• תַפרִיט
  • תַפרִיט

איך להגשים חלום ולצפות באליפות ווימבלדון?

דף הבית » איך להגשים חלום ולצפות באליפות ווימבלדון?

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 6 דקות

כתבה: נגוהה שפרלינג

איפה מתקיימים המשחקים? כמה עולה כרטיס ואיפה כדאי ללון?

אליפות וימבלדון (Wimbledon Championships) הוא טורניר טניס וותיק ביותר וחשוב ביותר. ההשתתפות בו נחשבת להישג לא מבוטל שלא רבים זוכים להגשימו- כל ישראלי חובב טניס יודע: רק ברי המזל, עם הכיסים המרופדים והקשרים יוכלו “להתגנב” אל הכיף הזה, אל החויה החד פעמית הזו שאין שני לה. רגע, אל תוותרו – אולי גם אתם יכולים?

זהו הטורניר הראשון של טניס בכל העולם והוא נחשב לטורניר מוביל ויוקרתי שכל יודעי הדבר, העשירים, הנכונים והיפים באים לבקר בו. הביקור בווימבלדון הוא שמאת נפשם של ישראלים רבים אבל לא כולם מצליחים להגשים את החלום: הביקור בווימבלדון יקר, יקר מאד. צפייה במשחקי הטורניר יקרה, הלינה והביקורים במסעדות יקרים אף הם. טיול שכזה יכול להגיע לעשרות אלפי שקלים. למה? כי כרטיס למשחק מתחיל מעלות של כמה אלפים בודדים ומאמיר ככל שמועד המשחק מתקרב וכמובן שהתעריף עולה כשמדובר במשחקים נחשבים יותר.

 אבל אם אתם ברי מזל ויש לכם סיכוי לממן את העניין אתם בהחלט תעשו שם חיים משוגעים: המשחקים, האווירה והקלאס הם תענוג צרוף.

ארגון הטיול המיוחד הזה שלכם מתחיל כאן:

 –

אליפות ווימבלדון על קצה המזלג:

ווימבלדון הוא פרבר בדרום לונדון ובכל שנה במהלך חודשי הקיץ- חודש יוני וחודש יולי נערך שם קבוע טורניר הגראנד סלאם השלישי שזכה לשם הנפוץ “אליפות ווימבלדון” שנחשבת אליפות רבת משמעות לצד שלושת אליפויות הטניס האחרות המוכרות- אליפות אוסטרליה הפתוחה, אליפות צרפת הפתוחה ואליפות ארצות הברית הפתוחה.

טורניר גראנד סאלם ווימבלדון כולל חמש תחרויות מרכזיות שהן תחרות בין גברים יחידים, תחרות בין נשים יחידות, תחרות בין זוגות שהם גברים, תחרות בין זוגות זהם נשים ותחרות בין זוגות מעורבים – כל זוג כולל גבר ואישה. בנוסף כולל הטורניר משחקים נוספים פחות ידועי שם ומן הסתם פחות מסוקרים, דוגמת תחרויות טניס לנוער, תחרויות טניס לשחקנים וותיקים ותחרויות טניס לנכים.

הטורניר של אליפות ווימבלדון מתקיים בכמה מגרשי טניס של הפרבר הזה. בשל הגשם שיורד פעמים רבות- מבוטלים משחקים רבים אלא אם הם מתקיימים באצטדיון הטניס המרכזי שנקרא “המגרש המרכזי” (“Centre Court”). מדוע משום שבמגרש זה הותקן לאחרונה גג נפתח שמאפשר סוף סוף אחרי שנים רבות של ייסורים לשחקנים ולקהל האוהדים בשל ביטולים תכופים של המשחקים לקיים משחק בכל מזג אויר וכך נמנעו ביטולים רבים מדי.

 איצטדיוני הטניס של ווימבלדון שייכים למועדון הטניס “כל אנגליה” והם כוללים מלבד המגרש המרכזי גם מגרשי טניס נוספים כשכולם, לרבות המגרש המרכזי הם בעלי משטח דשא ולא מעט מקומות ישיבה. במגרש המרכזי ישנם כ-14,000 מקומות,  בצידו הדרומי של המגרש נמצא התא המלכותי, בו יושבים בני משפחת המלוכה וכל מיני סלברטיס ואנשים חשובים אחרים.

מלבד המגרש המרכזי שהוא ללא ספק החשוב ביותר ובו גם מתקיימים המשחקים היותר מתקדמים בטורניר ישנם במועדון הטניס כל אנגליה מגרשי טניס חשובים נוספים בהם נערכות תחרויות טניס של ווימבלדון. מגרש הטניס השני בחשיבותו ובגודלו לאחר המגרש המרכזי מכונה מגרש מספר 1, הוא נבנה ב-1997 ומכיל כ-11,000 מקומות. אחריו בסדר החשבות ישנו את מגרש מספר 2 המכיל 3000 מקומות. בשל ההיסטוריה של התחרויות שמתקיימות בו הוא זכה לכינוי די המשעשע ‘בית קברות למדורגים’ כי קרה ששם פעם אחר פעם התרחשו משחקים סנסציוניים שכללו הפתעות כאשר שחקנים שמדורגים גבוהים הפסידו לשחקנים חלשים מהם וההלם היה גדול. מאז נקשרה במגרש הזה הילת מפסידנים ורבים מהשחקנים חוששים ממנו.

בנוסף למגרשים אלה ישנם בווימבלדון עוד תשעה עשר מגרשים בהם מתקיימות תחרויות טניס במסגרת טורניר הגראנד סאלאס השלישי.

רכישת כרטיסים לאליפות ווימבלדון

כאמור כרטיס לצפייה בתחרות המתקיימת בטורניר ווימבלדון הוא תענוג לאמידים בלבד. זה מאד יקר. מאד מאד יקר. מתחיל מכמה אלפי שקלים ומטפס צפונה. מי שמוכן להשקיע ועם זאת מחפש לחסוך צריך לרכוש כרטיס הרבה זמן מראש- יש הרבה מאד אתרי אינטרנט המציעים כרטיסים ביניהם בולטיםticketmaster, Getmein ,Viagogo ,Stubhub וטיקטינגו.

יש גם הרבה מאכערים ושוק אפור, היזהרו- המוכרים מרמים, עושים כסף על גב האוהדים ומוכרים כרטיסים משוכפלים שלא יאפשרו לכם כניסה ברגע האמת. בכל מקרה, כשאנחנו אומרים הרבה זמן מראש אנחנו מתכוונים לחצי שנה מינימום וגם אז זה עניין של מזל וגם אז זה מאד לא זול.

כמובן שכרטיסים לתחרויות במגרש המרכזי, במגרש מספר אחד ובמגרש מספר שניים הם יקרים יותר ומחירם עולה ככל שמתקרבים למשחקי הגמר הסופיים.

מי שלא יכול לרכוש כרטיסים יכול להגיע לווימבלדון וליהנות מהאווירה וגם להתרכז עם כל חובבי הטניס שנוהרים לשם מכל קצוות תבל ובכל משחק מתרכזים על גבעת הדשא מצפון למגרש המרכזי, שם מוצב מסך ענק שמשדר את המשחקים. הגבעה הזו מכונה “גבעת הנמן” (Henman Hill) על שמו של טים האנמן הטניסאי או “תלולית מארי” (Murray Mound) על שמו של אנדי מארי, הטניסאי הבריטי המוביל. בכל מקרה, ההגעה לשם כדאית, זה בהחלט שווה ומומלץ, וגם חוסך הרבה כסף, אם כי הלינה מאד יקרה בתקופה זו של השנה.

אבל לפני שתוותרו תנסו את השיטה הבאה: בכל יום נשמרים כשלושת אלפים וחמש מאות כרטיסים לקהל הרחב שלא נמכרו מראש. חמש מאות מתוכם הם כרטיסים למגרשים המרכזיים- אחד מהשלושה וכל היתר הם למגרשים האחרים. העניין הוא שמגיעים בבוקר מוקדם ועומדים בתור ומי שמצליח לשים ידו על כרטיס כזה באותו יום אז יוכל לשלם בזול ולהיכנס לאתר המגרשים. להיכנס זה אומר: לשוטט באין מפריע בין מגרשי הטניס השונים, לפגוש חבר’ה, לצפות במשחקים, לאכול וללגום בירה.

אבל זה רק לברי מזל. למה? כי הרבה מגיעים כבר בלילה שלפני ופשוט לנים שם. בתור עומדים אלפי אנשים. אבל זה פחות סיוט ממה שזה נשמע- העמידה בתור היא חויה בפני עמצה. כולם עומדים בסדר מופתי, מסבירים פנים, מתחברים, שרים ומסתחבקים ויש אחלה אוירה. אז אם אתם רוצים להגדיל הסיכויים שלכם ולזכות בכרטיס כניסה מוזל התאזרו בהמון סבלנות, קחו אוהל, תישנו ליד הקופות וכשאלה יפתחו עם שחר שאו תפילה חרישית ואולי תזכו במזל גדול.

 –

הגעה לווימבלדון

אם תחליטו בכל זאת להגיע ולהגשים חלום ינחתו בלונדון, קחו רכב ולמרות שמדובר בפרבר של לונדון המשמעות היא למעלה מארבע שעות נסיעה ברכב. אופציה נוספת היא הגעה בתחבורה ציבורית, כך: סעו ברכבת התחתית עד לתחנת Southfields, שנמצאת על הקו- District Line, רדו שם ותפסו אוטובוס- יש לא מעט אוטובוסים שנוסעים הלוך וחזור משם. בתקופת משחקי האליפות כמותם גוברת ואל המקום מגיעות עוד יש גם רכבות מכל מיני מקומות ברחבי בריטניה.

להזמנת סיורים במגרשי ווימבלדון

 

לינה של אלופים – מקומות לינה מומלצים בתחרות ווימבלדון

אז אם תגיעו לווימבלדון ותכנסו למשחק, או שתלונו באוהל ליד הקופות, או שתסתפקו בהצצה במסך בגבעה הסמוכה – כך או כך תצטרכו לישון באיזשהו מקום. גם למקומות הלינה יש להזמין מקום הרבה זמן מראש. וכדאי גם ללכת למקומות שווים- מרכזיים, מאובזרים ולא מאד יקרים. וזו כבר המומחיות שלנו- להלן פירוט של בתי מלון בווימבלדון בהם מומלץ ללון בתקופת טורניר הגראנד סאלם:

 –

Cannizaro House

רמת בית המלון: ארבעה כוכבים

כתובת בית המלון: West Side Wimbledon Common, Merton, לונדון, בריטניה

בית מלון משובח במיקום נהדר המציע ריהוט מפנק, חדרים נוחים ומאובזרים, אמבטיה מפנקת, נופים נהדרים ואפילו אופניים בחינם לאורחי המלון שרוצים להשאילם לטיולים יומיים. במלון יש חדרים ברמות שונות כולל סוויטות ירח דבש יוקרתיות. כל החדרים מכילים  פינת קפה ותה, מקרר וטלוויזיה עם מסך שטוח. בבית המלון יש בר נעים ומסעדה משובחת ובקרבת מקום יש שלל פעילויות, אבל מי צריך פעילויות כשיש טורניר כזה שווה? אז כן, בית המלון הזה משמש מאז ומתמיד כמעוזם של שחקני הטניס, המאמנים, האוהדים ושל אנשי התקשורת שמגיעים לסקר את המאורע החשוב והמרגש. מדובר במלון הממוקם במבנה היסטורי ונמצא במרחק כמה דקות הליכה ממגרשי הטניס בהם מתקיימים משחקי האליפות ומתרחש כל ההפנינג

Cannizaro House לצפייה בבית המלון:

 –

The Rose and Crown

רמת בית המלון: שלושה כוכבים

כתובת בית המלון: 55 High Street, Merton, לונדון, בריטניה

פונדק נחמד הממוקם סמוך למגרשים וסמוך לתחנת הרכבת של ווימבלדון. יש בו חדרים מאובזרים עם כל מה שצריך, כולל ערכת תה וקפה, מגהץ, כספת ומייבש שיער. הצוות מאד מסביר פנים. במלון יש פאב מגניב ומאד פופולרי בקרב המקומיים והרבה ממבקרי הטורניר מתמקמים בו (אם לא בבית המלון אז בפאב האנגלי המסורתי המגניב לאללה). אם אתם רוצים גם לטייל ולא רק להתעסק בטורניר תוכלו לנסוע עשרים דקות לגנים הבוטניים הסמוכים.

The Rose and Crown לצפייה בבית המלון:

Marriott London County Hall

מלון מזה מתאים למי שרוצה להתמקם בלונדון ורק לקפוץ לווימבלדון לשעות או ימים ספורים. הנסיעה לשם בתחבורה ציבורית קצרה ונוחה אז אל תהססו אם אתם רוצים להרוויח גם בילוי של אלופים בטורניר וגם שהייה בעיר הגדולה והנאה ממנעמיה.

דרגת בית המלון: חמישה כוכבים

כתובת בית המלון: County Hall Westminster Bridge Road, Waterloo, לונדון, בריטניה

בית מלון מוכר ופופולרי הנמצא במרכז העיר, קרוב לכל אתרי התיירות הנחשקים והנחשבים. מהמלון שמשקיף אל עבר הביג בן אפשר להגיע בקלות לכל מקום וגם ליהנות מלינה בבנין היסטורי נוטף אוירה, שהצוות בו מסביר פנים, החדרים נוחים ומאובזרים והוא מציע לאורחים את כל השירותים האפשריים, לרבות, בריכת שחייה, סאונה, מרפסת גג, שירותי חניה, אפשרויות לטיולים מודרכים וסיורים, חדרים מאובזרים עם טלוויזיה עם מסך שטוח, נעלי בית ומיני בר, נוף מדהים לנהר ומיקום מנצח במרכז לונדון בדיוק ליד התיאטרון הלאומי המלכותי, כיכר טראפלגאר וCharing Cross.

כדי להגיע מבית מלון מריוט במרכז לונדון אל מגרשי הטניס של לונדון אתם צריכים לתפוס רכבת אחת בלבד- כנסו לתחנת הרכבת הסמוכה מאד למלון, היא תחנת ווטרלו ותפסו קו ישיר אל המגרשים.

Marriott London County Hall לצפייה בבית המלון:

 –

Park Plaza Westminster Bridge London

בית מלון נוסף במרכז לונדון שנמצא במרחק נסיעה ברכבת ממגרשי הטניס של ווימבלדון. זהו בית מלון ברמה של ארבעה כוכבים הממוקם במרכז לונדון Central London ליד האקווריום המהמםSea Life London Aquarium. מדובר בבית מלון מפואר המציע לאורחיו בריכת שחייה וגישה נהדרת לאטרקציות של לונדון- הוא ממוקם במרחק של עשר דקות הליכה בלבד מהביג בן BIG BEN, לונדון איי LONDON EYE וככר הפרלמנט Parliament Square; ובמרחק הליכה של פחות מ-20 דקות מהתיאטרון הלאומי המלכותי ומארמון ווסטמינסטר. ותוסיפו לכל זה וף מרהיב ועוצר נשימה שנשקף מחדרי המלון.

בבית המלון תוכלו ליהנות מטיפולי יופי במכון טיפוח, ממסיבה שווה באולם הנשפים וממרכז ספא איכותי שנקרא Mandara Spa. וכל זה עוד לפני שדברנו על החדרים הסופר מאובזרים ועל אדיבותם של חברי צוות המלון שיעשו הכל כדי להנעים את שהייתכם.  גם בית מלון זה נמצא סמוך לתחנת ווטרלו בה יש קו רכבת שיקח אתכם ישירות לווימבלדון בימי הטורניר וכך יתאפשר לכם לבלות בעיר הגדולה וגם ליהנות מהתחרות.

 –

The Soho Hotel

רמת בית המלון: ארבעה כוכבים

כתובת בית המלון: 4 Richmond Mews, Soho, לונדון, בריטניה

בית מלון נעים ונחמד הנמצא בווסטמיניסטר במרחק הליכה ממרכז העיר ומשם תוכלו גם לבקר בכל האטרקציות התיירותיות של לונדון וגם לתפוס רכבת לווימבלדון. בבית המלון 91 חדרים מעוצבים ומאובזרים והוא ממוקם במרחק עשר דקות הליכה מקרקס פיקאדילי וכיכר לסטר וסמוך לתחנת רכבת שמאפשרת הגעה לכל חלקי העיר. המלון גם נמצא במרחק הליכה קצר של 20 דקות מכיכר טראפלגאר, סטרנד וCharing Cross.

בנוסף כך, החדרים בבית המלון מפוארים, המסעדה שווה, השירותים רבים ומגוונים והצוות ידידותי ואדיב. מהעוד אפשר לבקש?

 –

לרשימת המלונות המלאה בווימבלדון


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם