• תַפרִיט
  • תַפרִיט

מדריך אחזקה: טיפים לניקיון וטיפול באוהל קמפינג לאורך הזמן

דף הבית » מדריך אחזקה: טיפים לניקיון וטיפול באוהל קמפינג לאורך הזמן

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

בניגוד לבית הקבוע שלך, הבית שאתה לוקח איתך לטבע מצריך מעט לב תשומת לב. אוהל איכותי שמטופל בצורה יספק לך שנים של שקט והנאה מבלי להשקיע המון מאמץ.

המאמר הבא יספק לך המון מידע חיוני. אם עדיין אין לך מצב רוח ללמידה, יש ארבעה דברים שאתה לא יכול לוותר עליהם:

תמיד קרא את הוראות היצרן. התנהג בעדינות עם הרוכסנים, התפרים ושאר חלקי האוהל. נקה את האוהל לאחר כל שימוש. אף פעם אל תאפסן את האוהל כשהוא רטוב.

לחץ כאן > המלצה לחומרים שיש להשתמש לניקוי אוהל

שמירה על האוהל במהלך ההקמה.

לפני היציאה הראשונה לשטח, מומלץ להתנסות בהקמת האוהל בבית כדי לוודא שאתה מבין במדויק איך להרכיב את האוהל בלעדי בעיות. בנוסף, תמיד חשוב לוודא שכל החלקים זמינים. כשאתה מגיע לשטח, עקוב אחרי ההוראות הבאות כדי להבטיח את ארך ימי האוהל:

חפש אתרי קמפינג מוכרים. הגעה למקומות כאלה תבטיח שאתה מגיע לשטח חלק וישר מבלי לפגוע באבנים ובצמחייה. הדבר היחיד שנותר לך לעשות הוא לוודא שאתה לא מקים את האוהל על עצמים שעשויים לגרום נזק לאוהל (ולך). נדול משנות את צורת השטח, כי אנחנו רק אורחים כאן בטבע.

הימנע מלהשאיר את האוהל מוקם תחת השמש הישירה לזמן ממושך. הגנה על האוהל מנזק חשיפה ממושכת לקרינת השמש הישירה היא המפתח לאורך ימיו, ככל שעובר הזמן, קרני השמש מתחילות לפגוע בבד האוהל (ברוב המקרים זה יהיה כיסוי הגשם שיתפגע ראשון). ישנם אוהלים שמגיעים עם כיסויים העמידים בקרני השמש, ובמקרה כזה ניתן להשאיר את האוהל בחוץ לזמן רב יותר. אבל אם האוהל שלך מצויד רק בכיסוי הגשם הסטנדרטי, מומלץ לפרק אותו כשאתה יוצא לטיול היומי שלך ולהרכיבו שוב כשאתה מגיע למחנה.

שימוש בחוצץ יעודי בין האדמה לאוהל הוא דרך מומלצת לשפר את ההגנה של האוהל מפני השטח החיצוני. ישנם מוצרים שנוצרים במיוחד לצורך זה, והם מספקים שכבת הגנה איכותית המפרידה בין האוהל לשטח החיצוני. במקרה שאין לך חומר מיוחד כזה, ניתן להשתמש במחצלת כתחליף. היתרון המרכזי של החומר הייעודי הוא שהוא מותאם במיוחד לסוג האוהל, ולכן אין סיכוי להקוות מיים מתחת לאוהל במקרה של גשם. שימוש בחומר כזה או במחצלת ישמור על תחתית האוהל נקייה ויאריך באופן משמעותי את תוחלת החיים שלו מבחינת קרעים וחורים.

יש להתייחס למוטות האוהל בזהירות ודקדוק. יש להימנע משימוש בכוח או במהירות מופרזת כאשר מחברים ומכניסים אותם למקום. שימוש כוחני יתכנן עשוי לגרום לנזק למוטות האוהל ואף לשבירתם. בעת הגעתכם לחניון לילה המושלם, כדאי להיות סבלניים עוד כמה דקות. המתין משתלם.

שמירה על האוהל במהלך השימוש

יש להתייחס להוראות הבאות בזהירות ובמקצועיות במהלך השימוש ברוכסנים. יש להימנע מלהפעיל כוח על רוכסן תקוע, במקום זה, יש לאחוז ביד אחת במסילת הרוכסן וביד השנייה לנסות לשחררו בעדינות על ידי הזזתו מצד לצד והתקדמות כלפי מעלה עד שהבד ישתחרר. אם הרוכסן נפצל בזמן שהוא אמור להיות סגור, יש להעלות אותו עד שיחבר מחדש. אם הרוכסן ממשיך להתפצל, יש לנסות בזהירות ללחוץ עליו בעזרת פלאייר להחזירו למסילה. חשוב ביותר לא להפעיל לחץ יתר על המידי המונע נזק לאוהל.

יש להשאיר את שאריות המזון מחוץ לאוהל בתוך קופסא אטומה. השאריות של האוכל בתוך האוהל ישאירו אותך עם מגוון מינים קטנים ורעבים שימתינו להתחיל את הארוחה על חשבון דפנות האוהל.

יש לזכור כי האוהל שלך אינו מלונה. אף על פי שהכלב יכול להיות חברו הטוב ביותר של האדם, לא יימצא בתוך האוהל שלך. אין להשאיר כלב ללא פיקוח בתוך האוהל, מאחר והבד אינו עמיד בפני כלב נרגש המשתולל מצד לצד.

נשמור על אוהלנו במהלך הפירוק.

יש לנקות היטב את האוהל ולהסיר את הזבל שנאגר בתוכו. אם האוהל עדיין מורכב, פירוקו יהיה משימה פשוטה לביצוע.

בפירוק המוטות מומלץ לדחוף במקום למשוך. אם החלטת למשוך את המוטות והם מתנתקים באמצע הפעולה, עשויים להתרחש לחץ לא רצוי על המיתר האלסטי המחבר אותם, ולגרום נזק למוטות כולם.

כאשר אתה מפרק את המוטות, כדאי להתחיל מהאמצע. כאשר מתחילים את פירוק המוטות מהאמצע ובצורה שווה מתקדמים, מונעים לחץ מיותר על המיתר האלסטי בתוך המוטות.

מומלץ ליבש את האוהל לפני הכנסתו לכיסוי. גם באוהל עם אפשרות לאוורור גבוהה, ניתן להתקבל לחות בתחתית האוהל או מתחת לכיסוי הגשם והשמש. לחות גורמת נזק רב לאוהל, ולכן מומלץ לוודא שהאוהל מיובש לחלוטין לפני אריזתו. ניתן לתלות את האוהל ליבוש בעזרת ענף או חבל, אך יש להיזהר מכתות לקרעים בבד. במידה ואין ברירה ומתבצע כניסתו לכיסוי רטוב, יש להוציאו מהמידה הראשונית וליבשו כראוי. בימים חמים, ניתן להשאיר את האוהל ליבוש בחצר מתחת לשמש, אך במקרה של גשם, יש לתלות אותו בתוך הבית.

גלגל את האוהל לתוך הכיסוי במקום לדחוס אותו פנימה כמו שק שינה. ככה לא תגרום לחץ מיותר על בד האוהל.

שמירה על האוהל בבית.

כאשר מתבצעת הכנסת האוהל לכיסוי, כדאי לגלגלו במקום לדחוסו פנימה כמו שק שינה על מנת למנוע הפקפוק הולך וגובה על בד האוהל. ייחודו של הגלילה במקום הדחיסה היא כי תוכלו למנוע החלקה מיותרת על הבד הפנימי של האוהל.

במידה ואתם מבצעים אחסון האוהל בבית, חשוב לוודא כי הוא מיובש לחלוטין לפני כן. היבוש היסודי הוא החוק המרכזי ביותר בהקשר זה. בד לח יכול לגרום לפיתוח פטריות שיובילו לריח לא נעים בתוך האוהל ויכולים לפגוע בשכבת העמידות למים של האוהל. עם זמן, הלחות עשויה לגרום לפירוק של שכבה זו. כתוצאה מכך, תישארו עם אוהל שלא יוכל לשמוש. אוהלים כאלו נוטים להיזרק.

לאחר היבוש המלא, כדאי לקפל את האוהל בצורה רפופה ולאחסן אותו במקום קריר ויבש. למרות שקיפול מסודר וקומפקטי מקל על אחסון האוהל, מומלץ להשתמש בכרית עיטור שתשמש ככיסוי לאוהל על מנת להבטיח שהאוהל לא ידחוס וישאר תמיד מאוורר ויבש. כמו כן, יש להימנע מאחסון האוהל במקומות חמים או לחים. אם זה לא אפשרי, יש לחפש מיכל פלסטיק אטום שיגן על האוהל מהחום והלחות.

איך לנקות את האוהל.

אם אתה טס לטיולי מחנאות ארוכים ועשויים להתרחש באזורים עם הרבה בוץ, חול ושרף, מומלץ לנקות את האוהל בסיום כל טיול. אם אתה משתמש באוהל ללינה רק ללילה או שניים, ניקיון פעם בעונה יתן תוצאות מספקות.

אין לך צורך לכבס את האוהל במכונת כביסה או לייבש במייבש כביסה, מכיוון שזה עשוי לגרום נזק רציני לחומרי הבניה והתפירה שלו. שימוש במכונת כביסה עשוי לקרוע את הבד ולגרום לנזק רב. יש להימנע מהשימוש במייבש כביסה מסיבות הבנה רציניות.

יש לבצע ניקוי בסיסי באמצעות אל-סבון כחומר ניקוי ולהשתמש בסקוץ’ קשיח. יש לשטוף את האוהל במים קרים תמיד ולעשות זאת בעדינות, בעזרת הידיים, לכלוך באזורים המלוכלכים. כאשר אתה מתקרב לתחתית האוהל או לכיסוי הגשם, מומלץ להתייחס לכך בעדינות מרובה.

יש להימנע משימוש בחומרי ניקוי בייתיים כמו סבון כלים, אקונומיקה וסבון כביסה. רוב חומרי הניקוי הבייתיים מכילים חומר מבשם שעשוי למשוך יצורים לא רצויים לאוהל שלך. בנוסף, רוב החומרים הללו מכילים חומרים שיכולים לפגוע בעמידות האוהל למים.

לעולם אל תשכח לבצע ניקוי תכוף ויסודי לאוהל שלך בסיום כל טיול, כדי לשמור על תנאי האוהל ולהבטיח את שימושו המושלם בטיולים הבאים.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם