• תַפרִיט
 • תַפרִיט

איך לבחור, כמה עולה ומה כלול במחירי קרוז?

דף הבית » איך לבחור, כמה עולה ומה כלול במחירי קרוז?

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 10 דקות

 

המידע שיפורט להלן, נכון ל 12.8.2018, אתם מוזמנים לעדכן

במאמר זה, תקבלו מיידע איך חברות הקרוז מחשבים לכם את עלות הקרוז, כולל כל העלויות נסתרות של הקרוז (ותאמינו לא חסר).

גם למזמינים בפעם הראשונה בחייהם וגם לאלה שלא אוהבים הכל כלול או ספינות יוקרה ירצו לדעת כמה עולה קרוז? מה כלול במחירי קרוז?

קשה מאד לענות על שאלות אלה כלאחר יד. יש כל כך הרבה מרכיבים (מעל ל…40) שמשפיעים על תמחור הקרוז. כדי להשוות את מחירי הקרוז ולקבוע את הזול ביותר, צריך לראות בדיוק כמה עולה קרוז לאדם, עם תאריכי הקרוז.

יש כאלה הטוענים כי זה לא תא אלא חדר. המילה תא אולי לא מתאימה לחדר המקסים שמקבלים ברוב החברות. אך הכתבה נצמדת למה שכותבים באתרים הרשמיים.

מומלץ לקרוא גם את המאמר > המלצות איך לבחור תא או חדר הטוב ביותר באוניית הקרוזים

כאשר אתם מכינים תקציב לקרוז, יש לזכור:

תצטכו לשלם עבור המסע עצמו. בדרך כלל, עסקאות הקרוז כוללים ארוחות בתא אוכל או במזנון בופה וגם את הבידור אשר מפורסם בעלונים שמקבלים מידי יום.

אם אתם מתכוונים גם לקחת משקאות (בעיקר אלכוהול), טיולים לחוף, טיפולי ספא וטיפים. אז כלל אצבע מניסיון, יש להוסיף כ-50% ממחיר השייט ששולם. למשל, שילמת 1000$ לאדם לקרוז, קח בחשבון תוספת של לקרוז 500$ נוספים.

ובאמת כמה עולה הקרוז? 

כפי שתראו, צריך “תואר שני בתעשייה ניהול” כדי לבחור את התא הרצוי.

אבל אחרי שתקראו את המאמר, תהיו פרופסורים של הקרוזים  :-D.

מחיר הקרוז נקבע על ידי גורמים משתנים, כולל:

 1. עלות קרוז תלוי בעיקר על סוג של חופשה אתם מחפשים. ראה מאמר שכתבנו איזה סוג של קרוז הוא המתאים לכם?
 2. לאן אתם שטים?
 3. מהו הזמן של השנה שאתם בוחרים עבור הקרוז? ביבשות שונות עונת השיא היא שונה לחלוטין וגם יקרה יותר ולכן אין עונה ספציפית להפלגות. למשל: שאצלנו חורף, באזור קו המשווה ובחצי הכדור הדרומי זאת העונה החמה. שיא עונת ההפלגות באירופה הוא הקיץ.  ולכן הזמן הרצוי מבחינת עלות לתועלת הם בקצוות העונה, ששם יש סיכוי שלא יהיה מזג אוויר קשה, סוער ובעייתי.
 4. איפה אתם גרים? מחירים שונים לתושבי מדינות שונות. אפליה מכוונת שניתן להתגבר עליה.
 5. כמה זמן אתם רוצהים לשוט בקרוז. החל מיומיים ועד לחודשים. רוב הקרוזים שנעשים בפועל הם בין 7-10 ימי הפלגה.
 6. כמה מהר אתם משלמים עבור ההזמנה? לא על כל הקרוז.
 7. באיזו סוכנות היית בוחר להזמין? יש סוכנויות ענקיות עם מבצעים ייחודיים (קניות ממאגר תאים שנרכשו שהקרוז יצא לשוק)
 8. איזה חברת שייט?
 9. איזו ספינה? יש זולים מאוד, זול, ומאוד יקר.
 10. מתי האונייה נבנתה ו/או שופצה.
 11. גודל הספינה. ספינות גדולות הן יציבות מאוד, ולכן הסיכוי קטן לחלות במחלת ים וגם מגוון גדול של פעילויות שאין בספינות קטנות. הספינות הקטנות מיועד להרפתקנים ומאפשר נגישות יתרה לאשורים קטנים וגם אינטימיות ושירות אישי.
 12. מהם סוגי התאים הייתם בוחרים? התא הקטן ביותר, ללא חלון מבחוץ, תא עם חלון עגול עם נוף החוצה (לעתים קרובות בגודל דומה לתא בתוך או קצת יותר גדול) הידוע גם בשם Oceanview, תא המציע מרפסת המאפשר לכםלצאת החוצה מבלי לעלות לסיפון הציבורי, סוויטה – לעתים קרובות עם מגורים נפרדים אזורי שינה, וכן מגוון רחב של שירותים נוספים.
 13. כמה נוסעים היו חולקים את התא איתכם? תפוסת תא: התעריפים המפורסמים, מבוססים על זה ששני אנשים שוהים בתא. אם אתם רוצים לנסוע לבד, תצטרכו לשלם את מלוא המחיר של התא. כאשר אתם משתפים עם אדם שלישי / רביעי (ילדים על מיטות נפתחות), צריך להוסיף לתמחור יותר מאשר אם הייתם שניים. ןזיכרו לפעמים עדיף שני תאים צמודים עם דלת מקשרת – זול משמעותי)
 14. באיזו קומה של הספינה. בספינות הגדולות המקומות הזולים הם בקומות התחתונות, בקומת סירות ההצלה, ובקומות שמעל ומתחת למשטחים ציבורים רועשים.
 15. מיקום התא ביחס לאונייה. בקצוות האונייה המחיר זול יותר מאשר באמצע וגם תא סמוך לחדר המכונות. התאים המבוקשים ביותר הם בקומות הגבוהות עם נוף לים (סכנה מחלת ים)
 16. רוב המטיילים החסכניים נוטים לבחור תא פנימי או חיצוני באחת מהקומות האמצעיות ובמחיר סביר. אך יש מסלולים עם נוף (לפיורדים או לאלסקה שמומלץ תאים עם מרפסת). מהו המיקום הכי טוב של תא השינה בספינת הקרוזים? דרך אגב, בכל אוניות הגדולות והחדשות יש מעל 20 סוגי תאים.
 17. בני כמה אתם? בחברות מסוימות יש הנחות לפנסיונרים החל מגיל 55.
 18. מה גיל ילדיכם?  בחברות מסוימות הילדים בחינם או בתוספת נמוכה.
 19. מה הם חבילות שנוספו לשייט.
 20. האם יש הצעות קידום מכירות (PROMO) בעת ביצוע ההזמנה?
 21. המיסים והעמלות אינם נכללים בדרך כלל במחיר שבו מוצגת הפלגה. לכן שבודקים ומשווים מול האינטרנט (ששם לא מספרים לכם הכל -רק החל מ……..) יש לבצע את התהליך מהתחלה ועד הסוף (עד לפני ההזמנה הסופית.
 22. היטל הדלק? כאשר מחירי הדלק עולים, גובים תוספת מסוימת ליום, לאדם. לכיסוי עלויות הדלק.
 23. האם צריך לשלם טיפים. יש מדינות שזה לפי החוק ויש כאלו שלא.
 24. טיסה הלוך וחזור לתחנת היעד. אם צריך. תשלום בנפרד.
 25. שהייה במלון יום או יומיים לפני ואו אחרי השייט. מומלץ ואפילו חובה לפני ההפלגה. תשלום בנפרד.
 26. הסעה ל\מ יעד ההפלגה הראשון והאחרון.

שגיאות ואו טעויות שאסור לעשות כאשר יוצאים לקרוז

האם יש דרך לצמצם את ההוצאות לחופשה ולשמור אותם בתקציב?

 בוודאי. אבל צריך אופי לעשות תקציב חופשה, ואז לנסות לדבוק בה. יש גם כאלה שיגידו לעצמם “חיים פעם אחת”להשתמש במפעילים חיצוניים. להסתפק בשתייה הרגילה ולהימנע מספא.

צ’ופרים בקרוזים

יש סוכנויות ואתרים שנותנים בונוסים לקונים דרכם. החל משתייה ללא הגבלה, אינטרנט חינם או כרטיסים בשווי מסוים לבזבוזים על האונייה.

ירידות מחירים בקרוז

מחירי השייט משתנים בדיוק כמו במחירי טיסה. הם יכולים להשתנות כל יום, הכל נתון להציע וביקוש. באופן כללי, אתם תמצאו את התעריפים הנמוכים ידי ההזמנה מוקדמת (שמונה חודשים או יותר, לפני ההפלגה) או שבועיים עד שישה שבועות לפני היציאה או קנייה ממאגרי תאים זוגיים. מחיר הקרוז עלול לרדת רק לאחר התשלום האחרון שלכם (כחודשיים לפני הפלגה). אבל, מאד מסוכן לעשות זאת עם קטגוריית תא מאד פופולארית ששם הסיכוי שהמחיר דווקא יעלה או שתקבלו תא מדרג הנמוך ביותר.

Guarantee cabins -שם טריקי ומתוחכם שיש לשים לב!!!

בשיטה זו יש מחירים זולים יחסית בתמחור. זהו טריקי טריק של חברות השייט עם סיכון מסוים. אתם מזמינים רק סוג של תא. ללא ידיעת מיקום התא האמיתי שלן. אתם יודעים עליו רק שאתם מבצעים את הצ’ק אין.

שימו לב לדבר שיווקי מתוחכם מצחיק (מלכודת דבש). השם גרנטי לדבר שהוא לא גרנטי (למעט הקטגוריה).

לנוסע מובטח תא בקטגוריה שבחרת, ללא ידיעת מיקומו בספינה עד לרגע ביצוע הצ’ק אין.  אבל, תמיד יש את האפשרות של שדרוג. הסיכון האמיתי פשוט, אתם מוותרים על ההזדמנות לבחור את המיקום המדויק שלכם – באמצע, סיפון גבוה, סיפון נמוך ועוד. אם אתם לא מקבלים שדרוג, אתם עלולים בסופו של דבר לקבל את התא המוזר שאף אחד לא רוצה, או תחת סיפון (ציבורי) רועש או רחוק מן המעלית.

אני מציע למי שלא איכפת איפה התא שלו, לבחור את הקטגוריה הכי נמוכה. ואז לעשות את שיטת Guarantee cabins

ביטול קרוז

בדרך כלל משלמים על החשבון של הקרוז כעד 15% מהמחיר. ברוב החברות אפשר לבטל את ההזמנה עד 91 יום לפני מועד תחילת הקרוז והכסף מוחזר במלואו. לאחר מכן, ככל שמועד תחילת ההפלגה מתקרב סכום ההחזר קטן. יש הגיון לקנסות הגבוהים משום שקשה למלא את התאים וחברות השייט צריכות להגן מפני הפסדים צפויים.

יש חברות שיט שמציעות לרכוש ביטוח להפחתת דמי ביטול. כמו-כן, מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח נסיעה מורחבת אצל הסוכן שלכם שהוא מקצוען בתחום, ולא דרך אתרים (כי שם אתם לא חשופים לכל האותיות הקטנות) כמה שיותר מוקדם.

רק בישראל הסוכנים והאתרים, גובים דמי טיפול בין 50$-100$ שאינם מוחזרים.

מחיר קרוז ללא החזר דמי קדימה

חברות הקרוזים מתמחרים לפי שני סוגים.

1. שלא מחזירים את דמי הקדימה ואז המחיר זול יותר.

2. מחיר על דמי החזר. עד 91 יום לפני תשלום סופי שלאחריו יש קנסות יציאה לפי התקנו שבחוזה שאתם משלמים את הסכום.

הזמנת חדר אירוח סולו עם אדם שני מזויף

זה אחד הטיפים האהובים עלי לחיסכון בכסף כששווטים לבד.

לצאת לשייט סולו זו חוויה ממש כיפית, אבל זו יכולה להיות גם הפלגה יקרה. רויאל קריביאן גובה משהו המכונה “עמלת תוספת יחידה” כדי לקזז את ההפסד על אי השגת תפוסה כפולה בחדר.

הזמנת חדר סולו עם אדם שני מזויף

אחד הטיפים הטובים לחיסכון בכסף כששטים לבד. ואת זה קראתי באחד הפורומים הנחשבים בעולם בתחום הקרוזים.

לצאת לשייט סולו זו לפעמים חוויה ממש כיפית, אבל זו יכולה להיות גם הפלגה יקרה. יש חברות שגובות משהו המכונה “עמלת תוספת יחידה” כדי לקזז את ההפסד על אי השגת תפוסה כפולה בחדר.

שמישהו מבקש להזמין שייט סולו, הוא בדרך כלל מכניס רק אדם אחד להזמנת החדר והחברה תוקעת לך מחיר שהוא תשלום התוספת הבודד הזה.

במקום זאת, נסו לחפש הזמנה שיש בה שני אנשים: את/ה ואדם מזויף.

כשמוסיפים אדם שני, זה לא נדיר שהמחיר הכולל זול יותר מאשר אם מתמחרים את אותו החדר לבד.

אל דאגה, לא תסתבכו על הזמנת אדם שני מזויף. אתם פשוט מגיעים למסוף השייט לבד וגם מודיעים לסוכן שהאדם השני לא יגיע מסיבות בריאות ותקבלו את דמי הנמל והמסים של האדם השני המזויף לאחר מכן.

כדי להבין את תקפות העניין ולהרגיש בטוח. שאלו את הסוכן להיפותזה, מה קורה אם אחד הנוסעים חלה והשני רוצה לצאת

מה כלול במחירי הקרוז?

נוסעים שכספם מוגבל עלולים לחשוב כי אי שימוש בכל האפשרויות יקלקל את החוויה חופשה. אך הם יירגעו אם יבינו מה כלול עלות שיוט, וזה יחסל את הדאגות שלהם.

בדרך כלל עלות של קרוז הוא עד 30% פחות מאשר נופש רגיל. הפלגות מתומחרות בדרך שונה מאשר סוגים אחרים של טיולים.

מחירי השיט עשויים לנוע מאות בודדים (נתקלנו גם במינימום כ-79 דולר) ועד אלפי דולרים לאדם, וזה תלוי בעיקר בחברות השייט ואורך השייט. למטיילים שלא עשו קרוז מימיו, מחירים אלה עשויים להיראות עלויות יקרות מחופשה רגילה. אך אם תבינו שבמחיר הקרוז לא צריך לשלם עבור לינה ואוכל, תחבורה, בידור: מופעים, תחרויות בריכות ועוד. וגם בקרוז לא צריך לשנות בתי מלון ולפרק מזוודות ולארוז. וגם, הספינות הם סביבה סגורה והילדים יכולים לבחור מתוך מגוון של פעילויות על ידי תוכניות ילדים בפיקוח של חברות השייט שזה מהווה בונוס של רוגע שאותו קשה לחשב. לאחר מכן, מטיילים אלו יבינו שהתמחור שווה.

יש חברות שייט שמבצעות העברות לספינה שלכם כאשר כרטיס הטיסה נרכש דרך החברה. אבל התמחור שלהם יקר להחריד. לכן מומלץ לבצע הזמנת טיסה וגם מלון מומלץ ליד הטרמינל באופן עצמאי.

תא: גודל התא\החדר משתנה בהתאם לקטגוריה. אך התא\חדר הקטן ביותר נוח יחסית. המחירים תמיד כוללים את התא\חדר שלכם כמו במלון שיש בהם מיטה, טלוויזיה, אזור ישיבה, מקומות אחסון ומקלחת. התאים הפנימיים הם הכי זולים, התאים היקרים יותר באים עם מרפסות פרטיות. התאים הכי יקרים באים עם מתקנים מפוארים, כגון שירות של אדם או צוות ייעודי שמטפל בך באופן פרטי, ישנם מספר התאים ואמבטיות. באוניות נדרשות יותר יש גם תאים מסוגים חדשים יותר.

חדרי התא כוללים מיטות קינג סייז אשר הופכות בקלות למיטות טווין. ישנם תאים\חדרים שיש מקום עבור השלישי וגם רביעי (ספה או מיטה נפתחת).

ארוחות: ארוחות בתא האוכל ששם יש לקבוע זמנים מדויקים (בדרך כלל יש שני סבבים), סעודות בופה שאין צורך לתאם זמנים. מיצי בוקר, קפה ותה (לפעמים חלב), מים מקנקן הם ללא תוספת מחיר באוניות האמריקאיות, ותוספת תשלום באוניות האיטלקיות.

שירות חדרים\תאים

מזנונים: גלידה פשוטה, פיצה

מסיבות סיפון

בידור לילה – הופעות של קומיקאים, מוזיקאים, להטוטנים

משחקים ופעילויות – תחרויות טריוויה, תחרויות קבוצתיות, הרצאות

פעילויות לילדים

קולנוע

ספרייה

מרכזי כושר, בריכות, מערבולות, פארקי מים.

כיסאות נוח ומגבות. 

מבצעי קרוז הכל כלול או צ’ופרים

ישנם חברות שייט שמתמחרות במחיר הקרוז משקאות קלים ו/או, משקאות אלכוהוליים, ו/או אינטרנט ו/או סיורי חוף ואפילו ביקור מאחד מהמסעדות האיכות שלהם.

מה לא נכלל במחירי הקרוז?

לפני הכל אזהרה!!

היזהרו ממכירות פומביות. הצוות עובד קשה לשכנע את הנוסעים לקנות מוצרים יקרים שלהם.

תשר (טיפ) בקרוז

רוב הספינות בדרך כלל לא כוללים את הטיפים במחיר השייט. אך למרות זאת הם גובים בסביבות 16$ – 10$ ליום לאדם. והם יורדים מחשבונך באופן אוטומטי או בתשלום מראש. אם אינך מעוניין, יש אפשרות למלא טופס ויתור (יום אחרי התחלת השייט שלכם) ומומלץ לבדוק שזה בוצע (יום לפני העזיבה). בדוק!!!

משפחה של 4 נפשות לטיול של 7 לילות זה…….420 דולר!!!

מכתב שקיבלתי מקרוזיונר בעל וותק של שנים

כמישהו שהפליג לאורך השנים ומכיר היטב את תחום הטייפים, אני קובע שכל טייפ הוא דרך מצוינת לעזור לבעלי האוניות לנצל את עובדיהם. נתחיל בכך שכ-85% מכל עובדי האוניות, ועד 100% מעובדי הדרגים הנמוכים באוניות, הם יוצאי מדינות עניות בהן אין עבודה, אין כסף, אין רמת חיים ואין בפועל כלום. גיוס העובדים מתרחש בקלות מאוד עבורם בשל כל היתרונות הכלכליים שעבודה באוניות מציעה להם. עבודה זו נחשבת לסוג של “מציאה” במדינות שלהן, למי שיש הצלחה להשיג ולהתקבל אליה. לרובם, הגעתם לעבודה באוניית קרוז היא חלום חיים ומשאת חיים, מאחר שבכך הם יכולים להרוויח סכומים גדולים של כסף… דולרים. כמה מאות דולרים זה עבורם כמו עשרות אלפי דולרים עבורנו. אך לאחר שעובד מאותה מדינה נכנס לאוניה, התייחסות הציבור אליו היא דומה כאילו הוא שקוף, למשך כחצי שנה, שהיא זמן העסקה הממוצע עד שיחזור לחוף או יעזוב לחופשה. הנוסעים אינם מודעים לכך שעובד רגיל, לאחר סיום משמרתו, יורד לקומות התחתונות והפנימיות ואינו יכול (למעט הקצינים) להישאר ולהסתובב בין הנוסעים. במשך עבודתו, הוא מקבל שכר “רעב” שאינו עומד באף סטנדרט עולמי, למעט באוניות. לכן, הם סומכים ככל האפשר על תוספת ה”טייפים” שבעלי האוניות פיתחו כדי לשלם לעובדים המסכנים. אם אכן היו רוצים לתגמל את העובדים במידה הראויה, היו מעלים מראש את מחיר הקרוז לסכומים של 15-20$ ליום, כחלק ממחיר הקרוז, ובכך כל העובדים היו מקבלים את הכסף ללא תוספות. ואם יש נוסע מרוצה במיוחד, יהיה ביכולתו לתגמל את העובדים באוניה עם טייפים כפי שירצה. אי אפשר “להפיל” על טוב לב הנוסעים את מטלץ המשכורת של העובד. כל זאת היא חוצפה מטעם חברות השייט.

מקריאה במאמרים ופורומים נוספים של עובדי האוניות מסתבר שחיי העובדים על סיפונן של אוניות הפאר לא פשוטים. אני אישית נתקלתי בקרוזים שלי בעובדים (מעל 80%) שבאים ממדינות מתפתחות והם מקבלים שכר זעום עבדים למשמרות מעל הממוצע המותר במדינות חופשיות. ולכן, אם אתם מרוצים מומלץ לשלם להם ישירות ללא יד נוספת.

ארוחות מיוחדות בקרוזים

רוב הספינות מציעים אוכל חלופי, כמובן תמורת תשלום נוסף. ארוחות אינטימיות (הזמנות בלבד) עם טעם אקזוטי. חלק מסעודות האוכל אתם יכולים לשלם בין כמה דולרים עבור גלידה בן & ג’רי או עבור ארוחה סעודה מיוחדת.

הארוחות בחדרי האוכל הראשי מעולות. חפשו עסקאות עם ארוחות חינם במקומות מיוחדים במסגרת חבילת תמריצים.

לגבי הארוחות המיוחדות- לא לפסול על הסף. תלוי במחיר ובחברה. יש ארוחות שבהחלט שווה לאכול ולשלם תוספת. לא תמיד. צריך לבחון כל מסעדה ולראות גם חבילות של ארוחות, הנחות ועוד. (הערה של סיגלית בר – מומחית בתחום הקרוזים)

בר משקאות בקרוזים

קפה ייחודי, משקאות מוגזים ואלכוהוליים. יש חברות שמציעות עסקאות חבילה המאפשר להזמין ככל שתרצה. בהתאם לסוג המשקה. בצע זאת רק אם אתם בטוחים שתשתו מספיק לנצל את ההטבה

הרבה חברות קרוז מציעות מידי יום “משקאות מיוחדים ” או “happy hour”.

שתייה ללא תשלום יהיו בקוקטייל של הקפיטן של הספינה ובמכירות פומביות של חפצי אומנות. –

ספא ויופי

טיפולי פנים, מניקור / פדיקור ועיסויים הינם מאד יקרים.

אם הינכם מעוניינים בכל זאת ולא יצאתם לטיולי חוף, יתכן שיהיו הנחות שהם כדאיות.

טיולי חוף / טיולי שטח

טיולי החוף של הספינות הם לא עסקה טובה. אבל, כוללים הסעה אל / מן הספינה, מדריכים מקומיים, והציוד שנדרש. עלותם, בהתאם לאורכם ולפעילותם.

מאמר שלם שנכתב: כל המידע על טיולי חופים, בתחנות העגינה של הקרוזים

הימורים בקרוזים

כל ספינת קרוזים יש בתי קזינו מודרניים (מכונות מזל, משחקי וידאו ומשחקי שולחן) טורנירים ובינגו משחקים הקזינו בדרך כלל גורם הוצאות ענק.

עצה: הימנע מהימורים.

מכירות פומביות של אמנות עם אלכוהול חינם

לכו לשתות את המשקה אבל אני לא מאמין שהאמנות מקורית. זאת דעתי האישית.

אינטרנט על ספינות הקרוז

ברובם של הספינות חיבורי אינטרנט שונים (לחלק איכותי וחלק איטיים) והמחיר יקר מאד לדקת קישור (יש חברות שנותנים לכל ימי הקרוז כעיסקת חבילה), אם לא מומלץ לרכוש עוד לפני תחילת הקרוז.

מה כן לעשות: לחפש בנקודות העגינה, אינטרנט אלחוטי חינם שנמצאים בקרבה לחנויות מידע למטיילים, מלונות בתי קפה ואפילו של העיר.

דיוטי פריי בספינות

אפשר לקנות מזכרות מן החנויות דיוטי פרי על הספינה: פריטים הלוגו, כמו מגנטים, כובעים, בגדים, צעצועים, ואחרים הקשורים לנסיעה. שאר המוצרים יקרים להחריד,

עצת חיסכון: ביום הלפני האחרון של השייט יש מבצעי הנחה של עד 75%.

שירותי צילום קרוז

אימרו “לא, תודה” כאשר צלם מבקש לצלם אותכם. במקרה וצילמו אותכם, אין לכם שום חובה לקנות את התמונה.

צלמו תמונות משלכם, רק אל תשכחו להביא את המטען של המצלמה או מכשיר הסלולרי!

כיצד משלמים על התוספת?

ספינות שיוט לא מקבלים תשלום במזומן במשך הקרוז. לצורך כך, בצ’ק אין מנפיקים לכל נוסע כרטיס זיהוי המשמש מפתח לחשבון ברכישות שונות בספינה. אפשר לשלם בסוף שיוט באמצעות כרטיס אשראי או במזומן. כרטיסי אשראי אינם מחויבים בסוף הנסיעה, ולכן לנוסעים מומלץ לבדוק במשך הקרוז ויום לפני תום הקרוז. –

חברות הקרוזים שמומלצות לפי אתרי חוות דעת מוסמכים

לא הכנסנו חברות שלפי הדרוג העולמי של חברות הקרוזים הם נמוכים או שיש להם רק אוניות ישנות.

בדרך כלל חברות הקרוזים הטובות יותר הם הכי יקרות

Carnival Cruise Line – הכי טוב בתועלת

Regent Seven Seas Cruises – קרוזי יוקרה יקרה

Royal Caribbean International – למשפחות וצעירים

Disney Cruise Line – למשפחות עם ילדים קטנים. לא זול

Silversea Cruises – למבוגרים

Holland America Line- מיועד ופונה לקהלים יחודים : זוגות, בודדים, לאנשים מאותו מגדר.

Oceania Cruises – לאוהבי האוכל המושלם

Norwegian Cruise Line – חובבי הבידור הטוב ביותר

Cunard Line – טיולי העשרה

Lindblad Expeditions- להרפתקנים

Paul Guaguin Cruises – לרומנטיקנים

Viking River Cruises- שייט נהרות

חברות הקרוז הכי נחשבות ונחשקות

Celebrity Cruises

Royal Caribbean International

Norwegian Cruise Line

חברות הקרוז הכי טובות למשפחות

Disney Cruise Line

Royal Caribbean International

Carnival Cruise Lines

Norwegian Cruise Line

חברות הקרוז הכי טובות לזוגות

Crystal Cruises

Regent Seven Seas Cruises

Azamara Club Cruises

חברות הקרוז הכי טובות בקאריבים

Disney Cruise Line

Celebrity Cruises

Crystal Cruises

Royal Caribbean International

חברות הקרוז הכי טובות בים התיכון

Celebrity Cruises

Regent Seven Seas Cruises

Oceania Cruises

הערה יש עוד חברות אבל יש להם על הקו אוניות ישנות וחלק גם באיכות לא גבוה

חברות הקרוז הכי יוקרתיות

Crystal Cruises

Regent Seven Seas Cruises

Oceania Cruises

רוצים הצעת מחיר לקרוז?

החברות תותחניות אם יש הזמנה קבוצתית עם הזמנה מעל לחצי שנה


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם