אירועים, בילויים ואטרקציות ברובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham), לונדון

תחקיר למאמר זה נעשה על ידי פייטוש מאתר מלון

 הרובע ממוקם בחלקה המערבי הפנימי של העיר לונדון. רובע האמרסמית' ופולהאם הוקם בשנת 1965 על ידי איחוד הרובע המטרופוליני של האמרסמית' והרובע המטרופוליני של פולהאם. בעת הקמתו נקרא הרובע בשם "רובע האמרסמית' של לונדון" (London Borough of Hammersmith). שם הרובע שונה לשמו הנוכחי בהחלטת מועצת הרובע מה-1 בינואר 1979. ברובע נערכה בשנת 1908 אולימפיאדת לונדון באצטדיון וייט סיטי. יש בו אטרקציות מגוונות ומוסדות ספורט של ענפים שונים, העיקריים שבהם מוסדות כדורגל. ברובע יש שלוש קבוצות כדורגל ובראשן קבוצת צ'לסי.

האטרקציות הבולטות ברובע האמרסמית' ופולהאם הן :

 • ארמון בקינגהאם (Buckingham Palace).
 • מוזיאון הפולנים סיקורסקי (Sikorski Museum).
 • מוזיאון בית לייטון (Leighton House  Museum).
 • מוזיאון כלי הנגינה (Museum of Instruments).
 • מוזיאון ארמון פולהאם (Museum of Fulham Palace).
 • מרכז הסיורים של אולפני הבי.בי.סי (BBC Television center).
 • גלריית ויליאם מוריס (William Morris Gallery).
 • תיאטרון בית המשפט (Barons Court Theatre).
 • תיאטרון אפולו (Apollo Theatre).
 • מרכז לונדון לשימור בעלי חיים (London Wetland Centre).
 • כנסיית לוק הקדוש (St. Lukes Church).
 • שוק האיכרים שפרדס בוש (Shepherds Bush  Market).
 • שוק האיכרים של פולהאם.
 • כנסיית פטר הקדוש (St. Peters' Church).
 • מרכז קניות הרודס (Harrods).

פארקים שכדאי לטייל בהם ברובע האמרסמית' ופולהאם :

 • פארק בישוף (Bishops Park).
 • פארק הרלינגהאם (Hurlingham Park).

מסעדות שמומלץ לבקר בהן ברובע האמרסמית' ופולהאם :

 • רוז' – קפה ומסעדה (Cafe Rouge).
 • מסעדת עזיז (Aziz).
 • מסעדת קיווי קיטצ'ן (Kiwi Kitchen).
 • בר ומסעדה אסטבלישמנט (The Establishment).
 • בית קפה איטלקי פפראצי (Paparazzi).
 • מסעדת בלו אלפנט (Blue Elephant).
 • מסעדת קישמיש (Kishmish).

ארמון בקינגהאם (Buckingham Palace)

מעבר להיותו ארמון המגורים של המלכה, מפורסם הארמון בזכות חילופי משמר הסוסים והגדודים הנערך במקום מדי יום. חילוף השומרים בשער הכניסה מתקיים מדי יום בשעה 11:30 מאפריל עד סוף יולי, ובשאר חודשי השנה תלוי טקס ההחלפה במזג האוויר. ארמון בקינגהאם נחשב לארמון הרשמי של מלכי בריטניה, והוא נפתח לביקורי קהל בשנת 1993. כאשר נכנסים, עוברים את חדר המשמר דרך פרוזדור לטרקלין אירוח שעל קירותיו תלויים בדי משי ירוק, ששימש את המלכה שרלוט. התקרה מקושטת בעיטורים מצופים בזהב וניתן לראות את כס המלוכה והכסאות אשר המלכה השתמשה בהם בשנת 1953, ואת האולם הארוך אשר נפתח בשנת 1956 על ידי המלכה ויקטוריה לחגיגות סיום המלחמה בקרים. בהמשך הביקור ניתן לראות את גלריות התמונות של האמנים רובינס, רמברנט, ג'קמטו, וירמר ועוד. לאחר מכן עוברים בחדר האוכל שקירותיו מצופים בצבע אדום ועליהם ציורי פורטרטים של בני המלוכה. הכיסאות הובאו למקום בשנת 1813. ממשיכים את הסיור בטרקלין שקירותיו כחולים, לאורכו 30 עמודי שיש מרהיבים, אגן ההטבלה של נפוליון, חדר מוזיקה, וחדר שקירותיו לבנים ומכיל עתיקות מצרפת ומאנגליה וריהוט מצופה זהב. הארמון נבנה בשנת 1702, כאשר דוכס בקינגהאם בנה ומכר אותו בשנת 1761 למלכה שרלוט, אז נעשו בו שינויים והוכנסו אלמנטים של אדריכלות צרפתית, המלכה ויקטוריה הראשונה הפכה את הארמון למגוריה בשנת 1837, ושער השי הקשתי הוזז לתחילת רחוב אוקספורד של היום. כיום משמש הארמון למגורים ולמוסדות ניהול המדינה הנמצאים בשליטת המלוכה. הכניסה לארמון היא בתשלום.

כתובת : דרך ארמון בקינגהאם (Buckingham Palace Road), רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 77667300

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות הבאות : ויקטוריה, סנט ג'יימס , גרין פארק.

זמני פתיחה : הארמון פתוח למבקרים בין התאריכים 26 ביולי – 30 בספטמבר.

 

מוזיאון הפולנים סיקורסקי (Sikorski Museum)

לכשנגמרה מלחמת העולם השנייה נותרה קהילה גדולה של גולים בבריטניה. על מנת לשמר את החלק הפולני בצבא השחרור הפולני הוקם המוזיאון. מבחינה מעשית נשמרו דברים רבים, ביניהם : רשומות היסטוריות, מסמכים, סטנדרטים של החטיבה, מדים, דרגות, יצירות אמנות בולטות של הספרות, ואחרון חביב, אינספור חפצים אישיים אשר היו שייכים פעם למדינאים, דיפלומטים, אנשי אקדמיה, מנהיגים בצבא, וגם לגברים ונשים רגילים ממוצא פולני. חלק מהמוצגים הם נדירים מתקופת נפוליאון ,מהמאה ה-18, מחיל הפרשים והשריון, וביניהם דוגמאות וסמלי יחידות מהשנים 1918 – 1946. הכניסה למוזיאון היא בחינם.

כתובת : פרינסס גייט (Princes gate) מספר 20, שכונת קנזינגטון (Kensington), רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 5899249

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות הבאות : פדינגטון, קנזינגטון אולימפיה, ויקטוריה, מרילבון, מערב ברומפטון, וגם באמצעות האוטובוס.

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בימי שני – שישי בין השעות 14:00 – 16:00, בשבת ראשונה של כל חודש בין השעות 10:00 – 16:00.

 

מוזיאון בית לייטון (Leighton House  Museum)

בית לייטון הוא בית מגוריו והסטודיו של לורד לייטון, אמן ידוע מהתקופה הוויקטוריאנית בלונדון. בתוך הבית נמצאות דוגמאות של עבודותיו, הסטודיו שבו עבד, והסלון ששימש אותו לערבים אקזוטיים. עיצוב הבית כולל גג רעפים ורצפות בעלות טקסטורה מיוחדת. הבית נמצא בפאתי מערב לונדון, במקום הנקרא "הולנד פארק". הוא הוקם במאה ה-19 ועבר שיפוצים שונים גם לאחר מותו של לורד לייטון. בבית תוכלו למצוא כמה אוספים פרטיים של ציורים, חדרים מעוצבים בסגנונות שונים, ספרי רישומים, צבעים ועוד. הכניסה למוזיאון היא בתשלום.

כתובת : הולנד פארק (Holland Park), קנזינגטון (Kensington), רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 76023316

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות היי סטריט (High Street) וקנזינגטון.

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בכל ימי השבוע פרט ליום שלישי בין השעות 10:00 – 17:30.

 

מוזיאון כלי הנגינה (Museum of Instruments)

בניין הקולג' המלכותי למוסיקה תוכנן על ידי סר ארתור בלומפילד, והוא ממוקם ליד האימפריאל קולג', ישירות מול רויאל אלברט הול, ליד המכללה המלכותית לאמנות ובמרחק של חמש דקות הליכה ממוזיאון המדע, מוזיאון להיסטוריה של הטבע ומוזיאון ויקטוריה ואלברט. במבנה ישנו אולם קונצרטים שיכול להכיל ארבע מאות איש, שלושה אולמות קטנים, שלושה עוגבים, חדרי מוזיקה וכיתות לימוד. למעלה מאלף כלי נגינה מוצגים במקום, כאשר הישן בהם הוא משנת 1480. במויזאון ישנו גם ארכיון ענק של יצירות ודפי תווים, למעלה מ- 600,000 מוצגים, אוסף אומנות של למעלה משלוש מאות דיוקנאות של מוזיקאים ומלחינים. הכניסה למוזיאון היא בחינם.

כתובת : רחוב פרינס קונסורט (Prince Consort), שכונת דרום קנזינגטון (South Kensington), רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 75914346

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת דרך גלוצ'סטר (Gloucester Road) ודרום קנזינגטון (South Kensington), או באמצעות האוטובוס בקווים 9,10,52,452. לנוסעים באוטובוס, יש לדרת בתחנה שליד היכל רויאל אלברט (Royal Albert Hall).

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בימי שלישי – שישי בין השעות 14:00 – 16:30 וסגור בשאר ימי השבוע.

 

מוזיאון ארמון פולהאם (Museum of Fulham Palace)

המבנה שנבנה במאה ה-11 היה שייך בעבר לבישוף של העיר. בשנת 1975 הועבר לרשות המדינה וכיום הוא מנוהל על ידי רשויות הרובע כמוזיאון. את המבנה מקיפה תעלת מגן גדולה מהתקופות ההיסטוריות. כיום ניתן לבקר בגינות הבוטניות המקיפות את המוזיאון ,לבקר במוזיאון הקטן ולסייר לאורך ההיסטוריה של העיר והרובע, לבקר בחדרי המגורים, להתבונן בריהוט בחדרים ואפילו ליהנות מכוס תה בטרקלין האירוח בבית הקפה. גלריה לאומנות בת זמננו ממוקמת בארמון ומקיימת פעילות וסדנאות אומנות. במבנה נערכות פעילויות למבוגרים ולילדים במשך השנה, ביניהן תיאטרון בית המשפט (Barons Court Theatre). הכניסה למוזיאון היא ללא תשלום.

כתובת : פארק הבישוף (Bishops Park), רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 77363233

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת גשר פוטני (Putney Bridge), באמצעות הרכבת לתחנת פוטני (מרחק הליכה של כרבע שעה), או באמצעות האוטובוס בקווים 74, 220, 430, 85, 93, 265 (מרחק הליכה של 5-10 דקות).

זמני פתיחה : המוזיאון פתוח בימי שבת – רביעי בין השעות 13:00 – 16:00. ניתן להיכנס עד השעה 15:45. לעיתים חלק מהחדרים נסגרים לתצוגות פרטיות. אם ברצונכם לראות את כל החדרים, נא לתאם את הביקור מראש.

 

מרכז הסיורים של אולפני הבי.בי.סי (BBC Television center)

סיור באולפני הטלוויזיה מביא את המבקר לצפות במה שקורה מאחורי הקלעים של התעשייה. ניתן להציץ לאולפנים ולחדרי ההלבשה, ולנסות את יכולתכם באולפן אינטראקטיבי. הסיור מודרך על ידי עובדי ומדריכי המקום, אורכו של כשעה וחצי עד שעתיים, ניתן לרכוש או לקבל כרטיסים ולהשתתף בהקלטת תכניות מסוימות שנערכות באולפני הטלוויזיה. הכניסה למרכז היא בתשלום ורק מעל גיל 9 (ילדים נכנסים בליווי מבוגר).

כתובת : נתיב ווד (Wood Lane), רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 8706030304

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת וייט סיטי (White City) או נתיב ווד, או באמצעות האוטובוס בקווים  220,72,95.

זמני פתיחה : המרכז פתוח בימי שני – שבת (והחל מאפריל 2012 גם בימי ראשון).

 

גלריית ויליאם מוריס (William Morris Gallery)

גלריית ויליאם מוריס היא גלריה ציבורית שמוקדשת לאמן ויליאם מוריס שבילה את 18 שנות חיו האחרונות בבית המשמש כיום כגלריה לאומנות לתערוכות קבועות ומתחלפות. ויליאם מוריס היה  מעצב, אומן וסופר במקצועו. בין השאר, הגלריה מציגה תערוכות בינלאומית חשובות. בגלריה תערוכה קבועה של עבודותיו של האמן והישגיו בחיים. הגלריה עברה שיפוץ משמעותי ונפתחה מחדש בחודש יולי של שנת 2012. הכניסה לגלריה היא ללא תשלום.

כתובת : אפר מול (Upper Mall) מספר 26, רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 84964390

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות האמרסמית' או פארק רייבנסקורט (Ravenscourt).

זמני פתיחה : הגלריה פתוחה בימי רביעי – ראשון בין השעות 10:00 – 17:00 וסגורה בימי שני. בימי שלישי נפתחת הגלריה לסיורי קבוצות בתיאום מראש.

 

תיאטרון בית המשפט (Barons Court Theatre)

זהו למעשה אולם תאטרון שממוקם בתוך מחסן. תיאטרון בית המשפט הוא תיאטרון-פאב במערב  קנזינגטון (Kensington), רובע האמרסמית' ופולהאם, והוא ממוקם בתוך מחסן. לפאב שנמצא בתוך מבנה התיאטרון קוראים "ווילונות למעלה" (Curtains Up). הכניסה לתיאטרון היא בתשלום.

כתובת : דרך אה-קומרה (A Comeragh Road) מספר 28, רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 89324747

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת ווסט קנזינגטון (West Kensington) או בארונס קורט (Baron's Court).

זמני פתיחה : משתנה בהתאם להצגות שמוצגות בתיאטרון.

 

תיאטרון אפולו (Apollo Theatre)

התיאטרון נפתח שנה לאחר מותה של המלכה אליזבת, לאחר שיפוץ בשנת 1932. בתיאטרון 890 מושבים בארבעה מפלסים. תיאטרון אפולו נבנה בשנת 1900 על ידי האדריכל לוון שארפ והחלונות העגולים משני צדדי המבנה עוטרו בשני זוגות של פסלי מוזות שעוצבו על ידי האמן סימפסון. הדמויות הן של נשים או מלאכים חשופי טבור ובעלי חולצות שקופות. בצמד השמאלי ישנו כיתוב על ספר ולאחת הדמויות יש נבל, אולי זהו האל אפולו. הדמויות בצד ימין מציגות דמות קומית ובת זוגתה שמצביעה כלפי מטה, אולי במחווה של מוזת טרגדיה בהיפוך לזוגתה מוזת הקומדיה.

כתובת : שדרת שאפטסבורי (Shaftesbury Avenue), רובע הסיטי של וסטמינסטר (Westminister).

טלפון : 74945070

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות פארק סנט ג'יימס (St. James's Park), ווסטמיניסטר.

זמני פתיחה : משתנה בהתאם להצגות שמוצגות בתיאטרון.

 

מרכז לונדון לשימור בעלי חיים (London Wetland Centre)

המרכז לשימור בעלי חיים ולצפרות המשתרע על שטח של מעל למאה דונמים, מציג למעלה ממאה סוגי ציפורים מרחבי העולם. עבור הילדים הוקמה חווה חקלאית למשחק עם חיות, האכלה וליטוף, במקום ישנה גלריה לאומנות, נערכות פעילות ומתקיימים אירועים. כמו כן, ניתן ליהנות מסיור בגינות המטופלות המקיפות את המרכז ולצפות במגוון רחב של חיות בר. הכניסה למרכז היא בתשלום.

כתובת : רחוב המלכה אליזבת (Queen Elizabeths Walk), שכונת בארנס (Barnes), רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 84094400

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת האמרסמית' ומשם להמשיך באוטובוס בקו 283.

זמני פתיחה : המרכז בפתוח בכל ימי השנה בין השעות 09:30 – 17:00.

 

פארק בישוף (Bishops Park)

פארק הממוקם לאורך הגדה הצפונית של נהר התמזה ומתחיל ליד גשר פוטני. בפארק יש 17 מגרשי טניס, אגם מיניאטורי לילדים ושורת עצי דובדבן לאורכו של רחוב וולנאט (Walnut). הפארק נפתח בשנת 1983, יש בו מצבת זיכרון לזכר חיילי הבריגדה הבין לאומית שנלחמה במלחמת האזרחים בספרד כנגד פראנקו. בפארק נמצא גם קיר מגן כנגד הצפות של מימי נהר התמזה בימי החורף הגשומים. הפארק נגיש לנכים.

כתובת : פארק בישוף  (Bishops Park), רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת גשר פוטני או באמצעות הרכבת לתחנת פוטני.

זמני פתיחה : הפארק פתוח בכל ימי השבוע.

 

פארק הרלינגהאם (Hurlingham Park)

פארק הרלינגהאם ממוקם סמוך לגשר פוטני בדרום מערב לונדון. הפארק נפתח בשנת 1879 והכיל אצטדיון בעל 2500 מושבים. לאחר שהוסר האצטדיון בשנת 2002, הוא הוחלף על ידי אוהל גדול עם מסלול אתלטיקה. כיום יש בפארק מתקני ספורט, מגרשי משחקים לילדים ואפילו גינה קטנה. יש גם מועדון ספורט פרטי המשתרע על פני 42 דונם הכולל מגרשי ספורט של ענפים שונים. הכניסה לפארק ולמתקני הילדים היא ללא תשלום. הכניסה למועדון הספורט ולמתקנים הפרטיים היא בתשלום.

כתובת : שכונת הרלינגהאם (Hurlingham), רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 77368411

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות גשר פוטני ופרסונס גרין.

זמני פתיחה : הפארק פתוח בכל ימי השבוע מהזריחה ועד השקיעה.

 

כנסיית פטר הקדוש (St. Peters' Church)

הכנסייה נבנתה בין השנים 1824-1827. המבנה המקורי של הכנסייה עוצב על ידי האדריכל הידוע הנרי הייקוויל, כאשר בחזית הבניין שישה עמודים מתחת לגמלון בסגנון יווני. בכנסייה נבנה עוגב ומקום למקהלה בפינה המערבית של הכנסייה. המבנה נשרף ונבנה מחדש בשנת 1875 על ידי אחד מבניו של הנרי הייקוויל, והכנסייה אף הורחבה בחלק המזרחי וקיבלה מעט מהסגנון הרומנסקי. למרות השינויים נשמר הסגנון הקלאסי שלה. בשנת 1987 נשרפה הכנסייה פעם נוספת ורוב רהיטיה הושמדו. בניית הכנסייה החדשה הושלמה בשנים 1990-91, נשמרה האכסדרה הגאורגית אבל מעבר לזה, החלק הפנימי הוא כיום חדיש, מבריק ומודרני. הכנסייה ממוקמת ליד כיכר איטון (Eaton Square). לכנסייה מקהלה מפורסמת. הכניסה לכנסייה היא חופשית.

כתובת : כיכר איטון (Eaton Square) מספר 119, רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 72354242

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת ויקטוריה ולהמשיך ללכת כ-5 דקות.

זמני פתיחה : הכנסייה פתוחה בכל ימי השבוע.

 

כנסיית לוק הקדוש (St. Lukes Church)

כנסייה שבנויה בסגנון גותי, נבנתה על ידי ג'יימס סאבאג' בשנת 1821. בכנסייה ישנה מקהלה מפורסמת. לכנסייה גינה עם צמחים אקזוטיים סמוכים ומספר עצים סוככים עליהם. הכנסייה נבנתה כי המקום שהוקצה למתפללים של הכנסייה הישנה הנקראת "כנסיית צ'לסי הישנה" (Chelsea Old Church) היה קטן. המגדל מתנשא לגובה של 42 מטרים ונחשב לנקודת ציון בשכונת צ'לסי. העוגב הנוכחי הותקן בשנת 1932, לאחר שהעוגב משנת 1824 הוחלף. הכניסה לכנסייה היא חופשית.

כתובת : רחוב סידני (Sydney), שכונת צ'לסי (Chelsea), רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות כיכר סלואן (Sloane Square), דרום קנזינגטון (South Kensington), או באמצעות האוטובוס בקווים 49,211 לתחנה ברחוב סידני.

זמני פתיחה : הכנסייה פתוחה בכל ימי השבוע.

 

שוק האיכרים שפרדס בוש (Shepherds Bush  Market)

שוק הממוקם במערב לונדון, ובדומה לשוק של בריקסטון ושוק רידלי רוד ((Ridley Road Market, הוא מוכר את תוצרתו לקהילות האתניות המתגוררות סביבו, ובמיוחד לקהילה האפרו-קריבית. השוק מציע בעיקר חומרים ואוכל הודי, פאות שער אפרו, מכשירי חשמל וכלי בית זולים.

כתובת : שוק האיכרים שפרדס בוש, דרך גולדהוק (Goldhawk  Road), רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 7435089

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות דרך גולדהוק ושפרדס בוש.

זמני פתיחה : השוק פתוח בימי שני – רביעי בין השעות 09:30 – 17:00 ובימי שישי ושבת בין השעות 09:30 – 13:30.

 

שוק האיכרים של פולהאם

בשוק ניתן לרכוש תוצרת חקלאית כולל תוצרת אורגנית של ירקות, פירות, גבינות ובשר, סוגים שונים של נקניקיות, חלב, גלידה, מיץ, צמחים ופרחים, עבודות יד, שימורים, פירות רכים, תפוחים, עשבי תיבול, ביצים אורגניות, ירקות טריים וסלטים, לחמים מסורתיים ועוגות ביתיות.

כתובת : שוק האיכרים של פולהאם, רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

זמני פתיחה : השוק מתקיים מדי יום ראשון בין השעות 10:00 – 14:00.

 

מרכז הקניות פולהאם ברודווי (Fulham Broadway Shopping Centre)

במרכז הקניות שנפתח בשנת 2002 ניתן לבלות בחנויות, במסעדות, בארים, בתשעה אולמות קולנוע, במתקני משחק, במועדון כושר וכן יש מבחר מעולה של קמעונאים עם גישה ישירה לתחנת מטרו וקווי מטרו. יש גם חניון למכוניות פרטיות.

כתובת : דרך פולהאם (Fulham Road), רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 73856965

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרות לתחנות דרך גלוצ'סטר, דרום קנזינגטון ופולהאם ברודווי.

זמני פתיחה : מרכז קניות פתוח בכל ימי השבוע בין השעות 09:00 – 23:00 פרט לפאבים במתחם הפתוחים עד שעה מאוחרת יותר.

 

 מרכז קניות הרודס (Harrods)

בשנת 1902, כאשר הושלמה סלילת הכביש באזור, נפתחה החנות הגדולה באותם ימים בלונדון. היו בה 91 מחלקות ושרתו בה 2000 עובדים. היה מגוון עצום של סחורות שהיו מונחות על מדפי החנות. כאשר החלו בחנות למכור באמצעות הטלפון בקבלת הזמנות היא פרצה קדימה. בשנת 1959 נמכרה החנות למשפחת פרייזר והיא המשיכה לגדול ולהתעצם. נבנו עוד קומות וצורפו מבנים לחנות. החנות נחשבת אף היום כחנות מובילה ולמותג שבו אין פשרה באיכות המוצרים.

כתובת : דרך ברומפטון נייטסברידג' (Brompton Road Knightsbridge) מספר 87 – 135, רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 77301234

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנות נייטסברידג', דרום קנזינגטון וכיכר סלואן, או באמצעות האוטובוס בקווים 9, 10, 14, 19, 22, 52, 74, 137, 414, C1.

זמני פתיחה : מרכז הקניות פתוח בימי שני – שבת בין השעות 10:00- 22:00, ובימי ראשון בין השעות 11:30- 18:00. חנות המזון פתוחה בימי שני – שבת בין השעות 09:00 – 20:00, ובימי ראשון בין השעות 11:30- 18:00.

 

רוז' – קפה ומסעדה (Cafe Rouge)

לבית הקפה שני סניפים בסביבת רובע האמרסמית' ופולהאם. הסניף הראשון הוא "שפרדס בוש" (Shepherds Bush) והסניף השני הוא "צ'יסוויק" (Chiswick). במסעדה ישנם מקומות ישיבה בפנים ובחוץ. ישנו תפריט למבוגרים ותפריט נפרד מיוחד לילדים. במקום ניתן להזמין משקאות חמים וקרים, ויינות מסוגים שונים. ארוחות קלות מוגשות בכל שעות היום.

כתובת : סניף "שפרדס בוש" – רחוב "שפרדס בוש" מספר 100, שכונת גרייטר לונדון (Greater London), רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham). סניף "צ'יסוויק" – דרך צ'יסוויק היי מספר 227 – 229, רובע האונסלו (Hounslow).

זמני פתיחה : המסעדה פתוחה בימים שני – שבת בשעות 09:00-23:00, ובימי ראשון בשעות 09:00-22:30.

 

מסעדת עזיז (Aziz)

מסעדה ובית קפה בסגנון אוריינטלי מזרחי. אחת לשבועיים, בימי שישי ושבת, נערכים ערבים מזרחיים עם שירה וריקודים של רקדניות בטן, אוכל בסגנון תורכי, מרוקאי וערבי. הסגנון העיקרי של המסעדה הוא צפון אפריקאי.

כתובת : ואנסטון פלייס (Vanston Place) מספר 24, רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 73860086

דרכי הגעה : ניתן להגיע באמצעות המטרו לתחנת פולהאם ברודווי (Fulham Broadway).

 

מסעדת קיווי קיטצ'ן (Kiwi Kitchen)

מסעדה פופולארית בשרית המתמחה במאכלים מניו זילנד ובמנות אופייניות לאי ניו זילנד, המנות כוללות בעיקר מאכלי בשר ומאכלי ים. מחירי המסעדה נוחים והאווירה נעימה מאוד.

כתובת : דרך נורת' אנד (North End Road) מספר 404, רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 76101972

 

בר ומסעדה אסטבלישמנט (The Establishment)

מסעדה בסגנון מקומי, בעלת עיצוב קלאסי בסגנון סרטי גנגסטרים. בבר ניתן לקבל ארוחות בסגנון מקומי ובאיכות גבוהה יחסית למסעדת שף. ניתן להזמין גם שתייה חריפה, יין ובירה.

כתובת : נתיב פרסונס גרין (Parsons Green) מספר 45, רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 73842418

 

מסעדת קישמיש (Kishmish)

במסעדה מוגשים מאכלים בסגנון הודי על מרכיביהם החריפים, תוך יצירת מנות חדשניות ופרושים חדשים לאוכל ההודי.

כתובת : דרך פולהאם (Fulham Road) מספר 448 – 450, רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 73856953

 

בית קפה איטלקי פפראצי (Paparazzi)

בבית הקפה ניתן להזמין פיצה, פסטה, אוכל איטלקי, יינות, משקאות חמים וקרים, עוגות ודברי מאפה, וסלטים. זהו מקום מפגש של ידוענים. במסעדה יש תבשיל שנחשב לרב המכר שלה ב-12 השנים האחרונות, מומלץ לנסות ! המחיר הממוצע לסועד הוא 33 ליש"ט.

כתובת : דרך פולהאם (Fulham Road) מספר 58, רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 7589876

זמני פתיחה : בית הקפה פתוח בימי שני – ראשון בין השעות 12:00 – 01:00.

 

מסעדת בלו אלפנט (Blue Elephant)

מסעדה תאילנדית מפורסמת בעלת תפאורה אקזוטית הכוללת בריכה מיניאטורית עם דגי קרפיון צבעונים חיים ופרחי סחלבים מדהימים שמגיעים בטיסה מהשוק הצף בבנגקוק. זהו סניף אחד של רשת בין לאומית.

כתובת : דרך פולהאם (Fulham Road) מספר 3 – 6, רובע האמרסמית' ופולהאם (Hammersmith and Fulham).

טלפון : 73856595

זמני פתיחה : המסעדה פתוחה בכל ימי השבוע לארוחת צהריים בין השעות 12:00 – 14:30.

 תודה לפייטוש מאתר מלון

מלונות מומלצים ואיכותיים בלונדון, במחירים הזולים ביותר ברגע זה :

אדריכלות בעולם אטרקציות בתשלום בעולם אטרקציות מומלצות לגיל הזהב אטרקציות מומלצות לילדים אטרקציות מומלצות למבוגרים אטרקציות מומלצות למשפחה אטרקציות מומלצות לנוער אטרקציות מומלצות לצעירים אטרקציות מומלצות לתינוקות ופעוטות אטרקציות נגישות אכסניות מומלצות בעולם ארכיאולוגיה בעולם בתי קפה או תה בעולם גנים ופארקים בעולם היסטוריה בעולם הנצחה ומורשת בעולם וילות\דירות נופש בעולם מומלצי האתר, בעולם מלונות ופנסיונים מומלצים בעולם מסחר וקניות מומלצות בעולם מסעדות בעולם מקומות ואזורי מומלצים למטייל בישראל מקומות קדושים לנוצרים בעולם צימרים מומלצים בעולם תרבות, אמנות ובידור בעולם Fulham, Hammersmith, אטרקציות, אירועים, בילויים, לונדון, פולהאם, רובע האמרסמית'

רוצים לעזור לאתר טיולים? לחץ כאן

גישה חדשה כאן הסוכנים נלחמים עליך ולא שאתה תרדוף אחרים

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות