• תַפרִיט
 • תַפרִיט

איפה לתבוע בגין עיכוב או ביטול טיסה ואו אובדן מזוודה?

דף הבית » איפה לתבוע בגין עיכוב או ביטול טיסה ואו אובדן מזוודה?

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 6 דקות

רוצים לדעת את כל הפרטים שחברות הטיסה לא יאהבו שאתם תדעו?

רוצים לדעת איך לפנות לחברת התעופה שבדרך כלל מתנערת?

המאמר מסביר בפירוט את זכויות הנוסעים במקרים של עיכוב טיסה, ביטול טיסה, אובדן כבודה ונזקים למזוודות. 🛄✈️

הוא מפרט מה ניתן לעשות בכל אחד מהמקרים, כמו לשמור קבלות, לדרוש פיצוי ולהגיש תביעה לחברת התעופה. 📑💰

המאמר ממליץ על חברת שיכולה לסייע בתהליך התביעה ולהשיג עבורך את הפיצוי המגיע לך, עם עמלה רק במקרה של הצלחה. 🏆💸

לבסוף, הכתבה מדגישה שניתן לתבוע פיצוי עד 3 שנים אחורה, ושחשוב להכיר את זכויותיך כנוסע כדי לקבל את המגיע לך במקרה של שיבושים בטיסה. ⏰🛡️

אך לפני זה!!!

איך לכתוב מכתב תלונה על שירות ללא עורך דין

יש ברשותנו מאגר ענק של אנשים שמנהלים את שרות הלקוחות בחברות התיירות המובילות בעולם, עם פרטי ההתקשרות. לפנות ב tiptopttrips@gmail.com. כל רשימת חברות התעופה עם אנשי השרות בתחתית המאמר

כתבה, ערכה וצילמה: ע”וד ריבי טל

עיכוב של מעל 3 שעות או ביטול טיסה הוא דבר מאד מתסכל, אבל גם יכול להיות מאוד משתלם! ולהרוויח יותר מעלות הכרטיס או הפסד יום שלם. למי שהזמן חשוב לו, אני ממליץ, למי שאין כוח וזמן להתעסק להיעזר בשירות מעולה של חברת אמריקאית “אייר הלפ” מהמובילות בעולם שגם מתווכים ישראלים משתמשים בה.

אייר הלפ” (AirHelp) – חברה אמריקאית שמוכרת בכל רחבי עולם ובעיקר באירופה, פועלת ב-16 מדינות ונותנת מענה ב-30 שפות. מהנתונים בשלהם שנים האחרונות מסתבר שבישראל שיש 240 ביטולי טיסות ו-12,600 עיכובים בשנה.  מבדיקה נודע 87 אחוזים מהנוסעים באירופה ן 92 אחוזים באמריקה לא יודעים את זכויותיהם ולכן לא תובעים פיצויים. 60% מיתרת הנוסעים שיודעים תובעים, אבל נדחים על ידי החברות ואז……….רובם מרימים ידיים קבלים דחייה מהחברה, לא יודעים איך להמשיך ואז לרוב הם ירימו ידיים.

ל”אייר הלפ” יש מתחרים: Refund.me ו-Claim It ועוד שעובדים על אותו פרינציפ. אך להם לעומת המתחרים יש את ההצלחות הכי טובות לאורך שש שנים עם מעל לשבעה מיליון נוסעים, שהחברה עזרה להם.  בניגוד לחברות אחרות ועורכי הדין (שגובים לפי שעה אפילו אם לא זכיתם, גובים על תרגום לשפה אחרת ושיש להם בעיות גישה לחברות ולבתי המשפט) הם גובים עמלה של 25% רק כנגד הצלחה ובמקרה והדבר יגיע לבתי משפט הם יידעו אותך על תוספת.

ציון גבוה של עשרות אלפי סקירות בחברת הצרכנות trustpilot

עורכי הדין בישראל יודעים ובקיאים בעבודתם מצויין מול חברות התעופה הישראליות. אבל, מול חברות תעופה זרות, ההתנהלות שונה בבתי משפט השונים באירופה ואמריקה יש הבדל גדול מאד מבחינת גובה הפיצויים.

הידעתם?

לפי החוק הישראלי- זכאות לקבלת פיצוי כספי רק עם עיכוב טיסה מעל לשמונה שעות. לפי התקנות האירופיות – זכאות לקבלת פיצוי כספי רק עם עיכוב טיסה של יותר משלוש שעות. הפיצוי הכספי בישראל אולי טיפה גבוה אבל יש חשיבות למינימום מרחק הטיסה שהוא לטובת התקנות האירופאיות.

ישנם חברות התעופה מנסות לפתות אותך (קשה להגיד את המילה לא), זה אינו מונע ממך לתבוע מהם את המגיע לך. אל תחתום על שום ויתור.

במקרה של ביטול טיסה

לפעמים יש ביטולים טיסה, זה יכול לקרות. חברת תעופה יכולה לבטל טיסה מכמה סיבות. לפעמים, בעיות כמו: מזג אויר גרוע, ברקים, חירום רפואי, שביתות עובדי שדה תעופה או שביתות של בקרת תנועה אווירית, תנאי מזג אוויר קשים קשים, הגבלות על בקרת תנועה אווירית, תקלות פתאומיות במכ”ם בשדה התעופה, מעשי חבלה, תסיסה פוליטית, פעולות טרור ועוד

האם ידעת שכאשר חברת תעופה מבטל את הטיסה שלך, ייתכן שתהיה זכאי לקבל פיצוי ביטול טיסה?

חברת התעופה רואה טיסה מבוטלת אם המטוס מעולם לא עזב את המסלול.

זכור כי טיסה הממריאה מאוחר, כלומר טיסה מתעכבת, היא לא טיסה בוטלה.

אתה זכאי לפיצוי בגין הטיסה המבוטלת שלך אם …

 • חברת התעופה מודיעה על נוסע הביטול פחות מ -14 ימים לפני הטיסה.
 • הטיסה שלך מבוטלת בנסיבות בלתי-רגילות כגון “קשיים טכניים” או “נסיבות מבצעיות”. על פי פסיקת בתי הדין, “שביתות פראיות” פנימיות של צוות הטיסה אינן מהוות “נסיבות יוצאות דופן”.
 • שמור את כרטיס העלייה למטוס והוסף מסמכי נסיעה אחרים.
 • שאל ואפילו הקלט מדוע הטיסה בוטלה.
 • בקש טיסה חלופית ליעד או להחזר כספי. אם מוצעת לך טיסה חלופית ברמה גבוהה יותר מזו שהזמנת, הספק אינו יכול לחייב אותך בתשלום נוסף. מצד שני, אם שיעור הטיסה החלופית נמוך יותר, אתה יכול לקבל החזר של בין 30-75% מהמחיר ששילמת במקור.
 • רשמו את מועד ההגעה החדש ליעדכם.
 • בקש את חברת התעופה לשלם עבור הארוחות שלך וכיבוד + נסיעות + חדר במלון.
 • שמור את הקבלות שלך אם הטיסה המבוטלת שלך בסופו של דבר, לכל דבר שעולה לך כסף נוסף.
 • אם מוצעת לך טיסה חלופית ברמה גבוהה יותר מזו שהזמנת, הספק אינו יכול לחייב אותך בתשלום נוסף. מצד שני, אם שיעור הטיסה החלופית נמוך יותר, אתה יכול לקבל החזר של בין 30-75% מהמחיר ששילמת במקור.
 • אל תחתום על שום דבר ולא תקבל הצעות שיכולות לוותר על הזכויות שלך.

במקרה של עיכוב טיסה

החזק את כרטיס העלייה למטוס ואת כל מסמכי הנסיעה האחרים. שאל והקלט למה הטיסה התעכבה. לאסוף הוכחה על העיכוב (למשל תמונות של לוח היציאה או תקשורת של חברת התעופה המאשר את ההפרעה). רשמו את מועד ההגעה ליעדכם.  בקש מחברת התעופה לשלם בעבור ארוחות וכיבוד במהלך העיכוב וכן גישה לתקשורת, כולל שתי שיחות טלפון, טלפקס או פקס, ודוא”ל. שמור את כל הקבלות שלך אם הטיסה שלך מתעכבת ובסופו של דבר עולה לך כסף נוסף.

במקרה של אובדן כבודה 

אם אתה נמצא בטיסה והכבודה שלך אינם מגיעים, בצע את השלבים הבאים:

החזק את כרטיס העלייה למטוס ואת קבלות המטען שנבדקו. אם אין לך את כרטיס עלייה למטוס, תוכל להשתמש בכל מסמך טיסה עם מספר סימוכין להזמנה. מספר זה מוקצה להזמנת הטיסה שלך על ידי חברת התעופה והוא קוד בן 6 ספרות, אשר עשוי לכלול גם אותיות ומספרים.

יידע בשדה התעופה את חברת התעופה בהקדם האפשרי כי הכבודה שלך לא היגיע.

מלא דוח לכל מזוודה, אחרת אם יש לך שתי מזוודות ותתבע בתלונה אחת, תפוצה על אחת

בקש תשלום דמי החזר מן חברת התעופה, מדיניות משתנה מחברת תעופה אחת לאחרת, אבל זה לא יזיק לשאול. חברות תעופה מסוימות רק מציעים הנחות באמצעות חברת התעופה אשראי, אבל להתעקש על מזומנים, אם אפשר. אם הם מסרבים, לשקול להוסיף אותו לתביעה החזר שלך.

מעקב אחר המטען שלך באמצעות מספר האסמכתא של הקובץ.

ספקים רבים מספקים כלי מעקב מקוונים. זה צריך לקוות לתת לך רעיון הגון של כאשר התיקים שלך יתעדכן איתך.

לשמור על קבלות שלך אם אתה צריך להחליף את הפריטים הדרושים. אלה כוללים פריטים כמו מוצרי טואלטיקה או תחתונים, דברים שהיו בשקיות שלך, כי אתה לא יכול באמת לעשות בלי כמה ימים. לאחר הגשת תביעה, ייתכן שתוכל לקבל החזר עבור הוצאות אלה.

להגיש תביעה לחברות התעופה. זה המקום שבו קבלות עבור אותם פריטים הדרושים לבוא לידי ביטוי. רוב חברות התעופה דורשות כי התביעה שלך תבוצע לא יאוחר ממספר ימים מיום הטיסה שלך גם אם התיקים שלך עדיין לא הגיע. שוב, זה משתנה מנשא אחד למשנהו, לכן בדוק את מדיניות חברת התעופה שלך באינטרנט.

במקרה של נזק לכבודה 

שמור את כרטיס העלייה למטוס ואת קבלות המטען שנבדקו, אם אין לך את כרטיס העלייה למטוס, תוכל להשתמש בכל מסמך טיסה עם מספר סימוכין להזמנה. מספר זה מוקצה להזמנת הטיסה שלך על ידי חברת התעופה והוא קוד בן 6 ספרות, אשר עשוי לכלול גם אותיות ומספרים.

דווח על הנזק לכל מזוודה לפני שתעזוב את שדה התעופה לאחר קבלת התיקים שלך. אם לא ניתן לדווח על הנזק לפני שעזב את שדה התעופה, ייתכן שתוכל לעשות זאת מאוחר יותר, אבל הדרישות משתנות מחברת תעופה אחת לאחרת, כדי לבדוק את מדיניות חברת התעופה שלך באינטרנט.

למלא טופס תביעה לנזק. אתה כנראה תתבקש לעשות זאת אם אתה מדווח על הנזק באופן אישי, אבל כמה חברות תעופה יש את הטפסים באינטרנט.

להציג את התיקים שלך לבדיקה, כך שניתן לתקן או להחליף.  שוב, עדיף לעשות זאת לפני שתעזוב את שדה התעופה, אם אפשר. חברת התעופה תנהל משא ומתן איתך, בין אם הם לתקן את הנזק, להחליף את הפריטים, או אחרת לפצות אותך.

להגיש תביעה לחברת התעופה עבור פריטים פגומים. ישנם מספר יוצאים מן הכלל מה חברת התעופה יכסה במונחים של פריטים ארוז והם עשויים להכחיש כל אחריות בכלל, אבל אם אתה יכול לספק מקרה משכנעת כי הם אחראים, זה עשוי להיות שווה את הזמן שלך.  צלם את הנזק בשדה התעופה ואפילו להקליט שיחות.

תהליך התביעה ועוד…

לאחר שתכנסו לדף האינטרנט תמלאו את הטופס, תצרפו צילומי דרכונים, כרטיס בורדינג. ולבסוף גם תחתמו (חתימה דיגיטלית -תקפה), תקבלו הערכה מסוימת, כמה מגיע לכם כפיצוי. לאחר כמה שבועות, תקבלו ישר לחשבון הבנק שלכם פיצוי (בניכוי העמלה). מרגע שתסיימו יעדכנו במייל על ההתקדמות.

אפשר לתבוע פיצוי של עד 3 שנים האחרונות על הזמנת יתר, עיכובי טיסה וביטולים. לצורך זה אתם מתבקשים לתת מספרי טיסות או לתת גישה למייל על מנת הם יסרקו ולאתר את הטיסות. לאחר מכן תקבלו חוות דעת האם אתם זכאים לפיצוי וסורק את כל התיבות כדי לאתר מספרי טיסות מהעבר, ולעדכן אתכם האם יש מקום לדרוש פיצוי.

מכתב שקיבלתי מהנהלת החברה

זה לא היה אפשרי ללא עבודה החזקה שאתה עושה לאורך כל השנה. יחד מהתחלה, התחלנו לבעוט להתחיל במאבק למען עזרה בזכויותיהם של נוסעים ישראלים. אנו מקווים כי המאמר שלך גם יעזור לקהל שלך להכיר אייר הלפ אפילו בתדירות גבוהה יותר.

עוד מאמר בנושא:חברת התעופה שממנה הזמנת כרטיסי טיסה, קרסה. מה קורה? מה מצבך?


רשימת חברות התעופה שיש לנו מידע על מנהלי שרות לקוחות שעשויים לעשור לכם

Aegean Airlines, Aer Lingus, Aeroflot, Aerolineas Argentinas, AeroMexico, Air Canada, Air China, Air France, Air India, Air New Zealand, Air Tahiti Nui, AirAsia, Alaska Airlines, Allegiant, American Airlines, Asiana Airlines, Austrian Airlines, Avelo Airlines, Avianca Airlines, Breeze Airways, British Airways, Brussels Airlines, Cathay Pacific, China Airlines, China Southern Airlines, Condor Airlines, Copa Airlines, Croatia Airlines, Delta Air Lines, EasyJet, EgyptAir, El Al Airlines, Elite Airways, Emirates, Etihad Airways, EVA Airways, ExpressJet Airlines, Fiji Airways, Finnair, Frontier Airlines, Hainan Airlines, Hawaiian Airlines, Iberia Airlines, Icelandair, IndiGo Airlines, Interjet, ITA Airways, Japan Airlines, Jet Airways, JetBlue Airways, KLM Royal Dutch Airlines, Korean Air, La Compagnie, LATAM Airlines, LIAT Airlines, Lufthansa Airlines, Malaysia Airlines, Meridiana, The Monarch Group, Norwegian Airlines, Philippine Airlines, Porter Airlines, Qantas Airways, Qatar Airways, Ravn Alaska, Royal Jordanian Airlines, SAS Scandinavian Airlines, Signature Flight Support, Silver Airways, Singapore Airlines, SkyWest Airlines, South African Airways, Southwest Airlines, SpiceJet, Spirit Airlines, Sun Country Airlines, Sunwing Airlines, Swiss International Airlines, TAP Air Portugal, TAR Aerolíneas, Thai Airways, Turkish Airlines, Ukraine International Airlines, United Airlines, Virgin America, Virgin Atlantic Airways, Virgin Australia, Volotea, Vueling Airlines, WestJet Airlines

מכתב שקיבלתי מהנהלת החברה

זה לא היה אפשרי ללא עבודה החזקה שאתה עושה לאורך כל השנה. יחד מהתחלה, התחלנו לבעוט להתחיל במאבק למען עזרה בזכויותיהם של נוסעים ישראלים. אנו מקווים כי המאמר שלך גם יעזור לקהל שלך להכיר אייר הלפ אפילו בתדירות גבוהה יותר.


על פי סעיף 27א לחוק הגנת זכויות יוצרים: אנו מכבדים זכויות יוצרים ועושים מאמץ לאתר את בעלי הזכויות למידע/צילומים/תמונות/סרטים המגיעים לידנו. אבל, אם זיהיתם מידע/צילום/תמונה שאתם מחזיקים בזכויותיהם ולא ניתן קרדיט (בשוגג), אתם רשאים לפנות אלינו ולבקש לחדול מהשימוש או לבקש לתת קרדיט, וזאת באמצעות פנייה למייל support@tiulim.net.


צרו קשר עם ורדה לתכנון הטיול שלכם