• תַפרִיט
 • תַפרִיט

איך להפליג ולטייל בקרוזים, בחינם? כל השיטות המעשיות לשייט ללא עלות.

דף הבית » איך להפליג ולטייל בקרוזים, בחינם? כל השיטות המעשיות לשייט ללא עלות.

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 6 דקות

להפליג בחינם זה אפשרי בהחלט. יש כמה דרכים לתפוס הפלגה בחינם ברוב חברות ההפלגות. במאמר זה תוכלו ללמוד איך עושים את זה, ובנוסף איך למצוא את הדילים הטובים ביותר להפלגות.

כל מה שיוסבר במאמר איננו מתאים לקניות מבנק חדרים ששם ההנחות עד 70% (וכוללים כל המיסים). המאמר מתאים למי שקונה במחיר הסטנדרטי. וכן צריך להפעיל שיקול דעת מה כדאי בתשלום הכולל.

חברות הפלגות גדולות מציעות תמריצים להזמנת הפלגות. אחד התמריצים האלה נקרא TC, או “סיור מנצח”. TC מקנה למעשה זיכוי רק לאדם שמארגן את הקבוצה ושמשלם עבור החדרים לקרובי משפחה, חברים או עמיתים שהוא הביא להפלגה. כדי לקבל את ההטבות יש לפנות בצור קשר שבאתר זה עם פרוט מדויק של שם האונייה, תאריך ההפלגה, כמה ימים וכל פרט שיעזור למצוא לכם את המבצע הכי טוב. לסוכן קשה לבחור מבין 1491 אוניות עם 40,000 הפלגות ועשרות סוגי חדרים לכל אוניה.

כמארגני טיולים, עליכם לעבוד עם סוכן מורשה ולעשות את כל הארגון של ההפלגה עבור כל הקבוצה. הסוכן יכוון אתכם למסלולים שעשויים לעניין אתכם, יספר לכם על כל סוגי ההפלגות, וייתן מידע על מדיניות של חברות הקרוזים לגבי הפלגות בקבוצה. המשימה העיקרית שלכם תהיה גיוס ותקשורת.

עם זאת, שימו לב שהתמריץ מוגבל למחיר ההפלגה עצמה. דמי נמל, מסי ממשלה ומיסים אחרים אינם כלולים ויש לשלם אותם בנפרד. כמנהיג הקבוצה עליכם להכיר את מדיניות החברה לפני ביצוע ההזמנה, העסקאות משתנות מחברה לחברה.

הפלגה בחינם: כיצד להתחיל?

המקום להתחיל זה להחליט איך ליצור את הקבוצה שלכם. לזהות קבוצה של אנשים כמוכם שרוצים להפליג ביחד. זכרו כי חברות השייט אוהבות מאד מנהלי קבוצות. כדי להרוויח קרוז בחינם אתם צריכים להתחיל לדבר עם כל האנשים שאתם מכירים על האינטרס שלהם להצטרף לחופשה קבוצתית. הפלגות קבוצה נהדרות עבור:

מפגש משפחתי, חברים, חגיגות יום הולדת.

ימי נישואין וחתונות, אגודות ומועדונים.

קבוצות ספורט, קבוצות חברתיות, קבוצות מקצועיות, קבוצות צבאיות בדימוס, קבוצות של כנסייה, קבוצות של אחוות ומועדונים.

אם אתם לא מצליחים לגייס מספיק בני משפחה או חברים כדי לקבל את ההטבות הקבוצתיות, תבקשו תמריצים מחברת הפלגות כדי שיביאו כמות משמעותית של נוסעים בהזמנה מראש לתאריכי הפלגה מסוימים. התמריצים בדרך כלל מגיעים בצורה של תמחור טוב יותר, שירותים נוספים או גם וגם.

כמארגני הקבוצה אתם מרוויחים את הזכות להפליג בחינם. אבל אל תדאגו – יש מצב שהחברים שלכם גם יקבלו הטבות. כהתחלה, שיעורי המחיר לקבוצות (לא בנק חדרים שהם זולים יותר) נמוכים יותר מאשר המחירים לפרטיים. אתם יכולים גם למכור את ההפלגה של סיור מנצח ולחלק את הכסף בקרב חברי הקבוצה שלכם, ובכך לחסוך כסף לכולם.

חברות שייט מבססות את דמי הנסיעה שלהם על תפוסה זוגית, כלומר 2 אנשים לתא. הם מתייחסים לעתים קרובות לתפוסה כ”מקום”. מקום 1 זה מיטה 1, או נוסע 1. גודל הקבוצה הדרוש להשגת מיטה / מקום ללא תשלום משתנה לפי חברת השייט. חברות השייט העיקריות ביניהם קרנבל, סלבריטי, הולנד אמריקה, דיסני, רויאל קריביאן, פרינסס ונורוויג’ן, בדרך כלל מגדירות הפלגה קבוצתית כלפחות 16 נוסעים השוכרים שמונה תאים (מותר 3, 4 נוסעים בתא, אבל הם לא נספרים בסך הגדול). האדם ה -16, מקבל את הקרוז בחינם.

הנה דוגמא לא מחייבת של מספר דרכים להשיג מקום/מיטה חינם שאתם יכולים להרוויח עם הקבוצה שלכם עבור הזמנה להפלגה של 7 לילות:

8 תאים (16 נוסעים) = מקום / מיטה 1 חינם

16 תאים (32 נוסעים) = 2 מקומות / מיטות חינם (תא 1 חינם)

24 תאים (48 נוסעים) = 3 מוקומות / מיטות חינם

32 תאים (64 נוסעים) = 4 מקומות / מיטות חינם (2 תאים חינם)

100 תאים (200 נוסעים) = 12 מקומות / מיטות חינם (6 תאים ללא תשלום)

יש חברות שמאפשרות מקום חינם, במכפלות של 5/6/7 תאים.

מה שאתם בוחרים לעשות עם המיטות חינם זה תלוי בכם. להלן מספר דרכים לנצל את המיטות שהרווחתם:

מארגן הטיול שט חינם: אלה שמשקיעים את הזמן כדי לארגן ולקדם את הקבוצה, לתאם עם כל חברי הקבוצה ולעשות את ההסדרים, לעתים קרובות שומרים על מקום חינם לעצמם ושייט בחינם. לפעמים מארגן הקבוצה עשוי להרוויח כסף על ההוצאות. זה מוסכם מראש ונשמר בסוד.

מתנות או סיורי חוף: יש קבוצות שלוקחות את הערך של המקום חינם ומשקיעים את הכסף ברכישת סיורים בעיר, טיסה במסוק או צלילות שנורקלינג. קבוצות אחרות עשויות לבחור לספק מתנות לתאים כמו יין, סלי פירות, חלוקי רחצה, כובעים או חולצות.

הנחות גדולות יותר במחיר: כפי שנאמר מקודם, יש גם אמרגני קבוצות שלוקחים את הערך של המיטות חינם ומחלקים אותו בין יתר הנוסעים כדי לספק הנחה נוספת.

הזמנת אורחים מיוחדת: הזמנת מרצה אורח או סלבריטי כדי להוסיף ערך לחוויה של הקבוצה שלכם זו דרך נוספת להשתמש במקום חינם. זה יכול להיות אישיות רדיו או מומחה שעוסק בתחום של הקבוצה שלכם.

ליווי לקבוצות על הסיפון: קבוצות שייט בוחרות לשכור ליווי על מנת לסייע בתאום פעילויות על הסיפון ופעילויות בחוף. למרות שאתם עלולים לשלם עבור הליווי, המיטה בתא בחינם.

כמה חברות שייט מציעות הטבות מיוחדות שזמינות רק לשייט בקבוצות. לדוגמה, חברות רבות מעניקות “נקודות נוחות קבוצתיות” אשר מבוססות על מספר האורחים בקבוצה: ככל שיש יותר נוסעים, כך יש יותר נקודות, ויותר בונוסים. השירותים כוללים דברים כגון שדרוגים בתאים, אשראי בספינה, מסיבת קוקטייל פרטית, בקבוק שמפניה בתא, לבוש ממותג.

זיכרו כי חברות שייט רבות מציעות שייט חינם עבור פחות מ 16 נוסעים. לדוגמה, חברות האולטרא-יוקרה “סילברסי” ו”היאכטות של סיבורן” (נותנות מקום חינם עבור כל 10 שנמכרו). אתם עשויים להיתקל במדיניות ותנאים יותר אטרקטיביים עם הפלגות מחוץ לעונה. יש לזכור שכמויות הנוסעים הזכאים להטבה משתנים כל הזמן.

אם אתם יוצרים מערכת יחסים מתמשכת עם הסוכן, ייתכן שתוכלו לבצע עסקאות כאלה באופן עקבי, כך שכל החופשות שייט שלכם יהיו בחינם. אתם יכולים אפילו להפוך את זה לעבודה במשרה מלאה.

אזהרה: כמארגן הקבוצה תצטרכו לעבוד קשה כדי להפליג בחינם. אתם תתאמו עם חברי הקבוצה, תקדמו את הקבוצה, תקבעו את חברת ההפלגה, היעד ותאריכי ההפלגה ובכך שתאפשרו תקשורת בין הקבוצה לבין סוכן השייט. הסוכן שלכם יעבוד ישירות עם חברת שייט כדי לארגן את סידורי הזמנות. אבל הקבוצה שלכם תבוא אליכם אם משהו ישתבש. היו מוכנים! להיות מנהלי קבוצות זה לא קל.

דרכים נוספות לשייט בחינם

נקודות עבור נסיעות תכופות: זה עובד כמו נקודות הנוסע המתמיד – אתם צוברים נקודות עם חברות התעופה ויכולים להשתמש בהן להפלגה בחינם עם הכסף ששמרתם. יש חבילות שייט המוצעות עם חבילת טיסה.

תחרויות ופרסים: היכנסו בכל פעם שיש לכם הזדמנות. מישהו צריך לנצח בשייט חינם וזה יכול להיות אתם.

עסקאות ברגע האחרון: ייתכן שתמצאו את העסקה הגדולה שהיא כמעט בחינם אם תוכלו להתאפק ולחכות עד הרגע האחרון בהזמנת ההפלגה שלכם. הנחות עצומות מוצעות למי שממלא מקום ריק שנגרם על ידי ביטול טיולים ברגע האחרון ע”י נוסעים או חדר שלא נמער ( זהוא לפעמים הבררה). כדאי לבדוק גם את עונת גלי הים בעסקאות ההפלגה.

תשיגו עבודה על ספינת תענוגות: יחד עם המשכורת השבועית שלכם, אתם מקבלים הזדמנות לשייט ליעדים אקזוטיים ללא תשלום. תא ואוכל מגיע עם העבודה.

השתמשו בכישרון שלכם והפליגו בחינם

אתם יכולים להשתמש בכישרון שלכם בשביל שייט יוקרה בחינם. חברות הפלגה מעוניינות מאד לשמור על האורחים שלהם מרוצים כל הזמן. מטרה כזו היא קצת יותר מאתגרת בזמן ההפלגה. כדי להתמודד באתגר חברות השייט מציעות כל מיני סוגים של פעילויות על הסיפון. רבות מהפעילויות מאוישות על ידי מפעילים חיצוניים אשר בדרך כלל מפליגים בחינם או במחירים מוזלים. רוב הקבלנים החיצוניים יכולים להביא איתם שותף למסע. הוא או היא גם מפליגים חינם.

 • צלמים מקצועיים מקבלים לעתים קרובות הפלגות חינם כאשר הם מסכימים לעשות סרט, על היעד, או על הבדרנים ועל העסקים שעל ספינת התענוגות. אם יש לכם כישורי צילום עם ניסיון במדיה, נסו את הדרך הזו. צרו קשר עם החברות כדי לראות מה אפשר לסדר.
 • מרצה להעשרה: הרבה חברות כוללות תוכניות העשרה פורמליות במגוון נושאים. רוב ההרצאות הן ייעודיות אבל חברות רבות עושות גם הרצאות בנושאים כללים.
 • מדריכים למחשב: היום הרבה חברות שייט מעוניינות בקבלנים שיכולים לספק סדרה של שיעורים למחשב על הספינה.
 • מדריכים לאומנויות ומלאכה: איכות הפרויקטים נע בין כיתות לצבעי מים “אמנות גבוהה”, לפרויקטים פשוטים כמו מקראמה. בדרך כלל, יותר פופולרי אלה הם שיעורים שקשורים ליעדים, כלומר אמנות עממית או מלאכת יד של אחת המדינות במסלול של הספינה.
 • מדריך לריקוד: כיתות ריקוד קשורות לעיתים ליעדים שביקרו, כלומר, טרנטלה (איטליה), ריקודי שורות (טקסס); סלסה (פורטו ריקו), מרנג (הרפובליקה הדומיניקנית); סמבה (ברזיל) וכו, כמובן שאתם חייבים לדעת את ההסגנון שלכם ורגליים קלות.
 • ג ‘נטלמן מארח: אם אתם רווקים, אוהבים לשוחח או עם רגליים קלות, התכוננו לבדר נשים ללא ליווי. חברה מנומסת וריקודים הם מה שצריך לתפקיד זה.
 • מטפלת, שומר ראש או עוזר אישי: אתם צריכים לקבל תא בסיפון על ספינת תענוגות בחינם במסגרת התשלום עבור השירותים שלכם.
 • הופעות עם חברות השייט: הפליגו בחינם ותייצרו הכנסה כמו בדרן.
 • שחקני ברידג’: אם אתם אוהבים לשחק ברידג’ ויש לכם את ה”כישרון” לזה, אתם יכולים לבלות כמה שעות ביום בחדר המשחק בתמורה לשייט בחינם. לעתים קרובות על בן הזוג שלכם להיות מסוגל ומוכן לשבת לשחק אם יש צורך בזוג בשביל להשלים משחק.

הרשימה לא נגמרת כאן. חברות שייט הגדולות ישקלו כל סוג של פעילות מעניינת. בכל מקרה, השתמשו בכישרון שלכם כדי להפליג בחינם, שווה בדיקה.

הפלגה חינם ביום ההולדת 

לפני הקורונה היו חברות שהציעו “עסקה חינם” חדשה עבור לקוחות שחוגגים את יום ההולדת שלהם. במקרה שיום ההולדת שלכם נופל במהלך ההפלגות נבחרות, ההפלגה שלכם בחינם. יש לברר אם יש עדיין את התוכניות כי הן משתנות השכם לבקרים.

 • מסלולי השייט החופשי הם במסלולים באירופה (הים התיכון, הבלטי), אסיה (חצי האי ערב / דובאי), הקריביים (הודו המערבית, קובה). מסלולים ארוכים יותר זמינים דרך הפלגות בעולם.
 • נוסעים שהזמינו מראש יכולים להגדיל את הפלגת יום ההולדת שלהם ולשלב מסלול הפלגות גב אל גב) החל מ-14 ל-22 לילות.
 • הזמנות מראש חייבות להיות לפי הנוהל שלפחות נוסע אחד משלם ורק לנוסע אחד יום הולדת חינם. יום ההולדת של הנוסע חייב להיות באחד מימי המסלול, אך לא כולל בימי ההגעה והעזיבה.
 • הצעות כאלה הן בדרך כלל מבצעים, בכפוף לזמינות שנבחרה ע”י החברה ותקף עבור תאים בקטגוריה נמוכה בלבד (בדרך כלל ללא סוויטות).

יש כאלה שמציעים מבצעי הפלגות לימי הולדת חינם על ספינות לבחירה ותאריכי יציאה. החברות שמציעות “חבילות יום הולדת חינם” כוללות:

 • קישוטים בתא (יוקמו ביום ההפלגה)
 • עוגת שוקולד
 • כרטיס יום הולדת
 • שובר הפלגה (בקבלה לספינה) ישים בחנויות קמעונאיות ובחנויות ספא / בריאות. כדי להשתמש בשובר, עליכם להעביר את כרטיס הגישה שלכם בחנויות. כאשר אתם משלמים את החשבון שלכם בצ’ק אאוט, הערך של שובר מנוכה מהסכום הכולל של החשבון שלכם.
 • שוברי אינטרנט אלחוטי בחינם עבור 2 נוסעים להפלגה כולה (בקבלה לספינה). חיבורי Wi-Fi באוניות.

כפי שאתם רואים, ישנן דרכים רבות להפליג בחינם. כל מה שנדרש זה קצת מאמץ וראש פתוח כדי לגרום לזה לקרות. אנחנו מקווים שחופשת ההפלגה שלכם תהיה שווה את הזמן ואת הצרות. אם אתם עושים אחד או משלבים בין האפשרויות למעלה, זה יכול להיות קל להשיג את השייט שלכם בחינם. מי לא אוהב חינם?


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם