איך מוצאים מחיר זול יותר מאתרי בוקינג בלינות. השיטה ועוד טיפים

לפי מילון אנגלי עברית פרוש המילה BOOKING  זה הַזמָנַת מְקוֹמוֹת, רישום. אני מתייחס לכל אתרי ההזמנות ובעיקר לאתרי ההשוואות שבודקים את כל אתרי הבוקינג למיניהם.

כדי שתבינו את המהלך, יש חובה להבין את נושא הזמנת הלינות שדורש מומחיות, על איך השיטה עובדת באמת. לאחר ההקדמה, תקבלו את הטיפים שיחסכו לכם זמן וכסף יקר.

היום, בתעשית הזמנת של מקומות לינה קיימים שלושה גופים ענקים ששולטים בתעשיה

אקספדיה  רשימת בחברות תחת השם> https://www.expediagroup.com

פרייסליין שנקראת היום בוקינג הולדינג – שמתחתיה יש חברות בנות ואחיות עיקריות: Booking.com, Priceline, Agoda Kayak, Cheapflights, Rentalcars, Momondo ועוד.

טריפ אדוויזור שהייתה בעבר שייכת לאקספדיה עד שנמכרה לפרייסליין\בוקינג הולדינג, מחזיקה גם בעוד חברות בת

OpenTable .TripAdvisor, Airfarewatchdog,BookingBuddy, Citymaps, Cruise Critic, Family Vacation Critic, FlipKey, GateGuru Holiday Lettings, Holiday Watchdog, Independent Traveler, Jetsetter, lafourchette, Niumba, OneTime, SeatGuru, SmarterTravel, Tingo, TravelPod, Tripbod, VacationHomeRentals, Viator ועוד

 וכמובן רשתות הלינה עצמם  שהגדולות הם אינטרקונטיננטל , Crowne PlazaHoliday inn, רמדהACCOR  IBISMERCURE  נובוטלH10HOTELS GHILTON  ועוד עשרות חברות.

האתרים האחרים הם אתרי פרמידות שעוסקות בסוג של הונאה. שצריך להיזהר מהם בגלל הפיתויים ששם

בסוף המאמר התראה חמורה על תרגיל מלוכלך שעושים אתרים מסויימים. דוגמא למה שעשתה חברת אמומה שפשטה את הרגל

שתי הראשונים שולטים על 80% מהאתרים בעולם תחת עשרות שמות מותג ידועים ומוסווים וכל אחד מהם פועלת כישות עצממאית ונפרדת. אבל, נעזרות ממאגר מידע אחד המשותף לאותו גוף מוביל. לאותם גופים יש מערכות שיווק פסיכולוגיות מן הטובים שיש, שתפקידם לתת לך הרגשה שאתה קונה את הטוב ביותר, ולכן נוקטים בשיטות שלא תמיד……..ונחקרות על ידי הרגולטורים.

היידעתם? שלשני החברות אקספדיה ופרייסליין עצמם וגם לחברות הבנות שלהם יש עוד עשרות אתרים בשמות שונים ולכל אחת שיש סיומת שונה ( לפי מדינה יש סיומת שונה ). כל אחד מהם עובדת כישות  עצמאית נפרדת. אבל, לכל אחד מהמרכזים יש מנוע  מידע אחד, כך שיתכנו הפרשים ( שיוסברו בהמשך ).

רשתות הלינה והמלונות פועלים ונכנעים ( לצערינו ) לפי חוקים שמכתיבות להם חברות ההזמנה שלא יכולות למכור בכל מחיר.  אתם חיבים להבין ולדעת, כי מי שמזרים את המידע באתרי המכירות הם המלונות וחברות ההזמנה שרק מספקות את הכלי.  המלונות מקודמים בהתאם לעמלה שהמלונות נותנים, וזה ונע ממינימום 15% עד למקסימום שאפשר ( לנסות אפשר ? ובהמשך הסיבה ). אותם רשתות ומלונות מחויבים, לא למכור בצורה גלויה במחיר זול יותר ממה שהם מפרסמים  באתרי המכירה. ולכן, אותם מלונות פיתחו שיטה חכמה שמבוססת על דפים NOFOLW, שבהגדרה המקצועית פירושו: דפים שלא ניתנים לחיפוש רגיל בגוגל או בכל פלטפורמת חיפוש. את הדפים מקבלים בדרך כלל מקורבים וידוענים או לאחר התכתבות איתם ( אחרי שיבינו שאתם לא משת"פים של חברות ההזמנה ).

בנוסף על הכל החברות וגם רשתות הלינה יודעות ומבינות את המהלך והתזוזות שלך על המסך שאתם משוטטים באתר ומקשרים אותם למייל שלך ולמחשב שלך. ואז לפעמים אחרי שאתם משוטטים באתר  המלונות ( ולא באתרי ההזמנות ) והעכבר שלכם זז לכיוון ה-X, תראו תופעה שקורת בהרבה פעמים ( גם באתרי טיסות סדירות ) שהוכחתי לא פעם לתחקירנים של חדשות הצרכנות בטלוויזיה. לפתע קופץ לכם פופ אפ שמידע אותכם שהמחיר ירד בעשרות אחוזים. לדוגמא שקרתה לי שיפורט בהמשך איך חסכתי 4100 שקל למלון בשבוע אחד בליסבון על אותו מלון אותו תאריך ואותו חדר.

החברות שמוכרות יודעות את מיקומך בעת החיפוש גם אם אתה גולש בסתר ולכן משנות את המחיר ממחשב למחשב וממדינה למדינה. כדי למנוע חדירה למחשב שלכם, יש לגלוש באתר עם IP שונה ממדינות מסוימות שבהם כוח הכסף משחק תפקיד וגם מונעות מהם חדירה למחשב שלך . אני משתמש ב PIA, שמגן עלי גם בפני פורצים ואני יכול להזמין מחברות תיירותיות שיושבות כאילו שאני בחו”ל – לחצו כאן לכניסה לאתר של PIA.

כמו כן, לפני כל פעולה מסחרית. אני ממליץ למחוק קוקיס ( המרגלים שהחברות שותלות לכם במחשב ) כאן יש הסבר מדוייק איך למחוק קוקיס במערכות הפעלה עיקריות:
https://youtu.be/qQAMXx5r5O8
https://youtu.be/UAxYstvfWJI
איך למחוק קוקיס באנדרואיד > https://goo.gl/LTqRU8
איך למחוק קוקיס באיפון > https://goo.gl/1SMokX

לזכור, כל פעם שעוברים לאתרים אחרים או שחוזרים לאתרים שהייתם. יש לבצע ניקוי היסטוריה וקוקיס.

לפני שאני ממשיך הלאה,

חובה שתכירו את של חוכמת ההמונים שעל פיו מדרגת גוגל את איכות האתרים שמוכרים לכם. שם החברה trustpilot.com ( גם כאן יש דומיין לכל מדינה- וכאן זה האתר הראשי ) וכל ציון מעל 3.5  ( מתוך 5 )הוא אמין יותר וזאת לפי דעתי האישית ( מניסיון ) וככל שמספר המדרגים גבוה יותר יש תוקף לאמינות חוות דעת.

נעבור לשלב הבא 

ישנם אתרי השוואות שסורקים את האתרים לפי פרמטרים החשובים לגולש. אני ממליץ תמיד לבחור במרכז העיר, דרוג 8-10, 3-5 כוכבים, וויפי חינם ואם יש לכם פרמטרים חשובים לסינון אז להכניס. שמתקבלת הרשימה, מומלץ לבחור את האתר שיש לו מספר חווות דעת הגדול ביותר. כי יש שוני מ 10 חוות דעת של ציון 9.8 מ 13,000 חוות דעת לציון 8.5 .

ישנם שני סוגי אתרי השוואות לחוות דעת:

אתרי חוות דעת אובייקטיבים. הוטל קומביינד והוטלס סיקר ( אתר משופר ) שסוקרים את כל אתרי המכירות שאתם מכירים וגם…………..של המלונות עצמם.

ויש 

אתרי חוות דעת מטעם שמשוות מבין עשרות אתרי החברה עצמו . למשל טריווגו, טריפאדוויזור ששייכים לאקספדיה משוות עשרות רבות מאתרי החברה ולפעמים מוסיפים אחד מהמתחרות. אבל העדפה בתוצאות ברורה. לא?

ואז מגיע השלב הבא שהוא אחד החשובים בסידרת הטיפים הבאים

שאתם משווים אתם מקבלים רשימה של עד 10 חברות לפי תמחור .

אתרי ההזמנות מודעים לכך שאתם מגיעים מאתר ההשוואות מסויים. וכאן יש הפתעה שנתקלתי בה לא מעט, שחסכה לי לדוגמא ובשיא השיאים בליסבון 4100 שקל, לעומת הצעת מחיר למלון בליסבון באתר השוואות ידוע. אתר בוקינג רצו למלון בוטיק במקום המרכזי 8000 שקל ונאמר שיש רק חדר אחד ( עוד אחד מהונאות השיווק ), אישתי נלחצה ( וכמו כולם אמרה וחשבה  שבוקינג הוא ה…….)  ורצתה להזמין ואז שניגשתי לאתר השני ברשימה שבמקרה היה אתר של חברת בת שלהם והמחיר שראיתי היה 4100 שקל.  היות ואני מכיר את המערכות, וזוכרים על דפי NOFOLLOW שהסברתי בהתחלה. צילצלתי למלון והסברתי להם שנתקלתי בתופעה מעניינת. ביקשו ממני לשלוח להם מייל. תוך דקות קיבלתי הפניה לדף יעודי וקיבלתי מחיר של … 3900 שקל ( כולל הסעה הלוך חזור לנמל התעופה ). ותאמינו לי, הם לא הפסידו. וכמה אני חסכתי? 4100 שקל לשבוע ( לא מעט ) בהזמנה אחת!!!!

ועכשיו אסביר לאט לאט שתבינו מהר מה שקורה כאן.

המלונות יודעים שכוווווווולם חושבים (  בטעות ) שאתר בוקינג הוא הכי טוב שיש ואז מה הם עושים? הם מזרימים את התמחור הגבוה ביותר כי שם המלונות ואתרי ההזמנות מרוויחות הכי הרבה, ואילו לאתר הבת שלהם למשל אגודה ואחרים הם מזרימים את המחיר הכי נמוך אבל הוא שני ברשימה נכון? כי העידכונים הם לא תמיד און-ליין. כאשר אתם נכנסים לאתר השני ואו אחר ברשימה, הוא שולח פינגים  ( עוד מונח מיקצועי ) לתשאול מהאתרים המתחרים על מנת לדעת כמה האחרים מציעים  באותו רגע ונותן לכם מחיר זול. מה שאני רוצה להגיד בסופן של דבר, שתבדקו את יתר הרשימה ואל תאמינו לרשימה ההתחלתית.

נמשיך? בוודאי

חברות ההזמנות משתמשות בטריק מסוים. החברות מציגות לכם שני סוגי מחירים אם אפשרות לביטול ואם אפשרות ללא ביטול שההפרשים לשבוע ימים מגיע לסכומים גדולים.

  • שימו לב לתנאי אפשרות הביטול, הם שונים ממלון למלון ויש שם לא מעט מלכודות. חלק עד תאריך מסויים וחלק עם החזר חלקי וחלק החזר מלא עד כמה שעות לפני הכניסה. לא טעות!!!

עוד דבר

ישנם אתרים הניזונים בכך שאם ימצא לך מחיר זול יותר באותו אתר הם יעשו לך החלפות מטעמם בעמלה מסוימת.

אבל,

שימו לב שברוב אתרי ההזמנות יש מקום לשים דואר המתריע אתכם על ירידת מחיר ואתם מקבלים הודעה במייל. ואז יש קודם להזמין את החדש ורק לאחר מכן לבטל את הישן ( ולא להפך ) וזאת במידה ועשיתם עם אפשרות לבטל.

עכשיו נגש לפלפל או לקצפת שבעניין אפשרויות הביטול

בדרך כלל אנשים לא סגורים על התאריך, על המקום, ועל המלון .ובחוכמה מאד גדולה שמזמינים מראש עם אפשרות לבטל.

אנחנו הישראלים אלופים בלחפש טיסות זולות שבדרך כלל זולות בתחילת ההפצה ומחירם בהמשך משתנה לתנאי השוק. אבל אחרי שאתם מזמינים טיסה שבדרך כלל אין אפשרות לבטל ואו תנאי הביטול אינם נמוכים כלל ( אלא אם קניתם כרטיס מאאאאאד יקר שאפשר לבטל מכל סיבה ).

עד לכאן זה ברור? נמשיך הלאה?

שאנחנו מתכננים טיול לחו"ל אין בכוונתינו לבטל אלא אם החלטנו לבטל משני סיבות

  1. כי סתם בא לנו.
  2. כי חס וחלילה קרה משהו בריאותי, גיוס, שריפה ועוד כמה פרמטרים .

למקרה הראשון יש כיסוי ביטוחי שמכסה ביטול מכל סיבה, וההפסד שלנו זה הפוליסה וכ-20% מכל ההוצאות. ואני יכול להמליץ על חברה אחת שיש לה המון יתרונות לעומת כל המתחרים. לא זולה, אבל מצויינת > חברת  הביטוח פספורטכארד.

ועכשיו ניגשים למקרה השני שבגללו אני מסביר את נושא הביטול וללא ביטול. רובינו עושים ביטוח נסיעות לחו"ל ( כך אני מאמין ) שכוללת הטסה בחירום. באחד הסעיפים ו"בכלל ביטוח" שה נמצא בעמוד 21 ישנו פרק שמסביר מתי מקבלים כסף חזרה ( פחות השתתפות עצמית ) למקרה חס וחלילה של…………… הביטוחים הם בדרך כלל 45 יום ( או יותר-תלוי בחברת הביטוח ) לפני הנסיעה.

מעניין? חכו להסבר הבא.

זוכרים שעשיתם אם אפשרות לבטל? ועשיתם גם אם התראה על ירידת מחיר?

אבל מה קורה ומלון זהה או קרוב אליו באותו רחוב\אזור במחיר זול יותר ממה שקניתם ועם תנאים טובים יותר עם יותר כוכבים. קורה, לא? אם לא ידעתם, רתם מרגישים כי אכלתם אותה. ממש לא.

וכאן הפלפל ואולי הקצפת

מיד אחרי הביטוח, תעשו את הצעד הבא. גשו שוב לאתרי חוות דעת אובייקטיבים. הוטל קומביינד והוטלס סיקר ובידקו מי הכי טוב בסינון שלכם לרגע זה. שימו לב להפרשי המחירים בין ביטול ללא אפשרויות הביטול. שהם בדרך כלל גבוהים הרבה יותר מהביטוח שעשיתם שמכסה דברים נוספים כמו טיסות, מלונות וכל שירותי התיירות שהזמנתם.

זוכרים שעשיתם ביטוח? אז למה לשלם ביטוח פעמים. גם לחברת הביטוח וגם לאתר הזמנות\המלון.

אם הבנתם, נפלא. מגיעים לישורת האחרונה

בוחרים את המלון במחיר הכי טוב לכם במחיר הזול ומסמנים ללא אפשרות לבטל. ורק לאחריו ניגשים להזמנה ולבטל אותה ולא בסדר הפוך, כי אז עלולה להיות בעיה במידה ולא מצאתם זול יותר. אני עשיתי כבר טעות זאת בעבר, ומטעויות לומדים.

יש עוד הערה חשובה: זוכרים שכתבתי לכם שיש כמה סוגי אפשרויות ביטול שמציעות המלונות. בידקו שאכן אתם יכולים לבטל.

ועוד הערת אזהרה חמורה ביותר

לפני שחברת אמומה הידועה פשטה רגל, הסתבר לי שלהזמנות שלי למלונות שעשיתי דרכם, לא נעשו דרכם אלא על ידי גורם שלישי. אני בתור לקוח יודע שזה נעשה מול אמומה.

וכי למה אני בא לטעון זאת, משום שלאחר שפשטה רגל , המלון קיבל הודעה מחברה שלישית ( עוד יד ) שביצעה הזמנה עבורי והודיעה על ביטול ההזמנה ללא אישורי

למזלי, הוכחתי זאת, במסמכים שהמלון נתן לי, ולכן חברת האשראי  החזירו לי את כל הכסף  תוך 6 שעות .

מה שחשוב, לצלצל למלון ולברר מי היזמין עבורך, וגם כמה ימים לפני ההגעה לברר אם ההזמנה נמצאת.

אני תקווה ששפכתי אור על כל מה שקורה בתעשיה המוטרפת הזאת.

דרך אגב, אנשים מנסים לחסוך בטיסות ( גם דרך קבוצות ואתרים מטעים ) זולות ואוכלים אותה בצ'ק אין, בביטולים ואיחורי טיסות, בהעברות למלון ובמחירי הלינה.

החיסכון צריך להיות אופטימלי, כי אי אפשר לנצח מערכת ולרדוף אחרי הזנב. הם כל הזמן לומדים ומתחכמים עלינו המטיילים בשיטות פסיכולוגיה שיווקית חכמותה.

עיצרו, רגע לפני סיום 

אשמח לקבל חוות דעת אישית שלא קיימות אצלי, לפי  פורמט  הבא : מלון מומלץ בניס, צרפת

 

טיפים והמלצות של יאיר בר זוהר בוקינג

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות