איך ניתן להקטין את הסיכון בטיסות קונקשן? אמצעי זהירות מומלצים

טיול לחו"ל הוא לא עסק זול, ואם בחרתם ללכת על יעד שהמרחק האווירי שלו מישראל מכובד, הרי שמחיר הכרטיס עשוי להיות גבוה בהחלט. הראש הישראלי, המתמחה במציאת אלטרנטיבות מוזלות לכל מוצר צריכה אפשרי עושה את זה גם בתחום התעופה וישראלים רבים מצביעים ברגליים ובמזוודות ובוחרים באופציה של טיסה בלתי ישירה הכוללת עצירת ביניים אחת או יותר. במקרה זה, מחיר כרטיס הטיסה עשוי להיות נמוך באופן משמעותי, כאשר ככל שמספר עצירות הביניים עולה, עלות הכרטיס יורדת בהתאמה. אבל בהתחשב בכך שלכל דבר בחיים יש מחיר, גם מחירה של טיסת קונקשן, בעגה המקובלת, בא לידי ביטוי בכאב ראש, בלחץ ולפעמים, גם אם נדירות יחסית, גם בהפסד כספי משמעותי.

טיפ לגיל המבוגר או לאנשים חולים או למי שחשובה לו הבריאות: לטיסות באזורים הקרובים אלינו הכרוכים עד 5 שעות טיסה לא צריך לעשות טיסות קונקשין. לטיסות ארוכות, חובה לעשות טיסות קונקשין (חמצן, הגבלת תזרים מחזור דם ועוד ), יש לציין שלאחרונה מספר חברות מובילות החלו לפעול בנושא, אם הגברת לחץ החמצן, הגדלת המרווחים בין המושבים. ושווה לשלם יותר.

טיסות קונקשן – למה לשלם יותר?

אז כמובן, היתרון הגדול של טיסות קונקשן הוא המחיר. תג המחיר של טיסת קונקשן עשוי להיות זול בעשרות אחוזים לעומת טיסה ישירה, כך שפעמים רבות הפיתוי הגלום במחיר הופך את אי הנוחות היחסי הכרוך בחוויה לאפשרי. טיסה בעונות היותר בוערות בלוח השנה או טיסות לקצה השני של הגלובוס יהיו בהחלט נגישות יותר פיננסית, אם תהיו נכונים לוותר על טיסה ישירה ועל הנוחות הנלווית אליה ולהמתין מספר כזה או אחר של שעות בשדה תעופה זר.

טיסות קונקשן: התקלות שלא הייתם רוצים לפגוש

חלום הבלהות הגדול של כל טיסת קונקשן הוא עיכוב בלתי צפוי אשר יגרום להחמצת טיסת ההמשך. בהתחשב בעובדה שעיכובים הם תופעה תדירה למדי בענף התעופה, הרי שחלום הבלהות הזה עלול בהחלט להתגשם במידה ומרווח הזמן בין קטעי הטיסה לא יהיה מספק. סיוט נוסף אשר עלול להפוך למציאות בלתי נעימה בטיסות קונקשן הוא אובדן הכבודה שלכם. אמנם, חברת התעופה נוטלת אחריות על העברת המטען למטוס הבא שלכם, אך טעויות אנוש עלולות בהחלט להפוך אתכם לחסרי כל ברגע בלתי סימפטי אחד.

טיפ כללי שמתאים לכל סוג טיסה: אם למזלכם הרע, אבדה המזוודה יש סיכוי שתקבלו פיצוי. אבל כדי לקבל עבור פיצוי על כל מזוודה עליכם לפתוח תלונה על כל מזוודה ולכל אדם . ולא לפתוח תלונה אחת  ל PNR  ( חשבון ההזמנה של נוסעי הטיסה ) . מניסיון אישי ומעשי של חברה יקרה.

מה עושים אם המטוס הבא המריא בלעדיכם?

אם החמצתם את טיסת ההמשך שלכם בגין עיכוב מצד חברת התעופה שביצעה את הטיסה הקודמת, חברת התעופה היא זו האמורה לשאת באחריות ולפצות אתכם. אם אתם ברי מזל, תקבלו כרטיס לטיסה חלופית בטווח של מספר שעות. במקרים אחרים, תמצאו את עצמכם לנים בבית מלון זר על חשבון חברת התעופה כשאתם מצוידים בכרטיס לטיסת המשך ליום המחר. אפשרות לא מאוד גרועה במידה ואתם לא בלחץ, אך אסון של ממש אם אתם בדרך לכנס חשוב או לפגישה עסקית. במקרים נחמדים פחות, תמצאו שחברת התעופה מציעה לכם להמתין מספר ימים עד לטיסה הבאה, או למרבה הזוועה, מתנערת כליל מאחריות למחדל ומציעה לכם ליטול אחריות על העניין, כדי שלא תישארו בתחנת הביניים לנצח. במקרה כזה, יהיה עליכם לקחת יוזמה, לרכוש כרטיס חדש, להתאכסן בבית מלון על חשבונכם ולהקפיד לשמור על כל הקבלות, על מנת להתחשבן עם החברה הכושלת כאשר תשובו לישראל.

איך ניתן להקטין את הסיכון? אמצעי זהירות מומלצים

  • אל תתפזרו: רכישת כרטיסים לטיסת קונקשן באמצעות מספר מפעילים ובהזמנות שונות מגדילה משמעותית את הסיכון שבמקרה של תקלה תמצאו את עצמכם ללא גורם אחראי לפנות אליו, כאשר כל אחת מהמפעילות המעורבות בעניין משליכה את האחריות על החברה האחרת ומותירה אתכם ללא מענה בשטח. אז נכון, הפיתוי לערוך סקר שוק מעמיק ומקיף ברשת לצורך מציאת ההזדמנויות האטרקטיביות ביותר לכל מקטע בטיסה מובן למדי, אך, עם זאת, מומלץ לשלם יותר, ובלבד שהגורם המפעיל את כל מקטעי הטיסה יהיה זהה. באופן זה, תוודאו מראש כי בכל תקלה עתידית שלא תתרחש יהיה לכם גב מקצועי שייטול אחריות על כל מחדל ותחסכו מעצמכם כאב ראש אין סופי אשר עשוי להפוך, לא פעם, למערכת משפטית של ממש, במסגרתה כל אחת מהחברות האחראיות על טיסתכם מגלגלות את הכדור זו אל זו, ואתם נתונים בתווך, ולא ממש מעניינים את מישהו.
  • תכננו חכם: אם בכל אופן החלטתם לצאת לטיסת קונקשן המורכבת ממספר הזמנות, עשו זאת במשנה זהירות ובנו את לוח הזמנים שלכם באופן שימזער למינימום את הסיכונים האפשריים, וגם ינמיך את רף הלחץ האישי שלכם מפני עיכובים לכל אורך הדרך. בתכנון מרווח הזמן הדרוש יש לקחת בחשבון גם את הטיימינג וגם את הלוקיישן, כאשר עיתוי חם יחסית במעגל השנה דורש מרווח זמן גדול יותר וגם אופיו של שדה התעופה דורש התייחסות.

אם שדה התעופה בו אתם אמורים להחליף טיסה אחת באחרת הוא רחב ידיים ומורכב לניווט, אתם עלולים בהחלט לבזבז זמן יקר על חיפוש דרככם במרחב ולהפסיד את טיסת ההמשך שלכם. זאת ועוד, אם אתם בדרך לשדה תעופה לא מאוד חדשני ואיטי יחסית, אל תשכחו להוסיף את טווח הזמן הנדרש. הרכב הנוסעים הוא סוגיה חשובה נוספת. נוסעים מבוגרים, לדוגמה, יידרשו לפסק זמן מספק על מנת שלא ייאלצו להתנהל בבהילות בשדה התעופה. כמו כן, אם אתם נוסעים בהרכב משפחתי ומלווים בילדים קטנים, קחו בחשבון עיכובים בלתי צפויים ומינוריים שעלולים להיות הרי גורל ולגרום לכם להישאר תקועים בשדה התעופה. ובכלל, מומלץ לדאוג מראש לפסק זמן מספק להתנהלות איטית עם ילדים קטנים, על מנת שלא תיאלצו להתנהל בלחץ ולהאיץ בילדים שעשויים בהחלט להיות מותשים מהטיסה, כשהם עייפים במקרה הטוב ונודניקים להחריד במקרה הטוב פחות.

מהו טווח זמן המומלץ להמתנה בין חלקי טיסת קונקשן?

גם אם כל הנתונים לטובתכם, הרכב הנוסעים שלכם צעיר ואנרגטי, שדה התעופה נגיש, מתקדם ויעיל והעיתוי לא עמוס במיוחד, אל תהמרו על פסק זמן קצר משעה אחת לפחות.

אם הנתונים מורכבים יותר ואתם צפויים להתנהלות איטית יותר בעקבות אחת הסיבות שהוזכרו לעיל או אחרת, פסק זמן של שלוש שעות יהיה, כך סביר להניח, מספק, וימנע מכם עוגמת נפש מיותרת.

להרפתקנים / חסכנים בכל מחיר

ההמתנה במהלך עצירת הביניים, החיסרון הגדול של טיסות קונקשן, עשויה להיחשב כהזדמנות מאתגרת בעיניהם של הרפתקנים חסרי תקנה או תיירים בנשמתם, אשר ישמחו להשתהות יממה אחת לפחות בנקודת הביניים ולטעום, על קצה המזלג, נקודה נוספת בעולמנו. אופציה זו כמובן לא מתאימה לכם אם אתם מנהלים לוח זמנים צפוף, אך בהחלט אפשרית למי שזמנו בידו, ועל הדרך, מאפשרת ליהנות מחיסכון משמעותי בעלויות הטיסה.

אם נפלתם על עצירת ביניים ממושכת יחסית, מבחירה או מאילוץ, ואין לכם די זמן / אנרגיות / עניין לבילוי מחוץ לגבולות שדה התעופה, מומלץ להשקיע מעט מחשבה על מנת להפוך את ההמתנה הממושכת בשדה התעופה לנסבלת יותר, כך שלא תיצרב בזיכרונכם כחוויה הגרועה ביותר במהלך הטיול.

לשם כך, מומלץ להצטייד מראש בעזרים שיאפשרו לכם לבלות את הזמן באופן סביר, בהתאמה לאופי, לתחביבים ולתחומי העניין האישיים שלכם. אזניות איכותיות, ספר קריאה טוב, זוג מסרגות ואפילו משטח כלשהו שירפד את משטח המנוחה בו תתמקמו ויהפוך אותו לנעים יותר, עשויים לעשות את ההבדל הקטן, אך הגדול, בין המתנה משעממת שהיא סיוט אחד גדול לבין המתנה שהיא אולי לא חוויה מרגשת אך בהחלט אפשרית

טיפ  לפתרון כל בעיה שקורת לכם. מומלץ מאד לרשום את כל הפרטים של המקרה, לצלם, להקליט וידיאו, לשמור קבלות. לרשום ולהוכיח מה הפסדתם כתוצאה מהנזק שנגרם לכם ( למשל טיסות המשך, לינות, קרוזים ועוד ).

החוק הישראלי מאד מקל עם החברות שיש להם נציגות בארץ. ולכן מתוך ניסיון של מאות אלפי אנשים בעולם, אני ממליץ להיעזר בשירות מעולה של חברת אמריקאית מהמובילות בעולם שגם מתווכים ישראלים משתמשים באתר לתביעות בעקבות איחורים, עיכובים וביטולי טיסות  . לאחר שתמלאו את הטופס, תצרפו צילומי דרכונים, כרטיס בורדינג. ולבסוף גם תחתמו ( חתימה דיגיטלית -תקפה ), קבלות על הנזקים שלכם, תקבלו הערכה מסוימת, כמה מגיע לכם כפיצוי. ואם תחליטו לתבוע דרכם, לאחר כמה שבועות, תקבלו ישר לחשבון הבנק שלכם פיצוי ( בניכוי העמלה ). מרגע שתסיימו יעדכנו אתכם במייל על ההתקדמות. אפשר לתבוע פיצוי של עד 5 שנים האחרונות על הזמנת יתר, עיכובי טיסה וביטולים. לצורך זה אתם מתבקשים לתת מספרי טיסות או לתת גישה למייל על מנת הם יסרקו ולאתר את הטיסות. לאחר מכן תקבלו חוות דעת האם אתם זכאים לפיצוי וסורק את כל התיבות כדי לאתר מספרי טיסות מהעבר, ולעדכן אתכם האם יש מקום לדרוש פיצוי.

אם אתם לא מעוניינים לתבוע בשיטה שהמלצתי וזה בסיידר גמור. פנו לעורך דין מקצועי שעוסק רק בתחום חוקי התעופה, ולא לאתרי חובבים ( יש בכמויות )

המדריך המושלם למציאת טיסות זולות. מידע, טיפים והמלצות

 

טיפים והמלצות של יאיר בר זוהר טיסות, קונקשין, קונקשן

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות