• תַפרִיט
  • תַפרִיט

איך לבחור את התא/החדר הטוב ביותר באוניית הקרוז

דף הבית » איך לבחור את התא/החדר הטוב ביותר באוניית הקרוז

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 14 דקות

כתחקירן ומידען צרכנות לענייני קרוזים מזה יותר מ-20 שנה, שמעתי את השאלה “איזה חדר לבחור בקרוז” הרבה פעמים, וזו שאלה לא קלה לענות עליה.

הסיבה היא שעל כל אניית קרוזים, המיקום הטוב ביותר עבור אדם אחד עלול שלא להתאים לאדם אחר. לדוגמה, החדר האידיאלי עבור מישהו שמתקשה להירדם עלול להיות חדר מבודד בפינה השקטה ביותר על האונייה. אבל נוסע אחר שאכפת לו יותר מהנוף עשוי להעדיף מיקום שונה לגמרי.
 

רובינו, נוטים לסמוך על סוכני נסיעות בעולם שלא כולם מבינים את כל הדקויות בבחירת תאים/החדרים באוניית קרוזים או שלא עשו קרוז ו/או אתרים ידועים (שאין להם תמיכה). סוכנים לא ישקיעו יותר מ 10 דקות להסביר את חשיבות הבחירה.

גם אם יש לכם ניסיון, צריך להיות סוג של תואר אקדמי כדי להבין בהרחבה על כל הדקויות באדריכלות אוניות קרוזים. לכן, הקפידו לשקול עם היועץ שלכם (זה לא מוסבר באתרים) את כל הדברים הבאים וכדי למצוא את החדר המושלם עבורכם!

עבור מטיילים שמתכננים את חופשת השַׁיִט הבאה שלהם, זה יכול להיות מתיש לבחור בין סוגי התאים/חדרים מתוך מגוון העצום של קווי השַׁיִט.

צילום החדר Princess Cruises.

בחירת תאים/חדרים טובים במחירים הכי זולים

המכירה תתחיל רק וכאשר חברות הספנות מפרסמות שהם פותחים הרשמה של מסלול קרוז כלשהו.
חברות הספנות מאפשרות לגופים גדולים לקנות במזומן חדרים זוגיים במחירים הכי מוזלים 15% ועד 75% (זה איננה טעות הקלדה, זה אמיתי) מהמחיר השוק ולכן, שווה להזמין בהקדם את התאים/חדרים הזוגיים במחירי בנק קבוצתיים.

מהם היתרונות למחיר קבוצתי:

  • קנייה ישירה מול מערכות חברות הקרוז (לא של סוכנות) ואז גם החשבוניות והקבלות הם של חברות הקרוז. אחרי ההזמנה אתם יכולים לבדוק באתר החברה לפי מספר ההזמנה שלך ולישון רגוע שקנית במקום אמין.
  • אפשרות לביטול עד התשלום הסופי, מבלי לשלם שום קנס (אל דאגה הם ימכרו פי 2-3 ואפילו יותר ממה שאתם קניתם וזאת אם מחזירים אותה לחברת הספנות).
  • אם המחיר מתעדכן בתשלום הסופי החברות באופן אוטומטי (בגלל שזה דרך המערכות שלהם) יורידו את המחיר שהם לוקחים בחשבון את המקדמה.
  • משיגים חדרים טובים יותר.
  • לפעמים יש הטבות ייחודיות.
  • מחירי קבוצות בדרך כלל יותר זולים מכל מבצעים למיניהם (ההנחות הם למחירים סטנדרטיים) ואפילו ממחירי הדקה האחרונה

חסרונות למחיר קבוצתי

  • מוגבל בכמות החדרים.
  • מוגבל בזמן. אם נשארים חדרים כ 4 חודשים לפני ההפלגה.
  • מיועד אך ורק לחדרים זוגיים בתפוסה מלאה. אולי זה לא חיסרון, משום שחדר משפחתי עשוי להיות יקר באופן משמעותי משני חדרים זוגיים. 

ולעניינינו

לפניכם כמה טיפים על מנת להבטיח שחופשת השַׁיִט שלכם תלך חלק. וכל הדברים שחברות השַׁיִט או סוכני נסיעות לא יספרו לכם אם לא תשאלו.

התא הטוב ביותר עבור משפחות או קבוצות

קווי שַׁיִט רבים – מציעים תאים/חדרים גדולים שיכולים להכיל משפחות ואפילו סוויטות עם חדר/תא או פינה נפרדת עם מיטות קומתיים לילדים. אם אתם מוכנים לחלוק תא קטן, כמה קווי שַׁיִט מציעים הנחות על הנוסע ה-3 וה-4 באותו התא.

יכול להיות שיותר משתלם להזמין שני תאים/חדרים סמוכים – במיוחד אם קו שַׁיִט מציע תוספות בעלות ערך גבוה לכל תא/חדר, ואז אתם מקבלים תוספות כפולות (כגון קרדיט על הסיפון) מה שמתקזז עם העלות.

קווי שַׁיִט אחרים מציעים אפשרות של כרטיס “חינם לילדים” כאשר הורים חולקים את אותו התא/חדר- אבל יש צורך להתקשר או לבדוק באינטרנט כדי להיות בטוחים שהתא/חדר שעליו אתם בודקים באמת יכולים להכיל יותר משני אנשים. חינם חינם אך צריך לשלם מיסי נמל וטיפים.

מרגישים ברי מזל בקרוז? לדעתנו טעות (מכשול לעיוור)

הנה מלכודת הדבש שרוב הצעות המחיר הזולות שמופיעות כהחל מ…………

פעמים רבות התאים/חדרים שאתם מזמינים במחיר הנמוך ביותר הם מה שנקרא “תא/חדר ערבון” (גרנטי) – מה שבעצם אומר שקו השַׁיִט בוחר את התאים/חדרים בשבילכם. אם אתם יודעים שאתם רוצים חדר פנימי, נוף לים, מרפסת, וכו’ אתם עדיין יכולים לבחור תאים/חדרים ערבון בכל אחת מהקטגוריות הללו, אבל אתם לא יכולים לבחור היכן על האונייה יהיה ממוקם התא שלכם.

היתרון בגרנטי שבנוסף למחיר הנמוך, אתם עשויים לקבל שדרוג לסוג יותר נחמד של תא בקטגוריה גבוהה יותר (למשל שדרוג מתא/חדר פנימי לתא/חדר עם נוף לים) – אבל אתם גם, עלולים לקבל את התא/חדר הגרוע ביותר בקטגוריה שבחרתם, ולכן קיים כאן סיכון.

בהרחבה > חדרים מובטחים (גארנטי) בשייט – האם הם באמת שווים את המחיר?

מקבלים בחילה בקרוז?

אם אתם חוששים לחטוף מחלת ים, תבחרו בתאים שבאמצע האונייה ובסיפון הנמוך ביותר שאתם יכולים למצוא. מומלץ לוודא שיש גישה לאוויר צח, אי לכך תבחרו תאים/חדרים עם מרפסות ואם זה מתאים לתקציב שלכם, אבל עדיין תחפשו תאים/חדרים במרכז בסיפון הנמוך ביותר שזמין. תאים/חדרים על הסיפונים הגבוהים ביותר ואלה שפונים לכיוון החלק הקדמי או האחורי של האונייה נוטים להרגיש את תנועת הגלים.

במאמר איך לשמור על הבריאות במהלך הקרוז? יש קטע המסביר על מה שצריכים לעשות כדי למנוע בחילות.

תא עם נוף

אם אתם מתכננים לבלות הרבה זמן בתאים/חדרים שלכם, תהיה חשיבות רבה לנוף. תאים/חדרים עם מרפסות מציעים דלתות זכוכית מהרצפה עד התקרה ואזור ישיבה קטן במרפסת. תאים/חדרים עם נוף לים יכולים להציע חלונות בלבד- החל מחלונות עגולים קטנים ועד חלונות מרובעים. אבל אל תתפתו לחשוב שבכל התאים/חדרים עם נוף לים או עם מרפסות יש נוף נהדר.

בתאים/חדרים במחיר הנמוך ביותר, במקרים רבים יש “נוף חסום” שבו סירות ההצלה או חלק ממבנה האונייה עשויים לחסום חלק או את כל הנוף שנשקף מהחלון. למרות שאלה יכולים להיות בעלי ערך רב, ולכן אל תפסלו אותם אם אתם מחפשים אפשרות בתקציב ידידותי. אוניות חדשות רבות מציעות תאים/חדרים עם נוף לאזורים פנימיים.

לדוגמה, “אואזיס של רויאל קריביאן” ו-” Allure of the Seas” מציעים תאים/חדרים עם מרפסות המשקיפות על הטיילת ואזורי סנטרל פארק של האונייה – לעתים קרובות במחיר נמוך יותר מאשר התאים/חדרים שלהם שפונים לאוקיינוס.

במרכז העניינים בקרוז

אם אתם רוצים גישה נוחה ומהירה אל סיפון הבריכה, ברים ואל כל מתקני הנוחות – או מתקשים ולא רוצים ללכת רחוק מאוד, עליכם לבחור תא במרכז האונייה על סיפון גבוה או ליד מעליות (רק תדעו שזה עלול להיות רועש). ישנם גם תאים/חדרים נגישים לנכים שמקלים על הכניסה והיציאה מהתא והמקלחת עם כיסא גלגלים.

החיים היפים בקרוז

אם אתם רוצים לעשות בחופשה ראוותנית בשַׁיִט שלכם – או סתם מחפשים אפשרות יוקרה – סוויטה היא הדרך בשבילכם. הסוויטות הן בדרך כלל הראשונות להימכר בגלל שיש כל כך מעט מהן. הן יכולות לנוע בין מיני-סוויטה (שהיא בעצם תא עם מרפסת מעט גדולה יותר – או תא עם מרפסת עם הפרדה גדולה יותר בין אזור המגורים והשינה) עד ווילה של שלושה חדרי שינה עם אמבט חם פרטי ופסנתר.

קווי שַׁיִט יוקרתיים רבים – כגון “ריג’נט שבעה הימים” ו-“סילברסי” – מציעים את כל סוויטות האירוח, אשר יכולות להיות בעלות ערך רב אם אתם מחפשים יותר מרחב וחוויה יוקרתית.

נקודה מאד חשובה למחשבה, שרוב המטיילים לא לוקחים לתשומת ליבם. 

אתם מוציאים אלפי דולרים לקרוז החלומות שלכם. אבל, לא מסוגלים להירדם ומתחילים להסתובב כל הלילה. וזאת בגלל שאתם שומעים רעשים שפשוף רגלי הכיסאות, הליכה או ריצה של ריצה מעל הסיפון שמעליכם ומקללים את כל העולם ו….

על-מנת לא להתאכזב מבחירת התא, יש המלצות שכדאי לחשוב פעמיים על ההזמנה של תא הלינה.

שלב 1: להחליט איזה סוג של תא אתם רוצים באוניית הקרוז.

ישנם ארבעה סוגים עיקריים של תאים/חדרים: 

Inside cabins – תא פנימי

תאים/חדרים אלה הם בדרך כלל במחיר הנמוך ביותר. בדרך כלל יהיו להם מיטות זוגיות בסוגים שונים של גדלים, חדר אמבטיה פרטית עם מקלחת, ארון לתליית בגדים, שידה וטלוויזיה. לתאים/חדרים אלה אין חלונות לתת אור טבעי. כדי לתת לדיירים רושם של נוף, בכמה אוניות יש תאים עם תצוגה וירטואלית. כלומר, יש מסך גדול המציג נופים חיצוניים.

חריגה: לכמה אוניות של רויאל קריביאן יש כמה תאים/חדרים שיש להם חלון אבל משקיפים על אזור הטיילת בפנים. אלה נקראים “חדרי הטיילת”. 

Oceanview cabins תאים עם חלון 

לתאים/חדרים אלה יש בדרך כלל יש חלונות בגדלים ובתצורות שונות. חלון נמוך הוא הרבה יותר רצוי מאשר חלון עליון, כי מחלון עליון יכול להיות קשה להסתכל החוצה. 

Balcony cabins תאים/חדרים חיצוניים עם מרפסת

תאים/חדרים אלה הם טובים יותר, יקרים יותר, מאשר תאים/חדרים Oceanview כי הם בדרך כלל עם דלתות הזזה מזכוכית המובילות למרפסת. המרפסת מאפשרת להכניס אוויר צח ואור אמיתי לתא וכן גם כיסאות או כסאות נוח נוספים. מרפסות נוטות להיות מופרדים על ידי מחיצות אשר נותנים קצת תחושה של פרטיות, אבל להיות מודעים לכך שרוב המרפסות אינן פרטיות לחלוטין ניתן לראות מלמעלה או על-יד התאים/חדרים לידכם. המרפסות של אוניות הקרוז החדשות יכולים להיות קטנות יותר וצרות יותר מאשר מרפסות על אוניות אחרות.

Central Park Balcony תאים/חדרים עם מרפסת הפונים לסנטרל פארק

מרפסת סנטרל פארק היא סוג של חדר אירוח המציעה נופים לשכונת סנטרל פארק על האונייה. סנטרל פארק הוא גן טרופי שופע עם מגוון מסעדות, חנויות ומקומות בילוי. חדרי אירוח עם מרפסת של סנטרל פארק הם אופציה מצוינת עבור אורחים שרוצים להיות קרובים לפעולה וליהנות מנופי הפארק.

המרפסות מרוהטות בשני כיסאות ושולחן.

חדרים עם מרפסת של סנטרל פארק מציעים חוויה ייחודית וסוחפת. האורחים יכולים ליהנות מהמראות, הקולות והריחות של סנטרל פארק מהנוחות של המרפסת שלהם. הם יכולים גם לצפות בהמולה של הפארק מלמעלה.

אם אתם מחפשים חדר אירוח עם חוויה ייחודית וסוחפת, אז חדר אירוח במרפסת סנטרל פארק הוא אופציה מצוינת.

יתרונות: חוויה ייחודית וסוחפת, קרוב לסנטרל פארק, נופים יפים של הפארק, מרפסת מרווחת.
חסרונות: רועש, המרפסות אינן פרטיות.

בסך הכל, חדרי המרפסת של סנטרל פארק הם אופציה מצוינת עבור אורחים שרוצים חוויה ייחודית וסוחפת.

Boardwalk תאים/חדרים עם מרפסת הפונים לטיילת

לינה בחדר הפונה לטיילת הוא סוג של חדר אירוח יוקרתי על ספינת התענוגות הממוקם באזור הטיילת של האונייה. הטיילת היא אזור באונייה שמלא במגוון מסעדות, חנויות ובידור.

מיקום: הפלגות בחדרי הטיילת ממוקמות במיקום מרכזי באונייה, המאפשר גישה נוחה לכל המתקנים בטיילת.

נופים: להפלגות בחדרי הטיילת יש בדרך כלל מרפסות המציעות נוף ים עוצר נשימה של הטיילת והאוקיינוס.

אווירה: הפלגות בחדרי הטיילת ממוקמות באזור דינמי ופעיל של האונייה, מה שהופך אותן לבחירה מועדפת על אורחים שרוצים להיות בלב האקשן.

אם אתם מחפשים חווית אירוח מושקעת באזור הדינמי והמרכזי של הספינה, שייט בחדר הטיילת הוא בחירה מומלצת ביותר.

חשוב מאד לקרוא > מהם חמש הטעויות בבחירת מרפסות על אוניות קרוז?

Suite: תאי/חדרי סוויטה

סוויטה היא תא פרמיום על אוניית תענוגות. בדרך כלל זה הרבה יותר גדול מאשר מרפסת וכולל יותר תוספות. הסוויטות כוללות בדרך כלל אמבטיה מלאה, מקלחת גדולה, ארונות גדולים, מרפסת גדולה יותר, טלוויזיה גדולה ושירותי באטלר. היקר ביותר.

שלב 2: להחליט היכן אתם רוצים את מיקום התא באוניית הקרוז.

תאים/חדרים מתומחרים על בסיס מיקום על האונייה. בדרך כלל תאים/חדרים על הסיפון התחתון הם פחות יקרים. בדרך כלל תאים/חדרים בחלק האמצעי של הסיפון בעלות גבוהה יותר. תאים/חדרים הסוויטות על הקרקעית של האונייה יכולים להיות גם יקרים יותר מאשר תאים אחרים.

על מנת להגדיר את התמחור קווי שַׁיִט רבים יחלקו את כל סוגי התאים/חדרים לתוך קטגוריות משנה. לדוגמה, תאים/חדרים עם מרפסות יכול להיות מחולקים לקטגוריות משנה כגון B1, B2, B3, B4. ברוב המקרים גודל התאים/חדרים ותכונות בקטגוריה משנה הוא בדיוק אותו הדבר. ההבדל היחיד הוא בדרך כלל במיקום של התאים/חדרים על האונייה. חפשו את ההערות בתיאורי הקטגוריות כדי לקבוע אם קיים הבדל בגודל או בתכונות בין קטגוריות המשנה.

חריגה: רויאל קריביאן וקווי שיוט אחרים ישתמשו גם בקטגוריות משנה כדי להפריד בין כמה דיירים. לכן תא שיכול להכיל עד 4 אנשים תהיה קטגוריית משנה אחרת מתא שיכול להכיל רק 2 אנשים.

כדי לקבוע אם התאים שלכם נמצאים במיקום טוב, אז כך: תאים/חדרים ממוקמים בצורה הטובה ביותר כאשר הם ליד, מעל או מתחת לתאים/חדרים אחרים. ככלל אצבע להימנע הזמנת תאים/חדרים מתחת לשטח ציבורי או מטבח. אם אתם מחפשים תאים/חדרים עם מרפסות, אנא שימו לב כי על אוניות רבות התאים/חדרים מתחת לסיפון הבריכה עשוי להיות מוצל על ידי גג מעל הסיפון מעל הסיפון.

חשוב שתבינו, שבסה”כ יש בין 16-20 סוגי חדרים ועוד כ 12-17 קומות כך שלכל קבוצת חדרים בכל קומה יש מחיר משלו. ולא כתבנו על השפעת תאריכי ההפלגה ואורך המסלול על מחיר. בעיקרון בכל אונייה יש כ-40 פרמטרים לקביעת מחיר. מסובך? כן.

שלב 3: איזה המקומות הטובים באוניה? המומלצים שנתפסים מהר מאד

1. Midship תאים על הסיפון העליון. חוויית שיוט טובה במיקום מרכזי.

2. בין חדרים. אם התאים שלכם נמצא מעל, מתחת, וכל הצדדים יש חדרים. יתכן שהנוסע השכן שלידכם אוהב להגביר את עוצמת הקול של הטלוויזיה. אבל בדרך כלל הנוסעים שסביבכם הם בדיוק כמוכם, גם הם מחפשים לישון קצת כדי שיוכלו ליהנות מהפעילויות של היום הבא.

3. Expanded balconies מרפסות מורחבות. במקום לשבת בחדר עם מרפסות צפופות, יש מרפסות גדולות המאפשרים לכם באמת להתמתח. חלקם גם מוגנים מפני מזג האוויר והרוח וחלקם פתוחים להרבה שמש.

4. Aft of the ship – בחלק הפתוח והאחורי של האונייה. מקום מבוקש מאוד משום שאין להם הרבה חדרים שכנים וגם נוף יפה. יש שהתלוננו על ריח רע ופיח (מרובת האונייה), אך למרות זה אוהבים אותם.

5. Hidden Gems פינות נסתרות. יש הרבה כאלה על אוניית הקרוז מידע זה נפוץ בקרב סוכני הנסיעות. במשך השנים האחרונות מעצבי האוניות מאד יצירתיים, לכן מומלץ להיכנס לאתר של האונייה ולבחון את סוגי התאים/חדרים המוצעים.

6. אם אתם נוטים לחטוף מחלת ים, לבחור תאים/חדרים לקראת אמצע האונייה בסיפון התחתון ביותר שאתם יכולים למצוא. חלקם גם מציעים גישה לאוויר הצח.

7. אם אתם מתכננים לבלות הרבה זמן בתאים שלכם, תצפית טובה תהיה מאד חשובה. יש תאים/חדרים עם מרפסת ודלתות זכוכית מהרצפה עד התקרה ופינת ישיבה קטנה במרפסןת. יש תאים/חדרים עם נוף לים דרך חלון, החל מחלון קטן וחלון תמונה גדול. אבל אל תטעו לחשוב בכל תא עם נוף לים או מרפסת יש נוף נהדר.

אז אילו תאים/חדרים באוניה לא מומלץ לבחור?

כמה מהאנשים שמתעוררים בקלות חווים את השינה הטובה ביותר של חייהם בתאים\חדרים פנימים – שבו אין אור טבעי, והתנועה של הגלים בזמן מנוחה מפתה אתכם להירדם באפילה המוחלטת. אחרים צריכים אור טבעי ובאפשרותם לבחור תא עם נוף לים או עם מרפסת על סיפון גבוה – אבל שימו לב היכן התא שלכם ממוקם.

ניתן להפוך את כל חווית השַׁיִט שלכם לטובה או לרעה בהתאם למיקום התא שתבחרו. מה שנמצא על הסיפון מעל או מתחת לתא שלכם יכול להשפיע על השיוט שלכם.

הערה. סיפונים רבים של אוניות השַׁיִט אינם מציגים את כל הפרטים עבור אזורים בחלקים מהסיפון. הם עשויים פשוט להאפיר את האזור. אלא אם כן אתם יודעים מהו אותו אזור אפור, עדיף להימנע מאזורים אפורים.

1. הימנעו מתאים/חדרים שמעל ומתחת לטרקלין Lounge המקומות שנוסעים משחקים וריקודים. שומעים את המוסיקה ואת הרעש מהטרקלין ובמיוחד שהוא פופולרי. משום שהוא רועש ופעיל עד אחרי חצות.

2. הימנעו מתאים/חדרים Forward staterooms. התאים/חדרים שבחזית האונייה על הסיפון התחתון נתונים לרעש קול הגלים החזק שמתרסק לתוך הצד של האונייה כשהוא נע דרך המים. וזה לא קול רומנטי של גלים מתרסק ובמיוחד שהים גלי.

3. הימנעו מתאים/חדרים מתחת סיפון Lido deck– שטח פתוח, בדרך כלל ליד הירכתיים של אוניית הנוסעים, בריכת השחייה החיצונית הראשית, מכון הכושר ואזור שיזוף. יש פעילות רוב הזמן, במיוחד מתחת לאזור המזנון. אפשר לשמוע קפיצה של אנשים, הזזת כיסאות, מסיבות ועוד, שיכולים להימשך עד שעות הלילה המאוחרות עד כ-2 בבוקר. בשעה 4 או 5 בבוקר שומעים את רעש הליכתם של אנשי הצוות. ואם אתם נמצאים מתחת למטבח אפשר לשמוע את הצוות מכין את הבופה של ארוחת הבוקר.

4. הימנעו מתאים/חדרים ליד White space בסיפון. אלו חדרי משק בית, חדרי צוות, ליד מעליות, חדרי כביסה, חדר אספקת משק הבית ובמיוחד שהצוות מתעורר מוקדם מאוד בבוקר כדי להכין את הציוד שלהם ליום החדש. אפשר גם לשמוע דלתות נפתחות ונסגרות כל הזמן.

5. הימנעו מתאים/חדרים ליד, מעל או מתחת לקזינו. בתי קזינו, על-מנת לנסות למשוך לקוחות הם יוצרים רעשים. למשל, במכונות המזל האלה יש את ה”קרנק” שמושכים את ידית ההימורים מלמעלה למטה. הבעיה היא, שאם אתם נמצאים בתוך חדר מעל או מתחת לקזינו.

6. הימנעו מתאים/חדרים  Gangways שהוא אזור תנועה עם הרבה תנועה רגלית. למשל, בכניסה לאונייה.

7. אם אתם נוטים לחטוף מחלת ים. הימנעו לקחת תאים/חדרים בקומות הגבוהות ולכיוון המאד קידמי ומאד אחורי של האונייה. בגלל נטייה מוגברת להרגיש את תנועת הגלים.

8. הימנעו מתאים/חדרים עם “נוף חסום” איפה שנמצאים סירות ההצלה.

9. ישנם מספר מועט (לצערינו) תאים/חדרים שמותאמים לנכים. ולכן, הימנעו לתפוס את התאים/חדרים האלה אם אינכם זקוקים להם.

10. הימנעו מתאי/חדרי שינה על יד האטריום Atrium. אטריום הוא חלל גדול ומרכזי במבנה, לעיתים בעל תקרה שקופה או עם פתח בתקרה.

11. הימנעו מתאי/חדרי לינה מתחת לחדר הכושר של אוניות הקרוזים.

12. הימנעו מתאים/חדרים מתחת או מעל אזורי הצוות.

13. הימנעו מתאים/חדרים מעל או מתחת למזנון באזורי המטבח.

14. הימנעו מתאים/חדרים מעל ומתחת לתיאטראות.

15. הימנעו מתאים/חדרים קדמיים בסיפונים התחתונים ליד המנוע ו/או העוגן. כשהאונייה נכנסת לנמל מוקדם בבוקר, הקול של העוגן היורד, יעיר אפילו את אלה הישנים שינה עמוקה ביותר.

16. הימנעו מתאים/חדרים מעל או מתחת לאולם התצוגה.

שהעברנו סבב בדיקה אצל קרוזינרים מנוסים. חלק טענו שלא חוו רעש וחלק טענו שכן.

כאן נתנו 10 טעויות – אני מצאתי 17

שלב 4: כלי שיעזור לך לבחור את התא והקומה שלכם באוניית הקרוז

בהרבה אתרי חברות הקרוזים לא מציגים את כל הפרטים עבור החלקים של הסיפון. הם עשויים להיצבע באפור את השטח. אם אתם יודעים מה זה אזור אפור, עדיף להימנע אזורים אפורים.

הדרכה לשימוש בכלי שיעזור לכם בבחירת התא/חדר

לחצו על רשימת האוניות בתחתית המאמר, המסודרות לפי אלפא ביתא באנגלית ויופיע לכם פרטים על האונייה ובהמשך רשימת הקומות באוניה כמתואר בתמונות.

 

לקוח מאתר cruisedeckplans

 

לקוח מאתר cruisedeckplans

 

לקוח מאתר cruisedeckplans

 

לקוח מאתר cruisedeckplans

 

לקוח מאתר cruisedeckplans

חזרו לדף הקודם שממנו התחלתם, ולחצו על הקומה שתבחרו. בהמשך שוטט עם העכבר או המקלדת ולחצו על בעזרת הסמן על התא, ואז תראומה נמצא מעליכם ומתחתיכם. ראה צילומים.

 

לקוח מאתר cruisedeckplans

 

לקוח מאתר cruisedeckplans

 

לקוח מאתר cruisedeckplans

 

לקוח מאתר cruisedeckplans

 

לקוח מאתר cruisedeckplans

מקורות המידע: פורומים באתרי קרוזים, CruiseMapper, קרוז קריטיקס, ניסיון אישי ושל מומחי קרוזים בישראל ובעולם.

מאמר רלוונטים:

דרוג חברות הקרוז (שיט תענוגות)

איך לבחור, כמה עולה ומה כלול במחירי קרוז?

איך להזמין מסוכן קרוזים, ואילו חברות קרוז מומלצות?

עוד טיפים:

למי שמתקשה בהליכה מומלץ לבדוק מה המרחק של החדר מהמעלית.

כאשר מזמינים שני חדרים זה מול זה, יש לשים לב היכן נמצאות דלתות הכניסה שלהם. יש מצב שהכניסה לחדר ממסדרון מקביל.

למעשנים, מומלץ לבדוק מה המרחק של החדר מאזור העישון. חל אסור לעשן בחדרים, במרפסות, במסדרונות ובמקומות הציבוריים. מותר לעשן רק באזורים סגורים שמיועדים לכך. הפרתם את החוק? צפו לקנס גדול.

בחדרים משפחתיים קטנים יש מיטות קומתיים, בחדרי משפחה גדולים יש מיטות רגילות או ספה נפתחת.

רשימת האוניות קרוז הפופולאריות בעולם עם מידע על הקומות והחדרים

עדכני ל 01/09/2019

מתורגם מאתר CruiseMapper.

האוסף הגדול ביותר של תוכניות סיפון האוניות השַׁיִט – 1188 אוניות, הכוללות סה”כ 7792 תמונות של תוכניות סיפון בודדות.

תוכניות סיפון האוניות השַׁיִט יראו לכם מה זה (פעילויות, שירותים, משרתים לאיזו מטרה), היען ממוקמים החדרים, השדרוגים החדשים ביותר / סקירת השיפוץ האחרונה. כל הביקורות על מקומות האוכל (מסעדות וברי אוכל) מכילות גם מידע בסיסי על תפריט/מטבח, והאם אפשרויות האוכל הן ללא תשלום, בתוספת תשלום PP או במחיר א-לה-קארט. כל דפי תוכנית הסיפון כוללים מידע סטטיסטי בסיסי, כגון:

שנת בנייה, מחלקת כלי שַׁיִט ואוניות אחיות (בין ציי כל הקווים).

המספר הכולל של תאים/חדרים, בתוספת מספר לכל סוג (בפנימי, נוף לאוקיינוס/נוף לנהר, מרפסת, סוויטה).

קיבולת – נוסעים (תפוסה רגילה ותפוסה מרבית/כפולה) ויכולות הצוות.

מספר הסיפונים הנגישים לנוסעים, מספר (בכל אחד) של בריכות שחייה וג’קוזי (ג’קוזי), מעליות נוסעים, מגלשות מים

בחלק מהאוניות מסופק בנוסף מידע לגבי מקור/משמעות השם, היסטוריית השירות, עובדות מהנות.

עדכוני תוכניות (פריסות) סיפון שַׁיִט

כמו כל דבר בחיים, תוכניות סיפון אוניות שַׁיִט משתנות עם הזמן. לעתים קרובות, קווי שַׁיִט מחליפים מתקנים ומקומות ציבוריים – מיקומם, סוגם (שירותים ושירותים) או שמותיהם. שינויים אחרים עשויים להתייחס לקטגוריות תא נוסעים חדשות. לעתים קרובות, לאחר שיפוץ גדול, קווי שַׁיִט מוסיפים לאונייה:

פרטי האונייה – שנת בנייה, שיפוץ אחרון (שיפוץ מתוכנן), קיבולת (נוסעים וצוות).

המספר הכולל של תאי הנוסעים, מכבסות (הנוסע משתמש בכביסה בשירות עצמי / אם יש), עמדות אשראי על הסיפון (העברת כספים בשירות עצמי), עמדות צילום.

חדרי אוכל, מסעדת מזנון, מסעדות מיוחדות/בתשלום נוסף לאדם או עם תפריט א-לה-קארט, מועדון ארוחת ערב, ברים/תחנות מזון מהיר.

תיאטרון/טרקלין מופעים ראשי.

טרקלינים וברים, חדרי ישיבות/ישיבות.

קזינו, משחקי וידאו, חדר משחקים מיוחד (כמו סימולטור F1).

בריכות שחייה וג’קוזי (ג’קוזי).

מתחם ספא וכושר (מתקן בריאות), מסלול ריצה/הליכה, מסלול החלקה על גלגיליות, מגרשי ספורט.

ספרייה, גלריה לאמנות, גלריית תמונות.

אזור אטריום/לובי עם דלפק קבלה, דלפק טיולי חוף, חנויות ובוטיקים פטורים ממכס.

“סיפון הטיילת” – אזור חיצוני שמסתובב באופן מלא או חלקי סביב האונייה.

טרקליני מועדוני ילדים ובני נוער ואזורי משחק (בחלק מהאוניות עם בריכה/ג’קוזי). חסר בכלי שַׁיִט למבוגרים בלבד.

פארק מים עם מגלשות מים – באוניות הקרוז הגדולות בלבד.

מתקנים ייחודיים – כגון קירות טיפוס צוקים, מסלולי החלקה על הקרח, Zip-line, קפסולות פנורמיות מסתובבות, שבילי הליכה עם רצפת זכוכית, מכוניות מתנגשות, סימולטורים של צניחה חופשית וגלישה, סימולטור F1/ספורט מכוניות, בנג’י טרמפולינה, ועוד הרבה המצאות עיצוב של אוניות שַׁיִט מוזרות באמת.

תאי נוסעים חדשים.

מקומות אוכל חדשים – מסעדות מיוחדות, ברים, טרקלינים וכו’.

מתקנים חדשים – פארק מים, מגלשות מים, ספא, בריכות/ג’קוזי, אולם קולנוע חיצוני וכו’.

או – פשוט שינו את השמות של הקיימים.

הרשימה הבאה של תוכניות הסיפון של קווי השַׁיִט כוללת רק את ציי החברות הגדולות של CruiseMapper ורק אוניות נוסעות. 

Carnival Cruise Line

Princess Cruises

Disney Cruise Line

Cunard

AIDA Cruises

Viking Cruises

Royal Caribbean

Holland America

P&O Cruises

Costa Cruises

TUI Cruises

Seabourn Cruises

Norwegian Cruise Line

Celebrity Cruises

Marella Cruises

MSC Cruises

Oceania Cruises

Silversea Cruises

סקירות של תוכנית סיפון שַׁיִט נהרות

רשימת חברות הספנות בנהר כוללת את AmaWaterways , ACL-American Cruise Lines , AQSC-American Queen Voyages/Steamboat Company , Arosa , Avalon Waterways , CroisiEurope ,Crystal , Emerald Waterways , Grand Circle , Luftner-Amadeus , Scenic , Scylla , Uniworld , Viking  ושיט נהר הנילוס

 

רוצים הצעת מחיר?

מלאו את הפרטים ונציג יחזור אליכם. יש חברות קרוז שמוכרות מחירי בנק חדרים (לזוג נוסעים) במחירים אטרקטיביים דרך סוכנים יעודיים. אותם חדרים לא ניתן למצוא באתרים הרשמיים. שווה לבדוק!!”איזה 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם