אל תצטערו על חברות התעופה והבנקים, בעקבות מגפת הקורונה. למי ואיך צריך לעזור?

  אתחיל בסיכום לכל המאמר, לפני שהממשלות מספקים עזרה כלשהי מהמיסים שכל אזרחי העולם משלמים ומיועדים לרווחתם, עלינו לדרוש מהממשלות לעשות חשיבה חודשת למי לעזור ראשונים? לבנקים? לחברות התעופה? כמו כן אלינו האזרחים לדרוש מהממשלות שלנו לשנות מהחברות שיקבלו סיוע את אופן ההתיחסות ללקוחות שלהם.

בהרבה מדינות בעולם הודיעו בימים אלו על הגבלה או הפסקת טיסות ושירותי תיירות רבים, בעקבות וירוס הקורונה ואז חברות התעופה התגלו במלוא מערומיהם ומה שהם עושים הם פונים לממשלות שלהם ב"הצילו"

חוץ מחברות התעופה, השבועות הקרובים ישאירו אחריהם קורבנות כלכליים רבים, כולל כמעט כל דבר. שירותי תיירות. קמעונאים קטנים, עיסקי נופש, בידור ופנאי לכל סוגיהם שמתמודדים בתנאים קודרים. הם גם השחקנים הגדולים של הכלכלה, בדיוק כמו בנקים וחברות תעופה, שהם הטובים ביותר בבקשת (ולקבל) סיוע ממשלתי.  במהלך המשבר הכלכלי שקורה ממש בימים אלו, אנו בעיקר נותנים לאנשים לסבול תוך כדי סיוע לחבר'ה הגדולים, ומשאירים אחרינו תרעומת עמוקה. 

 ישנם חברות תעופה ובנקים שלא ידעו להתנהל שגרמו להם הפסדים קבועים וישנם חברות תעופה ןבנקים בעולם שידעו להתנהל אבל כולם ללא יוצא מן הכלל מצאו בכל מיני דרכים להגדיל הכנסות שלהם שחלקם טענו שבגלל זה לא "יפסידו כסף".  בתעופה נקטו בשיטות גזלניות של דמי: שינויים, ישיבה, מזוודות, אוכל, צ'ק אין ועוד ועוד ועוד, שהיו מאד גבוהים. ואילו הבנקים גבו עמלות ואגרות שחלקם מיותרות או מופרזות

חברות תעופה ובנקים יכלו לאגור את יתרות המזומנים למשברים עתידים וימים גשומים ( כל דבר לא צפוי, צפוי – זאת האמרה שאני מאמין בה ). נכון, חלקם ניסו לשפר את איכות השרות ולצ'פר את העובדים שלהם. אך את רוב מאמציהם הישקיעו ברכישת מניות ואגרות חוב שהינפיקו ובכך צמצמו את יתרות המזומנים.  ולא רק, יש חברות תעופה שהחלו להלוות כספים עבור רכישת מטוסים חדשים עם הרבה יותר כסאות ופחות איכות  ונוחות וכתוצאה מזה הצטברו חובות. 

 

ועכשיו בעקבות וירוס הקורנה, שעושה הרס אדיר בתעשיית התיירות ובתעשייה הכללית באים אל הממשלות לעזרה. אפשר להסכים או להסכים, עם הממשלות. אבל,  אם הם מחשיבים את דעת הציבור הם צריכים לבוא בדרישה "מה הם מוכנים לעשות בשביל מדינה" ( זוכרים  מי אמר את האימרה של…?). 

הכלכלה בכל מקום בעולם זקוקה לתעשיית הבנקאות וחברות תעופה כדי שתוכל לתפקד. הענף זה לא ענף "רגיל", זהו  כלי עזר ציבור שכל התשתיות מסתמכים עליה.

 בנקים וחברות התעופה יודעות שבניגוד לעסק מקומי תיירותי, לא יורשו להן להיכשל לחלוטין. בפועל, הציבור מסבסד את הענף על-די מתן ביטוח דה-פקטו מפני זמנים קשים, בצורה של חילוצים או אישורי מיזוג. ועכשיו זה קורה.

אי אפשר להרשות לבנקים וחברות תעופה להשתמש בסיוע ממשלתי, בין אם כחילוץ ובין אם לא ממשבר וירוס הקורונה ואז לחזור לעסקים כרגיל.

לפני מתן הקלה בהלוואות, הפסקות מס או העברות מזומנים, אנחנו האזרחים חובה לדרוש מהממשלות שלנו לדרוש ( לא לבקש ) מהבנקים חברות התעופה לשנות את אופן ההתייחסות ללקוחות שלהם ולבצע שינויים בסיסיים במבנה הבעלות בענף.

ישנה דעה אחרת ומאד מעניינת. למה לחלץ אותם? תנו למשקיעים חדשים להשתלט ונראה אם ​​הם יכולים לתת קצת אמפתיה כלפי הלקוחות שלהם.

פתגם של ריצ'רד ברנסון, "אם אתה רוצה להיות מיליונר, התחל עם מיליארד דולר, פתח חברת תעופה, ובקרוב אתה תהיה מיליונר." 

צעדים קטנים גדולים ומעשיים שצריך לדרוש מחברות התעופה, הבנקים, מלונות ומהלקוחות

מומלץ לשנות למשל את עלויות השינויים, תשלום מזוודות הגיוני יותר ( ולא עונש ), להפסיק לעשות כסאות קטנים שגם מזיקים פיזית, להפסיק לאשר לחברות התעופה להיות שותפים בחברות המספקים שרותים לעצמם. יש שיטענו כי כל השיטות האלו נועדו להוזיל את המחיר לצרכן. זה ממש לא רציני בעליל.

מהבנקים עלינו לדרוש הקטנת עמלות ומנופחות וביטול אגרות מיותרות. העבירו את החיסכון לצרכן.

מהמלונות נדרשת התיעלות ולגבות מחירים הגיוניים. העבירו את החיסכון לצרכן.

מסחר הוגן המבוסס על אמון.   העבירו את החיסכון לצרכן.

בניית כללי עבודה וחוזים חדשים.

בפעם האחרונה שאני בדקתי אף אחד לא שלח לי צ'ק כשהחברות חילקו רווחים בין המשקיעים והמנהלים שלהם. אז  אולי כדאי להיות מנכ"ל? ולכן מכל המנכ"לים נדרש להפחית ממשכורתם החזירית. ולהתחיל לחשוב מחדש על תגמול הוגן וראוי לכווווווווווווולם.ולאותם מנהלים שנכשלו, להחזיר חלק גדול מהתגמול במקרה ויש כשלונות ניהול.  לבטל את הבונוסים לדירקטורים או אופציות למניות.

בשוק חופשי הלקוח הוא הקובע, כאשר ניתנת לו הבחירה בין מחיר נמוך לשירות מעולה, הלקוח בוחר במחיר נמוך, והשירות המתקבל שמגיע איתו. אתם מקבלים את מה שאתם משלמים עליו. ולכן גישה זו צריכה להשתנות.

הפעם, עלינו להתחיל לעזור לאנשים מלמטה במקום מלמעלה.

 

טיפים והמלצות של יאיר בר זוהר בנקים, חברות תעופה, קורונה, תיירות

רוצים לעזור לאתר טיולים שיהיו בו הרבה מסלולי טיולים?

לחץ כאן

התגובות שלך

אתה צריך להיות מחובר לשלוח תגובה

מידע על יאיר טיולים

מטייל מזה 45 שנה, בוגר בית ספר לתיירות, עוסק במידענות בצרכנות, תיירות, פנאי ונופש.
שתפו את חבריכם שגם הם ייהנו מהמידע שבאתר

לקבלת מידע על מסלולי טיול, ארועים, טיפים

כתבות אחרונות