• תַפרִיט
  • תַפרִיט

איך מטפלים באוהל קמפינג?

דף הבית » איך מטפלים באוהל קמפינג?

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 5 דקות

בניגוד לביתך הקבוע, הבית אותו אתה לוקח איתך לטבע דורש מעט מאוד צומת לב. אוהל איכותי שמטופל בצורה טובה יספק לך שנים של שקט והנאה בלי הרבה מאמץ.

הכתבה הבאה הולכת לספק לכם הרבה מידע חיוני, אך אם בכל זאת אתם לא המצב רוח של למידה יש ארבע דברים שעליהם אסור לוותר:

  • תמיד תקרא את הוראות היצרן
  • התנהג בעדינות עם הרוכסנים, התפרים ושאר חלקי האוהל
  • נקה את האוהל לאחר כל שימוש
  • לעולם אל תאפסן את האוהל כשהוא רטוב

לחץ כאן > המלצה לחומרים שיש להשתמש לניקוי אוהל

שמירה על האוהל במהלך ההקמה.

לפני היציאה הראשונה לשטח אני ממליץ להתנסות בהקמת האוהל בבית, ככה תוכל לוודא שאתה יודע בדיוק איך מרכיבים את האוהל בלי ליצור לחץ בלתי רצוי על חלקים שונים. בנוסף, תמיד טוב לוודא שאכן כל החלקים קיימים. כשאר אתה מגיע לשטח עקוב אחר ההוראות הבאות על מנת להאריך את חיי האוהל:

חפש אתרי קמפינג מוכרזים. הגעה למקומות כאלה תבטיח לך שאתה מגיע לשטח שלרוב יהיה ישר וחלק מאבנים וצמחייה. הדבר היחידי שיישאר לך לעשות הוא לוודא שאכן אתה לא מקים את האוהל על עצמים שעלולים להזיק לאוהל (ולגב שלך) כמו אבנים קטנות, ענפים, פחמים וכו’. מעבר לזה הימנע משינוי צורת השטח, בכל זאת אנחנו רק אורחים פה בטבע.

המנע מלהשאיר אוהל מוקם תחת אור שמש ישירה לזמן ממושך. שמירה על האוהל מפני חשיפה ממושכת לקרינת שמש ישירה היא המפתח לחיים ארוכים, ככל שעובר הזמן, קרני השמש מתחילות לפרק ולפגוע בבד האוהל (ברוב המקרים יהיה זה כיסוי הגשם שייפגע ראשון. ישנם אוהלים שמגיעים עם כיסויים עמידים לשמש, במקרה כזה ניתן להשאיר את האוהל זמן רב יותר בחוץ. אך אם האוהל שלכם מצויד רק בכיסוי גשם סטנדרטי אני ממליץ לפרק אותו כאשר אתם יוצאים לטיול היומי שלכם ולהרכיב אותו שוב בהגעתכם אל המחנה.

השתמש בחוצץ ייעודי בין האדמה לאוהל. ישנם מוצרים שמיועדים אך ורק לשימוש אחד, לספק שכבת הגנה בין האוהל לשטח. אם אין ברשותך מוצר מיוחד גם מחצלת תעשה את העבודה. היתרון הגדול של משטח ייעודי הוא שלרוב הוא יהיה מותאם לאוהל ובכך במידה וירדו גשמים באזור מים לא ייאגרו מתחת לאוהל. שימוש במשטח או מחצלת ישמור על תחתית האוהל נקייה ויאריך משמעותית את תוחלת החיים שלו מבחינת קרעים וחורים.

תהיה עדין עם מוטות האוהל. אל תשתמש בכוח או במהירות מופרזת בשביל לחבר ולהכניס את מוטות האוהל למקום, שימוש כוחני מידי עלול להוביל למקלות שבורים או לגרום נזק לאוהל. הלכת יום שלם בשמש והגעת לחניון לילה המושלם, תהיה סבלני עוד כמה דקות, זה שווה את זה.

שמירה על האוהל במהלך השימוש

אהיה עדין במהלך השימוש ברוכסנים. אל תתעקש ותפעיל כוח על רוכסן תקוע, במקום זה החזק את מסילת הרוכסן ביד אחת וביד השנייה נסה לשחרר בעדינות את הרוכסן התקוע על ידי הזזתו מצד לצד והתקדמות כלפי מעלה עד שהבד ישתחרר. במידה והרוכסן התפצל בזמן שהוא אמור להיות סגור, העלה אותו כלפי מעלה בעדינות עד שהוא התחבר מחדש. אם הרוכסן עדיין ממשיך להתפצל, בזהירות רבה נסה עם פלאייר ללחוץ בעדינות את הרוכסן למסילה. חשוב מאוד לא להפעיל יותר מידי לחץ שעלול לגרום נזק לאוהל.

השאר שאריות מזון מחוץ לאוהל בקופסא אטומה. שאריות אוכל בתוך האוהל ימשכו אלייך כל מיני יצורים קטנים ורעבים שלא יהססו להתחיל את הארוחה עם לעיסת דפנות האוהל.

האוהל שלך זה לא מלונה. הכלב הוא אולי חברו הטוב יותר של האדם, אך לא של האוהל. לעולם אל תשאיר כלב ללא השגחה בתוך האוהל. הבד לא ישרוד כלב נרגש שנחליט לקפץ מצד לצד.

השאר את מגפי הטיולים בחוץ. בוץ, אבק ושאריות מיום ההליכה בקלות מאוד יעשו קרע או חורים קטנים ברצפת האוהל.

שמירה על האוהל במהלך הפירוק.

נער את האוהל היטב. נקה את שאריות הלכלוך וזרוק את כל הזבל שנאגר בתוך האוהל. אם האוהל עדיין מורכב, ניעור האוהל יהיה פעולה די פשוטה לביצוע.

בפירוק המוטות עדיף לדחוף מאשר למשוך. אם החלטת למשוך את המוטות והם מתנתקים לך באמצע הפעולה, אתה עלול לגרום לחץ על המיתר האלסטי שמחבר אותם יחד ולגרום נזק לכל המוטות.

כאשר אתה מפרק את המוטות, רצוי להתחיל מהאמצע. אם מתחילים את פירוק המוטות מהאמצע ובצורה שווה מתקדמים, מונעים לחץ מיותר על המיתר האלסטי בתוך המוטות.

יבש לפני הכנסת האוהל לכיסוי. אפילו באוהל עם יכולות אוורור גבוהות, עלול להצטבר לחות בתחתית האוהל או תחת כיסוי הגשם והשמש. לחות עושה נזק רציני לאוהל לכן אני ממליץ לוודא שהאוהל אכן יובש כראוי לפני אריזתו. אתה יכול להשתמש בענף או בשיח על מנת לתלות את האוהל ליבוש אך יש לשים לב שאתה לא גורם בטעות לקרעים בבד. במידה ואין לך ברירה אלה לארוז אותו רטוב, נסה בהקדם האפשרי להוציא אותו וליבש אותו כראוי. ביום חמים אני אוהב ליבש את האוהל בגינה תחת השמש אך אם יש גשמים תלו אותו בתוך הבית.

גלגל את האוהל לתוך הכיסוי במקום לדחוס אותו פנימה כמו שק שינה. ככה לא תגרום לחץ מיותר על בד האוהל.

שמירה על האוהל בבית.

יבש את האוהל שלך בסוף הטיול באוויר הפתוח. אין דבר כזה יותר מידי ייבוש, כאשר אני חוזר מטיול, ולאחר שניקיתי את האוהל היטב, אני מקים אותו מחדש בגינה או בבית. תן לו כמה שעות להתייבש ולהתאוורר כמו שצריך.

וודא כי האוהל 100% יבש לפני אחסון סופי. אין חוק חשוב יותר מזה. בד לח גורם להתפתחות של פטריות מה שמגורם לאוהל לריח לא נעים ובנוסף פוגע בשכבת העמידות למים של האוהל. לאחר זמן מה, הלחות אף תגרום לפירוקה של שכבה זו. בסופו של דבר תישאר עם אוהל מוזנח שמעלה ריח לא נעים ונותה להיראות מתפורר. אוהלים אלו ונוטים להיזרק.

קפל את האוהל בצורה רופפת ואחסן אותו במקום קריר ויבש. למרות שקיפול מסודר וקומפקטי מקל על אחסון האוהל, לטווח הרחוק אני ממליץ להשתמש בציפת כרית ישנה שתשמש ככיסוי לאוהל. בכך תוכלו להבטיח שהאוהל לא דחוס והוא תמיד נשאר מאוורר ויבש. בנוסף, מומלץ להימנע מאחסון במקומות חמים או לחים. אם אין באפשרותך מקום כזה, חפש מיכל פלסטיק אטום שישמור על האוהל מהחום והלחות.

שימור ותחזוקה של יכולת העמידות למים.

תחזוקת יכולת העמידות למים של האוהל היא פעולה קלה לביצוע שתבטיח חיים ארוכים. רוב חומרי האיטום, דורשים יבוש של לפחות 24 שעות, לכן וודא שיש לך את הזמן והמקום לייבש את האוהל בצורה טובה למשך הזמן הנדרש.

אטום מחדש את קווי החיבור. ברוב האוהלים, קווי החיבור של האוהל יגיעו כבר אטומים למים, לרוב באמצעות סרט דבק מיוחד. אולם קווים אלה הם האזורים הכי פגיעים באוהל, לכן אני ממליץ לבדוק אותם לפני כל יציאה לשטח. במידה וזיהית שאחד מסרטי האטימה של קו החיבור מתחיל להתקלף, בעדינות רבה הורד לגמרי את החתיכה שנופלת. פס האיטום שקילפת ישאיר שאריות של חומר ההדבקה בחלק הפנימי של קו החיבור לכן שים שכבת איטום חדשה בחלק החיצוני. סרט האיטום יכול לשמש גם לחורים קטנים בבד עצמו.

אם אתה שם לב שהציפוי העמיד למים של האוהל מתחיל להתקלף, החלט אם אתה רוצה לתקן או שמע זה הזמן להחליף אוהל. אם כיסוי הגשם או תחתית האוהל מראים סימני קילוף או התפוררות (לרוב יהיה ניתן לראות זאת בחלק הפנימי של הבד), שקול את האופציה לעשות תיקון נקודתית לציפוי. התחל בקילוף עדין של שאריות הציפוי המתקלף, לאחר מכן, השתמש בחומר איטום על בסיס פוליאוריתן שניתן למריחה. במידה וציפוי האוהל שלך מתחיל להיות דביק למגע ויש לו ניחוח קל של דלק, זה הזמן לקוות שליצרן שלך יש אחריות. ללא ספק אתה צריך אוהל חדש.

וודא כי אתה רוכש את המוצר הנכון לשימוש על האוהל שלך. רוב כיסויי הגשם עשויים מפוליאסטר או ניילון ובעלי ציפוי פוליאוריתן. ישנו סוג נוסף שעשוי משילוב של ניילון וסיליקון קלי משקל והוא לעולם לא צריך תחזוקה, אך סוג זה הרבה פחות נפוץ. לכל חומר יש את החומר המתאים בשבילו לכן קרא טוב את הוראות היצרן ותווית פירוט החומרים.

איך לנקות את האוהל.

במידה ואתה יוצא הרבה לטיולי מחנאות ארוכים, בייחוד באזורים עם הרבה בוץ, חול, שרף וכו’, רצוי שתנקה את האוהל לאחר כל טיול. במידה ולרוב אתה משתמש בו ללילה או שניים, ניקיון פעם בעונה יספיק לו.

לעולם אל תכבס או תייבש באמצעות מייבש כביסה את האוהל. מכונת כביסה עלולה לקרועה את הבד ולעשות נזק רציני לתפרים. שימוש במייבש כביסה כנראה יביא לאותה תוצאה מצערת.

עשה ניקוי בסיסי. השתמש באל-סבון כחומר ניקוי, סקוץ’ קשיח, ותמיד השתמש במים קרים. בעדינות ובעזרת הידיים שפשף את האזורים המלוכלכים. כאשר מגיעים לאזור תחתית האוהל או כיסוי הגשם, אני ממליץ לנהוג בעדינות רבה יותר.

לעולם אל תתפתה להשתמש בחומרי ניקוי בייתים כגון סבון כלים, אקונומיקה, סבון כביסה וכו’. רוב חומרי הניקיון הבייתים, מכילים חומר מבשם שעלול למשוך יצורים לא רצויים לאוהל שלך. בנוסף רוב החומרים האלה מכילים חומרים שפוגעים ביכולת העמידות למים של האוהל.

השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.