• תַפרִיט
  • תַפרִיט

איך להגיע לאבו-דאבי מדובאי ולהיפך?

דף הבית » איך להגיע לאבו-דאבי מדובאי ולהיפך?

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

שואלים את עצמכם איך להגיע מאבו דאבי לדובאי? כיום, אין שירותי טיסות מדובאי לאבו דאבי, אך יש הרבה אופציות אחרות זמינות. בין היתר, אתם יכולים לבחור באופציה של השכרת רכב, שימוש במוניות ואפילו טיסה בהליקופטר – הכול תלוי בתקציב וברצונות שלכם.

קרדיט תמונה ראשית: אתר Pixabay.

*גילוי נאות: עמוד זה עשוי לכלול קישורים של תכניות שותפים שלנו. אם תלחצו על הקישור ותרכשו דרכו את אחד מהשירותים, אנחנו נקבל על זה עמלה, שתעזור לנו לתפעל את האתר. הדבר נעשה ללא תוספת עלות עבורכם. תודה על העזרה!

שימוש בשאטלים

אפשר לקחת הסעה אם רכשתם כרטיסים במחלקת תיירים של חברות התעופה האמירתיות או של Etihad

ההסעות חינם ומגיעות מדובאי ואבו-דאבי. הן מתקיימות פעמים רבות במהלך היום כך שיש הרבה אפשרויות מתאימות, ועל פי לוחות הזמנים נבחרים שלכם.

להגיע בזמן להסעה.  ההסעות בדרך כלל עוזבות בזמן שנקבע, כך שלא כדאי לאחר! אם בכל זאת מפסידים, צריך פשוט לחכות להסעה הבאה. ל- Etihad יש 10 הסעות ביום, ואילו של איחוד האמירויות, 6 הסעות. אם משתמשים בהסעות האמירתיות, אפשר להסתובב קצת, מאחר ההסעה הבאה תגיע רק לאחר שעתיים לפחות.

תיהנו מהנסיעה והתבוננו בנוף והירגעו. ההגעה לאבו דאבי תהיה לאחר שעתיים. אפשר לאפסן את המטען בנוחות בהסעה, אך כדאי להשאיר ברשותכם את הכסף והדרכונים וכרטיסי האשראי, כל הזמן.

שימוש באוטובוסים ציבוריים

בררו קודם איזו תחנת אוטובוס קרובה אליכם.

אם יש לכם מכשיר GPS, השתמשו בו כדי למצוא את מיקומכם ואת המסלול. אם אין לכם, השתמשו במפה או שאלו את המקומיים איפה תחנת האוטובוס הקרובה.

אם נמצאים ב-Bur Dubai, Satwa או ב-Karama, אפשר לקחת את האוטובוס 100E מתחנת Al Ghubaida  שמגיע לתחנת האוטובוס המרכזית של אבו דאבי. אם נמצאים במרינה JLT או באזור JBR, אפשר לקחת את אוטובוס 101E מתחנת המטרו – Ibn Battuta.

אפשר ללכת או לקחת מונית לתחנת האוטובוס שבחרתם. מאחר ששתי התחנות נמצאות בעיר, לא צריך לנסוע הרחק. אפשר ללכת או לקחת מונית. יש שירות מוניות כל הזמן ברחבי העיר, ואפשר לעצור מוניות ולשאול על תחנת האוטובוס הקרובה ביותר. אם לא מוצאים מונית, כל בית עסק קרוב, יוכל להתקשר עבורכם.

רכישת כרטיס לאוטובוס ציבורי באמצעות כרטיס RTA Nol סטנדרטי. (כרטיס RTA Nol הוא כרטיס חכם ופועל כמו כרטיס מעבר אוטובוס אלקטרוני. אפשר לרכוש במשרדי הכרטיסים הרבים, מרכזי שירותי הלקוחות של RTA ואפילו במכונות אוטומטיות לממכר כרטיסים), והם זולים לנסיעה לכיוון אחד והמשתלמים ביותר אם לא זכאים להסעה חינם של חברת התעופה.

מומלץ להגיע 15 דקות מוקדם יותר לנסיעה, מאחר והאוטובוסים לא תמיד עומדים בזמנים בגלל התנועה ובעיות מכאניות, מומלץ להקדים כדי להבטיח שאינכם מפסידים את האוטובוס. אם מפסידים, ממתינים בין 15-30 דקות לבא, תלוי בתחנת האוטובוס.

יש לזכור שכשנוסעים באוטובוסים, הם פועלים בין השעה 6.00 עד 23.00. אפשר לחילופין, למצוא אמצעי תחבורה אחר או להזמין חדר במלון אם תחליטו להישאר אחרי שעה 23.00.

אחסנו את מטענכם במקום המתאים, כי האוטובוס קרוב לוודאי יהיה עמוס במהלך היום. אפשר גם לאחסן את המטען בתא מעל לראשכם, מה שיבטיח גם את בטיחות הפריטים היקרים שברשותכם.

אפשר ליהנות מהנסיעה שאורכת שעתיים, הן מבחינת הנוף ואפילו אפשר לקבל מידע מהמקומיים כבר על האוטובוס על כל מיני פעילויות באבו-דאבי. זה גם זמן נהדר להתעדכן בכל מיני דברים אחרים.

מוניות

אפשר להתקשר או לנפנף לנהגי המוניות.

אם אין טלפון, רוב המקומות הציבוריים יוכלו להתקשר עבורכם. מומלץ להודיע מראש על זה שאתם נוסעים לאבו-דאבי, מאחר שחלק מנהגי המוניות לא נוסעים מחוץ לדובאי. גם אם תופסים מונית בחוץ, יש להסביר קודם לנהג על היעד, רק לאחר אישורו, אפשר לאחסן את המטען ולנסוע.

התכוננו לנסיעה במונית מהירה ומלאת עצירות פתאומיות. נהגים רבים נמצאים תחת לחץ לנסיעות רבות ככל האפשר בגלל קנסות שהם עלולים לקבל ממעסיקיהם. אם הנהג יהיה אדיב ומוכן לענות על שאלות תוכלו לשאול על מקומות שאפשר לטייל ולבלות באבו-דאבי.

טיפ לנהג המונית: יש לתת תמיד טיפ לנהג המונית, אלא אם הנסיעה היתה ממש לא נעימה. מומלץ לעגל כלפי מעלה את המחיר.

השכרת רכב

אתרו מקום להשכרת רכבים. אם טסים בטיסה בינלאומית לדובאי, אפשר כבר לשכור באחד ממתקני ההשכרה בשדה התעופה. אם לא טסים וכבר משוטטים בעיר, מומלץ למצוא בית מלון כדי לשאול על מקום להשכרת רכב. צוות בית המלון רגילים לענות על שאלות וישמחו לעזור לכם.

יש לספק רישיון נהיגה מקומי ובינלאומי כדי להשכיר רכב

אם אין את שני הרישיונות, אין אפשרות לשכור רכב. זהו אמצעי תחבורה זול יותר ממונית, אך לא יתממש אם אין לכם את המסמכים הנכונים. אם הם נמצאים ברשותכם, אין כל בעיה.

מפו את המסלול שלכם והכינו עצמכם לעזיבה. השתמש בניווט GPS אם צריך, וסעו. וודאו שכל חפציכם ברשותכם.

המסלול הנפוץ ביותר הוא לנסוע דרך כביש Shikh Zayed או באוטוסטרדה E11 , תלוי בכניסה של האוטוסטרדה, זה עשוי לעלות באגרת דרכים אחת.

הנהיגה לאבו דאבי. כדאי ליהנות מהנוף לאורך החוף. יש לזכור ולציית למגבלות המהירות כדי להימנע מבעיות עם אכיפת החוק המקומית. סעו על פי המסלול בזהירות והתכוננו לנסיעה של שעתיים.

טיסה בהליקופטר

יש להזמין שבוע מראש. אפשר להתקשר ישירות לחברת התעופה של ההליקופטר ולתאם. אפשר לאתר באינטרנט את החברה המתאימה ביותר עבורכם, מה שככל הנראה ידרוש את הפקדת התשלום. זוהי האופציה היקרה ביותר להגעה לאבו דאבי.

יש למלא אחר ההוראות הניתנות כדי להגיע למנחת ההליקופטר. חלק מהחברות יכולות גם לאסוף אתכם כדי להגיע למנחת. האחרות, עשויות לדרוש מכם להיפגש איתם במיקום ספציפי.

אם כבר טסים, תיהנו ככל שאפשר מהנוף, מאחר שזה הנוף הנפלא ביותר המתגלה במהלך הטיסה מעל לחוף המפרץ הפרסי בזמן הטיסה. אפשר ליהנות מאד מ- 45 דקות הטיסה לאבו דאבי ואפשר לשאול את הטייס שאלות, מומלץ לצלם תמונות של הנוף מהאוויר.

יקר מאד כ 35,000 דירהם.

טיפים

מומלץ לבדוק את החוקים המקומיים, כדי להימנע מבעיות.

יש להימנע מהונאות, ולבדוק את שמות חברות המוניות המקומיות, כדי לזהות את המוניות שלהן.

לסיכום

יש דרכים רבות להגיע מאבו דאבי לדובאי. לא משנה באיזו דרך תבחרו – אוטובוס, מונית או הליקופטר – אנו מאחלים לכם נסיעה נעימה ובטוחה בכבישי איחוד האמירויות!

מקורות שימושיים לתכנון הטיול שלכם

הזמנת טיסה

אתם יכולים להיעזר באתר של Way Away כדי למצוא טיסות מתאימות לכם וגם ליהנות מקאשבק. 

הזמנת לינה

מומלץ להשתמש באתר בוקינג כדי להזמין מלונות בחו”ל. ככל שמזמינים יותר פעמים דרך בוקינג, כך אתם זוכים להנחות גדולות יותר על הלינה שלכם.

אם אתם יותר בעניין של אכסניות, אתם יכולים לחפש באתר Hostelworld שמתמחה בלינות מהסוג הזה. 

קבלו >> טריק מיוחד שיכול לחסוך לכם מאות ואפילו אלפי שקלים בהזמנת לינה!

הזמנת פעילויות ואטרקציות

אתם יכולים למצוא מגוון רחב של פעילויות ואטרקציות באתר ויאטור ובאתר GetYourGuide. הסיורים המוצעים הם בשפה האנגלית ותוכלו לבחור את הסיורים בעלי הדירוג הטוב ביותר כדי להבטיח איכות. 

ואל תשכחו ביטוח נסיעות!

אנו ממליצים לקרוא אודות ביטוח נסיעות לחו”ל לפני שאתם מזמינים.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם