איך לבחור מעיל גשם
מוזר לקרוא למעיל גשם בשם הזה כאשר בסופו של דבר תתרטב לא משנה מה היא מידת החשיפה שלך לגשם. אם חשבת שמכיוון שהוא נקרא מעיל גשם, הוא יעשה את מה שנדרש ממנו בכדי להגן עליך מלהתרטב ביום גשום, אתה עלול לטעות בגלל מספר גורמים כמו הטכנולוגיה המשמשת לבידוד מהגשם, סוג הבד, איכות הבנייה, תכונות נוספות ומשקל – כולם ממלאים תפקיד מפתח באפקטיביות של מעיל הגשם. מעיל גשם עם הטכנולוגיה החדשה ביותר לבידוד נגד גשם, טכנולוגיית ייצור טובה יותר ותכונות אחרות יהיו יעילים יותר ולכן הם יהיו גם יקרים יותר. זה לא יהיה נכון לסכם ולאמר שהמחיר הוא המצביע היחיד לאיכות מעיל הגשם, אך זהו אחד הקריטריונים הראשונים המבדילים בין מעיל גשם איכותי לפחות איכותי.

לחץ כאן > לקניית מעיל גשם מותגים באמזון

לחץ כאן > לקניית מעיל גשם מותגים בעליאקספרס

לחץ כאן > לקניית מעיל גשם מותגים בבנגווד

הדבקת תפר: כמעט ולא ניתן להשיג מעיל גשם טוב בלי הדבקות תפר טובות. ייצור מעיל גשם בדרך כלל כולל הדבקת תפר בכדי למנוע ממנו מלהיקרע, מה שמצביע על איכות טובה. הדבקת תפר של מעיל אכן ממלא תפקיד בקביעת יכולת העמידות שלו למים, למרות שזו יהיה שגוי ללכת רק על מעיל גשם רק מכיוון שיש לו הדבקת תפרים. יתכן ולא תמצא כל כך הרבה הדבקות תפר במעיל גשם מסויים, בעוד שבאחר יכול להיות בכלל לא יהיה. הסיבה לכך הוא שמעיל עמיד למים הוא באיכות טובה ולכן זה יהיה לא נכון להגיד שמעיל עמיד למים ירוד באיכותו מכיוון שיש לו הדבקות על התפר.

רוכסנים: זוהי מוסכמה שלמעיל גשם יש רוכסנים, מכיוון שזוהי מערכת הסגירה והפתיחה היעילה ביותר לשמירה על מים בחוץ. אפילו כשהוא סגור ממש צמוד, עליו להיות מוצף בגומי או חומר אחר בכדי למנוע כניסה של מים לאורך זמן. רוכסנים עם ציפוי מסוג זה נקראים גם רוכסני למינציה. החיסרון שלהם הוא שקשה להעלות ולהוריד את הרוכסן כלפי למעלה ולמטה. כמו כן חיוני שהפתחים הזעירים בסוף הרוכסנים יהיו מכוסים. מאוד נפוץ למצוא מעיל גשם שהרוכסנים נמצאים בפתח הקדמי ובכיסים.

עיצוב הקפוצ’ון: הקפוצ’ון היא תוספת הקיימת ברוב מעילי הגשם. בדרך כלל יש להם שוליים והתאמות בצדדים ומאחור. תכנון נכון של קפוצ’ון מאפשר הסרה, בכדי שיהיה אפשר לגלגל ולאכסן אותו בצווארון.

פתחי אוורור: פתחי אוורור ממלאים תפקיד חשוב ביכולת מעיל הגשם לנשום. אתה יכול להיות ספוג במים כאילו ירד גשם אם אין פתחים דרכם אוויר יכול להיכנס או זיעה שיכולה להתנדף. פתחי אוורור של מעילי גשם רבים מוסתרים בבית השחי. היצרנים המעוניינים להפוך את מעיל הגשם שלהם להיות בעל איוורור יותר טוב מוסיפים לתוכם רשת בכיסי פלג גוף עליון, דבר שיכול להגדיל את כמות פתחי האיוורור כמעט פי שתיים.

כיסים: כיס במעיל הגשם מספק לך ערך מוסף מכיוון שאתה יכול לאכסן את חפצי הערך, האביזרים והגאדג’טים שלך בתוכו. ישנם מעילי גשם עם כיסי יד הממוקמים מעל החגורה והרחק מרצועות הכתפיים, דבר המאפשר לך גישה אליהם בזמן שכל הציוד נמצא עליך. עיצובים עכשוויים של מעיל גשם כוללים גם כיסים עם יציאת כבל המאפשר לך להאזין לטלפון או למוסיקה שלך. חלק מהיצרנים משלבים עיצובים בטיחותיים של כיסי מסתור מתחת למעיל או לאורך התפרים כך שקשה לגנוב את הפריטים ודברי הערך שלך.

אריזה: בכדי שיהיה קל לארוז את מעיל הגשם, היצרנים מייצרים אותם קלים מאוד ובעלי נפח מועט בדרך כלל. ישנם מעילי גשם המגיעים עם כיסים ושקים המאפשרים לך לארוז בנוחות פריטים אחרים.

 

 

 

סוגי מעטפת:

בעולם בגדי הסקי, המילה מעטפת היא דו-משמעית, מכיוון שלעיתים היא מתייחסת למעיל בעוד שבפעמים אחרות היא מתייחסת למכנסיים, למעיל דובון או לפונצ’ו. בהקשר זה אני משתמש בו כדי להתייחס לחומר ממנו עשוי הבד או הבגד. זהו מידע שימושי מאוד וחשוב מאוד להכיר את הבדים השונים שממנו מייצרים מעיל גשם.

להלן רשימה של מספר חומרים:

מעטפת קשה – בד העשוי ממעטפת קשה הוא אטום למים, נושם ונוקשה. הוא איננו מבודד אך יחד עם זאת הוא מאוד אטום ומים או רוח לא יכולים לחדור אליו רוח בגלל שכבת הבסיס והאמצע הקשים שלו.

מעטפת רכה: מעטפת רכה נקראת כך מכיוון שהשכבה הקשה הראשונה פשוט איננה קיימת, זה משאיר את הבד עם שכבת הגנה אחת בלבד. שכבה זו מבודדת ועמידה במים. נזכיר שכאשר אני אומר עמיד במים, אני מתכוון לכך שיש גבול לעמידות שלו כנגד מים – ברמת חשיפה מסוימת למים הוא לא יכול להתמודד. יחד עם זאת, עם מעטפת רכה אתה תקבל מעיל נושם ולכן הבחירה במעטפת רכה היא בתמורה לעמידות שלו בפני מים.

מעטפת היברידית: בד המשלב גם חומרים העמידים למים וגם חומרים נושמים, בכך נותר לייצרן רק לשים את החומרים הנכונים במקומות הנכונים. מעיל גשם העשוי מבד היברידי צריך להיות מעוצב בצורה כזאת שהוא אטום למים ועמיד בפני רוח מקדימה ובחלק העליון ואילו הבד הנושם והגמיש נמצא בצדדים, בגב ובשרוול.

מעטפת מבודדת: לחימום טוב יותר, חלק ממעילי הגשם עשויים מחומרים נפוחים אך עמידים במים ונושמים. חומרים נפוחים אלה הם בדרך כלל סינתטיים. בכדי לגרום למעיל גשם העשוי מחומרים אלו להיות אטום למים, התפרים צריכות להיות מודבקים.
ציוד לטיולים - סקירות והמלצות ,

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות תיירותית, פנאי ונופש, בתור תחביב אישי, במשך 15 שנה.
האתר משמש למידע אישי בלבד ואיננו אתר מסחרי.

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים