומדים עדיין, וניתן לראותם באנדרטת חומת ברלין או בגלריית איסט סייד, קטע שמור שהפך לגלריית ציורים באוויר הפתוח. חלק גדול משאר שביל החומה נבנה מעל, אך לקוחות המעוניינים ללכת בדרך צריכים לשקול טיולי הליכה, אופניים או סגווי. כמעט כל סיור היסטורי של המלחמה הקרה מבקר בקיר יחד עם צ’ק פוינט צ’רלי ושער ברנדנבורג.

סיורי הליכה בהיסטוריה של המלחמה הקרה

בסיורים רגליים פופולרים במחיר סביר, מטיילים חוזרים לשביל החומה עם עצירות באנדרטת חומת ברלין, צ’ק פוינט צ’רלי ושער ברנדנבורג ועוד.

סיור רגלי ברלין המודרנית

סיור רגלי זה אידיאלי עבור מטיילים המעוניינים בשכונות המודרניות וה”אלטרנטיביות “של ברלין, שמכסה את המראות התוססים של מיטה, פרידריכשיין וקרוזברג, ועוצר גם בגלריה איסט סייד וב”מבשלת התרבות” בעיר, Kulturbrauerei.

סיור רגלי פרטי בן חצי יום: חומת ברלין, מלחמה קרה ומחסום צ’רלי

מטיילים יכולים להימנע מקבוצות גדולות ולקבל יחס אישי בסיור פרטי זה בברלין. בונוס: הם ייהנו גם מנסיעה ברכבת התחתית ‘רכבת רפאים’.

סיור בוואן מודרך פרטי: חומת ברלין עם פרשנות ועדות של אנשים חיים

כדי לבדוק כיצד חייהם של אנשים אמיתיים הושפעו מהקיר, סיור  עם מדריך פרטי מציע את האפשרות להאזין לסיפורים אישיים מפליטים שעקורים מהקיר.

קרא עוד על אפשרויות סיור בחומת ברלין כאן .

האי המוזיאון

האי המוזיאון מופיע ברשימה של אונסק”ו המונה חמישה מוזיאונים שהתגודדו בקצה הצפוני של האי שפרי. אם מטיילים יכולים רק לבקר במוזיאון אחד, הפרגמון, בו שוכנת עתיקות קלאסיות ואמנות אסלאמית, הוא הדבר הטוב ביותר עבורם. זהו גם המוזיאון הכי מומלץ בברלין. מטיילים יכולים גם לצאת לטיולי הליכה או שייט בסירות העוברים ליד האי בכדי להתמצא ולחזור אחר כך.

שייט בברלין, כולל קפה ועוגה

בהפלגת שייט בסירה זו של שעה, לקוחות זוכים לתצפית נהדרת על הנהר על האי וברלין לאורך שפת הים. בונוס: קפה ועוגה כלולים.

סיור זה עוזר להפוך את ביקור האי במוזיאון  לחוויה, עם דילוג על כניסה וסיורים מודרכים בפרגמון והמוזיאון החדש, ובנוסף גישה לכל חמשת המוזיאונים באי.

סיור רגלי חבוי בקבוצה קטנה בארמון הדמעות הרובע היהודי באי ומרחובות האזור

אחד הסיורים הטובים ביותר בברלין שבדרך לא מוכרת, לוקח את המטיילים לאתרים היסטוריים, עוברים באי המוזיאונים לאורך הדרך .

מגדל טלוויזיה

מגדל הטלוויזיה הוא המבנה הגבוה ביותר בגרמניה ואחד מציוני הדרך המפורסמים ביותר בבירה, ומשך למעלה ממיליון מבקרים שנתיים. המבקרים יכולים ליהנות מהנופים הנשקפים ממרפסת התצפית, לתפוס משקה בבר הגבוה ביותר בברלין, או להזמין שולחן במסעדת הספירה המסתובבת. טיולי הליכה, אופניים וסגווי בדרך כלל נעצרים מספיק זמן כדי לצלם, ואילו סיורים וסיורי אוטובוס הופ-הופ הופ מאפשרים ביקורים ארוכים יותר. כרטיסי דילוג מקוונים משויכים לרוב לארוחת ערב ולהטבות אחרות.

סיור פרטי: ברלין בלימוזינה

לקוחות המחפשים חוויה ייחודית עשויים להתעניין בסיור זה, שחוקר את ברלין מתוך לימוזינה ‘טראבנט’ מזרח-גרמנית, ועוצר עצירה במגדל הטלוויזיה.

סיור סגווי בברלין

מטיילים שפחות מתעניינים בהליכה או רכיבה על אופניים עשויים להתעניין בסיור סגווי זה, שלוקח אותם כמעט לכל האטרקציות ההיסטוריות העיקריות של ברלין, כולל מגדל הטלוויזיה, מבלי להזיע.

קרא עוד על אפשרויות הסיור במגדל TV כאן .

אוכל ושתייה בברלין

בעיר התוססת הזו כשאתה מסתובב ברחובות באופניים או ברגל אתה יכול להיתקל באכילה נהדרת, החל ממאכלים גרמנים קלאסיים ועד אוכל טורקי, ערבי, וייטנאמי ואיטלקי. ברלין מתגאה גם בשלל מסעדות ידידותיות לטבעונים ובמסעדות הכי מככבות מישלן בגרמניה. אל תשכח לנצל את הבירה הנהדרת שיש לעיר להציע עם מבשלות חדשות ומהנות שנפתחות באופן קבוע.

ערב סיור אוכל ברלין באופניים

המטיילים מגלים את שכונת פרנזלואר ברג באופניים בעזרת מדריך מומחה ונהנים מארוחה בת 3 מנות המורכבת משלוש מהמסעדות הטובות ביותר בבעלות מקומית באזור, הכוללות מטבח טורקי ומזרח תיכוני.

סיור בירה בקבוצה קטנה בברלין

בסיור בירה של קבוצת ברלין הקטנה, הלקוחות מודרכים לשלושה בברים של מבשלות

סיורי אוכל סודי במזרח ברלין

סיור רגלי  במזרח ברלין. המטיילים יעברו על פני התמהיל הטרנדי של מזרח ברלין של גשדרות מעוצבות קומוניסטיות, חנויות קבב, מאפיות בוטיק, מוכרי נקניקיות גרמניים  ועוד

קרא כאן יותר על אפשרויות סיור באוכל ושתייה בברלין

דברים לעשות בברלין

אטרקציות מובילות בברלין

דברים שיש לדעת על ברלין

מנהגים מקומיים

טיפים יש למסור ישירות לנותני השירות ולא להשאיר אותם על השולחן.

מה שהמקומיים יודעים

מרפסת הגג של מלון פארק אין, הממוקמת בסמוך למגדל הטלוויזיה באלכסנדרפלאץ, מציעה נופים הדומים למגדל המגדל, אך הוא עולה פחות ויש לו קווים קצרים יותר.

מתי לבקר

הקיץ חם אך לעיתים גשום. התקופות הטובות ביותר לעבור הן בסוף האביב ובתחילת הסתיו, כאשר פסטיבלים שופעים ומזג האוויר קריר ומתון.

להסתובב

שיתוף אופניים הוא המצב היעיל ביותר של תחבורה ציבורית במרכז העיר, אך הרכבת התחתית U-Bahn והרכבת הקלה S-Bahn נהדרות להגיע לכל מקום אחר.

מה להביא

בברלין יכול לרדת גשם בכל עת של השנה, לכן הקפידו לארוז ציוד גשם ומטריות.

מקומות לינה מומלצים בברלין

מומלץ לבחור מלונות עם ציון 8 ומעלה, עם וויפי ומזגן


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם