• תַפרִיט
  • תַפרִיט

איפה יש את הטבע הצבעוני ביותר בעולם

דף הבית » איפה יש את הטבע הצבעוני ביותר בעולם

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 5 דקות

היציאה אל הלא נודע הפרועה מביאה מראות חדשים וצבעים חדשים לחייכם. 
הבדים הטבעיים היפים בעולם הם לרוב תוצאה של השילוב המושלם של מיקום, טמפרטורה ומרכיב מסתורי כלשהו . מרבצי מלח בלתי רגילים יכולים לגרום לך לראות אגם בצבע ורדים,  פרחים בשדה כיצירת אמנות מלאת חיים, אצות יכולות להפוך מעיין חם לבריכת קשת צבעים.
החל מהרי הקשת המיסטיים בפרו ובסין וכלה באינסוף של חולות לבנים בניו מקסיקו, אלה הם רק כמה מפלאי הטבע המרהיבים ביותר בעולם לטייל בצבע מלא.
וכשאתם בטיול, אל תשכחו להביא את המצלמה שלכם.

מערת השיש, צ’ילה Marble Cave, Chile

הקארסט גיר בכפר Gadime חלק גדול ממנו עדיין לא נחקר. המערה נמצאה בשנת 1966 על ידי אחמט אסלני שעבד על גנו

מיכלאנג’לו יכול להיחשב לאדון השיש, אך הוא אינו תואם את אמא טבע. במשך יותר מ 6,000 שנה גלים שוחקים סידן פחמתי באנדים הפטגוניים. מבקרים היוצאים כעת למערות יכולים להתפעל מהעקומות העדינות של חיתוכי השיש שמנת וכחול.

קניון אנטילופ, אריזונה Antelope Canyon, Arizona

קניון אנטילופ הוא קניון מוצר בתחומי שמורת האינדיאנים אומת נאוואחו בצפון-מזרח אריזונה, הידוע בשל תצורות הסלע הייחודיות שבו, שמהוות מקור משיכה לתיירים ולצלמים.השם “קניון אנטילופ”, שניתן לו על שם האנטילוקפרות האמריקניות שחיו בעבר באזור, מתייחס למעשה לשני קניונים: קניון אנטילופ העליון, הידוע גם בשם “הסדק” (The Crack), וקניון אנטילופ התחתון, הידוע גם בשם “חולץ הפקקים” (The Corkscrew). בשפת הנאוואחו נקרא הקניון העליון “צה בגנליני” (Tse’ bighanilini; “המקום בו המים עוברים דרך הסלעים”) והקניון התחתון נקרא “האסדסטוואזי” (Hasdestwazi; “קשתות סלע ספיראליות”).

הקניון נוצר כתוצאה מסחיפה של אבני החול המצויות בו, בעיקר כתוצאה משטפונות. שטפונות אלה מאפיינים את הקניון גם כיום. הקניון נפתח למבקרים בשנת 1997, לאחר שהוכרז כחלק מהפארק השבטי נאוואחו. הקניון העליון, שגובה קירותיו כ-40 מ’, מתויר יותר מהתחתון, מאחר שהוא נגיש וקל יותר להליכה. אחד האלמנטים האופייניים לקניון העליון, ושמושכים אליו חובבי צילום רבים, הוא האופן שבו חודרות קרני השמש לקניון ומאירות חלקים ממנו באור רך. תופעה זו מתרחשת רק בחודשי הקיץ, בין אמצע מרץ לתחילת אוקטובר. הקניון התחתון, שצורתו כצורת האות V, נמוך יותר, אך מסלול ההליכה בו כרוך בטיפוס במדרגות ובסולמות. על המבקרים בשני הקניונים להיות מלווים במדריך מטעם רשויות הפארק. ויקיפדיה

הצבע בקניון אנטילופה הוא אולי אחד מהנפלאים הטבעיים בעולם כולו בארצות הברית. תלוי בזמן השנה בו אתה מבקר, הקניון יכול להאיר כתום לוהט או סגול מלכותי. צלמים אוהבים במיוחד את הקניון מסוף מרץ עד תחילת אוקטובר, כאשר אור קורן דרך צמרות הקניון כדי ליצור דגשים זוהרים.

הר הקשת, פרו Rainbow Mountain, Peru

אפשר לטייל אי שם מעל הקשת בפרו. ההר הצבעוני “התגלה” רק בשנים האחרונות. אבל עכשיו, כ -1,000 תיירים ביום נוהרים לראות את הלהקות העולמיות של טורקיז, לבנדר וזהב. זקנים מקומיים אומרים כי ההר הגיח בשנים האחרונות לאחר שהשלג שכיסה אותו נמס (מה שקשור לכמה התחממות כדור הארץ).

גאופארק גָ’אנְגִיֵה דָאנְשִׁיָה, סין Zhangye National Geopark, China

הפארק הגאולוגי הלאומי גָ’אנְגִיֵה דָאנְשִׁיָה הידוע גם כ”גאופארק גָ’אנְגִיֵה דָאנְשִׁיָה” שוכן בסמוך לעיר ג’אנגיה במחוז גאנסו בצפון מערב סין. הפארק משתרע על שטח של 510 קילומטרים רבועים. בעבר היה זה אזור נופי ופארק של המחוז, והוא קיבל מעמד של פארק גאולוגי לאומי בנובמבר 2011. ויקיפדיה

פארק זה מכונה לפעמים “הרי הקשת של סין.” פסי טכניקולור של אבן חול ואבן זילוף מטאטאים את כל רכס הסלע, ומושכים אלפי תיירים מדי שנה. ההרים הצבעוניים הם תוצאה של 24 מיליון שנות דחיסה והתנגשות טקטונית.

סרט 360 מעלות

חולות לבנים, ניו מקסיקו White Sands National Monument, New Mexico

הפארק הלאומי White Sands הוא פארק לאומי אמריקני הממוקם במדינת ניו מקסיקו על כביש ארה”ב כ- 24 ק”מ דרומית-מערבית לאלמוגורדו וכ- 84 ק”מ צפונית-מזרחית ללאס קרוסס , במערב מחוז אוטרו ובצפון-מזרח דונה אנה מחוז . הפארק ממוקם בגובה ממוצע של 1219 עם דיונות חול לבן המורכב גבס גבישי. שדה הגבס הגדול מסוגו על פני כדור הארץ.

מדבר סהרה, מרוקו Sahara Desert, Morocco

חולות כתומים תוססים נושפים על פני המדבר באחד המקומות הרומנטיים והפוטוגניים ביותר עלי אדמות. לחוויה מדברית צבעונית עוד יותר, תכננו טיול הכולל לינה לילית ביישוב ברברי. בגדים עזים, שטיחים ואוהלים נראים דינמיים אפילו יותר על רקע חול ושמים.

אגם נטרון, טנזניה Lake Natron, Tanzania

אגם נטרון הוא אגם מלח השוכן בצפון טנזניה קרוב לגבול המדינה עם קניה, בהסתעפות המזרחית של הבקע המזרח אפריקאי. האגם רדוד ועומקו המרבי שני מטרים, רוחבו משתנה בהתאם לגובה המים המתאדים בקצב גבוה במיוחד. אידוי מי האגם משאיר מאחוריו תערובת של מלחים ומינרלים המכונים נטרון ומכאן שמו של האגם.  הקרום הוורוד או האדום הבהיר נגרם כתוצאה ממאגרי נתרן קרבונט ומינרלים אחרים. האגם מלוח מדי וחם מכדי שרוב בעלי החיים יוכלו לשרוד בו. ויקיפדיה

שטח1,040 קמ”ר, גובה מפני הים600 מ׳, אורך57 ק״מ

אגם הילייר, אוסטרליה Lake Hillier, Australia

אגם הילייר הוא אגם מלח בקצה האי האמצעי, הגדול מבין מקבץ איים, ליד החוף הדרומי של אוסטרליה המערבית. האגם בולט במיוחד בשל צבעו הוורוד. רצועת חוף ארוכה וצרה מחלקת בינו לבין האוקיינוס הדרומי. ויקיפדיה

שטח: 150 דונם, רוחב: 250 מ׳, אורך מרבי:  600 מטרים

התבוננו בחיים דרך משקפיים בצבע ורד ונסו להביט באגמים בצבע ורדים. אגם הילייר, הממוקם במערב אוסטרליה, הפך לאטרקציה תיירותית בשל צבע המופלא שלו. האגם נראה בצורה הטובה ביותר עם סיור במסוק טיסה כדי לראות את האגם הוורוד בצמוד ליער הירוק שמסביב לאוקיאנוס השקט הכחול.

שקע דנאקיל, אתיופיה Danakil depression, Ethiopia

שקע דנקיל הוא שקע גאולוגי בחלק הצפוני של משולש עפר, הנכלל בתחומי מדבר דנקיל. השקע ממוקם באזור הגבול שבין אתיופיה ואריתראה. השקע נוצר בנקודת המפגש של שלושה לוחות טקטוניים המתרחקים זה מזה בקצב של 1–2 ס”מ בשנה: הלוח הערבי ממזרח, הלוח הנובי ממערב, והלוח הסומלי מדרום. ויקיפדיה

אחד המקומות החמים ביותר על פני כדור הארץ הוא גם אחד הצבעים המדהימים ביותר. המעיינות החמים של דיכאיל דיכאון נראים כמו משהו שלא מהיקום הזה. עיגולים של שרטוטים קו את הבריכות הכחולות ברחבי הארץ הצבעונית. מעיינות גופרית, הרי געש, גייזרים, מישורי מלח ואגמים מינרלים מוסיפים תכונות ייחודיות לשאר חלקי הארץ

הגייזר המעופף, נבדה Fly Geyser, Nevada

כמה מהמראות היפים בעולם נוצרו במקרה. בשנת 1964, חברה גיאו-תרמית קדחה לבדיקה. אך משהו השתבש והבאר נותרה פתוחה לאחר סיום. מים חמים החלו לירות החוצה וסידן פחמתי החל להצטבר. המשקעים המשיכו לגדול יותר ויותר והמים המשיכו לירות יותר ויותר. כיום הגייזרממשיך לצמוח. הצבע הפנטסטי נגרם על ידי אצות טרמופיליות, הפורחות ירוק ואדום . אמנם בתחילה לא פלא טבעי, אך רק הטבע יכול היה ליצור זאת מתוך באר מקרית.

האביב הגדול הפריזמטי, הפארק הלאומי ילוסטון, ויומינג Grand Prismatic Spring, Yellowstone National Park, Wyoming

לא זו בלבד שהמעיין החם הגדול ביותר של גראנד פריזמטי, ילוסטון, הוא המצולם ביותר. לא בכדי  השלישי בגודל בעולם . המעיין התרמי של הקשת הוא מאגר של צבעים מלאי חיים. הטבעות החיצוניות הכתומות, הצהובות והירוקות נגרמות על ידי מין שונה של חיידקים וחיידקים הפורחים בטמפרטורות שונות. עם זאת, במרכז הכחול העמוק של המעיין החם, המים כל כך חמים (כמעט 190 מעלות צלזיוס), הם סטריליים לחלוטין.  

המערה הכחולה  איטליה Blue Grotto, Italy

מערה הכחולה היא מערה באי קאפרי השייך לאיטליה. המערה נראית כאולם גדול שגובהו כארבע קומות. הכניסה לתוכה אפשרית רק מן הים ועל ידי סירה, דרך קשת אבן שגובהה פחות ממטר. את המערה כרו גלי הים בתוך אבן הגיר והיא מלאה מחציתה מים כתוצאה משקיעתה של אדמת החוף. שמה של המערה ניתן לה בשל האור הכחול המציף את חללה. בימי עבר הייתה המערה משמשת כמקום רחצה לעשירי רומא. המעברים התת-קרקעיים המובילים אליה אטומים בחלקם ונראה שבעבר היוו חלק ממערכת מחילות תת-קרקעית. ויקיפדיה

ספיאגיה רוזה, איטליה Spiaggia Rosa, Italy

בדיוק כשאתה חושב שסרדיניה לא יכולה להיות קסומה יותר, אתה מגלה חוף ורוד. החול הים תיכוני עם גוון הפלמינגו עשוי משילוב של מאובנים כתושים, גבישים ואלמוגים.  החוף היה הרבה יותר תוסס, אבל אחרי עשרות שנים של תיירים שאספו חול, הגוון התבהר לצבע סומק.

 


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


השאר תגובה

אתר זה עושה שימוש באקיזמט למניעת הודעות זבל. לחצו כאן כדי ללמוד איך נתוני התגובה שלכם מעובדים.

צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם