• תַפרִיט
 • תַפרִיט

מדריך לקניית חזיות ספורט, לנשים

דף הבית » מדריך לקניית חזיות ספורט, לנשים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 6 דקות

חזיות ספורט שמותאמות בצורה טובה, מצמצמות את תנועת החזה, מונעות את הקפיצות המוגזמות בחזה ואינן מסיחות את הדעת מהעיסוק בפעילות הגופנית החיובית והאהודה עליכן. אולם, חזייה שאינה מותאמת היטב, עלולה להוות מטרד – ולגרום לכאב, סימני חריצים, או אפילו לגרום לנזק לרקמות הרכות. לחלק מהנשים, הכאבים הללו או אי הנוחות, עלולים להוות מכשול בעת הפעילות הגופנית.

חזיית ספורט מתאימה אמנם אינה דבר מדעי, אך אפשר לתת כמה עצות לגבי איך למצוא את חזיות הספורט הנכונות ובגודל המתאים לפעילות גופנית. מאחר וגודל החזייה אינו עולה בקנה אחד בכל המותגים, ואין לכך תקן עולמי, יש לוודא שאתן מנסות כמה מותגים, גדלים וסגנונות בחנות, עד שתוכלו למצוא את זאת שתרגישו שהיא הנכונה עבורכן. מכירות בסמוך לחנות הקרובה ביותר לביתכן, יכולה לעזור, או שאפשר גם לקיים שיחת צ’אט או לשוחח בטלפון.

למצוא את רמת התמיכה הרצוייה של החזיה לכל פעילות

כדי למצוא את ההחזיה התומכת בכל רמה, יש לקחת קודם כל בחשבון את סוג הפעילות שאתן רוצות לעסוק בה. חזיות ספורט מעוצבות בצורה כזאת שתוכלנה לספק 3 רמות של תמיכה, נמוכה, בינונית וגבוהה – תלוי בפעילות הספורט שעושים. מבחינת הפעילות האינטנסיבית יותר (יותר קפיצות, או תנועות מאומצות), כך נדרשת יותר תמיכה. מותגים רבים מסווגים את חזיות הספורט שלהם על פי רמת ההשפעה, מה שמקל למצוא את סיווג החזיה המתאימה.

לפעילויות מאומצות יותר כגון: ריצה, טיפוס, או אירובי, כך צריך שתהיה חזיה יותר תומכת כדי למנוע את תנועות החזה מוגזמות, מה שעלול לגרום לכאב ואי נוחות. לפעילויות ברמות נמוכות יותר, כגון יוגה או הליכה, הכרוכות בפחות תנועות מאומצות, יתכן ולא צריך כל כך הרבה תמיכה. נשים בעלות חזה גדול, עם זאת, צריכות לקחת בחשבון שהן צריכות יותר תמיכה גם כשהן מתאמנות ברמה נמוכה או בינונית. בסופו של דבר, חזיות הספורט הטובות ביותר, יהיו אלה שמותאמות היטב, והמעניקות את הנוחות המירבית וגם התואמת לסגנון האישי ולהעדפותיכן.

יתכן ותצטרכו כמה חזיות ספורט לפעילויות שונות – חלקן עם יותר תמיכה לפעילות מאומצות, כגון ריצה, ואילו חזיות פחות הדוקות, יכולות לשמש לפעילויות ברמה נמוכה כגון יוגה או הליכה. השינוי בין כמה חזיות ספורט, יכול גם להתרחב מבחינת השימוש.

למצוא את גודל חזיות הספורט שמתאים לכן

חזיות ספורט שעשויות להתאים, הן קצת יותר חזקות מהחזיות המשמשות בחיי היומיום, אולם סביר להניח שהגודל הוא זהה. אין לרכוש חזיות ספורט קטנות יותר, יש לחשב את גודל החזיה כל פעם כשרוכשים חזיית ספורט חדשה. השינויים בגודל החזה עלולים לחול מדי פעם, עקב ירידה או עליה במשקל, הריון, הורמונים וההזדקנות, מה שמשפיע על גודל החזיה.

אם לא מדדתן את גודל החזה לאחרונה, מומלץ למדוד את המידה בתור התחלה, וללבוש חזיה לא מרופדת בעת המדידה, שאינה משנה את צורת החזה – או לעשות את המדידה ללא חזיה כלל.

הסבר מפורט כל מידות חזיה באינץ ובסנטימטר בויקיפדיה במאמר המידה היא באינצ’ים. 1 אינץ = 2.54 סנטימטר.

 1. מדידת כלוב הצלעות

יש למדוד סביב כלוב הצלעות, ממש מתחת לחזה. כדי לקבל את המידות.

 1. הבנת הגודל

יש לערוך מדידה של כלוב הצלעות החל משלב 1 ואז לקרוא את המדידות מסביב לסרט המדידה, כדי למצוא את הגודל המתאים.

 1. להבין את גודל קעור השדיים

זהו תהליך בעל שני שלבים:

 • ראשית, יש למדוד מסביב לחלק המלא ביותר של השד. להחזיק את סרט המדידה ישר על הגב. ואז לסובב אותו עד למספר השלם הקרוב ביותר. זהו גודל השד.
 • כעת, יש לגרור את מדד כלוב הצלעות (שלב 1) ממדד השד (שלב 3). ההפרש באינצ’ים שמתקבל, הוא גודל השד. אם נמצאים בין הגדלים, יש לעגל כלפי מעלה.
 • להלן דוגמא:
 • מדד השד הוא 43 אינץ’ – [מדד כלוב הצלעות הוא 36 אינצ’ים] = ההפרש הוא של 7 אינצ’ים, לכן זהו גודל D.

יש להבטיח התאמה טובה של חזיות ספורט

כשאתן מבינות את ההערכת סרט המדידה וגודל השד, זה הזמן לנסות כמה מותגים וסגנונות שונים של חזיות ספורט, כדי לבדוק את התאמתן. יש לבצע זאת בצורה אישית בחנות.

אם אתן קונות בצורה מקוונת, אנו ממליצים להסתכל קודם על התרשים המצורף לחזיה הספציפית שבה אתן מתעניינות, כדי לדעת איזה גודל יכול להתאים לכן, תוכלו למצוא בדרך כלל תרשים של כל גודל מותג ליד החזיה).

חזיית הספורט אמורה להתאים קצת יותר מבחינת הידוקה לגוף מאשר חזיית היומיום, אך עדיין צריך ולנשום עמוק ובצורה נוחה.

להלן כמה עצות כדי להבטיח את התאמת חזיות הספורט:

 1. יש להתחיל בהתאמת רצועת החזיה

רצועת חזיית הספורט עושה למעשה את כל עבודת התמיכה בחזה, לכן צריך לוודא שהיא צמודה לכלוב הצלעות (לא על רקמת החזה). ובהתאמה בצורה הטובה ביותר, צריך גם לוודא שיש התאמה דרך הנחת שתי אצבעות בין הגוף לבין הרצועה, אך לא יותר.

להרים את הידיים מעל לראש ולהסתובב לצדדים מול המראה. אם הרצועה גבוהה יותר בגב (כלפי מעלה או לא באותו גובה) או שהשדיים נמצאות בכיוון כלפי מטה, כנראה שהחזיה גדולה מדי. יש לנסות רצועה קטנה יותר בגודלה. אם הקרס והלולאה קרובים, יש לנסות קרס קטן יותר.

טיפ: רצועות רחבות יותר מספקות בדרך כלל יותר תמיכה מאשר צרות. סגירה של קרס ולולאה, מאפשרים תמיכה גדולה יותר והתאמה אישית.

 1. הצעד הבא הוא התאמת הרצועות

הרצועות צריכות לתת הרגשת ביטחון נוחה, ולספק יכולת התמתחות מינימלית, כדי להפחית את התנועתיות למעלה ולמטה. צריך גם לעשות התאמה באמצעות הנחת שתי אצבעות בין הרצועות לבין הכתפיים. 

אם הרצועות ננעצות לתוך העור, סביר להניח שהן הדוקות מדי. אם הן נחות בחופשיות על הכתפיים ויש הרבה רווח, סביר להניח שהרצועות משוחררות מדי.

טיפ: כדאי להתאים תמיכה רבה יותר והתאמה אישית. רצועות רחבות יותר מפזרות את המשקל בצורה טובה יותר ומציעות נוחות רבה יותר מאשר הרצועות הצרות. רצועות דקות יותר, בדרך כלל מספקות פחות תמיכה, אך הן קלות יותר להסתרה.

 1. בדיקת החזה

השדיים צריכות להיות במרכז ולמלא את החזיה. יש לאסוף אותן לתוך גביעי החזיה ולשים אותן במרכז. אם רואים חריצים או פערים בבד, הגביעים ככל הנראה גדולים מדי. אם החזה יוצא מהחזיה, סביר להניח שהגביעים קטנים מדי – או שסגנון החזיה לא נכון לסוג החזה שלכן. לתמיכה הרבה ביותר, החזה אמור להיות מכוסה לחלוטין.

 1. בדיקת התמיכה

בדיקת תמיכת החזיה היא דרך קפיצות או ריצה במקום. החזה אמור להישאר יציב ותחת תמיכה. אם יש יותר מדי תנועתיות למעלה ולמטה, או לצדדים, יש לחפש חזיה שמותאמת בצורה טובה יותר.

מה אפשר לעשות לגבי החיכוך

שפשופי החזיה על העור באופן חוזר ונשנה, הוא לא נעים, ולפעמים אך כואב. אפשר למנוע זאת בכך שמוודאים שרוכשים חזיות ספורט מתאימות. יש לוודא שאין כל שפשופים מתחת לרצועה, מתחת לפתחי השחי או מתחת לרצועות הכתפיים. שפשופים כתוצאה מהחיכוך, עלולים להיגרם בגלל כמה דברים, כגון: התאמה לקויה, חזיה ישנה, הזעה מוגזמת, עור רגיש או פעילות גופנית במזג אויר חם. החיכוך עלול גם לנבוע כתוצאה מאימונים גופניים ארוכים יותר.

להלן חלק מהדרכים שאפשר להתמודד איתם מול השפשופים:

 • יש לוודא התאמה טובה.
 • להיפטר מחזיה ישנה.
 • מריחת משחה נגד שפשופים לפני שלובשים את החזיה.
 • למצוא חזיות עם רצועות רכות.
 • להשיג סגנונות שונים של חזיות כשמתאמנים בעוצמה גבוהה.

מבנה חזיות הספורט

חזיות הספורט ממזערות את תנועת החזה באמצעות כמה גישות:

אטימת חזיות הספורט כמו בקפסולה: חזיות כאלה משתמשות בגביעים אינדיבידואלים כדי להקיף ולתמוך בכל שד בנפרד. בחזיות כאלה אין אפקט של דחיסה (רוב החזיות היום יום הן חזיות שמתכנסות בצורה קפסולה) מה שמעניק להן בדרך כלל את היכולת בצורה טובה יותר לעסוק בפעילות גופנית ברמה נמוכה. חזיות קפסולה מספקות צורה יותר טבעית מאשר חזיות דחיסה.

חזיות ספורט באמצעות דחיסה: חזיות כאלה בדרך כלל  נלבשות מעל לראש ודוחסות את השדיים נגד בית החזה, כדי להגביל את התנועתיות, והן ללא גביעים בנויים. לגביעים בגודל A ו-B, בחזיות ספורט בדחיסה, ללא רצועות מתאימות או מותאמות, ניתן לעסוק בפעילות גופנית בין נמוכה לבינונית. לגבי גביעים בגודל של C-DD, חזיות הספורט בדחיסה, אמורות להיות בעלות רצועות וכותפות להתאמה טובה והן יכולות לספק תמיכה בין בינונית לגבוהה.

חזיות ספורט בקפסולה/בדחיסה: חזיות ספורט רבות משלבות בין השיטות דלעיל, כדי לספק תמיכה ועיצוב טבעיים. אותן חזיות מציעות יותר תמיכה מאשר חזיות בדחיסה או בקפסולה, מאחר וכל שד נתמך בצורה אינדיבידואלית באמצעות הגביע וגם נדחס נגד בית החזה. לגביעים בגודל A-B, החזיות הללו אמורות להיות בעלות רצועות וכותפות מותאמות להתאמה מתאימה והן מצויינת לפעילות ברמה מאומצת.

מאפייני חזיות הספורט 

רצועות מותאמות מציעות את ההתאמה האישית ביותר והן בדרך כלל מגיעות כקפסולות או בחזיות ספורט בסגנון קפסולה/דחיסה. החזיות בעלות הרצועות המתאימות, יכולות גם לשרוד לתקופה ארוכה יותר, מאחר והן יכולות להדק את הרצועות ככל שהחזיה מתיישנת ונמתחת במהלך הזמן.

סגירה אחורית: בעוד שרוב חזיות הספורט נלבשות דרך הראש, לחלקן יש סגירה אחורית עם קרסים. בנוסף להיותן קלות יותר ללבישה ולהסרה, סוג כזה של חזיות ספורט מאפשר לכן התאמה נוספת. כשמתאימים חזיות ספורט חדשות, יש להשתמש בקרס החופשי ביותר. בצורה כזאת, כשהחזיה באופן בלתי נמנע נמתחת, אפשר עדיין להדק אותה ואז החזיה תשרוד זמן רב יותר.

הרצועה התחתונה: הרצועה התחתונה בחזיות ספורט תומכת בכל שד באופן פרטני ויכולה לעזור ולצמצם את התנועתיות. אותה רצועה אמורה להיות שטוחה נגד כלוב הצלעות, ומתחת לרקמת החזה מבלי ללחוץ או לצבוט את העור.

בדים מיוחדים המכילים נוזלים, מזרימים את הלחות שהם מכילים הרחק מהעור ושומרים על הנוחות. כל חזיות הספורט שעשויות מסוג כזה של בדים – הם בדי פוליאסטר או אפילו צמר מעורב.

סוגי הרצועות של חזיות הספורט:

שתי וערב: רצועות שתי וערב בגב, אפשר למצוא בדרך כלל יותר בחזיות תומכות בצורה נמוכה או בינונית. רצועות השתי וערב מספקות פחות תמיכה לעומת סגנונות של רצועות אחרות. הן בדרך כלל עשויות בצורה כזאת שאפשר להתאים אותן לצורה המתאימה הספציפית. תלוי בסגנון, רצועות השתי והערב, יכולות להיות מוסתרות מתחת לגופיה ספורטיבית או להיות אף בעלות סגנון אופנתי משלהן.

גופיות: סגנון הרצועה דומה מאד לחזייה שהולכים איתה ביום יום. את הרצועות ניתן לכוון להתאמה. לחזיות עם רצועות גופייה בדרך כלל הסגירה היא בגב מה שמעניק התאמה נוספת. חלק מחזיות הגופיה נועדו לאפשר לרצועות לעבור לצורה של שתי וערב ולהיות רבגוניות.

חזיות Racerback: חזיות ספורט עם Racerback, הן בעלות רצועות כתפיים שנכנסות ביחד בין השכמות, כדי ליצור צורת Y. חזיות Racerback מספקות תמיכה טובה לפעילויות בעוצמה בין בינונית לגבוהה, והן מאפשרות תנועה מלאה. חלק מהנשים אולי לא תאהבנה רצועות כאלה, מאחר והן מפעילות יותר מדי לחץ בקרבה לצוואר. רצועות Racerback מוסתרות היטב  מתחת לגופיות דומות.

ללא קשר לסוג הרצועות שבוחרים, יש לזכור שרצועות דקות בדרך כלל מספקות פחות תמיכה מאשר רצועות רחבות, אך רצועות דקות קלות יותר להסתרה.

לחץ כאן >לקניית חזיית ספורט באיכות ברשת מותגים בינלאומית THE HUT  משלוח מהיר (חינם מעל סכום מסויים ) וגם הנחה על הקנייה הראשונה כ-15% או במבצע קודים.

לחץ כאן >לקניית חזיות ספורט באיכות מאד גבוהה, באמזון

לחץ כאן >לקניית חזיית ספורט בעליאקספרס

לחץ כאן >לקניית חזיית ספורט בבנגגוד במבצע

לחץ כאן >לקניית חזיית ספורט בוואלה שופ

שינוי גודל גופנים
ניגודיות