איך לחסוך אלפי שקלים בטיול אחד, בהזמנת מלונות וטיסות.

למה לשלם יותר כשאפשר פחות?

אני מכיר שלושה סוגי מטיילים − את הספונטאניים, את המתוכננים מראש, ואת אלה שרוצים לטייל כך או כך ולחסוך בהוצאות.

אם גם אתם שייכים לסוג השלישי,  יש לי מידע חדש שיאפשר לכם לחסוך כ-  65% בממוצע מהעלויות הצפויות שלכם.

איך- למה- כמה – איפה?

התשובות כאן − אך לא בהכרח בסדר הזה

השלב הראשון בתכנון טיול הוא הזמנת טיסה הלוך ושוב, ורק לאחר מכן לפנות להזמנת שירותי תיירות − לינה, רכב וכיוצ"ב −  על כך ארחיב בהמשך עם מידע חדש, עדכני ומפתה.

כל הדרכים להשיג טיסה מוזלת

מובטח לכם חיסכון של עד כמה מאות דולרים לכרטיס ככל שתקדימו להזמין טיסה ולכן:

− עליכם לבחור את היעד אליו אתם רוצים לטוס

− לקבוע את טווח התאריכים לטיסות הלוך וחזור

השלב הבא הוא להבין איך פועל עולם ההזמנות בחברות התעופה

1. במדינות רבות בעולם החל מיום חמישי אחר הצהרים עד יום ראשון בערב, קיים עומס בכל סוגי הטיסות. בימים אלה הביקוש לטיסות גדול והטיסות מלאות ויקרות.

2. מיום שני בבוקר ועד יום חמישי בצהריים, עולות לאוויר טיסות שאינן מלאות. באופן טבעי יש לחברות התעופה עניין מסחרי בנוסעים וחלקן מורידות מחירים באופן משמעותי.

תופעת ההוזלות משתנה מעת לעת ומתקופה לתקופה, אך היא מתגלה בעקביות ובמחזוריות  בכל חברות התעופה.

חכם מה הוא עושה? מנצל את הידע הזה לתועלתו. מי שהתעמק כמוני בנושא יודע שיש אתר אמריקאי בעל בינה מלאכותית שמסוגל לאתר את המידע הרלוונטי בעניין טיסות מוזלות, ואולם, ההזמנה דרך אתר זה מחויבת בעמלה.

אני ממליץ להתנסות באופן עצמאי בחיפוש מחירי טיסות לפי ימים. כך יהיה בידכם קלף מיקוח רציני מול כל נציג או סוכן.

וכמה מילים על אמת בפרסום. אם ראיתם שנשארו 7-9 כרטיסים אחרונים, זה לא בהכרח נכון. מדובר בשוק תחרותי בין ענקים ואתם − הנוסעים לעולם לא תדעו את האמת לאמיתה.

איך להשיג שירותי תיירות מוזלים

עד היום השגתם מידע באתרים מוכרים של נותני שירותי תיירות. זה עבד בערך כך: שלחתם הודעה, קיבלתם תשובה, בדקתם מחירים, השוויתם מחירים ותמיד-תמיד הייתם בטוחים שהצלחתם להשיג דיל מצוין וזול. וזה נכון. אכן. עד לא מזמן זה באמת היה נכון.

המהפך שאני מציע לכם מתמקד באתר יחודי של נותני שרותי תיירות שפועל בשיטת המכרז ההפוך.

אתרים המככב והמצטיין במתן שירותי תיירות:  ופרייסליין.

 בחרתם, נעניתם ואישרתם? מצוין. מיד תקבלו אישור בדואר האלקטרוני עם כל הפרטים על המלון שמתאים להזמנה שלכם כולל כתובת מדויקת.

שתי המגבלות בפרייסליין הן:

1. שם המלון וכתובתו לא יופיעו לפני ביצוע העסקה, אלא רק לאחר שאושרה על-ידיכם.  ובינתיים עד ההכרזה בחודש מרץ 2012  על פיצוח ישראלי לשיטת זיהוי המלונות בהוטוויר ועל העסקאות הנמוכות בפרייסליין , אני מציע שתיכנסו לאתר, כמו  TripAdvisor ותכניסו את הנתונים שלכם. קיים סיכוי גדול שתקבלו את שם המלון ואת שמו של נותן השרות עוד לפני ביצוע ההזמנה. בהצלחה!!!

2. לאחר ביצוע ההזמנה אין אפשרות לבטלה. ואולם −  אם תהיו בטוחים ביעד הנסיעה ותבטחו את עצמכם בביטוח ביטול. הכסף יוחזר לכם בניכוי דמי השתתפות.

עד כאן הצעות ששוות התייחסות וחוסכות לכם כסף, ועכשיו נתקדם

− מומלץ בחום להירשם לאתר כמה ימים לפני ביצוע ההזמנה הקובעת.

סביר שתקבלו הצעות ראשונות במחירים גבוהים יחסית. נא לא לאשר הצעות אלה (שנראות מפתות) ולא להתרשם − להתאכזב מהמחירים הגבוהים. אחרי כמה ימים תקבלו הצעות משופרות וטובות הרבה יותר.

− אל תזלזלו בתקנון האתר. מומלץ לקרוא את התקנון ואת תנאי המבצע, כדי שלא תופתעו עם מיני תוספות והיטלים "קטנים" שיש להוסיף להזמנה (לפעמים. גם זה קורה).

− מומלץ להיכנס לפורום המיוחד http://www.betterbidding.com. שהוקם על-ידי גולשים עמיתים. בפורום תמצאו מידע מועיל, הנחיות וטיפים נוספים לשימושכם עבור שני האתרים הוטוויר ופרייסליין .

− לידיעתכם, האתר בעל המנוע החיפוש הכי טוב בעולם האינטרנט לשרותי לינות נקרא  http://hotels-seeker.com/ שמספק מידע על המחיר הנמוך ביותר – לפי מיקום ואיכות סורק את כל רשת האינטרנט ונותן חינם על מגש של כסף את המחירים הכי זולים.  את זה אני כותב כמו כותבים אחרים מומחים בתחום התיירות ( (CNN, BBC, ABC. הם מסכימים כי לאתר זה אין מתחרים בחיפוש מלונות על-פי מיקום, כתובת ודירוג.

זהו האתר היחידי בעולם האינטרנט שיש ברשותו מאגר מלונות של 255,000 מלונות בכל העולם ומתורגם ל-23 שפות.

אז לפני שאתם מחליטים לבצע הזמנה מול נציג/סוכן אנא בדקו את המחירים באתר ההשוואות מחירי מלונות ותופתעו לטובה.

אתר ההשוואות מחירי מלונות שאני ממליץ סורק מאות אתרים שאתם בוודאי מכירים כמו: אקספדיה, הוטלס, הוטל, פרייסליין, בוקינג, בוקינגס , דילים של הרגע האחרון ועוד רבים וטובים מהאתרים הגדולים ביותר בעולם ומוצא עבורכם את המחיר הכי נמוך ברשת בדקה שאתם מחפשים. אף אחד לא מסוגל לחפש את המלונות בכל האתרים שמציעים לינה, וזהו אחד האתרים היחידים  שמסוגל וגם יש לו פטנט רשום.

באופן אישי ועל בסיס ניסיוני האישי, ניסיתי להשוות מולו אתרי השוואות אחרים והתוצאות של אתר ההשוואות שהמלצתי היו הטובות ביותר.

הע/ארות אישיות

אני בעל ניסיון רב שנים בשימוש בטיסות ובקבלת שירותי תיירות מסוגים שונים. הדרך שהעליתי בפניכם חסכה עבורי כ-700 דולרים לכרטיס טיסה ליעד ארוך ועד כ-200 דולרים ליעדים קצרים. יתרה מזאת,  לפעמים תנאי הטיסה ולוחות הזמנים היו אף טובים יותר משל המתחרים.

במלונות החיסכון משמעותי יותר מהטיסות. החיסכון מתבטא ב…… 35 דולר עד 60 דולר. ועכשיו תכפילו את מספר ימי הלינה. בטיול של חודש חסכתי בממוצע 1300 דולר ובטיול של 10 ימים החיסכון הגיע בממוצע 400 דולר

ושלא יפחידו אתכם בנושא של מי האחריות? למי תפנה במקרה ויש בעיה?

השרות באתרים שהמלצתי מעולה , ולכן הם מצליחים מאד (מיליוני הזמנות ביום). דוגמא קטנה: אני אישית הזמנתי מלון 4 כוכבים בעיר פריז ל-6 לילות, באחד מהאתרים שהמלצתי, ושאין החזר כספי לאחר הזמנה. לאחר חודש הודיעו לי מהאתר ההזמנות כי הדרוג שלו הוא 3.5 וזה לאחר שהם בדקו אותו. והדבר המפליא שהם שאלו אותי האם להחזיר את הכסף או לקבל זיכוי של 35 דולר ( והמחיר שלו במקור במרכז העיר היה גם במבצע של 65 דולר  כולל ארוחת בוקר). תגידו לי במלוא הרצינות ואת האמת, האם אתם הייתם מקבלים שרות כזה אצל… . מנסיון של 35 שנה והכרותי את הנפשות הפועלות, רק מעטים יעשו זאת.

טיפים, המלצות, עצות, חוקים בתיירות מידע תיירותי הזמנה, חברת תעופה, טיסה, לינה, מלונות ופנסיונים מומלצים, צימר

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים