איך לפרסם ולקדם את אתר התיירות שלך ברשת האינטרנט

תודתי לנילי גולן על המאמר שהכינה עבורכם. מומלץ לקרוא וללמוד את השיטות ותחסכו הרבה כסף

מספר הצימרים במדינת ישראל הכפיל ושילש את עצמו בשנים האחרונות, מדובר בעשרות אלפים צימרים כמעט בכל ישוב כפרי בארץ. התחרות גדלה וגם הרמה עלתה. ההיצע הרב משאיר את הנופשים בפני בעיה : איך לבחור צימר, במהירות וביעילות ולהגיע לתוצאה מתאימה מבחינת המיקום, האטרקציות, התנאים וכדומה.

אם תקראו את המאמר עד סופו תגיעו לפתרון שאנחנו מציעים.

מסתבר שהישראלי והישראלית אולי לא למדו מהניסיון, אבל הם מציפים את הצימרים, שמספרם למרבית הפלא הולך ועולה מדי שנה. לא מצאתי את המספר המדויק, אבל מכיוון שאני בתוך עמי וישובי יושבת ויודעת שבכל ישוב כפרי בארץ יש כמה וכמה צימרים, הרי אפשר להכפיל ולהגיע לעשרות אלפים.
אלא מאי? ככל שמספר הצימרים עולה רבה התחרות ובתחרות כמו בתחרות יש המצליחים ויש שאינם.
מי מצליח? או באילו צימרים מספר הלינות הוא הגבוה, שזה המדד היחיד לתחושת ההנאה של המטיילים?
אז ג'קוזי כבר לא עושה רושם – צריך בריכה
אח בחורף כמובן ונרות בכל עונות השנה.
מערכות מוסיקה וטלוויזיה
ארוחות בקר מגוונות, יין, פירות
נוף עוצר נשימה
טיפולי ספא
ורומנטיקה.
מהם צימרים רומנטיים? לא הבנתי. מהניסיון שלי הרומנטיקה הכי רומנטית לא הייתה דווקא בחדר עם ג'קוזי..
בתיאורים של כל הצימרים (כמעט) מצאתי את הפריטים הללו ותמונות נהדרות של שקיעה וזריחה וחדר מדהים, אז מה ההבדל בין הצימרים הללו? (אמרנו עשרות אלפים!)
ההבדל הוא במיקום, במחיר ובעיקר ביחס של בעלי הצימר.
להלן כמה טיפים לפרסום צימרים ואתרי תיירות אחרים באינטרנט

כיצד נוכל לבחור צימר על פי המידע באינטרנט ?
רוב בעלי הצימרים מפרסמים את עצמם בו זמנית בכמה מפורטלי התיירות הגדולים. בעבר היו כמה פורטלים היום ישנם עשרות. המחשבה שאנשים יגיעו לאתר הנופש דרך הפורטלים של התיירות, היא אולי נכונה בתנאי שקל להתמצא בהם, בתנאי שהפורטלים נותנים כבוד לאתר, בתנאי שהם נותנים חופש יצירה למפרסמים ולא מבנה עמוד סטנדרטי, ובתנאי שצימרים אינם דומים האחד למשנהו.
מסקנה: כדי שהתיירים הישראלים לא יטרידו אתכם בכל שעות היממה דאגו לפרסום אפשרויות הבילוי והאטרקציות באתר ובפורטל המנצל את יכולות החיפוש הוירטואליות.

ההתמצאות בפורטל התיירות היא מילת המפתח עבור התיירים, המחפשים טיפולים אלטרנטיביים, פרחים, סוסים או טיולי ג`יפים. ולכן יש חשיבות רבה למנוע חיפוש פנימי הממוקם במקום ברור ומאפשר חיפוש על פי קריטריונים.
אבל הפורטלים הגדולים אינם בהכרח מעוניינים להשקיע בבניית מנגנוני חיפוש מסובכים, הם כן מעוניינים לפרסם ובעיקר את עצמם. כשהגולש עובר מעמוד לעמוד הוא כמעט ואינו מבחין בהבדלים בין הצימרים. בכל מקום רואים בקתה הניצבת בנוף מרהיב, מסביבה דשא ועצים (שקיעה). בתוך הבקתה חדר שינה, מטבח מצויד ומאובזר, לעיתים מובטחת לו ארוחת בוקר, אולם, פרטים ייחודיים לצימר כמו: צימר הבנוי בחאן או ג`קוזי חיצוני אינם בולטים לעין בין שלל הפרטים האחרים.
מסקנה: פרסמו רק תמונה אחרת ייחודית ולא את כל הבית, אפשר גם לוותר על תמונת הג`קוזי אם אין בתוכה בחור ו/או בחורה יפי מראה. ואם יש לכם חוש הומור תוכלו לספר שיש לכם "אפילו ג`קוזי" וש"הציפורים מפריעות לשקט". ואם בימי החורף השלג מכסה את הבקתה – מה טוב.

ועוד הערה למפעילי הפורטלים לתיירות, פורטל המארח אתרים כמו הצימרים במקרה שלנו צריך לתת להם את הכבוד הראוי, לפחות מבחינת המקום הפיזי שלהם על גבי העמוד. יש פורטלים המעמידים לרשות הצימרים טבלה, בה נרשמים הפרטים השונים, וממנה אפשר לעבור לאתרים, אלא שהצימר מקבל רק כשליש משטחו של העמוד ושאר העמוד מוקדש לפרטים אודות הפורטל.

מסקנה: כשאתם רוצים לפרסם את הצימר שלכם, הקפידו על פרסומו ודרשו להצניע את שם הפורטל המארח אתכם.

אחרי שהגענו לפורטל ומכיוון שלא מצאנו כמעט הבדלים בין הצימרים נוכל לבחור ביניהם על פי שמם. השמות מתחלקים לשלוש קבוצות עיקריות: הצימר של .. בדרך כלל שמה הפרטי של בעלת הבית. בקבוצה השנייה: צימרים שקבלו את שמם מנופי הגליל ואתריו
בקבוצה השלישית: צימרים מבטיחים – דרך האושר, אירוח מנדרין. אתגר בגולן
האם אריאלי נמצא בחורש ודורית בחאן? האם אביבית מארחת למופת? האם מנוף הים רואים את הים?
והאם מאושרים האורחים בדרך האושר או מאותגרים באתגר בגולן?
יש דברים שקשה לראות בתמונות או להבין מהכיתוב.

מסקנה: השם לא כל כך חשוב, מה שחשוב הם הדברים המייחדים אתכם. אם אינכם יכולים להעביר לנופש הפוטנציאלי את ריחות עץ המנדרינה. אתם יכולים לצלם את העץ, בעונות השנה השונות ובזויות מחמיאות, כי לא תמיד הוא יבוא בתקופת הפריחה. וכך, יזכור האורח את האתר שלכם ואת הצימר.

ועוד בענייני שמות: כאשר האתר נמצא בפורטל הוא מקבל את שם הפורטל וכמובן את תנאיו. מדוע שלא תדאגו לעצכם לשם דומיין ולאתר ייחודי http://www.my-daata.com, שהוא כולו שלכם, במקום או בנוסף לפרסום בפורטל התיירות. האתר שלכם יהיה דינמי ותוכלו לעשות כרצונכם? תוכלו למשל לפרסם את המחירים המעודכנים ולשנות אותם בהתאם לתפוסה, תוכלו להציע מבצעים, פעילויות מיוחדות ולפעמים להודיע שאתם בחופשה בצימר שלכם או במקומות אחרים. תוכלו גם להשאיר את כתובת האמייל שלכם בנוסף על מספרי הטלפון, תוכלו לפתוח קבוצת דיון למתארחים ולשוחח עימם. ובעיקר תוכלו לנצל את האפשרויות הרבות הגלומות בגרפיקה. אפשר להבחין בהבדלים בין אתר עצמאי בעל דומיין (שם) אישי לבין אותו אתר הנמצא בפורטל. נבדוק זאת לגבי האורחן של קבוץ אפיק. כדי להגיע אליו בפורטל, יש לעבור שני עמודים ומנועי חיפוש פנימיים. אותם העמודים בדיוק, רק הדרך ארוכה ומיגעת.

מסקנה: בדומיין שלכם יהיה כתוב בדיוק שם הצימר שלכם ולא שם הפורטל שבו אתם מפרסמים וכן, כל הפרטים החשובים.

מידת ההשקעה באתר היא קנה מידה נוסף להערכת הצימר. צימר שרק שמו מופיע בפורטל כלשהו. ללא ציון פרטים אינו מעודד הרמת טלפון, לעומתו צימר המתואר במילים סטנדרטיות כבר יותר מעודד,
צימרים המציגים את עצמם לראווה בתמונה מצבם משתפר, כשהתמונות מתחלפות המצב משתפר עוד יותר ואנימציה או פלאש טובים מאלף תמונות, במיוחד אם הם מציגים נוף בלתי נשכח. כמו הנוף של מצפה לשלום בכפר חרוב. המקום יפה, אבל ההשקעה באתר והמחשבה איך להציג את הדברים בצורה אסתטית היא המושכת את העין. הטקסט רץ על תמונת הנוף הנשקפת מחלונות הצימרים ללא רקע. הגולש מקבל מידע הן מהטקסט והן מהתמונות. מספיק מידע כדי להבין ומספיק תמונות כדי להתרשם.
וכן, גם המלצות והתרשמויות של אורחים, רצוי עם אימייל לאישור.
זה לא ממש יקר, וגם לא מסובך, נסו להקים אתר במידעתא
מסקנה: מידת ההשקעה האישית באתר היא קנה מידה להערכת יחסכם לאירוח.

צימרים מושקעים יש לאלפים, ההבדל ביניהם אינו רב, ההבדל היחיד המשמעותי בעיני הוא היחס של בעליו לאורחים. כן, כולם משתדלים.
מסקנה: אתר מושקע זה דבר חשוב ומקדם מכירות אבל מה שבאמת חשוב אלו היחס האישי, המקוריות, היוזמה והאהבה המושקעים על ידי בעלי הצימרים. ואם כל זה בא עם אתר טוב מה טוב.

וכאן הגענו להצעה הרצינית שלנו להיום: מדוע שלא תפרסמו ותחפשו את הצימר שלכם על גבי מפה באתר http://www.addyourpoint.com ? תוכלו לבדוק היכן ממוקם הצימר, מהן האטרקציות שסביבו ואחר כך תוכלו ללחוץ על המיקום ולקבל עמוד רק שלכם, המתאר את הצימר עצמו.
התיאור כמו שכתבתי כאן ובמאמר הקודם צריך להיות ייחודי ככל שניתן, ולכלול גם המלצות (אמיתיות) של נופשים. מההמלצות תוכלו להכין גם את התיאור של המקום, כי רק הנופשים יודעים מה הם מחפשים בדיוק.

אני בכל מקרה מחפשת צימר פשוט, נקי, לא יוקרתי, אבל עם מזרון נוח, מרוחק ושקט, שהמחיר שלו סביר, האוכל טוב, קפה טוב בחדר, אפשר להגיע בכל שעה וגם לצאת, קרוב לים או לפחות לבריכה, ובעלי הבית נחמדים, אבל לא מנדנדים, בקיצור הייתי בצימר כזה לאחרונה בסרי לנקה..
כי המחירים כאן בארץ, ממש מוגזמים.

ההצעה שלנו: אתר – הוסף את הנקודה שלך על המפה http://www.addyourpoint.com

טיפים והמלצות של מומחים פרסום, צימרים מומלצים, קידום

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות