איך לבחור קולט\סופח\מייבש לחות ביתי

תמונה מאמזון

לחות ( אוויר רווי באדי מים ) מוגזמת בחדר ( במיוחד בישראל ) יכולה לתרום להתפשטות עובש או טחב בחדרים (שמסוכן לנשימה)  ובמרתפים ואף להוביל לנזקי מים. על ידי הפחתת לחות גבוהה, מיבשי לחות יכולים למנוע ריחות מעופשים מטחב, ריחות רעים, להגן על בגדים, כלי נגינה, להגן על מוצרי נייר, חרקים, אלרגיות, קשיי נשימה, דלקות פרקים, חלודה, ריקבון, ציוד אלקטרוניקה ושאר רכוש. חדרים בגדלים שונים וברמות רטיבות עשויים לדרוש מייבשי  לחות בגדלים שונים לעבוד בצורה היעילה ביותר. למד כיצד לבחור את המכשיר בגודל המתאים לביתך באמצעות מדריך זה.

מייבש\סופח\מסיר\קולט לחות מעניק לך שקט מדאגות בכל הקשור לנזקי לחות. הלחות שמתעבה למגיעה למיכל אחסון ייעודי וניתן ללשלב עם משאבת מים פשוטה לריקון ולחסוך התעסקות של ריקון מיכל המים. המים הנוצרים אגב, אינם מותאמים לשתייה ונחשבים למים אפורים אותם יש להשליך או לחלופין להשקות את הצמחים בגינה.

 

איך לטפל בגורם ללחות?
במקביל לטיפול בלחות הקיימת בחלל החדר יש לברר מה הגורם להצטברות לחות, אם מדובר ברטיבות המופיעה בקיר או בתקרת המבנה יש לבדוק שלא מדובר בנזילה או בפיצוץ בצנרת. בחדרים ללא חלונות או במרתפים מומלץ להתקין ונטה או מפוח להחלפת אוויר "עומד" בחדר, תחלופת אוויר בחלל תפחית ריחות לא נעימים של טחב ותעכב התפתחות עובש.

 

מייבש לחות באמזון גרמניה

מייבש לחות בלאסטפרייס

מייבש לחות בוואלה שופס

מיבש לחות בעליאקספרס

 

הדברים החשובים במייבש לחות

התאמה של עוצמת הסופח לגודל החדר
השלב הראשון בבחירת הסופח הוא התאמת ההספק שלו לגודל החלל וגם לרמת הלחות שבאוויר. הספק הסופח מצוין בדרך כלל על ידי כמות המים שהוא מסוגל לספוח מהאוויר בחדר בתקופת זמן של 24 שעות. לדוגמה.
איך נדע איזה דגם של סופח יתאים לחלל שלנו? באופן כללי, סופחי לחות בהספקים של 10 ליטר ביממה יתאימו לחדרים קטנים עד בינוניים, סופחי לחות בהספקים של 20 ליטר ביממה יתאימו לחדרים גדולים יותר כמו יחידות דיור או מרתפים וסופחי לחות בהספק של 30 ליטר ביממה יתאימו לחדרים גדולים (עד 70 מ"ר) ואף לדירה שלמה.
רמת הלחות המומלצת לחדר מגורים היא 55%-60% לחות יחסית בטמפרטורה של 22 מעלות.

עצמת הרעש

סופח לחות ביתי אמור להיות ממוקם בסביבת המגורים הקרובה אלינו ולכן חשוב שעצמת הרעש אשר נוצרת מהסופח לא תהיה חזקה מדי ותהפוך למטרד.
בתוך מייבש הלחות עובדים מדחס ומאווררים השואבים אוויר לח אל תוך הסופח ופולטים אותו חזרה אל החדר. רכיבים אלו מייצרים רמת רעש מסוימת (ספציפית ליצרן ולדגם) ולכן חשוב לבדוק בנתוני היצרן את רמות הרעש שיוצר המכשיר ואף מומלץ להגיע לחנות ולשמוע את המכשיר בזמן העבודה.

דירוג אנרגטי

יעילותו האנרגטית של סופח לחות יכולה להיות שונה במידה ניכרת מיצרן כזה או אחר. צריכת החשמל יכולה להיות בין 160W ועד 600W לכן רצוי לברר מה הדירוג האנרגטי של המכשיר על מנת  לחסוך בהוצאות החשמל שיצרוך הסופח.

אסתטיות המוצר

פרמטר שאינו קשור לפונקציונליות של המוצר אך חשוב בכדי שנזכיר אותו הוא נראות הסופח. בין אם נמקם את הסופח בחדר הכביסה או בסלון המגורים עדיין מדובר במוצר שימוקם בסביבת המגורים הקרובה שלנו ורצוי שמראה הסופח יהיה אלגנטי ונקי על מנת שיתאים למראה החדר בו אתם מתכוונים למקם אותו.

מתקן ניקוז רציף 

מסירי לחות רבים מאפשרים לחבר צינור ולשטוף את המים שנאספו ישירות לניקוז ברמה נמוכה. זה יחסוך ממך את ריקון מיכל המים בעצמך, או ימנע מכלי להתמלא ולכבות אם אתה לא בסביבה כדי לרוקן אותו. אתה צריך לחשוב איך זה יעבוד בבית שלך. מסירי לחות עם פונקציה זו לרוב אינם מגיעים עם צינור בקופסה, כך שיהיה עליכם לקנות אותו בנפרד.

תרמוסטט

עוקב אחר רמות הלחות באוויר ומתאים את מכשיר האדים לשמירה על רמת הלחות שבחרת. לחלק מהאדים יש הגדרת אוטומטיתר, כאשר מכשיר האדים מתאים את הגדרותיו על פי הלחות היחסית המתאימה ביותר. הגדרות אלה חוסכות ממך צורך להתעסק שוב ושוב בבקרות. 

אחסון כבל משולב 

לחיסכון במקום כאשר מכשיר האדים אינו נמצא בשימוש, והסרת הסיכון למעידה בכבל שרוע. לא חיוני, אבל נחמד שיש.

טיימר 

מאפשר לך לתכנת את מכשיר האדים להפעלה ו / או כיבוי לאחר זמן מוגדר. זה יכול לעזור לך לחסוך כסף אם אתה בתעריף המציע אנרגיה זולה יותר בשעות מסוימות ביום, או אם ברצונך להשאיר את מכשיר האדים דולק למספר שעות לאחר היציאה, אך אינך זקוק לו במשך כל היום. אולי יהיה לך קל יותר להגדיר את humidistat, או להשתמש בהגדרה האוטומטית אם יש לו. 

גלגלים

עשויים להועיל אם מכשיר האדים שלך כבד (הם יכולים לשקול בין 6 ק"ג ליותר מ -16 ק"ג).

 

טיפ חשוב

להפעלה בטוחה ונכונה של קולט הלחות רצוי לקרוא היטב את הוראות היצרן במלואן ולהקפיד לפעול על פיהן. בדף ההוראות יפורטו הוראות הפעלה ראשונה של הסופח, הוראות שימוש במוצר, הוראות ניקיון ותחזוקה ומקרא לתקלות.
ככלל, מומלץ לנקות את הפילטר שבמכשיר אחת לשבועיים על מנת להימנע מתקלות, נזילות וסתימות במכשיר.

מדריך קניה והמלצות לציוד טיולים, בית ומשרד מדריך קניה, מייבש לחות, מסיר לחות

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות