• תַפרִיט
  • תַפרִיט

כיצד להרגיש טוב יותר בזמן טיסה? הטיפים המועילים

דף הבית » כיצד להרגיש טוב יותר בזמן טיסה? הטיפים המועילים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

כללים להרגשה טובה בטיסה

זמן קריאה משוער: 3 דקות

· התלבש נכון הקפד להתלבש קל ונוח (מומלץ ללבוש בגדים העשויים מבדים טבעיים). בגדים צמודים יכולים לחסום את זרימת הדם לרגליים ולגרום לתחושת אי-נוחות, כדאי אפילו לשחרר מעט את הקשר של שרוכי הנעליים. הכניס לתיק היד שלך מעיל או אפודה משום שהטמפרטורה במטוס היא לעיתים נמוכה.
·
· הרבה בשתייה האוויר בטיסה עלול לייבש את העור, לכן מומלץ לשתות הרבה מים. יש להימנע משתיית קפה, תה, ומשקאות אחרים המכילים קפאין. מומלץ גם להימנע משתיית אלכוהול או לפחות להגביל את צריכתו למשקה אחד בלבד במהלך הטיסה.

· הכנס לתיק היד שלך חומר קריאה , ספר , עיתון , חוברות תשבצים או כל דבר שיעזור לך להעביר בנעימים את הזמן בטיסה.

· לפני הטיסה מומלץ לאכול ארוחה קלה. אל תאכל ארוחות כבדות שיגרמו לך אי נוחות.

· אם את סובל מבעיות בריאותיות, או נזקקים לתרופות או אמצעים רפואיים, אל תשכח להכניס אותם לתיק היד שלך .

· למרכיבי עדשות מגע , מומלץ לא להרכיב עדשות מגע במהלך הטיסה שכן האוויר במטוס יבש מאד. לאלו שנזקקים למשקפי ראייה לצפייה בטלוויזיה, וודא שלקחתם את המשקפיים.

· עדיף טיסות לילה, כשטסים במשך הלילה העייפות עושה את שלה, וישנים טוב יותר. נסה לקבל מקום ישיבה מאחורי /ליד/סמוך ליציאת חרום בגלל ששם יש מקום לרגליים (אך לא ניתן להשעין את המושב לאחור-בטיחות). כדי לתפוס מקום טוב בטיסה, כדאי להיות בשדה התעופה לפחות שעתיים וחצי – שלוש שעות לפני הטיסה. חובה לברר שאין תינוק על ידך , אחרת יש סיכון שלא תישן לאורך כל הטיול. אם לא קיבלת מושב ביציאת חירום , בקש חלון ולא מעבר, זאת מהסיבה הפשוטה שמי שעובר במעבר ייתקע בך. בשום אופן, לא לקחת כסא שאין בו אפשרות להזיז את המשענת לאחור.

. לפני העלייה למטוס והישיבה הארוכה: לשטוף פנים, לעשות את צרכיך ולהתארגן לקראת השינה הארוכה.

· לפני שאתה מתיישב, קח מתיק היד את כל מה שתצטרך למשך הטיסה (ספר + ציוד שינה + תרופות).

· בזמן הישיבה, חלוץ נעליים וגרביים הדוקים, שים כרית אחת על הקיר, את הכרית השנייה העמד בינך לבין הכסא שליד. ואז, התכסה בשמיכה שתקבל. את הכריות והשמיכה מומלץ לבקש עם הכניסה למטוס.

· לטיסות ארוכות, (מעל ל- 6 שעות-טיסות טרנס), ניתן לקחת כדורי שינה שנקראים יוניסם וניתן להשיגם ללא מרשם . בשום אופן לא לקחת תרופה זו בטיסות קצרות, אחרת תהיו ישנוניים בנחיתה לפחות כמה שעות.

· לנענע רגליים והליכה במטוס כדי למנוע התנפחות הרגל, מניעת קרישי דם בוורידים והרגשת עייפות. מומלץ לבצע זאת לפחות פעם בשעה. חל איסור להניח רגל אל רגל לזמן רב.

“ציוד שינה”

כרית מתנפחת – מושבי המטוסים הם לא המושבים הנוחים ביותר. מי שמנסה לנמנם בטיסה ארוכה מוצא עצמו נע מצד לצד של הכיסא כדי למצוא תנוחה טובה לגוף ולצוואר. בשוק יש כריות צוואר מתנפחות המיועדות בדיוק למטרה זו. יש כריות רגילות ויש כאלה שמעוצבות כחצי סהר ונותנות תמיכה לצוואר. יש מפלסטיק אך הטובות יותר עשויות מגומי.

אטמים לאוזניים – רעש במטוסים הוא בלתי נסבל, ויכול להיות עוד יותר גרוע אם אתה יושב ליד משפחה עם תינוקות שמחליטים שמטוס זה לא בשבילם ודואגים לקונצרט בלתי פוסק כל זמן הטיסה. יש אטמי ספוג חד פעמיים ויש כאלה שניתנים לשימוש חוזר.

כיסוי עיניים- (מסכה העשויה מכותנה והמונעת חשיפה לאור – שמגיע מהחלונות או מהמנורה של המושב השכן). יש לקחת בחשבון שכריות מתנפחות נוטות להתנפח עוד יותר בגובה הטיסה, לכן כדאי לנפח אותן רק חלקית בתור שלב ראשון.

מה עושים כאשר האוזניים נסתמות בזמן טיסה ?

1. המנעו מטיסה כאשר אתה סובל מהצטננות ואו גודש באף אך אם בכל זאת אתה חייב לטוס  יש  לקחת תרופות מפחידתי גודש כשעה לפני המראה ושעה כלפני הנחיתה.
2. המנע מהידוק לסתות הפה בזמן טיסה, וזאת מהסיבה שבזמן כיסי אויר יתכנו כאבים. אי לכך, מומלץ להרפות את הלסתות באמצעות הנעתן כלפי פנים וחוץ מדי שלושים דקות לפחות.

3. פיהוק יגרום לפתוח את התעלה האוסטאכית שעלולה להסתם ולגרום לכאבים

4. לסתום את הנחירים, לסגור את הפה ולנשוף קלות על מנת לשחרר את הלחץ באוזניים

5. למי שיש כאבים מומלץ לקחת אקמול לפני המראה ואו נחיתה.

6. שתיה שתגרום לפעולת הבליעה.

7. הכנס גם מסטיקים או סוכריות לזמן המראת ונחיתת המטוס. זה יקל על הלחץ המוכר והמציק באוזניים.

8. כדאי להשתמש באטמי אזנים מיוחדים שיש בהם מנגנון להשוואת לחצים

 

מה יכול למנוע בחילה וצרבות

1. לשתות שתיה קרה (ולא חמה) כשעה לפני הארוחה ואחריה, אך אין לשתות בזמן הארוחה.

2. אין לאכול לפני הטיסה ובמהלכה אוכל מתובל (בשום ובצל , למשל) ומטוגן

3. אין לעכול מאכלים הגורמים לך נפיחות ואו קשים לעיכול .

4. אין לטוס על קיבה ריקה.

5. להמנע משתיית אלכוהול לפני הטיסה ובמהלכה. אך מותרת בזמן הארוחה

 

מה יכול להקל על בחילה

1. לשתות סודה.

2. לקחת סוכריות .

3. להמנע משתיית קפה ותה.

4. אם אתה נוטה לקבל בחילות באופן קבוע, הצטייד גם בקרקרים או בתרופות לפי מרשם רופא או דיאטנית. כמו כן, הצטייד בלימון חצוי אשר מקל על תחושת הבחילה או בסוכריות חמוצות. (ניתן גם לבקש לימון מצוות הטיסה).

מומלץ  מאד להדפיס מאמר זה.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם