• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית מדפסת ביתית איכותית ומתאימה לצרכים שלכם

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית מדפסת ביתית איכותית ומתאימה לצרכים שלכם

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 6 דקות

בשנים האחרונות, יותר ויותר אנשים קונים מדפסת ביתית, כדי שיוכלו להדפיס דפי טקסט או תמונות מהנוחות של הבית שלהם. בשל הביקוש הרב, קיימות היום מגוון גדול של מדפסות ביתיות – מדפסת הזרקת דיו, מדפסת לייזר ומדפסת פוטו. איך בוחרים מדפסת ביתית ואיזו מדפסת היא המתאימה ביותר עבורכם? במדריך הבא נציג לכם את כל התכונות החשובות של המדפסות השונות, כדי שתוכלו להחליט באיזו מדפסת ביתית כדאי לכם לבחור.

אבל, לפני שנתחיל בסקירת המדפסות השונות, הנה כמה המלצות כלליות: מדפסת הזרקת דיו מתאימה להדפסת תמונות, גרפיקה וטקסט בהיקפים קטנים. מדפסת לייזר מתאימה להדפסת דפי טקסט או גרפיקה בהיקפים גדולים. מדפסת פוטו מתאימה למי שרוצה להדפיס תמונות איכותיות בלבד. יש גם מדפסת משולבת, שמבוססת על אחת מטכנולוגיות ההדפסה שהזכרנו לעיל, ומתאימה במיוחד לאנשים שרוצים לעשות במדפסת שימוש רב תכליתי – להדפיס, לצלם, לסרוק ולשלוח פקס.

הצעות למדפסות ב KSP

מדפסת הזרקת דיו:

המדפסת הביתית הנפוצה ביותר היא מדפסת הזרקת דיו, שמסוגלת להדפיס תמונות, מסמכי גרפיקה וטקסט באיכות טובה עד מעולה. בתוספת עלות קטנה, תוכלו גם לקנות מדפסת הזרקת דיו משולבת, שתאפשר לכם לסרוק, לצלם ולשלוח פקס דרך המדפסת עצמה. הנה סקירה קצרה של התכונות העיקריות של מדפסת הזרקת דיו:

איכות ההדפסה:

מדפסת הזרקת דיו מתאימה מאד להדפסת תמונות, כיוון שאיכות ההדפסה היא גבוהה וגם העלות סבירה ביחס לחלופות. אם תקנו מדפסת הזרקת דיו עם תכונות ייעודיות להדפסת תמונות, תוכלו ליהנות מתמונות איכותיות במיוחד, שאי אפשר להדפיס במדפסת לייזר צבעונית. בדרך כלל, מדפסת מהסוג הזה כוללת גם תכונות מיוחדות לטיפול בתמונות ישירות מהמדפסת, כולל מסך LCD לתצוגה מקדימה של התמונות, חיבור PictBridge ישיר למצלמה וחריץ לכרטיס הזיכרון של המצלמה. באשר להדפסת טקסט, רוב המדפסות של הזרקת דיו מדפיסות טקסט בצורה טובה מאד. יש גם שמציעות איכות הדפסה מצוינת.

להדפסת גרפיקה, אתם יכולים להסתפק במדפסת בעלת רזולוציה של 2,400×1,200dpi. להדפסת תמונות באיכות גבוהה, מומלץ לבחור ברזולוציה של 4,800×1,200dpi.. בנוסף, כדאי להצטייד במדפסת בעלת גודל טיפה של 3-5 פיקוליטר. להדפסת טקסט בלבד, אפשר להסתפק במדפסת בעלת רזולוציה של 600dpi. בכל מקרה, כדאי להגיע לחנות ולבדוק את הביצועים של המדפסת בעצמכם.

מהירות הדפסה:

מהירות ההדפסה נמדדת לפי מספר הדפים שהמדפסת מדפיסה בכל דקה. המהירות שמופיעה במפרט היא תיאורטית בלבד, אבל יכולה לעזור לכם להשוות בין הדגמים השונים. המהירות משתנה בהתאם לצבע ההדפסה, איכות ההדפסה וסוג המידע המודפס. לרוב, מהירות ההדפסה במדפסת הזרקת דיו היא איטית יותר מזו של מדפסת לייזר. במדפסות הזרקת דיו מתקדמות המהירות היא גבוהה יותר ולפעמים זהה למהירות ההדפסה של מדפסת לייזר בסיסית.

מהירות הדפסה סבירה בשחור היא כ-20 עמודים בדקה במצב טיוטה וכ-10 עמודים בדקה במצב רגיל. במצב מיטבי, המהירות הסבירה היא 2 עמודים בדקה. בצבע, מהירות ההדפסה הסבירה היא כ-15 עמודים בדקה במצב טיוטה, 6 עמודים בדקה במצב רגיל ועמוד לדקה במצב מיטבי.

עלות ההדפסה ועמידות לאורך זמן:

אם אתם מתכוונים להדפיס כמויות קטנות של דפים בכל חודש, תוכלו להסתפק במדפסת הזרקת דיו. אולם, אם אתם מתכוונים להשתמש במדפסת הזרקת דיו להדפסת כמויות גדולות של דפים, כדאי לכם לשקול שנית. יכול להיות שההשקעה שלכם לא תהיה משתלמת לטווח הארוך, כיוון שתצטרכו לשלם סכום גדול על מחסניות הדיו, שיש להחליף מדי פעם. בנוסף, העמידות של המדפסת אינה גדולה לאורך זמן.

בדרך כלל, מדפסת הזרקת דיו מגיעה עם שתי מחסניות בלבד – מחסנית לשחור ומחסנית צבעונית. אפשר לחסוך בעלות הכללית של המדפסת על ידי שימוש במדפסת בעלת מספר מחסניות דיו – מחסנית אחת לשחור ושלוש או יותר מחסניות לצבעים נוספים. במקרה כזה, יש צורך להחליף רק את הצבע שאוזל ולא את כל הצבעים. בנוסף, כדאי לברר מהו המחיר של מחסנית הדיו המקורית של המדפסת.

נוחות השימוש והתפעול:

רוב המדפסות נשלטות דרך המחשב בלבד. מדפסות משוכללות יותר יכללו כפתורים ולחצנים ואפשרות לשלוט על המדפסת שלא באמצעות המחשב. אם אתם בוחרים במדפסת עם כפתורים ולחצנים, כדאי לוודא שהם נוחים לשימוש וברורים מספיק. כדאי גם שלמדפסת יהיה מסך LCD, שיספק לכם שליטה ובקרה נוחות על הפונקציות השונות של המדפסת, כמו איכות ההדפסה, גודל הנייר, מעקב מחסנית הדיו ומעקב אחר מצב המדפסת. יש גם מדפסות שכוללות נורית, המתריעה על כך שהדיו עומד להסתיים.

המחיר:

המחיר של המדפסת מושפע ממספר גורמים, ביניהם רזולוציה, מהירות ההדפסה, מספר הצבעים, וגודל הטיפה. הדגמים הפשוטים של מדפסת הזרקת דיו מתחילים סביב ה-200-300 שקלים, בעוד שהדגמים המשוכללים יותר יכולים להגיע עד ל-1,500 שקלים. מדפסת הזרקת דיו משולבת עולה מעט יותר ממדפסת רגילה.

 

מדפסת לייזר:

בשנים האחרונות, בשל הירידה במחיריהן של מדפסות הלייזר ויציאתם של דגמים קומפקטיים יותר, יותר ויותר אנשים בוחרים במדפסת לייזר בתור המדפסת הביתית שלהם. אם אתם משתמשים במדפסת כדי להדפיס כמויות גדולות של דפים, אין ספק שמדפסת לייזר היא ההשקעה הטובה ביותר שלכם לאורך זמן.

איכות ההדפסה:

מדפסת לייזר שימושית במיוחד להדפסת טקסט. לרוב, איכות הדפסת הטקסט עולה על זו של מדפסת הזרקת דיו. מדפסת הלייזר מדפיקה טקסט חד ונקי, ברמה מקצועית מאד. אך, אם אתם מתכננים להדפיס גם מספר קטן של דפים שכוללים צבע, כדאי לחשוב על קניית מדפסת הזרקת דיו פשוטה או מדפסת פוטו קטנה. זאת, כיוון שמדפסת לייזר צבעונית היא יקרה במיוחד. אם אתם מתכוונים להדפיס כמות גדולה של מסמכים בצבע, יכול להיות שההשקעה על מדפסת לייזר צבעונית תהיה משתלמת. לרוב, האיכות של הדפסת תמונות בלייזר ירודה יותר מזו של מדפסת הזרקת דיו בעלת תכונות ייעודיות, אבל אם אינכם מחפשים איכות גבוהה במיוחד, אתם ללא ספק יכולים להסתפק בהדפסות הלייזר. בכל מקרה, מומלץ להגיע לחנות ולבדוק את הביצועים של המדפסת בעצמכם.

מהירות ההדפסה:

בדרך כלל, מדפסת לייזר מדפיסה טקסט במהירות גבוהה יותר ממדפסת הזרקת דיו. באשר להדפסת מסמכים הכוללים צבע או גרפיקה, המהירות תלויה בדגם של המדפסת, במהירות המעבד ובגודל הזיכרון. כדאי לבחור במדפסת בעלת מהירות של 20 דפים לדקה. כדאי גם להסתכל על הנתון שמראה את הזמן שלוקח למדפסת להדפיס את העמוד הראשון לאחר מנוחה. לביצועים טובים, כדאי לבחור במהירות של כ-10 שניות.

עלות ההדפסה ועמידות לאורך זמן:

ככל שכמות ההדפסה שלכם גדולה יותר, כך החזקתה של מדפסת לייזר משתלמת יותר. המדפסת הזו נועדה להדפסה של מאות דפים בחודש ואף יותר. המחסנית של המדפסת, מחסנית טונר, אומנם יקרה יותר ממחסנית דיו, אך מחזיקה מעמד לאורך זמן ממושך יותר. יש גם אפשרות לקנות מחסניות טונר חלופיות וחסכוניות יותר. בכל מקרה, מומלץ לבדוק את כמות ההדפסה של המחסנית לפני הקנייה, בייחוד אם אתם בוחרים במדפסת לייזר קטנה במיוחד.

מבחינת העמידות, אין ספק שמדפסת לייזר עמידה יותר ממדפסת הזרקת דיו. אומנם יש צורך להחליף חלקים מסוימים במדפסת בשלב מסוים, אך השלב הזה מגיע רק אחרי אלפי הדפסות. בכל מקרה, כדאי לברר מהו המחיר של חלקי החילוף השונים של הטונר, התוך וה-Fuser.

נוחות השימוש והתפעול:

אם החלטתם ללכת על מדפסת לייזר, כדאי לוודא שהממדים שלה מתאימים לבית שלכם, שהיא נוחה לשימוש ולתפעול ושהיא אינה מפיקה רמות רעש מוגזמות. מומלץ לבחור מדפסת, שרמת הרעש שלה אינה עולה על 50 דציבל. רוב המדפסות נשלטות דרך המחשב, אך יכול להיות שכדאי לכם לקנות מדפסת לייזר הנשלטת על ידי כפתורים ולחצנים שונים, לא דרך המחשב. כיום, רבות מהמדפסות כוללות גם חיבור לאינטרנט, כך שניתן להפעיל אותן דרך מכשירים ניידים.

המחיר:

המחיר של מדפסת לייזר שחור לצרכים ביתיים מתחיל סביב 400 שקלים. המחיר של מדפסות לייזר צבעוניות מתחיל סביב 600 שקלים. המחיר של מדפסת לייזר שחור משולבת, שכוללת אפשרות צילום, סריקה ושליחת פקס, מתחיל סביב 1,000 שקלים.

מדפסת פוטו:

אם אתם מעוניינים להדפיס תמונות באיכות הגבוהה ביותר, אין ספק שהמדפסת המתאימה ביותר עבורכם היא מדפסת פוטו, שמיועדת להדפסת תמונות בלבד. מדפסת פוטו אינה מתאימה להדפסת טקסט ולרוב, אפשר להדפיס בה דפים בגודל שאינו עולה על A4. היא מתאימה בעיקר להדפסת תמונות בגודל סטנדרטי של x1510. כמובן שהדפסת תמונות במעבדת צילום תהיה איכותית יותר, אך גם האיכות הביתית גבוהה מאד.

למדפסת הפוטו יש יכולת להדפיס את כל אחד מצבעי הבסיס ב-256 גוונים שונים. כך, היא יכולה להפיק תמונות ברזולוציה גבוהה במיוחד. ההדפסה פועלת בטכנולוגיית אידוי צבע. כלומר, הצבע שבמדפסת עובר לנייר דרך רצועה מיוחדת ויוצר ציפוי, שמקנה לתמונה עמידות ממושכת ומראה מבריק.

בדרך כלל, מדפסת פוטו היא קלת משקל. את חלקן אפשר להעביר בקלות ממקום למקום, כיוון שהן מצוידות בסוללות ובחיבורים אלחוטיים. תכונות שיכולות להיכלל במדפסת הפוטו כוללות: חריצים לכרטיסי זיכרון, חיבור PictBridge ישיר למצלמה, מסך LCD לצפייה מקדימה בתמונות ופונקציות שונות לעיבוד תמונות.

המחיר של מדפסת פוטו מתחיל סביב 300 שקלים.

איך בוחרים מדפסת משולבת?

כפי שכבר הזכרנו, אתם יכולים לשדרג את מדפסת הזרקת הדיו או את מדפסת הלייזר למדפסת משולבת. מדפסת זו כוללת יישומי צילום וסריקה ובחלק מהמקרים גם אפשרות לשלוח פקס. הנה כמה דברים שכדאי לשים לב אליהם כשאתם ניגשים לקנות מדפסת משולבת:

מבנה המדפסת: המבנה המומלץ ביותר הוא מבנה הדומה למכונת צילום רגילה. במבנה כזה, יש משטח זכוכית אופקי, שעליו אפשר להניח מסמכים, ספרים או כל דבר אחר כדי לצלם את העמודים הרצויים. אפשרות אחרת היא מבנה הדומה בצורתו למכשיר פקס רגיל, אך הוא פחות נוח, כיוון שהוא מאפשר לסרוק דף בודד בלבד, שמוכנס לתוך חריץ ייעודי.

הסריקה: בכל המדפסות אפשר לקבוע את הרזולוציה של הסריקה. ככל שהרזולוציה תהיה נמוכה יותר, כך הסקירה תהיה מהירה יותר והקובץ שיתקבל במחשב יהיה קל יותר, כך שאפשר לשלוח אותו במהירות באימייל. כשאתם בודקים את מידת הרזולוציה במדפסת משולבת, יש להסתכל במפרט הטכני על הרזולוציה האופטית. בדרך כלל, הרזולוציה הזו נעה בין 300dpi ל-1200dpi. 300dpi בהחלט מספיקה לשימוש של משתמש ממוצע. אם אתם מעוניינים בסריקה צבעונית, חשוב לוודא שהמדפסת תומכת בכך. בנוסף, חשוב לבדוק את עומק הסיבית (bit depth), שמצביע על כמות הגוונים שהסורק מסוגל להפיק. ברוב המדפסות, עומק הסיבית הוא 24 ביט, שזה די והותר לרוב המשתמשים.

צילום של מספר מסמכים ברצף: אם אתם מתכננים לצלם מספר מסמכים ברצף, כדאי להצטייד במדפסת בעלת מזין מסמכים אוטומטי. המזין נמצא מעל רכיב הסריקה ונראה כמו מגש נייר עילי.

הפקס: אם אתם מתכננים להשתמש בפקס, כדאי שהמדפסת תהיה מצוידת במודם-פקס, מה שיאפשר לכם לתפעל את הפקס באופן עצמאי ללא התיווך של המחשב. לשם כך, דרוש חיבור לקו הטלפון. כדאי גם לבחור במודם בעל מהירות המתאימה לצרכים שלכם. אם אתם מרבים לשלוח פקסים, כדאי לבחור במודם בעל מהירות גבוהה.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם