• תַפרִיט
  • תַפרִיט

איך למצוא את מבצעי הקרוז הטובים ביותר ובהנחה ניכרת?

דף הבית » איך למצוא את מבצעי הקרוז הטובים ביותר ובהנחה ניכרת?

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

קודם כל, הגעתם למקום הנכון. אף אחד לא יכה את עסקאות הקרוז בצורה מושלמת. יש צורך לבחור מתוך אלפי הפלגות מ 20 חברות השייט המובילות בעולם.

כל יעד יש אופסיזן (offseason), זמן נהדר למצוא קרוז זול. אז אם אתה מתכנן הפלגה בקריביים בסתיו או באביב, תוכלו למצוא שפע של הפלגות קרוז בהנחה ניכרת. התחלה וסיום של העונה, גם ייתן לך הרבה הפלגות זולות בתוצאות החיפוש שלך באינטרנט. לדוגמה, חופשות שיט בקיץ באמצע יוני או בתחילת ספטמבר, בעוד הילדים עדיין בבית הספר. לעיתים קרובות יש ירידות במחירים בקרוזים הארוכים והטרנסאטלנטיות.

כלל בסיסי: איך שמתחילה ההרשמה זה תמיד אומר שמדובר חיסכון רב.

למה ליחידים כדאי לקנות מבנק חדרים?

יש גופים גדולים בשוק (ברוקרים או סוכנויות גדולות) המחזיקות מקומות קבוצתיים (בנק חדרים) במאות הפלגות שלמעשה מזמינים את החדרים שנים מראש ומנעילים את החיסכון.

הודות למכירות שלהם הם יכולים לספק תעריפים מוזלים ללא מעט הפלגות שיוזמנו מעל ל 180 יום מראש ממועד יְצִיאָת ההפלגה. הזמנת הפלגה מתחת ל-6 חודשים יש מצב שההנחות שהיו, בטלות.

מחירים אלה נמוכים משמעותית מהתעריפים שמפורסמים באופן רשמי עבור חדרים בתפוסה כפולה (חדר זוגי בלבד). ולכן, לפעמים 2 חדרים זוגיים יהיו זולים מחדר משפחתי.

קנייה מבנק חדרים קבוצתיים יש יתרון נוסף. אם המחיר יורד בתשלום הסופי המחיר מעודכן.

מחירים קבוצתיים נעשות מול מערכות ההזמנה של חברות, כך שאתם מקבלים חשבונית של חברת הקרוז ולא חשבונית של הסוכנות.

לידיעתכם: מחירי הקרוזים עולים ככל שהמועד של הפלגה קרב.

לא מומלץ לחכות למבצעי הדקה האחרונה. בדרך כלל, אם נשארים חדרים, אלה חדרים שלא מומלץ להזמין ולא בטוח שיהיו זולים יותר. הכל תלוי בנסיבות.

איך לבחור את התא/החדר הטוב ביותר באונית הקרוז

ההפקדות על החשבון בתעריף הקבוצתי בדרך כלל ניתנות להחזר מלא עד התשלום הסופי, אם תצטרכו לבטל מכל סיבה שהיא עד 91 יום לפני הפלגה, תקבלו את הפיקדון בחזרה במלואו כל עוד אתם מזמינים בתעריפי הקבוצה המיוחדים. לאחר מכן ששילמתם בכל חוזה רשום מהם הקנסות בכל ביטול.

יש גם מבצעים קבוצתיים ללא החזר פיקדון במחירי הוזלה נוספים. לא בכל ההפלגות!!

ברוב הפעמים, בנוסף לתעריפים המיוחדים יש גם הטבה מיוחדת לכל חדר. בדרך כלל זיכוי על הסיפון שתוכל להשתמש בו בזמן הספינה. אבל, לפעמים יש הטבות נוספות.

כדאיות כלכלית: לזוג שיש לו אפשרות להפליג בכל תאריך ולכל מקום או למשפחה של 4 ארבע נפשות הרוצה לחלוק לשני חדרים (לא תמיד יש חדרים עם דלת מקשרת ולכן חשוב להזמין משנה ומעלה ומראש) זה יהיה יותר זול באופן מהזמנת חדר משפחתי.

המחירים בכפוף לזמינות. המחירים עשויים להשתנות בכל עת. לא ניתן לשלב עם כל הצעה או מבצע אחר.

חפשו מי החברה שנותנת את השירות והאיכות הטובה ביותר. ברור שלכל אחד יש תקציב ואם יבחר בזול לא תמיד זה יהיה בחברה טובה. השבוע נתקלתי במישהו שהזמין בחברה מסוימת ואחרי שהזמין טיסות, מלונות וויזות קיבל הודעה בסוף היום שההזמנה בוטלה ועד עכשיו לא חזרו אליו.

הדרוג של חברות הקרוז המופיע בהמשך מתייחס לעומת חברות הקרוזים האחרות. דרוג נמוך אומר שרמת החברות בקבוצות האחרות יותר גבוה.

מועדון הצרכנות הבריטי. נכון למרץ 2022

מדרג חברות קרוזים. נכון לאפריל 2022

US NEWS

רוצים לקבל יעוץ ממומחה קרוזים מנוסה שמתמחה במכירות של בנק חדרים?

הערה חשובה: בנק חדרים מתייחס אך ורק לחדרים זוגיים. לרוב חדר משפחתי יקרי יותר משני חדרים זוגיים

מומלץ לקרוא גם כאן

המבצעים באחריותן הבלעדית הם של חברות הקרוזים. שעות, מועדים, שינויי מסלול וכו’, יכולים להשתנות ללא כל הודעה מוקדמת. על נוסע לוודא צורך באשרות כניסה למדינות השונות ולוודא תוקף הדרכון של פחות 6 חודשים מיום החזרה לארץ. על נוסע בעל אזרחות כפולה לציין זאת במעמד סגירת העסקה. על כל נוסע להתייצב מספר שעות טרם מועד ההפלגה. כל שינוי/ביטול יזום מצד הלקוח בשייט יהיה כרוך בתשלום נוסף כפי שמפורטים בתנאי ההזמנה הנמסרו ללקוח. על נוסע הנתקל בבעיה לפנות לצוות האונייה ו/או לספק שפרטיו מופיעים על השובר ו/או למספר החירום על מנת להגיע לפתרון הולם במהלך הנסיעה. בכל הפלגת נופש בעולם ישנו תשלום טיפים בגדר חובה ע”פ מדיניות חברות השייט השונות. תשלומים אלה ישולמו ע”י הלקוח באוניה עצמה. על הלקוח לדאוג לצאת מארץ עם פוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל.

 

 

המסמכים הקובעים את תנאי השייט הם אלו הנקובים בחומר הנסיעה הסופי שיישלח ללקוח. כל בקשה מעבר לפרטי ההזמנה, כגון סוגי ארוחות, ציוד מיוחד, סוגי חדרים ומיקומם וכו’ הנם בגדר בקשה בלבד המועברת לספק השירות בפועל ואין באפשרות החברה להבטיח את ביצועם. כל הזמנה המבוצעת היא בגדר בקשה עד לאישורה הסופי. הזמנה יש לבצע אך ורק בשיחה טלפונית בלבד-מחירים סופיים וזמינויות יינתנו ללקוח במעמד סגירת העסקה. לחברה המנפקת יש את הזכות להפסיק מבצע ללא הודעה מוקדמת ו/או לשנות את מחירי הבסיס של המוצרים ע”פ שינוי המחירים בשוק. הנוסע רשאי להבטיח את הצעת המחיר רק בהתקיים שני התנאים הבאים ביחד: תשלום מלא בגין הנסיעה בעת ההזמנה או תשלום מקדמה (אם לא התקבלה מלוא התשלום בגין ההזמנה, כל תוספת עלות הנובעת משינוי בתעריפי ההיטלים/מיסים בחו”ל, שערי החליפין של המטבעות השונים, תחול על הנוסע בלבד. במקרים וקיימת אי התאמה בין המחיר המפורסם באתר לבין המחיר הנמסר ללקוח במהלך שיחת טלפון ע”י סוכן, המחיר הנמסר ע”י הסוכן הוא הקובע.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם