• תַפרִיט
  • תַפרִיט

טיסה עם ילדים ותינוקות – המדריך להורים

דף הבית » טיסה עם ילדים ותינוקות – המדריך להורים

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

כללי טיסה עם ילדים ותינוקות

זמן קריאה משוער: 2 דקות

התמונה הראשית מתוך אתר Pixabay

· ללכת לרופא א.א.ג לנקות את האוזניים מכל השעווה . בשום אופן לא לעשות לבד.כמו כן להתייעץ אם הרופא אם יש צורך בטיפות אוזניים.

· לבקש מהרופא תרופות נגד גזים בעיות בחניכיים והרגעה כללית.

· יומיים לפני הטיסה יש לשתות הרבה מים ולקחת איתך בקבוק ליטר וחצי עם פיית שתייה נוחה כאשר המיים רתוחים מבעוד מעוד . השתייה במיימי השירותים אסורה.

· לקחת למטוס כל מה שצריך לזמן הטיסה אוכל קל שהילדים אוהבים למקרה והאוכל שהילדים מקבלים לא ימצא חן בעינהם, כוס עם קשית, חיתולים חד-פעמיים בכמות מספקת, מגבונים לחים, צעצועים או בובות שהילדים אוהבים (במיוחד שאיתם הם ישנים) וכד’.

· לילדים גדולים יותר מומלץ כדאי לקחת דפי חוברות צביעה, עפרונות צביעה (ולא טושים), מדבקות צבעוניות, פר קריאה שהילדים אוהבים, נגן אלקטרוני עם שירים שהם אוהבים.

· המלצה: לשתף את הילדים הגדולים יותר בבחירת הציוד ויש אפילו לחשוב שכל אחד מהילדים יקח איתו תיק קטן ובו הוא יאחסן את הציוד.

· להלביש את הילדים/תינוקות בבגדים נוחים.

· לטיסות ארוכות מומלץ לעשות חניית ביניים ליום שלם. קרוב לשדה התעופה.

· לפני הטיסה בצ’ק-אין, לברר שיש מושב לתינוק ולבקש (ואפילו להתעקש) מייד בכניסה (כל הקודם זוכה) או לבקש ערסל מתאים, אך להתכונן שהתינוק גם עשוי להיות על הברכיים. במערבולות של כיסי אויר, המראה ונחיתה חל איסור להיות בערסל.

· לפני הכניסה לנמל התעופה יש לדאוג לתלות תג זיהוי (לילדים גדולים), או מדבקה (לתינוקות) ובהם כל הפרטים מאיפה נוסעים, לאן נוסעים והכי חשוב מספרי טלפונים שבהם ניתן למצוא אותכם בהקדם האפשרי.

· יש לדאוג שהמסמכים לטיסות יהיו במקום נוח לשליפה כאשר אתם מחזיקים את הילד בידים.

· בתור לבדיקות בטחונית/דרכונים – תבקש בדלפק אם הם יכולים לקבל אתכם מידית. כדאי לשאול אם יש סידורים מיוחדים למשפחות עם תינוקות ( כמו למשל: חדרי משפחה וסידורי עליה למטוס). בדרך כלל יש עדפות לנוסעים עם ילדים קטנים.

· אם אתם עם מספר תינוקות כדאי שכל אחד מההורים ייקח תחת שליטתו את אחד או שניים מהילדים. כל זאת למנוע ריבים.

· במקרה ואין ערסל, כדאי להכין מראש מזרון ים עם שמיכה.

· לחץ באוזניים יכול להיפתח באמצעות הנקה, מוצץ או שתייה מבקבוק . אך על מנת להימנע מכך יש לשים בהמראה או בנחיתה אטמי אוזניים תינוקות עם מנגנון לאיזון לחצים ( לא לאטום מים).

· קח בחשבון שהתינוק לא יירדם בטיסה, ואם כן הוא עשוי להירדם לכם על הברכיים לכל הטיסה (וזה לא נעים בטיסות טרנס אטלנטיות). אבל הטלטולים בטיסה ודאגה לחושך, הם מתאפסים וישנים ללא בעיות.

· לנסות להחליף חיתול לפני ההמראה, במטוס זה מאד מסובך וצפוף. אך אם אין ברירה, צריך להיות אחד בפנים והשני בחוץ להשגיח שלא יטרידו.

· בטיסות עם מעברים (קונקשן), מומלץ לקחת עגלת טיולים קלה (שאותה יעמיסו בתא המטען, כאשר לתגיע לפתח המטוס). מומלץ לבדוק מראש עם סוכן הנסיעותעל הסדרים עם חברות התעופה בנושא זה.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם