• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך לבחירה וקניית גוזם גדר חיה מומלץ

דף הבית » מדריך לבחירה וקניית גוזם גדר חיה מומלץ

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

גוזם גידור טוב יכול להיות ברכה, לחסוך לכם זמן ולמנוע זרועות כואבות מביצוע גיזום ידני. אז מה צריך לדעת כדי לקנות גוזם גידור המעניק גימור נקי ומסודר.

קרדיט צילום ראשיPIXABAY

*גילוי נאות: עמוד זה כולל מספר קישורים של תוכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

בחירת גוזם הגידור המתאים עבורך תלויה במידה רבה בסוג המשוכות שיש לכם בגינה שלכם וכמה.

אלו המאפיינים העיקריים של הגידורשיסבירו לכם את ההבדלים בין גוזמי גדר חשמליים, גוזמים אלחוטיים וגוזמי גדר על בנזין

הצעות מחיר לגוזמי גידור מאתרים ישראלים מומלצים KSP

מדריכים לבחירת ציוד לגינה

איזה סוג של גוזם גידור צריך לבחור?

גוזם גידור בנזין

יתרונות: חיתוך טוב ומהיר יותר של שטחים גדולים. ניתן לחתוך בכל מקום.

חסרונות: משקל, רעש ורעידות הם בעיות בלתי נמנעות. התנעת המנוע יכולה להיות קשה. גוזמי גדרות בנזין מצוינים לחיתוך משוכות גדולות, במיוחד כאלו עם ענפים עבים יותר הרחק ממור החשמל. בניגוד לגוזם גדר חיה חשמלי, אינכם צריכים לדאוג לגבי הגעת חוטי מאריכים או סוללות שנפלו. במקום זאת, כל מה שאתם צריכים זה מיכל דלק, מעורבב, מוכן למילוי ולהמשיך.

בניגוד לגוזמי גידור חשמליים, אינכם צריכים לדאוג שכבל הארכה יגיע או שהסוללה תיגמר. במקום זאת, אתם רק צריכים פחית דלק, עם השמן המעורבב ומוכן לתדלוק ולהמשיך.

גוזם גדר חיה, חשמלי

יתרונות: זול יותר מאשר אלחוטי או בנזין, ובדרך כלל קל יותר.

חסרונות: דורש גישה לחשמל. קל לחתוך בטעות את כבל החשמל.

גוזמי גדר חיה חשמליים הם בדרך כלל קלים, חזקים מאוד ושימושיים ברוב הגינות, וניתן להגיע לכל המשוכות בעזרת כבל חיבור, ואולי כבל מאריך.

מכיוון שתצטרכו לחבר אותו למקור חשמל, יש לשקול את המרחק בין הגדר שלכם לבית והאם תצטרכו כבל מאריך ארוך יותר. כבלים יכולים להיחתךך בטעות, אז שמרו אותם על הכתפיים שלכם ולא דרך הלהב. אם חתכתם את הכבל, הקפדו להשתמש בהתקן זרם שיורי (RCD) כדי להגן על עצמכם מפני התחשמלות.

גוזם גדר חיה, אלחוטי

יתרונות: ניתן לקחת לכל מקום. קל לשימוש.

חסרונות: יקר. ייתכן שהוא צריך סוללה שנייה לשעות ארוכות של עבודה. סוללות יכולות להיות לא אמינות. גוזם הגידור האלחוטי נותן לך את החופש לקצץ את הגידור רחוק יותר מהבית שלך, ואין כבל לחתוך אותו בטעות.

כעת, דגמים אלחוטיים עם סוללות 36 וולט בעלות הספק גבוה מתחרים עם גוזמי גידור בבנזין. סוללות מחזיקות בדרך כלל כ-20 דקות, אך חלקן מחזיקות עד שעה. הסוללות הטובות ביותר נטענות תוך כ-60 דקות. אם יש לכם גדר חיה גדולה יותר, חשוב לקנות סוללה שניה כדי לעשות את העבודה.

סקרי אמינות הראו כי גוזמי גידור אלחוטיים, סוללות אינן אמינות – או שאינן מחזיקות היטב את המטען או שאינן נטענות כלל. כאשר בוחנים את עלות השימוש בגוזם גידור לאורך אורך חייו, כדאי לקחת בחשבון את המחיר של מצבר חלופי.

רוב יצרני גוזם הגידור מייצרים כיום כלים שונים המשתמשים באותה סוללה. כתוצאה מכך, לעיתים קרובות ניתן לראות גוזמי גינה “חשופים” למכירה. אלה אינם מגיעים עם סוללה או מטען. עם זאת, שימו לב שבדרך כלל הסוללות יקרות יותר, אם לא יותר, מגוזם הגידור עצמו, כך שהמחיר יכול לעלות בצורה דרמטית, בתוספת.

גוזם גידור ארוך

יתרונות: מעולה לחיתוך מכשולים גבוהים.

חסרונות: לא קל לשימוש.

אם יש לכם מכשול גבוה, הדרך הבטוחה והמהירה ביותר לפנות אותו היא מהקרקע. גוזמי גדר חיה ארוכי טווח מתכווננים באורך ובקצה להב חיתוך. ניתן להטות את הלהב כדי לחתוך את החלק העליון או הצדדים של המעקה.

ניתן למצוא גוזמי גדרות לטווח ארוך בדגמי חשמל, אלחוטיים או בנזין. לעתים קרובות ניתן למכור או להרכיב גוזם גידור לטווח ארוך לכלים רבים, וניתן להחליף ראשי גוזם הגידור. זה אומר שאתם יכולים לקבל כלים מרובים מבלי שתצטרך לקנות מספר מנועים.

כמה כסף צריך להוציא על גוזם גדר חיה?

גוזמי גידור בנזין – גוזמי גידור בנזין רבים מיועדים למשתמשים מקצועיים ויקרים מאוד כדי להשיג דגמים טובים של מותגים ידועים.

גוזם גדר חשמלי עם כבל. הזול ביותר.

גוזמי גידור אלחוטיים – דגמים חזקים עם סוללות ליתיום-יון במתח גבוה יכולים לעלות הון תועפות. כדאי לקחת בחשבון גם את עלות החלפת הסוללה, שיכולה לעלות מאות שקלים. שימו לב שמחיר הגוזם האלחוטי נמכר לעיתים ללא הסוללה.

גוזם גידור לטווח ארוך – אם אתם מחפשים מותג טוב ואמין, כנראה תצטרכו לשלם פרמיה. יש גם את הכלי הרב, בעל ראש גוזם גדר חיה להחלפה

תכונות שאתם צריכים בגוזמי הגדר הטובים ביותר

אורך הלהב כאשר אתם קונים גוזם גדר חיה, זכרו שככל שהלהב ארוך יותר, כך תוכל לחתוך יותר תוך כדי עבודה. עם זאת, להבים ארוכים הם בדרך כלל מסובכים יותר לטיפול. לרוב הגננים מתאים להב בגודל 45-60 ס”מ.
שיניים בעלות רווח רחב יותר טובות מספיק כדי לחתוך ענפים גדולים יותר, אך דורשות מנוע גדול יותר. לרבים יש רוחב בין שיניים מוגבל למדי של עד 20 מ”מ, וזה בסדר גיזום שנתי של גדר חיה טיפוסית. לעתים קרובות תראן גזם גידור שיכול לחתוך עד 33 מ”מ, אבל למעשה לא מומלץ לחתוך ענפים כאלה עבים.
מגן קצה המוט הקצר בחלק העליון כדי למנוע פגיעה בלהב אם תפילו אותו על חפץ מוצק.
מגני ידיים מונעים מהאצבעות להתקרב לשיניים ומונעים מהן להיתפס בידיים בזמן הגזירה.
מגן להב על הלהב בעת נשיאה או אחסון של המכונה, מונע מאבק ולכלוך להיכנס ללהב ולקהות את השיניים                          ידית קדמית עטופה עם מתג “הפעלה” עוברת לאורך הידית ומקלה עלו חיתוך הצדדים או החלק העליון של הגדר.
ידית אחורית מסתובבת עוזרת לשמור על אותה אחיזה בעת חיתוך אנכי או אופקי.
סוללות ליתיום-יון מחליפות יותר ויותר את סוללות ניקל-קדמיום ובדרך כלל יש להן מתחים ויכולות גבוהות יותר.
מתחי סוללת ליתיום-יון במתח גבוה הופכים נפוצים יותר, וכעת מתחילות להופיע סוללות 56V ו-72V על גוזמי גדר חיה. אלה בדרך כלל מאפשרים לגוזם גדרות לפעול זמן רב יותר בין עומסים ולהיות בעלי כוח רב יותר, מה שאומר שהם נוטים יותר להתמודד עם ענפים עבים יותר.
מחוון הסוללה, מראה כמה טעינה נותרה בסוללה. זה מאפשר לך לתכנן את העבודה שלך ולראות מתי אתה צריך לעשות הפסקה כדי להטעין את הסוללה.

איזה גודל גוזם גידור אתם צריכים?

למשוכות קטנות: אם יש לכם גדר חיה קטנה ולא אכפת לכם להתאמן קצת, אולי אתם פשוט צריכים זוג קוצץ.

כאשר יש לכם מספר מוגבל של גדרות לחתוך ליד הבית שלכם, גוזם גדרות חשמלי עם להבי חיתוך באורך של עד 45 ס”מ הוא האפשרות הטובה ביותר. אם אתם שונאים את הטרחה בטיפול בכבלי חשמל, שקלו גוזם אלחוטי.

למשוכות רבות: אם אתם גוזמים הרבה גדרות, חפשו גוזם גדר חיה עם להב ארוך יותר. ישנם גוזמי גדר חיה באורך של עד 70 ס”מ, שיפחיתו הרבה גיזום בפעולת גיזום אחת. עבור משוכות שמרוחקות מדי ממקור החשמל הקרוב ביותר, גוזם גדרות בנזין הוא בחירה חכמה. אבל קחו בחשבון גם מכונות אלחוטיות – חלקן מגיעות עם סוללות גיבוי.

למשוחות גבוהים: אם אתה מתמודד עם מכשולים גבוהים, עליך לשקול להשתמש בגוזם גידור לטווח ארוך כדי שתוכל להגיע לראש גדר חיה גבוהה ללא סולם.

מקורות מידע

איך לבחור גוזם גדר חיה

טיפים קטנים מאיתנו:

לפני שאתם ממהרים לרכוש גוזמי גדר חיה, כדאי לעבור על ההמלצות וחוות הדעת בעיון כדי לבדוק שהכול בסדר. כדאי גם לעשות השוואת מחירים בין האתרים השונים כדי למצוא את המוצר במחיר הטוב ביותר. לרוב, אותם מוצרים קיימים באתרים שונים.

מדריך לקניית ציוד בחנויות האינטרנט המומלצות. כללים לחיסכון והבנת שוק החנויות ברשת האינטרנט.

טיפים איך לבצע קנייה נבונה באינטרנט

איך לזהות באינטרנט ביקורות מזויפות?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם