• תַפרִיט
  • תַפרִיט
אל תור: ונציה במיטבה – סיור רגלי מקיף ושייט חלומי בטיול מושלם אחד!

אל תור: ונציה במיטבה – סיור רגלי מקיף ושייט חלומי בטיול מושלם אחד!

דף הבית » אל תור: ונציה במיטבה – סיור רגלי מקיף ושייט חלומי בטיול מושלם אחד!

מצאתם טעות בכתבה? יש לכם משהו להוסיף? צרו איתנו קשר.

זמן קריאה משוער: 4 דקות

אם אתם מתכננים ביקור ראשון בוונציה, העיר הקסומה על המים שהייתה ותישאר תמיד אחת מקלאסיקות התיירות היותר משובחות על פני הגלובוס, וגם אם אתם מבקרים וותיקים בוונציה וחשים את הצורך לחוש שוב מקרוב את הדופק הייחודי של עיר התעלות והגונדולות, הסיור הבא מציע לכם את המענה המושלם, עם סיור מקיף, מעמיק ואיכותי של כל פניני החמד היותר קסומות בעיר ושייט נינוח בתעלה הגדולה שיעניק לכם את הטעימה האותנטית ביותר של ונציה האמתית במיטבה, זו שרוח נוסטלגית חופפת עליה מכל כיוון ומשק כנפי ההיסטוריה מתמזג עם זוהר המים המהווים את המוטיב המרכזי בהווייתה.

ונציה – על קצה המזלג

ונציה היא קלאסיקה תיירותית משובחת ומהווה אבן שואבת לתיירים מכל רחבי העולם שאינם מוותרים על תמהיל מושלם של מים – היסטוריה – ארכיטקטורה שמציעה העיר למבקריה. את זה סביר להניח שגם אתם יודעים. ומעבר לכך, ונציה היא בירת מחוז ונטו, משמשת כבירת נפת ונציה הממוקמת באותו המחוז באזור צפון-מזרח איטליה ויושבת על הלגונה שלשפך נהר הפוֹ, לחופו הים האדריאטי.

ימי הביניים נודעו כימי תור הזהב של ונציה, שנודעה באותם ימים כמעצמה ימית רבת כוח שאף הותירה את חותמה על אמנות הרנסנס. זאת ועוד, כצומת דרכים מרכזי בין המזרח למערב, נטלה ונציה תפקיד מרכזי בנתיב הסחר בין המזרח למערב שאחד המרכיבים היותר דומיננטיים שלו היה הסחר בתבלינים.

118 איים שביניהם מקשרים כארבע מאות גשרים מהווים את הבסיס לוונציה ההיסטורית הבנויה על כלונסאות עץ המתיימרות להעניק לה את היציבות הדרושה מול אימי הים, וזאת, בהצלחה חלקית בלבד. בין האיים מקשרות כמאה ושבעים תעלות מים חינניות שהשייט בהן נחשב לאמצעי התחבורה הפופולארי בעיר.

הבנייה על כלונסאות עץ צפופות אשר ננעצו בקרקע הרכה באופן אנכי והוחדרו מבעד לשכבות הבוץ אל שכבות חומר וחול יציבות יותר, נועדה להעניק לעיר את היציבות הנדרשת מול הסכנה הנשקפת לה מן הים. לוחות עץ מסיביים שהונחו מעל הכלונסאות ומשטחי שיש שמוקמו מעליהם, סיפקו את התושבים המקומיים כבסיס למבנים של קבע. קורות העץ, שחשיפתן לחמצן מינימלית, גילו עמידות מרשימה במהלך השנים והליך ההתאבנות הטבעי שלהן הפך אותן לעמידות יחסית.

עם המאמצים הרבים להעניק לעיר בסיס יציב ככל האפשר, ועם העובדה ששיטת הבנייה הפרימיטיבית משהו הלזו הוכיחה עצמה יפה במהלך היסטוריה, שקיעתה של העיר ונציה היא בלתי נמנעת, מטבע הדברים, והעיר שוקעת בהדרגה בשלוש מאות השנים האחרונות, כשהיא מאבדת מספר סנטימטרים של גובה בכל מאה שנים.

אך שקיעתה האיטית של העיר, כך מתברר, אינה הצרה היחידה המאיימת על שלוותה של הציוריות שבערים. גאויות של הים האדריאטי, המציפות את העיר בעונת החורף, הן איום רטוב מהותי נוסף שיש לו נוכחות בולטת בעיר. אמצעי בטיחות שונים מונעים את הצפתה המלאה של העיר בעקבות הגאויות מן הים, אך, עם זאת, הצפות הן עניין שגרתי למדי. בעת הצפה, אזעקות מופעלות ובמות מוגבהות ממוקמות ברחבי העיר במטרה לאפשר את תנועת הולכי הרגל.

הנקודות היותר נמוכות ברחבי העיר, כמו כיכר סן מרקו, מצויות בסיכון גבוה יחסית להצפות ועשויות להיות מוצפות מאה פעמים בשנה אחת. בניסיון להתגבר על הבעיה הוכרז על מיזם ייעודי במסגרתו יונחו על קרקעית הלגונה באזור פתחי התעלות מחסומים מתנפחים שיתנפחו וימנעו הצפה בשעת הצורך. פרויקט זה עשוי להגיע אל קיצו בשנה הקרובה וימים יגידו אם הצליח לספק את המענה לבעייתה הנצחית של מלכת הים האדריאטי.

מן הפן הכלכלי, אך טבעי הוא שכלכלתה של העיר מבוססת ברובה על תיירות ועם מספר תיירים שנתי הגדול פי 25 ממספר התושבים בעיר, מהווה אפיק זה מרכיב מרכזי ביותר בכלכלה הוונציאנית.

יתרונות הסיור:

  • בלי תורות!
  • סיור רגלי קסום בסמטאות ההיסטוריות של העיר!
  • שייט בתעלה הגדולה המציע זווית ראייה ייחודית על קסמי העיר!
  • מדריך מקצועי וידידותי לטיול מושלם!
  • שתייה חופשית כלולה במחיר הטיול!

מהלך הסיור:

הסיור מתחיל ליד כיכר סן מרקו, המהווה את נקודת הפתיחה לשעתיים קסומות של סיור רגלי מרתק המתמקד במומנטים הייחודיים והבולטים ביותר של העיר. התלוו אל המדריך המקצועי שלכם בסיור אל מעמקי הכיכר המפורסמת ופגשו בבזיליקת סן מרקו, המהווה שריד לארכיטקטורה הביזנטית, ובבית הכלא של ארמון הדוג’ה, שלצד היותו מרכז השלטון של הרפובליקה, אף שימש כמוקד בתי המשפט ובתי הכלא וכמקום המגורים הרשמי של דוכס ונציה עד לכיבושה של ונציה בידי נפוליאון בונפרטה.

בקרו בבזיליקת סן מרקו בכניסת אל תור שתחסוך מכם את הצורך להמתין בתורות הארוכים במקום ולמדו אודות בתי הספר למסחר מימי הביניים של ונציה אשר סיפקו את היסודות לאימפריה המסחרית הגדולה שלה.

לאחר שתמצו את הביקור במקום, אתם יותר ממוזמנים לצאת לסיור סוחף וקסום במבוך העיר הקסומה המורכבת מפסיפס מדהים של סמטאות, מעברים צרים ותעלת מפותלות המנוקדות בגשרים חינניים. בקרו בכיכר קמפו סנטה מריה פורמוזה המציגה את מיטב הארמונות הגותיים, קפצו לביקור בביתו של מרקו פולו ואל תחמיצו את מחסן הסוחרים העתיק של העיר שילמד אתכם דבר או שניים על אופייה המסחרי-היסטורי של העיר.

בהגיעכם לגשר ריאלטו, יגיע לקיצו באופן רשמי הסיור הרגלי המדהים שמאחוריכם, ורגע לפני שתצאו לשייט בלתי נשכח בתעלה הגדולה, תיהנו משעה קלה של הפוגה לבילוי חופשי בסביבה.

השייט יתחיל בשעה 16.30 או בשעה 17.30, בהתאם לעונה. פרטים מדויקים יימסרו לכם במקום על ידי המדריך המנחה את הסיור.

אל המים

הסיור מגיע אל שיאו ביציאה אל אחת החוויות הקסומות ביותר שתוכלו לבקש. מסוג החוויות עתירות ההשראה שיכבשו אתכם בקסמן בכל פעם מחדש, ולא משנה כמה פעמים חוויתן אותן. התעלה הגדולה הזוהרת של ונציה ממתינה רק לכם, אז עלו אל המונית הייעודית וצאו לדרך!

מים, ארכיטקטורה והרבה נוסטלגיה היו מאז ומעולם המוטיבים הבולטים ביותר של ונציה והם באים לידי ביטוי יותר מכל בשייט הנינוח המעניק לכם נקודת תצפית בלתי נשכחת על מיטב המבנים העתיקים של העיר הנשקפים בהדר מכל כיוון. ברקע, המדריך ישמח להעשיר את ידיעותיכם באינפורמציה מרתקת על דמויות מפורסמות כאלה ואחרות שהתגוררו בעיר הנפרשת מולכם במארג מרתק וצופן סוד שלא תשבעו מלהביט בו.

לאחר מחצית השעה של שייט חלומי בתעלה הגדולה, תפנו לעבר התעלות המשניות של העיר שיציעו לכם חוויה דומה, אך שונה, של וונציה במיטבה.

שימו לב: הביקור בבזיליקת סן מרקו איננו כרוך בעלות. אנו מציעים סיור במקום ללא המתנה בתורות הארוכים האופייניים לו. זאת ועוד, בעקבות העובדה שהעיר ונציה נתונה להצפות בזק, בזיליקת סן מרקו עשויה להיות סגורה ללא הודעה מוקדמת בעקבות הצפה או חגיגות.

מתכננים חופשה וחשוב לכם למצות ממנה את המקסימום האפשרי? לשוב אל חיי השגרה רעננים מאי פעם, מלאי השראה ומלווים בקסם בלתי נשכח שיישאר עמכם לאורך זמן? הסיור הבא בוונציה הקסומה יעשה לכם את זה, ובגדול. מומלץ בחום!

אל תור: ונציה במיטבה, לחץ כאן להזמנת> סיור רגלי מקיף ושייט חלומי בטיול מושלם אחד!

 


שינוי גודל גופנים
ניגודיות