איך בוחרים מיקרוגל מושלם?

 

בימינו, מיקרוגל הוא ממכשירי החשמל החיוניים ביותר במטבח. רבים משתמשים בו כדי להפשיר ולחמם ארוחות מוכנות ולעיתים גם כדי לבשל מזונות שונים. יש מגוון רחב של מכשירי מיקרוגל בשוק. אם אתם מתכוונים להשתמש בו לשימושים סטנדרטיים, אתם בהחלט יכולים להסתפק בדגמים הפשוטים והזולים יחסית. אך, אם אתם מעוניינים לבשל במיקרוגל תבשילים מורכבים יותר, כדאי לבחור במכשיר מתקדם. אז איך בוחרים מיקרוגל מושלם? הכנו עבורכם מספר טיפים, שיעזרו לבחור את המיקרוגל המושלם עבורכם.

 

מה מחירי המיקרוגלים הביתיים ברגע זה

מחירי מיקרוגלים ב KSP

מחירי מיקרוגלים בלאסט פרייס

מחירי מיקרוגלים בוואלה שופס

מחירי מיקרוגלים בגרופון

בדקו איפה תרצו למקם את המיקרוגל:

חשוב מאד שהמיקרוגל יתאים למקום שבו אתם מתכוונים להציב אותו. לפני שאתם ממהרים לרכוש מיקרוגל חדש, וודאו שיש לכם מקום פנוי עבורו במטבח, שכולל גם מרווח אוורור של כמה סנטימטרים מכל עבריו. מומלץ שיהיה מרווח של לפחות 10 סנטימטרים בין המיקרוגל לבין התקרה או המדף שמעליו. זכרו גם שהדלת של רוב מכשירי המיקרוגל נפתחת הצידה, כך שזה עלול להתנגש בחפצים הנמצאים על יד. אם אתם רוצים למנוע התנגשות של הדלת עם חפצים אחרים, אתם יכולים לרכוש מכשיר מיקרוגל עם דלת הנפתחת כלפי מטה.

קיימים דגמים מסוג אינטגרלי, שמשתלבים בגומחה ייעודית להם בארון המטבח. אם אתם רוכשים דגם מהסוג הזה, חשוב לבדוק את מידותיה המדויקות של הגומחה כדי לוודא שהמכשיר ייכנס אליה ללא בעיה.

חשוב להציב את המיקרוגל במקום רחוק ממקורות מים וחום. בנוסף, אם יש לכם מקלט רדיו או טלוויזיה במטבח, לא כדאי למקם את המיקרוגל ליד המכשירים הללו, כיוון שהוא עלול להפריע לקליטה.

 

בדקו מהו נפח המיקרוגל ועוצמת החימום שלו:

נפח המיקרוגל נמדד בליטרים ונע בין 17 ל-35 ליטרים. ישנם אף דגמים בעלי נפח גדול יותר. להכנת כמויות גדולות של מזון במיקרוגל, שיתאימו למשפחה ממוצעת בת כ-4-5 נפשות, מומלץ לרכוש מיקרוגל בעל נפח של לפחות 30 ליטרים.

בדרך כלל, יש קשר בין נפח המיקרוגל לבין עוצמת החימום המרבית שלו. ככל שהנפח גבוה יותר, כך העוצמה תהייה גבוהה יותר. עוצמת המיקרוגל, כלומר הספק המכשיר, נמדדת בוואט (w) ונעה בין 700 ל-1100 וואט. עוצמה גבוהה יותר תביא למשך חימום מהיר יותר. מכשירי מיקרוגל בעלי עוצמה גבוהה מתאימים גם לחימום כמויות גדולות של מזון בבת אחת.

אם אין לכם צורך בחימום כמויות גדולות של מזון, אתם בהחלט יכולים להסתפק במיקרוגל בעל עוצמת חימום של כ-700 ואט. לחימום כמויות גדולות, מומלץ לבחור במיקרוגל בעל עוצמת חימום של לפחות 900 ואט.

 

בחרו במיקרוגל נוח לשימוש:

בדרך כלל, מכשירי מיקרוגל מכילים מגוון רחב של לחצנים, כפתורים ותכניות בישול. כדי לרדת לעומקן של הפונקציות השונות במכשיר המיקרוגל, אתם כנראה תצטרכו לעבור על המדריך למשתמש או לפעול לפי שיטת ניסוי וטעיה. אם אתם רוצים לחסוך לעצמכם את הזמן, אולי שווה לבקש הדרכה בחנות. חשוב מאד שהמיקרוגל שתבחרו יהיה לכם נוח לשימוש. הנה מספר דברים שיש לשים לב אליהם, כדי לוודא שהמיקרוגל שאתם בוחרים יהיה נוח עבורכם:

לוח הפיקוד: במכשירי המיקרוגל הפשוטים ביותר תמצאו לרוב לוח פיקוד מכני, שכולל שני בוררים בצורת חוגה. הבורר האחד הוא הטיימר והשני אחראי על עוצמות החימום. מכשירים מהסוג הזה הם פשוטים לתפעול, אך הם מוגבלים מבחינת תכניות הבישול שלהם וגם פחות מדויקים ממכשירים בעלי לוח פיקוד דיגיטלי.

היום, רוב מכשירי המיקרוגל הם בעלי לוח פיקוד דיגיטלי, שכולל צג דיגיטלי ולחצנים המתוכנים לסוגי חימום או בישול מסוימים. ישנם דגמים המאפשרים למשתמש לתכנת לחצן עם תכנית לפי רצונו. יש אפשרות אף להכניס לזיכרון נתוני בישול מסוימים, שמתאימים לתבשיל שאתם מכינים דרך קבע.

כשאתם ניגשים לרכוש מיקרוגל, מומלץ לבחון את לוח הפיקוד ולבדוק האם הסימונים עליו ברורים וקריאים. ישנם דגמים שכוללים כיתוב בעברית. מומלץ גם לבחור במקשים גדולים יחסית, כך שהאצבע לא תקיש בטעות על המקש שליד המקש שאתם רוצים. בנוסף, כדאי לבחון במיקרוגל בעל לחצנים שטוחים עמידים למים, כיוון שזה יקל על תהליך הניקוי.

התא הפנימי: מבחינת קלות הניקוי, עדיף לבחור בתא פנימי בעל פינות מעוגלות. אם אתם רוכשים מיקרוגל משולב, כנראה שתהיה בו רשת נשלפת או רשת הגבהה, שתאפשר לכם למקם את המזון במרכז התא. בחלק המקרים, זה יאפשר לכם גם לבשל שני תבשילים במקביל. במיקרוגל שאין בו רשת, יש לבדוק שקיימת אפשרות להשתמש בו בתבנית גדולה.

דלת המיקרוגל: אם ברצונכם לצפות בקצב ההתקדמות של הבישול מבלי לפתוח את דלת המיקרוגל, בחרו בדלת בעלת חלון צפייה נוח ווודאו שהתאורה של התא הפנימי היא איכותית. בנוסף, יש להחליט בין דלת שנפתחת בלחיצת כפתור או דלת עם ידית. החיסרון של דלת עם כפתור הוא, שנוצרים כתמים על הכפתור ועל הדלת וזה מקשה על הניקיון.

נעילת לחצנים: אם יש ילדים בבית, יכול להיות שכדאי לכם לרכוש מיקרוגל שמאפשר לנעול את הלחצנים. כך, תוכלו למנוע לחיצה לא רצויה של הילדים על הלחצנים בזמן פעולת המיקרוגל.

 

בחרו במיקרוגל בעל תכונות מתאימות לכם:

לפני שאתם ניגשים לרכוש את המיקרוגל, חשוב לשאול את עצמכם – לאיזה שימושים אתם צריכים אותו. אם אתם מתכוונים להשתמש בו בעיקר כדי להפשיר ולחמם מזון וכדי לבשל בישול בסיסי של פופקורן, אורז או ירקות, אתם יכולים בהחלט להסתפק במיקרוגל פשוט בעל מספר מצומצם של תכונות מיוחדות. לבישול ולאפייה מורכבים יותר, כדאי לבחור במיקרוגל שיהיו בו את התכונות שאתם צריכים. הנה מספר פרמטרים שיש לשים לב אליהם כשאתם בוחרים מיקרוגל:

שליטה על חימום והפשרה: כל מכשירי המיקרוגל מיועדים לחימום ולהפשרה של מזון. קיימים דגמים שמאפשרים להפשיר את המזון לפי זמן מסוים. במכשירים משוכללים עוד יותר, ניתן להגדיר את סוג ומשקל המזון, והמכשיר כבר יידע כמה זמן צריך לחמם אותו כדי להגיע להפשרה.

דרגות החימום: כל מיקרוגל מצויד במספר דרגות חימום, שמיועדות להכנת כמויות משתנות או סוגי מזון שונים. בנוסף, דרגות החימום משפיעות גם על משך זמן החימום, כאשר דרגה גבוהה תביא לחימום מהיר. מומלץ לבחור במיקרוגל, שיש בו לפחות חמש דרגות חימום.

תכניות בישול אוטומטיות: כמעט בכל המכשירים קיימות תכניות בישול אוטומטיות לחומרי גלם שונים כמו דג, עוף, בשר, סוגי תבשילים שונים וירקות. מספר התכניות משתנה בין דגם לדגם, כאשר ישנם מכשירים בעלי 15 תכניות ויותר. מספר רב של תכניות אומנם נראה קורץ, אבל זכרו שאתם כנראה לא תשתמשו בכל התכניות ולכן, עדיף לבחור במכשיר שכולל רק את התכניות שלהן אתם זקוקים.

תכונות שישפרו את איכות החימום והבישול: כדי לשפר את איכות החימום והבישול במיקרוגל, מומלץ לבחור במכשירי מיקרוגל בעלי מגש מסתובב, שתורם לאחידות בזמן בישול המזון. מכשירים מתקדמים ויקרים יותר כוללים גם אפשרות של חימום דו מוקדי. בשיטת חימום זו, גלי המיקרוגל מגיעים משני מוקדים ולמעשה תורמים לבישול אחיד יותר של המזון. מכשירים מהסוג הזה מומלצים בעיקר לאנשים המעוניינים לבשל נתחי בשר גדולים או כמות גדולה של מזון במיקרוגל. יש דגמים משוכללים אף יותר, שבהם קיים תא פנימי עשוי נירוסטה, המחזיר את גלי המיקרוגל מהדפנות ומביא לחימום אחיד של המזון.

נטרול רעשים: ישנם מכשירי מיקרוגל, שמסוגלים לפעול ללא רעש. אם תרצו, הם גם לא יצפצפו בסיום הפעולה. מכשירים כאלו שימושיים במיוחד לאלה מכם שאוהבים לחמם אוכל באמצע הלילה ולא רוצים להפריע לשאר דיירי הבית.

מיקרוגל משולב: אם אתם מעוניינים שמכשיר המיקרוגל שלכם יתפקד גם בתור תנור בישול ואפייה, כדאי לכם לבדוק לגבי מיקרוגל משולב. מכשיר מיקרוגל משולב כולל גוף חימום או שני גופי חימום ולעיתים גם מאוורר טורבו. במיקרוגל מהסוג הזה תוכלו להשתמש כדי להכין תבשילים כמו בתנור רגיל. אולם, זכרו שהמיקרוגל הזה אינו תחליף אמיתי לתנור רגיל. זאת, כיוון שהנפח שלו מוגבל וכך גם הטמפרטורה שלו, שלרוב נמוכה מהטמפרטורה המרבית של תנור רגיל. היתרון הגדול של מיקרוגל כזה הוא שחוסך מקום במטבח, אם בוחרים לוותר על תנור האפייה. כדי לדמות ככל הניתן את פעולת התנור הרגיל, מומלץ לרכוש את המיקרוגל המשולב עם שני גופי החימום ומאוורר הטורבו. במכשירים נבחרים ומתקדמים ביותר יש חיישן טמפרטורה, שאותו ניתן להחדיר למזון, והוא מבקר בצורה מדויקת את טמפרטורת הבישול.

 

בחרו חברה מוכרת:

כמו כל מכשיר חשמלי, כדאי לבחור במכשיר מיקרוגל שיוצר על ידי חברה מוכרת ואמינה. כמה מהחברות המוכרות שמייצרות מכשירי מיקרוגל הן ג'נרל אלקטריק, LG, מייטג, פנסוניק וסמסונג.

 

וודאו שהמחיר מתאים לתקציב שלכם:

לפני שאתם מגיעים לחנות, כדאי להחליט על תקציב מקסימלי שביכולתכם להשקיע. מחירי המיקרוגל משתנים בהתאם לנפח ולעוצמת החימום שלו, למספר תכניות הבישול, לתכונות המיוחדות הקיימות בו, לסוג לוח הפיקוד וכן למספר גופי החימום שבו. בדרך כלל, המחירים של מיקרוגל בעל לוח פיקוד מכני נעים בין 300 ל-600 שקלים. המחירים של מיקרוגל דיגיטלי נעים בין 400 ל-1,500 שקלים.

מלבד המחיר, כדאי לבדוק גם שיש אחריות על המכשיר. בדרך כלל, אחריות על מיקרוגל נעה בין שנה לשלוש שנים. במקרים נדירים, האחריות היא לטווח ארוך יותר. מומלץ כמובן לבחור במיקרוגל בעל תקופת האחריות הממושכת ביותר.

 

וטיפ אחרון – כל כמה זמן כדאי להחליף מיקרוגל?

מכשירי מיקרוגל לרוב מחזיקים מעמד כ-10 שנים. אבל אם אתם שומרים על המכשיר שלכם כהלכה, מקפידים על ניקיונו ועל תחזוקתו, יכול מאד להיות שהוא יחזיק לכם מעמד זמן רב יותר. אם יש למיקרוגל פגמים בדלת או באטם שמסביב לדלת, כדאי להחליף או לתקן אותו.

כדי לשמור על ניקיונו של המיקרוגל, חשוב להקפיד לחמם את המזון שלכם כשהוא מכוסה. בנוסף, כדאי לנקות את פנים התא בסמרטוט לח מדי כמה ימים.  מדי פעם מומלץ גם לנקות את המיקרוגל ניקוי יסודי באמצעות סודה לשתייה, חומץ או סבון כלים, אם נוצרו בפנים התא כתמים.

 

 

 

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מיקרוגל

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים