• תַפרִיט
  • תַפרִיט

אל האש: סיור 4*4 מסעיר אל הר הגעש אתנה

דף הבית » אל האש: סיור 4*4 מסעיר אל הר הגעש אתנה

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 2 דקות

חובבי ריגושים? אם הר געש פעיל עושה לכם את זה, אתם מוזמנים לחצי יום של טיול בלתי נשכח אל הר הגעש האיטלקי המפורסם  – האתנה. במהלך הסיור, שייערך ברכב 4*4, תחוו מקרוב את האקשן, את האנרגיות המתפרצות, את הדרמה, את העוצמה ואת הרשמים שהותירו מאחוריהן ההתפרצויות הגעשיות של ההר במהלך מאות השנים האחרונות.

שאריות לבה עתיקת יומין, מכתשים המהווים עדות אילמת לדרמות המסעירות שחרתו את רישומיהן על ההר, תצפית פנורמית מופלאה המשקיפה על עמק Bove ואווירה מרתקת ואחרת, הם רק חלק מהמאפיינים של הטיול הקסום הבא שיאפשר לכם לגעת מקרוב באחת מתופעות הטבע המופלאות והדרמטיות ביותר על פני הגלובוס, כשהוא מצית את הנפש, משלהב את הרוח ומזמין אתכם לתת דרור לדמיון.

הר הגעש אתנה – על קצה המזלג

הר הגעש אתנה ממוקם במזרח האי סיציליה, וכהר הגעש שזכה לכתר כהר הגעש הגבוה ביותר וגם הפעיל ביותר בכל רחבי יבשת אירופה, הוא מתנשא לגובה 3,330 מטר ועודנו פעיל ומסוכן בהחלט.

התפרצויות געשיות של האתנה מתועדות מאז המאה ה – 16 לפני הספירה, אך מומחי גיאולוגיה טוענים שהיה פעיל עוד קודם לכן. ברזומה ההתפרצויות הקשות של ההר מתועדות תשעים (!) התפרצויות דרמטיות שחלקן זרעו הרס וחורבן בקנה מידה נרחב.

בשנת 1169 התפרץ ההר פעמיים בשתי התפרצויות קשות ביותר אשר הובילו לחורבן העיר קטניה ולמות כ – 15,000 תושבים. התפרצות דרמטית נוספת מתוארכת לשנת 1669 ובה נספו יותר מ-20,000 נפש.

מאז שנות השמונים של המאה העשרים התפרץ הר הגעש אתנה חמש פעמים באופן קשה, כאשר בשנת 2000 התפרץ ההר למשך 23 דקות כשהוא מפיק לבה רותחת למרחק של כקילומטר ויורה אבני בזלת למרחק של כשני קילומטרים.

שנה לאחר מכן אירועה התפרצות קשה נוספת, כאשר הלבה התפרצה לגובה של למעלה ממאה מטרים וזרמה בכיוון דרום ההר. הלבה הרותחת, שחומה העפיל למאות מעלות צלזיוס, האפר והעשן, התפזרו וכיסו בענן אפרפר את כפרי הסביבה.

שש שנים מאוחר יותר, בשנת 2007, ההר התפרץ שוב, ובכלל, מאז ראשית המאה ה – 21 הציג האתנה התפרצויות קטנות לרוב, המעידות כי ההר עודנו פעיל, מאיים וחסר מעצורים.

מהלך המסלול

מתחילים את היום בנקודת האיסוף בקטניה ויוצאים בכיוון מדרונות האתנה. בדרכנו נחצה כפרים קטנים אפופי היסטוריה ונוסטלגיה, שאולי אינם מהווים יעד בפני עצמם, אך בהחלט מוסיפים נופך חינני לאווירת הטיול ומאזנים, במידת מה, את הדרמה המרוכזת המלווה את המסלול.

הרשו לעצמכם להיסחף עם אווירת המסתורין תוך שאתם מתהלכים בין שבילי פארק אתנה וצעדו על שפתם של מכתשים שנוצרו במהלך ההתפרצויות הגעשיות הרבות שידע האתנה, תוך שאתם מנסים לחוש, להבין ולרדת לעומקו של הריגוש הטמון בהר שעלול להפתיע ולהתפרץ בכל רגע נתון. לאחר מכן, נבקר במערה מרשימה שנוצרה כתוצאה מזרם לבה עתיקה, כשאתם מצוידים בציוד בטיחות ייעודי הכולל חבלים, פנסים וקסדות.

לאחר שנמצה את הביקור המרתק במערה, נמשיך בנסיעה בכיוון מעלה, בדרכנו לתצפית הקסומה על עמק Bove המשתרע למלוא רוחב העין ומציע גלויות נוף מרגשות ובלתי נשכחות שלא תשבעו מלהתבונן בהן.

יתרונות הסיור

  • ניתן לבחור בטיול בוקר / אחר הצהריים בהתאם להעדפתכם האישית
  • איסוף ופיזור חינם
  • הדרכה מקצועית ואיכותית על ידי מדריכים חברותיים ועתירי ניסיון
  • מתאים לכל גיל ולכל רמת אתגר
  • טיול בקבוצות קטנות
  • סיור באמצעות רכב 4*4

יוצאים לטיול וחשוב לכם למצות את החוויה עד הסוף? אל תחמיצו את הסיור שלבטח ייחרת בזיכרונכם כאחד הטיולים הדרמטיים והמרגשים ביותר שחוויתם אי פעם!

אל האש: להזמנת הסיור 4*4 מסעיר אל הר הגעש אתנה


שינוי גודל גופנים
ניגודיות