איך לבחור ולקנות את גוזם הגדר הטוב ביותר

גוזם גידור טוב יכול להיות ברכה, לחסוך לכם זמן ולמנוע זרועות כואבות מביצוע גיזום ידני. במאמר זה יוסבר כיצד לקנות גוזם גידור המעניק גימור נקי ומסודר לגידור שלך.

בחירת גוזם הגידור המתאים עבורך תלויה במידה רבה בסוג המשוכות שיש לך בגינה שלך וכמה.

להלן, אנו עוברים בין תכונות הגידור העיקריות לחיפוש, ומסבירים גם את ההבדלים בין גוזרי גידור חשמליים, גוזזונים אלחוטיים וגוזמי גידור בנזין.

גוזמי גידור חשמליים

יתרונות : זול יותר מאשר אלחוטי או בנזין, ולעתים קרובות קל יותר.

חסרונות: צריך גישה לחשמל. קל לחתוך את כבל החשמל בטעות.

גוזמי גידור חשמליים הם בדרך כלל קלים, יכולים להיות חזקים למדי ושימושיים ברוב הגנים בהם תוכלו להגיע לכל המשוכות שלכם בעזרת הכבל המחובר ואולי גם כבל מאריך.

מכיוון שתצטרך לחבר אותו לרשת החשמל, חשוב על מידת המרחק מהמשוכות שלך מהבית והאם תזדקק להוביל הארכה ארוך. חיתוך בטעות של הכבל אפשרי, אז עבוד עם הכבל מעבר לכתף שלך ולא דרך הלהב. השתמש תמיד בהתקן זרם שיורי (RCD) כדי להגן על עצמך מפני התחשמלות אם אתה חותך את הכבל.

 

גוזמי גידור אלחוטיים

יתרונות: ניתן לקחת לכל מקום. קל לשימוש.

חסרונות: יכול להיות יקר. יתכן ויזדקק לסוללה שנייה כדי לסיים עבודות ארוכות. ייתכן שהסוללות אינן אמינות.

גוזמי גידור אלחוטיים נותנים לכם את החופש לחתוך משוכות רחוק יותר מהבית, ואין כבל לחתוך אותו בטעות.

כעת, דגמים אלחוטיים עם סוללות בעלות הספק גבוה יותר של 36 וולט מתחרים בגוזמי גידור בנזין. סוללות נמשכות בדרך כלל כ -20 דקות, אך חלקן ימשיכו להימשך עד שעה. הסוללות הטובות ביותר נטענות תוך כ- 60 דקות. אם יש לך גדר חיה גדולה יותר, חשוב לקנות סוללה שנייה לסיום העבודה.

סקרי האמינות מראות שגוזם גידור אלחוטי, הסוללות אינן אמינות – או שהן אינן מחזיקות היטב את המטען או אינן נטענות כלל. כדאי לשקול את מחיר החלפת הסוללה כשאתה חושב כמה יעלה השימוש בגוזם הגידור לאורך חייו.

מרבית יצרני גוזמי הגידור מייצרים כעת מגוון כלים שכולם משתמשים באותה סוללה. כתוצאה מכך, לעיתים קרובות ניתן לראות למכירה גוזמי גינה "חשופים". אלה אינם מגיעים עם סוללה או מטען. שים לב, עם זאת, כי הסוללה היא לעתים קרובות יקרה יותר, אם לא יקרה יותר, מאשר גוזם הגידור עצמו ולכן המחיר יעלה בצורה חדה לאחר הוספתם.

 

יתרונות: חיתוך טוב יותר ומהיר יותר עבור שטחים גדולים. יכול לקצץ בכל מקום.

חסרונות: משקל, רעש ורעידות הם כולם עם בעיות בלתי נמנעות. יכול להיות קשה להניע את המנוע.

גוזמי גידור בנזין נהדרים לחיתוך משוכות גדולות, במיוחד כאלה עם ענפים עבים יותר הרחק ממקור חשמל ראשי.

בניגוד לגוזמי גידור חשמליים, אינך צריך לדאוג שכבל הארכה יגיע או שהסוללה תפלה. במקום זאת, אתה רק צריך פחית דלק, עם השמן המעורבב, יושב מוכן לתדלוק ולהמשיך.

 

יתרונות: מושלם לחיתוך משוכות גבוהות בבטחה.

חסרונות: לעיתים קרובות חסר יכולת ויכול להיות לא פשוט לשימוש.

אם יש לך משוכות גבוהות, הדרך הבטוחה והמהירה ביותר לחתוך אותם היא מהאדמה. לגוזמי גידור ארוכי טווח ניתן לכוונון באורך, ולהב החיתוך יושב בסוף. ניתן להטות את הלהב כדי לחתוך את החלק העליון של המשוכה או את הצד.

ניתן למצוא גוזמי גידור ארוכי טווח בדגמים חשמליים, אלחוטיים או בנזין עם כבלים. לעתים קרובות ניתן למכור גוזמי גידור ארוכי טווח ארוכים או להמיר אותם לכלי רב כלים, וניתן להחליף את ראש גוזם הגידור ם. משמעות הדבר היא שאתה יכול למעשה לקבל מספר כלים מבלי שתצטרך לקנות יותר ממנוע אחד.

 

כמה אני צריך להוציא על גוזם גידור?

 • גוזמי גידור חשמלי עם כבלים. הכי זול
 • גוזמים אלחוטיים אלחוטיים –  דגמים חזקים יותר עם סוללת ליתיום-יון במתח גבוה יכולים לעלות הרבה כסף. אתה צריך גם לחשוב על ההוצאות של סוללות חלופיות, שיכולות לעלות מאות שקלים. שים לב כי עלות גוזם אלחוטי לפעמים מצוטטת למכירה ללא הסוללה

 • גוזז גידור בנזין –  גוזמי גידור בנזין רבים מכוונים למשתמשים מקצועיים ומאד יקר עבור דגם טוב של מותג ידוע.

 • גוזמי גידור ארוכי טווח  –  אם אתם מחפשים מותג טוב ואמין, יתכן שתצטרכו לשלם יקר. יש גם רב כלים, שיש להם ראש גוזם גידור שניתן להחליף

תכונות שנדרשות מגוזמי הגידור הטובים ביותר

 • אורך הלהב כשאתה קונה גוזם גידור, זכור שככל שהלהב ארוך יותר, תוכל לחתוך יותר בכלעבודה. עם זאת, להבים ארוכים בדרך כלל מסובכים יותר לתמרן. עבור רוב הגננים, להב 45-60 ס"מ מתאים.
 • מרווח שיניים שיניים רחבות יותר מספיק חזקות כדי לחתוך ענפים גדולים יותר, אך זקוקות למנוע גדול יותר. לרבים יש רוחב מוגבל למדי של עד 20 מ"מ בין השיניים, וזה בסדר לגימור שנתי של גדר חיה טיפוסית. לעיתים קרובות תראו טענות לפיהן גוזם הגידור יכול לחתוך גבעולים עד 33 מ"מ, אך בפועל לא מומלץ להשתמש בגוזם גזירה בכדי לחתוך ענפים כה עבים.
 • מגן קצה מוט קצר על החלק העליון כדי למנוע ממך לפגוע בלהב אם תפיל אותו בחפץ מוצק.
 • לוחית לוכד פיסת פלסטיק או מתכת שניתן לחבר לאורך הלהב.
 • מגן ידיים מונע מאצבעותיך להתקרב לשיניים ומונע גזירים להיתפס סביב הידיים שלך כשאתה חותך.
 • מעטפת להב או מגן מגנים על הלהב בעת נשיאה או אחסון של המכונה, ומונעים מהאבק והלכלוך להיכנס ללהב והקהיית השיניים החותכות.
 • ידית קדמית עוטפת עם מתג 'מופעל' שעובר לאורך הידית מקלה על החלפה מחיתוך הצדדים או החלק העליון של הגדר.
 • ידית אחורית מסתובבת עוזרת לשמור על אותה אחיזה בעת חיתוך אנכי או אופקי.
 • סוללות ליתיום-יון סוללות מחליפות יותר ויותר את Ni-Cad ולעתים קרובות הן בעלות מתח וקיבולת גבוהים יותר.
 • מתח  סוללות ליתיום-יון במתח גבוה נפוץ יותר ויותר וכעת סוללות 56V ו- 72V מתחילות להופיע בגוזמי גידור. אלה בדרך כלל מאפשרים לגוזמי הגידור לרוץ זמן רב יותר בין הטעינה ולהיות בעלי כוח רב יותר, כלומר הם נוטים יותר להתמודד עם ענפים עבים יותר.
 • נורית חיווי הסוללה נראית בכדי להראות כמה טעינה יש לכם עדיין בסוללה. זה מאפשר לך לתכנן את עבודתך ולראות מתי תצטרך לקחת הפסקה כדי לטעון את הסוללה.

 

איזה גודל גוזם גידור צריך? 

למשוכות קטנות

אם יש לך גדר חיה קטנה ולא אכפת לך להתעמל מעט, זוג מזמרה ידיים עשוי להיות כל מה שאתה צריך.

במצבים בהם יש לך כמות מוגבלת של גידור לחיתוך קרוב לבית, גוזם גידור חשמלי לרשת עם להב חיתוך באורך של עד 45 ס"מ הוא האפשרות הטובה ביותר.. אם אתה שונא את הטרחה של ההתמודדות עם כבל החשמל, שקול גוזם אלחוטי.

 

להרבה משוכות

אם יש לך הרבה משוכות לחתוך, חפש גוזם גידור עם להב ארוך יותר. יש גוזמי גידור באורך להב של עד 70 ס"מ ומעלה, אשר יקצצו כמות משמעותית בפעולת גיזום בודתד. עבור משוכות המרוחקות מדי ממקור החשמל הקרוב, גוזם גידור בנזין הוא אפשרות הגיונית. אך שקול גם מכונה אלחוטית – חלקן מגיעות עם סוללה רזרבית,.

 

למשוכות גבוהות

אם אתה מתמודד עם משוכות גבוהות, כדאי לשקול גוזם גידור ארוך טווח, שיאפשר לך להגיע לראש גדר חיה גבוהה ללא סולם.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד גוזם גדר, מדריך קניה

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות